iso_3166-1 - en to mo translation catalogue (26 entries)

note: Name for AFG
en: Afghanistan
mo: Афганистан

note: Name for ARM
en: Armenia
mo: Армения

note: Name for AUT
en: Austria
mo: Аустрия

note: Name for AZE
en: Azerbaijan
mo: Азербаиӂан

note: Name for BGR
en: Bulgaria
mo: Булгария

note: Name for BLR
en: Belarus
mo: Беларус

note: Name for DEU
en: Germany
mo: Ӂермания

note: Name for FRA
en: France
mo: Франца

note: Name for HRV
en: Croatia
mo: Кроация

note: Name for HUN, Official name for HUN
en: Hungary
mo: Унгария

note: Name for JPN
en: Japan
mo: Жапония

note: Name for KAZ
en: Kazakhstan
mo: Казахстан

note: Name for KGZ
en: Kyrgyzstan
mo: Кыргызстан

note: Name for LCA
en: Saint Lucia
mo: Santa Lúcia

note: Name for LTU
en: Lithuania
mo: Литуания

note: Name for LVA
en: Latvia
mo: Летония

note: Common name for MDA
en: Moldova
mo: Молдова

note: Name for MNG
en: Mongolia
mo: Монголия

note: Name for POL
en: Poland
mo: Полония

note: Name for PRT
en: Portugal
mo: Португалия

note: Name for ROU
en: Romania
mo: Ромыния

note: Name for SVK
en: Slovakia
mo: Словачия

note: Name for THA
en: Thailand
mo: Tailândia

note: Name for TUR
en: Turkey
mo: Турчия

note: Name for UKR
en: Ukraine
mo: Украина

note: Official name for USA
en: United States of America
mo: Стателе Уните але Америчий
