sphinx_rtd_theme 0.4.3.dev0 - en to sv translation catalogue (25 entries)

en: Edit on GitHub
sv: Editera på GitHub

en: Edit on Bitbucket
sv: Editera på Bitbucket

en: Edit on GitLab
sv: Editera på GitLab

en: View page source
sv: Visa sidkälla

en: Next
sv: Nästa

en: Previous
sv: Tillbaka

en: Copyright
sv: Upphovsrätt

note: Build is a noun, not a verb
en: Build
sv: Bygg

note: the phrase "revision" comes from Git, referring to a commit
en: Revision
sv: Ändra

en: Last updated on %(last_updated)s.
sv: Senast uppdaterad %(last_updated)s.

note: the variable "sphinx_web" is a link to the Sphinx project documentation with the text "Sphinx"
en: Built with %(sphinx_web)s using a
sv: Gjord med %(sphinx_web)s med hjälp av

note: "theme" refers to a theme for Sphinx, which alters the appearance of the generated documenation
en: theme
sv: tema

note: this is always used as "provided by Read the Docs", and should not imply Read the Docs is an author of the generated documentation.
en: provided by %(readthedocs_web)s
sv: erhållet av %(readthedocs_web)s

en: Search within %(docstitle)s
sv: Sök i %(docstitle)s

en: About these documents
sv: Om dessa dokument

en: Search
sv: Sök

en: Documentation Home
sv: Dokumentation Hem

en: Please activate JavaScript to enable the search functionality.
sv: Var vänlig och aktivera JavaScript för att möjliggöra sökfunktionaliteten.

note: Search is a noun, not a verb
en: Search Results
sv: Sökresultat

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
sv: Din sökning gav inga träffar. Var vänlig och se till att alla ord är rätt stavade och att du har valt tillräckligt många kategorier.

en: Search docs
sv: Sök i dokumentationen

en: Versions
sv: Versioner

en: Downloads
sv: Nerladdningar

note: The phrase "Read the Docs" is not translated
en: On Read the Docs
sv: På Read the Docs

en: Project Home
sv: Projekt Hem
