mate-power-manager 1.25.0 - en to gl translation catalogue (399 entries)

en: Power Manager Brightness Applet
gl: Miniaplicación de xestión do brillo do Xestor de enerxía

en: Adjusts laptop panel brightness.
gl: Axusta o brillo da pantalla do portátil.

en: Cannot connect to mate-power-manager
gl: Non é posíbel conectar co mate-power-manager

en: Cannot get laptop panel brightness
gl: Non é posíbel obter o brillo da pantalla do portátil

en: LCD brightness : %d%%
gl: Brillo do LCD : %d%%

en: Power Manager is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gl: O Power Manager é software libre; pode redistribuílo ou modificalo baixo as condicións da Licenza Pública Xeral GNU tal como a publica a Free Software Foundation; tanto na versión 2 da Licenza como (segundo o seu criterio) en calquera versión posterior.

en: Power Manager is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
gl: O Power Manager distribúese agardando que sexa útil, mais SEN NINGUNHA GARANTÍA; mesmo sen a garantía implícita de VALOR COMERCIAL ou ADECUACIÓN PARA UN PROPÓSITO PARTICULAR. Para obter máis detalles vexa a Licenza Pública Xeral GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
gl: Debeu recibir unha copia da Licenza Pública Xeral de GNU xunto con este programa. De non ser así, escriba á Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: About Power Manager Brightness Applet
gl: Sobre a miniaplicación de xestión do brillo do Xestor de enerxía

en: Copyright © 2006 Benjamin Canou
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2006 Benjamin Canou
    Dereitos de autoría © 2011-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: _About
gl: _Sobre

en: _Help
gl: _Axuda

en: Brightness Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación de brillo

en: Brightness Applet
gl: Miniaplicación de brillo

en: Power Manager Inhibit Applet
gl: Miniaplicación para inhibir a xestión de enerxía

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
gl: Permítelles aos usuarios inhibir o aforro de enerxía automático.

en: Automatic sleep inhibited
gl: Paso a baixo consumo automático inhibido

en: Automatic sleep enabled
gl: Baixo consumo automático activado

en: Manual inhibit
gl: Inhibición manual

en: About Power Manager Inhibit Applet
gl: Sobre a miniaplicación para inhibir a xestión de enerxía

en: Copyright © 2006-2007 Richard Hughes
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2006-2007 Richard Hughes
    Dereitos de autoría © 2011-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Inhibit Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación para a inhibición

en: Inhibit Applet
gl: Miniaplicación para a inhibición

en: Power Manager
gl: Xestor de enerxía

en: Power management daemon
gl: Servizo de xestión de enerxía

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
gl: Indica se se hiberna, se se suspende ou se non se fai nada cando estea inactivo

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
gl: O tipo de baixo consumo que se debe aplicar cando o equipo está inactivo.

en: Battery critical low action
gl: Acción cando a batería estea criticamente baixa

en: The action to take when the battery is critically low.
gl: A acción que aplicar cando a batería está criticamente baixa.

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
gl: Se debe producirse o evento de batería cando se peche a tapa e se desconecte a enerxía

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
gl: Se debe ocorrer o evento de peche da tapa con batería (por exemplo «Suspender cando se peche a tapa funcionando con batería») cando se pecha a tapa previamente e se desconecta a CA máis tarde.

en: UPS critical low action
gl: Acción para SAI criticamente baixo

en: The action to take when the UPS is critically low.
gl: A acción que aplicar cando o SAI está criticamente baixo.

en: UPS low power action
gl: Acción para SAI baixo

en: The action to take when the UPS is low.
gl: A acción que aplicar cando o SAI está baixo.

en: Allow backlight brightness adjustment
gl: Permite axustar o brillo da luz de fondo

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
gl: Se se pode cambiar o brillo da pantalla cando se cambie entre a corrente alterna (CA) e a batería.

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
gl: Reduce o brillo de fondo ao funcionar coa batería

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
gl: Se se debe reducir o brillo da pantalla cando o computador estea funcionando con batería.

en: Reduce the keyboard backlight when on battery power
gl: Reduce a retroiluminación do teclado ao funcionar coa batería

en: If the keyboard backlight brightness should be reduced when the computer is on battery power
gl: Se se debe reducir a intensidade da retroiluminación do teclado cando o computador estea a funcionar coa batería.

en: Keyboard backlight brightness when on AC power.
gl: Intensidade da retroiluminación do teclado ao funcionar co adaptador de corrente.

en: Percent brightness to set keyboard backlight at when on AC power. Legal values are between 0 and 100.
gl: Porcentaxe de intensidade para estabelecer a retroiluminación do teclado cando estea a funcionar co adaptador de corrente. Os valores posíbeis están entre 0 e 100.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when on battery power.
gl: Porcentaxe de redución da retroiluminación do teclado ao funcionar coa batería.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when on battery power. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% on battery power. Legal values are between 0 and 100.
gl: A porcentaxe para reducir a retroiluminación do teclado cando estea a funcionar coa batería. Por exemplo, se se estabelece como «60», a retroiluminación reducirase nun 40% coa batería. Os valores posíbeis están entre 0 e 100.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when idle.
gl: Porcentaxe de redución da retroiluminación do teclado cando estea en repouso.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when idle. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% when idle. Legal values are between 0 and 100.
gl: A porcentaxe para reducir a retroiluminación do teclado cando estea en repouso. Por exemplo, se se estabelece como «60», a retroiluminación reducirase nun 40% en repouso. Os valores posíbeis están entre 0 e 100.

en: The brightness of the screen when idle
gl: O brillo da pantalla cando estea inactiva

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle. Only valid when use-time-for-policy is true.
gl: Este é o brillo da pantalla do portátil cando a sesión estea inactiva. Só se aplica cando «use-time-for-policy» é verdadeiro.

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
gl: Atenuar a pantalla despois dun período de inactividade cando estea funcionando coa batería

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
gl: Se se debe atenuar a pantalla para aforrar enerxía cando o computador estea inactivo e coa batería.

en: The default amount of time to dim the screen after idle
gl: A cantidade de tempo predeterminada para atenuar a pantalla despois da inactividade

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
gl: A cantidade de tempo predeterminada para atenuar a pantalla despois da inactividade.

en: LCD dimming amount when on battery
gl: Atenuar o LCD cando se use a batería

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
gl: A atenuación que se aplica ao brillo da pantalla cando se usa a enerxía da batería. Os valores posíbeis están entre 0 e 100.

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
gl: Atenuar a pantalla despois dun período de inactividade cando estea funcionando coa corrente

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
gl: Se se debe atenuar a pantalla para aforrar enerxía cando o computador estea inactivo e conectado á corrente.

en: Method used to blank screen on AC
gl: Método usado para pór en negro a pantalla funcionando con CA

en: The DPMS method used to blank the screen when on AC power.
gl: O método DPMS utilizado para poñer en negro a pantalla cando se traballa con CA.

en: Method used to blank screen on battery
gl: Método empregado para pór en negro a pantalla funcionando con batería

en: The DPMS method used to blank the screen when on battery power.
gl: O método DPMS utilizado para poñer en negro a pantalla cando se traballa coa batería.

en: LCD brightness when on AC
gl: Brillo do LCD cando funcione coa corrente

en: The brightness of the display when on AC power. Possible values are between 0.0 and 100.0.
gl: O brillo da pantalla cando se traballa con CA. Os valores posíbeis están entre 0.0 e 100.0.

en: Suspend button action
gl: Acción do botón suspender

en: The action to take when the system suspend button is pressed.
gl: A acción que aplicar cando se preme o botón de suspensión do sistema.

en: Hibernate button action
gl: Acción do botón hibernar

en: The action to take when the system hibernate button is pressed.
gl: A acción que aplicar cando se preme o botón de hibernación do sistema.

en: Power button action
gl: Acción do botón de acendido

en: The action to take when the system power button is pressed.
gl: A acción que aplicar cando se preme o botón de apagado/acendido do sistema.

en: Laptop lid close action on battery
gl: Acción ao baixar a tapa do portátil cando funcione con batería

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on battery power.
gl: A acción que aplicar cando a tapa do portátil é baixada e o computador está a traballar coa batería.

en: Laptop lid close action when on AC
gl: Acción ao baixar a tapa do portátil cando funcione coa corrente

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on AC power.
gl: A acción que aplicar cando a tapa do portátil é baixada e o computador está a traballar coa corrente.

en: Whether to use time-based notifications
gl: Indica se se usan as notificacións baseadas no tempo

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
gl: Se se deben usar notificacións baseadas no tempo. Se se configura como falso, entón, no seu lugar, úsase a porcentaxe de cambio, o cal pode solucionar problemas con algunhas BIOS ACPI danadas.

en: Check CPU load before sleeping
gl: Verificar a carga da CPU antes pasar a baixo consumo

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
gl: Se debería verificar a carga da CPU antes de executar a acción de inactividade.

en: Whether NetworkManager should be connected and disconnected on sleep.
gl: Se o NetworkManager debese conectar e desconectar ao pasar a baixo consumo.

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
gl: Indica se o NetworkManager debería desconectarse antes de suspender ou hibernar e conectarse ao continuar.

en: Use mate-screensaver lock setting
gl: Usar o parámetro de bloqueo do mate-screensaver

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
gl: Se se usa a configuración de bloqueo de pantalla do mate-screensaver para decidir se se bloquea a pantalla despois dunha hibernación, suspensión ou de pór en negro a pantalla.

en: Lock screen when blanked
gl: Bloquear a pantalla ao pola en negro

en: Whether the screen is locked when the screen is turned off. Only used if lock-use-screensaver is false.
gl: Indica se se bloquea a pantalla cando se apaga a pantalla. Só se utiliza se «lock-use-screensaver» é falso.

en: Lock screen on suspend
gl: Bloquear a pantalla ao suspender

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a suspend. Only used if lock-use-screensaver is false.
gl: Indica se se bloquea a pantalla cando o ordenador volve dunha suspensión. Só se utiliza se «lock-use-screensaver» é falso.

en: Lock screen on hibernate
gl: Bloquear a pantalla ao hibernar

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a hibernate. Only used if lock-use-screensaver is false.
gl: Indica se se bloquea a pantalla cando o ordenador volve dunha hibernación. Só se utiliza se «lock-use-screensaver» é falso.

en: Lock GNOME keyring on sleep
gl: Bloquear o anel de chaves do MATE ao pasar ao modo de baixo consumo

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters suspend. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
gl: Indica se o chaveiro do Mate se bloquea antes de que o computador pase a suspensión. Isto implica que o chaveiro terá que ser desbloqueado ao continuar.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters hibernate. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
gl: Indica se o chaveiro do MATE bloquéase antes de que o computador pase a hibernación. Isto implica que o chaveiro terá que ser desbloqueado ao continuar.

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
gl: Se debe amosarse o aviso de baixa capacidade de carga para unha batería danada

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
gl: Se debe amosarse o aviso de baixa capacidade de carga para unha batería danada.

en: Notify when AC adapter is disconnected
gl: Notificar cando se desconecte o adaptador da CA

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
gl: Se o usuario debe ser notificado cando se desconecte o adaptador de corrente.

en: Notify when fully charged
gl: Notificar cando se cargue completamente

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
gl: Se debe amosarse unha mensaxe de notificación cando a batería estea completamente cargada.

en: Notify on a sleep failure
gl: Notificar cando falle o modo de baixo consumo

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
gl: Se debe amosarse unha mensaxe de notificación despois de fallar a suspensión ou a hibernación.

en: The URI to show to the user on sleep failure
gl: O URI para amosarlle ao usuario cando falle o modo de baixo consumo

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
gl: Cando o modo de baixo consumo falla podemos amosarlle ao usuario un botón para axudalo a solucionar a situación. Deixar isto en branco se o botón non se debería de amosar.

en: Notify on a low power
gl: Notificar cando quede pouca carga

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
gl: Se debe amosarse unha mensaxe de notificación cando a batería se estea esgotando.

en: Notify on low capacity of mouse battery
gl: Notificar a baixa capacidade da batería do rato

en: Whether we should show the history data points
gl: Indica se deben amosarse os puntos de datos históricos

en: Whether we should show the history data points in the statistics window.
gl: Indica se deben amosarse puntos de datos históricos na xanela de estatísticas.

en: Whether we should smooth the history data
gl: Indica se deben suavizarse os datos do historial

en: Whether we should smooth the history data in the graph.
gl: Indica se deben suavizarse os datos do historial na gráfica.

en: The default graph type to show for history
gl: O tipo de gráfica predeterminado que amosar para o historial.

en: The default graph type to show in the history window.
gl: O tipo de gráfica predeterminado que amosar na xanela do historial.

en: The maximum time displayed for history
gl: O tempo máximo amosado no historial

en: The maximum duration of time displayed on the x-axis of the history graph.
gl: A máxima duración do tempo amosado no eixo X da gráfica do historial.

en: Whether we should show the stats data points
gl: Indica se deben amosarse os puntos de datos estatísticos

en: Whether we should show the stats data points in the statistics window.
gl: Indica se deben amosarse os puntos de datos estatísticos na xanela de estatísticas.

en: Whether we should smooth the stats data
gl: Indica se deben suavizarse os datos das estatísticas

en: Whether we should smooth the stats data in the graph.
gl: Indica se deben suavizarse os datos das estatísticas na gráfica.

en: The default graph type to show for stats
gl: O tipo de gráfica predeterminado que amosar para as estatísticas

en: The default graph type to show in the stats window.
gl: O tipo de gráfica predeterminado que amosar na xanela de estatísticas.

en: The index of the page number to show by default
gl: O índice do número de páxina para amosar por omisión

en: The index of the page number to show by default which is used to return focus to the correct page.
gl: O índice do número de páxina para amosar por omisión, cando se devolve o foco á páxina correcta.

en: The ID of the last device selected
gl: O ID do último dispositivo seleccionado

en: The identifier of the last device which is used to return focus to the correct device.
gl: O identificador do último dispositivo que se usou para devolver o foco ao dispositivo correcto.

en: Percentage considered low
gl: Porcentaxe considerada baixa

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
gl: A porcentaxe de batería considerado como baixo. Só se usa cando «use-time-for-policy» está desactivado.

en: Percentage considered critical
gl: Porcentaxe considerada crítica

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
gl: A porcentaxe de batería considerado como crítico. Só se usa cando «use-time-for-policy» está desactivado.

en: Percentage action is taken
gl: Porcentaxe en que se executa a acción

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
gl: A porcentaxe de batería cando se realiza a acción crítica. Só se usa cando «use-time-for-policy» está desactivado.

en: The time remaining when low
gl: O tempo restante cando a carga é baixa

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is true.
gl: O tempo restante, en segundos, de batería considerado baixo. Só se usa cando «use-time-for-policy» está activado.

en: The time remaining when critical
gl: O tempo restante cando a carga é crítica

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is true.
gl: O tempo restante, en segundos, de batería cando se realiza a acción crítica. Só se usa cando «use-time-for-policy» está activado.

en: The time remaining when action is taken
gl: O tempo restante en que se debe efectuar a acción

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
gl: O tempo restante, en segundos, de batería cando se realiza a acción crítica. Só se usa cando «use-time-for-policy» está activado.

en: Sleep timeout computer when on battery
gl: Tempo de espera para pór en modo de baixo consumo o computador cando funcione con batería

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
gl: O tempo en segundos que o computador necesita estar inactivo cando se atopa funcionando coa batería para pórse en baixo consumo.

en: Sleep timeout computer when on AC
gl: Tempo de espera para pór en modo de baixo consumo o computador cando estea conectado á CA

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
gl: O tempo en segundos que o computador necesita estar inactivo cando se atopa funcionando con CA para pórse en baixo consumo.

en: Sleep timeout computer when on UPS
gl: Tempo de espera para poñer en modo de baixo consumo o computador cando estea conectado ao SAI

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
gl: O tempo en segundos que o computador necesita estar inactivo cando se atopa funcionando co SAI para pórse en baixo consumo.

en: Sleep timeout display when on AC
gl: Tempo de espera para pór en modo de baixo consumo a pantalla cando estea conectado á CA

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
gl: O tempo de inactividade en segundos antes de que a pantalla pase a baixo consumo cando o computador estea conectado á CA.

en: Sleep timeout display when on battery
gl: Tempo de espera para pór en modo de baixo consumo a pantalla cando funcione con batería

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
gl: O tempo en segundos que o computador necesita estar inactivo cando se atopa funcionando coa batería para pór a pantalla en baixo consumo.

en: Sleep timeout display when on UPS
gl: Amosa o tempo de espera para poñer en modo de baixo consumo a pantalla cando estea conectado ao SAI

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
gl: O tempo en segundos que o computador necesita estar inactivo cando se atopa funcionando co SAI para poñer a pantalla en baixo consumo.

en: If sounds should be used
gl: Se deben empregarse sons

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
gl: Se se deben empregar sons cando a carga estea excesivamente baixa, ou cando as peticións de inhibición pararan as políticas de acción.

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
gl: Indica se os elementos de preferenzas e estatístias deberían amosarse no menú contextual

en: When to show the notification icon
gl: Cando se vai amosar a icona na área de notificación

en: Display options for the notification icon.
gl: Amosar as opcións para a icona de notificación

en: Power Management
gl: Xestión de enerxía

en: Configure power management
gl: Configurar a xestión de enerxía

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;power;management;preferences;settings;
gl: MATE;enerxía;administración;preferencias;axustes;

en: Power Statistics
gl: Estatísticas de enerxía

en: Observe power management
gl: Observar a xestión de enerxía

en: Details
gl: Detalles

en: Graph type:
gl: Tipo de gráfica:

en: Data length:
gl: Lonxitude dos datos:

en: There is no data to display.
gl: Non hai datos para amosar.

en: Use smoothed line
gl: Usar liña suavizada

en: Show data points
gl: Amosar puntos de datos

en: History
gl: Historial

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Power Management Preferences
gl: Preferencias da xestión de enerxía

en: Make Default
gl: Facer predeterminado

en: _Close
gl: _Pechar

en: Put computer to _sleep when inactive for:
gl: Pór o computador en _modo de baixo consumo cando leve inactivo:

en: When laptop lid is cl_osed:
gl: Cando a tapa do portátil está p_echada:

en: Actions
gl: Accións

en: Put _display to sleep when inactive for:
gl: Pór a _pantalla en modo de baixo consumo cando o computador leve inactivo:

en: Set display _brightness to:
gl: Estabelecer o _brillo da pantalla como:

en: Di_m display when idle
gl: _Atenuar a pantalla cando estea inactivo

en: Display
gl: Visor

en: On AC Power
gl: Co adaptador de corrente

en: When battery po_wer is critically low:
gl: Cando a _carga da batería é excesivamente baixa:

en: _Reduce backlight brightness
gl: _Reducir o brillo de fondo

en: _Reduce keyboard backlight
gl: _Reducir a retroiluminación do teclado

en: Keyboard | Keyboards
gl[0]: Teclado
gl[1]: Teclados

en: On Battery Power
gl: Coa batería

en: When UPS power is l_ow:
gl: Cando a _carga do SAI é baixa:

en: When UPS power is _critically low:
gl: Cando a _carga do SAI é excesivamente baixa:

en: On UPS Power
gl: Co SAI

en: When the power _button is pressed:
gl: Cando se preme o _botón de acendido:

en: When the _suspend button is pressed:
gl: Cando se preme o botón de _suspensión:

en: _Never display an icon
gl: Non amosar _unca a icona

en: _Only display an icon when battery power is low
gl: Amosar unha icona _só cando a batería estea baixa

en: Only display an icon when charging or _discharging
gl: Amosar só a icona cando está cargando ou _descargando

en: Only display an icon when a battery is p_resent
gl: Amosar só a icona cando a batería está p_resente

en: _Always display an icon
gl: _Amosar sempre a icona

en: Notification Area
gl: Área de notificación

en: General
gl: Xeral

en: Set the current brightness
gl: Estabelecer o brillo actual

en: Get the current brightness
gl: Obter o brillo actual

en: Get the number of brightness levels supported
gl: Obter o número de niveis de brillo admitidos

en: MATE Power Manager Backlight Helper
gl: Axudante de retroiluminación do Xestor de enerxía do MATE

en: No valid option was specified
gl: Non se especificou unha opción válida

en: No backlights were found on your system
gl: Non se atoparon retroiluminacións dispoñíbeis no seu sistema

en: Could not get the value of the backlight
gl: Non foi posíbel obter o valor da retroiluminación

en: Could not get the maximum value of the backlight
gl: Non foi posíbel obter o valor máximo da retroiluminación

en: This program can only be used by the root user
gl: Este programa só pode ser usado polo usuario root

en: This program must only be run through pkexec
gl: Este programa só pode executarse mediante pkexec

en: Could not set the value of the backlight
gl: Non foi posíbel estabelecer o valor da retroiluminación

en: Unknown time
gl: Tempo descoñecido

en: %i minute | %i minutes
gl[0]: %i minuto
gl[1]: %i minutos

en: %i hour | %i hours
gl[0]: %i hora
gl[1]: %i horas

en: %i %s %i %s
gl: %i %s, %i %s

en: hour | hours
gl[0]: hora
gl[1]: horas

en: minute | minutes
gl[0]: minuto
gl[1]: minutos

en: Show version of installed program and exit
gl: Amosar a versión do programa instalado e saír

en: Exit after a small delay (for debugging)
gl: Saír despois dun pequeno atraso (para depuración)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
gl: Saír despois de que o xestor se cargara (para depuración)

en: MATE Power Manager
gl: Xestor de enerxía do MATE

en: Battery is very low
gl: A carga da batería está moi baixa

en: Power plugged in
gl: Enerxía conectada

en: Power unplugged
gl: Enerxía desconectada

en: Lid has opened
gl: Abriuse a tapa

en: Lid has closed
gl: Pechouse a tapa

en: Battery is low
gl: A batería está baixa

en: Battery is full
gl: A batería está chea

en: Suspend started
gl: Iniciada a suspensión

en: Resumed
gl: Retomouse

en: Suspend failed
gl: Fallou a suspensión

en: Computer failed to suspend.
gl: O seu computador fallou ao suspender.

en: Failed to suspend
gl: Produciuse un fallo na suspensión

en: Computer failed to hibernate.
gl: O seu computador fallou ao hibernar.

en: Failed to hibernate
gl: Produciuse un erro na hibernación

en: Failure was reported as:
gl: O fallo foi informado como:

en: Visit help page
gl: Visite a páxina de axuda

en: Display DPMS activated
gl: DPMS da pantalla activado

en: On battery power
gl: Cando se estea coa batería

en: Laptop lid is closed
gl: A tapa do portátil está pechada

en: Power Information
gl: Información de enerxía

en: Battery may be broken
gl: A batería pode estar danada

en: Battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
gl: A súa batería ten unha capacidade moi baixa (%1.1f%%), o cal significa que pode ser vella ou estar danada.

en: Battery Charged | Batteries Charged
gl[0]: Batería cargada
gl[1]: Baterías cargadas

en: Battery Discharging
gl: Batería descargando

en: %s of battery power remaining (%.0f%%)
gl: Quedan %s de potencia de batería (%.0f%%)

en: %s discharging (%.0f%%)
gl: %s descargando (%.0f%%)

en: UPS Discharging
gl: SAI descargando

en: %s of UPS backup power remaining (%.0f%%)
gl: Quedan %s de potencia do SAI de reserva (%.0f%%)

en: Battery low
gl: Batería baixa

en: Laptop battery low
gl: Batería do portátil baixa

en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
gl: Quédalle aproximadamente <b>%s</b> de batería (%.0f%%)

en: UPS low
gl: SAI baixo

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
gl: Quédanlle aproximadamente <b>%s</b> de enerxía de reserva no SAI (%.0f%%)

en: Mouse battery low
gl: Batería do rato baixa

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
gl: O rato sen fíos está quedando sen carga (%.0f%%)

en: Keyboard battery low
gl: Batería do teclado baixa

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
gl: O teclado sen fíos está quedando sen enerxía (%.1f%%)

en: PDA battery low
gl: Batería da PDA baixa

en: PDA is low in power (%.0f%%)
gl: O PDA conectado está quedando sen carga (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
gl: A batería do teléfono baixa

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
gl: O teléfono móbil conectado está quedando sen carga (%.0f%%)

en: Media player battery low
gl: A batería do reprodutor multimedia está baixa

en: Media player is low in power (%.0f%%)
gl: O reprodutor conectado está quedando sen carga (%.0f%%)

en: Tablet battery low
gl: Batería do tablet está baixa

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
gl: O tablet conectado está quedando sen carga (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
gl: A batería do computador está baixa

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
gl: O computador conectado está quedando sen carga (%.0f%%)

en: Battery critically low
gl: A batería ten a carga baixísima

en: Laptop battery critically low
gl: A batería do portátil está baixísima

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
gl: Enchufe o seu adaptador de corrente para evitar perder datos.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
gl: O computador pasará a suspensión moi pronto a menos que o conecte.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
gl: Este computador pasará a hibernar moi pronto a menos que estea conectado.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
gl: Este computador apagarase en moi pronto a menos que o conecte.

en: UPS critically low
gl: O SAI está excesivamente baixo

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
gl: Quédanlle aproximadamente <b>%s</b> de enerxía do SAI (%.0f%%). Enchufe o seu adaptador de corrente para evitar a perda de datos.

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
gl: O rato sen fíos está quedando sen carga (%.1f%%). Este dispositivo deixará de funcionar se non se carga.

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
gl: O teclado sen fíos está quedando sen carga (%.0f%%). Este dispositivo deixará de funcionar se non se carga.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
gl: O PDA está quedando sen carga (%.0f%%). Este dispositivo deixará de funcionar se non se carga.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
gl: O teléfono móbil está quedando sen carga (%.0f%%). Este dispositivo deixará de funcionar se non se carga.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
gl: O reprodutor multimedia está quedando sen carga (%.0f%%). Este dispositivo deixará de funcionar se non se carga.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
gl: O tablet está quedando sen carga (%.0f%%). Este dispositivo deixará de funcionar se non se carga.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
gl: O computador conectado está quedando sen carga (%.0f%%). Este dispositivo deixará de funcionar se non se carga.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
gl: A batería está por debaixo dun nivel crítico e este computador <b>apagarase</b> cando esta se baleire completamente.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
gl: A batería está por debaixo dun nivel crítico e este computador está a punto de suspenderse.<br><b>NOTA:</b> Para manter o computador en estado de suspensión é necesaria unha pequena cantidade de enerxía.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
gl: A batería está por debaixo dun nivel crítico e este computador está a punto de entrar en estado de hibernación.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
gl: A batería está por debaixo dun nivel crítico e o computador apagarase.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
gl: O SAI está por debaixo dun nivel crítico e o computador <b>apagarase</b> cando o SAI se baleire completamente.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
gl: O SAI está por debaixo dun nivel crítico e este computador está a punto de entrar en estado de hibernación.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
gl: O SAI está por debaixo dun nivel crítico e o computador apagarase.

en: MATE Power Preferences
gl: Preferencias de enerxía do MATE

en: Shutdown
gl: Apagar

en: Suspend
gl: Suspender

en: Hibernate
gl: Hibernar

en: Blank screen
gl: Pór a pantalla en negro

en: Ask me
gl: Preguntarme

en: Do nothing
gl: Non facer nada

en: Never
gl: Nunca

en: Rate
gl: Taxa

en: Charge
gl: Carga

en: Time to full
gl: Tempo para encher

en: Time to empty
gl: Tempo para baleirar

en: 10 minutes
gl: 10 minutos

en: 2 hours
gl: 2 horas

en: 6 hours
gl: 6 horas

en: 1 day
gl: 1 día

en: 1 week
gl: 1 semana

en: Charge profile
gl: Perfil de carga

en: Discharge profile
gl: Perfil de descarga

en: Charge accuracy
gl: Precisión da carga

en: Discharge accuracy
gl: Precisión de descarga

en: Attribute
gl: Atributo

en: Value
gl: Valor

en: Image
gl: Imaxe

en: Description
gl: Descrición

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: %.0f second | %.0f seconds
gl[0]: %.0f segundo
gl[1]: %.0f segundos

en: %.1f minute | %.1f minutes
gl[0]: %.1f minuto
gl[1]: %.1f minutos

en: %.1f hour | %.1f hours
gl[0]: %.1f hora
gl[1]: %.1f horas

en: %.1f day | %.1f days
gl[0]: %.1f día
gl[1]: %.1f días

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Device
gl: Dispositivo

en: Type
gl: Tipo

en: Vendor
gl: Provedor

en: Model
gl: Modelo

en: Serial number
gl: Número de serie

en: Supply
gl: Subministrar

en: %d second | %d seconds
gl[0]: %d segundo
gl[1]: %d segundos

en: Refreshed
gl: Actualizado

en: Present
gl: Presente

en: Rechargeable
gl: Recargábel

en: State
gl: Estado

en: Energy
gl: Enerxía

en: Energy when empty
gl: Enerxía cando está baleira

en: Energy when full
gl: Enerxía cando está chea

en: Energy (design)
gl: Enerxía (deseñada)

en: Voltage
gl: Voltaxe

en: Percentage
gl: Porcentaxe

en: Capacity
gl: Capacidade

en: Technology
gl: Tecnoloxía

en: Online
gl: Conectado

en: Device Information
gl: Información do dispositivo

en: Device History
gl: Historial do dispositivo

en: Device Profile
gl: Perfil do dispositivo

en: Time elapsed
gl: Tempo transcorrido

en: Power
gl: Potencia

en: Cell charge
gl: Carga da cela

en: Predicted time
gl: Tempo previsto

en: Correction factor
gl: Factor de corrección

en: Prediction accuracy
gl: Factor de precisión

en: Select this device at startup
gl: Seleccionar este dispositivo ao inicio

en: Copyright © 2011-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2011-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: %s remaining
gl: %s rerestantes

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: %s not present
gl: %s non presente

en: %s charging (%.1f%%)
gl: %s cargando (%.1f%%)

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
gl: A batería está completamente cargada.
    Proporciona %s de tempo de funcionamento

en: %s is fully charged
gl: %s está completamente cargada

en: %s %s remaining (%.1f%%)
gl: %s %s restantes (%.1f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
gl: %s descargando (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
gl: %s %s ata estar cargada (%.1f%%)
    Proporciona %s tempo de batería

en: %s %s until charged (%.1f%%)
gl: %s %s ata estar cargada (%.1f%%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
gl: %s esperando para descarga (%.1f%%)

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
gl: %s esperando para carga (%.1f%%)

en: %s empty
gl: %s baleiro

en: Product:
gl: Produto:

en: Status:
gl: Estado:

en: Missing
gl: Falta

en: Charged
gl: Cargada

en: Charging
gl: Cargando

en: Discharging
gl: Descargando

en: Percentage charge:
gl: Porcentaxe de carga:

en: Vendor:
gl: Provedor:

en: Technology:
gl: Tecnoloxía:

en: Serial number:
gl: Número de serie:

en: Model:
gl: Modelo:

en: Charge time:
gl: Tempo de carga:

en: Discharge time:
gl: Tempo de descarga:

en: Excellent
gl: Excelente

en: Good
gl: Bo

en: Fair
gl: Aceptábel

en: Poor
gl: Pobre

en: Capacity:
gl: Capacidade:

en: Current charge:
gl: Carga actual:

en: Last full charge:
gl: Última carga completa:

en: Design charge:
gl: Carga de deseño:

en: Charge rate:
gl: Razón de carga:

en: AC adapter | AC adapters
gl[0]: Adaptador de corrente alterna (CA)
gl[1]: Adaptadores de corrente alterna (CA)

en: Laptop battery | Laptop batteries
gl[0]: Batería do portátil
gl[1]: Baterías do portátil

en: UPS | UPSs
gl[0]: SAI
gl[1]: SAI

en: Monitor | Monitors
gl[0]: Monitor
gl[1]: Monitores

en: Mouse | Mice
gl[0]: Rato
gl[1]: Ratos

en: Cell phone | Cell phones
gl[0]: Teléfono móbil
gl[1]: Teléfonos móbiles

en: Media player | Media players
gl[0]: Reprodutor multimedia
gl[1]: Reprodutores multimedia

en: Tablet | Tablets
gl[0]: Tableta
gl[1]: Tabletas

en: Computer | Computers
gl[0]: Computador
gl[1]: Computadores

en: Lithium Ion
gl: Ión de litio

en: Lithium Polymer
gl: Polímero de litio

en: Lithium Iron Phosphate
gl: Fosfato de ferro de litio

en: Lead acid
gl: Chumbo e ácido

en: Nickel Cadmium
gl: Níquel cadmio

en: Nickel metal hydride
gl: Níquel metal hidruro

en: Unknown technology
gl: Tecnoloxía descoñecida

en: Empty
gl: Baleiro

en: Waiting to charge
gl: Esperando para carga

en: Waiting to discharge
gl: Esperando para descargar

en: Unknown state
gl: Estado descoñecido
