lxinput - en to nn translation catalogue (21 entries)

en: Input Device Preferences
nn: Innstillingar for inneingar

en: Sensitivity:
nn: Følsemd:

en: High
nn: Høg

en: Low
nn: Låg

en: Fast
nn: Rask

en: Slow
nn: Sakte

en: Acceleration:
nn: Akselerasjon:

en: <b>Motion</b>
nn: <b>Rørsle</b>

en: Left handed (Swap left and right mouse buttons)
nn: Venstrehendt (byter om venstre og høgre museknapp)

en: Mouse
nn: Mus

en: Delay before each key starts repeating
nn: Pause før gjentaking av tastetrykk

en: Repeat delay:
nn: Pause før gjentaking:

en: Interval between each key repeat
nn: Intervall mellom kvar tastegjentaking

en: Long
nn: Lang

en: Short
nn: Kort

en: Repeat interval:
nn: Gjentakingsintervall:

en: Type in the following box to test your keyboard settings
nn: Skriv noko her for å prøva tastaturinnstillingane

en: <b>Character Repeat</b>
nn: <b>Teikngjentaking</b>

en: Beep when there is an error of keyboard input
nn: Pip ved feiltasting

en: Keyboard
nn: Tastatur

en: Touch Pad
nn: Styrepute
