meld - en to sr translation catalogue (385 entries)

en: Cannot import:
sr: Не могу да увезем:

en: Meld requires %s or higher.
sr: Мелд захтева %s или новији.

en: Meld
sr: Мелд

en: Diff Viewer
sr: Прегледач разлика

en: Meld Diff Viewer
sr: Прегледач разлика Мелд

en: Compare and merge your files
sr: Упоређујте и спајајте ваше датотеке

en: Meld comparison description
sr: Опис Мелдовог поређења

en: Editable List
sr: Списак за уређивање

en: Active
sr: Активан

en: Column Name
sr: Назив колоне

en: _Add
sr: _Додај

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Move item up
sr: Преместите ставку на горе

en: Move _Up
sr: Премести _горе

en: Move item down
sr: Преместите ставку на доле

en: Move _Down
sr: Премести _доле

note: Create icon and filename CellRenderer
en: Name
sr: Назив

en: Pattern
sr: Образац

en: Add new filter
sr: Додајте нови пропусник

en: Remove selected filter
sr: Уклоните изабрани пропусник

en: Save changes to documents before closing?
sr: Да сачувам измене у документу пре затварања?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
sr: Ако не сачувате, измене ће бити трајно изгубљене.

en: Close _without Saving
sr: Затвори _без чувања

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Revert unsaved changes to documents?
sr: Да повратим несачуване измене у документима?

en: Changes made to the following documents will be permanently lost:
sr: Измене начињене над следећим документима ће бити трајно изгубљене:

en: This file can not be written to. You may click here to unlock this file and make changes anyway, but these changes must be saved to a new file.
sr: У ову датотеку се не може уписивати. Можете да кликнете овде да откључате ову датотеку и да ипак начините измене, али те измене морају бити сачуване у нову датотеку.

en: Lock scrolling of all panes
sr: Закључајте клизање свих површи

en: _Replace
sr: _Замени

en: Replace _All
sr: Замени с_ве

en: _Previous
sr: _Претходно

en: _Next
sr: _Следеће

en: Find:
sr: Нађи:

en: Replace _with:
sr: Замени с_а:

en: _Match case
sr: _Упореди величину слова

en: Who_le word
sr: Це_лу реч

en: Regular e_xpression
sr: Регуларан _израз

en: Wrapped
sr: Преломљено

en: Copyright &#xA9; 2002-2009 Stephen Kennedy
    Copyright &#xA9; 2009-2013 Kai Willadsen
sr: Ауторска права © 2002-2009 Стефен Кенеди
    Ауторска права © 2009-2013 Кај Виладсен

en: Meld is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    Meld is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details. 
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sr: Мелд је слободан софтвер; можете га прослеђивати и/или мењати под
    условима Гнуове опште јавне дозволе коју је објавила Задужбина
    слободног софтвера; издања 2 те дозволе или (по вашем избору)
    било којег новијег издања.
    
    Мелд се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ
    ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или
    ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ. Погледајте Гнуову општу јавну
    дозволу за више детаља.
    
    Треба да сте примили примерак Гнуове опште јавне лиценце уз овај
    програм; ако нисте, погледајте <http://www.gnu.org/licenses/>

en: Format as Patch
sr: Обликуј као исправку

en: Use differences between:
sr: Користи разлике између:

en: Left and middle panes
sr: Лева и средња површ

en: Middle and right panes
sr: Средња и десна површ

en: _Reverse patch direction
sr: Преокрени смер _исправке

en: Copy to Clipboard
sr: Умножи у оставу

en: Save Patch
sr: Сачувај исправку

en: Left is remote, right is local
sr: Лева је удаљена, десна је месна

en: Left is local, right is remote
sr: Лева је месна, десна је удаљена

en: Meld Preferences
sr: Поставке Мелда

en: Font
sr: Словни лик

en: _Use the system fixed width font
sr: _Користи системски словни лик сталне ширине

en: _Editor font:
sr: _Словни лик уређивача:

en: Display
sr: Приказ

en: _Tab width:
sr: Ширина _табулатора:

en: _Insert spaces instead of tabs
sr: _Убаци размаке уместо табулатора

en: Enable text _wrapping
sr: Укључи _преламање текста

en: Do not _split words over two lines
sr: Немој _делити речи у два реда

en: Highlight _current line
sr: Истакни _текући ред

en: Show _line numbers
sr: Прикажи _бројеве редова

en: Show w_hitespace
sr: Прикажи _размаке

en: Use s_yntax highlighting
sr: Користи истицање _синтаксе

en: External Editor
sr: Спољни уређивач

en: Use _default system editor
sr: Користи _основни уређивач система

en: Edito_r command:
sr: Наредба _уређивача:

en: Editor
sr: Уређивач

en: Shallow Comparison
sr: Површно поређење

en: C_ompare files based only on size and timestamp
sr: Уп_ореди датотеке само на основу величине и временске ознаке

en: _Timestamp resolution:
sr: _Резолуција временске ознаке:

en: Symbolic Links
sr: Симболичке везе

en: Ignore symbolic links
sr: Занемари симболичке везе

en: Visible Columns
sr: Приказане колоне

en: Folder Comparisons
sr: Поређење фасцикли

en: Version Comparisons
sr: Поређење издања

en: _When comparing file revisions:
sr: _Приликом поређења прегледа датотеке:

en: Commit Messages
sr: Поруке предаје

en: Show _right margin at:
sr: Прикажи _десну маргину на:

en: Automatically _break lines at right margin on commit
sr: Сам _преламај редове на десној маргини при предаји

en: Version Control
sr: Управљање издањем

en: When performing directory comparisons, you may filter out files and directories by name. Each pattern is a list of shell style wildcards separated by spaces.
sr: Приликом поређења директоријума, можете да издвојите датотеке и фасцикле према називу. Сваки образац је списак џокера у стилу конзоле раздвојених размаком.

en: File Filters
sr: Пропусници датотека

en: When performing file comparisons, you may ignore certain types of changes. Each pattern here is a python regular expression which replaces matching text with the empty string before comparison is performed. If the expression contains groups, only the groups are replaced. See the user manual for more details.
sr: Приликом поређења датотека, можете да занемарите одређене врсте измена. Сваки образац је регуларан израз питона који замењује подударајући текст празним нискама пре извршавања поређења. Ако израз садржи групе, само групе бивају замењене. За више детаља погледајте упутство за кориснике.

en: Ignore changes which insert or delete blank lines
sr: Занемари измене које убацују или бришу празне редове

en: Text Filters
sr: Пропусници текста

en: Loading
sr: Учитавам

en: When loading, try these codecs in order. (e.g. utf8, iso8859)
sr: При учитавању, пробај ова кодирања редом. (нпр. utf8, iso8859)

en: Encoding
sr: Кодирање

en: New comparison
sr: Ново поређење

en: File comparison
sr: Поређење датотека

en: Directory comparison
sr: Поређење фасцикли

en: Version control view
sr: Преглед управљања издањима

en: _3-way comparison
sr: Упореди _3-елемента

en: Select Third File
sr: Изаберите трећу датотеку

en: Select Second File
sr: Изаберите другу датотеку

en: Select First File
sr: Изаберите прву датотеку

en: Select First Folder
sr: Изаберите прву фасциклу

en: Select Second Folder
sr: Изаберите другу фасциклу

en: Select Third Folder
sr: Изаберите трећу фасциклу

en: Select A Version-Controlled Folder
sr: Изаберите фасциклу управљања издањем

en: _Blank comparison
sr: _Празно поређење

en: C_ompare
sr: _Упореди

en: Commit
sr: Угради

en: Commit Files
sr: Угради датотеке

en: Log Message
sr: Порука дневника

en: Previous logs:
sr: Претходни дневници:

en: Co_mmit
sr: У_гради

en: Push local commits to remote?
sr: Да погурам месне предаје у удаљене?

en: The commits to be pushed are determined by your version control system.
sr: Предаје које ће бити погуране се одређују вашим системом управљања издањем

en: _Push commits
sr: _Погурај предаје

en: _Compare
sr: _Упореди

en: Compare selected
sr: Упоредите изабране

en: Copy _Left
sr: Умножи _лево

en: Copy to left
sr: Умножите лево

en: Copy _Right
sr: Умножи _десно

en: Copy to right
sr: Умножите десно

en: Delete selected
sr: Обриши изабрано

en: Hide
sr: Сакриј

en: Hide selected
sr: Сакријте изабрано

en: Ignore Filename Case
sr: Занемари величину слова назива датотеке

en: Consider differently-cased filenames that are otherwise-identical to be the same
sr: Сматраће истим различите величине слова у називима датотека које су међусобно истоветне

en: Same
sr: Исто

en: Show identical
sr: Прикажи истоветне

en: New
sr: Нови

en: Show new
sr: Прикажи нове

en: Modified
sr: Измењени

en: Show modified
sr: Прикажи измењене

en: Filters
sr: Пропусници

en: Set active filters
sr: Подесите активне пропуснике

note: Create file size CellRenderer
en: Size
sr: Величина

note: Create date-time CellRenderer
en: Modification time
sr: Време измене

note: Create permissions CellRenderer
en: Permissions
sr: Овлашћења

en: Hide %s
sr: Сакриј „%s“

en: [%s] Scanning %s
sr: [%s] прегледам „%s“

en: [%s] Done
sr: [%s] Готово

en: Multiple errors occurred while scanning this folder
sr: Дошло је до више грешака за време претраживања ове фасцикле

en: Files with invalid encodings found
sr: Пронађене су датотеке са неисправним кодирањем

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: Some files were in an incorrect encoding. The names are something like:
sr: Неке датотеке бејаху у неисправном кодирању. Називи су нешто као:

en: Files hidden by case insensitive comparison
sr: Датотеке скривене поређењем неосетљивим на величину слова

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: You are running a case insensitive comparison on a case sensitive filesystem. The following files in this folder are hidden:
sr: Покренули сте поређење независно од величине слова на систему датотека где је она битна. Неке датотеке нису видљиве:

en: '%s' hidden by '%s'
sr: „%s“ сакривено од стране „%s“

en: Hi_de
sr: _Сакриј

en: '%s' exists.
    Overwrite?
sr: „%s“ постоји.
    Да преснимим?

en: Error copying '%s' to '%s'
    
    %s.
sr: Грешка умножавања „%s“ у „%s“
    
    %s.

en: '%s' is a directory.
    Remove recursively?
sr: „%s“ је фасцикла.
    Да уклоним дубински?

en: Error removing %s
    
    %s.
sr: Грешка уклањања „%s“
    
    %s.

en: %i second | %i seconds
sr[0]: %i секунда
sr[1]: %i секунде
sr[2]: %i секунди
sr[3]: %i секунда

en: %i minute | %i minutes
sr[0]: %i минут
sr[1]: %i минута
sr[2]: %i минута
sr[3]: %i минут

en: %i hour | %i hours
sr[0]: %i сат
sr[1]: %i сата
sr[2]: %i сати
sr[3]: %i сат

en: %i day | %i days
sr[0]: %i дан
sr[1]: %i дана
sr[2]: %i дана
sr[3]: %i дан

en: %i week | %i weeks
sr[0]: %i недеља
sr[1]: %i недеље
sr[2]: %i недеља
sr[3]: %i недеља

en: %i month | %i months
sr[0]: %i месец
sr[1]: %i месеца
sr[2]: %i месеци
sr[3]: %i месец

en: %i year | %i years
sr[0]: %i година
sr[1]: %i године
sr[2]: %i година
sr[3]: %i година

en: Format as Patch...
sr: Обликуј као исправку...

en: Create a patch using differences between files
sr: Направите исправку користећи разлике између датотека

en: Save A_ll
sr: Сачувај _све

en: Save all files in the current comparison
sr: Сачувајте све датотеке у текућем поређењу

en: Revert files to their saved versions
sr: Повратите датотеке на њихова сачувана издања

en: Add Synchronization Point
sr: Додај тачку усклађивања

en: Add a manual point for synchronization of changes between files
sr: Додајте тачку за усклађивање измена између датотека

en: Clear Synchronization Points
sr: Очисти тачке усклађивања

en: Clear manual change sychronization points
sr: Очистите тачке усклађивања измена

en: Previous Conflict
sr: Претходни сукоб

en: Go to the previous conflict
sr: Идите на претходни сукоб

en: Next Conflict
sr: Следећи сукоб

en: Go to the next conflict
sr: Идите на следећи сукоб

en: Push to Left
sr: Гурни улево

en: Push current change to the left
sr: Гурните текућу измену улево

en: Push to Right
sr: Гурни удесно

en: Push current change to the right
sr: Гурните текућу измену удесно

en: Pull from Left
sr: Убаци с лева

en: Pull change from the left
sr: Убаците измену с лева

en: Pull from Right
sr: Убаци с десна

en: Pull change from the right
sr: Убаците измену с десна

en: Copy Above Left
sr: Умножи изнад улево

en: Copy change above the left chunk
sr: Умножите измену изнад комада улево

en: Copy Below Left
sr: Умножи испод улево

en: Copy change below the left chunk
sr: Умножите измену испод комада улево

en: Copy Above Right
sr: Умножи изнад удесно

en: Copy change above the right chunk
sr: Умножите измену изнад комада удесно

en: Copy Below Right
sr: Умножи испод удесно

en: Copy change below the right chunk
sr: Умножите измену испод комада удесно

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete change
sr: Обришите измену

en: Merge All from Left
sr: Обједини све с лева

en: Merge all non-conflicting changes from the left
sr: Обједините све несукобљавајуће измене с лева

en: Merge All from Right
sr: Обједини све с десна

en: Merge all non-conflicting changes from the right
sr: Обједините све несукобљавајуће измене с десна

en: Merge All
sr: Стопи све

en: Merge all non-conflicting changes from left and right panes
sr: Обједините све несукобљавајуће измене с леве и десне површи

en: Cycle Through Documents
sr: Кружи кроз документе

en: Move keyboard focus to the next document in this comparison
sr: Преместите фокус тастатуре на следећи документ у овом поређењу

en: Lock Scrolling
sr: Закључај клизање

note: Abbreviations for insert and overwrite that fit in the status bar
en: INS
sr: УМЕТ

en: OVR
sr: ПРЕП

note: Abbreviation for line, column so that it will fit in the status bar
en: Ln %i, Col %i
sr: Ред %i, место %i

en: Filter '%s' changed the number of lines in the file. Comparison will be incorrect. See the user manual for more details.
sr: Пропусник „%s“ је изменио број редова у датотеци. Поређење неће бити тачно. За више детаља погледајте приручник за кориснике.

en: [%s] Set num panes
sr: [%s] Постави број површи

en: [%s] Opening files
sr: [%s] Отварам датотеке

en: Could not read file
sr: Не могу да прочитам датотеку

en: [%s] Reading files
sr: [%s] Читам датотеке

en: %s appears to be a binary file.
sr: „%s“ изгледа да је извршна датотека.

en: %s is not in encodings: %s
sr: „%s“ није у кодирањима: „%s“

en: [%s] Computing differences
sr: [%s] Срачунавам разлике

en: Text filters are being used, and may be masking differences between files. Would you like to compare the unfiltered files?
sr: Коришћени су пропусници текста, а могу постојати и замаскиране разлике између датотека. Да ли желите да поредите неиздвојене датотеке?

en: Files are identical
sr: Датотеке су истоветне

en: Show without filters
sr: Приказује без пропусника

en: Change highlighting incomplete
sr: Истицање измена није довршено

en: Some changes were not highlighted because they were too large. You can force Meld to take longer to highlight larger changes, though this may be slow.
sr: Неке измене нису истакнуте зато што су превелике. Можете да приморате Мелд да продужи са истицањем већих измена, иако то може бити споро.

en: Keep highlighting
sr: Задржите истицање

en: _Keep highlighting
sr: _Задржи истицање

en: "%s" exists!
    Overwrite?
sr: „%s“ постоји!
    Да преснимим?

en: Error writing to %s
    
    %s.
sr: Грешка при упису у „%s“
    
    %s.

en: Save Left Pane As
sr: Сачувај леву површ као

en: Save Middle Pane As
sr: Сачувај средњу површ као

en: Save Right Pane As
sr: Сачувај десну површ као

en: This file '%s' contains a mixture of line endings.
    
    Which format would you like to use?
sr: Датотека „%s“ садржи мешавину завршетака реда.
    
    Који облик желите да користите?

en: '%s' contains characters not encodable with '%s'
    Would you like to save as UTF-8?
sr: „%s“ садржи знакове који се не могу кодирати уз „%s“
    Да ли желите да сачувате као УТФ-8?

en: Live comparison updating disabled
sr: Искључено је живо ажурирање поређења

en: Live updating of comparisons is disabled when synchronization points are active. You can still manually refresh the comparison, and live updates will resume when synchronization points are cleared.
sr: Живо ажурирање поређења је искључено када су активне тачке усклађивања. Још увек можете ручно да освежите поређење, а жива ажурирања ће наставити са радом након чишћења тачака усклађивања.

en: [%s] Merging files
sr: [%s] Обједињујем датотеке

en: wrong number of arguments supplied to --diff
sr: погрешан број аргумената придодат уз „--diff“

en: Start with an empty window
sr: Отвара један празан прозор

en: file
sr: датотека

en: dir
sr: дир

en: Start a version control comparison
sr: Покреће поређење контроле верзије

en: Start a 2- or 3-way file comparison
sr: Покреће поређење 2 или 3 елемента датотека

en: Start a 2- or 3-way directory comparison
sr: Покреће поређење 2 или 3 елемента фасцикли

en: Start a comparison between file and dir/file
sr: Покреће поређење између датотеке и фасцикле/датотеке

en: Meld is a file and directory comparison tool.
sr: Мелд је алат за поређење датотека и фасцикли.

en: Set label to use instead of file name
sr: Подешава ознаку за коришћење уместо назива датотеке

en: Open a new tab in an already running instance
sr: Отвара нови језичак у једном већ отвореном примерку

en: Automatically compare all differing files on startup
sr: Самостално пореди све разликујуће датотеке приликом покретања

en: Ignored for compatibility
sr: Занемарено због сагласности

en: Set the target file for saving a merge result
sr: Подешава циљну датотеку за чување резултата стапања

en: Automatically merge files
sr: Самостално стапа датотеке

en: Load a saved comparison from a Meld comparison file
sr: Учитава сачувано поређење из Мелдове датотеке поређења

en: Create a diff tab for the supplied files or folders
sr: Прави језичак разлика придодате датотеке или фасцикле

en: too many arguments (wanted 0-3, got %d)
sr: превише аргумената (тражено је 0-3, добих %d)

en: can't auto-merge less than 3 files
sr: не могу самостално да стопим мање од 3 датотеке

en: can't auto-merge directories
sr: не могу самостално да стопим директоријуме

en: D-Bus error; comparisons will open in a new window.
sr: Грешка Д-сабирнице; поређење ће се отворити у новом прозору.

en: Error reading saved comparison file
sr: Грешка читања сачуване датотеке поређења

note: TRANSLATORS: This is the label of a new, currently-unnamed file.
en: <unnamed>
sr: <неименован>

en: untitled
sr: безимени

en: _File
sr: _Датотека

en: _New Comparison...
sr: _Ново поређење...

en: Start a new comparison
sr: Започните ново поређење

en: Save the current file
sr: Сачувајте тренутну датотеку

en: Save As...
sr: Сачувај као...

en: Save the current file with a different name
sr: Сачувајте текућу датотеку под другим називом

en: Close the current file
sr: Затворите тренутну датотеку

en: Quit the program
sr: Затворите програм

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: Undo the last action
sr: Опозовите последњу радњу

en: Redo the last undone action
sr: Поновите последњу опозвану радњу

en: Cut the selection
sr: Исеците избор

en: Copy the selection
sr: Умножите избор

en: Paste the clipboard
sr: Убаците оставу

en: Find...
sr: Пронађи...

en: Search for text
sr: Тражите текст

en: Find Ne_xt
sr: Нађи с_ледеће

en: Search forwards for the same text
sr: Тражите унапред исти текст

en: Find _Previous
sr: Нађи пре_тходно

en: Search backwards for the same text
sr: Тражите уназад исти текст

en: _Replace...
sr: _Замени...

en: Find and replace text
sr: Пронађите и замените текст

en: Prefere_nces
sr: _Поставке

en: Configure the application
sr: Подесите програм

en: _Changes
sr: _Измене

en: Next Change
sr: Следећа измена

en: Go to the next change
sr: Идите на следећу измену

en: Previous Change
sr: Претходна измена

en: Go to the previous change
sr: Идите на претходну измену

en: Open Externally
sr: Отвори спољним

en: Open selected file or directory in the default external application
sr: Отворите изабрану датотеку или фасциклу у основном спољном програму

en: _View
sr: П_реглед

en: File Status
sr: Стање датотеке

en: Version Status
sr: Стање издања

en: Stop the current action
sr: Зауставите тренутну радњу

en: Refresh the view
sr: Освежите преглед

en: _Tabs
sr: _Језичци

en: _Previous Tab
sr: Пре_тходни језичак

en: Activate previous tab
sr: Идите на претходни језичак

en: _Next Tab
sr: Сле_дећи језичак

en: Activate next tab
sr: Идите на наредни језичак

en: Move Tab _Left
sr: Премести језичак _лево

en: Move current tab to left
sr: Преместите тренутни језичак на лево

en: Move Tab _Right
sr: Премести језичак _десно

en: Move current tab to right
sr: Преместите тренутни језичак на десно

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Open the Meld manual
sr: Отворите упутство Мелда

en: Report _Bug
sr: Пријави _грешку

en: Report a bug in Meld
sr: Пријавите грешку у Мелду

en: About this program
sr: О овом програму

en: Fullscreen
sr: Преко целог екрана

en: View the comparison in fullscreen
sr: Прегледајте поређење преко целог екрана

en: _Toolbar
sr: _Трака алата

en: Show or hide the toolbar
sr: Прикажите или сакријте траку алата

en: _Statusbar
sr: Трака _стања

en: Show or hide the statusbar
sr: Прикажите или сакријте траку стања

en: Open Recent
sr: Отвори скорашње

en: Open recent files
sr: Отворите скорашње датотеке

en: Switch to this tab
sr: Пребаците се на овај језичак

note: exit at first non found directory + file
en: Cannot compare a mixture of files and directories.
sr: Не могу да поредим мешавину датотека и фасцикли.

note: no common path. empty names get changed to "[None]"
en: [None]
sr: [ништа]

en: label
sr: натпис

en: pattern
sr: образац

en: Only available if you have PyGtkSourceView 2 installed
sr: Доступно је само ако сте инсталирали „PyGtkSourceView 2“

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: Backups	1	#*# .#* ~* *~ *.{orig,bak,swp}
sr: Резерве 1	#*# .#* ~* *~ *.{orig,bak,swp}

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: OS-specific metadata	0	.DS_Store ._* .Spotlight-V100 .Trashes Thumbs.db Desktop.ini
sr: ОС-специфични метаподаци	0	.DS_Store ._* .Spotlight-V100 .Trashes Thumbs.db Desktop.ini

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: Version Control	1	%s
sr: Управљање издањем 1	%s

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: Binaries	1	*.{pyc,a,obj,o,so,la,lib,dll,exe}
sr: Извршне 	1	*.{pyc,a,obj,o,so,la,lib,dll,exe}

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: Media	0	*.{jpg,gif,png,bmp,wav,mp3,ogg,flac,avi,mpg,xcf,xpm}
sr: Медија	0	*.{jpg,gif,png,bmp,wav,mp3,ogg,flac,avi,mpg,xcf,xpm}

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: CVS keywords	0	\$\w+(:[^\n$]+)?\$
sr: ЦВС кључне речи	0	\$\w+(:[^\n$]+)?\$

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: C++ comment	0	//.*
sr: Ц++ коментар	0	//.*

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: C comment	0	/\*.*?\*/
sr: Ц коментар	0	/\*.*?\*/

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: All whitespace	0	[ \t\r\f\v]*
sr: Сви размаци	0	[ \t\r\f\v]*

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: Leading whitespace	0	^[ \t\r\f\v]*
sr: Почетни размак	0	^[ \t\r\f\v]*

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: Script comment	0	#.*
sr: Коментар скрипте	0	#.*

en: Version control:
sr: Управљање издањем:

en: Compare selected files
sr: Упоредите изабране датотеке

en: Co_mmit...
sr: У_гради...

en: Commit changes to version control
sr: Уградите измене у управљање издањем

en: _Update
sr: _Ажурирај

en: Update working copy from version control
sr: Доградите радни примерак из управљања издањем

en: _Push
sr: _Погурај

en: Push local changes to remote
sr: Погурајте месне измене у удаљене

en: Add to version control
sr: Додајте у управљање издањем

en: Remove from version control
sr: Уклоните из управљања издањем

en: Mar_k as Resolved
sr: Означи _као решено

en: Mark as resolved in version control
sr: Означите као решено у управљању издањем

en: Re_vert
sr: _Поврати

en: Revert working copy to original state
sr: Повратите радни примерак на првобитно стање

en: Delete from working copy
sr: Обришите из радног примерка

en: _Flatten
sr: _Изравнај

en: Flatten directories
sr: Изравнајте фасцикле

en: _Modified
sr: Из_мењен

en: Show modified files
sr: Прикажите измењене датотеке

en: _Normal
sr: _Обично

en: Show normal files
sr: Прикажите уобичајене датотеке

en: Un_versioned
sr: _Необрађено

en: Show unversioned files
sr: Прикажите необрађене датотеке

en: Ignored
sr: Занемарене

en: Show ignored files
sr: Прикажите занемарене датотеке

en: Location
sr: Путања

en: Status
sr: Стање

en: Revision
sr: Преглед

en: Options
sr: Опције

note: TRANSLATORS: this is an error message when a version control application isn't installed or can't be found
en: %s not installed
sr: „%s“ није инсталиран

note: TRANSLATORS: this is an error message when a version controlled repository is invalid or corrupted
en: Invalid repository
sr: Неисправна ризница

en: None
sr: Ништа

en: No valid version control system found in this folder
sr: У овој фасцикли није пронађен исправан систем управљања издањем

en: Only one version control system found in this folder
sr: У овој фасцикли је пронађен само један систем управљања издањем

en: Choose which version control system to use
sr: Изаберите који систем управљања издањем ће бити коришћен

en: Scanning %s
sr: Прегледам „%s“

en: (Empty)
sr: (Празно)

en: Remove folder and all its files?
sr: Да уклоним фасциклу и све њене датотеке?

en: This will remove all selected files and folders, and all files within any selected folders, from version control.
sr: Ово ће уклонити све изабране датотеке и фасцикле, и све датотеке унутар свих изабраних фасцикли, из управљања издањем.

en: Regular expression error
    '%s'
sr: Грешка регуларног израза
    „%s“

en: _Browse...
sr: _Разгледај...

en: Path
sr: Путања

en: Path to file
sr: Путања до датотеке

en: Pop up a file selector to choose a file
sr: Избацује бирача датотека за избор датотеке

en: Select directory
sr: Изаберите директоријум

en: Select file
sr: Изаберите датотеку

en: Close tab
sr: Затворите језичак

en: No files will be committed
sr: Ниједна датотека неће бити уграђена

en: Merged
sr: Стопљено

en: Base
sr: Основа

en: Local
sr: Месно

en: Remote
sr: Удаљено

note: These are the possible states of files. Be sure to get the colons correct.
en: Ignored:Unversioned:::Error::Newly added:Modified:Conflict:Removed:Missing:Not present
sr: Занемарено:Неверзионирано:::Грешка::Ново додато:Измењено:Сукоб:Уклоњено:Недостајуће:Није присутно

en: Error converting to a regular expression
    The pattern was '%s'
    The error was '%s'
sr: Грешка при претварању у регуларни израз
    Образац је био „%s“
    Грешка је била „%s“

note: Translators: First %s is replaced by translated "%d unpushed commits", second %s is replaced by translated "%d branches"
en: %s in %s
sr: %s у %s

note: Translators: These messages cover the case where there is only one branch, and are not part of another message.
en: %d unpushed commit | %d unpushed commits
sr[0]: %d непогурана предаја
sr[1]: %d непогуране предаје
sr[2]: %d непогураних предаја
sr[3]: %d непогурана предаја

en: %d branch | %d branches
sr[0]: %d грани
sr[1]: %d гране
sr[2]: %d грана
sr[3]: %d грани

en: Mode changed from %s to %s
sr: Режим је измењен из „%s“ у „%s“

en: Tag
sr: Ознака

en: [%s] Applying patch
sr: [%s] Примењујем закрпу

en: Patch tool not found
sr: Нисам пронашао алат закрпе

en: Meld needs the <i>patch</i> tool to be installed to perform comparisons in %s repositories. Please install <i>patch</i> and try again.
sr: Мелд захтева инсталацију алата за <i>закрпе</i> да би обавио поређења у %s ризнице. Молим инсталирајте <i>закрпу</i> и покушајте опет.

en: Meld couldn't obtain the original version of your comparison file. If you are using the most recent version of Meld, please report a bug, including as many details as possible.
sr: Мелд не може да добије изворно издање ваше датотеке поређења. Ако користите најновије издање Мелда, пријавите грешку, укључујући што је могуће више детаља.

en: Report a bug
sr: Пријавите грешку
