xcdroast 0.98alpha11 - en to sk translation catalogue (528 entries)

en: TAO with zero pregap
sk: TAO s nulovou "pregap"

en: Write CD in Disk-At-Once mode. This will create an exact copy without any pauses between tracks. Currently doesn't work with all supported writers.
sk: Zapíše CD v režime Disk-At-Once. Táto voľba vytvorí presnú kópiu bez medzier medzi stopami. Momentálne nepracuje so všetkými podporovanými zapisovacími zariadeniami.

en: Write CD in Track-At-Once mode. Generates a 2 second pause between each track, but is supported on all writers.
sk: Zapíše CD v režime Track-At-Once. Vytvorí 2 sekundové medzery medzi stopami a je podporovaný na všetkých zapisovacích zariadeniach.

en: Write CD in Track-At-Once mode, but eliminates the 2 second pause. So this looks very much like a DAO-CD, but only works for some TEAC/Traxdata-writers.
sk: Zapíše CD v režime Track-At-Once, ale odstráni 2 sekundové medzery.  Je veľmi podobný DAO-CD, ale pracuje len na niektorých (TEAC/Traxdata) zapisovacích zariadeniach.

en: Small
sk: Malý

en: Normal
sk: Normálny

en: Extended
sk: Rozšírený

en: Select all
sk: Vyber všetky

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Cancel
sk: Storno

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Continue anyway
sk: Pokračovať

en: Rock Ridge only
sk: Len Rock Ridge

en: Really quit X-CD-Roast?
sk: Naozaj chcete ukončiť X-CD-Roast?

en: Setup
sk: Nastaviť

en: Duplicate CD
sk: Kopírovať CD

en: Create CD
sk: Vytvoriť CD

en: Exit
sk: Koniec

en: Setup your hardware and system defaults
sk: Nastavte svoj hardware a systémové predvolené hodnoty

en: Make an exact copy of a CD (data and audio)
sk: Urobte presnú kópiu CD (dátového alebo zvukového)

en: Create and arrange your own CD (data and audio)
sk: Vytvorte si vlastné CD (dátové alebo zvukové)

en: Quit X-CD-Roast
sk: Ukončíte X-CD-Roast

en: Version %s
sk: Verzia %s

en: No root configuration file found!
    Please enter Setup and don't forget to add users
    who may also use X-CD-Roast.
sk: Konfiguračný súbor užívateľa root nenájdený!
    Prosím vstúpte do "Nastaviť" a nezabudnite
    pridať užívateľov, ktorý môžu tiež používat X-CD-Roast.

en: No configuration file found!
    Please enter Setup.
sk: Konfiguračný súbor nenájdený!
    Prosím vstúpte do "Nastaviť".

en: Configuration file for incorrect version %s found!
    Please enter Setup and create an updated configuration.
sk: Konfiguračný súbor nesprávnej verzie %s nájdený!
    Prosím vstúpte do Nastaviť a vytvorte upravenú konfiguráciu.

en: Something on the SCSI-Bus has changed. Please check
    your writer and reader configuration in Setup.
sk: Niečo na SCSI zbernici sa zmenilo. Prosím skontrolujte
    konfiguráciu vášho čítacieho a zapisovacieho zariadenia v Nastavení.

en: The image-directories do not match the current system.
    Please check their configuration in Setup.
sk: Adresáre pre image súbory nezodpovedajú terajšiemu systému.
    Prosím skontrolujte vašu konfiguráciu v "Nastaviť".

en: No CD loaded
sk: Nie je vložené žiadne CD

en: data track
sk: dátová stopa

en: audio track
sk: zvuková stopa

en: No CD-Reader defined in Setup
sk: Žiadné čítacie zariadenie nie je definované v Nastavení

en: No CD loaded in read device
sk: V čítacom zariadení nie je vložené žiadne CD

en: No tracks selected
sk: Žiadne vybrané stopy

en: Not enough diskspace available!
    Do you want to continue anyway or to abort?
sk: Málo voľného miesta na disku!
    Chcete aj napriek tomu pokračovať alebo skončiť?

en: Devices-Setup
sk: Nastavenie zariadení

en: CD-Information
sk: CD Informácie

en: Image-Information
sk: Informácie o image súbore

en: Read options
sk: Nastavenia čítania

en: Selects all tracks of the currently inserted CD for reading.
sk: Vyberie všetky stopy vloženého CD pre načítanie.

en: Select none
sk: Zruš výber

en: Deselects all tracks of the currently inserted CD.
sk: Zruší výber všetkých stôp vloženého CD.

en: Read selected tracks
sk: Čítať vybrané stopy

en: Reads all selected tracks from the CD and saves them in the Image Directory.
sk: Načíta všetky vybrané stopy z CD a uloží ich do adresára pre uloženie image súborov.

en: Tracks
sk: Stopy

en: Label:
sk: Názov:

en: Selected:
sk: Vybrané:

en: File prefix:
sk: Predpona:

en: This is the prefix of the filenames of the tracks saved to the harddrive.
sk: Toto je predpona názvu súboru stopy, ktorá bude uložená na pevnom disku.

en: Free space:
sk: Voľné miesto:

en: biggest available block of that:
sk: najväčší možný voľný blok:

en: Do index scan
sk: Načítaj zoznam

en: Scan the CD for indexes. If this option is enabled the copy will contain the same track indexes as the original CD. Please note that some drives may need a little time to scan.
sk: Prezrie CD kvôli zoznamu. Ak je tento prepínač zapnutý kópia obsahuje rovnaký zoznam stôp ako originálne. Poznámka prosím: Niektorým čítacím zariadeniam toto prezeranie chvíľu trvá.

en: No Info-file found for track "%s".
    Therefore verification is impossible.
    Unselecting this track...
sk: Žiadny Info-súbor nie je pre stopu "%s" nájdený.
    Preto verifikácia nie je možná.
    Ruším túto stopu z výberu...

en: Verify anyway
sk: Napriek tomu verifikuj

en: Track "%s" does
    not fit to the currently inserted CD. Therefore verification
    is impossible. Unselecting this track...
sk: Stopa "%s" sa
    nehodí k momentálne vloženému CD. Preto je verifikácia
    nemožná. Ruším túto stopu z výberu...

en: Can't verify audio track "%s"
    because you choose not to verify audio tracks.
    Unselecting this track...
sk: Nemôžem verifikovať stopu "%s"
    pretože ste si vybrali neverifikovať audio stopy.
    Ruším túto stopu z výberu...

en: Verify options
sk: Nastavenia verifikácie

en: Tracks to verify
sk: Stopy na verifikáciu

en: Selects all displayed images on the harddrive for verifying.
sk: Vyberie všetky zobrazené image súbory na pevnom disku pre verifikáciu.

en: Deselects all displayed images.
sk: Zruší výber všetkých zobrazených image súborov.

en: Verify selected tracks
sk: Verifikovať vybrané stopy

en: If the images do match the currently inserted CD, start to read the images again and compare them with their copies on the harddrive.
sk: Ak image súbory zodpovedajú vloženému CD, načítaj ich znova a potom ich porovnaj s kópiami na pevnom disku.

en: Type:
sk: Typ:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Tracks:
sk: Stopy:

en: Don't verify audio tracks
sk: Neverifikuj zvukové stopy

en: Skips verification of audio tracks, because a lot of CD readers are not able to read audio data reliably.
sk: Vynechá verifikáciu zvukových stôp, pretože je veľa CD-ROM mechaník ktoré niesú schopné čítať zvukové dáta spoľahlivo.

en: Abort after verify fail
sk: Preruš po chybnej verifikácii

en: Abort Verifying when one mismatch was found. Otherwise X-CD-Roast does continue to verify the other tracks anyway.
sk: Preruší verifikáciu ak je nájdený nejaký rozdiel ináč X-CD-Roast pokračuje vo verifikácii dalšími stopami.

en: Images
sk: Image súbory

en: No CD-Writer defined in Setup
sk: Žiadné zapisovacie zariadenie nie je definované v Nastavení

en: No Tracks layouted for writing
sk: Nie sú žiadne stopy k zápisu

en: Some of the image files you want to write are missing.
    Please update the image directory.
sk: Niektoré image súbory, ktoré chcete zapísať chýbajú.
    Prosím obnovte image adresár.

en: You don't have permission to read all the track-files or
    the tracks are not regular files on the hard drive.
sk: Nemáte právo čítať všekty súbory stôp alebo
    stopy nie sú obyčajné súbory na hard disku.

en: There may be not enough space on the CD-R available.
    You can continue at own risk, but the resulting CD
    might not be readable.
sk: Na CD-R je málo voľného miesta.
    Možete pokračovať na vlasné riziko, ale vysledné CD
    nemusí byť čitateľné.

en: Layout tracks
sk: Stopy k zápisu

en: Tracks to write
sk: Stopy k zápisu

en: Accept track layout
sk: Akceptovať stopy k zápisu

en: When you are satisfied with the tracks and the order you set for writing (use drag'n'drop to reorder them), click here to transfer the selection to the write menu.
sk: Ak ste spokojný so stopami a s ich poradím pre zápis (použijte "drag'n'drop" pre zmenu poradia), stlačte sem pre prevod výberu do menu "Zapísať stopy".

en: All
sk: Všetky

en: Selects all displayed tracks so that you can remove them from the list with a single click.
sk: Vyberie všetky zozbrazené stopy, ktoré chcete odstrániť zo zonamu.

en: Deselects all displayed tracks.
sk: Zruší výber všetkých zobrazených stôp.

en: Remove
sk: Odobrať

en: Remove the selected tracks from this list.
sk: Odstráni vybrané stopy zo zoznamu.

en: Selects all displayed tracks so that you can add them to the selection you want to write with a single click.
sk: Vyberie všetky zobrazené stopy, ktoré chcete pridať do výberu pre zápis.

en: Add
sk: Pridať

en: Add all selected images to the left list - the tracks that should be written to a CD-R/RW.
sk: Pridá všetky image súbory do ľavého zoznamu - stopy, ktoré chcete aby boli zapísané na CD-R/RW.

en: Write tracks
sk: Zapísať stopy

en: Write parameters
sk: Parametre zápisu

en: Write all selected track to a CD-R/RW.
sk: Zapíš vybranú stopu na CD-R/RW.

en: Fixate CD-R/RW only
sk: Len uzatvor CD-R/RW

en: Just fixate (close) the CD, if for some reason the CD has been written but not fixated.
sk: Len uzatvor CD, ak z nejakého dôvodu bolo CD zapísané ale nebolo uzatvorené.

en: Blank CD-RW
sk: Vymaž CD-RW

en: Blanks a CD-RW in the Write-Device.
sk: Vymaže CD-RW v zapisovacom zariadení.

en: Write the CD in such a way, that it is possible to append further data (in a new session) at a later time. Please note that for the first session you need 22 MB extra space on the CD-R/RW and all additional sessions take 13 MB extra each.
sk: Zapíše CD tak, že ak je to možné pripojí dalšie dáta (v novej session) k pôvodným. Prosím poznámka: Pre prvú session potrebujete o 22 MB miesta na  CD-R/RW a na každú ďalšiu session potrebujete o 13 MB miesta viac.

en: The capacity of the currently used CD-R/RW.
sk: Kapacita momentálne použitého CD-R/RW.

en: Read detailed information from a (empty) CD-R/RW.
sk: Čítaj detailné informácie z (prázdneho) CD-R/RW.

en: Write Mode:
sk: Režim zápisu:

en: Simulation write
sk: Simulácia zápisu

en: Just simulate the write-process. Please be aware that aborting a simulation-write is generally a bad idea, because you can hang the SCSI-bus.
sk: Simuluje zapisovací proces. Prosím buďte si vedomý toho, že prerušenie simulačného zápisu je zlý nápad, pretože môžete zablokovať SCSI zbernicu.

en: Eject after write
sk: Vysuň po zápise

en: Eject the CD after the burning was completed.
sk: Vysunie CD po dokončení zápisu.

en: Pad Tracks
sk: Vyplň stopy

en: Pads data-tracks with zeros to eliminate reading problems on some systems and adapts the length of audio-tracks for CD writing. This must be enabled when you want to burn wav-files not created with X-CD-Roast.
sk: Vyplní dátové stopy nulami pre vylúčenie problémov s čítaním na niektorých systémoch a prispôsobí dĺžku audio stôp pre zápis CD. Toto musí byť zapnuté, keď chete zapísať wav-súbory nevytvorené v programe X-CD-Roast.

en: Do not fixate after write
sk: Neuzatvor po zápise

en: This prevents the CD-Writer from fixating (closing) the CD after writing. You can use this to create an audio CD in several steps. Just be sure to fixate after the last track. (Or use the "Fixate CD-R/RW only" button.) Note: This does only work in Track-At-Once-Mode.
sk: Toto vedie zapisovacie zariadenie k tomu, aby neuzatvoril CD po zápise. Takto môžete vytvoriť zvukové CD v niekoľkých krokoch. Môže byť uzavreté po zápise poslednej stopy. (Alebo použijte tlačítko "Len uzatvor CD-R/RW".) Poznámka: Pracuje to len v "Track-At-Once" móde.

en: No valid path specified
sk: Nie je vybratá platná cesta

en: Path already added
sk: Cesta už bola pridaná

en: No path selected to remove
sk: Nie je vybratá žiadna cesta na ostránenie

en: An excluded path cannot be redirected
sk: Odobraná cesta nemože byť presmerovaná

en: No path selected to redirect
sk: Žiadna cesta nie je vybraná pre presmerovanie

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Session view
sk: Session náhľad

en: File/Directory view
sk: Prezeranie Súborov/Adresárov

en: Used/Available:
sk: Použité/Voľné:

en: Redirect
sk: Presmerovať

en: Redirect the currently selected master directory to another virtual location on the CD, without changing anything in the source data.
sk: Presmeruje vybraný adresár na inú virtuálnu pozíciu na CD, bez potreby meniť niečo v zdrojových dátach.

en: Update Session view
sk: Obnoviť Session náhľad

en: Rechecks the inserted CD for session information. (Useful when you just changed the CD-R/RW.)
sk: Skontroluj session informácie vloženého CD. (Použitelné, keď vymeníte CD-R/RW.)

en: Display directories only
sk: Zobraziť len adresáre

en: Do only show directories in the fileselector above and don't display single files.
sk: Vo výbere súborov zobrazí len adresáre nie samotné súbory.

en: Add the selected path to the master directories.
sk: Pridá vybranú cestu k adresárom vytváraného CD.

en: Exclude
sk: Odstrániť

en: Exclude the selected path from the master directories, which means that all data in that path will not be included in the image.
sk: Vyjme vybranú cestu z adresárov, čo znamená, že táto cesta nebude zahrnutá v image súbore.

en: Failed to save iso-options file: %s
sk: Chyba zápisu iso-nastavení do súboru: %s

en: Options saved
sk: Nastavenia uložené

en: Detailed options how to create the ISO9660 image
sk: Detailné voľby ako vytvoriť ISO9660 image

en: Select predefined image type:
sk: Vyberte si predefinovaný typ image:

en: Custom
sk: Vlastné

en: Select here an image type which will define how exactly the master image will be generated. For most people the default "Rock Ridge + Joliet" is the perfect setting.
sk: Sem vyberte, aký typ image súboru má byť vygenerovaný. Veľa ľudí vyberá "Rock Ridge + Joliet", lebo je to perfektná voľba.

en: Rock Ridge (anonymous)
sk: Rock Ridge (anonymná)

en: Include enhanced information like long filenames, devices and links in the image. This information can be read by most unix operating systems. The ownership and permissions of the files are set to neutral values.
sk: Zahŕňa rozšírené informácie o dlhých názvoch súborov, súborov zariadení a linkou v image súbore. Tieto informácie môžu byť čítané na veľa unixových operačných systémoch. Vlastnícke práva a oprávnenia súborov sú nastavené na neutrálne hodnoty.

en: Rock Ridge (backup)
sk: Rock Ridge (záložná)

en: This is like the other Rock Ridge option, but preserves the original permissions and file owner information. This should be used when you create CDs for backup purposes.
sk: Táto voľba je rovnaká ako predchádzajúca Rock Ridge voľba, ale nastavuje originálne prístupové práva a informácie o vlastníctve súboru. Táto voľba sa používa, keď potrebujete vytvoriť CD na záložné účely.

en: Allow ISO-files with a starting period
sk: Povoľ ISO súbory začínajúce bodkou

en: Allow ISO9660 filesnames to begin with a period. Usually, a leading dot is replaced by an underscore in order to maintain MS-DOS compatibility. This has no effect on Rock Ridge or Joliet filenames.
sk: Povolí ISO9660 názvy súborov začínajúcich bodkou. Obyčajne je počiatočná bodka nahradená podtrhovníkom v poradí vyhovujúcom systému MS-DOS. Toto nemá žiaden efekt na názvy súborov rozšírení Rock Ridge alebo Joliet.

en: Joliet extension (for Windows)
sk: Joliet rozšírenie (pre Windows)

en: Support the Microsoft Joliet filesystem to allow long unicode filenames when the CD is read on Windows systems.
sk: Podporuje Microsoft Joliet súborový systém ktorý dovoľuje dlhé unicode názvy súborov, keď je CD čítané na systéme Windows.

en: Follow symbolic links
sk: Nahraď linky súbormi

en: Resolve and follow the symbolic links in the filesystem. So a link will be entered as real file or directory.
sk: Použitím tejto voľby nahradíte všetky symbolické linky skutočnými adresármi alebo súbormi.

en: Allows "Untranslated" filenames
sk: Povoľ "Nepreložené" názvy súborov

en: Allows filenames totally against the ISO9660 standard. This makes only sense on HP-UX systems which do not know any ISO9660 extensions.
sk: Povolí názvy súborov dokonale proti ISO9660 štandardu. Toto robte len uvážene na HP-UX systémoch, ktoré nepoznajú žiadne rozšírenia ISO9660.

en: Do not use deep directory relocation
sk: Nepoužívaj premiestnenie hlbokých adr.

en: Allow deeper directory hierarchy than 8 levels. If this option is not used, then a directory "RR_MOVED" will be created on the CD which can be seen on non-Rock Ridge capable Systems (usually Windows). Use with caution, because this violates the ISO9660 standard.
sk: Povolí hlbšiu adresárovú štruktúru ako 8 úrovní. Ak nie je tento prepínač použitý, potom bude na CD vytvorený adresár "RR_MOVED" ktorý umožní prezerať CD na systémoch nepodporujúcich Rock Ridge (obyčajne Windows). Používajte to s opatrnosťou, pretože je to v rozpore so štandardom ISO9660.

en: Do not include backup files
sk: Nezahrň záložné súbory

en: Do not include typical backup files in the image. Files that contain '~' or '#' or end in '.bak' will be skipped.
sk: Nezahrnie do image súboru typické záložné súbory. Súbory obsahujúce '~' alebo '#' alebo na konci '.bak' budú preskočené.

en: Generate TRANS.TBL files
sk: Vytvor súbory TRANS.TBL

en: Generate a file TRANS.TBL in each directory of the CD, which can help non-Rock Ridge capable systems to establish the correct file names.
sk: Vytvorí súbor TRANS.TBL v každom adresári na CD, ktorý pomôže systémom nepodporujúcim Rock Ridge zistiť správne názvy súborov.

en: Hide TRANS.TBL from Joliet tree
sk: Skryj súbory TRANS.TBL v Joliet strome

en: Hide the TRANS.TBL files (if you enabled them) from the Joliet tree, so that they are invisible on Windows systems.
sk: Skryje TRANS.TBL súbory (ak ste ich povolili) v Joliet strome, potom sú neviditeľné v systémoch Windows.

en: Save current settings as default
sk: Uložiť nast. ako prevolené

en: Saves the current ISO-option settings to your configuration directory to enable them automatically again at next startup of X-CD-Roast.
sk: Uloží súčasné ISO nastavenia do vášho konfiguračného adresára a použije ich pri novom spustení X-CD-Roastu.

en: Failed to save iso-headers file: %s
sk: Chyba zápisu iso-hlavičiek do súboru: %s

en: Headers saved
sk: Hlavičky uložené

en: Header data for the ISO9660 image
sk: Hlavičkové dáta pre ISO9660 image

en: Volume Id:
sk: Volume:

en: This is the name of the disc as displayed on Windows or Mac systems. On Solaris this will be used as the mount point for the volume management system.
sk: Toto je meno disku zobrazované na systémoch Windows alebo Mac. Na Solarise je to použité ako prípojný bod pre "volume management system".

en: Publisher Id:
sk: Vydavateľ:

en: This should describe the publisher of the CD, usually with a mailing address and phone number.
sk: Toto popisuje vydavateľa CD, obyčajne s e-mail adresou a telefónnym číslom.

en: Preparer Id:
sk: Pripravil:

en: This should describe the preparer of the CD, usually with a mailing address and phone number.
sk: Toto popisuje zostavovateľa CD, obyčajne e-mail adresou a telefónnym číslom.

en: Abstract Information:
sk: Informácie o obsahu:

en: Can be used to specify a file name on the CD which contains an abstract. But you can enter anything here.
sk: Môže byť použité pre názov súboru, ktorý nesie informácie o obsahu. Ale môžete tu vložiť aj niečo iné.

en: Bibliographic Information:
sk: Bibliografické informácie:

en: Can be used to specify the bibliographic file name.
sk: Môže byť použité pre názov súboru, ktorý nesie bibliografické informácie.

en: Copyright Information:
sk: Informácie o autorských právach:

en: Can be used to specify the copyright file name.
sk: Može byť použité pre názov súboru, ktorý nesie informácie o autorských právach.

en: Save settings as default
sk: Ulož ako prevolené

en: Read settings from CD
sk: Čítaj nastavenia z CD

en: Read all header texts from a CD in the writing device - Warning, this will overwrite the currently entered texts.
sk: Načíta všetky texty z CD v zapisovacom zariadení - Upozornenie, toto prepíše všetky doteraz vložené texty.

en: Clear settings
sk: Vymaž nastavenia

en: Clear all entry fields.
sk: Vymaže všetky polia.

en: Options to create a bootable CD
sk: Nastavenia pre vytvorenie bootovateľného CD

en: Make CD bootable?
sk: Urobiť CD bootovatelné?

en: Not bootable
sk: Nebootovateľné

en: Don't create a bootable CD.
sk: Nevytvorí bootovateľné CD.

en: El Torito (Standard PC)
sk: El Torito (Štandardné PC)

en: This CD should be bootable on Standard-PCs as defined by the El Torito Standard. You have to supply valid boot image to make this possible.
sk: Toto CD môže byť bootovateľné na štandardných PC ako je definované v "El Torito" štandarde. Musíte mať platný bootovateľný obraz aby to bolo možné.

en: Sparc (Sun workstations)
sk: Sparc (prac. stanice Sun)

en: This CD should be bootable on Sparc systems (usually Sun workstations).
sk: Toto CD môže byť bootovateľné na systémoch Sparc (obyčajne pracovné stanice Sun).

en: Boot image:
sk: Boot-obraz diskety:

en: Browse
sk: Vybrať

en: Boot catalog:
sk: Boot katalóg:

en: This specifies the path and filename of the boot catalog. This file is required to make a bootable CD and will be automatically generated by mkisofs. If you are not sure just keep the default setting.
sk: Toto špecifikuje cestu a meno súboru boot katalógu. Tento súbor je požadovaný pri vytváraní bootovateľného CD a je automaticky generovaný programom mkisofs. Ak ste si nie celkom istý ponechajte štandardné nastavenie.

en: Floppy image boot
sk: Boot obraz diskety

en: The given boot image is copied from a bootable floppy.
sk: Daný boot-obraz diskety je obraz bootovateľnej diskety.

en: Hard disk image boot
sk: Boot obraz hard disku

en: The given boot image is a hard disk image. The hard disk image must begin with a master boot record that contains a single partition.
sk: Daný boot obraz je obraz pevného disku. Obraz pevného disku musí začínať master boot recordom a musí obsahovať jednu partition.

en: No disk emulation boot
sk: Žiadna boot emulácia

en: Specifies that the boot image used to create a bootable CD is a 'no emulation' image. The system will load and execute this image without performing any disk emulation.
sk: Špecifikuje že boot obraz použitý pre vytvorenie bootovateľného CD je obraz 'bez emulácie'. Systém načíta a spustí tento obraz bez vykonia diskovej emulácie.

en: Not bootable image
sk: Nebootovateľná image

en: Specifies that the created CD should be marked as not bootable. The system will provide an emulated drive for the image, but will boot off a standard boot device.
sk: Špecifikuje že vytvorené CD je označené ako nebootovateľné. Systém poskytne emulovaný disk pre tento obraz.

en: Boot image list:
sk: Zoznam boot-obrazov:

en: Specifies a comma separated list of boot images that are needed to make a bootable CD for sparc systems.
sk: Špecifikuje čiarkami oddelený zoznam bootovateľných obrazov, ktoré sú potrebné pre vytvorenie bootovateľného CD pre systémy sparc.

en: Please specify both the boot image and boot catalog
    for your bootable CD.
sk: Prosím šepcifikujte Boot-obraz diskety aj Boot katalóg
    pre vaše bootovatelné CD.

en: Please first add some directories to master.
sk: Prosím pridajte nejaké adresáre pre zostavenie.

en: Please specify a boot image list for your
    sparc bootable CD.
sk: Prosím špecifikujte zoznam boot-obrazov pre
    vaše sparc bootovateľné CD.

en: Please click on "Calculate Size" first to check if all master options
    are valid and to see how big the image will be.
sk: Prosím stlačte na "Spočítať veľkosť" pre kontrolu či sú všetky
    nastavenia platné a pre zobrazenie veľkosti image.

en: Not enough diskspace available
sk: Na disku je málo voľného miesta

en: Create session on hard disk
sk: Vytvor session na hard disk

en: Write session on-the-fly
sk: Zapíš session on-the-fly

en: New session size:
sk: Veľkosť novej session:

en: The calculated size of the new session/image. If you choose to write the image to hard drive, this is the free space you need in the image-directories. When burning on-the-fly make sure there is enough space left on the CD-R/RW.
sk: Vypočítaná veľkosť nového session/obrazu. Ak vyberiete zapísať obraz na pevný disk značí to koľko miesta potrebujete v adresári pre ukladanie obrazov. Keď zapisujete on-the-fly preverte, či je dostatok voľného miesta na CD-R/RW.

en: Calculate size
sk: Spočítať veľkosť

en: This calculates the exact size of your new session/image. Everytime you change the master-options or add/remove paths to master you have to redo this.
sk: Toto vypočíta presnú veľkosť session/obrazu. Vždy, keď zmeníte voľby zostavovania alebo pridáte/odoberiete cesty na zostavenie zopakujte to.

en: Master to image file
sk: Zostav do image súboru

en: Creates the ISO9660 image on your hard drive. You can burn this image later with the "Write Tracks" menu.
sk: Vytvorí ISO9660 obraz na váš pevný disk. Obraz môžete zapísať na CD neskôr z menu "Zapísať stopy".

en: Master and write on-the-fly
sk: Zostav a zapíš on-the-fly

en: Create the ISO9660 image on-the-fly. You don't need extra storage on the hard drive and it is faster then creating first an image and later burn it. But there is the risk of a buffer underrun when your computer can't deliver the master data fast enough. In this case the CD-R is usually lost. Reducing the write speed may be a good idea.
sk: Vytvorí ISO9660 obraz on-the-fly. Nepotrebujete viac miesta na pevnom disku a je to rýchlejšie ako vytvorenie obrazu a jeho zápis na CD neskôr. Je tu však riziko chyby "buffer underrun" vtedy, keď váš počítač nemôže dodávať dáta dosť rýchlo. V takomto prípade je CD-R obyčajne stratené. Zníženie rýchlosti zápisu môže byť dobrý nápad.

en: Master source
sk: Zdroj zostavenia

en: ISO9660 options
sk: Voľby ISO9660

en: Boot options
sk: Boot-nastavenia

en: ISO9660 header
sk: Hlavička ISO9660

en: Create session/image
sk: Vytvor session/image

en: Displays information about the currently inserted CD and tracks stored on the harddrive.
sk: Zobrazí informácie o momentálne vloženom CD a o stopách uložených na pevnom disku.

en: Read Tracks
sk: Čítať stopy

en: Reads selected tracks from a CD and stores them on the harddrive.
sk: Prečíta vybrané stopy z CD a uloží ich na pevný disk.

en: Verify Tracks
sk: Verifikovať stopy

en: Reads selected tracks again from CD and compares them with the saved tracks on the harddrive.
sk: Načíta znova vybrané stopy z CD a porovná ich zo stopami uloženými na pevnom disku.

en: Play Audio-Tracks
sk: Prehrať zvukové stopy

en: Plays audio tracks (.wav files) from the harddrive via soundcard.
sk: Prehrá audio stopy (.wav súbory) z pevného disku cez zvukovú kartu.

en: Master Tracks
sk: Zostaviť stopy

en: Creates an ISO9660-image of files and directories on your harddrive. Use this to create your own data-CDs.
sk: Vytvorí ISO9660-image zo súborov na vašom pevnom disku. Použijte to pre vytvorenie vlastných dátových CD.

en: Write Tracks
sk: Zapísať stopy

en: Writes any tracks from your harddrive in an arbitrary order to a CD-R/RW.
sk: Zapíše stopy z pevného disku v ľubovoľnom poradí na CD-R/RW.

en: Delete Tracks
sk: Vymazať stopy

en: Deletes saved Tracks from the harddrive to free up space.
sk: Vymaže uložené stopy z pevného disku pre uvoľnenie miesta.

en: Back to main menu
sk: Späť do hlavného menu

en: Quits the create menu and returns to the main menu.
sk: Opustí menu "Vytvoriť CD" a vráti sa do hlavného menu.

en: Path
sk: Cesta

en: Read Device:
sk: Čítacie zariadenie:

en: Select the device you want use for all read-operations on CDs.
sk: Vyberte zariadenie, ktoré chcete použiť na všetky čítacie operácie z CD.

en: Speed:
sk: Rýchlosť:

en: Select the speed which should be used for audio-extraction.
sk: Vyberte rýchlosť, ktorá má byť použitá pre čítanie zvukových dát.

en: Ejects a CD from this device.
sk: Vysunie CD z tohto zariadenia.

en: Loads a CD in this device.
sk: Zavedie CD do zariadenia.

en: Image Directory:
sk: Adresár s image súb.:

en: Automatic
sk: Automatický

en: The directory on the harddrive you want to store/read tracks from. The setting "Automatic" selects all available directories at once.
sk: Adresár na pevnom disku, ktorý chcete použit za čítanie/zápis stôp. Nastavením "Automatický" vyberiete hneď všetky dostupné adresáre.

en: Write Device:
sk: Zapisovacie zariadenie:

en: The speed you want to burn CDs with. (Depends on your current Writer)
sk: Rýchlosť, ktorú chcete použit pre zápis na CD. (Závisí od zapisovacieho zariadenia)

en: Query CDDB
sk: Žiadať CDDB

en: Download the track titles for current CD. Requires a connection to the Internet.
sk: Skopíruje názvy stôp pre CD. Vyžaduje pripojenie k Internetu.

en: Update
sk: Obnoviť

en: Refreshes the content of the information windows. (e.g. after a CD change)
sk: Obnový obsah informačného okna. (napr. po zmene CD)

en: Total Size:
sk: Veľkosť spolu:

en: This test release does currently not
    support copying of CD-Extra.
sk: Táto testovacia verzia momentálne
    nepodporuje kopírovanie CD-Extra.

en: Illegal chars found in entry field.
    Substituted them by "_" chars
sk: Vo vstupnom poli boli nájdene nepovolené znaky.
    Boli nahradené za "_"

en: Read all tracks
sk: Čítaj všetky stopy

en: Reads all tracks from the current CD and saves them in the image directories on the harddrive.
sk: Prečíta všetky stopy s CD a uloží ich do adresárov pre uloženie image súborov na pevnom disku.

en: No TOC file selected which specifies
    which tracks are to verify.
sk: Žiadny TOC súbor, ktorý špecifikuje
    ktoré stopy sa majú verifikovať nie je vybratý.

en: Some tracks do have a different file-size as expected.
    Perhaps the tracks are outdated or belong to another CD.
    Do you want to continue anyway or to abort?
sk: Niektoré stopy majú rozdielnú veľkosť súboru ako je očakávaná.
    Možno sú stopy staré alebo patria inému CD.
    Chcete napriek tomu pokračovať alebo skončiť?

en: Some tracks belonging to the CD you want to write are missing.
    Perhaps the TOC file is outdated and the tracks
    were already removed from the hard drive.
sk: Niektoré stopy patriace CD, ktoré chcete zapísať chýbajú.
    Možno je TOC súbor starý a stopy
    mohli už byť vymazané z hard disku.

en: TOC file does not match the CD in the drive.
    Verifying is therefore impossible.
sk: TOC súbor nezodpovedá CD v mechanike.
    Verifikacia je preto nemožná.

en: CD contains only audio tracks and you set that
    audio tracks should not be verified. Verifying is therefore impossible.
sk: CD obsahuje len zvukové stopy a vy ste nastavili, že
    sa zvukové stopy nemajú verifikovať. Verifikácia je preto nemožná.

en: Verify tracks
sk: Verifikovať stopy

en: Reads all tracks from the current CD again and does compare them with the tracks on the harddrive as specified in the selected TOC file.
sk: Načíta znova všetky stopy z CD a porovná ich so stopami uloženými na pevnom disku, ktoré sú špecifikované vo vybranom TOC súbore.

en: TOC-File:
sk: TOC Súbor:

en: Select which tracks should be verified against the current CD. The TOC file must match the CD, of course.
sk: Vyberte si, oproti ktorým stopám sa má verifikovať. TOC súbor sa samozrejme musí zhodovať s CD.

en: Track title
sk: Názov stopy

en: Length
sk: Dĺžka

en: Filename
sk: Meno súboru

en: Read device is the same as the write device!
    On the fly copy is only possible with different devices
sk: Čítacie a zapisovacie zariadenie je to isté!
    On-the-fly kopírovanie je možné len s rôznymi zariadeniami

en: Copy on the fly
sk: Kopíruj on-the-fly

en: CD to write
sk: CD na zápis

en: Write CD
sk: Zapísať CD

en: Writes all tracks specified by the TOC file to a CD.
sk: Zapíše všetky stopy špecifikované v TOC súbore na CD.

en: Select the TOC file that specifies which tracks should be written to CD. The setting "Copy on the fly" will read the tracks directly from the Read-Device instead from the harddisk.
sk: Vyberte si TOC ktorý špecifikuje, ktoré stopy majú byť zapísané na CD. Nastavením "Kopíruj on-the-fly" sa budú načítavať stopy priamo z čítacieho zariadenia a nie z pevného disku.

en: No tracks selected to delete
sk: Nie sú vybrané žiadne stopy na vymazanie

en: Are you sure you want to delete one track?
sk: Naozaj chceš vymazať jednu stopu?

en: Are you sure you want to delete %d tracks?
sk: Naozaj chceš vymazať %d stopy/stôp?

en: Size of selected tracks:
sk: Veľkosť vybraných stôp:

en: Selects all displayed tracks.
sk: Vyberie všetky zobrazené stopy.

en: Deselects all tracks.
sk: Zruší výber všetkých stôp.

en: Delete selected tracks
sk: Vymaž vybrané stopy

en: Deletes all selected Tracks. Hint: A doubleclick on a TOC-file in the list will select all tracks specified in it.
sk: Vymaže všetky vybrané stopy. Rada: Dvojkliknutím na TOC súbor sa vyberú len stopy v ňom špecifikované.

en: Read CD
sk: Čítať CD

en: Reads all tracks of a CD and copy them to the harddrive.
sk: Prečíta všetky stopy z CD a kopíruje ich na pevný disk.

en: Verify CD
sk: Verifikovať CD

en: Reads all tracks of a CD again and compares them with the tracks saved on the harddrive.
sk: Prečíta znova všetky stopy z CD a porovná ich so stopami uloženými na pevnom disku.

en: Writes tracks to a CD-R/RW. Will read the tracks from the harddrive or copies them on-the-fly from a CD in a CD-Reader.
sk: Zapíše stopy na CD-R/RW. Načíta stopy z pevného disku alebo ich kopíruje on-the-fly z CD v čítacom zariadení.

en: Quits the duplicate menu and returns to the main menu.
sk: Opustí menu "Kopírovať CD" a vráti sa do hlavného menu.

en: Access denied!
    You have no permission to start X-CD-Roast on that host.
    Ask the superuser to add you to the allow-list.
sk: Prístup odmietnutý!
    Nemáte oprávnenie na spustenie X-CD-Roastu na tomto počítači.
    Požiadajte správcu, aby Vás pridal do zoznamu oprávnených užítaveľov.

en: No root configuration file found or not readable!
    The superuser must start and configure X-CD-Roast
    first, before other users can use it.
sk: Konfiguračný súbor užívateľa root nebol nájdený
    alebo nieje prístupný na čítanie! Najskôr musí X-CD-Roast
    spustiť a nakonfigurovať správca a až potom ho môžu používať iný užívatelia.

en: The root configuration file is not owned by root!
    Aborting...
sk: Konfiguračný súbor užívateľa root nieje vlastnený užívateľom root!
    Končím...

en: Disk
sk: Harddisk

en: Removable Disk
sk: Vymeniteľný disk

en: Tape
sk: Páska

en: Printer
sk: Tlačiareň

en: Optical Storage
sk: Optický disk

en: Communication
sk: Komunikácia

en: Reading audio track %d/%d [%s]
sk: Čítam zvukovú stopu %d/%d [%s]

en: Scanning track %d for indices...
sk: Čítam informácie o stope %d...

en: Scanning for MCN (Media Catalog Number)...
sk: Čítam MCN (Media Catalog Number)...

en: Scanning track %d for ISRC...
sk: Čítam ISRC informáciu o stope %d...

en: Reading %d/%d:
sk: Čítam %d/%d:

en: Error reading audio track %d/%d
sk: Chyba čítania zvukovej stopy %d/%d

en: Read-Error:
sk: Chyba čítania:

en: Read aborted...
sk: Čítanie prerušené...

en: Initializing CD-Reader...
sk: Inicializujem čítacie zariadenie...

en: Failed to read sector - retrying
sk: Chyba pri čítaní sektoru - skúšam znova

en: Retrying...
sk: Skúšam znova...

en: Reading data track %d/%d [%s]
sk: Čítam dátovú stopu %d/%d [%s]

en: Error reading data track %d/%d
sk: Chyba čítania dátovej stopy %d/%d

en: 
    No ATIP-Information available.
    
    (Possible reasons: No CD-R/RW loaded or your device
     does not support reading ATIP info)
sk: 
    Žiadné ATIP informácie nie sú k dispozícii.
    
    (Pravdepodobná príčina: Žiadne CD-R/RW nie je vložené alebo
     Vaše zariadenie nepodporuje čítanie ATIP informácii)

en: Please reload the CD-R in the writer
sk: Prosím znova vložte CD-R do CD-Rekordéra

en: Are you sure you want to abort the writing?
    Aborting may damage the CD-RW and may require that you have
    to power-cycle the burner to get working again.
sk: Naozaj chcete prerušiť zápis?
    Prerušením môžete zničiť CD-RW ktoré potom môže potrebovať
    nový zapisovací cyklus, aby mohlo znova pracovať.

en: No disk or wrong disk loaded.
sk: Nie je vložený žiadny disk alebo je vložený zlý disk.

en: Writing data track %d/%d [%s]
sk: Zapisujem dátovú stopu %d/%d [%s]

en:  [Simulation]
sk:  [Simulácia]

en: Writing audio track %d/%d [%s]
sk: Zapisujem zvukovú stopu %d/%d [%s]

en: Writing %d/%d:
sk: Zapisujem %d/%d:

en: Fixating...
sk: Uzatváram...

en: Initializing CD-Writer...
sk: Inicializujem zapisovacie zariadenie...

en: Your CD-Writer did not accept the CUE sheet needed for
    DAO writing. This could mean that cdrecord does not support DAO
    with your writer. Select TAO mode and try again.
sk: Váš CD-Rekordér neakceptuje "CUE sheet" potrebný pre
    DAO zápis. To pravdepodobne znamená že cdrecord nepodporuje DAO
    na vašom zariadení. Vyberte TAO mód a skúste to znova.

en: Writing aborted...
sk: Zápis prerušený...

en: Write-Error:
sk: Chyba zápisu:

en: Error writing tracks
sk: Chyba pri zápise stôp

en: Tracks successfully written
sk: Stopy úspešne zapísané

en: Successful:
sk: Úspech:

en: Deleting tracks...
sk: Mažem stopy...

en: Delete successful
sk: Mazanie úspešné

en: Delete aborted...
sk: Mazanie prerušené...

en: Error deleting tracks
sk: Chyba pri mazaní stôp

en: Verifying data track %d/%d [%s]
sk: Verifikujem dátovu stopu %d/%d [%s]

en: Verifying %d/%d:
sk: Verifikujem %d/%d:

en: Verifying data track %d/%d failed
sk: Verifikácia dátovej stopy %d/%d chybná

en: Verify-Error:
sk: Chyba verifikácie:

en: Verify aborted...
sk: Verifikácia prerušená...

en: Verifying audio track %d/%d [%s]
sk: Verifikujem zvukovú stopu %d/%d [%s]

en: Verifying audio track %d/%d failed
sk: Verifikácia zvukovej stopy %d/%d chybná

en: Connecting to %s:%d
sk: Pripájam sa k %s:%d

en: Connect ok: Sending handshake
sk: Spojenie ok: Posielam handshake

en: Sending CDDB-query
sk: Posielam CDDB požiadavku

en: No matches found - unknown CD
sk: Nenájdená žiadna položka - neznáme CD

en: Found one close match
sk: Nájdena jedna približná položka

en: Found %d close matches - Please select
sk: Nájdených %d približných položiek - Prosím vyberte si

en: Found one exact match
sk: Nájdená jedna presná položka

en: Found %d exact matches - Please select
sk: Nájdených %d presných položiek - Prosím vyberte si

en: Requesting data - Please wait
sk: Žiadam dáta - Prosím čakajte

en: Error: Hostname lookup failure
sk: Chyba: Meno počítača nenájdené

en: Error: Can't open stream socket
sk: Chyba: Nemôžem otvoriť stream socket

en: Error: Connection refused
sk: Chyba: Spojenie odmietnuté

en: Error: No response from server
sk: Chyba: Žiadna odozva zo servera

en: Error: No answer within timeout
sk: Chyba: Žiadna odozva za timeout

en: Handshake failed - No valid CDDB-server?
sk: Handshake chybné - Je to platný CDDB server?

en: Error: CDDB-query failed
sk: Chyba: CDDB požiadavka chybná

en: Error: CDDB-read failed
sk: Chyba: CDDB čítanie chybné

en: Warning: CDDB-logout failed
sk: Upozornenie: CDDB odhlásenie chybné

en: Error: CDDB write error on socket
sk: Chyba: CDDB chyba zápisu do socketu

en: Error: CDDB read error on socket
sk: Chyba: CDDB chyba čítania zo socketu

en: 
    Scanning aborted!
sk: 
    Prezeranie prerušené!

en: Mastering data track [%s]
sk: Zostavujem dátovú stopu [%s]

en: Mastering:
sk: Zostavujem:

en: Scanning master directories...
sk: Prezerám adresáre pre zostavenie...

en: Mastering aborted...
sk: Zostavovanie prerušené...

en: Mastering successful
sk: Zostavenie úspešné

en: Error mastering data track
sk: Chyba pri zostavovaní dátovej stopy

en: Master-Error:
sk: Chyba zostavovania:

en: Select Directory
sk: Vyber adresár

en: Directories
sk: Adresáre

en: Files
sk: Súbory

en: Matching database entries
sk: Zodpovedajúce databázové záznamy

en: Tracks successfully read
sk: Stopy úspešne načítané

en: Save Output
sk: Ulož výstup

en: Saving output successful
sk: Uloženie výstupu úspešné

en: Track:
sk: Stopa:

en: Total:
sk: Spolu:

en: View:
sk: Pohľad:

en: Detailed Device Information:
sk: Detailné informácie o zariadení:

en: ATIP (absolute Time in Pregroove)-Information:
sk: ATIP (absolute Time in Pregroove)-Informácie:

en: Blanking in progress for %2d:%02d min.
sk: Prebieha mazanie %2d:%02d min.

en: Error while blanking.
sk: Chyba pri mazaní.

en: Blanking successful. Time: %2d:%02d min.
sk: Mazanie úspešné. Čas: %2d:%02d min.

en: Blanking aborted after %2d:%02d min.
sk: Mazanie prerušené po %2d:%02d min.

en: Blank-Mode:
sk: Režim mazania:

en: Force blanking
sk: Force mazanie

en: Eject CD after blank
sk: Vysunúť po vymazaní CD

en: Note: Full blanking an entire disk takes about 74 min at single speed and about 37 min on double speed CD-RW-Writers. Minimally Blanking is done in a few minutes.
sk: Poznámka: Kompletné vymazanie celého disku trvá približne 74 min na 1x a 37 min na 2x zapisovacích zariadeniach. Minimálne vymazanie je hotové za pár minút.

en: Swap Audio byte order
sk: Vymeň poradie zvukových bajtov

en: Swaps the byte-order of audio-tracks. This is needed when you end up with an audio-CD which only contains static noise.
sk: Vymení poradie bajtov na zvukových stopách. Toto je potrebné, keď skončíte so zvukovým CD, ktoré obashuje len statický šum.

en: Omit trailing periods
sk: Vynechaj koncové bodky

en: Omit trailing period from files that do not have a period. This violates the ISO9660 standard but has no effect on Rock Ridge or Joliet filenames.
sk: Vynechá poslednú bodku zo súborov, ktoré nemajú mať bodku. Toto je v rozpore so štandardom ISO9660 a nemá to efekt na názvy súborov rozšírení Rock Ridge alebo Joliet.

en: Omit ISO9660 version numbers
sk: Vynechaj čísla verzií ISO9660

en: Omit version numbers from ISO9660 file names. May be necessary on some exotic systems. Use with caution.
sk: Vynechá čísla verzií z ISO9660 názvov súborov. Môže to byť potrebné pre niektoré exotické systémy. Používajte to s opatrnosťou.

en: Hide the RR_MOVED directory
sk: Skryj adresár RR_MOVED

en: Rename the automatically generated directory "RR_MOVED" to ".rr_moved" in Rock Ridge images.
sk: Premenuje automaticky vytvorený adresár "RR_MOVED" na ".rr_moved" v Rock Ridge image súboroch.

en: Do not use RR attributes from old sessions
sk: Nepoužij RR atribúty zo starých session

en: Do not use the Rock Ridge attributes from previous sessions. This may help to avoid getting into trouble when mkisofs finds illegal Rock Ridge signatures on an old session.
sk: Nepoužije Rock Ridge atribúty z predchádzajúcich session. Toto môže pomôcť vyhnúť sa problémom keď mkisofs nájde zlé označenie Rock Ridge na starých session.

en: Tracks successfully verified
sk: Stopy úspešne verifikované

en: Test DSP-Device
sk: Test DSP zariadenia

en: Play demo sample
sk: Prehraj ukážkovú vzorku

en: Here you can test if X-CD-Roast is able to access your sound
    hardware to play audio tracks in CD quality.
    When you press the "Play demo sample" button, you should be
    able to hear a chime from your soundcard. Otherwise your
    DSP-Device is either not supported, or turned off or busy by
    another program.
sk: Tu možete odskúšať, či je X-CD-Roast schopný pristupovať k Vášmu
    zvukovému hardware pre prehrávanie zvukových stôp v CD kvalite.
    Keď stačíte tlačítko "Prehraj ukážkovú vzorku" mali by ste počuť hrať
    zvonkovú hru z vašej zvukovej karty. Ináč je vaše DSP zariadenie
    nepodporované, alebo vypnuté alebo použité iným programom.

en: Redirect a master directory
sk: Presmeruj adresár

en: Please specify where this path in the source data
    should be redirected to on the destination CD:
sk: Prosím špecifikujte kde majú byť presmerovaný
    zdrojový adresár na cieľovom CD:

en: ISO9660-filesystem build informations/warnings
sk: Informácie/varovania o vytváraní ISO9660 súborového systému

en: No image-directories defined. You have to define at
    least one directory for saving image data in order to continue.
sk: Nie je definovaný žiadny adresár pre image súbory. Musíte
    definovať aspoň jeden adresár pre ukladanie image dát pre pokračovanie.

en: Failed to save configuration file: %s
sk: Chyba zápisu konfiguračného súboru: %s

en: Configuration saved
sk: Konfigurácia uložená

en: Type
sk: Typ

en: Vendor
sk: Výrobca

en: CD Writer Device:
sk: Zapisovacie zariadenie:

en: CD Writer Mode:
sk: Režim:

en: Autodetect
sk: Automatický

en: The write-mode: Leave that at "autodetect" unless you really know what you are doing.
sk: Režim: Nechajte "Automatický" pokiaľ skutočne neviete čo robíte.

en: CD Writer Speed:
sk: Rýchlosť:

en: The default speed to be used for writing.
sk: Štandardná rýchlosť použitá pre zápis.

en: CD Writer FIFO-Buffer-Size:
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte:

en: This is the internal memory-buffer cdrecord allocates to prevent buffer-underruns while burning. This should be set higher than the writer-internal hardware buffer for more performance.
sk: Toto je vnútorná vyrovnávacia pamäť programu cdrecord alokovaná preto, aby sa predchádzalo chybe "buffer-underrun" počas zápisu. Pre lepší výkon to môže byť nastavené na vyššiu hodnotu ako je vnútorná vyrovnávacia pamäť zapisovacieho zariadenia.

en: The device you want to use to read data or audio from CDs.
sk: Zariadenie, ktoré chcete použiť pre čítanie dát a zvuku z CD.

en: Audio Read Speed:
sk: Rýchlosť čítania zvuku:

en: The speed X-CD-Roast tries to set on reader when reading audio tracks. This setting will be silently ignored by some devices.
sk: Rýchlosť, ktorú skúša nastaviť X-CD-Roast keď číta zvukové stopy. Toto nastavenie býva mlčky ignorované niektorými zariadeniami.

en: How many audio sectors are read per request. Higher Settings result in better quality but require more scsi-buffer-memory.
sk: Koľko zvukových sektorov načítať na jednu žiadosť. Čím vyššie nastavenie tým vyššia kvalita, ale požaduje viac scsi vyrovnávacej pamäte.

en: Sectors for overlap sampling:
sk: Sectorov pre prekrývané vzorkovanie:

en: Enables jitter-correction for audio tracks. The higher this setting the slower can the read process be. Set this to 0 for full speed.
sk: Zapína "jitter-correction" pre zvukové stopy. Čím vyššia hodnota tým pomalšie čítanie. Nastavte ju na 0 pre plnú rýchlosť.

en: Invalid path to add because it is on the same
    filesystem as the already added path:
    %s
sk: Zle vybratá cesta, pretože je na tom istom
    súborovom systéme ako už existujúca cesta:
    %s

en: Please press "Update" once before adding new paths.
sk: Prosím stlačte "Obnoviť" pred pridávaním nových ciest.

en: Removed a conflicting path.
    Please "Update" again.
sk: Odobraté rozporujúce si cesty.
    Prosím stlačte "Obnoviť" znova.

en: Temporary Image Storage Directories
sk: Adresáre pre dočasné uloženie image súborov

en: Free space (MB/min.)
sk: Voľné miesto (MB/min.)

en: Total space available:
sk: Voľné miesto spolu:

en: Calculates all currently free space in the image directories.
sk: Spočíta všetko momentálne dostupné voľné miesto v adresároch pre uloženie image súborov.

en: Path:
sk: Cesta:

en: Displays a directory selector to pick a new image directory.
sk: Zobrazí ponuku pre výber adresárov pre pridanie nového adresára.

en: Adds a new image directory.
sk: Pridá nový adresár pre uloženie image súborov.

en: Removes the selected image directory from the list.
sk: Odoberie vybraný adresár pre uloženie image súborov zo zoznamu.

en: Select Logfile
sk: Vyber súbor s protokolom

en: DSP-Device:
sk: DSP zariadenie:

en: The soundcard device. Used to play warning sounds or audio tracks.
sk: Zvukové zariadenie použité pre prehrávanie zvukov na upozornení alebo zvukových stôp.

en: Plays a demo sample on the soundcard to verify if its working correctly.
sk: Prehrá ukážkový zvuk na zvukovej karte pre overenie, či pracuje správne.

en: Notify-Beeps via:
sk: Upozor. signál cez:

en: DSP-Device
sk: DSP zariadenie

en: internal speaker
sk: vnútorný reproduktor

en: at events:
sk: na udalosti:

en: never
sk: nikdy

en: always
sk: vždy

en: on completion
sk: pri dokončení

en: on warnings
sk: na upozornenia

en: Network
sk: Sieť

en: CDDB-Server:
sk: Server CDDB:

en: The CDDB-Server to connect to in order to download track-titles from the internet.
sk: CDDB-Server pre pripojenie a skopírovanie názvov stôp z internetu.

en: Logging
sk: Protokolovanie

en: Logfile:
sk: Súbor s protokolom:

en: The name of the file that logs all actions of X-CD-Roast.
sk: Meno súboru do ktorého sa protokolujú všetky činnosti X-CD-Roastu.

en: Loglevel:
sk: Úroveň protokolovania:

en: Off
sk: Žiadna

en: Sparse
sk: Stručná

en: Medium
sk: Stredná

en: Verbose
sk: Podrobná

en: How much information is logged into the logfile.
sk: Koľko informácii bude zapísaných v protokole.

en: Internationalization
sk: Lokalizácia

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Options
sk: Voľby

en: Tooltips help
sk: Bublinková nápoveda

en: Display help when pausing the mouse pointer over a button.
sk: Zobrazí pomoc, keď sa ukazovateľom myši zastavíte na ovládaciom prvku.

en: Auto-raise/lower windows
sk: Automatické zaostrovanie okien

en: Not implemented yet
sk: Momentálne nepodporované

en: Save window positions
sk: Ulož rozloženie okien

en: Personalize image filenames
sk: Personalizuj názvy image súborov

en: Warn before overwriting images
sk: Upozorni pred prepísanim image súborov

en: Automatically delete images after burn
sk: Automaticky vymaž image súbory po napálení

en: Progress-indicator in window-title
sk: Ukazovateľ postupu v titulku okna

en: Display CD-Text if available
sk: Zobraz CD-Text ak je k dispozícii

en: Display CD-Text in Info-Screen when available by CD-ROM and CD.
sk: Zobrazí CD-Text v info okne ak je k dispozícii na CD a čítanie je podporované CD-ROM mechanikou.

en: Windows style list selections
sk: Výber v štýle Windows

en: When enabled, then multiple selections in lists are handled like the lists in Windows (hold CTRL-Key to select more than one entry and use SHIFT to select a whole range of entries).
sk: Keď je zapnuté, potom sa zaobchádza s výbermi v zoznamoch ako so zoznamami v systéme Windows (držaním klávesy CTRL je možné vybrať viac než jeden záznam a použitím klávesy SHIFT je možné vybrať rozsah zo záznamov).

en: User "%s" already added
sk: Užívateľ "%s" už bol pridaný

en: User "%s" does not exist.
    Add anyway?
sk: Užívatel "%s" neexistuje.
    Chcete ho aj napriek tomu pridať?

en: No user selected to remove
sk: Nebol vybraný žiadny užívateľ na ostránenie

en: Host "%s" already added
sk: Počítač "%s" už bol pridaný

en: No host selected to remove
sk: Nebol vybraný žiadny užívateľ na odstránenie

en: Access by users:
sk: Prístup pre úžívateľov:

en: Enter here an username which should be allowed or denied access for X-CD-Roast. Press Return or click on the "Add"-button to put it on the list.
sk: Vložte tu meno užívatela, ktorý môže povoľovať alebo zakazovať prístup k X-CD-Roastu. Stlačte Enter alebo kliknite na tlačítko "Pridať" pre pridanie do zoznamu.

en: Add the username given in the entry-field to the list.
sk: Pridá užívateľské meno do zoznamu.

en: Remove all selected users from the list.
sk: Odoberie všetkých označených užívateľov zo zoznamu.

en: All users are allowed to start X-CD-Roast.
sk: Všetci užívatelia sú oprávnený použiť X-CD-Roast.

en: No users are allowed to start X-CD-Roast (except root).
sk: Žiadny užívateľ nieje oprávnený použit X-CD-Roast (okrem užívateľa root).

en: All in list
sk: Uvedený

en: Only the users which were added to the list are allowed to start X-CD-Roast.
sk: Len užívatelia, ktorý boli pridaný do zoznamu sú oprávanený použit X-CD-Roast.

en: All, but listed
sk: Neuvedený

en: All users on the list are not allowed to start X-CD-Roast. All others may use it.
sk: Všetci užívatelia uvedený v zozname niesú oprávnený použiť X-CD-Roast. Všetci ostatní ho môžu použiť.

en: Access by hosts:
sk: Prístup pre počítače:

en: Enter here a hostname of a computer which may run X-CD-Roast. This makes sense, when using the same config-file on more than one host (e.g. pool-installations).
sk: Vložte meno počítača na ktorom je možné spustiť X-CD-Roast. Toto má zmysel, keď používame jeden konfiguračný súbor na viac než jednom počítači (napr. spoločné inštalácie).

en: Add the hostname given in the entry-field to the list.
sk: Pridá meno počítača do zoznamu.

en: Remove all selected hosts from the list.
sk: Odoberie všetky označené počítače zo zoznamu.

en: X-CD-Roast may be started on all hosts.
sk: X-CD-Roast može byť spustený na všetkých počítačoch.

en: X-CD-Roast won't start on any host (except when run by root).
sk: X-CD-Roast nemôže byť spustený na žiadnom počítači (okrem prípadu keď je spúšťaný užívateľom root.

en: Only the hosts in the list may start X-CD-Roast.
sk: Len na počítačoch uvedených v zozname je možné spúšťať X-CD-Roast.

en: Only hosts which are not listed can start X-CD-Roast.
sk: Len na počítačoch neuvedených v zozname je možné spúšťať X-CD-Roast.

en: Users are allowed to:
sk: Užívateľ je oprávnený:

en: change CD Writer Device
sk: meniť zapisovacie zariadenie

en: If enabled, then the user is allowed to change the settings for the CD Writer. Else the setting given by root must be used.
sk: Ak je povolené, potom je užívateľ oprávnený memiť nastavenie pre zapisovacie zariadenie. Inak sú použité nastavenia ktoré vytvoril užívateľ root.

en: change write parameters
sk: meniť parametre zápisu

en: If enabled, then the user is allowed the change the write parameters for the CD Writer (e.g. Speed and FIFO-Buffer-Size).
sk: Ak je povolené, potom je užívateľ oprávnený meniť parametre zápisu pre zapisovacie zariadenie (napr. Rýchlosť a veľkost vyrovnávacej pamaťe).

en: change CD Reader Device
sk: meniť čítacie zariadenie

en: If enabled, then the user is allowed to change the settings for the CD Readers. Else the settings given by root must be used.
sk: Ak je povolené, potom je užívateľ oprávnený meniť nastavenia pre čítacie zariadenia. Inak sú použité nastavenia ktoré vytvoril užívateľ root.

en: change read parameters
sk: meniť parametre čítania

en: If enabled, then the user is allowed the change the read parameters for the CD Readers (e.g. Speed and overlap sectors).
sk: Ak je povolené, potom je užívateľ oprávnený meniť parametre čítania pre čítacie zariadenia (napr. Rýchlosť a prekrývanie sektorov).

en: change Image Storage Directories
sk: meniť adr. pre uloženie image súborov

en: If enabled, then the user may give his own image-directories (best where he got write permissions). Else the directories specified by root must be used (should be also a directory where any user can write into).
sk: Ak je povolené, potom užívateľ môže použiť svoj vlastný adresár s image súbormi (najlepšie tam, kde má oprávnenie zapisovať). Inak musia byť použité adresáre špecifikované užívateľom root (môže to byť aj adresár kde môže zapisovať ľubovoľný užívateľ).

en: change Logging-Options
sk: meniť úroveň protokolovania

en: If enabled, then the user may change the logging parameters (the path of the logfile and the loglevel).
sk: Ak je povolené, potom užívateľ môže meniť parametre protokolovania (cesta k súboru s protokolom a úroveň protokolovania).

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: Saves your current configuration.
sk: Uloží Vašu súčasnú konfiguráciu.

en: Accept the current configuration and return to main menu.
sk: Akceptuje súčasnú konfiguráciu a vráti sa do hlavného menu.

en: Cancel all changes and return to main menu.
sk: Zruší všetky zmeny a vráti sa do hlavného menu.

en: Device-Scan
sk: Zariadenia

en: CD Settings
sk: CD konfigurácia

en: HD Settings
sk: HD konfigurácia

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Users
sk: Užívatelia

en: No CD-Writer or CD-ROM device detected.
    For ATAPI/IDE devices under Linux you have to enable
    SCSI-Emulation in the kernel in order to activate them.
    Please see the X-CD-Roast manual how to do that.
sk: Žiadny CD-Rekordér alebo CD-ROM nenájdený.
    Pre ATAPI/IDE zariadenia pod Linux povoľte
    SCSI-Emuláciu v jadre aby ste ich aktivovali.
    Prosím pozrite si X-CD-Roast manuál aby ste vedeli, ako to máte urobiť.

en: Warning: No DSP-device configured.
sk: Upozornenie: Žiadne DSP zariadenie nie je nakonfigurované.

en: Error accessing DSP-device.
    Busy by another program?
sk: Chyba prístupu k DSP zariadeniu.
    Používané iným programom?

en: Play first or currently selected Track.
sk: Prehrá prvú vybranú zvukovú stopu.

en: Pauses or continue playing.
sk: Pozastaví prehrávanie alebo pokračuje v prehrávaní.

en: Stops playback.
sk: Zastaví prehrávanie.

en: Begin to playback the previous track.
sk: Začne prehrávať predchádzajúcu stopu.

en: Begin to playback the next track.
sk: Začne prehrávať nasledujúcu stopu.

en: Ends the playback completely.
sk: Kompletne ukončí prehrávanie.

en: Change the volume of playback.
sk: Zmení hlasitosť prehrávania.

en: Data-CD
sk: Dátové-CD

en: Audio-CD
sk: Zvukové-CD

en: Mixed-Mode-CD
sk: Zmiešané-CD

en: Empty CD-R/RW
sk: Prázdne CD-R/RW

en: Please insert a CD-R/RW in the CD-Writer.
sk: Prosím vložte CD-R/RW do zapisovacieho zariadenia.
