lxinput - en to cs translation catalogue (26 entries)

en: LXInput autostart
cs: LXInput automatické spuštění

en: Setup keyboard and mouse using settings done in LXInput
cs: Nastavit klávesnici a myš pomocí nastavení udělaných v LXInput

en: Input Device Preferences
cs: Předvolby vstupního zařízení

en: Sensitivity:
cs: Citlivost:

en: High
cs: Vysoká

en: Low
cs: Nizká

en: Fast
cs: Rychlá

en: Slow
cs: Pomalá

en: Acceleration:
cs: Akcelerace:

en: <b>Motion</b>
cs: <b>Pohyb</b>

en: Left handed (Swap left and right mouse buttons)
cs: Pro leváka (Zamění levé a pravé tlačítko myši)

en: Mouse
cs: Myš

en: Delay before each key starts repeating
cs: Prodleva před zahájením opakování stisknuté klávesy

en: Repeat delay:
cs: Prodleva před opakováním:

en: Interval between each key repeat
cs: Interval mezi opakováním kláves

en: Long
cs: Dlouhá

en: Short
cs: Krátká

en: Repeat interval:
cs: Interval opakování:

en: Type in the following box to test your keyboard settings
cs: Nastavení klávesnice můžete ověřit psaním do tohoto pole

en: <b>Character Repeat</b>
cs: <b>Opakování kláves</b>

en: Beep when there is an error of keyboard input
cs: Zvukový signál při chybě vstupu z klávesnice

en: <b>Keyboard layout</b>
cs: <b>Rozložení klávesnice</b>

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Touch Pad
cs: Touchpad

en: Keyboard and Mouse
cs: Klávesnice a myš

en: Configure keyboard, mouse, and other input devices
cs: Nastavení klávesnice, myši a ostatních vstupních zařízení
