gnome-nettool - en to uz translation catalogue (134 entries)

note: Dear translator: This is the name of the application
en: Network Tools
uz: Tarmoq yutilitilari

en: Graphical user interface for common network utilities
uz: Tarmoq yutilitilari uchun grafik interfeys

note: Dear Translator: This is the Window Title. 'Network Tools' is the * name of the application
en: %s - Network Tools
uz: %s - tarmoq yutilitisi

en: IP Information
uz: IP maʼlumoti

en: Interface Information
uz: Interfeys maʼlumoti

en: Interface Statistics
uz: Interfeys statstikasi

en: Transmission Statistics
uz: Joʻnatilgan/olingan paketlar statistikasi

en: Active Network Services
uz: Aktiv tarmoq xizmatlari

en: Average:
uz: Oʻrtacha:

en: Beep on ping
uz: Ping paytida signal berish

en: Broadcast:
uz: Brodkast:

en: Clear _History
uz: _Tarixni tozalash

en: Details
uz: Tafsilotlar

en: Devices
uz: Uskunalar

note: Dear Translator: This is the Window Title
en: Devices - Network Tools
uz: Uskunalar - Tarmoq yutilitilari

en: Hardware address:
uz: Uskuna manzili:

en: Host
uz: Xost

en: IP Address:
uz: IP manzili:

en: Link speed:
uz: Ulanish tezligi:

en: Maximum:
uz: Maksimum:

en: Multicast Information
uz: Multikast maʼlumoti

en: Multicast:
uz: Multikast:

en: Netmask:
uz: Tarmoq maskasi:

en: Not Available
uz: Mavjud emas

en: Packets received:
uz: Olingan paketlar:

en: Packets transmitted:
uz: Joʻnatilgan paketlar:

en: Port Scan
uz: Portni skan qilish

en: Received bytes:
uz: Olingan bayt:

en: Received packets:
uz: Olingan paketlar:

en: Reception errors:
uz: Qabul qilish xatoliklari:

en: Scan
uz: Skan qilish

en: Send:
uz: Joʻnatish:

en: State:
uz: Holati:

en: Successful packets:
uz: Muvaffaqiyatli paketlar:

en: Transmitted bytes:
uz: Joʻnatilgan baytlar:

en: Transmitted packets:
uz: Joʻnatilgan paketlar:

en: Unlimited requests
uz: Cheksiz soʻrovlar

en: User
uz: Foydalanuvchi

en: _Configure
uz: _Moslash

en: _Domain address:
uz: _Domen manzili:

en: _Edit
uz: _Tahrirlash

en: _Help
uz: _Yordam

en: _Information type:
uz: _Maʼlumot turi:

en: _Network address:
uz: _Tarmoq manzili:

en: _Network device:
uz: _Tarmoq uskunasi:

en: _Tool
uz: _Yutiliti

en: _Username:
uz: _Foydalanuvchi nomi:

en: requests
uz: soʻrovlar

note: Interface Name                 Interface Type           icon          Device prefix  Pixbuf
en: Other type
uz: Boshqa tur

en: Ethernet Interface
uz: Eternet interfeysi

en: Wireless Interface
uz: Simsiz interfeys

en: Modem Interface
uz: Modem interfeysi

en: Infrared Interface
uz: Infraqizil interfeysi

en: Unknown Interface
uz: Nomaʼlum interfeys

en: Network Devices Not Found
uz: Tarmoq uskunasi topilmadi

en: Unknown
uz: Nomaʼlum

en: Active
uz: Aktiv

en: Inactive
uz: Noaktiv

en: Enabled
uz: Yoqilgan

en: Disabled
uz: Oʻchirilgan

note: The info output in a text format (to copy on clipboard)
en: Network device:	%s
uz: Tarmoq uskunasi:	%s

en: Hardware address:	%s
uz: Uskuna manzili:	%s

en: IP address:	%s
uz: IP manzili:	%s

en: Netmask:	%s
uz: Tarmoq maskasi:	%s

en: Broadcast:	%s
uz: Brodkast:	%s

en: Multicast:	%s
uz: Multikast:	%s

en: Link speed:	%s
uz: Ulanish tezligi:	%s

en: State:	%s
uz: Holati:	%s

en: Transmitted packets:	%s
uz: Joʻnatilgan paketlar:	%s

en: Received packets:	%s
uz: Olingan paketlar:	%s

en: Reception errors:	%s
uz: Qabul qilish xatoliklari:	%s

en: not available
uz: mavjud emas

en: Name
uz: Nomi

en: Address Type
uz: Manzil turi

en: Record Type
uz: Yozish turi

en: Address
uz: Manzil

en: Load information for a network device
uz: Tarmoq uskunasi haqidagi maʼlumotni yuklash

en: DEVICE
uz: USKUNA

en: Send a ping to a network address
uz: Tarmoq manziliga ping yuborish

en: HOST
uz: XOST

en: Get netstat information.  Valid options are: route, active, multicast.
uz: netstat maʼlumotini olish.  Mavjud opsiyalar: route, active, multicast.

en: COMMAND
uz: BUYRUQ

en: Port scan a network address
uz: Tarmoq manzili portlarini skan qilish

en: USER
uz: FOYDALANUVCHI

en: DOMAIN
uz: DOMEN

en: The file %s doesn't exist, please check if gnome-nettool is correctly installed
uz: %s fayli mavjud emas, iltimos gnome-nettool toʻgʻri oʻrnatilganligini tekshirib koʻring

en: Enter the network address to ping.
    For example: www.domain.com or 192.168.2.1
uz: Ping uchun tarmoq manzilini kiriting.
    Masalan: www.domain.com yoki 192.168.2.1

en: Protocol
uz: Protokol

en: IP Address
uz: IP manzil

en: Netmask / Prefix
uz: Tarmoq maskasi / Prefiks

en: Broadcast
uz: Brodkast

en: Enter the network address to scan for open ports.
    For example: www.domain.com or 192.168.2.1
uz: Ochiq portlar qidiriladigan tarmoq manzilini kiriting.
    Masalan: www.domain.com yoki 192.168.2.1

en: IP Source
uz: IP manbaʼi

en: Port/Service
uz: Port/Xizmat

en: State
uz: Holat

en: Gateway
uz: Geytvey

en: Netmask
uz: Tarmoq maskasi

en: Interface
uz: Interfeys

en: Group
uz: Guruh

note: The netstat "Display active network services" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Protocol	IP Source	Port/Service	State
uz: Protokol	IP manbaʼi	Port/Xizmat	Holat

note: The netstat "Multicast information" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Interface	Member	Group
uz: Interfeys	Aʼzo	Guruh

en: A network address was not specified
uz: Tarmoq manzili koʻrsatilmagan

en: Please enter a valid network address and try again.
uz: Iltimos mavjud tarmoq manzilini kiriting va qaytadan urinib koʻring.

en: The address '%s' cannot be found
uz: '%s' manzilini topib boʻlmadi

en: A domain address was not specified
uz: Domen nomi koʻrsatilmagan

en: Please enter a valid domain address and try again.
uz: Iltimos mavjud domen nomini kiriting va qaytadan urinib koʻring.

en: Information not available
uz: Maʼlumot mavjud emas

en: Stop
uz: Toʻxtatish

en: Run
uz: Ishga tushirish

note: Created up here so we can get the geometry info.
en: Time (ms):
uz: Vaqt (ms):

en: Sending ping requests to %s
uz: %s manziliga ping soʻrovi yuborilmoqda

en: Bytes
uz: Bayt

en: Time
uz: Vaqt

en: Units
uz: Birlik

note: The ping output in text format: Bytes received, Address Source, Number of Sequence, Round Trip Time (Time), Units of Time. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Bytes	Source	Seq	Time	Units
uz: Bayt	Manba	Seq	Vaqt	Birlik

note: The ping output in a text format (to copy on clipboard)
en: Time minimum:	%s ms
uz: Minimal vaqt:	%s ms

en: Time average:	%s ms
uz: Oʻrtacha vaqt:	%s ms

en: Time maximum:	%s ms
uz: Maksimal vaqt:	%s ms

en: Packets transmitted:	%s
uz: Joʻnatilgan paketlar:	%s

en: Packets received:	%s
uz: Olingan paketlar:	%s

en: Successful packets:	%s
uz: Muvaffaqiyatli paketlar:	%s

en: Scanning %s for open ports
uz: %s ochiq portlar uchun skan qilinmoqda

en: unknown
uz: nomaʼlum

en: Service
uz: Xizmat

note: The portscan output in text format: Port, State, Service. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Port	State	Service
uz: Port	Holat	Xizmat

en: Hostname
uz: Xost nomi

en: Time 1
uz: Vaqt 1

en: Time 2
uz: Vaqt 2

note: The traceroute output in text format: Hop count, Hostname, IP, Round Trip Time 1 (Time1), Round Trip Time 2 (Time2), It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Hop	Hostname	IP	Time 1	Time 2
uz: Xop	Xostnomi	IP	Vaqt 1	Vaqt 2

en: In order to use this feature of the program, %s must be installed in your system
uz: Dasturning ushbu imkoniyatidan foydalanish uchun %s oʻrnatilgan boʻlishi kerak

en: View information about your network
uz: Tarmoq haqidagi maʼlumotni koʻrish

en: Getting information of %s on "%s"
uz: %s uchun "%s" manzilidan maʼlumot olinmoqda

en: Getting information of all users on "%s"
uz: "%s" ustunidagi barcha foydalanuvchilar maʼlumoti olinmoqda

en: Getting the whois information of %s
uz: %s uchun whois maʼlumoti olinmoqda
