Bluefish 2.2.10 - en to nb translation catalogue (416 entries)

en: Cascading Style Sheet Builder
nb: Cascading StyleSheet dialog

en: _Selector(s):
nb: _Velger(e):

en: _Property:
nb: _Egenska_p:

en: _Value:
nb: Ve_rdi:

en: Selector(s)
nb: Velger(e)

en: Property
nb: Egenskap

en: Value
nb: Verdi

en:  _Add
nb: _Legg til

en:  _Update
nb:  _Oppdatér

en:  _Delete
nb:  S_lett

en: _Style...
nb: _Stil...

en: Bluefish: Select color
nb: Bluefish: Velg farge

en: Edit color
nb: Endre farge

en: Edit tag
nb: Rediger etikett

en: HTML Features
nb: HTML-egenskaper

en: T_ags
nb: E_tiketter

en: _Headings
nb: _Overskrifter

en: Insert H1 tag
nb: Sett inn H1

en: Insert H2 tag
nb: Sett inn H2

en: Insert H3 tag
nb: Sett inn H3

en: Insert H4 tag
nb: Sett inn H4

en: Insert H5 tag
nb: Sett inn H5

en: Insert H6 tag
nb: Sett inn H6

en: _Entities
nb: _Entiteter

en: _Non-breaking space
nb: _Non-breaking mellomrom

en: _Format by Context
nb: _Formater ut fra kontekst

en: _Strong
nb: Fet (_strong)

en: Strong
nb: Fet (strong)

en: _Emphasis
nb: Fr_emhevet (em)

en: Emphasis
nb: Kursiv

en: _Definition
nb: De_finisjon

en: _Code
nb: Kode (_code)

en: Code
nb: Kode

en: Sa_mple
nb: Eksempel (s_amp)

en: Sample
nb: Eksempel

en: _Keyboard
nb: Keyboard (kbd)

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: _Variable
nb: _Variabel (var)

en: Variable
nb: Variabler

en: Ci_tation
nb: Si_tering (cite)

en: Citation
nb: Inneholder

en: _Abbreviation
nb: Forkortelse (_abbr)

en: Abbreviation
nb: Forkortelse

en: Ac_ronym
nb: Ak_ronym (acronym)

en: Acronym
nb: Akronym

en: _Insert
nb: Sett _Inn

en: Insert
nb: Sett inn

en: De_lete
nb: S_lett

en: Delete
nb: Slett

en: Format by L_ayout
nb: Formater fra l_ayout

en: _Bold
nb: _Fet

en: Bold
nb: Fet

en: _Italic
nb: _Kursiv

en: Italic
nb: Kursiv

en: _Underline
nb: _Understreket

en: Underline
nb: Understreket

en: _Strikeout
nb: Over_strøket

en: Strikeout
nb: Overstrøket

en: Sm_all
nb: Liten

en: Small
nb: Liten

en: Bi_g
nb: Stor

en: Big
nb: Stor

en: Format _General
nb: _Generell formatering

en: _Paragraph
nb: _Avsnitt

en: Paragraph
nb: Avsnitt

en: _Break
nb: Linjeskift

en: _Non-Breaking Space
nb: _Non-Breaking Mellomrom

en: Font Si_ze +1
nb: Skriftstørrelse +1

en: Font Size +1
nb: Skriftstørrelse +1

en: Font _Size -1
nb: Skriftstørrelse -1

en: Font Size -1
nb: Skriftstørrelse -1

en: Preformatted _Text
nb: Preformatert _Tekst

en: Preformatted Text
nb: Preformatert tekst

en: Su_bscript
nb: Senket

en: Subscript
nb: Senket

en: Su_perscript
nb: Hevet

en: Superscript
nb: Hevet

en: _Center
nb: Sentrert

en: Center
nb: Sentrer

en: Align _right
nb: Høyrestilt

en: Right Justify
nb: Høyrestilt

en: _Table
nb: Tabell

en: Table
nb: Tabell

en: Table _Row
nb: Tabell_rad

en: Table Row
nb: Tabellrad

en: Table _Header
nb: Tabell_overskrift

en: Table Header
nb: Tabelloverskrift

en: Table _Data
nb: Tabell_data

en: Table Data
nb: Tabelldata

en: Table _Caption
nb: Tabell_tittel

en: Table Caption
nb: Tabell Caption

en: _List
nb: Liste

en: Unordered _List
nb: _Uordnet liste

en: Unordered List
nb: Uordnet Liste

en: _Ordered List
nb: _Ordnet liste

en: Ordered List
nb: Ordnet Liste

en: List Ite_m
nb: L_isteelement

en: List Item
nb: Listeelement

en: De_finition List
nb: Definisjons_liste

en: Definition List
nb: Definisjonsliste

en: Definition _Term
nb: Definisjons_term

en: Definition Term
nb: Definisjonsterm

en: Men_u
nb: _Meny

en: Menu
nb: Meny

en: F_orm
nb: Form

en: _Fieldset
nb: _Feltsett

en: _Legend
nb: _Tittel

en: L_abel
nb: _Label:

en: _Button
nb: _Knapp

en: _Select
nb: Velg

en: _Datalist
nb: _Dataliste

en: _Textarea
nb: _Tekstfelt (text_area)

en: _Keygen
nb: Keygen

en: _Progress
nb: _Fremdrift

en: _Meter
nb: _Måling

en: _Misc
nb: Di_verse

en: Insert Generator _META-Tag
nb: Sett inn Generator _META-Tag

en: _Anchor
nb: Anker (A)

en: _Image
nb: Bilde

en: _Comment
nb: Kommentar

en: HTML Comment
nb: HTML kommentar

en: Dial_ogs
nb: Dial_oger

en: _General
nb: Generelle

en: _Quickstart...
nb: Hurtigstart...

en: Quickstart...
nb: Hurtigstart...

en: _Link Header...
nb: _Linkheader...

en: Link Header...
nb: Lenkeoverskrift...

en: _Script...
nb: _Skript...

en: Script...
nb: Skript...

en: _Anchor...
nb: _Anker...

en: Anchor / Hyperlink...
nb: Anker / Hyperlink...

en: _E-mail...
nb: _E-Post...

en: E-mail...
nb: E-Post...

en: _Rule...
nb: Linje...

en: Horizontal Rule...
nb: Horisontal linje

en: _Font...
nb: Skri_fttype...

en: Font...
nb: Skrifttype...

en: Basef_ont...
nb: Basisf_ont...

en: Base font...
nb: Standardskrift...

en: Quick_list...
nb: Hurtig_liste...

en: Quick List...
nb: Hurtigliste...

en: Select _Color...
nb: _Velg farge...

en: Insert _Time...
nb: Sett inn _tid...

en: Insert _Image...
nb: Sett inn b_ilde...

en: Insert image...
nb: Sett inn tid...

en: Insert T_humbnail...
nb: Sett inn bildeikon...

en: Insert thumbnail...
nb: Sett inn bilde som thumbnail...

en: Table _Wizard...
nb: Tabell_veiviser...

en: Table Wizard...
nb: Tabellveiviser...

en: _Table...
nb: Tabell...

en: Table...
nb: Tabell...

en: Table _Row...
nb: Tabell_rad...

en: Table Row...
nb: Tabellrad...

en: Table _Head...
nb: Tabell_overskrift...

en: Table Head...
nb: Tabelloverskrift...

en: Table _Data...
nb: Tabell_data...

en: Table Data...
nb: Tabelldata...

en: _Create Style...
nb: _Opprett stilsett..

en: Create stylesheet...
nb: Opprett stylesheet...

en: _Style
nb: _Stil

en: Style
nb: Stil

en: C_olumns...
nb: K_olonner...

en: Columns...
nb: Kolonner...

en: _Link to Stylesheet...
nb: _Link til stylesheet...

en: Link to Stylesheet...
nb: Link til stylesheet...

en: Frame _Wizard...
nb: Frame _veiviser...

en: Frame Wizard...
nb: Frame veiviser

en: Frame_set...
nb: Frameset...

en: _Frame...
nb: Frame...

en: F_orm...
nb: Form...

en: Form...
nb: Formr...

en: _Input...
nb: _Inputk...

en: Input B_uttons...
nb: Inp_utknapper...

en: Input Button...
nb: Input knapp...

en: Input T_ext...
nb: Inputt_ekst...

en: Input Text...
nb: Input tekst...

en: Text_area...
nb: Tekstfelt... (text_area)

en: Textarea...
nb: Tekstfelt...

en: _Select...
nb: _Velg...

en: Select...
nb: Valg...

en: Option _Group...
nb: Option _gruppe...

en: _Button...
nb: _Knapp...

en: Button...
nb: Knapp...

en: _Edit tag under cursor...
nb: R_ediger tag under markør...

en: _Multi Thumbnail...
nb: Thu_mbnails...

en: Multi thumbnail...
nb: Thum_bnails...

en: Noframes
nb: Ingen Frames

en: Input Hidden...
nb: Skult input...

en: Input Radio button...
nb: Radioknapp...

en: Input Radio Button...
nb: Radioknapp...

en: Input Check box...
nb: Avkrysningsboks...

en: Input Check Box...
nb: Avkrysningsboks...

en: _Article
nb: _Artikkel

en: Article
nb: Artikkel

en: As_ide
nb: På s_iden

en: Aside
nb: På siden

en: Fig_caption
nb: Fi_gurtittel

en: Figcaption
nb: Bildetittel

en: Fig_ure
nb: Fig_ur

en: Figure
nb: Figur

en: _Footer
nb: _Bunntekst

en: Footer
nb: Bunntekst

en: _Header
nb: Toppt_ekst

en: Header
nb: Overskrift

en: H_group
nb: H_gruppe

en: Hgroup
nb: Hgruppe

en: _Mark
nb: _Merke

en: Mark
nb: Merke

en: Ruby parenthesis
nb: Ruby parenteser

en: Ruby text
nb: Ruby tekst

en: _Section
nb: _Seksjon

en: Section
nb: Seksjon

en: Au_dio...
nb: L_yd...

en: Audio...
nb: Lyd...

en: _Time...
nb: _Tid...

en: Time...
nb: Tid...

en: Insert _Color
nb: Sett inn _farge

en: Insert Color
nb: Sett inn farge

en: _HTML Toolbar
nb: _HTML-verktøylinje

en: Add to Quickbar
nb: Legg til på snarveilinje

en: Remove from Quickbar
nb: Fjern fra snarveilinje

en: Right click any html toolbar button to add it to the Quickbar.
nb: Høyreklikk for å legge til en knapp til snarveilinja.

en: Quickbar
nb: Snarveilinje

en: Formatting
nb: Formatering

en: Tables
nb: Tabeller

en: List
nb: Liste

en: Fonts
nb: Skrifter

en: Insert Time
nb: Sett inn tid

en:   _Time (%i:%i:%i)
nb:   _Tid (%i:%i:%i)

en:   Day of the _week (Sunday)
nb:   Ukedag (Søndag)

en:   Day of the _week (Monday)
nb:   Ukedag (Mandag)

en:   Day of the _week (Tuesday)
nb:   Ukedag (Tirsdag)

en:   Day of the _week (Wednesday)
nb:   Ukedag (Onsdag)

en:   Day of the _week (Thursday)
nb:   Ukedag (Torsdag)

en:   Day of the _week (Friday)
nb:   Ukedag (Fredag)

en:   Day of the _week (Saturday)
nb:   Ukedag (Lørdag)

en: You appear to have a non existent day!
nb: Det ser ut til at du har oppgitt en ugyldig dag!

en:   _Date (%i/%i/%i)
nb:   _Dato (%i/%i/%i)

en:   _Unix Time (%i)
nb:   _Unix tid (%i)

en:   Unix Date _String (%s)
nb:   Unix datostreng (%s)

en:   ISO-8601 Ti_me
nb:   ISO-8601 Ti_d

en: Quick Anchor
nb: Hurtiglenke

en: Attributes
nb: Attributter

en: _Name:
nb: _Navn:

en: Titl_e:
nb: Titt_el:

en: _Language:
nb: Språk:

en: Custo_m:
nb: Egendefinert:

en: Events
nb: Hendelser

en: Heading 1
nb: Overskrift 1

en: Heading 2
nb: Overskrift 2

en: Heading 3
nb: Overskrift 3

en: Heading 4
nb: Overskrift 4

en: Heading 5
nb: Overskrift 5

en: Heading 6
nb: Overskrift 6

en: Ali_gn:
nb: Justerin_g:

en: Cl_ass:
nb: Kl_asse:

en: St_yle:
nb: Stil:

en: Horizontal Rule
nb: Horisontal linje

en: _Align:
nb: Justering:

en: _Height:
nb: _Høyde:

note: gtk_spin_button_set_numeric (GTK_SPIN_BUTTON (spin2), 1);
en: _Width:
nb: Bredde:

en: Is _percent
nb: I _prosent?

en: No _shading
nb: Ingen shading

en: Options
nb: Innstillinger

en: On _Unload:
nb: On _UnLoad:

en: Depreciated options
nb: Foreldet parameter

en: Background _Image:
nb: Bakgrunnsb_ilde:

en: Back_ground Color:
nb: Bak_grunnsfarge:

en: _Text Color:
nb: _Tekstfarge:

en: _Link Color:
nb: Farge, _lenke:

en: _Visited Link Color:
nb: Farge, _besøkt lenke:

en: _Active Link Color:
nb: Farge, _aktiv lenke:

en: Con_tent:
nb: Innhold:

en: _Scheme:
nb: _Skjema:

en: Font
nb: Skrift

en: Base Font
nb: Standard skrift

en: Size
nb: Størrelse

en: Color
nb: Farge

en: Face
nb: Skriftfamilie

en: Custom
nb: Brukerdefinert

en: E-mail
nb: E-post

en: _Mail to:
nb: _Mail til:

en: _Copy to:
nb: Kopier til:

en: Blin_d copy to:
nb: Blin_dkopi til:

en: with _Subject:
nb: med tittel:

en: with _Body:
nb: med innhold:

en: Quick List
nb: Hurtigliste

en: Number of _rows:
nb: Antall _rader:

en: Or_dered
nb: Or_dnet

en: _Unordered
nb: _Uordnet

en: Style:
nb: Stil:

en: Co_ls:
nb: Ko_lonner

en: _Rows:
nb: _Rader:

en: _Add &lt;frame&gt; elements
nb: Legg til &lt;fr_ame&gt;-elementer

en: _Source:
nb: Kilde:

en: Margin _Width:
nb:  Kantbredde:

en: Margin _Height:
nb:  Kanthøyde:

en: No _Resize:
nb: Behold størrelsen:

note: Dialog construction and settings
en: Audio
nb: Lyd

en: _Autoplay:
nb: _Autoavspilling

en: C_ontrols:
nb: K_ontroller:

en: _Loop:
nb: _Sløyfe:

en: M_ute:
nb: Skr_u av lyd:

en: _Preload:
nb: _Forhåndslasting:

en: _Style:
nb: _Stil:

note: Dialog construction
en: Time
nb: Tid

note: Datetime help
en: Datetime format (ex. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - year (e.g. 2009)
    MM - month (e.g. 01 for January)
    DD - day of the month (e.g. 08)
    T - a required separator
    hh - hour (e.g. 22 for 10.00pm)
    mm - minutes (e.g. 55)
    ss - seconds (e.g. 03)
    TZD - Time Zone Designator (Z denotes Zulu, also known as Greenwich Mean Time)
nb: Datotidsformat (f.eks YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - år (f.eks 2009)
    MM - måned (f.eks. 01 for januar)
    DD - dag i månaden (f.eks 08)
    T - et fast skilletegn
    hh - time (f.eks. 22 for 10.00pm)
    mm - minutt (f.eks. 55)
    ss - sekund (f.eks. 03)
    TZD - tidssone (Z viser til Zulu, også kjent som Greenwich Mean Time)

en: _Datetime:
nb: _Dato og tid:

en: _MIME Type:
nb: MIME-type:

en: Script
nb: Skript

en: (HTML4 only)
nb: (kun HTML4)

en: MIME _Type:
nb: MIME _type:

en: _Charset:
nb: T_egnsett:

en: _Async:
nb: Async:

note: todo check buttons: column-span: all (default none) column-fill: auto (default balance)
en: CSS3 multi-column layout
nb: CSS3 multi-kolonne layout

en: Auto (default) or number of columns
nb: Automatisk (standard) eller antall kolonner

en: Auto (default) or width
nb: Automatisk (standard) eller bredde

en: Normal (default) or width of the gap between columns
nb: Normal (standard) eller mellomrom mellom kolonnene

en: None (default) or style
nb: Ingen (standard) eller stil

en: Medium (default) or width
nb: Medium (standard) eller bredde

en: Use vendor-prefixed CSS property:
nb: Bruk produsentspesifikk CSS-attributt:

en: Add selector(s) to create a new rule
nb: Legg til velger(e) for å lage en ny regel

en: style a_ttribute
nb: style-a_ttributt

en: Add a style attribute in tag
nb: Legg til style-attributt i tag

en: style _values
nb: style-_verdier

en: Add values in a style attribute
nb: Legg til verdi i et style-attributt

en: Selecto_rs:
nb: Velge_re:

en: Leave empty to insert declarations into an existing rule.
nb: La denne være tom for å sette inn deklarasjoner i en eksisterende regel.

en: Link
nb: Lenke

en: HREF_LANG:
nb: HREF _LANG:

en: T_itle:
nb: _Tittel:

en: _Forward Relation:
nb: Relasjon _fremover:

en: _Reverse Relation:
nb: Relasjon _bakover:

en: L_ang:
nb: Spr_åk:

en: _Custom:
nb: B_rukerdefinert

en: _Action:
nb: _Handling:

en: Metho_d:
nb: Meto_de:

en: _Enctype:
nb: _Koding:

en: Text area
nb: Tekstområde

en: Select
nb: Velg

en: Si_ze:
nb: _Størrelse:

en: Multiple _Selections:
nb: Flere valg:

en: _Selected:
nb: Valgt:

en: _Checked:
nb: _Avkrysset:

en: Max _Length:
nb: Maksimumslengde:

en: _Accept:
nb: _Godta:

en: C_ustom:
nb: Egendefinert:

en: Button
nb: Knapp

en: Set of space-separated IDs of th elements.
nb: Liste av IDer for th-elementer (e.g. ID1 ID2 ID3)

en: the header cell applies to cells in the same:
nb: headercellen er relevant for celler i den samme:

en: Co_l Span:
nb: Co_l span:

en: <span color="red">No _Wrap:</span>
nb: <span color="red">_Ingen linjebrekking:</span>

note: TODO: use error info in gerror
en: Loading image failed...
nb: Klarte ikke laste bildet...

en: Loading file %s...
nb: Laster inn filen %s...

en: Insert thumbnail
nb: Sett inn miniatyrbilde

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: _Image location:
nb: B_ildeplassering:

en: Hei_ght:
nb: Høyde:

en: Alternate _text:
nb: Alternativ _tekst:

en: _Hspace:
nb: _Vannrett avstand:

en: _Vspace:
nb: _Loddrett avstand:

en: Borde_r:
nb: _Kant:

en: Select files for thumbnail creation
nb: Velg filene det skal lages miniatyrer av

en: Scaling (%)
nb: Skalering (%)

en: Width
nb: Bredde

en: Height
nb: Høyde

en: By scaling
nb: Etter skalering

en: By width, keep aspect ratio
nb: Ved bredde, behold bredde/høyde-forhold

en: By height, keep aspect ratio
nb: Ved høyde, behold bredde/høyde-forhold

en: By width and height, ignore aspect ratio
nb: Ved bredde og høyde, ignorér bredde/høyde-forhold

en: %r: original filename  %t: thumbnail filename
    %w: original width  %h: original height
    %x: thumbnail width  %y: thumbnail height
    %b: original size (bytes)
nb: %r: originalt filnavn  %t: ikonets filnavn
    %w: original bredde  %h: original høyde
    %x: ikonets bredde  %y: ikonets høyde
    %b: original størrelse (byte)

en: Keep aspect ratio
nb: Behold forhold mellom bredde/høyde

en: _Reset Dimensions
nb: Nullstill dimensjoner

en: Alternate te_xt:
nb: Alternativ _tekst:

en: _Long description:
nb: Lang beskrivelse

en: _Use Transitional options
nb: Br_uk innstillinger for "transitional"

en: _Border:
nb: Ramme:

en: 
    %d x %d pixels
nb: 
    %d x %d piksler

en: 
    
    	<b>Loading preview...</b>
nb: 
    
    	<b>Laster forhåndsvisning...</b>

en: Select Image
nb: Velg bilde

en: All images
nb: Alle bilder

en: Insert Image
nb: Sett inn bilde

en: <b>E_xternal Style Sheet</b>
nb: <b>Eksternt Style Sheet</b>

note: TODO: add an option to place content in the style area * Possibly from a code snippet library
en: <b>Style Area</b>
nb: <b>Stilområde</b>

en: Cre_ate empty style area
nb: Opprett tomt stilområde

en: <b>Attributes</b>
nb: <b>Attributter</b>

en: _Src:
nb: Kilde:

note: TODO: add an option to place content in the script area
en: <b>Script Area</b>
nb: <b>Skriptområde</b>

en: Cre_ate empty script area
nb: Opprett tomt skriptområde

en: Quick Start
nb: Hurtigstart

en: _Title:
nb: _Tittel:

en: Open in _new document.
nb: I det _nye dokumentet

en: Table Wizard
nb: Tabellveiviser

en: Number of colu_mns:
nb: Antall kolonner:

en: Table rows on one _line:
nb: Tabellrader på en _linje:

en: _Indent table code:
nb: Bruk _innrykk i koden:

en: Frame Wizard
nb: Frame veiviser

en: Use _DTD:
nb: Bruk _DTD:

en: Orientation:
nb: Orientering:

en: _Horizontal
nb: _Horisontal

en: _Vertical
nb: _Vertikal

en: Number of _Frames:
nb: Antall _Frames:

en: Name:
nb: Navn:

en: Source:
nb: Kilde:

en: Size:
nb: Størrelse:

en: <b>HTML Toolbar</b>
nb: <b>HTML-verktøylinje</b>

en: Show toolbar in sidepanel
nb: Vis verktøylinje i sidepanel

en: Keep HTML dialogs always on top
nb: Behold HTML-dialoger øverst

en: <b>HTML options</b>
nb: <b>HTML-opsjoner</b>

en: Use lo_wercase HTML tags
nb: Bruk små bokstaver i HTML tags

en: Use de_precated tags (e.g. <font> and <nobr>)
nb: _Bruk utdaterte tags (f.eks <font> og <nobr>)

en: _Format according to accessibility guidelines (e.g. <strong> for <b>)
nb: _Formater for tilgjengelighet (f.eks <strong> i stedet for <b>)

en: <b>Auto Update Tag Options</b>
nb: <b>Opsjoner for automatisk oppdatering av tags</b>

en: Automatically update a_uthor meta tag
nb: Oppdater _forfatter meta tag automatisk

en: Automatically update _date meta tag
nb: Oppdater _dato meta tag automatisk

en: Automatically update _generator meta tag
nb: Oppdater _generator meta tag automatisk
