iso_3166-1 - en to nv translation catalogue (85 entries)

note: Name for ALB
en: Albania
nv: Dziłigaii Bikéyah

note: Name for ARE
en: United Arab Emirates
nv: Ásáí Dineʼé Bikéyah Yázhí Ałhidadiidzooígíí

note: Name for ARM
en: Armenia
nv: Aooméénii Bikéyah

note: Name for AUS
en: Australia
nv: Nahatʼeʼiitsoh Bikéyah

note: Name for AUT
en: Austria
nv: Óóswiya

note: Name for BDI
en: Burundi
nv: Wóndii Dineʼé Bikéyah

note: Name for BEL
en: Belgium
nv: Bélgii Bikéyah

note: Name for BGD
en: Bangladesh
nv: Haʼaʼaahjí Naakaii Dootłʼizhí Bikéyah

note: Name for BGR
en: Bulgaria
nv: Bálgaa Bikéyah

note: Name for BIH
en: Bosnia and Herzegovina
nv: Bosna dóó Hetsog Bikéyah

note: Common name for BOL
en: Bolivia
nv: Ałhidadiikʼą́ Dineʼé Bikéyah

note: Name for BRA
en: Brazil
nv: Kintaaʼanéhé Dineʼé Bikéyah

note: Name for BTN
en: Bhutan
nv: Iiʼniʼ Tłʼiishtsoh Bikéyah

note: Name for BWA
en: Botswana
nv: Tswana Dineʼé Bikéyah

note: Name for CAF
en: Central African Republic
nv: Naakaii Łizhinii Bikéyah Beʼałnííʼ

note: Name for CAN
en: Canada
nv: Deeteel Bikéyah

note: Name for CHE
en: Switzerland
nv: Swis Bikéyah

note: Name for CMR
en: Cameroon
nv: Táłtłʼááh Chʼosh Daadánígíí Bitooh

note: Official name for COG
en: Republic of the Congo
nv: Kéyah Káango Náhookǫsjí Siʼánígíí

note: Name for COM
en: Comoros
nv: Ooljééʼ Bikéyah Yázhí

note: Name for CYP
en: Cyprus
nv: Béésh Łichíiʼii Bikéyah

note: Official name for CZE
en: Czech Republic
nv: Chek Bikéyah

note: Name for DEU
en: Germany
nv: Béésh Bichʼahii Bikéyah

note: Name for DZA
en: Algeria
nv: Ghą́ą́ʼaskʼidii Biłikahii Bikéyah Ntsaaígíí

note: Name for ESH
en: Western Sahara
nv: Kéyah Sahééwa Eʼeʼaahjí Siʼánígíí

note: Name for ESP
en: Spain
nv: Dibé Diníí Bikéyah

note: Name for FIN
en: Finland
nv: Nahoditsʼǫʼłání Dineʼé Bikéyah

note: Name for FRA
en: France
nv: Dáághahii Dinéʼiʼ Bikéyah

note: Official name for FSM
en: Federated States of Micronesia
nv: Eʼeʼaahjí Tónteel Bikáaʼdi Kéyah Ałhidadiidzooígíí

note: Name for GBR
en: United Kingdom
nv: Tó Táʼ Dinéʼiʼ Bikéyah

note: Name for GNB
en: Guinea-Bissau
nv: Gíní Bisó

note: Name for GNQ
en: Equatorial Guinea
nv: Gíní Nahasdzáán Ałníiʼgi Siʼánígíí

note: Name for GRC
en: Greece
nv: Gwíík Dineʼé Bikéyah

note: Name for GRL
en: Greenland
nv: Haʼaʼaahjí Hakʼaz Dineʼé Bikéyah

note: Name for HRV
en: Croatia
nv: Kwóóʼad Bikéyah

note: Name for HUN, Official name for HUN
en: Hungary
nv: Hángewii

note: Name for IDN
en: Indonesia
nv: Kéyah Dah Ndaaʼeełí Łání

note: Name for IND
en: India
nv: Tó Wónaanídę́ę́ʼ Bitsįʼ Yishtłizhii Bikéyah

note: Name for IRL
en: Ireland
nv: Bitsiighaʼ Łichííʼí Bikéyah

note: Name for ISL
en: Iceland
nv: Tin Kéyah

note: Name for ISR
en: Israel
nv: Ízrel Bikéyah

note: Name for ITA
en: Italy
nv: Doohatsʼíí Yátiʼ Dineʼé Bikéyah

note: Name for JPN
en: Japan
nv: Binaʼadaałtzózí Dinéʼiʼ Bikéyah

note: Name for KAZ
en: Kazakhstan
nv: Bilį́į́ʼ Ńdeiltihii Dineʼé Bikéyah

note: Name for LIE
en: Liechtenstein
nv: Łííhtensain

note: Name for LKA
en: Sri Lanka
nv: Naakaii Dootłʼizhí Bikéyah Dah Naaʼeełígíí

note: Name for LSO
en: Lesotho
nv: Sotho Dineʼé Bikéyah

note: Name for LTU
en: Lithuania
nv: Łitʼoowę́ęya

note: Name for LUX
en: Luxembourg
nv: Látsębooʼ

note: Name for LVA
en: Latvia
nv: Létbiiya

note: Name for MAR
en: Morocco
nv: Eʼeʼaahjí Ghą́ą́ʼaskʼidii Biłikahii Bikéyah

note: Name for MDG
en: Madagascar
nv: Mágí Bitseeʼ Noodǫ́zí Bikéyah

note: Name for MDV
en: Maldives
nv: Naakaii Dootłʼizhí Bikéyah Yázhí

note: Name for MEX
en: Mexico
nv: Naakaii Bikéyah

note: Name for MNE, Official name for MNE
en: Montenegro
nv: Dziłizhin Bikéyah

note: Name for MNG
en: Mongolia
nv: Chʼah Diʼilii Bikéyah

note: Name for MRT
en: Mauritania
nv: Shádiʼááhjí Ghą́ą́ʼaskʼidii Biłikahii Bikéyah

note: Name for NGA
en: Nigeria
nv: Naakaii Łizhinii Biʼéénézí Bikéyah

note: Name for NLD
en: Netherlands
nv: Kéyah Wóyahgo Siʼánígíí

note: Name for NOR
en: Norway
nv: Kinghą́ą́ʼ Haltsooí Dineʼé Bikéyah

note: Name for NPL
en: Nepal
nv: Dziłghą́ąʼdi Naakaii Dootłʼizhí Bikéyah

note: Name for PAK
en: Pakistan
nv: Eʼeʼaahjí Naakaii Dootłʼizhí Bikéyah

note: Name for PER
en: Peru
nv: Dibénééz Bikéyah

note: Name for PHL
en: Philippines
nv: Kéyah Dańlíinii

note: Name for PNG
en: Papua New Guinea
nv: Chooyééł Dineʼé Bikéyah

note: Name for POL
en: Poland
nv: Póolish Dineʼé Bikéyah

note: Name for ROU
en: Romania
nv: Wooméiniya

note: Name for RWA
en: Rwanda
nv: Wánda Dineʼé Bikéyah

note: Name for SAU
en: Saudi Arabia
nv: Ásáí Dineʼé Bikéyah Ntsaaígíí

note: Name for SDN
en: Sudan
nv: Ásáí Dineʼé Daalzhiní Bikéyah

note: Name for SLE
en: Sierra Leone
nv: Náshdóítsoh Bitsiijįʼ Daditłʼooʼígíí Bidził

note: Name for SMR
en: San Marino
nv: San Mawínoo Bikéyah

note: Name for SOM
en: Somalia
nv: Soomáálii Bikéyah

note: Name for SVK
en: Slovakia
nv: Słóbaʼ Bikéyah

note: Name for SVN
en: Slovenia
nv: Słobíín Bikéyah

note: Name for SWE
en: Sweden
nv: Chʼah Bideeʼí Dineʼé Bikéyah

note: Name for TJK
en: Tajikistan
nv: Tʼajiʼ Bikéyah

note: Name for TKM
en: Turkmenistan
nv: Tʼóokmen Bikéyah

note: Name for TUR
en: Turkey
nv: Tʼóok Bikéyah

note: Name for UKR
en: Ukraine
nv: Yóókwein

note: Official name for USA
en: United States of America
nv: Wááshindoon Bikéyah Ałhidadiidzooígíí

note: Common name for VEN
en: Venezuela
nv: Táłkááʼ Bighan Dineʼé Bikéyah

note: Name for YEM
en: Yemen
nv: Shádiʼááhjí Ásáí Dineʼé Bikéyah

note: Name for ZAF
en: South Africa
nv: Kéyah Naakaii Łizhinii Bikéyah Shádiʼááhjí Siʼánígíí

note: Name for ZWE
en: Zimbabwe
nv: Hooghan Tsé Bee Ádaalyaaí Bikéyah
