Audacious Plugins - en to sq translation catalogue (494 entries)

en: AAC (Raw) Decoder
sq: Shkodues AAC (E papërpunuar)

en: OPL Emulator:
sq: Emulues OPL:

en: <b>Miscellaneous</b>
sq: <b>Të ndryshme</b>

en: Set Alarm ...
sq: Caktoni Alarm …

en: This is your wakeup call.
sq: Kjo është thirrja juaj për t’u zgjuar.

en: Your reminder for today is...
sq: Kujtuesi juaj për sot është…

en: Reminder
sq: Kujtues

en: Monday
sq: E hënë

en: Tuesday
sq: E martë

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Thursday
sq: E enjte

en: Friday
sq: E premte

en: Saturday
sq: E shtunë

en: Sunday
sq: E diel

en: Time
sq: Kohë

en: Alarm at (default):
sq: Alarm më (parazgjedhje):

en: Quiet after:
sq: Qetësi pas:

en: hours
sq: orë

en: minutes
sq: minuta

en: Choose the days for the alarm to come on
sq: Zgjidhni ditët për të cilat të punojë alarmi

en: Day
sq: Ditë

en: Default
sq: Parazgjedhje

en: Days
sq: Ditë

en: Fading
sq: Ndërzbehje

en: seconds
sq: sekonda

en: Volume
sq: Volum

en: Start at
sq: Fillo në

en: Final
sq: Finalr

en: Current
sq: Aktual

en: Additional Command
sq: Urdhër Shtesë

en: enable
sq: aktivizoje

en: Playlist (optional)
sq: Luajlistë (opsionale)

en: Select a playlist
sq: Përzgjidhni një luajlistë

en: Options
sq: Mundësi

en: What do these options mean?
sq: Ç’do të thonë këto mundësi?

en: Help
sq: Ndihmë

en: Album Art
sq: Figurë Albumi

en: ALSA Output
sq: Output ALSA

en: (no description)
sq: (pa përshkrim)

en: Default PCM device
sq: Pajisje PCM Parazgjedhje

en: Default mixer device
sq: Pajisje përzierëse parazgjedhje

en: PCM device:
sq: Pajisje PCM:

en: Mixer device:
sq: Pajisje përzierëse:

en: Mixer element:
sq: Element përzierësi:

en: AMIDI-Plug (MIDI Player)
sq: AMIDI-Plug (Lojtës MIDI-sh)

en: Override default polyphony:
sq: Anashkalo polifoni parazgjedhje

en: Override default reverb:
sq: Anashkalo reverb parazgjedhje

en: Override default chorus:
sq: Anashkalo kor parazgjedhje

en: Transpose:
sq: Ndërkëmbeje:

en: <b>Synthesizer</b>
sq: <b>Syntetizator</b>

en: AMIDI-Plug - select SoundFont file
sq: AMIDI-Plug - përzgjidhni kartelë SoundFont

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: _Open
sq: _Hape

en: File name
sq: Emër kartele

en: Size (bytes)
sq: Madhësi (bajte)

en: Name:
sq: Emër:

en: <span size="smaller"> MIDI Info </span>
sq: <span size="smaller"> Të dhëna MIDI </span>

en: Length (msec):
sq: Gjatësi (ms):

en: No. of Tracks:
sq: Nr. Pjesësh:

en: variable
sq: i luhatshëm

en: Time Div:
sq: Koha Div:

en: * no comments available in this MIDI file *
sq: * s’ka komentet në këtë kartelë MIDI *

en: * no lyrics available in this MIDI file *
sq: * s’ka vargje në këtë kartelë MIDI *

en: _Close
sq: _Mbylle

en:   (invalid UTF-8)
sq:   (UTF-8 e pavlefshme)

en: Ampache Browser
sq: Shfletues Ampache

en: Rectangle
sq: Drejtkëndësh

en: Rounded Rectangle
sq: Drejtkëndësh i Rrumbullakosur

en: Concave Rectangle
sq: Drejtkëndësh i Lugët

en: None
sq: Asnjë

en: Playback Start
sq: Fillo Playback

en: Triggers OSD when a playlist entry is played.
sq: Shfaq OSD kur një element lëshohet nga lista.

en: Title Change
sq: Ndryshim Titulli

en: Pause On
sq: Pusho

en: Pause Off
sq: Vazhdo

en: Placement
sq: Vendosje

en: Relative X offset:
sq: Shmangie X relative:

en: Relative Y offset:
sq: Shmangie Y relative:

en: Max OSD width:
sq: Gjerësi maksimum OSD-je:

en: Multi-Monitor options
sq: Mundësi Për Multi-Monitor

en: all monitors
sq: krejt monitorët

en: monitor %i
sq: monitori %i

en: Display:
sq: Shfaq:

en: Fonts
sq: Shkronja

en: Font %i:
sq: Shkronja %i:

en: Shadow
sq: Hije

en: Render Style
sq: Stil Vizatimi

en: Colors
sq: Ngjyra

en: Color %i:
sq: Ngjyrë %i:

en: Event
sq: Akt

en: Transparency
sq: Tejdukshmëri

en: Fake transparency
sq: Tejdukshmëri e rreme

en: Position
sq: Pozicion

en: Animation
sq: Animacion

en: Text
sq: Tekst

en: Decoration
sq: Zbukurim

en: Misc
sq: Të ndryshme

en: Test
sq: Provë

en: ASXv3 Playlists
sq: Luajlista ASXv3

en: ASXv1/ASXv2 Playlists
sq: Luajlista ASXv1/ASXv2

en: Audacious Playlists (audpl)
sq: Luajlista Audacious (audpl)

en: <b>Color</b>
sq: <b>Ngjyrë</b>

en: Presets:
sq: Paracaktime:

en: Spectrum Analyzer
sq: Analizues Spektri

en: Audio CD Plugin
sq: Shtojcë CD Audio

en: Copyright (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> and others.
    
    Many thanks to libcdio developers <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    and to libcddb developers <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Also thank you to Tony Vroon for mentoring and guiding me.
    
    This was a Google Summer of Code 2007 project.
sq: Të drejta kopjimi (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> dhe të tjerë.
    
    Shumë falënderime zhvilluesve të libcdio-s <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    dhe zhvilluesve të libcddb-sës <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Falënderime gjithashtu për Tony Vroon për drejtimin dhe udhëheqjen time.
    
    Ky qe një projekt Google Summer of Code 2007.

en: <b>Device</b>
sq: <b>Pajisje</b>

en: Read speed:
sq: Shpejtësi leximi:

en: Override device:
sq: Anashkalo pajisje:

en: <b>Metadata</b>
sq: <b>Tejtëdhëna</b>

en: Use CD-Text
sq: Përdor CD-Text

en: Use CDDB
sq: Përdor CDDB

en: Use HTTP instead of CDDBP
sq: Përdor HTTP, në vend se CDDBP

en: Server:
sq: Shërbyes:

en: Path:
sq: Shteg:

en: Port:
sq: Portë:

en: Invalid URI %s.
sq: URI %s e pavlefshme.

en: Track %d not found.
sq: Pjesa %d s’u gjet.

en: Track %d is a data track.
sq: Pjesa %d është pjesë të dhënash.

en: Error reading audio CD.
sq: Gabim gjatë leximit të CD-së audio.

en: Audio CD
sq: CD Audio

en: Failed to open CD device %s.
sq: S’u arrit të hapet pajisje CD %s.

en: Drive is empty.
sq: Pajisja është e zbrazët.

en: Unsupported disk type.
sq: Lloj i pambuluar disku.

en: Failed to create the CDDB connection.
sq: S’u arrit të krijohet lidhja CDDB.

en: Failed to query the CDDB server
sq: S’u arrit të kërkohej te shërbyesi CDDB

en: Failed to query the CDDB server: %s
sq: S’u arrit të kërkohej te shërbyesi CDDB: %s

en: Failed to read the CDDB info: %s
sq: S’u arrit të lexohen të dhëna CDDB: %s

en: <b>Compression</b>
sq: <b>Ngjeshje</b>

en: Dynamic range:
sq: Gamë dinamike:

en: Dynamic Range Compressor
sq: Ngjeshës Game Dinamike

en: Bass:
sq: Bas:

en: Echo:
sq: Eko:

en: Default song length:
sq: Gjatësi parazgjedhje kënge:

en: Increase reverb
sq: Shtoje reverbin

en: Crossfade Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
sq: Shtojcë Ndërzbehjeje për Audacious
    Të drejta kopjimi 2010-2014 John Lindgren

en: <b>Crossfade</b>
sq: <b>Ndërzbehje</b>

en: Intensity:
sq: Intensitet:

en: Delete Files
sq: Fshini Kartela

en: No files are selected.
sq: S’janë përzgjedhur kartela.

en: Do you want to move %s to the trash?
sq: Doni të shpihet %s te hedhurinat?

en: Do you want to permanently delete %s?
sq: Doni të fshihet përgjithmonë %s?

en: Do you want to permanently delete %d files?
sq: Doni të fshihen përgjithmonë %d kartela?

en: Move to trash
sq: Shpjere te hedhurinat

en: Delete
sq: Fshije

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Delete Selected Files
sq: Fshiji Kartelat e Përzgjedhura

en: <b>Delete Method</b>
sq: <b>Metodë Fshirjeje</b>

en: <b>Echo</b>
sq: <b>Eko</b>

en: Delay:
sq: Vonesë:

en: Feedback:
sq: Përshtypje:

en: Volume:
sq: Volum:

en: Echo
sq: Eko

en: FFmpeg Plugin
sq: Shtojcë FFmpeg

en: Error opening %s:
    %s
sq: Gabim gjatë hapjes së %s:
    %s

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sq: Ky program është software i lirë; mund ta rishpërndani dhe/ose ndryshoni atë sipas kushteve të Licencës së Përgjithshme Publike GNU, ashtu si botohet nga Free Software Foundation; versioni 2 i kësaj Licence, ose (sipas dëshirës suaj) çfarëdo version i mëvonshëm.
    
    Ky program shpërndahet me shpresën se do të jetë i dobishëm, por PA ASNJË GARANCI; madje pa as edhe garancinë e nënkuptuar të TREGTUESHMËRISË ose PËRSHTATSHMËRISË PËR NJË QËLLIM TË VEÇANTË.  Për më tepër hollësi, shihni licencën GNU General Public License.
    
    Do të duhej të kishit marrë një kopje të licencës GNU General Public License tok me këtë program; nëse jo, shkruajini Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA.

en: Output file format:
sq: Format kartele output-i.

en: Save into original directory
sq: Ruaje te drejtoria origjinale

en: Save into custom directory:
sq: Ruajeni në drejtori vetjake

en: Generate file name from:
sq: Prodho emër kartele prej:

en: Original file name
sq: Emër i kartela origjinale

en: Original file name (no suffix)
sq: Emër i kartela origjinale (pa prapashtesë)

en: Algorithm quality:
sq: Cilësi algoritmi:

en: Compression ratio:
sq: Përpjesëtim ngjeshjeje:

en: Error protection
sq: Mbrojtje nga gabime

en: Type:
sq: Lloj:

en: <b>ID3 Tags</b>
sq: <b>Etiketa ID3</b>

en: Only add v1 tag
sq: Shto vetëm etiketë v1

en: Only add v2 tag
sq: Shto vetëm etiketë v2

en: Quality
sq: Cilësi

en: Tags
sq: Etiketa

en: Quality (0-1):
sq: Cilësi (0-1):

en: General
sq: Të përgjithshme

en: FLAC Decoder
sq: Shkodues FLAC

en: lossless
sq: pa humbje

en: GIO Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
sq: Shtojcë GIO për Audacious
    Të drejta kopjimi 2009-2012 John Lindgren

en: GIO Plugin
sq: Shtojcë GIO

en: OpenGL Spectrum Analyzer
sq: Analizues OpenGL Spektri

en: Title
sq: Titull

en: Year
sq: Vit

en: Album artist
sq: Artist albumi

en: Track
sq: Pjesë

en: Genre
sq: Zhanër

en: Length
sq: Gjatësi

en: File path
sq: Shteg kartele

en: Custom title
sq: Titull vetjak

en: Comment
sq: Koment

en: Available columns
sq: Shtylla të Mundshme

en: Displayed columns
sq: Shtylla të Shfaqura

en: Search Tool
sq: Mjet Kërkimi

en: Dock at Left
sq: Fiksoje Majtas

en: Dock at Right
sq: Fiksoje Djathtas

en: Dock at Top
sq: Fiksoje Në Krye

en: Dock at Bottom
sq: Fiskoje Në Fund

en: Disable
sq: Çaktivizoje

en: _Open Files ...
sq: _Hapni Kartela …

en: Open _URL ...
sq: Hapni _URL …

en: _Add Files ...
sq: _Shtoni Kartela …

en: Add U_RL ...
sq: Shtoni U_RL …

en: A_bout ...
sq: _Mbi …

en: _Settings ...
sq: _Rregullime …

en: _Quit
sq: _Dil

en: _Play
sq: _Luaje

en: Paus_e
sq: Pushi_m

en: _Stop
sq: _Ndal

en: Pre_vious
sq: I_mëparshmi

en: _Next
sq: _Tjetëri

en: Previous Album
sq: Albumi i Mëparshëm

en: Next Album
sq: Albumi Pasues

en: _Repeat
sq: _Përsërit

en: Stop A_fter This Song
sq: Ndalu _Pas Kësaj Kënge

en: Song _Info ...
sq: Të _dhëna Kënge …

en: _Clear Repeat Points
sq: _Spastro Pika Përsëritjesh

en: By _Title
sq: Sipas _Titujsh

en: By _File Name
sq: Sipas _Emri Kartele

en: By File _Path
sq: Sipas Shte_g Kartele

en: By Track _Number
sq: Sipas _Numër Pjese

en: By _Artist
sq: Sipas _Artistësh

en: By Al_bum
sq: Sipas Al_bumi

en: By Albu_m Artist
sq: Sipas Artistësh Albu_mi

en: By Release _Date
sq: Sipas _Datash Hedhjeje Në Qarkullim

en: By _Genre
sq: Sipas _Zhanresh

en: By _Length
sq: Sipas _Gjatësish

en: By _File Path
sq: Sipas Sh_tegu Kartele

en: By _Custom Title
sq: Sipas Titulli _Vetjak

en: By C_omment
sq: Sipas K_omentesh

en: _Refresh
sq: _Rifreskoje

en: _Sort
sq: _Renditi

en: Remove _Duplicates
sq: Hiq Përsëdytje

en: _New
sq: E _re

en: Ren_ame ...
sq: Ri_emëro ...

en: Remo_ve
sq: _Hiqe

en: _Import ...
sq: _Importoni …

en: _Export ...
sq: _Eksportoni …

en: Playlist _Manager ...
sq: _Përgjegjës Luajlistash …

en: _Queue Manager ...
sq: _Përgjegjës Radhe …

en: Volume _Up
sq: _Ngrije Volumin

en: Volume _Down
sq: _Ule Volumin

en: _Equalizer ...
sq: _Balancues …

en: E_ffects ...
sq: Efekte …

en: _Record Stream
sq: _Incizo Rrrjedhë

en: Audio _Settings ...
sq: _Rregullime për Audion …

en: _Visualizations ...
sq: _Vizualizime …

en: _File
sq: _Kartelë

en: _Playback
sq: _Luaj përsëri

en: _Services
sq: _Shërbime

en: _View
sq: _Pamje

en: Cu_t
sq: _Prije

en: _Copy
sq: _Kopjoje

en: _Paste
sq: _Ngjite

en: Paste at _End
sq: Ngjite në _Fund

en: Select _All
sq: Përzgjidhe _Krejt

en: _Rename ...
sq: _Riemërtoni…

en: <b>Playlist Tabs</b>
sq: <b>Skeda Luajliste</b>

en: Always show tabs
sq: Shfaq skeda përherë

en: Show close buttons
sq: Shfaq butona mbylljesh

en: <b>Playlist Columns</b>
sq: <b>Shtylla Luajliste</b>

en: GTK Interface
sq: Ndërfaqe GTK

en: Play
sq: Luaje

en: Pause
sq: Pushim

en: Search Library
sq: Kërkoni në Fonotekë

en: Open Files
sq: Hapni Kartela

en: Add Files
sq: Shto Kartela

en: Previous
sq: E mëparshmja

en: Stop
sq: Ndale

en: Next
sq: Pasuesja

en: Repeat
sq: Përsërite

en: Shuffle
sq: Përzieji

en: %d channel | %d channels
sq[0]: %d kanal
sq[1]: %d kanale

en: Previous track
sq: Pjesa e mëparshme

en: Pause/Resume
sq: Pushim/Vazhdim

en: Next track
sq: Pjesa pasuese

en: Mute
sq: Pa zë

en: Volume up
sq: Ngrije volumin

en: Volume down
sq: Ule volumin

en: Jump to file
sq: Hidhu te kartelë

en: (none)
sq: (asnjë)

en: <b>Action:</b>
sq: <b>Veprim</b>

en: _Add
sq: _Shtoje

en: Client name:
sq: Emër klienti:

en: %s Settings
sq: Rregullime për %s

en: Module paths:
sq: Shtigje modulesh:

en: Available plugins:
sq: Shtojca të gatshme:

en: Enable
sq: Aktivizoje

en: Enabled plugins:
sq: Shtojca të aktivizuara:

en: Settings
sq: Rregullime

en: LIRC Plugin
sq: Shtojcë LIRC

en: <b>Connection</b>
sq: <b>Lidhje</b>

en: Reconnect to LIRC server
sq: Rilidhu me shërbyesin LIRC

en: Lyrics
sq: Vargje

en: Nowhere
sq: Askund

en: <b>General</b>
sq: <b>Të përgjithshme</b>

en: <b>Internet Sources</b>
sq: <b>Burime Internet</b>

en: <b>Local Storage</b>
sq: <b>Depozitim Vendor</b>

en: Looking for lyrics ...
sq: Po kërkohet për vargje …

en: Error
sq: Gabim

en: Lyrics could not be found.
sq: S’u gjetën vargje.

en: Save Locally
sq: Ruaje Lokalisht

en: Refresh
sq: Rifreskoje

en: M3U Playlists
sq: Luajlista M3U

en: Channel Mixer
sq: Përzierës Kanalesh

en: <b>Channel Mixer</b>
sq: <b>Përzierës Kanalesh</b>

en: MMS Plugin
sq: Shtojcë MMS

en: Error connecting to MMS server
sq: Gabim gjatë lidhjes me shërbyesin MMS

en: <b>Channels</b>
sq: <b>Kanale</b>

en: Stop After This Song
sq: Ndalu Pas Kësaj Kënge

en: Reset to Defaults
sq: Riktheji te Parazgjedhjet

en: Now Playing
sq: Po Luhet Tani

en: Album Artist
sq: Artist Albumi

en: File Path
sq: Shteg Kartele

en: File Name
sq: Emër Kartele

en: Custom Title
sq: Titull Vetjak

en: Entries
sq: Zëra

en: MPG123 Plugin
sq: Shtojcë MPG123

en: <b>Advanced</b>
sq: <b>Të mëtejshme</b>

en: MPRIS 2 Server
sq: Shërbyes MPRIS 2

en: Neon HTTP/HTTPS Plugin
sq: Shtojcë HTTP/HTTPS Neon

en: Error parsing redirect
sq: Gabim në përtypje ridrejtimi

en: Unknown HTTP error
sq: Gabim HTTP i panjohur

en: Error parsing URL
sq: Gabim gjatë përtypjeje URL-je

en: Too many redirects
sq: Shumë ridrejtime

en: Stopped
sq: U ndal

en: Audacious is not playing.
sq: Audacious nuk po luan.

en: Desktop Notifications
sq: Njoftime Desktopi

en: Desktop Notifications Plugin for Audacious
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren and Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    This plugin is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This plugin is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sq: Shtojcë Njoftimesh Desktop për Audacious
    Të drejta kopjimi (C) 2010 Maximilian Bogner
    Të drejta kopjimi (C) 2011-2013 John Lindgren dhe Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    Kjo shtojcë është software i lirë: mund ta rishpërndani dhe/ose ndryshoni sipas kushteve të licencës GNU General Public License, siç botohet nga Free Software Foundation, qoftë versioni 3 i Licencës, ose (në dëshirën tuaj) cilindo version i mëvonshëm.
    
    This plugin is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Show playback controls
sq: Shfaq kontrolle luajtjeje

en: Always show notification
sq: Shfaqe përherë njoftime

en: Include album name in notification
sq: Përfshi emër albumi në njoftim

en: Custom notification duration:
sq: Kohëzgjatje vetjake njoftimesh:

en: Stereo separation:
sq: Ndarje stereo:

en: Default device
sq: Pajisje parazgjedhje

en: Audio device:
sq: Pajisje audio:

en: Use alternate device:
sq: Përdor pajisje alternative:

en: Save volume between sessions.
sq: Ruaje volumin mes sesionesh.

en: Playlist Manager
sq: Përgjegjësi Luajlistash

en: _Remove
sq: _Hiqe

en: PLS Playlists
sq: Luajlista PLS

en: OpenPSF PSF1/PSF2 Decoder
sq: Shkodues OpenPSF PSF1/PSF2

en: <b>OpenPSF Configuration</b>
sq: <b>Formësim OpenPFS-je</b>

en: Ignore length from file
sq: Shpërfille gjatësinë prej kartele

en: _Log Inspector ...
sq: Mbikëqyrës _Regjistrash …

en: Audio Settings ...
sq: Rregullime Për Audion …

en: Qt Interface
sq: Ndërfaqe Qt

en: Always
sq: Përherë

en: Auto-hide
sq: Vetëfshihu

en: Never
sq: Kurrë

en: Show playlist tabs:
sq: Shfaq skeda luajliste:

en: <b>Conversion</b>
sq: <b>Shndërrim</b>

en: Method:
sq: Metodë:

en: There was a problem contacting Last.fm.
sq: Pati një problem në lidhjen me Last.fm.

en: Check Permission
sq: Kontrolloni Leje

en: Revoke Permission
sq: Shfuqizo Leje

en: %d song | %d songs
sq[0]: %d këngë
sq[1]: %d këngë

en: of this genre
sq: të këtij zhanri

en: Number of results to show:
sq: Numër përfundimesh për shfaqje:

en: Monitor library for changes
sq: Mbikëqyr fonotekën për ndryshime

en: Please wait ...
sq: Ju lutemi, prisni …

en: Choose Folder
sq: Zgjidhni Dosje

en: Search library
sq: Kërkoni në fonotekë

en: %d result | %d results
sq[0]: %d përfundim
sq[1]: %d përfundime

en: Channels:
sq: Kanale:

en: Threshold:
sq: Prag:

en: Preamp
sq: Paraamplifikator

en: Audacious Equalizer
sq: Balancues Audacious

en: Volume: %d%%
sq: Volum: %d%%

en: Balance: %d%% left
sq: Balancë: %d%% majtas

en: Balance: center
sq: Balancë: në qendër

en: Balance: %d%% right
sq: Balancë: %d%% djathtas

en: Options Menu
sq: Menu Mundësish

en: Visualizations
sq: Vizualizime

en: Volume Up
sq: Ngrije Volumin

en: Volume Down
sq: Ule Volumin

en: Effects ...
sq: Efekte …

en: Open Files ...
sq: Hapni Kartela …

en: Open URL ...
sq: Hap URL …

en: Playback
sq: Luajtje

en: Playlist
sq: Luajlistë

en: Output
sq: Dalje

en: View
sq: Parje

en: Services
sq: Shërbime

en: About ...
sq: Mbi …

en: Settings ...
sq: Rregullime …

en: Quit
sq: Dil

en: Song Info ...
sq: Të dhëna Kënge …

en: Shuffle by Album
sq: Përzieji sipas Albumesh

en: Set A-B Repeat
sq: Caktoni Përsëritje A-B

en: Clear A-B Repeat
sq: Spastro Përsëritje A-B

en: New Playlist
sq: Luajlistë e Re

en: Rename Playlist ...
sq: Riemërtoni Luajlistën …

en: Remove Playlist
sq: Hiqe Luajlistën

en: Previous Playlist
sq: Luajlista e Mëparshme

en: Next Playlist
sq: Luajlista Pasuese

en: Import Playlist ...
sq: Importoni Luajlistë …

en: Export Playlist ...
sq: Eksportoni Luajlistë …

en: Playlist Manager ...
sq: Përgjegjës Luajlistash …

en: Queue Manager ...
sq: Përgjegjës Radhe …

en: Refresh Playlist
sq: Rifresko Luajlistën

en: Show Playlist Editor
sq: Shfaq Përpunues Luajlistash

en: Show Equalizer
sq: Shfaq Balancues

en: Show Remaining Time
sq: Shfaq Kohë të Mbetur

en: Always on Top
sq: Përherë në Krye

en: On All Workspaces
sq: Në Tërë Hapësirat e Punës

en: Add URL ...
sq: Shtoni URL …

en: Add Files ...
sq: Shtoni Kartela …

en: By Title
sq: Sipas Titujsh

en: By File Name
sq: Sipas Emrash Kartelash

en: By File Path
sq: Sipas Shtigjesh Kartelash

en: Remove All
sq: Hiqi Krejt

en: Clear Queue
sq: Spastro Radhën

en: Remove Duplicates
sq: Hiq Përsëdytje

en: Remove Selected
sq: Hiq të Përzgjedhurën

en: Search and Select
sq: Kërkoni dhe Përzgjidhni

en: Select None
sq: Mos Përzgjidh Gjë

en: Select All
sq: Përzgjidhi Krejt

en: By Track Number
sq: Sipas Numrash Pjesësh

en: By Artist
sq: Sipas Artistësh

en: Open Containing Folder
sq: Hap Dosjen Që e Përmban

en: Cut
sq: Prije

en: Copy
sq: Kopjoje

en: Paste
sq: Ngjite

en: Paste at End
sq: Ngjite në Fund

en: %s (%d of %d)
sq: %s (%d nga %d)

en: Open Folder ...
sq: Hapni Dosje …

en: Add Folder ...
sq: Shtoni Dosje …

en: Player:
sq: Lojtës:

en: Playlist:
sq: Luajlistë:

en: <b>Skin</b>
sq: <b>Lëkurçe</b>

en: <b>Fonts</b>
sq: <b>Shkronja</b>

en: Analyzer
sq: Analizues

en: Scope
sq: Fokus

en: Fire
sq: Zjarr

en: Vertical lines
sq: Vija vertikale

en: Lines
sq: Vija

en: Bars
sq: Shtylla

en: Dots
sq: Pika

en: Line
sq: Vijë

en: Style:
sq: Stil:

en: VU Meter Style:
sq: Stil Matësi VU:

en: <b>Type</b>
sq: <b>Lloj</b>

en: Visualization type:
sq: Lloj vizualizimi:

en: <b>Analyzer</b>
sq: <b>Analizues</b>

en: Show peaks
sq: Shfaq kulme

en: Visualization
sq: Vizualizim

en: Title:
sq: Titull:

en: File Name:
sq: Emër Kartele:

en: Song Change
sq: Ndryshim Kënge

en: <b>Commands</b>
sq: <b>Urdhra</b>

en: Command to run at the end of a song:
sq: Urdhër për t’u xhiruar në fundin e një kënge:

en: Command to run at the end of the playlist:
sq: Urdhër për t’u xhiruar në fundin e luajlistës:

en: Song Info
sq: Të dhëna Kënge

en: Quality:
sq: Cilësi:

en: Phase:
sq: Fazë:

en: Speed and Pitch
sq: Shpejtësia dhe Intonimi

en: Status Icon
sq: Ikonë Gjendjeje

en: Change volume
sq: Ndryshoni volumin

en: Change playing song
sq: Ndryshoni këngën që po luhet

en: <b>Other Settings</b>
sq: <b>Rregullime të Tjera</b>

en: Disable the popup window
sq: Çaktivizo dritaren flluskë

en: Status Icon Plugin
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
sq: Shtojcë Ikone Gjendjesh
    
    Të drejta kopjimi 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Të drejta kopjimi 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    Kjo shtojcë furnizon një ikonë gjendjesh, të vendosur te
    zona e shtyllës së sistemit të përgjegjësit të dritareve.

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin, 1999
sq: Shtojcë Stereo Ekstra
    
    Nga Johan Levin, 1999

en: <b>Extra Stereo</b>
sq: <b>Stereo Ekstra</b>

en: Type
sq: Lloj

en: Current Song
sq: Kënga e Tanishme

en: Other
sq: Tjetër

en: Market
sq: Treg

en: Description
sq: Përshkrim

en: Listeners
sq: Dëgjues

en: Top 500 Stations
sq: 500 Stacionet Kryesuese

en: Classical
sq: Klasike

en: Electronic
sq: Elektronike

en: International
sq: Ndërkombëtare

en: Jazz
sq: Xhaz

en: Public Radio
sq: Radio Publike

en: R&B and Urban
sq: R&B dhe Urban

en: Rock
sq: Rok

en: Soundtracks
sq: Muzikë filmash

en: Talk
sq: Bisedë

en: Themes
sq: Tema

en: Tone Generator
sq: Prodhues Tonesh

en: Tone Generator:
sq: Prodhues Tonesh:

en: Working ...
sq: Po punohet …

en: Information
sq: Informacion

en: Voice Removal
sq: Heqje Zëri

en: Ogg Vorbis Decoder
sq: Shkodues OGG Vorbis

en: Details about %s
sq: Hollësi për %s

en: VTX Decoder
sq: Shkodues VTX

en: <b>VU Meter Settings</b>
sq: <b>Rregullime VU Meter:</b>

en: dB/second
sq: dB/sekondë

en: WavPack Decoder
sq: Shkodues WavPack

en: lossy
sq: me humbje

en: Copyright 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Some of the plugin code was by Miles Egan.
sq: Të drejta kopjimi 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Një pjesë e kodit të shtojcës qe nga Miles Egan.

en: 2SF Decoder
sq: Shkodues 2SF

en: <b>XSF Configuration</b>
sq: <b>Formësim XSF-je</b>

en: XML Shareable Playlists (XSPF)
sq: Listat e dëgjimit XML shareable (XSPF)
