kinfocenter - en to ca@valencia translation catalogue (58 entries)

[ctx: @title:column Column name for PCI information]
en: Information
ca@valencia: Informació

en: Could not find any programs with which to query your system's PCI information
ca@valencia: No s'ha pogut trobar cap programa amb el qual consultar la informació PCI del sistema

en: PCI subsystem could not be queried: %1 could not be executed
ca@valencia: No s'ha pogut consultar el subsistema PCI: no es pot executar %1

en: The PCI subsystem could not be queried, this may need root privileges.
ca@valencia: No s'ha pogut consultar el subsistema PCI, això potser necessita privilegis d'administrador.

en: DMA-Channel
ca@valencia: Canal DMA

en: Used By
ca@valencia: Usat per

en: I/O-Range
ca@valencia: Interval-E/S

en: Unknown Order %1
ca@valencia: Ordre desconegut %1

en: 1 Bit | %1 Bits
ca@valencia[0]: 1 bit
ca@valencia[1]: %1 bits

en: Screen # %1
ca@valencia: Pantalla núm. %1

en: (Default Screen)
ca@valencia: (pantalla per defecte)

en: %1 x %2 Pixels (%3 x %4 mm)
ca@valencia: %1 x %2 píxels (%3 x %4 mm)

en: Resolution
ca@valencia: Resolució

en: %1 x %2 dpi
ca@valencia: %1 x %2 ppp

en: Depths (%1)
ca@valencia: Profunditats (%1)

en: Root Window ID
ca@valencia: ID de la finestra arrel

en: Depth of Root Window
ca@valencia: Profunditat de la finestra arrel

en: %1 plane | %1 planes
ca@valencia[0]: %1 pla
ca@valencia[1]: %1 plans

en: Number of Colormaps
ca@valencia: Nombre de mapes de color

en: minimum %1, maximum %2
ca@valencia: mínim %1, màxim %2

en: Default Colormap
ca@valencia: Mapa de color per defecte

en: Default Number of Colormap Cells
ca@valencia: Nombre per defecte de cel·les de mapes de color

en: Preallocated Pixels
ca@valencia: Píxels preassignats

en: Black %1, White %2
ca@valencia: Negre %1, blanc %2

en: Yes
ca@valencia: Sí

en: Options
ca@valencia: Opcions

en: backing-store: %1, save-unders: %2
ca@valencia: «backing-store»: %1, «save-unders»: %2

en: When mapped
ca@valencia: Quan està mapat

en: Largest Cursor
ca@valencia: Cursor més gran possible

en: unlimited
ca@valencia: sense límit

en: Current Input Event Mask
ca@valencia: Màscara actual d'esdeveniments d'entrada

en: Event = %1
ca@valencia: Esdeveniment = %1

en: Information
ca@valencia: Informació

en: Value
ca@valencia: Valor

en: Server Information
ca@valencia: Informació del servidor

en: Name of the Display
ca@valencia: Nom de la pantalla

en: Vendor String
ca@valencia: Text del fabricant

en: Vendor Release Number
ca@valencia: Número de versió del venedor

en: Version Number
ca@valencia: Número de versió

en: Available Screens
ca@valencia: Pantalles disponibles

en: Supported Extensions
ca@valencia: Extensions acceptades

en: Supported Pixmap Formats
ca@valencia: Formats de mapes de píxels acceptats

en: Pixmap Format #%1
ca@valencia: Format de mapa de píxels núm. %1

en: %1 BPP, Depth: %2, Scanline padding: %3
ca@valencia: %1 BPP, profunditat: %2, farciment de «scanline»: %3

en: Maximum Request Size
ca@valencia: Mida màxima de sol·licitud

en: Motion Buffer Size
ca@valencia: Mida de la memòria intermèdia de moviment

en: Bitmap
ca@valencia: Mapa de bits

en: Unit
ca@valencia: Unitat

en: Order
ca@valencia: Ordre

en: Padding
ca@valencia: Farciment

en: Image Byte Order
ca@valencia: Ordre dels bytes de la imatge

en: This system may not be completely supported yet.
ca@valencia: Aquest sistema encara podria no estar completament implementat.

en: System Information Control Module
ca@valencia: Mòdul de control d'informació del sistema

en: This list displays system information on the selected category.
ca@valencia: Aquesta llista mostra informació del sistema en la categoria seleccionada.

[ctx: %1 is one of the modules of the kinfocenter, cpu info, os info, etc]
en: No information available about %1.
ca@valencia: No hi ha informació disponible quant a %1.

en: All the information modules return information about a certain aspect of your computer hardware or your operating system.
ca@valencia: Tots els mòduls donen informació quant a un cert aspecte del maquinari de l'ordinador o del sistema operatiu.

en: I/O-Port
ca@valencia: Port E/S

en: X-Server
ca@valencia: Servidor X
