lxinput 0.1 - en to ur translation catalogue (21 entries)

en: Input Device Preferences
ur: ماداخل ڈیوائس ترجیحات

en: Sensitivity:
ur: حساسیت:

en: High
ur: اونچا

en: Low
ur: کم

en: Fast
ur: تیز

en: Slow
ur: آہستہ

en: Acceleration:
ur: مسرع:

en: <b>Motion</b>
ur: <b>حرکت</b>

en: Left handed (Swap left and right mouse buttons)
ur: بایاں بازو (بائیں اور دائیں ماؤس بٹن میں ادل بدل)

en: Mouse
ur: ماؤس

en: Delay before each key starts repeating
ur: ہر کلید کا دہراؤ شروع کرنے سے پہلے وقفہ

en: Repeat delay:
ur: دہراؤ تاخیر:

en: Interval between each key repeat
ur: ہر کلید کے دہراؤ کے درمیان وقفہ

en: Long
ur: طویل

en: Short
ur: قصیر

en: Repeat interval:
ur: دہراؤ وقفہ:

en: Type in the following box to test your keyboard settings
ur: اپنے کیبورد کی ترتیبات دیکھنے کے لیے ذیل کے بکس میں لکھیں

en: <b>Character Repeat</b>
ur: <b>حروف کا دہراؤ</b>

en: Beep when there is an error of keyboard input
ur: کیبورد کے ماداخل میں غلطی پر بیپ دیں

en: Keyboard
ur: کیبورڈ

en: Touch Pad
ur: ٹچ پیڈ
