gnome-power-manager - en to dz translation catalogue (14 entries)

en: Observe power management
dz: ནུས་ཤུགས་འཛིན་སྐྱོང་ཞིབ་རྟོག་འབད་

note: TRANSLATORS: shown on the titlebar TRANSLATORS: the program name
en: Power Statistics
dz: ནུས་ཤུགས་ཚད་རྩིས་

en: Graph type:
dz: ཚད་ཁྲམ་དབྱེ་བ་:

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lead acid
dz: ལིཌི་ཨེ་སིཌི།

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Nickel metal hydride
dz: ནིཀ་ཀེལ་མེ་ཊལ་ཧའི་ཌརའིཌི་

note: TRANSLATORS: battery state
en: Charging
dz: ནུས་ཤུགས་བླུག་དོ།

note: TRANSLATORS: battery state
en: Discharging
dz: ནུས་ཤུགས་འཐོན་འགྱོ་ནི།

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

note: TRANSLATORS: this is when the stats time is not known
en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ།

en: Voltage
dz: གློག་ཤུགས

note: TRANSLATORS: the amount of charge the cell contains
en: Percentage
dz: རྒྱ་ཆ

note: TRANSLATORS: the command line was not provided
en: No data
dz: གནད་སྡུད་མེད

note: TRANSLATORS: this is the Y axis on the graph
en: Power
dz: ནུས་ཤུགས་

note: TRANSLATORS: show verbose debugging
en: Show extra debugging information
dz: བརྡ་དོན་ཐེབས་རྐྱེན་སེལ་འབད་མི་འདི་སྟོན།
