Bluefish 2.2.4 - en to nl translation catalogue (438 entries)

en: _Property:
nl: _Eigenschap:

en: _Value:
nl: _Waarde:

en: Property
nl: Eigenschap

en: Value
nl: Waarde

en:  _Add
nl:  _Toevoegen

en:  _Update
nl:  _Vernieuwen

en:  _Delete
nl:  _Verwĳderen

en: _Style...
nl: _Stĳl...

en: Bluefish: Select color
nl: Bluefish: Selecteer kleur

en: Edit color
nl: Kleur bewerken

en: Edit tag
nl: Tag bewerken

en: Htmlbar
nl: HTML-balk

en: HTML Features
nl: HTML-mogelijkheden

en: T_ags
nl: _Tags

en: _Headings
nl: _Koppen

en: Insert H1 tag
nl: H1-tag invoegen

en: Insert H2 tag
nl: H2-tag invoegen

en: Insert H3 tag
nl: H3-tag invoegen

en: Insert H4 tag
nl: H4-tag invoegen

en: Insert H5 tag
nl: H5-tag invoegen

en: Insert H6 tag
nl: H6-tag invoegen

en: _Entities
nl: _Entiteiten

en: _Non-breaking space
nl: _Niet-gebroken spatie

en: _Broken bar ¦
nl: _Onderbroken balk ¦

en: Soft _hyphen -
nl: ­Streepje -

en: _Format by Context
nl: Opmaak naar _Context

en: _Strong
nl: _Extra nadruk

en: Strong
nl: Extra Nadruk

en: _Emphasis
nl: _Nadruk

en: Emphasis
nl: Nadruk

en: _Definition
nl: _Definitie

en: Definition
nl: Definitie

en: Sa_mple
nl: _Voorbeeld

en: Sample
nl: Voorbeeld

en: _Keyboard
nl: _Toetsenbord

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: _Variable
nl: _Variabele

en: Variable
nl: Variabelen

en: Ci_tation
nl: _Citaat

en: Citation
nl: Citaat

en: _Abbreviation
nl: _Afkorting

en: Abbreviation
nl: Afkorting

en: Ac_ronym
nl: _Acroniem

en: Acronym
nl: Afkorting

en: Insert
nl: Invoegen

en: De_lete
nl: Verwijder

en: Delete
nl: Verwijder

en: Format by L_ayout
nl: Opmaak naar Layout

en: _Bold
nl: _Vet

en: Bold
nl: Vet

en: _Italic
nl: _Cursief

en: Italic
nl: Cursief

en: _Underline
nl: _Onderstrepen

en: Underline
nl: Onderstreept

en: _Strikeout
nl: _Doorhalen

en: Strikeout
nl: Doorgehaald

en: Sm_all
nl: _Klein

en: Small
nl: Klein

en: Bi_g
nl: Groot

en: Big
nl: Groot

en: Format _General
nl: Opmaak _Algemeen

en: _Paragraph
nl: Alinea

en: Paragraph
nl: Alinea

en: _Break
nl: _Nieuwe regel

en: Break
nl: Nieuwe regel

en: Break clear _all
nl: Harde return

en: Break and clear
nl: Nieuwe regel geheel links

en: _Non-Breaking Space
nl: _Ongebroken spatie

en: Non-breaking space
nl: Ongebroken spatie

en: Font Si_ze +1
nl: _Lettergrootte +1

en: Font Size +1
nl: Lettergrootte +1

en: Font _Size -1
nl: Le_ttergrootte -1

en: Font Size -1
nl: Lettergrootte -1

en: Preformatted _Text
nl: _Voorgeformatteerde tekst

en: Preformatted Text
nl: Voorgeformatteerde tekst

en: _Center
nl: _Centreren

en: Center
nl: Centreren

en: Align _right
nl: _Rechts uitlĳnen

en: Right Justify
nl: Rechts Uitlĳnen

en: _Table
nl: _Tabel

en: Table
nl: Tabel

en: Table _Row
nl: Tabel_rĳ

en: Table Row
nl: Tabelrĳ

en: Table _Header
nl: Tabel_kop

en: Table Header
nl: Tabelkop

en: Table _Data
nl: Tabelgegevens

en: Table Data
nl: Tabelgegevens

en: Table _Caption
nl: Tabel_bĳschrift

en: Table Caption
nl: Tabelbĳschrift

en: _List
nl: _Lĳst

en: Unordered _List
nl: Ongeordende _lĳst

en: Unordered List
nl: Ongeordende Lĳst

en: _Ordered List
nl: _Geordende lĳst

en: Ordered List
nl: Geordende lĳst

en: List Ite_m
nl: Lĳstitem

en: List Item
nl: Lĳstitem

en: De_finition List
nl: Lĳst met de_finities

en: Definition List
nl: Lĳst met definities

en: Definition _Term
nl: Gedefinieerde _term

en: Definition Term
nl: Gedefinieerde term

en: F_orm
nl: Formulier

en: Form
nl: Formulier

en: _Legend
nl: _Legenda

en: _Input
nl: _Invoer

en: _Button
nl: _Knop

en: _Select
nl: _Selecteer

en: _Datalist
nl: _Datalijst

en: Opt_group
nl: Optie_groep

en: Optio_n
nl: Optie

en: _Textarea
nl: _Tekstinvoerblok

en: _Keygen
nl: _Sleutelgenerator

en: O_utput
nl: _Uitvoer

en: _Progress
nl: _Voortgang

en: _Misc
nl: _Diverse

en: Insert Generator _META-Tag
nl: Generator _META-Tag invoegen

en: _Anchor
nl: _Anker

en: _Image
nl: _Afbeelding

en: _Comment
nl: _Commentaar

en: HTML Comment
nl: HTML-commentaar

en: Dial_ogs
nl: Dial_ogen

en: _General
nl: Al_gemeen

en: _Quickstart...
nl: _Snelstart...

en: Quickstart...
nl: Snelstart...

en: _Anchor...
nl: _Anker...

en: Anchor / Hyperlink...
nl: Anker / Link...

en: _E-mail...
nl: _E-Mail...

en: E-mail...
nl: E-Mail...

en: _Rule...
nl: _Horizontale lĳn...

en: Horizontal Rule...
nl: Horizontale Lĳn

en: _Font...
nl: Lettertype...

en: Font...
nl: Lettertype...

en: Basef_ont...
nl: Basislettertype...

en: Base font...
nl: Basislettertype...

en: Quick_list...
nl: Snellĳst...

en: Quick List...
nl: Snellĳst aanmaken...

en: _Meta...
nl: Meta...

en: Embe_d...
nl: Multimedia (Embed)...

en: Select _Color...
nl: Selecteer Kleur...

en: Insert _Time...
nl: Tĳd invoegen...

en: Insert _Image...
nl: Afbeelding invoegen...

en: Insert image...
nl: Beeld invoegen...

en: Insert T_humbnail...
nl: Voorbeeldafbeelding invoegen...

en: Insert thumbnail...
nl: Voorbeeldafbeelding invoegen...

en: Table _Wizard...
nl: Tabelwizard...

en: Table Wizard...
nl: Tabelwizard...

en: _Table...
nl: Tabel...

en: Table...
nl: Tabel...

en: Table _Row...
nl: Tabelrĳ...

en: Table Row...
nl: Tabelrĳ...

en: Table _Head...
nl: Tabelkop...

en: Table Head...
nl: Tabelkop...

en: Table _Data...
nl: Tabeldata...

en: Table Data...
nl: Tabelgegevens...

en: _CSS
nl: CSS

en: _Create Style...
nl: Stĳl maken...

en: Create stylesheet...
nl: Stylesheet maken...

en: S_pan...
nl: Span...

en: _Div...
nl: Div...

en: _Style
nl: _Stĳl

en: Style
nl: Stĳl

en: C_olumns...
nl: K_olommen...

en: Columns...
nl: Kolommen...

en: _Link to Stylesheet...
nl: Link naar stylesheet...

en: Link to Stylesheet...
nl: Link naar stylesheet...

en: _Frame
nl: Frame

en: Frame _Wizard...
nl: Frame-wizard...

en: Frame Wizard...
nl: Frame-wizard...

en: Frame_set...
nl: Frameset...

en: _Frame...
nl: Frame...

en: F_orm...
nl: Formulier...

en: Form...
nl: Formulier...

en: _Input...
nl: Invoer...

en: Input B_uttons...
nl: Invoer_knop...

en: Input Button...
nl: Invoerknop...

en: Input T_ext...
nl: Input T_ekst...

en: Input Text...
nl: Input Tekst...

en: Text_area...
nl: Tekstinvoerblok...

en: Textarea...
nl: Tekstinvoerblok...

en: _Select...
nl: Keuzelĳst...

en: Select...
nl: Keuzelĳst...

en: O_ption...
nl: Optie...

en: Option...
nl: Optie...

en: Option _Group...
nl: Optiegroep...

en: Option group...
nl: Groep van opties...

en: _Button...
nl: Knop...

en: _Edit tag under cursor...
nl: Tag onder cursor bewerken...

en: _Multi Thumbnail...
nl: _Meervoudige voorbeeldafbeelding...

en: Multi thumbnail...
nl: Meervoudige voorbeeldafbeelding...

en: Target
nl: Doel

en: Input Hidden...
nl: Verborgen Invoer...

en: Input Radio button...
nl: Radioknop...

en: Input Radio Button...
nl: Radioknop...

en: Input Check box...
nl: Aanvinkvakje...

en: Input Check Box...
nl: Aanvinkvakje...

en: _Article
nl: _Artikel

en: Article
nl: Artikel

en: As_ide
nl: Ernaast

en: Aside
nl: Ernaast

en: Fig_caption
nl: Fig_bijschrift

en: Figcaption
nl: Fig bijschrift

en: Fig_ure
nl: Fig_uur

en: Figure
nl: Figuur

en: _Footer
nl: _Voettekst

en: Footer
nl: Voettekst

en: _Header
nl: _Koptekst

en: Header
nl: Koptekst

en: _Mark
nl: _Markering

en: Mark
nl: Markering

en: Ruby parenthesis
nl: Ruby-haakjes

en: Ruby text
nl: Ruby-tekst

en: _Section
nl: _Sectie

en: Section
nl: Sectie

en: _Time...
nl: _Tijd...

en: Time...
nl: Tijd...

en: Insert _Color
nl: Kleur invoegen

en: Insert Color
nl: Kleur invoegen

en: _HTML Toolbar
nl: HTML-werkbalk

en: Add to Quickbar
nl: Zet op Snelbalk

en: Remove from Quickbar
nl: Verwijder van Snelbalk

en: Right click any html toolbar button to add it to the Quickbar.
nl: Klik rechts op een HTML-balkknop om deze op de Snelbalk te zetten

en: Quickbar
nl: Snelbalk

en: Standard
nl: Standaard

en: Formatting
nl: Opmaak

en: Tables
nl: Tabellen

en: List
nl: Lĳst

en: Forms
nl: Formulieren

en: Fonts
nl: Lettertypen

en: Insert Time
nl: Tĳd invoegen

en:   _Time (%i:%i:%i)
nl:   Tĳd (%i:%i:%i)

en:   Day of the _week (Sunday)
nl:  Dag van de week (zondag)

en:   Day of the _week (Monday)
nl:   Dag van de week (maandag)

en:   Day of the _week (Tuesday)
nl: Dag van de week (dinsdag)

en:   Day of the _week (Wednesday)
nl:   Dag van de week (woensdag)

en:   Day of the _week (Thursday)
nl:   Dag van de week (donderdag)

en:   Day of the _week (Friday)
nl:   Dag van de week (vrĳdag)

en:   Day of the _week (Saturday)
nl:   Dag van de week (zaterdag)

en: You appear to have a non existent day!
nl: Niet bestaande dag!

en:   _Date (%i/%i/%i)
nl:   Datum (%i/%i/%i)

en:   _Unix Time (%i)
nl:   Unix-tĳd (%i)

en:   Unix Date _String (%s)
nl: Unix-datumstring (%s)

en:   ISO-8601 Ti_me
nl:   ISO-8601 Tĳd

en: Quick Anchor
nl: Snelanker

en: Attributes
nl: Attributen

en: _HREF:
nl: HREF:

en: _Target:
nl: Doel:

en: _Name:
nl: Naam:

en: Titl_e:
nl: Titel:

en: _Language:
nl: Taal:

en: Custo_m:
nl: Aangepast:

en: Events
nl: Gebeurtenissen

en: OnClic_k:
nl: OnClick:

en: OnD_blClick:
nl: OnDblClick:

en: OnMouseO_ver:
nl: OnMouseOver:

en: OnMouse_Down:
nl: OnMouseDown:

en: OnMouse_Move:
nl: OnMouseMove:

en: OnMouseOu_t:
nl: OnMouseOut:

en: OnMouse_Up:
nl: OnMouseUp:

en: OnKeyDo_wn:
nl: OnKeyDown:

en: OnKey_Press:
nl: OnKeyPress:

en: OnKe_yUp:
nl: OnKeyUp:

en: Heading 1
nl: Kop 1

en: Heading 2
nl: Kop 2

en: Heading 3
nl: Kop 3

en: Heading 4
nl: Kop 4

en: Heading 5
nl: Kop 5

en: Heading 6
nl: Kop 6

en: Ali_gn:
nl: Uitlĳnen:

en: Cl_ass:
nl: Klasse:

en: St_yle:
nl: Stĳl:

en: _ID:
nl: ID:

en: Horizontal Rule
nl: Horizontale Lĳn

en: _Align:
nl: Uitlĳnen:

en: _Height:
nl: Hoogte:

note: gtk_spin_button_set_numeric (GTK_SPIN_BUTTON (spin2), 1);
en: _Width:
nl: Breedte:

en: Is _percent
nl: Percentage?

en: No _shading
nl: Geen schaduw

en: Options
nl: Opties

en: Depreciated options
nl: Verouderde opties

en: Background _Image:
nl: Achtergrondafbeelding:

en: Back_ground Color:
nl: Achtergrondkleur:

en: _Text Color:
nl: Kleur van tekst:

en: _Link Color:
nl: Kleur van Link:

en: _Visited Link Color:
nl: Kleur van bezochte link:

en: _Active Link Color:
nl: Kleur van active link:

en: _HTTP-EQUIV:
nl: HTTP-EQUIV:

en: Con_tent:
nl: Inhoud:

en: _Scheme:
nl: Schema:

en: Font
nl: Lettertype::

en: Base Font
nl: Basislettergrootte

en: Size
nl: Grootte

en: Color
nl: Kleur

en: Custom
nl: Aangepast

en: E-mail
nl: Email

en: _Mail to:
nl: Mailen naar:

en: _Copy to:
nl: Kopiëren naar:

en: Blin_d copy to:
nl: Blinde kopie naar:

en: with _Subject:
nl: met Onderwerp:

en: with _Body:
nl: met Body:

en: Quick List
nl: Snellĳst

en: Number of _rows:
nl: Aantal rĳen:

en: Or_dered
nl: Geordend

en: _Unordered
nl: Ongeordend

en: Style:
nl: Stĳl:

en: Co_ls:
nl: Kolommen:

en: _Rows:
nl: Rĳen:

en: _Add &lt;frame&gt; elements
nl: &lt;frame&gt; elementen toevoegen

en: _Source:
nl: Bron:

en: Margin _Width:
nl: Margebreedte:

en: Margin _Height:
nl: Margehoogte:

en: Scrollin_g:
nl: Schuifbalk:

en: _Frameborder:
nl: Framerand:

en: No _Resize:
nl: Frames fixeren:

en: M_ute:
nl: Sti_l:

en: _Id:
nl: _ID:

en: _Style:
nl: _Stĳl:

note: Datetime help
en: Datetime format (ex. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - year (e.g. 2009)
    MM - month (e.g. 01 for January)
    DD - day of the month (e.g. 08)
    T - a required separator
    hh - hour (e.g. 22 for 10.00pm)
    mm - minutes (e.g. 55)
    ss - seconds (e.g. 03)
    TZD - Time Zone Designator (Z denotes Zulu, also known as Greenwich Mean Time)
nl: Datum- en tijdformaat (bijv.. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - jaar (bijv. 2009)
    MM - maand (bijv. 01 voor januari)
    DD - dag van de maand (bijv. 08)
    T - een vereist scheidingsteken
    hh - uur (bijv. 22 for 10.00pm)
    mm - minuten (bijv. 55)
    ss - seconden (bijv. 03)
    TZD - tijdzone-afkorting (Z staat voor Zulu, ook wel Greenwich Mean Time)

en: Embed
nl: Multimedia (embed)

en: (HTML4 only)
nl: (alleen HTML4)

en: MIME _Type:
nl: MIME-_type:

en: _Charset:
nl: _Characterset:

en: _Async:
nl: _Asynchroon:

note: todo check buttons: column-span: all (default none) column-fill: auto (default balance)
en: CSS3 multi-column layout
nl: CSS3 multi-kolomlayout

en: Auto (default) or number of columns
nl: Aantal kolommen

en: Auto (default) or width
nl: Breedte

en: Normal (default) or width of the gap between columns
nl: Ruimte tussen kolommen

en: None (default) or style
nl: Stijl

en: Medium (default) or width
nl: Breedte

en: Use vendor-prefixed CSS property:
nl: Gebruik vendor-prefix CSS-properties:

en: styles_heet
nl: Stylesheet

en: Add selector(s) to create a new rule
nl: Voeg selector(s) toe om nieuwe regel te maken

en: style a_ttribute
nl: stijlattribuut

en: Add a style attribute in tag
nl: Maak stijlattribuut in tag

en: style _values
nl: stijlwaarden

en: Add values in a style attribute
nl: Voeg waarden toe aan stijlattribuut

en: Selecto_rs:
nl: Selectors:

en: Leave empty to insert declarations into an existing rule.
nl: Leeglaten om stijl in bestaande regel te voegen

en: T_itle:
nl: Titel:

en: _Type:
nl: Type:

en: _Forward Relation:
nl: Voorwaartse relatie:

en: _Reverse Relation:
nl: Achterwaartse relatie:

en: L_ang:
nl: Taal:

en: _Custom:
nl: Aangepast:

en: _Action:
nl: Actie:

en: Metho_d:
nl: Methode:

en: _Enctype:
nl: Codering type:

en: Text area
nl: Tekstinvoerblok

en: Select
nl: Keuzelĳst

en: Si_ze:
nl: Grootte:

en: Multiple _Selections:
nl: Meerdere keuzes:

en: Option
nl: Optie

en: _Label:
nl: Label:

en: _Selected:
nl: Geselecteerd:

en: Option group
nl: Optiegroep

en: Input
nl: Invoer

en: _Checked:
nl: Aangevinkt:

en: Max _Length:
nl: Max Lengte:

en: _Accept:
nl: Accept:

en: C_ustom:
nl: Aangepast:

en: On_Focus:
nl: OnFocus:

en: On_Blur:
nl: OnBlur:

en: On_Select:
nl: OnSelect:

en: On_Change:
nl: OnChange:

en: Button
nl: Knop

en: Set of space-separated IDs of th elements.
nl: ID's van de elementen met een spatie ertussen

en: the header cell applies to cells in the same:
nl: de header-cel bestaat uit alle cellen in dezelfde:

en: Co_l Span:
nl: Aantal samen te voegen kolommen:

en: _Row Span:
nl: Aantal samen te voegen rĳen:

note: TODO: use error info in gerror
en: Loading image failed...
nl: Laden van afbeelding mislukt...

en: Loading file %s...
nl: Bestand %s wordt geladen...

en: Insert thumbnail
nl: Voeg voorbeeldafbeelding in

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: _Image location:
nl: Locatie van afbeelding:

en: Hei_ght:
nl: Hoogte:

en: Alternate _text:
nl: Alternatieve tekst:

en: _Hspace:
nl: Horizontale ruimte:

en: _Vspace:
nl: Verticale ruimte:

en: Borde_r:
nl: Rand:

en: Select files for thumbnail creation
nl: Selecteer bestanden voor maken voorbeeldafbeelding

en: Scaling (%)
nl: Schaal  (%)

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Multi thumbnail
nl: Meervoudige voorbeeldafbeelding

en: By scaling
nl: Met schaal

en: By width, keep aspect ratio
nl: Met breedte, behoud verhoudingen

en: By height, keep aspect ratio
nl: Met hoogte, behoud verhoudingen

en: By width and height, ignore aspect ratio
nl: Met hoogte en breedte, negeer verhoudingen

en: %r: original filename  %t: thumbnail filename
    %w: original width  %h: original height
    %x: thumbnail width  %y: thumbnail height
    %b: original size (bytes)
nl: %r: originele bestandsnaam %t: voorbeeldafbeelding bestandsnaam
    %w: originele breedte %h: originele hoogte
    %x: voorbeeldafbeelding breedte %y: voorbeeldafbeelding hoogte
    %b: originele grootte (bytes)

en: Keep aspect ratio
nl: Behoud verhoudingen

en: _Reset Dimensions
nl: Reset formaat

en: Alternate te_xt:
nl: Alternatieve tekst:

en: _Long description:
nl: Lange beschrijving

en: I_D:
nl: ID:

en: _Use Transitional options
nl: Gebruik 'transitional'-opties

en: _Border:
nl: Rand:

en: 
    
    	<b>Loading preview...</b>
nl: 
    
    	<b>Bezig met laden van voorbeeld...</b>

en: Select Image
nl: Selecteer Afbeelding

en: All images
nl: Alle afbeeldingen

en: Insert Image
nl: Afbeelding invoegen

en: <b>E_xternal Style Sheet</b>
nl: <b>Externe Style-sheet</b>

en: Ty_pe:
nl: Type:

en: HRE_F:
nl: HREF:

en: _Media:
nl: Media:

note: TODO: add an option to place content in the style area * Possibly from a code snippet library
en: <b>Style Area</b>
nl: <b>Stĳlgebied</b>

en: Cre_ate empty style area
nl: Maak een leeg stĳlgebied

en: <b>Attributes</b>
nl: <b>Attributen</b>

en: _Src:
nl: Bron:

note: TODO: add an option to place content in the script area
en: <b>Script Area</b>
nl: <b>Scriptgebied</b>

en: Cre_ate empty script area
nl: Maak een leeg scriptgebied

en: Quick Start
nl: Snelle Start

en: _DTD:
nl: DTD:

en: _Title:
nl: Titel:

en: _Head:
nl: Head:

en: Open in _new document.
nl: Open in nieuw document.

en: Table Wizard
nl: Tabelwizard

en: Number of colu_mns:
nl: Aantal kolommen:

en: Table rows on one _line:
nl: Tabelrĳen op één regel:

en: _Indent table code:
nl: Inspringen tabelcode:

en: Frame Wizard
nl: Framewizard

en: Use _DTD:
nl: Gebruik DTD:

en: Orientation:
nl: Oriëntatie:

en: _Horizontal
nl: Horizontaal

en: _Vertical
nl: Verticaal

en: Number of _Frames:
nl: Aantal Frames:

en: Frame's
nl: Frames

en: Name:
nl: Naam:

en: Source:
nl: Bron:

en: Size:
nl: Grootte:

en: <b>HTML Toolbar</b>
nl: <b>HTML-werkbalk</b>

en: Show toolbar in sidepanel
nl: Geef werkbalk weer in zijbalk

en: Keep HTML dialogs always on top
nl: HTML-vensters altijd bovenop

en: <b>HTML options</b>
nl: <b>HTML-opties</b>

en: Use lo_wercase HTML tags
nl: HTML-tags in kleine letters

en: Use de_precated tags (e.g. <font> and <nobr>)
nl: Gebruik verouderde tags (zoals <font> en <nobr>)

en: _Format according to accessibility guidelines (e.g. <strong> for <b>)
nl: _Opmaak volgens toegankelijkheidsrichtlijnen (zoals <strong> i.p.v. <b>)

en: <b>Auto Update Tag Options</b>
nl: <b>Automatisch tag bijwerken</b>

en: Automatically update a_uthor meta tag
nl: A_uthor metatag automatisch bijwerken

en: Automatically update _date meta tag
nl: _Date metatag automatisch bijwerken

en: Automatically update _generator meta tag
nl: _Generator metatag automatisch bijwerken
