ksystemlog - en to sr translation catalogue (470 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (StartupLogMode), group (KSystemLogGeneral)
en: Load this log mode at startup.
sr: Учитај овај дневник након покретања.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (KSystemLogGeneral)
en: The log view line count limit.
sr: Ограничење броја редова у приказу дневника.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuplicatedLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the user wants to delete repeated log lines.
sr: Укључите ако желите да се поновљени редови у дневнику бришу.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteProcessIdentifier), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the PID in the process column of the SystemLog is to be omitted.
sr: Укључите да би се изоставио ПИД у колони процеса системског дневника.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorizeLogLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the log lines are to be colored depending on their log level.
sr: Укључите да би се редови дневника бојили на основу свог нивоа бележења.

note: i18n: ectx: label, entry (TooltipEnabled), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the tooltips are enabled.
sr: Да ли су облачићи укључени.

note: i18n: ectx: label, entry (NewLinesDisplayed), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether new lines are displayed.
sr: Да ли се нови редови приказују.

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleFilterBar), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the filter bar is shown.
sr: Да ли је трака филтера приказана.

note: i18n: ectx: label, entry (DateFormat), group (KSystemLogGeneral)
en: The date format of log lines.
sr: Формат датума у редовима дневника.

note: i18n: ectx: label, entry (SambaPaths), group (KSystemLogGeneral)
en: The Samba log file paths.
sr: Путање фајла дневника Самбе.

en: Settings
sr: Поставке

en: General
sr: Опште

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
sr: &Претходно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
sr: &Следеће

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: Log Line Details
sr: Детаљи реда дневника

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: This dialog displays detailed information about the currently selected log line.
sr: Овај дијалог приказује детаљне информације о тренутно изабраном реду дневника.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTextEdit, message) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Message
sr: Порука

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: Icon
sr: Иконица

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Main information
sr: Главна информација

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previous)
en: Move to the previous line
sr: Помери на претходни ред

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, previous)
en: Moves to the previous line. This button is deactivated if there is no previous log line.
sr: Помера на претходни ред. Ово дугме није активно ако нема претходног реда у дневнику.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Back
sr: &Назад

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, next)
en: Move to the next line
sr: Помери на следећи ред

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, next)
en: Moves to the next line. This button is deactivated if there is no next log line.
sr: Помера на следећи ред. Ово дугме није активно ако нема идућег реда у дневнику.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Forward
sr: &Напред

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close the Detail dialog.
sr: Затвори дијалог детаља

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, closeButton)
en: Closes this Detail dialog.
sr: Затвара овај дијалог детаља.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: &Close
sr: &Затвори

en: This mode is unavailable because its log files do not exist.
sr: Овај режим није доступан зато што нема његових фајлова дневника.

en: No Log Mode
sr: Без дневника

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupModeGroupbox)
en: Startup
sr: Покретање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startupModeLabel)
en: Load &this log mode at startup:
sr: &Учитај овај дневник након покретања:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode which is loaded by default at startup
sr: Дневник који ће бити подразумевано учитан по покретању.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode loaded by default at startup. Choose 'No Log Mode' if you do not want this to happen.
sr: Дневник који се подразумевано учитава по покретању. Изаберите „Без дневника“ ако не желите ово.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linesNumberGroupbox)
en: Log Lines List
sr: Списак редова дневника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLinesLabel)
en: &Maximum lines displayed:
sr: &Највише приказаних редова:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxLines)
en: Choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
sr: Овде изаберите највећи број редова дневника у главном приказу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maxLines)
en: You can choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
sr: Овде можете одредити највећи број редова дневника који се виде у главном приказу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines <b>(may be slow)</b>.
sr: Изаберите ову опцију ако желите да обришете дуплиране редове дневника <b>(може бити споро)</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines. <b>This option can slow log reading</b>.
sr: Изаберите ову опцију ако желите да обришете дуплиране редови дневника. <b>Ова опција може успорити читање дневника.</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Remove &duplicate log lines (may be slower)
sr: Уклони &дуплиране редове дневника (може бити споро)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroupbox)
en: Options
sr: Опције

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove process identifier from process name.
sr: Уклони идентификатор процеса из имена процеса

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Select this option if you want to remove the process identifier from the process name. For example, the <b>Process</b> column may contain entries such as <i>cron<b>[3433]</b></i>. If this option is activated, the bold part will be removed.
sr: Изаберите ову опцију ако желите да уклоните идентификатор процеса из имена процеса. На пример, колона <i>процес</i> може садржати уносе као што је <tt>cron<b>[3433]</b></tt>. Ако је ова опција активирана, подебљани део ће бити уклоњен.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove &identifier from process name
sr: Уклони &идентификатор из имена процеса

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level.
sr: Ова опција омогућава бојење редова у зависности од њиховог нивоа бележења.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level. For example, errors will be shown in red, warnings in orange, and so on. This will help you to see problems more easily.
sr: Ова опција омогућава бојење редова у зависности од њиховог нивоа бележења. На пример, грешке ће бити црвене, упозорења наранџаста, и тако даље. Ово ће вам помоћи да лакше уочите проблеме.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: &Colored log lines
sr: &Обојени редови дневника

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateFormatGroupbox)
en: Date Format
sr: Формат датума

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatShortDate)
en: &Short date format
sr: &Кратки формат датума

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatLongDate)
en: &Long date format
sr: &Дугачки формат датума

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatPreciseDate)
en: &Precise date format
sr: Пре&цизни формат датума

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr: &Уређивање

note: i18n: ectx: Menu (logs)
en: Logs
sr: Дневници

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sr: &Прозор

note: i18n: ectx: ToolBar (logToolBar)
en: Logs Toolbar
sr: Трака дневника

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

en: Opening '%1'...
sr: Отварам „%1“...

en: Log file '%1' loaded successfully.
sr: Фајл дневника „%1“ успешно је учитан.

en: Log file '%1' has changed.
sr: Фајл дневника „%1“ је измењен.

en: None
sr: ништа

en: Debug
sr: исправљање

en: Information
sr: информација

en: Notice
sr: напомена

en: Warning
sr: упозорење

en: Error
sr: грешка

en: Critical
sr: критично

en: Alert
sr: аларм

en: Emergency
sr: опасност

en: Log Level Printing
sr: Штампање нивоа бележења

en: Choose which log levels you wish to print in color.
sr: Изаберите нивое бележења које желите да буду у боји.

en: Loading Progress...
sr: Напредак учитавања...

en: Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
sr[0]: Учитавам <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> (<b>%4</b>/%1 фајла)
sr[1]: Учитавам <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> (<b>%4</b>/%1 фајла)
sr[2]: Учитавам <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> (<b>%4</b>/%1 фајлова)
sr[3]: Учитавам <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> (<b>%4</b>)

en: Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
sr[0]: Поново учитавам <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> (<b>%4</b>/%1 фајла
sr[1]: Поново учитавам <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> (<b>%4</b>/%1 фајла)
sr[2]: Поново учитавам <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> (<b>%4</b>/%1 фајлова)
sr[3]: Поново учитавам <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> (<b>%4</b>)

en: Loading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
sr: Учитавам <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: Reloading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
sr: Поново учитавам <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: This file is not valid. Please adjust it in the settings of KSystemLog.
sr: Овај фајл није исправан. Подесите га у поставкама К‑системског-дневника.

en: File Does Not Exist
sr: Фајл не постоји

en: The file '%1' does not exist.
sr: Фајл „%1“ не постоји.

en: Unable to uncompress the '%2' format of '%1'.
sr: Не могу да распакујем формат „%2“ фајла „%1“.

en: Unable to Uncompress File
sr: Не могу да распакујем фајл.

en: You do not have sufficient permissions to read '%1'.
sr: Немате потребне дозволе за читање „%1“.

en: Insufficient Permissions
sr: Немате потребне дозволе

en: Loading log...
sr: Учитавам дневник...

en: Log successfully loaded.
sr: Дневник успешно учитан.

en: URL '%1' is not valid, skipping this URL.
sr: УРЛ „%1“ није исправан, прескачем га.

en: Date:
sr: Датум:

en: Hostname:
sr: Домаћин:

en: Process:
sr: Процес:

en: Level:
sr: Ниво:

en: Original file:
sr: Изворни фајл:

en: Here are my logs:
sr: Ево мојих дневника:

en: You have selected too many lines. Please only select important log lines.
sr: Изабрали сте превише редова. Изаберите само важне редове дневника.

en: Too Many Lines Selected
sr: Изабрано превише редова

en: Log Lines of my problem
sr: Редови дневника мог проблема

en: No items selected. Nothing copied to clipboard.
sr: Нема изабраних ставки. Ништа није копирано у клипборд.

en: 1 log line copied to clipboard. | %1 log lines copied to clipboard.
sr[0]: %1 ред дневника копиран у клипборд.
sr[1]: %1 реда дневника копирана у клипборд.
sr[2]: %1 редова дневника копирано у клипборд.
sr[3]: 1 ред дневника копиран у клипборд.

en: No items selected. Please select items to be able to save them.
sr: Ниједна ставка није изабрана. Изаберите ставке које желите да сачувате.

en: Save selected log entries to...
sr: Сачувај изабране ставке дневника у...

en: 1 log line saved to '%2'. | %1 log lines saved to '%2'.
sr[0]: %1 ред дневника сачуван у „%2“.
sr[1]: %1 реда дневника сачувана у „%2“.
sr[2]: %1 редова дневника сачувано у „%2“.
sr[3]: 1 ред дневника сачуван у „%2“.

en: Unable to save file '%1': Permission Denied.
sr: Не могу да сачувам фајл „%1“, немате дозволу.

en: Unable to save file.
sr: Не могу да сачувам фајл.

en: Type your filter here
sr: Укуцајте филтер овде

en: Allows you to only list items that match the content of this text.
sr: Омогућава вам да прикажете само оне ставке које се поклапају са садржајем овог текста.

en: Enter your search here...
sr: Унесите текст за претрагу...

en: Filter:
sr: Филтер:

en: Select priorities
sr: Избор приоритета

en: Choose the filtered column here
sr: Овде изаберите филтрирану колону

en: Allows you to apply the item filter only on the specified column here. "<i>All</i>" column means no specific filter.
sr: Омогућава вам да примените филтрирање ставки само у назначеној колони. Колона <i>све</i> значи без одређеног филтера.

en: All
sr: све

en: Reached end of list.
sr: Досегнут крај списка.

en: Phrase not found.
sr: Израз није нађен.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Find:
sr: Нађи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Match &case
sr: Поклопи &величину

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightAllButton)
en: &Highlight all
sr: &Истакни све

en: Display/Hide the '%1' column
sr: Прикажи/сакриј колону „%1“

en: The process '%1' crashed.
sr: Процес „%1“ се срушио.

en: Process Crashed
sr: Процес се срушио

en: User
sr: корисник

en: Authentication
sr: аутентификација

en: Private Authentication
sr: приватна аутентификација

en: Cron
sr: крон

en: Daemon
sr: демон

en: FTP
sr: ФТП

en: Kernel
sr: језгро

en: LPR
sr: ЛПР

en: Mail
sr: е‑пошта

en: News
sr: вести

en: Syslog
sr: системски дневник

en: UUCP
sr: УУЦП

en: Local 0
sr: локални 0

en: Local 1
sr: локални 1

en: Local 2
sr: локални 2

en: Local 3
sr: локални 3

en: Local 4
sr: локални 4

en: Local 5
sr: локални 5

en: Local 6
sr: локални 6

en: Local 7
sr: локални 7

en: Unable to find the 'logger' command on your system. Please type 'logger' in a Konsole to determine whether this command is installed.
sr: Не могу да нађем наредбу logger на систему. Покушајте да извршите logger у терминалу да бисте утврдили да ли је инсталирана.

en: Command not found
sr: Наредба није нађена

en: The 'logger' command has not been properly exited.
sr: Наредба logger није прописно завршила.

en: Execution problem
sr: Проблем у извршавању

en: This file does not exist, please choose another.
sr: Овај фајл не постоји, изаберите други.

en: File not valid
sr: Фајл није добар

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LoggerDialogBase)
en: Log Message
sr: Порука дневника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, messageActivation)
en: &Message:
sr: &Порука:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileActivation)
en: &File content:
sr: &Садржај фајла:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Properties
sr: Особине

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Priority:
sr: П&риоритет:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Facility:
sr: П&остројење:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tagActivation)
en: &Tag:
sr: &Ознака:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useProcessIdentifier)
en: Log process &identifier
sr: Бележи &идентификатор процеса

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: Open the 'logger' command manual.
sr: Отвори приручник наредбе logger

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: This link opens the 'logger' command manual.
sr: Отвара приручник за наредбу logger.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggerManual)
en: <a href="man:/logger">Logger Manual</a>
sr: <a href="man:/logger">приручник за <tt>logger</tt></a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOK)
en: &OK
sr: &У реду

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
sr: &Одустани

en: KSystemlog
sr: К‑системски-дневник

en: System Logs Viewer by KDE
sr: Приказивач системских дневника из КДЕ‑а

en: (C) 2007-2015, Nicolas Ternisien
sr: © 2007–2015, Никола Тернизјен

en: Do not hesitate to report bugs and problems to Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>
sr: Не оклевајте да пријавите грешке и проблеме Николи Тернизјену <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>

en: Nicolas Ternisien
sr: Никола Тернизјен

en: Main developer
sr: Главни програмер

en: Vyacheslav Matyushin
sr: Вјачеслав Матјушин

en: Journald mode, bugfixes
sr: Режим journald‑а, исправке грешака

en: Bojan Djurkovic
sr: Бојан Ђурковић

en: Log Printing
sr: Штампање дневника

en: Document to open.
sr: Документ за отварање.

[ctx: Total displayed lines]
en: 1 line. | %1 lines.
sr[0]: %1 ред.
sr[1]: %1 реда.
sr[2]: %1 редова.
sr[3]: 1 ред.

[ctx: Line not hidden by search / Total displayed lines]
en: 1 line / %2 total. | %1 lines / %2 total.
sr[0]: %1 ред / %2 укупно.
sr[1]: %1 реда / %2 укупно.
sr[2]: %1 редова / %2 укупно.
sr[3]: 1 ред / %2 укупно.

en: Resu&me
sr: Наст&ави

en: Resume the watching of the current log
sr: Настави надгледање текућег дневника

en: Resumes the watching of the current log. This action is only available when the user has already paused the reading.
sr: Наставља надгледање текућег дневника. Ова радња је доступна само када је корисник паузирао читање.

en: S&top
sr: &Заустави

en: Pause the watching of the current log
sr: Паузирај надгледање текућег дневника

en: Pauses the watching of the current log. This action is particularly useful when the system is writing too many lines to log files, causing KSystemLog to reload too frequently.
sr: Паузира надгледање текућег дневника. Ова радња је посебно корисна кад систем уписује много редова у фајлове дневника, терајући К‑системски-дневник да пречесто учитава.

[ctx: Newly created tab]
en: Empty Log
sr: Празан дневник

en: Open a file in KSystemLog
sr: Отвори фајл у К‑системском-дневнику

en: Opens a file in KSystemLog and displays its content in the current tab.
sr: Отвара фајл у К‑системском-дневнику и приказује његов садржај под текућим језичком.

en: &Print Selection...
sr: Ш&тампај избор...

en: Print the selection
sr: Штампај избор

en: Prints the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
sr: Штампа избор. Једноставно изаберите важне редове па кликните на ову ставку менија да их одштампате.

en: Save the selection to a file
sr: Сачувај избор у фајл

en: Saves the selection to a file. This action is useful if you want to create an attachment or a backup of a particular log.
sr: Уписује избор у фајл. Ова радња је корисна када желите да направите прилог за е‑поруку или резерву одређеног дневника.

en: Quit KSystemLog
sr: Напусти К‑системски-дневник

en: Quits KSystemLog.
sr: Напушта К‑системски-дневник.

en: Copy the selection to the clipboard
sr: Копирај избор у клипборд

en: Copies the selection to the clipboard. This action is useful if you want to paste the selection in a chat or an email.
sr: Копира избор у клипборд. Ова радња је корисна када желите да налепите избор у ћаскање или е‑пошту.

en: Ex&pand All
sr: &Рашири све

en: Expand all categories
sr: Прошири све категорије

en: This action opens all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
sr: Ова радња отвара све главне категорије. Доступно само ако је изабрана нека од опција у менију <i>Групиши по</i>.

en: Col&lapse All
sr: &Сажми све

en: Collapse all categories
sr: Сажми све категорије

en: This action closes all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
sr: Ова радња затвара све главне категорије. Доступно само ако је изабрана нека од опција у менију <i>Групиши по</i>.

en: &Email Selection...
sr: Пошаљи &е‑поштом...

en: Send the selection by mail
sr: Пошаљи избор путем е‑поште

en: Sends the selection by mail. Simply select the important lines and click on this menu entry to send the selection to a friend or a mailing list.
sr: Шаље избор е‑поштом. Једноставно изаберите важне редове па кликните на ову ставку менија да пошаљете избор некоме приватно или на поштанску листу.

en: &Add Log Entry...
sr: Дод&ај унос дневника...

en: Add a log entry to the log system
sr: Додај унос дневника у систем дневника

en: This action will open a dialog which lets you send a message to the log system.
sr: Ова радња отвара дијалог који вам омогућава да пошаљете поруку систему дневника.

en: Select all lines of the current log
sr: Изабери све редове текућег дневника

en: Selects all lines of the current log. This action is useful if you want, for example, to save all the content of the current log in a file.
sr: Означава све редове текућег дневника. Ова радња је корисна када желите, на пример, да сачувате читав садржај текућег дневника у фајл.

en: Show &Filter Bar
sr: Прикажи траку &филтера

en: &New Tab
sr: &Нови језичак

en: Create a new tab
sr: Направи нови језичак

en: Creates a new tab which can display another log.
sr: Прави нови језичак који може да приказује други дневник.

en: &Close Tab
sr: &Затвори језичак

en: Close the current tab
sr: Затвори текући језичак

en: Closes the current tab.
sr: Затвара текући језичак.

en: &Duplicate Tab
sr: &Дуплирај језичак

en: Duplicate the current tab
sr: Дуплирај текући језичак

en: Duplicates the current tab.
sr: Дуплира текући језичак.

en: Move Tab &Left
sr: Помери језичак у&лево

en: Move the current tab to the left
sr: Помери текући језичак улево

en: Moves the current tab to the left.
sr: Помера текући језичак улево.

en: Move Tab &Right
sr: Помери језичак у&десно

en: Move the current tab to the right
sr: Помери текући језичак удесно

en: Moves the current tab to the right.
sr: Помера текући језичак удесно.

en: &Reload
sr: &Учитај поново

en: Reload the current log
sr: Поново учитај текући дневник

en: Reloads the current log, if you want to be sure that the view is correctly updated.
sr: Поново учитава текући дневник, када хоћете да будете сигурни да је приказ исправно ажуриран.

en: &Details
sr: &Детаљи

en: Display details on the selected line
sr: Прикажи детаље за изабрани ред

en: Displays a dialog box which contains details on the selected line. You are able to navigate through the logs from this dialog box with the <b>Previous</b> and <b>Next</b> buttons.
sr: Позива дијалог који садржи детаље за изабрани ред. Из овог дијалога можете да се крећете кроз дневнике помоћу дугмади <i>Претходно</i> и <i>Следеће</i>.

en: &Enable Detailed Tooltips
sr: &Детаљни облачићи

en: Disable/Enable the tooltip on the current view
sr: Искључи/укључи облачић у тренутном приказу

en: Disables/Enables the tooltip displayed when the cursor hovers a log line.
sr: Искључује/укључује облачић који искаче кад застанете показивачем над редом дневника.

en: &Scroll to New Lines
sr: &Клизај до нових редова

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes
sr: Клизај до нових редова кад се дневник промени

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes. Check this option if you do not want the application to scroll automatically at the bottom of the log each time it is refreshed.
sr: Клиза до нових редова кад се дневник промени. Укључите ову опцију ако не желите да програм аутоматски отклиза на дно дневника при сваком ажурирању.

en: Services
sr: Сервиси

en: Others
sr: Остало

en: Date
sr: датум

en: Type
sr: врста

en: Acpid Log
sr: Дневник за acpid

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Acpid log</b>.</p>
sr: <p>Ови фајлови ће бити анализирани ради приказа дневника за <tt>acpid</tt>.</p>

en: Type:
sr: Врста:

en: ACPI Log
sr: Дневник АЦПИ‑ја

en: Display the ACPI log.
sr: Прикажи дневник АЦПИ‑ја

en: Displays the ACPI log in the current tab. ACPI is used to manage the hardware components of your computer, like notebook batteries, reset buttons...
sr: Приказује дневник АЦПИ‑ја под текућим језичком. АЦПИ служи за управљање хардверским компонентама рачунара, на пример батеријом лаптопа, дугметом за ресетовање, итд.

en: Host Name
sr: домаћин

en: Id.
sr: ид.

en: Response
sr: одговор

en: Bytes Sent
sr: бајтова послато

en: Agent Identity
sr: идентитет агента

en: HTTP Request
sr: ХТТП захтев

en: URL
sr: УРЛ

en: Host Name:
sr: Домаћин:

en: Identification:
sr: Идентификација:

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: HTTP Response:
sr: ХТТП одговор:

en: Bytes Sent:
sr: Бајтова послато:

en: Agent Identity:
sr: Идентитет агента:

en: HTTP Request:
sr: ХТТП захтев:

en: Apache Access Log
sr: Апачев дневник приступа

en: Display the Apache Access log.
sr: Прикажи Апачев дневник приступа

en: Displays the Apache Access log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world. This log saves all requests performed by the Apache web server.
sr: Приказује Апачев дневник приступа под текућим језичком. Апач је најкоришћенији веб сервер на свету. У овај дневник уписују се сви захтеви које Апач извршава.

en: Client
sr: клијент

en: Apache Log
sr: Апачев дневник

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Apache log</b> and the <b>Apache Access log</b>.</p>
sr: <p>Ови фајлови ће бити анализирани ради приказа Апачевог дневника и Апачев дневника приступа.</p>

en: Apache Log Files
sr: Апачеви фајлови дневника

en: Add Apache File...
sr: Додај Апачев фајл...

en: Apache Access Log Files
sr: Апачеви фајлови дневника приступа

en: Add Apache Access File...
sr: Додај Апачев фајл приступа...

en: Apache
sr: Апач

en: Client:
sr: Клијент:

en: Display the Apache log.
sr: Прикажи Апачев дневник

en: Displays the Apache log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world.
sr: Приказује Апачев дневник под текућим језичком. Апач је најкоришћенији веб сервер на свету.

en: Authentication Log
sr: Дневник аутентификације

en: Log file does not exist. Mode will be unavailable.
sr: Фајл дневника не постоји. Режим неће бити доступан.

en: Authentication Log File
sr: Фајл дневника аутентификације

en: Authentication log file:
sr: Фајл дневника аутентификације:

en: You can type or choose the authentication log file (example: <i>/var/log/auth.log</i>).
sr: Можете унети или изабрати фајл дневника аутентификације (пример: <tt>/var/log/auth.log</tt>).

en: You can type or choose here the authentication log file. This file will be analyzed when you select the <b>Authentication log</b> menu. Generally, its name is <i>/var/log/auth.log</i>
sr: Овде можете унети или изабрати фајл дневника аутентификације. К‑системски-дневник ће аутоматски анализирати овај фајл када изаберете ставку менија <i>Дневник аутентификације</i>. Обично се налази као <tt>/var/log/auth.log</tt>.

en: Display the authentication log.
sr: Прикажи дневник аутентификације

en: Displays the authentication log in the current tab. This log displays all logins made by each user of the system, and can help you to know if someone tried to crack your system.
sr: Приказује дневник аутентификације под текућим језичком. Овај дневник приказује сва пријављивања сваког корисника на систему, те вам може помоћи да откријете да ли неко покушава да провали у систем.

en: Some log files do not exist.
    If all log files are missing, this mode will be unavailable.
sr: Неки фајлови дневника не постоје.
    Ако нема ниједног фајла дневника, овај режим неће бити доступан.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: File List Description
sr: Опис списка фајлова

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesBox)
en: Log Files
sr: Фајлови дневника

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Choose a new file</p></body></html>
sr: <p>Изаберите нови фајл</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opens a dialog box to choose a new file to be added to the list.</p></body></html>
sr: <p>Отвара дијалог за избор новог фајла за додавање на списак.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: &Add File...
sr: &Додај фајл...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modify)
en: &Modify File...
sr: &Измени фајл...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Delete the current file(s)</p></body></html>
sr: <p>Обриши тренутне фајлове</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the files selected on the list.</p></body></html>
sr: <p>Брише фајлове изабране са списка.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: &Remove
sr: &Уклони

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files</p></body></html>
sr: <p>Уклони све фајлове</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all the files on the list, even if they are not selected.</p></body></html>
sr: <p>Уклања све фајлове са списка, чак и оне који нису изабрани.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAll)
en: Rem&ove All
sr: Уклони &све

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move up the current file(s)</p></body></html>
sr: <p>Помери нагоре тренутне фајлове</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files up in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
sr: <p>Помера изабране фајлове навише у списку, тако да их К‑системски-дневник <b>прве</b> учитава.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, up)
en: Move &Up
sr: Помери на&горе

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move down the current file(s)</p></body></html>
sr: <p>Помери надоле тренутне фајлове</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files down in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
sr: <p>Помера изабране фајлове наниже у списку, тако да их К‑системски-дневник  <b>последње</b> учитава.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, down)
en: Move &Down
sr: Помери на&доле

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> wildcard to select multiple log files when adding files.</li></ul>
sr: <p><b>Напомене:</b></p><ul><li>Фајлови се читају редом по овом списку.</li><li>Подржани су компресовани и обични текстуални фајлови (<tt>*.log</tt>, <tt>*.gz</tt>, <tt>*.bz2</tt>, ...).</li><li>При додавању фајлова користите џокер <b>*</b> да бисте изабрали више фајлова дневника.</li></ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of files used by this log type.</p></body></html>
sr: <p>Списак фајлова које користи ова врста дневника.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Here is a list of every file that will be read by KSystemLog to display the current log lines.</p></body></html>
sr: <p>Списак свих фајлова које ће К‑системски-дневник учитати ради приказа редова текућег дневника.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, fileList)
en: add
sr: додај

en: '%1' is not a local file.
sr: „%1“ није локални фајл.

en: File selection failed
sr: Избор фајла није успео

en: All Files (*)
sr: сви фајлови (*)

en: Log Files (*.log)
sr: фајлови дневника (*.log)

en: Choose Log File
sr: Избор фајла дневника

en: The two arrays size are different, skipping the reading of log files.
sr: Величина два низа се разликује, прескачем читање фајлова дневника.

en: &Change Status...
sr: &Измени стање...

en: Change the level of the current file(s)
sr: Измени ниво текућих фајлова

en: Changes the level of the current file(s). See KSystemLog documentation for more information about each log level.
sr: Мења ниво текућих фајлова. Погледајте документацију К‑системског-дневника за више информација о сваком нивоу бележења.

en: The two arrays size are different, skipping the reading of generic paths.
sr: Величина два низа се разликује, прескачем читање генеричких путања.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogLevelSelectionDialogBase)
en: Selecting File Type
sr: Избор врсте фајла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the type of this file:
sr: Изаберите врсту овог фајла:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of existing log levels</p></body></html>
sr: <p>Списак постојећих нивоа бележења.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the list of all existing log levels. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select one of them to be used for the files selected on the list.</p></body></html>
sr: <p>Ово је списак свих постојећих нивоа бележења.</p><p>Изаберите онај који желите да се користи за фајлове изабране на списку.</p>

en: Some log files do not exist.
    Modes with missing log files will be unavailable.
sr: Неки фајлови дневника не постоје.
    Режими са недостајућим фајловима дневника неће бити доступни.

en: No log file...
sr: Нема фајла дневника...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the selected files of the list.</p></body></html>
sr: <p>Брише изабране фајлове са списка.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files of the list, even if they are not selected.</p></body></html>
sr: <p>Уклања све фајлове са списка, укључујући и оне који нису изабрани.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves up the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
sr: <p>Помера изабране фајлове навише у списку, тако да их К‑системски-дневник <b>прве</b> учитава.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves down the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">at last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
sr: <p>Помера изабране фајлове наниже у списку, тако да их К‑системски-дневник  <b>последње</b> учитава.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> joker to select multiple log files when adding files.</li></ul>
sr: <p><b>Напомене:</b></p><ul><li>Фајлови се читају редом по овом списку.</li><li>Подржани су компресовани и обични текстуални фајлови (<tt>*.log</tt>, <tt>*.gz</tt>, <tt>*.bz2</tt>, ...).</li><li>При додавању фајлова користите џокер <b>*</b> да бисте изабрали више фајлова дневника.</li></ul>

en: Host
sr: домаћин

en: Process
sr: процес

en: Command
sr: наредба

en: Cron Log
sr: Дневник крона

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cron Logs</b> (i.e. planned tasks logs). <a href='man:/cron'>More information...</a></p>
sr: <p>Ови фајлови ће бити анализирани ради приказа <b>дневника крона</b> (тј. дневника заказаних задатака). <a href='man:/cron'>Више информација...</a></p>

en: Enable Process Filtering
sr: Филтрирање процеса

en: Only keeps lines which matches this process :
sr: Задржи само редове који поклапају овај процес:

en: User:
sr: Корисник:

en: Display the planned tasks log (Cron log).
sr: Прикажи дневник заказаних задатака (дневник крона)

en: Displays the planned tasks log in the current tab. Cron process is a program in charge of launching planned tasks on your system, like security checks, or auto-restarting of some services. Use this menu to see the recently launched processes.
sr: Приказује дневник заказаних задатака под текућим језичком. Крон је програм задужен да покреће заказане задатке на систему, као што су безбедносне провере или аутоматско управљање сервисима. Кроз овај мени можете видети недавно покренуте процесе.

en: Group
sr: група

en: Status
sr: стање

en: Bytes
sr: бајтова

en: IPP Operation
sr: ИПП поступак

en: IPP Status
sr: ИПП стање

en: Cups Web Log
sr: Веб дневник ЦУПС‑а

en: Display the CUPS Web Server Access log.
sr: Приказује дневник приступа ЦУПС‑овом веб серверу.

en: Displays the CUPS Web Server Access log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
sr: Приказује дневник приступа ЦУПС‑овом веб серверу под текућим језичком. ЦУПС је програм који управља штампањем на рачунару. Овај дневник бележи све захтеве упућене угнежђеном ЦУПС‑овом веб серверу (подразумевано: <i>http://localhost:631</i>).

en: debug 2
sr: исправљање 2

en: New Log Level detected: Please send this log file to the KSystemLog developer to add it.
sr: Сусретнут је нов ниво бележења: пошаљите овај фајл дневника програмерима К‑системског-дневника да би додали овај ниво.

en: Cups Log
sr: Дневник ЦУПС‑а

en: Cups &amp; Cups Web Server Log
sr: Дневник ЦУПС‑а и ЦУПС‑овог веб сервера

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cups log</b> and the <b>Cups Web Access log</b>.</p>
sr: <p>Ови фајлови ће бити анализирани ради приказа <b>дневника ЦУПС‑а</b> и <b>дневника приступа ЦУПС‑овом веб серверу</b>.</p>

en: Cups Log Files
sr: Фајл дневника ЦУПС‑а

en: Add Cups File...
sr: Додај фајл ЦУПС‑а...

en: Cups Access Log Files
sr: Фајлови дневника приступа ЦУПС‑а

en: Add Cups Access File...
sr: Додај фајл приступа ЦУПС‑а...

en: Cups Page Log Files
sr: Фајлови дневника страница ЦУПС‑а

en: Add Cups Page File...
sr: Додај фајл страница ЦУПС‑а...

en: Cups PDF Log Files
sr: Фајлови ПДФ дневника ЦУПС‑а

en: Add Cups PDF File...
sr: Додај ПДФ фајл ЦУПС‑а...

en: Cups
sr: ЦУПС

en: Display the Cups log.
sr: Прикажи дневник ЦУПС‑а

en: Displays the CUPS log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer.
sr: Приказује дневник ЦУПС‑а под текућим језичком. ЦУПС је програм који управља штампањем на рачунару.

en: Printer
sr: штампач

en: Job Id
sr: ИД задатка

en: Page Number
sr: број страница

en: Num Copies
sr: број копија

en: Job Billing
sr: обрачун послова

en: Printer:
sr: Штампач:

en: Job Id:
sr: ИД задатка:

en: Page Number:
sr: Број страница:

en: Num Copies:
sr: Број копија:

en: Job Billing:
sr: Обрачун послова:

en: Cups Page Log
sr: Дневник страница ЦУПС‑а

en: Display the CUPS Page log.
sr: Приказује дневник страница ЦУПС‑а.

en: Displays the CUPS Page log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
sr: Приказује дневник страница ЦУПС‑а под текућим језичком. ЦУПС је програм који управља штампањем на рачунару. Овај дневник бележи све захтеве упућене угнежђеном ЦУПС‑овом веб серверу (подразумевано: <i>http://localhost:631</i>).

en: Message:
sr: Порука:

en: Cups PDF Log
sr: ПДФ дневник ЦУПС‑а

en: Display the CUPS PDF log.
sr: Приказује ПДФ дневник ЦУПС‑а.

en: Displays the CUPS PDF log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
sr: Приказује ПДФ дневник ЦУПС‑а под текућим језичком. ЦУПС је програм који управља штампањем на рачунару. Овај дневник бележи све захтеве упућене угнежђеном ЦУПС‑овом веб серверу (подразумевано: <i>http://localhost:631</i>).

en: Daemons' Logs
sr: Дневник демона

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Daemons' Logs</b>.</p>
sr: <p>Ови фајлови ће бити анализирани ради приказа <b>дневника демона</b>.</p>

en: Display the daemons' logs.
sr: Прикажи дневник демона

en: Displays the daemons' logs in the current tab. The daemons are all processes launched in the background of the system. See this log if you want to know what occurs in the background of your system.
sr: Приказује дневник демона под текућим језичком. Демони су сви процеси који се покрећу у позадини система. Погледајте овај дневник ако желите да видите шта се дешава у позадини.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, remoteJournalsListWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address
sr: адресе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, remoteJournalsListWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port
sr: порт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, httpsCheckBox)
en: Enable
sr: укључено

en: Unit
sr: јединица

en: Journald Log
sr: Дневник journald‑а

en: Enabled
sr: укључено

en: Add remote journal
sr: Додавање удаљеног дневника

en: Modify remote journal
sr: Измена удаљеног дневника

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxOptions)
en: Journald options
sr: Опције journald‑а

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lastBootOnly)
en: Display log entries from current boot only
sr: Прикажи уносе дневника само из текућег подизања

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display all log entries
sr: Прикажи све уносе дневника

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of processes of the current user
sr: Прикажи уносе дневника из процеса текућег корисника

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, entriesTypeComboBox)
en: Display log entries of system services and the kernel
sr: Прикажи уносе дневника системских сервиса и језгра

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxRemoteJournals)
en: Remote journals
sr: Удаљени дневници

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddressButton)
en: Add address
sr: Додај адресу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAddressButton)
en: Remove address
sr: Уклони адресу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyAddressButton)
en: Modify address
sr: Измени адресу

en: Journald
sr: journald

en: Local journal
sr: Локални дневник

en: All messages
sr: Све поруке

en: Filter by systemd unit
sr: Филтер по јединици systemd-a

en: Filter by syslog identifier
sr: Филтер по идентификатору syslog‑а

en: Connect
sr: Повежи

en: Priority:
sr: Приоритет:

en: Unit:
sr: Јединица:

en: Reading journald entries...
sr: Читам уносе journald‑а...

en: Journald entries loaded successfully.
sr: Уноси journald‑а успешно учитани.

en: Display the Journald log.
sr: Прикажи дневник journald‑а

en: Displays the journald log in the current tab.
sr: Приказује дневник journald‑а у текућем језичку.

en: Connected
sr: Повезан

en: Connection error
sr: Грешка у повезивању

en: Component
sr: компонента

en: Component:
sr: Компонента:

en: Kernel Log
sr: Дневник језгра

en: Display the kernel log.
sr: Прикажи дневник језгра

en: Displays the kernel log in the current tab. This log is only useful for users who want to know why the Kernel does not detect their hardware or what is the cause of the last <i>kernel panic/oops</i>.
sr: Приказује дневник језгра под текућим језичком. Овај дневник је од помоћи када желите да сазнате зашто језгро не види неки комад хардвера, или шта је био узрок последњој <i>паници језгра</i>.

en: Log File
sr: Фајл дневника

en: Open Location
sr: Отварање локације

en: Malformed URL. Unable to open this file.
sr: Неправилан УРЛ. Не могу да отворим овај фајл.

en: Unable to open this file.
sr: Не могу да отворим овај фајл.

en: Postfix Log
sr: Дневник Постфикса

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Postfix Logs</b>.</p>
sr: <p>Ови фајлови ће бити анализирани ради приказа <b>дневника Постфикса</b>.</p>

en: Display the Postfix log.
sr: Прикажи дневник Постфикса

en: Displays the Postfix log in the current tab. Postfix is the most known and used mail server in the Linux world.
sr: Приказује дневник Постфикса под текућим језичком. Постфикс је најпознатији и најкоришћенији сервер е‑поште у свету Линукса.

en: Netbios Log
sr: Дневник нетБИОСа

en: Display the Netbios log.
sr: Прикажи дневник нетБИОСа

en: Displays the Netbios log in the current tab. Netbios is the file sharing protocol developed by Microsoft.
sr: Приказује дневник нетБИОСа под текућим језичком. НетБИОС је протокол за дељење фајлова који је развио Мајкрософт.

en: Samba Access Log
sr: Дневник приступа Самбе

en: Display the Samba Access log.
sr: Прикажи дневник приступа Самбе

en: Displays the Samba Access log in the current tab. This log mode allows you to see connections between your shares and remote hosts.
sr: Приказује дневник приступа Самбе под текућим језичком. У овом дневнику можете да видите везе између својих дељења и удаљених домаћина.

en: Source File
sr: изворни фајл

en: Function
sr: функција

en: Line
sr: ред

en: Samba Log
sr: Дневник Самбе

en: <p>These files will be analyzed to show <b>Samba log</b>, <b>Samba Access log</b> and <b>Netbios log</b>.</p>
sr: <p>Ови фајлови ће бити анализирани ради приказа <b>дневника Самбе</b>, <b>дневника приступа Самбе</b> и <b>дневника нетБИОСа</b>.</p>

en: Samba Log Files
sr: Фајлови дневника Самбе

en: Add Samba File...
sr: Додај фајл Самбе...

en: Samba Access Log Files
sr: Фајлови дневника приступа Самбе

en: Add Samba Access File...
sr: Додај фајл приступа Самбе...

en: Netbios Log Files
sr: Фајлови дневника нетБИОСа

en: Add Netbios File...
sr: Додај фајл нетБИОСа...

en: Samba
sr: Самба

en: Source File:
sr: Изворни фајл:

en: Function:
sr: Функција:

en: Line:
sr: Ред:

en: Display the Samba log.
sr: Прикажи дневник Самбе

en: Displays the Samba log in the current tab. Samba is the file sharing server which interacts with Microsoft Windows network.
sr: Приказује дневник Самбе под текућим језичком. Самба је сервер за дељење фајлова који сарађује са виндоуз мрежом.

en: System Log
sr: Системски дневник

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>System logs</b>.</p>
sr: <p>Ови фајлови ће бити анализирани ради приказа <b>системског дневника</b>.</p>

en: Display the system log.
sr: Прикажи системски дневник

en: Displays the system log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
sr: Приказује системски дневник под текућим језичком. Овај дневник углавном користе неспецијализовани процеси, попут наредби sudo или fsck.

en: Probed
sr: испитано

en: From config file
sr: из поставног фајла

en: Default setting
sr: подразумевана поставка

en: From command Line
sr: из командне линије

en: Not implemented
sr: није изведено

en: X.org Log
sr: Дневник Икс‑орга

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>X.org log</b>.</p>
sr: <p>Ови фајлови ће бити анализирани ради приказа <b>дневника Икс‑орга</b>.</p>

en: none
sr: ништа

en: Display the X.org log.
sr: Прикажи дневник Икс‑орга

en: Displays the X.org log in the current tab. X.org is the service which displays on screen your desktop and manage your graphical hardware. See this log if you want to know why you do not have 3D accelerations or why your input device is not recognized.
sr: Приказује дневник Икс‑орга под текућим језичком. Икс‑орг је сервис који исцртава површ на екрану и управља графичким хардвером. Погледајте овај дневник када желите да сазнате зашто недостаје 3Д убрзање, или зашто неки улазни уређај није препознат.

en: Program
sr: програм

en: X Session Log
sr: Дневник икс сесије

en: You can type or choose the X Session log file (example: <i>~/.xsession-errors</i>).
sr: Можете унети или изабрати фајл дневника икс сесије (пример: <tt>~/.xsession-errors</tt>).

en: You can type or choose here the X Session log file. This file will be analyzed when you select the <b>X Session log</b> menu. Generally, its name is <i>~/.xsession-errors</i>
sr: Овде можете унети или изабрати фајл дневника икс сесије. К‑системски-дневник ће анализирати овај фајл када изаберете ставку менија <i>Дневник икс сесије</i>. Најчешће, његово име је <tt>~/.xsession-errors</tt>.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X Session Log File
sr: Фајл дневника икс сесије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Log file:
sr: &Фајл дневника:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Check this option to remove Xorg errors
sr: Укључите ову опцију да бисте уклонили грешке из Икс‑орга

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Ignore Xorg errors
sr: Занемари грешке Икс‑орга

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xorgErrorsDescription)
en: <p><b>Note:</b> Check this option to remove X.org errors.</p><p style="margin-bottom:0px">The following lines will be ignored:</p>
sr: <p><b>Напомена:</b> Укључите ову опцију да бисте уклонили грешке из Икс‑орга.</p><p>Биће занемарени следећи редови:</p>

en: Program:
sr: Програм:

en: Display the X Session log.
sr: Прикажи дневник икс сесије

en: Displays the X Session log in the current tab. X Session log is the place where graphical programs write their output. See this log if you want to know why a program has crashed, or why your desktop environment (Plasma, Gnome, Unity, Xfce, LXQt, ...) has not started.
sr: Приказује дневник икс сесије под текућим језичком. Дневник икс сесије је место где графички програми шаљу свој излаз. Погледајте овај дневник када желите да сазнате зашто се неки програм срушио, или зашто се окружење површи (Плазма, Гном, Јунити, Иксефце, ЛИксКуТ...) није покренуло.

en: Last updated: %1.
sr: Последње ажурирање: %1.

en: No Log
sr: Нема дневника
