MATE Desktop Environment - en to bg translation catalogue (349 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
bg: Грешка при стартиране на командата „%s“, да разархивира комикса: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
bg: Командата „%s“ не успя да разархивира комикса.

en: The command “%s” did not end normally.
bg: Командата „%s“ не завърши нормално.

en: Not a comic book MIME type: %s
bg: Видът на MIME не е на комикс: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
bg: Не може да се намери подходяща команда за разархивиране на този тип комикс

en: Unknown MIME Type
bg: Неясен/непознат вид MIME

en: File corrupted
bg: Файлът е повреден

en: No files in archive
bg: В архива няма файлове

en: No images found in archive %s
bg: В архива %s няма намерени изображения

en: There was an error deleting “%s”.
bg: Възникна грешка при изтриването на „%s“.

en: Error %s
bg: Грешка %s

en: Comic Books
bg: Комикси

en: DjVu document has incorrect format
bg: Документът DjVu е в неправилен формат

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
bg: Документът е изграден от няколко файла. Някои от тях не са достъпни.

en: DjVu Documents
bg: Документи DjVu

en: DVI document has incorrect format
bg: Документът DVI е в неправилен формат

en: DVI Documents
bg: Документи DVI

en: Not an ePub document
bg: Това не е ePub документ

en: could not retrieve filename
bg: невъзможно получаване на име на файл

en: could not open archive
bg: невъзможно отваряне на архив

en: could not extract archive
bg: неуспешно изкарване от архив

en: could not retrieve container file
bg: неуспешно получаване на контеинер файл

en: could not open container file
bg: невъзможно отваряне на контеинер файл

en: container file is corrupt
bg: контеинер файл е повреден

en: epub file is invalid or corrupt
bg: epub файл е навалиден или повреден

en: epub file is corrupt, no container
bg: epub файл е повреден, няма контеинер

en: could not parse content manifest
bg: невъзможно анализ на манифест съдържанието

en: content file is invalid
bg: контекстов файл е невалиден

en: epub file has no spine
bg: epub файл няма гръбнак

en: epub file has no manifest
bg: epub фалй няма манифест

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
bg: Не може да се създаде документово дърво за зареждане, някои файлове липсват.

en: epub Documents
bg: epub Документи

en: This work is in the Public Domain
bg: Тази творба е обществено достояние

note: translators: this is the document security state
en: Yes
bg: Да

note: translators: this is the document security state
en: No
bg: Не

en: Unknown font type
bg: Неизвестен вид шрифт

en: No name
bg: Без име

en: Embedded subset
bg: Вградени подмножества

en: Embedded
bg: Вградени

en: Not embedded
bg: Не е вграден

en: PDF Documents
bg: Документи PDF

en: Failed to load document “%s”
bg: Документът „%s“ не може да бъде зареден

en: Failed to save document “%s”
bg: Документът „%s“ не може да бъде запазен

en: PostScript Documents
bg: Документи PostScript

en: Invalid document
bg: Невалиден документ

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
bg: Неуспех при запазването на прикрепения файл „%s“: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
bg: Неуспех при отварянето на прикрепения файл „%s“: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
bg: Неуспех при отварянето на прикрепения файл „%s“

en: File type %s (%s) is not supported
bg: Не се поддържат файлове от вида %s (%s)

en: All Documents
bg: Всички документи

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Failed to create a temporary file: %s
bg: Неуспешно създаване на временен файл: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
bg: Неуспешно създаване на временна папка: %s

en: File is not a valid .desktop file
bg: Файлът не е във формат .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bg: Непозната версия на файла: %s

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Application does not accept documents on command line
bg: Програмата не приема документи през командния ред

en: Unrecognized launch option: %d
bg: Непозната опция при стартиране: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
bg: В обекти от вида „Type=Link“ не може да се подават адреси на документи

en: Not a launchable item
bg: Не е обект за стартиране

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесии

en: ID
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

en: Session management options:
bg: Настройки на управлението на сесии:

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Best Fit
bg: Напасване по екрана

en: Fit Page Width
bg: Напасване по широчина

en: Expand Window to Fit
bg: Разширяване на прозореца до запълване

en: A Document Viewer
bg: Четец на документи

en: <p> Xreader is a simple multi-page document viewer. It can display and print PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF) files, as well as comic book archive files. When supported by the document, it also allows searching for text, copying text to the clipboard, hypertext navigation and table-of-contents bookmarks. </p>
bg: <p> Xreader е опростен четец на документи. Той може да показва и разпечатва файлове с формати PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF), а също така и комикси. Когато е възможно, може да търсите текст в документа, да копирате текст, да отваряте връзки и да добавяте отметки.</p>

en: Document Viewer
bg: Преглед на документи

en: View multi-page documents
bg: Преглед на документи с много страници

en: Delete the temporary file
bg: Изтриване на временен файл

en: Print settings file
bg: Файл с настройки за печат

en: Print Preview
bg: Мостра на печата

en: Failed to print document
bg: Документът не може да бъде отпечатан

en: The selected printer '%s' could not be found
bg: Избраният принтер „%s“ не може да бъде открит

note: Go menu
en: _Previous Page
bg: _Предишна страница

en: Go to the previous page
bg: Отиване на предишната страница

en: _Next Page
bg: _Следваща страница

en: Go to the next page
bg: Отиване на следващата страница

en: Enlarge the document
bg: Увеличаване на документа

en: Shrink the document
bg: Смаляване на документа

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Original size
bg: Оригинален размер

note: translators: Print document currently shown in the Print Preview window translators: Title of the print dialog
en: Print
bg: Печат

en: Print this document
bg: Печатане на този документ

en: _Best Fit
bg: Напасване по _екрана

en: Make the current document fill the window
bg: Текущият документ да запълни прозореца

en: Fit Page _Width
bg: Напасване по _широчина

en: Make the current document fill the window width
bg: Текущият документ да запълни прозореца по широчина

en: Page
bg: Страница

en: Select Page
bg: Избор на страница

en: (%d of %d)
bg: (%d от %d)

en: of %d
bg: от %d

note: Create tree view
en: Loading…
bg: Зареждане…

note: Initial state
en: Preparing to print…
bg: Подготовка за печат…

en: Finishing…
bg: Завършване…

en: Printing page %d of %d…
bg: Печатане на страница № %d от общо %d…

en: The requested format is not supported by this printer.
bg: Заявения формат не се поддържа от този принтер.

en: Invalid page selection
bg: Неправилен избор на страница

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Your print range selection does not include any pages
bg: Обхватът за печат не включва нито една страница

en: Page Scaling:
bg: Мащабиране на страница:

note: translators: Value for 'Page Scaling:' to not scale the document pages on printing
en: None
bg: Без

en: Shrink to Printable Area
bg: Свиване към областта за печат

en: Fit to Printable Area
bg: Напасване към областта за печат

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
bg: Мащабиране на документите към избрания размер на листите. Изберете една от следните възможности:
    
    • „Без“: не се извършва мащабиране;
    
    • „Свиване към областта за печат“: страниците по-големи от областта за печат върху листите се свиват, за да се вместят в нея;
    
    • „Напасване към областта за печат“: страниците се свиват или увеличават, за да напаснат към областта за печат върху листите.

en: Auto Rotate and Center
bg: Автоматично завъртане и центриране

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
bg: Завъртане на всяка страница, за да съвпадне с ориентацията на листите на принтера. Страниците се центрират върху листите.

en: Select page size using document page size
bg: Избор на размер на листите според размера на страниците на документа

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
bg: Когато е избрано, всяка страница се разпечатва на лист със същия размер.

en: Page Handling
bg: Управление на страниците

en: Failed to print page %d: %s
bg: Страница %d не може да бъде отпечатана: %s

en: Scroll Up
bg: Придвижване нагоре

en: Scroll Down
bg: Придвижване надолу

en: Scroll View Up
bg: Придвижване на изгледа нагоре

en: Scroll View Down
bg: Придвижване на изгледа надолу

en: Document View
bg: Преглед на документи

en: Jump to page:
bg: Отиване на страница:

en: End of presentation. Click to exit.
bg: Край на презентацията. Натиснете за изход.

en: Go to first page
bg: Първа страница

en: Go to previous page
bg: Предишна страница

en: Go to next page
bg: Следваща страница

en: Go to last page
bg: Последна страница

en: Go to page
bg: Отиване на страница

en: Find
bg: Търсене

en: Go to page %s
bg: Отиване на страница %s

en: Go to %s on file “%s”
bg: Отиване при %s във файла „%s“

en: Go to file “%s”
bg: Отиване при файла „%s“

en: Launch %s
bg: Стартиране на %s

en: Find:
bg: Търсене:

en: Find Pre_vious
bg: _Предишна поява

en: Find previous occurrence of the search string
bg: Откриване на предишната поява на търсения низ

en: Find Ne_xt
bg: _Следваща поява

en: Find next occurrence of the search string
bg: Откриване на следващата поява на търсения низ

en: Case Sensitive
bg: Чувствителност към регистъра

en: Toggle case sensitive search
bg: Превключване на разлика главни/малки букви

en: Icon:
bg: Икона:

en: Note
bg: Бележка

en: Comment
bg: Коментар

en: Key
bg: Ключ

en: Help
bg: Помощ

en: New Paragraph
bg: Нов абзац

en: Paragraph
bg: Абзац

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Cross
bg: Кръст

en: Circle
bg: Кръг

en: Unknown
bg: Непознато

en: Markup type:
bg: Вид маркиране:

en: Highlight
bg: Оцветяване

en: Strike out
bg: Зачеркване

en: Underline
bg: Подчертаване

en: Squiggly
bg: Вълнообразно

en: Annotation Properties
bg: Свойства на анотацията

en: Author:
bg: Автор:

en: Color:
bg: Цвят:

en: Style:
bg: Стил:

en: Transparent
bg: Прозрачен

en: Opaque
bg: Непрозрачен

en: Initial window state:
bg: Начално състояние на прозореца:

en: Open
bg: Отворен

en: Close
bg: Затворен

en: Add text annotation
bg: Добавяне на текстова анотация

en: Add highlight annotation
bg: Добавяне на оцветена анотация

en: Running in presentation mode
bg: Работа в режим на презентация

en: Page %s
bg: Страница %s

en: Go to previous history item
bg: Към предишния обект в историята

en: Go to next history item
bg: Към следващия обект в историята

en: Password for document %s
bg: Парола за документа %s

en: Open a recently used document
bg: Отваряне на скоро използван документ

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
bg: Този документ е заключен и може да бъде прочетен, само ако се подаде вярната парола.

en: _Unlock Document
bg: _Отключване на документа

en: Enter password
bg: Въведете парола

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
bg: Документът „%s“ е заключен и изисква парола, за да бъде отворен.

en: Password required
bg: Изисква се парола

en: _Password:
bg: _Парола:

en: Forget password _immediately
bg: _Незабавно забравяне на паролата

en: Remember password until you _log out
bg: Запомняне на паролата за тази _сесия

en: Remember _forever
bg: _Запомняне завинаги

en: Toolbar
bg: Лента с инструменти

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: Show history buttons
bg: Покажи бутоните за история

en: Show expand window button
bg: Покажи бутона за разширяване на прозореца

en: Show zoom level selector
bg: Покажи селектора за нивото на увеличение

en: Properties
bg: Свойства

en: General
bg: Основни

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Document License
bg: Лиценз на документа

en: Font
bg: Шрифт

en: Gathering font information… %3d%%
bg: Събиране на информация за шрифтовете… %3d%%

en: Usage terms
bg: Условия за ползване

en: Text License
bg: Текст на лиценза

en: Further Information
bg: Допълнителна информация

en: Document contains no annotations
bg: Документът не съдържа анотации

en: Page %d
bg: Страница %d

en: Annotations
bg: Анотации:

en: Attachments
bg: Прикачени файлове

en: _Open Bookmark
bg: _Отваряне на отметка

en: _Rename Bookmark
bg: _Преименуване на отметка

en: _Remove Bookmark
bg: _Премахване на отметка

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Layers
bg: Слоеве

en: Print…
bg: Печат…

en: Index
bg: Съдържание

en: Shrink the thumbnails
bg: Смали миниатюрите

en: Enlarge the thumbnails
bg: Уголеми миниатюрите

en: View the thumbnails at their original size
bg: Преглед на миниатюрите в оригинален размер

en: Thumbnails
bg: Миниатюри

en: Page View
    Non-Continuous + Best Fit
    Ctrl+2
bg: Изглед на страница
    Не-непрекъснато + Най-добро побиране
    Ctrl+2

en: Reader View
    Continuous + Fit Page Width
    Ctrl+1
bg: Изглед за четене
    Непрекъснато + побиране по ширина
    Ctrl+1

en: Select or set the zoom level of the document
bg: Избор на увеличението за документа

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
bg: За ePub документи не може да се използва режим на презентация, може да ползвате режим на цял екран.

en: The document contains no pages
bg: Документът не съдържа страници

en: The document contains only empty pages
bg: Документът съдържа само празни страници

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
bg: Режим на презентация не се поддържа за ePub документи.

en: Unable to open document
bg: Документът не може да бъде отворен

en: Loading document from “%s”
bg: Зареждане на документ от „%s“

en: Downloading document (%d%%)
bg: Изтегляне на документ (%d%%)

en: Failed to load remote file.
bg: Отдалеченият файл не може да бъде зареден.

en: Reloading document from %s
bg: Презареждане на документа от %s

en: Failed to reload document.
bg: Документът не може да бъде презареден.

en: Open Document
bg: Отваряне на документ

en: Saving document to %s
bg: Запазване на документа като %s

en: Saving attachment to %s
bg: Запазване на прикрепения файл като %s

en: Saving image to %s
bg: Запазване на изображението като %s

en: The file could not be saved as “%s”.
bg: Файлът не може да бъде запазен като „%s“.

en: Uploading document (%d%%)
bg: Качване на документ (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
bg: Качване на прикрепен файл (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
bg: Качване на изображение (%d%%)

en: Save a Copy
bg: Запазване на копие

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
bg[0]: %d задача в опашката
bg[1]: %d задачи в опашката

en: Printing job “%s”
bg: Отпечатване на задача „%s“

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
bg: Документът съдържа формуляри с попълнени полета. Ако не запазите копие, промените ще бъдат безвъзвратно загубени.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
bg: Документът съдържа нови или променени анотации. Ако не запазите копие, промените ще бъдат безвъзвратно загубени.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
bg: Да се запази ли копие на документа „%s“ преди спирането на програмата?

en: Save a _Copy
bg: Запазване на _копие

en: Close _without Saving
bg: _Без запазване

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
bg: Да се изчака ли приключването на задача „%s“ преди спирането на програмата?

note: TRANS: the singular form is not really used as n_print_jobs > 1 but some languages distinguish between different plurals forms, so the ngettext is needed.
en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
bg[0]: Има %d активна задача за печат. Да се изчака ли приключването им преди спирането на програмата?
bg[1]: Има %d активни задачи за печат. Да се изчака ли приключването им преди спирането на програмата?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
bg: Ако затворите прозореца, предстоящите задачи няма да бъдат отпечатани.

en: Cancel _print and Close
bg: _Отказване на печатането и затваряне

en: Close _after Printing
bg: Затваряне _след отпечатване

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
bg: Режим на презентация не се поддържа за ePub документи

en: There was an error displaying help
bg: Грешка при показването на помощ

en: Xreader is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (Xreader) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: Xreader is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Xreader; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Not found
bg: Търсеният текст не е намерен

en: %3d%% remaining to search
bg: %3d%% остават да бъдат претърсени

en: _File
bg: _Файл

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _View
bg: _Изглед

en: _Go
bg: _Отиване

en: _Bookmarks
bg: _Отметки

en: _Help
bg: Помо_щ

note: File menu
en: _Open…
bg: _Отваряне…

en: Open an existing document
bg: Отваряне на съществуващ документ

en: Op_en a Copy
bg: Отваряне на _копие

en: Open a copy of the current document in a new window
bg: Отваряне на копие на текущия документ в нов прозорец

en: _Save a Copy…
bg: _Запазване на копие…

en: Save a copy of the current document
bg: Запазване на копие на текущия документ

en: _Print…
bg: _Печат…

en: P_roperties
bg: _Свойства

en: _Close All Windows
bg: _Затвори всички прозорци

en: _Close
bg: _Затвори

note: Edit menu
en: _Copy
bg: _Копирай

en: Select _All
bg: Избор на _всичко

en: _Find…
bg: _Търсене…

en: Find a word or phrase in the document
bg: Търсене на дума или фраза в документа

en: Rotate _Left
bg: Завъртане на_ляво

en: Rotate _Right
bg: Завъртане на_дясно

en: Save Current Settings as _Default
bg: Използване на тези настройки по _подразбиране

note: View menu
en: _Original size
bg: _Оригинален размер

en: View the document at its original size
bg: Преглед на документа в неговия оригинален размер

en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

en: Zoom _Out
bg: На_маляване

en: _Reload
bg: П_резареждане

en: Reload the document
bg: Презареждане на документа

en: _Expand Window to Fit
bg: Разширяване на прозореца до запълване

en: Auto_scroll
bg: _Автоматично придвижване

en: _First Page
bg: Пър_ва страница

en: Go to the first page
bg: Отиване на първата страница

en: _Last Page
bg: Пос_ледна страница

en: Go to the last page
bg: Отиване на последната страница

en: Previous History Item
bg: Предишен запис в историята

en: Next History Item
bg: Следващ запис в историята

note: Bookmarks menu
en: _Add Bookmark
bg: _Добавяне на отметка

en: Add a bookmark for the current page
bg: Добавяне на отметка за текущата страница

note: Help menu
en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _About
bg: _Относно

note: Toolbar-only
en: Leave Fullscreen
bg: Напускане на режим „Цял екран“

en: Leave fullscreen mode
bg: Напускане на режима за цял екран

en: Start Presentation
bg: Презентация

en: Start a presentation
bg: Започване на презентация с документа

en: _Toolbar
bg: Лента с _инструменти

en: Show or hide the toolbar
bg: Показване и скриване на лентата с инструментите

en: Side _Pane
bg: Страничен _панел

en: Show or hide the side pane
bg: Показване и скриване на страничния панел

en: _Continuous
bg: _Без прекъсване

en: Show the entire document
bg: Показване на целия документ

en: _Dual (Even pages left)
bg: _Две страници (четните са отляво)

en: Show two pages at once with even pages on the left
bg: Показване на две страници едновременно като четните страници са отляво

en: Dual (_Odd pages left)
bg: _Две страници (нечетните са отляво)

en: Show two pages at once with odd pages on the left
bg: Показване на две страници едновременно като нечетните страници са отляво

en: _Fullscreen
bg: _Цял екран

en: Expand the window to fill the screen
bg: Разширяване на прозореца, така че да запълни екрана

en: Pre_sentation
bg: Пре_зентация

en: Run document as a presentation
bg: Отваряне на документа като презентация

en: _Inverted Colors
bg: _Обратни цветове

en: Show page contents with the colors inverted
bg: Показване на съдържанието на страниците с обратни цветове

note: Links
en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзка

en: _Go To
bg: _Отиване

en: Open in New _Window
bg: Отваряне в нов _прозорец

en: _Copy Link Address
bg: _Копиране на адреса на връзката

en: _Save Image As…
bg: _Запазване на изображението като…

en: Copy _Image
bg: Копиране на _изображението

en: Annotation Properties…
bg: Свойства на анотацията…

en: Remove Annotation
bg: Премахване на анотацията

en: _Open Attachment
bg: _Отваряне на прикрепения файл

en: _Save Attachment As…
bg: _Запазване на прикрепения файл като…

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Previous
bg: Предишна

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Next
bg: Следваща

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Zoom In
bg: Увеличаване

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Zoom Out
bg: Намаляване

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Fit Width
bg: Напасване по широчина

en: Unable to launch external application.
bg: Неуспех при отварянето на външна програма

en: Unable to open external link
bg: Неуспех при отварянето на външна връзка

en: Couldn't find appropriate format to save image
bg: Неуспех при намирането на подходящ формат за запазване на изображението

en: The image could not be saved.
bg: Неуспех при запазването на изображението.

en: Save Image
bg: Запазване на изображение

en: Unable to open attachment
bg: Неуспех при отварянето на прикрепения файл

en: The attachment could not be saved.
bg: Прикрепеният файл не може да бъде запазен.

en: Save Attachment
bg: Запазване на прикрепения файл

en: %s — Password Required
bg: %s — изисква се парола

en: By extension
bg: По разширение

en: The page label of the document to display.
bg: Текст за страница.

en: PAGE
bg: СТРАНИЦА

en: The page number of the document to display.
bg: Текст за номер на страница.

en: NUMBER
bg: НОМЕР

en: Run xreader in fullscreen mode
bg: Пускане на Xreader в режим цял екран

en: Named destination to display.
bg: Отваряне на документ при препратка.

en: DEST
bg: ЦЕЛ

en: Run xreader in presentation mode
bg: Пускане на Xreader в режим на презентация

en: Run xreader as a previewer
bg: Пускане на Xreader за преглед

en: The word or phrase to find in the document
bg: Търсене на дума или фраза в документа

en: STRING
bg: НИЗ

en: [FILE…]
bg: [ФАЙЛ…]
