caja 1.25.2 - en to ie translation catalogue (1233 entries)

en: _Patterns
ie: _Dessines

en: Drag a pattern tile to an object to change it
ie: Tira un carrele de dessine sur un objecte por applicar it

en: Blue Ridge
ie: Blu creste

en: Blue Rough
ie: Blu aspri

en: Brushed Metal
ie: Metall brossat

en: Burlap
ie: Sacco

en: Camouflage
ie: Camuflage

en: Chalk
ie: Crete

en: Cork
ie: Corc

en: Countertop
ie: Contor-table

en: Dots
ie: Punctus

en: Fibers
ie: Fibres

en: Fleur De Lis
ie: Fleur-de-Lis

en: Green Weave
ie: Textura verdi

en: Ice
ie: Glacie

en: Manila Paper
ie: Papere de Manila

en: Moss Ridge
ie: Mossosi creste

en: Numbers
ie: Numerós

en: Ocean Strips
ie: Stries del ocean

en: Purple Marble
ie: Purpur marmor

en: Ridged Paper
ie: Reliefat papere

en: Rough Paper
ie: Papere aspri

en: Sky Ridge
ie: Ciel creste

en: Snow Ridge
ie: Nivosi creste

en: Stucco
ie: Stucca

en: Wavy White
ie: Blanc undatri

en: C_olors
ie: C_olores

en: Drag a color to an object to change it to that color
ie: Tira un color sur un objecte por applicar it

en: Tangerine
ie: Mandarine

en: Grapefruit
ie: Pamplemusse

en: Ruby
ie: Rubi

en: Pale Blue
ie: Pallid blu

en: Sky
ie: Ciel

en: Danube
ie: Danubio

en: Indigo
ie: Índigo

en: Violet
ie: Violette

en: Sea Foam
ie: Scum de mare

en: Leaf
ie: Folie

en: Deep Teal
ie: Intens azur-verdi

en: Dark Cork
ie: Corc obscur

en: Mud
ie: Mudde

en: Fire Engine
ie: Incendie-machina

en: Envy
ie: Invidie

en: Azul
ie: Azur

en: Lemon
ie: Citron

en: Bubble Gum
ie: Gumme de machar

en: White
ie: Blanc

en: Apparition
ie: Aparition

en: Silver
ie: Argente

en: Concrete
ie: Beton

en: Shale
ie: Schist

en: Charcoal
ie: Carbon

en: Onyx
ie: Onix

en: Black
ie: Nigri

en: _Emblems
ie: _Emblemas

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
ie: Tira un emblema sur un objecte por adjunter it

en: Erase
ie: Eraser

en: File manager for the MATE desktop environment
ie: Un gerente de files por li ambientie MATE

en: Caja is the official file manager for the MATE desktop. It allows for browsing directories, as well as previewing files and launching applications associated with them. It is also responsible for handling the icons on the MATE desktop. It works on local and remote file systems.
ie: Caja es li oficial gerente de files por li ambiente de pupitre MATE. It lassa navigar directorias, previder files e lansar applicationes associat con ili. It anc es responsabil por li icones sur li pupitre MATE. It functionar por local e remoet sistemas de files.

en: Caja is extensible through a plugin system, similar to that of GNOME Nautilus, of which Caja is a fork.
ie: Caja es extensibil med un sistema de plugines, quel es similar a li de GNOME Nautilus, un fork de quel Caja es.

en: Autorun Prompt
ie: Confirmation de auto-lansament

en: File Browser
ie: Navigator de files

en: Browse the file system with the file manager
ie: Navigar li sistema de files per li gerente de files

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: files;browser;manager;MATE;
ie: files;navigator;gerente;MATE;

en: Computer
ie: Computator

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ie: Navigar omni local e lontan discos e fólderes que es accessibil de ti-ci computator

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;
ie: navigar;trovar;discos;fólderes;local;lontan;computator;MATE;

en: File Manager
ie: Gerente de files

en: File Management
ie: Gerentie de files

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
ie: Controlar li conduida e aspecte de fenestres del gerente de files

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;
ie: file;gerente;modificar;changear;proprietás;conduida;aspecte;fenestres;MATE;

en: Open Folder
ie: Aperter li fólder

en: Home Folder
ie: Hem fólder

en: Open your personal folder
ie: Aperter vor fólder personal

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: home;personal;folder;open;MATE;
ie: hem;personal;fólder;aperter;MATE;

en: Saved search
ie: Sercha salvat

en: Network
ie: Rete

en: Browse bookmarked and local network locations
ie: Navigar localisationes del local rete

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;
ie: marca-págine;navigar;local;rete;localisations;MATE;

en: Text
ie: Textu

en: The text of the label.
ie: Li textu del etiquette.

en: Line wrap
ie: Rupter lineas

en: Cursor Position
ie: Position del cursore

en: Cu_t
ie: Exci_ser

en: _Copy
ie: _Copiar

en: _Paste
ie: Co_llar

en: Select All
ie: Selecter omnicos

en: Show more _details
ie: Monstrar plu _detallies

en: _Cancel
ie: _Anullar

en: _Open
ie: _Aperter

en: _Revert
ie: _Reverter

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ie: Vu posse interrupter ti-ci operation per un clic sur Anullar.

en: _Clear
ie: _Vacuar

en:  (invalid Unicode)
ie:  (Unicode ínvalid)

en: No applications found
ie: Null applicationes trovat

en: Ask what to do
ie: Questionar quo far

en: Do Nothing
ie: Far necós

en: Open %s
ie: Aperter %s

en: Open with other Application...
ie: Aperter per altri application...

en: You have just inserted an Audio CD.
ie: Vu har insertet un Audio CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
ie: Vu har insertet un audio-DVD.

en: You have just inserted a Video DVD.
ie: Vu har insertet un video-DVD.

en: You have just inserted a Video CD.
ie: Vu har insertet un Video CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
ie: Vu har insertet un Super Video CD.

en: You have just inserted a blank CD.
ie: Vu har insertet un CD blanc.

en: You have just inserted a blank DVD.
ie: Vu har insertet un DVD blanc.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
ie: Vu ha insertet un disco Blu-Ray blanc.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
ie: Vu har insertet un HD DVD blanc.

en: You have just inserted a Photo CD.
ie: Vu har insertet un Photo CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
ie: Vu har insertet un Picture CD.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
ie: Vu ha insertet un medium con fotos digital.

en: You have just inserted a digital audio player.
ie: Vu ha insertet un digital reproductor de audio.

en: You have just inserted a medium.
ie: Vu ha insertet un medie.

en: Choose what application to launch.
ie: Selecter un application a lansar

en: _Always perform this action
ie: _Sempre far ti-ci action

en: _Eject
ie: _Ejecter

en: _Unmount
ie: _Desmonter

en: Cut the selected text to the clipboard
ie: Exciser li selectet textu al Paperiere

en: Copy the selected text to the clipboard
ie: Copiar li selectet textu al Paperiere

en: Paste the text stored on the clipboard
ie: Collar li textu que es in li Paperiere

en: Select _All
ie: Selecter _omnicos

en: Select all the text in a text field
ie: Selecter omni textu in li camp

en: Move _Up
ie: Mover ad-_up

en: Move Dow_n
ie: Mover ad-_bass

en: Use De_fault
ie: _Predefinit

en: Name
ie: Nómine

en: The name and icon of the file.
ie: Li nómine e icon del file.

en: Size
ie: Grandore

en: The size of the file.
ie: Li grandore del file.

en: Size on Disk
ie: Grandore sur disco

en: The size of the file on disk.
ie: Grandore del file sur disco.

en: Type
ie: Tip

en: The type of the file.
ie: Li tip del file.

en: Date Modified
ie: Date de modification

en: The date the file was modified.
ie: Date de modification del file.

en: Date Accessed
ie: Date de access

en: The date the file was accessed.
ie: Li date de access del file.

en: Owner
ie: Possessor

en: The owner of the file.
ie: Li possessor del file.

en: Group
ie: Gruppe

en: The group of the file.
ie: Li gruppe del file.

en: Permissions
ie: Permissiones

en: The permissions of the file.
ie: Li permissiones del file.

en: Octal Permissions
ie: Permissiones octal

en: The permissions of the file, in octal notation.
ie: Li permissiones del file, in notation octal

en: MIME Type
ie: MIME-tip

en: The mime type of the file.
ie: Li MIME-tip del file.

en: SELinux Context
ie: Contextu SELinux

en: The SELinux security context of the file.
ie: Li contextu de securitá SELinux del file.

en: Location
ie: Localisation

en: The location of the file.
ie: Localisation del file.

en: The extension of the file.
ie: Li extension del file.

en: Trashed On
ie: In Corb desde

en: Original Location
ie: Localisation original

en: Reset
ie: Reverter

en: on the desktop
ie: sur li Pupitre

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
ie: Hem de %s

en: Network Servers
ie: Servitores del rete

en: Trash
ie: Paper-corb

en: _Move Here
ie: _Mover ad ci

en: _Copy Here
ie: _Copiar ad ci

en: _Link Here
ie: _Ligar ad ci

en: Set as _Background
ie: Assignar quam li _funde

en: Cancel
ie: Anullar

en: Set as background for _all folders
ie: Assignar quam funde por _omni fólderes

en: Set as background for _this folder
ie: Assignar quam por _ti fólder

en: The emblem cannot be installed.
ie: Li emblema ne posse esser installat.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
ie: Un emblema nominat «%s» ja existe.

en: Please choose a different emblem name.
ie: Selecte un altri nómine de emblema.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
ie: Ne successat gardar un personal emblema.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
ie: Ne successat gardar un nómine de personal emblema.

en: This file cannot be mounted
ie: Ti-ci file ne posse esser montet

en: This file cannot be unmounted
ie: Ti-ci file ne posse esser demontet

en: This file cannot be ejected
ie: Ti file ne posse esser ejectet

en: This file cannot be started
ie: Ti-ci file ne posse esser startat

en: This file cannot be stopped
ie: Ti-ci file ne posse esser stoppat

en: Slashes are not allowed in filenames
ie: Obliqui strecas esser despermisset in nómines de file

en: File not found
ie: File ne esset trovat

en: Unable to rename desktop icon
ie: Ne posset renominar un file desktop

en: Unable to rename desktop file
ie: Ne posset renominar un file desktop

en: today at 00:00:00 PM
ie: hodie ye 00:00:00

en: today at %-I:%M:%S %p
ie: hodie ye %H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
ie: hodie ye 00:00

en: today at %-I:%M %p
ie: hodie ye %H:%M

en: today, 00:00 PM
ie: hodie, 00:00

en: today, %-I:%M %p
ie: hodie ye %k:%M

en: today
ie: hodie

en: yesterday at 00:00:00 PM
ie: yer, 00:00:00

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
ie: yer, %k:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
ie: yer, 00:00

en: yesterday at %-I:%M %p
ie: yer, %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
ie: yer, 00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
ie: yer, %k:%M

en: yesterday
ie: yer

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
ie: Mercredi 00 septembre 0000 ye 00:00:00

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ie: %A %-d %B %Y ye %H:%M:%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
ie: Mer. 00 sept. 0000 ye 00:00:00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ie: %a. %-d %b. %Y ye %H:%M:%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
ie: Mer. 00 juni 0000 ye 00:00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
ie: %a. %-d %B %Y ye %H:%M

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
ie: 00 juni 0000 ye 00:00

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
ie: %-d %b %Y ye %H:%M

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
ie: 00 juni 0000, 00:00

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
ie: %-d %b %Y, %H:%M

en: 00/00/00, 00:00 PM
ie: 00.00.00, 00:00

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
ie: %d.%m.%y, %H:%M

en: 00/00/00
ie: 00.00.00

en: %m/%d/%y
ie: %d.%m.%y

en: Not allowed to set permissions
ie: Ne permisset assignar permissiones

en: Not allowed to set owner
ie: Ne permisset assignar possessor

en: %'u item | %'u items
ie[0]: %'u element
ie[1]: %'u elementes

en: %'u folder | %'u folders
ie[0]: %'u fólder
ie[1]: %'u fólderes

en: %s (%s bytes)
ie: %s (%s octetes)

en: ? items
ie: ? elementes

en: ? bytes
ie: ? octetes

en: unknown type
ie: ínconosset tip

en: unknown MIME type
ie: ínconosset MIME-tip

en: unknown
ie: ínconosset

en: program
ie: programma

en: link
ie: ligament

en: Link to %s
ie: Ligament a %s

en: link (broken)
ie: ligament (ruptet)

en: Merge folder "%s"?
ie: Coalescer li fólder «%s»?

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
ie: Un plu old fólder con li sam nómine ja existe in «%s».

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
ie: Un plu nov fólder con li sam nómine ja existe in «%s».

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
ie: Un altri fólder con li sam nómine ja existe in «%s».

en: Replacing it will remove all files in the folder.
ie: Substitution va remover omni files in li fólder.

en: Replace folder "%s"?
ie: Substituer li fólder “%s”?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
ie: Un fólder con li sam nómine ja existe in «%s».

en: Replace file "%s"?
ie: Substituer li file “%s”?

en: An older file with the same name already exists in "%s".
ie: Un plu old file con li sam nómine ja existe in «%s».

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
ie: Un plu nov file con li sam nómine ja existe in «%s».

en: Another file with the same name already exists in "%s".
ie: Un altri file con li sam nómine ja existe in «%s».

en: Original folder
ie: Fólder original

en: Items:
ie: Elementes:

en: Original file
ie: File original

en: Size:
ie: Grandore:

en: Type:
ie: Tip:

en: Last modified:
ie: Modificat:

en: Merge with
ie: Coalescer

en: Merge
ie: Coalescer

en: Select a new name for the _destination
ie: Selecte un nov nómine por li _destination

en: Differences...
ie: Diferenties...

en: Apply this action to all files and folders
ie: Applicar ti-ci action a omni files e fólders

en: _Skip
ie: _Omisser

en: Re_name
ie: Re_nominar

en: Replace
ie: Substituer

en: Merge Folder
ie: Coalescer un fólder

en: File and Folder conflict
ie: Conflicte de un file e un fólder

en: File conflict
ie: Conflicte de files

en: S_kip All
ie: O_misser omni

en: _Retry
ie: _Repenar

en: _Delete
ie: _Deleter

en: Delete _All
ie: Deleter _omni

en: Replace _All
ie: Substituer _omni

en: Merge _All
ie: Coalescer _omni

en: Copy _Anyway
ie: Copiar s_in egarda

en: %'d second | %'d seconds
ie[0]: %'d seconde
ie[1]: %'d secondes

en: %'d hour | %'d hours
ie[0]: %'d hor
ie[1]: %'d hores

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
ie[0]: circa %'d hor
ie[1]: circa %'d hores

en: Another link to %s
ie: Altri ligament a %s

note: Translators: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
ie: %'d-im ligament a %s

en: %'dnd link to %s
ie: %'d-im ligament a %s

en: %'drd link to %s
ie: %'d-im ligament a %s

en: %'dth link to %s
ie: %'d-im ligament a %s

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
ie:  (copie)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
ie:  (altri copie)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
ie: -im copie)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
ie: -im copie)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
ie: -im copie)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
ie: -im copie)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
ie: %s (copie)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
ie: %s (altri copie)%s

note: Translators: appended to x11th file copy Translators: appended to x12th file copy Translators: appended to x13th file copy Translators: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
ie: %s (%'d-im copie)%s

note: Translators: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". Translators: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
ie: %s (%'d-im copie)%s

note: Translators: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
ie: %s (%'d-im copie)%s

note: Translators: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
ie: %s (%'d-im copie)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
ie: Esque vu vole deleter «%B» permanentmen ex li Paper-corb?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
ie[0]: Esque vu vole deleter permanentmen li %'d selectet element ex li Paper-corb?
ie[1]: Esque vu vole deleter permanentmen li %'d selectet elementes ex li Paper-corb?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ie: Si vu delete un element, it va esser perdit irrevocabilmen.

en: Empty all items from Trash?
ie: Esque remover omni elementes ex li Paper-corb?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ie: Omni elementes in li Paper-corb va esser irrevocabilmen deletet.

en: Empty _Trash
ie: Vac_uar li Paper-corb

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
ie: Esque vu vole deleter «%B» permanentmen?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
ie[0]: Esque vu vole deleter permanentmen li %'d selectet element?
ie[1]: Esque vu vole deleter permanentmen li %'d selectet elementes?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
ie: Esque vu vole mover «%B» in li Paper-corb?

en: Are you sure you want to trash the %'d selected item? | Are you sure you want to trash the %'d selected items?
ie[0]: Esque vu vole mover %'d selectet element in li Paper-corb?
ie[1]: Esque vu vole mover %'d selectet elementes in li Paper-corb?

en: Move to _Trash
ie: Mover al P_aper-corb

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
ie[0]: %'d file remane a esser removet
ie[1]: %'d files remane a esser removet

en: Deleting files
ie: Deletente files

note: Translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
ie[0]: %T resta
ie[1]: %T resta

en: Error while deleting.
ie: Un errore evenit durante deletion.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
ie: Files in li fólder «%B» ne posse esser deletet pro que vu ne have permissiones por vider les.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
ie: Un errore evenit obtenente li information pri fólder «%B».

en: _Skip files
ie: _Omisser files

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
ie: Li fólder «%B» ne posse esser deletet pro que vu ne have permissiones por leer it.

en: There was an error reading the folder "%B".
ie: Un error evenit leente li fólder «%B».

en: Could not remove the folder %B.
ie: Ne posset remover li fólder %B

en: There was an error deleting %B.
ie: Un errore evenit deletente %B.

en: Moving files to trash
ie: Movente files al Paper-corb

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ie: Ne successat mover un file in li Paper-corb, esque vu vole deleter it permanentmen?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
ie: Li file «%B» ne posse esser movet in li Paper-corb.

en: Trashing Files
ie: Movente in li Paper-corb

en: Deleting Files
ie: Deletente files

en: Unable to eject %V
ie: Ne successat ejecter %V

en: Unable to unmount %V
ie: Ne successat demonter %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ie: Esque vu vole vacuar li Paper-corb ante que demonter?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
ie: Por reganiar li líber spacie sur ti-ci volúmine, li Paper-corb deve esser vacuat. Omni elementes in li Paper-corb de ti volúmine va esser perdit irrevocabilmen.

en: Do _not Empty Trash
ie: _Ne vacuar li Paper-corb

en: Unable to mount %s
ie: Ne successat monter %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
ie[0]: Preparante copiar %'d file (%S)
ie[1]: Preparante copiar %'d files (%S)

en: Error while copying.
ie: Errore durante copiation.

en: Error while moving.
ie: Errore durante motion.

en: Error while moving files to trash.
ie: Un errore evenit movente files in li Paper-corb.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ie: Files in li fólder «%B» ne posse esser processat pro que vu ne have permissiones por vider les.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ie: Li fólder «%B» ne posse esser processat pro que vu ne have permissiones por leer it.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ie: Li file «%B» ne posse esser processat pro que vu ne have permissiones por leer it.

en: There was an error getting information about "%B".
ie: Un errore evenit obtenente li information pri «%B».

en: Error while copying to "%B".
ie: Un errore evenit durante copiation a «%B».

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ie: Vu ne have permissiones por accessar li fólder de destination.

en: There was an error getting information about the destination.
ie: Un errore evenit obtenente li information pri li destination

en: The destination is not a folder.
ie: Li destination ne es un fólder.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ie: Ne hay suficent spacie in li destination. Ples provar deleter quelc files por liberar spacie.

en: There is %S available, but %S is required.
ie: %S es disponibil, ma %S es besonat.

en: The destination is read-only.
ie: li destination es solmen por letion.

en: Moving "%B" to "%B"
ie: Movente «%B» a «%B»

en: Copying "%B" to "%B"
ie: Copiante «%B» a «%B»

en: Duplicating "%B"
ie: Duplication de «%B»

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
ie[0]: Movente %'d file (in «%B») a «%B»
ie[1]: Movente %'d files (in «%B») a «%B»

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
ie[0]: Duplication de %'d file
ie[1]: Duplication de %'d files

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
ie: %S de %S

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
ie[0]: %S de %S — %T remane (%S/sec)
ie[1]: %S de %S — %T remane (%S/sec)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ie: Li fólder «%B» ne posse esser copiat pro que vu ne have permissiones por crear it in li destination.

en: There was an error creating the folder "%B".
ie: Un error evenit creante li fólder «%B».

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ie: Files in li fólder «%B» ne posse esser copiat pro que vu ne have permissiones por vider les.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ie: Li fólder «%B» ne posse esser copiat pro que vu ne have permissiones por leer it.

en: Error while moving "%B".
ie: Un errore evenit durante motion de «%B».

en: Could not remove the source folder.
ie: Ne posset remover li fólder de orígine.

en: Error while copying "%B".
ie: Un errore evenit durante copiation de «%B».

en: You cannot move a folder into itself.
ie: It es ínpossibil mover un fólder a se self.

en: You cannot copy a folder into itself.
ie: It es ínpossibil copiar un fólder a se self.

en: The destination folder is inside the source folder.
ie: Li fólder de destination es intra li fólder de orígine.

en: You cannot move a file over itself.
ie: It es ínpossibil mover un file a se self.

en: You cannot copy a file over itself.
ie: It es ínpossibil copiar un file a se self.

en: There was an error copying the file into %F.
ie: Un error evenit copiante li file al %F.

en: Copying Files
ie: Copiation del files

en: Preparing to Move to "%B"
ie: Preparante mover a «%B»

en: There was an error moving the file into %F.
ie: Un error evenit copiante li file al %F.

en: Moving Files
ie: Movente files

en: Creating links in "%B"
ie: Creation de ligamentes in «%B»

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
ie[0]: Ligation de %'d file
ie[1]: Ligation de %'d files

en: Error while creating link to %B.
ie: Un error evenit creante un ligament a %B.

en: Symbolic links only supported for local files
ie: Simbolic ligamentes es supportat solmen por files local

en: The target doesn't support symbolic links.
ie: Li destination ne supporte simbolic ligamentes.

en: There was an error creating the symlink in %F.
ie: Un errore evenit creante li simbolic ligament in %F.

en: Setting permissions
ie: Assignante permissiones

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
ie: fólder sin nómine

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
ie: nov file

en: Error while creating directory %B.
ie: Un errore evenit creante li directoria %B.

en: Error while creating file %B.
ie: Un errore evenit creante li file %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
ie: Error evenit creante lo directoria in %F.

en: Emptying Trash
ie: Vacuante li Paper-corb

en: Could not determine original location of "%s"
ie: Ne successat determinar li original localisation de «%s»

en: The item cannot be restored from trash
ie: Li element ne posse esser restituet ex li Paper-corb

en: The selection rectangle
ie: Li rectangul de selection

en: The Link "%s" is Broken.
ie: Li ligament «%s» es ruptet.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ie: Li ligament «%s» es ruptet. Mover it al Paper-corb?

en: Mo_ve to Trash
ie: Mo_ver in li Paper-corb

en: "%s" is an executable text file.
ie: «%s» es un file textual executibil.

en: Run in _Terminal
ie: Executer in _Terminal

en: _Display
ie: _Monstrar

en: _Run
ie: _Executer

en: Are you sure you want to open all files?
ie: Esque vu vole aperter omni files?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
ie[0]: To va aperter %d distint carte.
ie[1]: To va aperter %d distint cartes.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ie[0]: To va aperter %d distint fenestre.
ie[1]: To va aperter %d distint fenestres.

en: Could not display "%s".
ie: Ne posset monstrar «%s».

en: The file is of an unknown type
ie: Li tip del file es ínconosset

en: There is no application installed for %s files
ie: Null application es installat por files %s

en: _Select Application
ie: _Selecter un application

en: There was an internal error trying to search for applications:
ie: Un intern error ha evenit penante serchar por applicationes:

en: Unable to search for application
ie: Ne successat serchar por un application

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
ie: Null application es installat por files %s.
    Esque vu vole serchar un application por aperter ti-ci file?

en: Untrusted application launcher
ie: Ínfidet lansator de application

en: _Launch Anyway
ie: _Lansar sin egarda

en: Mark as _Trusted
ie: Marcar quam _fidet

en: Unable to mount location
ie: Ne posset monter li localisation

en: Unable to start location
ie: Ne posset startar li localisation

en: Opening "%s".
ie: Apertente «%s».

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ie[0]: Aperter %d element.
ie[1]: Aperter %d elementes.

en: Could not set application as the default: %s
ie: Ne successat assignar un application predefinit: %s

en: Could not set as default application
ie: Ne successat assignar un application predefinit

en: Default
ie: Predefinit

en: Icon
ie: Icone

en: Could not remove application
ie: Ne posset remover li application

en: _Add
ie: _Adjunter

en: _Remove
ie: _Remover

en: No applications selected
ie: Null applicationes selectet

en: %s document
ie: Document %s

en: Unknown
ie: Ínconosset

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
ie: Selecte un application por aperter «%s» e altri files de tip «%s»

en: Open all files of type "%s" with:
ie: Aperter omni files «%s» per:

en: Could not run application
ie: Ne posset lansar un application

en: Could not find '%s'
ie: Ne posset trovar «%s»

en: Could not find application
ie: Ne posset trovar li application

en: Could not add application to the application database: %s
ie: Ne successat adjuncter un application al base de data: %s

en: Unknown error
ie: Ínconosset errore

en: Could not add application
ie: Ne posset adjunter un application

en: Select an Application
ie: Selecte un application

en: Open With
ie: Aperter per

en: Select an application to view its description.
ie: Selecte un application por vider su descrition.

en: _Use a custom command
ie: _Usar li comande del usator

en: _Browse...
ie: _Trovar...

note: Translators: first %s is a filename and second %s is a file extension
en: Open %s and other %s document with:
ie: Aperter %s e altri documentes de %s per:

note: Translators: the %s here is a file name Translators: %s is a filename
en: Open %s with:
ie: Aperter «%s» per:

en: _Remember this application for %s documents
ie: _Memorar ti-ci application por documentes %s

en: Open all %s documents with:
ie: Aperter omni documentes %s per:

note: Translators: First %s is a filename, second is a description * of the type, eg "plain text document"
en: Open %s and other "%s" files with:
ie: Aperter %s e omni files «%s» per:

note: Translators: %s is a file type description
en: _Remember this application for "%s" files
ie: _Memorar ti-ci application por files de «%s»

en: Open all "%s" files with:
ie: Aperter omni files de «%s» per:

en: Add Application
ie: Adjunter un application

en: This is disabled due to security considerations.
ie: To-ci es despermisset pro considerationes de securitá.

en: There was an error launching the application.
ie: Un errore evenit lansante li application.

en: Details:
ie: Detallies:

en: File Operations
ie: Operationes con files

en: paused
ie: pausat

en: queued
ie: in linea

en: Pause
ie: Pausar

en: Resume
ie: Reprender

en: %'d file operation active | %'d file operations active
ie[0]: %'d operation con files es active
ie[1]: %'d operationes con files es active

en: Queue
ie: Linea

en: Preparing
ie: Prepara

en: Search
ie: Serchar

en: Search for "%s"
ie: Serchar por «%s»

en: Delete %d copied items
ie: Deleter %d copiat elementes

en: Delete '%s'
ie: Deleter «%s»

en: Delete %d duplicated items
ie: Deleter %d duplicat elementes

en: Move %d items back to '%s'
ie: Retornar %d elementes al «%s»

en: Move '%s' back to '%s'
ie: Retornar «%s» a «%s»

en: Rename '%s' as '%s'
ie: Renominar «%s» a «%s»

en: Restore %d items from trash
ie: Restituer %d elementes ex li Paper-corb

en: Restore '%s' to '%s'
ie: Restituer «%s» a «%s»

en: Move %d items back to trash
ie: Retornar %d elementes al Paper-corb

en: Move '%s' back to trash
ie: Retornar «%s» al Paper-corb

en: Delete links to %d items
ie: Deleter ligamentes a %d elementes

en: Delete link to '%s'
ie: Deleter un ligament a «%s»

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
ie: Restituer li original permissiones de elementes in «%s»

en: Restore original permissions of '%s'
ie: Restituer li original permissiones de «%s»

en: Copy %d items to '%s'
ie: Copiar %d elementes a «%s»

en: Copy '%s' to '%s'
ie: Copiar «%s» a «%s»

en: Duplicate of %d items in '%s'
ie: Duplicar %d elementes in «%s»

en: Duplicate '%s' in '%s'
ie: Duplicar «%s» in «%s»

en: Move %d items to '%s'
ie: Mover in «%2$s»: %1$d elementes

en: Move '%s' to '%s'
ie: Mover «%s» a «%s»

en: Create an empty file '%s'
ie: Crear un vacui file «%s»

en: Create a new folder '%s'
ie: Crear un nov fólder «%s»

en: Move %d items to trash
ie: Mover in li Paper-corb: %d elementes

en: Move '%s' to trash
ie: Mover «%s» in li Paper-corb

en: Restore '%s' from trash
ie: Restituer «%s» ex li Paper-corb

en: Create links to %d items
ie: Ligation a %d elementes

en: Create link to '%s'
ie: Crear un ligament a «%s»

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
ie: Assignar permissiones de elementes in «%s»

en: Set permissions of '%s'
ie: Assignar permissiones por «%s»

en: _Undo copy of %d item | _Undo copy of %d items
ie[0]: _Defar copiation de %d element
ie[1]: _Defar copiation de %d elementes

en: _Undo duplicate of %d item | _Undo duplicate of %d items
ie[0]: _Defar: Duplicar %d element
ie[1]: _Defar: Duplicar %d elementes

en: _Undo move of %d item | _Undo move of %d items
ie[0]: _Defar: Mover %d element
ie[1]: _Defar: Mover %d elementes

en: _Undo rename of %d item | _Undo rename of %d items
ie[0]: _Defar: Renominar %d element
ie[1]: _Defar: Renominar %d elementes

en: _Undo creation of an empty file
ie: _Defar: Crear un vacui file

en: _Undo creation of a file from template
ie: _Defar: Crear secun un modelle

en: _Undo creation of %d folder | _Undo creation of %d folders
ie[0]: _Defar: Crear %d fólder
ie[1]: _Defar: Crear %d fólderes

en: _Undo delete of %d item | _Undo delete of %d items
ie[0]: _Defar: remover %d element
ie[1]: _Defar: remover %d elementes

en: _Redo copy of %d item | _Redo copy of %d items
ie[0]: _Refar: Copiar %d element
ie[1]: _Refar: Copiar %d elementes

en: _Redo duplicate of %d item | _Redo duplicate of %d items
ie[0]: _Refar duplication de %d element
ie[1]: _Refar duplication de %d elementes

en: _Redo move of %d item | _Redo move of %d items
ie[0]: _Refar motion de %d element
ie[1]: _Refar motion de %d elementes

en: _Redo rename of %d item | _Redo rename of %d items
ie[0]: _Refar: Renominar %d element
ie[1]: _Refar: Renominar %d elementes

en: _Redo creation of an empty file
ie: _Refar: Crear un vacui file

en: _Redo creation of a file from template
ie: _Refar: Crear secun un modelle

en: _Redo creation of %d folder | _Redo creation of %d folders
ie[0]: _Refar li creation de %d fólder
ie[1]: _Refar li creation de %d fólderes

en: _Redo restore from trash of %d item | _Redo restore from trash of %d items
ie[0]: _Refar li restitution de %d element ex li Paper-corb
ie[1]: _Refar li restitution de %d elementes ex li Paper-corb

en: _Redo create link to %d item | _Redo create link to %d items
ie[0]: _Refar: Crear un ligament a %d element
ie[1]: _Refar: Crear ligamentes a %d elementes

en: _Redo delete of %d item | _Redo delete of %d items
ie[0]: _Refar: Deleter %d element
ie[1]: _Refar: Deleter %d elementes

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
ie: Alterar li cartes per [ctrl] + [tab]

en: Default sort order
ie: Órdine predefinit

en: Custom Background
ie: Funde personalisat

en: Default Background Color
ie: Color del funde predefinit

en: Date Format
ie: Formate de date

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
ie: Li formate de dates. Possibil valores es «locale», «iso» e «informal».

en: Whether to show hidden files
ie: Monstrar celat files

en: Put labels beside icons
ie: Textu apu icones

en: All columns have same width
ie: Omni columnes have li sam largore

en: Desktop font
ie: Fonde de Pupitre

en: Home icon visible on desktop
ie: Li icone Hem sur li Pupitre

en: Computer icon visible on desktop
ie: Li icone Computator sur li Pupitre

en: Trash icon visible on desktop
ie: Li icone Paper-Corb sur li Pupitre

en: Show mounted volumes on the desktop
ie: Monstrar montet volumes sur li Pupitre

en: The geometry string for a navigation window.
ie: Li catene de geometrie por un fenestre de navigator

en: Width of the side pane
ie: Largore del panel lateral

en: File is not a valid .desktop file
ie: Li file ne esset un file .desktop valid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ie: Ínconosset version '%s' de file desktop

en: Starting %s
ie: Startante %s

en: Application does not accept documents on command line
ie: Li application ne accepte documentes in li linea de comandes

en: Unrecognized launch option: %d
ie: Ínreconosset option de lansa: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ie: Es impossibil passar URIs de documentes a un element desktop de 'Type=Link'

en: Not a launchable item
ie: Elemente ne es lansabil

en: Disable connection to session manager
ie: Despermisser conexion al gerentiator de session

en: Specify file containing saved configuration
ie: Provider un file contenent un salvat configuration

en: Specify session management ID
ie: Monstrar ID de gerentie de session

en: Session management options:
ie: Optiones de gerentie de session:

en: Show session management options
ie: Monstrar optiones de gerentie de session

en: Caja could not create the required folder "%s".
ie: Caja ne posset crear li fólder besonat «%s».

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
ie: Ante que lansar Caja, ples crea li sequent fólder, o adjusta permissiones por que Caja posse crear it.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
ie: Caja ne posset crear sequent fólderes besonat: %s.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
ie: Ante que lansar Caja, ples crear ti-ci fólderes, o adjusta permissiones por que Caja posse crear it.

en: Unable to eject %s
ie: Ne successat ejecter %s

en: --check cannot be used with other options.
ie: --check ne posset esser usat con altri optiones.

en: --quit cannot be used with URIs.
ie: --quit ne posset esser usat con URIs.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
ie: --geometry ne posse esset usat med plu quam 1 URI.

en: Show the version of the program.
ie: Monstra li version del programma.

en: GEOMETRY
ie: GEOMETRIE

en: Open a browser window.
ie: Aperter un fenestre de navigator.

en: Quit Caja.
ie: Salir Caja.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ie: 
    
    Navigar li sistema de files per li gerentiator de files

en: Error starting autorun program: %s
ie: Un errore evenit auto-lansante un programma: %s

en: Cannot find the autorun program
ie: Ne successat trovar li programma de auto-lansar

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
ie: <big><b>Li medie contene programma que es intentet lansar automaticmen. Esque vu vole lansar it?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
ie: Li programma va esser lansat strax ex li medie «%s». Vu deve nequande lansar programmas a quel vu ne fide.
    
    Se vu dubita, clicca Anullar.

en: No bookmarks defined
ie: Null marca-págines definit

en: Bookmarks
ie: Marca-págines

en: There was an error displaying help: 
    %s
ie: Un error ha evenit durante que monstrar auxilie:
    %s

en: Edit Bookmarks
ie: Modificar marca-págines

en: _Help
ie: Au_xilie

en: _Jump to
ie: _Ear a

en: _Close
ie: _Clúder

en: _Bookmarks
ie: _Marca-págines

en: _Name
ie: _Nómine

en: FTP (with login)
ie: FTP (con un session)

en: Windows share
ie: Partite de Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ie: WebDAV secur (HTTPS)

en: Apple Filing Protocol (AFP)
ie: Protocol Apple Filing (AFP)

en: Connecting...
ie: Conexion...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
ie: Ne successar cargar li liste de disponibil metodes de servitor.
    Controlar vor installation de GVfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
ie: Li fólder «%s» ne posse esser apertet sur «%s».

en: The server at "%s" cannot be found.
ie: Li servitore «%s» ne posse esser trovat.

en: Try Again
ie: Repenar denov

en: Continue
ie: Continuar

en: There was an error displaying help.
ie: Un error ha evenit durante que monstrar auxilie.

en: C_onnect
ie: C_onexer

en: Connect to Server
ie: Connexer a servitore

en: Server Details
ie: Detallies del servitore

en: _Server:
ie: _Servitore:

en: _Port:
ie: _Portu:

en: Share:
ie: Partite:

en: Folder:
ie: Fólder:

en: User Details
ie: Detallies del usator

en: Domain Name:
ie: Nómine de dominia:

en: User Name:
ie: Nómine de usator:

en: Password:
ie: Contrasigne:

en: Remember this password
ie: Memorar li contrasigne

en: Add _bookmark
ie: _Adjuncter marca-págine

en: Bookmark Name:
ie: Nómine de marca-págine:

en: Desktop
ie: Pupitre

en: Could not remove emblem with name '%s'.
ie: Ne successat remover li emblema «%s».

en: Could not rename emblem with name '%s'.
ie: Ne successat renominar li emblema «%s».

en: Rename Emblem
ie: Renominar li emblema

en: Enter a new name for the displayed emblem:
ie: Provide un nov nómine por li monstrat emblema:

en: Rename
ie: Renominar

en: Add Emblems...
ie: Adjunter emblemas...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ie: Provide un descritiv nómine apu chascun emblema. Ti nómine va esser usat por identificar li emblema.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ie: Provide un descritiv nómine apu li emblema. Ti nómine va esser usat por identificar li emblema.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
ie: Li file «%s» ne es un valid image.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
ie: Li cadet file ne es un valid image.

en: The emblem cannot be added.
ie: Li emblema ne posse esser adjuntet.

en: Emblems
ie: Emblemas

en: Show Emblems
ie: Monstrar emblemas

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
ie: Null

en: About Extension
ie: Pri li extension

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ie: Vise de icones

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
ie: Vise de liste

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
ie: Vise compact

en: Always
ie: Sempre

en: Local Files Only
ie: Solmen local files

en: Never
ie: Nequande

en: By Name
ie: Secun nómine

en: By Path
ie: Secun rute

en: By Size
ie: Secun grandore

en: By Size on Disk
ie: Secun grandore sur disco

en: By Type
ie: Secun tip

en: By Modification Date
ie: Secun li date de modification

en: By Access Date
ie: Secun li date de access

en: By Emblems
ie: Secun emblemas

en: By Extension
ie: Secun extension

en: By Trashed Date
ie: Secun desde in Corb

en: 100 KB
ie: 100 Ko

en: 500 KB
ie: 500 Ko

en: 1 MB
ie: 1 Mo

en: 3 MB
ie: 3 Mo

en: 5 MB
ie: 5 Mo

en: 10 MB
ie: 10 Mo

en: 100 MB
ie: 100 Mo

en: 1 GB
ie: 1 Go

en: 2 GB
ie: 2 Go

en: 4 GB
ie: 4 Go

en: File Management Preferences
ie: Preferenties de gerentie de files

en: <b>Default View</b>
ie: <b>Vise predefinit</b>

en: View _new folders using:
ie: Monstrar _nov fólderes per:

en: _Arrange items:
ie: _Ordinar elementes:

en: Sort _folders before files
ie: Ordinar _fólderes ante files

en: Show hidden files
ie: Revelar celat files

en: Show backup files
ie: Revelar files de reserve

en: Default _zoom level:
ie: _Scale predefinit:

en: _Use compact layout
ie: _Usar layout compact

en: _Text beside icons
ie: _Textu apu icones

en: _Default zoom level:
ie: _Scale predefinit:

en: A_ll columns have the same width
ie: Omni columnes have li sam _largore

en: D_efault zoom level:
ie: Scal_e predefinit:

en: _Show icons
ie: _Monstrar icones

en: Show _only folders
ie: Monstrar s_olmen fólderes

en: Views
ie: Vistas

en: <b>Behavior</b>
ie: <b>Conduida</b>

en: _Single click to open items
ie: _Singul clic por aperter elementes

en: _Double click to open items
ie: _Duplic clic por aperter elementes

en: Open each _folder in its own window
ie: Aperter chascun _fólder in su propri fenestre

en: <b>Executable Text Files</b>
ie: <b>Files textual executibil</b>

en: _Run executable text files when they are opened
ie: _Lansar executibil files textual quande ili es apertet

en: _View executable text files when they are opened
ie: _Monstrar executibil files textual quande ili es apertet

en: _Ask each time
ie: _Questionar chascun vez

en: <b>Trash</b>
ie: <b>Paper-corb</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ie: Questionar ante que _vacuar li Paper-corb o deleter files

en: Ask before moving files to the _Trash
ie: Questionar an_te que mover in li Paper-corb

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ie: I_ncluder un commande Deleter que ignora li Paper-corb

en: Behavior
ie: Conduida

en: <b>Icon Captions</b>
ie: <b>Titules de icones</b>

en: _Format:
ie: _Formate:

en: <b>Size</b>
ie: <b>Dimension</b>

en: _Show file sizes with IEC units
ie: _Monstrar grandores in unités IEC

en: Display
ie: Monstrar

en: <b>List Columns</b>
ie: <b>Columnes del liste</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ie: Reordina li information que apari in li vise de liste.

en: List Columns
ie: Columnes del liste

en: <b>Text Files</b>
ie: <b>Files textual</b>

en: Show te_xt in icons:
ie: Monstra te_xtu in icones:

en: <b>Other Previewable Files</b>
ie: <b>Altri previsibil files</b>

en: Show _thumbnails:
ie: Monstrar _miniaturas:

en: _Only for files smaller than:
ie: S_olmen por files minu grand quam:

en: <b>Sound Files</b>
ie: <b>Files de son</b>

en: Preview _sound files:
ie: Previder files de _son:

en: <b>Folders</b>
ie: <b>Fólderes</b>

en: Count _number of items:
ie: Contar _elementes:

en: Preview
ie: Previder

en: <b>Media Handling</b>
ie: <b>Control de medies</b>

en: CD _Audio:
ie: _Audio CD:

en: _DVD Video:
ie: Video _DVD:

en: _Music Player:
ie: Reproductor de _musica:

en: _Photos:
ie: _Fotos:

en: _Software:
ie: _Programmas:

en: <b>Other Media</b>
ie: <b>Altri medies</b>

en: _Type:
ie: _Tip:

en: B_rowse media when inserted
ie: _Navigar medies pos insertion

en: Media
ie: Medie

en: <b>Available _Extensions:</b>
ie: <b>_Extensiones disponibil:</b>

en: column
ie: columne

en: _About Extension
ie: _Pri li extension

en: C_onfigure Extension
ie: C_onfigurar li extension

en: Extensions
ie: Extensiones

en: History
ie: Diarium

en: Show History
ie: Monstra li Diarium

en: Camera Brand
ie: Marca del cámera

en: Camera Model
ie: Modelle del cámera

en: Date Taken
ie: Fat ye

en: Date Digitized
ie: Date de digitalisation

en: Exposure Time
ie: Exposition

en: Aperture Value
ie: Valore de apertura

en: ISO Speed Rating
ie: Velocitá ISO

en: Flash Fired
ie: Flash tirat

en: Metering Mode
ie: Mode de mesura

en: Exposure Program
ie: Programma de exposition

en: Focal Length
ie: Dist. focal

en: Software
ie: Programma

en: Description
ie: Descrition

en: Keywords
ie: Clav-paroles

en: Copyright
ie: Jure editorial

en: Rating
ie: Evaluation

en: Image Type:
ie: Tip del image:

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
ie[0]: <b>Largore:</b> %d pixel
ie[1]: <b>Largore:</b> %d pixeles

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
ie[0]: <b>Altore:</b> %d pixel
ie[1]: <b>Altore:</b> %d pixeles

en: Failed to load image information
ie: Ne successat cargar li information de image

en: loading...
ie: cargante...

en: Show Information
ie: Monstra li information

en: Use _Default Background
ie: Usar li funde pre_definit

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
ie: On ne posse assignar plu quam un personal icone.

en: The file that you dropped is not local.
ie: Li file que vu fat cadet ne es local.

en: You can only use local images as custom icons.
ie: Solmen local images convene esser personal icones.

en: The file that you dropped is not an image.
ie: Li file que vu fat cadet ne es un image.

en: You can only use images as custom icons.
ie: Solmen images convene esser personal icones.

en: Open With %s
ie: Aperter per %s

en: Location:
ie: Localisation:

en: Go To:
ie: Ear a:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
ie[0]: Esque vu vole vider %d localisation?
ie[1]: Esque vu vole vider %d localisationes?

en: Open Location
ie: Aperter li localisation

en: _Location:
ie: _Localisation:

en: folder removed
ie: fólder removet

en: %s - File Browser
ie: %s - Navigator del files

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
ie: Esque vu vole vacuar li liste de visitat localisationes?

en: The location "%s" does not exist.
ie: Li localisation «%s» ne existe.

en: The history location doesn't exist.
ie: Li localisation in li diarium ne existe.

en: _Go
ie: _Ear

en: _Tabs
ie: Car_tes

en: New _Window
ie: Nov _fenestre

en: Open another Caja window for the displayed location
ie: Aperter un nov fenestre de Caja por li monstrat localisation

en: New _Tab
ie: Nov car_te

en: Open another tab for the displayed location
ie: Aperter un nov carte por li monstrat localisation

en: Open Folder W_indow
ie: Aperter f_enestre de fólder

en: Open a folder window for the displayed location
ie: Aperter un nov fenestre de fólder por li monstrat localisation

en: Close _All Windows
ie: Clúder _omni fenestres

en: Close all Navigation windows
ie: Clúder omni fenestres de navigation

en: _Location...
ie: _Localisation...

en: Specify a location to open
ie: Provide un localisation por aperter

en: Clea_r History
ie: Vacua_r li diarium

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
ie: Vacuar li contenete del menú Ear e li listes «Retro» e «Avan»

en: S_witch to Other Pane
ie: _Alterar li panel

en: Move focus to the other pane in a split view window
ie: Mover li foco al altri panel in un separat fenestre

en: Sa_me Location as Other Pane
ie: Sa_m location quam li altri panel

en: Go to the same location as in the extra pane
ie: Ear al localisation monstrat in li extra panel

en: _Add Bookmark
ie: _Adjuncter marca-págine

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ie: Adjuncter un marca-págine al actual localisation

en: _Edit Bookmarks...
ie: _Modificar marca-págines...

en: _Previous Tab
ie: _Precedent carte

en: Activate previous tab
ie: Ear al precedent carte

en: _Next Tab
ie: _Sequent carte

en: Activate next tab
ie: Ear al sequent carte

en: Move Tab _Left
ie: Mover li carte a _levul

en: Move current tab to left
ie: Mover li actual carte a levul

en: Move Tab _Right
ie: Mover li carte a _dextri

en: Move current tab to right
ie: Mover li actual parole a dextri

en: S_how Search
ie: M_onstrar sercha

en: Show search
ie: Monstrar un panel de sercha

en: _Main Toolbar
ie: Panel de _instrumentarium

en: Change the visibility of this window's main toolbar
ie: Alterar visibilitá del panel de instrumentarium in ti-ci fenestre

en: _Side Pane
ie: Panel _lateral

en: Change the visibility of this window's side pane
ie: Alterar visibilitá del panel lateral in ti-ci fenestre

en: Location _Bar
ie: P_anel de localisation

en: Change the visibility of this window's location bar
ie: Alterar visibilitá del panel de localisation in ti-ci fenestre

en: St_atusbar
ie: Panel de st_atu

en: Change the visibility of this window's statusbar
ie: Alterar visibilitá del panel del statu in ti-ci fenestre

en: _Search for Files...
ie: _Serchar por files...

en: Search documents and folders by name
ie: Serchar documentes e fólderes per nómine

en: E_xtra Pane
ie: E_xtra panel

en: Open an extra folder view side-by-side
ie: Aperter un extra vise de fólder al latere

en: _Back
ie: _Retro

en: Go to the previous visited location
ie: Ear al precedent localisation visitat

en: Back history
ie: Retro in li diarium

en: _Forward
ie: _Avan

en: Go to the next visited location
ie: Ear al sequent localisation visitat

en: Forward history
ie: Avan in li diarium

en: _Zoom
ie: _Scale

en: _View As
ie: _Vider quam

en: _Search
ie: _Serchar

en: Toggle between button and text-based location bar
ie: Alterar inter textu e butones in li panel de localisation

en: _New Tab
ie: _Nov carte

en: _Close Tab
ie: _Clúder li carte

en: Close tab
ie: Clúder li carte

en: Notes
ie: Notas

en: Show Notes
ie: Monstrar notes

en: Devices
ie: Aparates

en: Open the contents of your desktop in a folder
ie: Aperter vor Pupitre quam un fólder

en: File System
ie: Sistema de files

en: Open the contents of the File System
ie: Aperter li contenete del fil-sistema

en: Open the trash
ie: Aperter li Paper-corb

en: Mount and open %s
ie: Monter e aperter %s

en: Browse Network
ie: Navigar li rete

en: Browse the contents of the network
ie: Navigar li contenete de rete

en: _Start
ie: _Startar

en: _Stop
ie: _Stoppar

en: _Power On
ie: _Accender

en: _Safely Remove Drive
ie: _Securmen remover li unité

en: _Connect Drive
ie: _Conexer li unité

en: _Disconnect Drive
ie: _Deconexer li unité

en: _Start Multi-disk Device
ie: _Startar li aparate multidisco

en: _Stop Multi-disk Device
ie: _Stoppar li aparate multidisco

en: _Unlock Drive
ie: D_esserrar li unité

en: _Lock Drive
ie: _Serrar li unité

en: Unable to start %s
ie: Ne successat startar %s

en: Unable to stop %s
ie: Ne successat stoppar %s

en: Open in New _Tab
ie: Aperter in nov car_te

en: Open in New _Window
ie: Aperter in no_v fenestre

en: Remove
ie: Remover

en: Rename...
ie: Renominar...

en: _Mount
ie: _Monter

en: _Detect Media
ie: _Detecter li medie

en: _Format
ie: _Formatar

en: Places
ie: Locs

en: Show Places
ie: Monstrar locs

en: Backgrounds and Emblems
ie: Fundes e emblemas

en: _Remove...
ie: _Remover...

en: Add new...
ie: Adjuncter un nov...

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
ie: Li emblema %s ne posse esser deletet.

en: Select an Image File for the New Emblem
ie: Selecte un file de image por li nov emblema

en: Create a New Emblem
ie: Crear un nov emblema

en: _Keyword:
ie: _Clav-parole:

en: Create a New Color:
ie: Crear un nov color:

en: Color _name:
ie: _Nómine del color:

en: Color _value:
ie: _Valore del color:

en: The color cannot be installed.
ie: Li color ne posse esser installat.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
ie: Li file de image «%s» ne es usabil.

en: The file is not an image.
ie: Li file ne es un image.

en: Select a Category:
ie: Selecte un categorie:

en: _Add a New Pattern...
ie: _Adjuncter un nov dessine...

en: _Add a New Color...
ie: _Adjuncter un nov color...

en: _Add a New Emblem...
ie: _Adjunter un nov emblema...

en: Click on a pattern to remove it
ie: Clicca un dessine por remover it

en: Click on an emblem to remove it
ie: Fa un clic sur un emblema por remover it

en: Patterns:
ie: Dessines:

en: Colors:
ie: Colores:

en: Emblems:
ie: Emblemas:

en: _Remove a Pattern...
ie: _Remover un dessine...

en: _Remove a Color...
ie: _Remover un color...

en: _Remove an Emblem...
ie: _Remover un emblema...

en: File Type
ie: Tip de file

en: Modification Time
ie: Date de modification

en: Contained text
ie: Contene textu

en: Select folder to search in
ie: Selecte un fólder por serchar

en: Documents
ie: Documentes

en: Music
ie: Musica

en: Picture
ie: Image

en: Spreadsheet
ie: Folie de calcules

en: Pdf / Postscript
ie: PDF / PostScript

en: Text File
ie: File textual

en: Select type
ie: Selecter un tip

en: Any
ie: Alquel

en: Other Type...
ie: Altri tip...

en: Less than or equal to
ie: Minu quam o egal a

en: Greater than or equal to
ie: Plu quam o egal a

en: 1 Hour
ie: 1 hor

en: 1 Day
ie: 1 die

en: 1 Week
ie: 1 semane

en: 1 Month
ie: 1 mensu

en: 6 Months
ie: 6 mensus

en: 1 Year
ie: 1 annu

en: 10 KiB
ie: 10 Kio

en: 100 KiB
ie: 100 Kio

en: 500 KiB
ie: 500 Kio

en: 1 MiB
ie: 1 Mio

en: 5 MiB
ie: 5 Mio

en: 10 MiB
ie: 10 Mio

en: 100 MiB
ie: 100 Mio

en: 500 MiB
ie: 500 Mio

en: 1 GiB
ie: 1 Gio

en: 2 GiB
ie: 2 Gio

en: 4 GiB
ie: 4 Gio

en: 10 KB
ie: 10 Ko

en: 500 MB
ie: 500 Mo

en: Remove this criterion from the search
ie: Remover ti-ci criterie ex li sercha

en: Edit
ie: Modificar

en: Edit the saved search
ie: Redacter li gardat sercha

en: Add a new criterion to this search
ie: Adjunter un nov criterie al sercha

en: Go
ie: Ear

en: Reload
ie: Recargar

en: Perform or update the search
ie: Iniciar o actualisar li sercha

en: _Search for:
ie: _Serchar por:

en: Search results
ie: Resultates del sercha

en: Search:
ie: Serchar:

en: Close the side pane
ie: Cluder li panel lateral

en: _Places
ie: _Locs

en: Open _Location...
ie: Aperter li _localisation...

en: Close P_arent Folders
ie: Cluder li fólderes su_perior

en: Close this folder's parents
ie: Cluder omni superior fólderes

en: Clos_e All Folders
ie: Clud_er omni fólderes

en: Close all folder windows
ie: Clúder omni fenestres de fólderes

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ie: Trovar documentes e fólderes de ti-ci computator per nómine o contenete

en: Delete all items in the Trash
ie: Deleter omni elementes in li Paper-corb

en: Restore Selected Items
ie: Restituer li selectet elementes

en: Restore selected items to their original position
ie: Restituer li selectet elementes a lor original position

en: Bookmark for Nonexistent Location
ie: Marca-págine a un ínexistent localisation

en: The location cannot be displayed with this viewer.
ie: Li localisation ne posse esser monstrat per ti ci visor.

en: Content View
ie: Vise de contenete

en: View of the current folder
ie: Vise del actual fólder

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
ie: Caja have null installat visor que posse monstrar li fólder.

en: The location is not a folder.
ie: Li localisation ne es un fólder.

en: Could not find "%s".
ie: Ne successat trovar «%s».

en: Please check the spelling and try again.
ie: Controla li ortografie e repenar denov.

en: Caja cannot handle "%s" locations.
ie: Caja ne posse manipular localisationes «%s».

en: Caja cannot handle this kind of location.
ie: Caja ne posse manipular ti tip de localisation.

en: Unable to mount the location.
ie: Ne successat monter li localisation.

en: Access was denied.
ie: Accesse refusat.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
ie: Errore: %s
    Ples selecter un altri visor e repenar.

en: Go to the location specified by this bookmark
ie: Ear al localisation del marca-págine

en: About Caja
ie: Pri Caja

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
ie: Caja permisse organisar files e fólderes, é sur vor computator é in li rete.

en: _Edit
ie: _Redacter

en: _View
ie: _Vise

en: Close this folder
ie: Clúder ci fólder

en: _Backgrounds and Emblems...
ie: F_undes e emblemas...

en: Prefere_nces
ie: Prefere_nties

en: Edit Caja preferences
ie: Modificar preferenties de Caja

en: Open _Parent
ie: Aperter li _superior

en: Open the parent folder
ie: Aperter li fólder superior

en: _Reload
ie: _Recargar

en: Reload the current location
ie: Recargar li actual localisation

en: _Contents
ie: _Contenete

en: Display Caja help
ie: Monstar li auxilie de Caja

en: _About
ie: _Pri

en: Display credits for the creators of Caja
ie: Monstrar li honores al creatores de Caja

en: Zoom _In
ie: _Agrandar

en: Increase the view size
ie: Augmentar li vise

en: Zoom _Out
ie: _Diminuer

en: Decrease the view size
ie: Diminuer li vise

en: Normal Si_ze
ie: Normal d_imension

en: Use the normal view size
ie: Usar li natural dimension

en: Connect to _Server...
ie: Connexer a _servitore...

en: Connect to a remote computer or shared disk
ie: Conexer a un lontan computator o disco partit

en: _Home Folder
ie: _Hem

en: _Computer
ie: _Computator

en: _Network
ie: _Rete

en: T_emplates
ie: Mod_elles

en: Open your personal templates folder
ie: Aperter vor personal fólder de modelles

en: _Trash
ie: Paper-_corb:

en: Open your personal trash folder
ie: Aperter vor personal fólder del Paper-corb

en: Show _Hidden Files
ie: Revelar c_elat files

en: Toggle the display of hidden files in the current window
ie: Celar o revelar celat files in li actual fenestre

en: Show Bac_kup Files
ie: Revelar files de reser_ve

en: Toggle the display of backup files in the current window
ie: Celar o revelar celat li files de reserve in li actual fenestre

en: _Up
ie: Ad-_up

en: _Home
ie: _Hem

en: Loading...
ie: Carga...

en: These files are on an Audio CD.
ie: Ti files es sur un audio CD.

en: These files are on an Audio DVD.
ie: Ti-ci files es sur un audio-DVD

en: These files are on a Video DVD.
ie: Ti-ci files es sur un Video-DVD

en: These files are on a Video CD.
ie: Ti-ci files es sur un Video CD

en: These files are on a Super Video CD.
ie: Ti-ci files es sur un Super Video CD

en: These files are on a Photo CD.
ie: Ti-ci files es sur un Foto CD

en: These files are on a Picture CD.
ie: Ti-ci files es sur un Picture CD.

en: The media contains digital photos.
ie: Li medie contene fotos digitalisat.

en: These files are on a digital audio player.
ie: Ti-ci files es sur un reproductor de audio digital.

en: The media contains software.
ie: Li medie contene programmas.

en: The media has been detected as "%s".
ie: Li medie esset detectet quam «%s».

en: Zoom In
ie: Agrandar

en: Zoom Out
ie: Diminuer

en: Zoom to Default
ie: Scale predefinit

en: Zoom
ie: Scale

en: Set the zoom level of the current view
ie: Adjustar li scale del actual vise

en: Background
ie: Funde

en: E_mpty Trash
ie: _Vacuar li Paper-corb

en: Create L_auncher...
ie: Crear un _lansator...

en: Create a new launcher
ie: Crear un nov lansator

en: Change Desktop _Background
ie: Alterar li _funde

en: Empty Trash
ie: Vacuar li Paper-corb

en: Desktop View
ie: Vise del pupitre

en: _Desktop
ie: _Pupitre

en: The desktop view encountered an error.
ie: Un errore evenit in li vise del pupitre.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
ie[0]: To va aperter %'d carte apart.
ie[1]: To va aperter %'d cartes apart.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
ie[0]: To va aperter %'d fenestre apart.
ie[1]: To va aperter %'d fenestres apart.

en: Select Items Matching
ie: Selecter elementes secun un mustre

en: _Pattern:
ie: _Mustre:

en: Examples:
ie: Exemples:

en: Save Search as
ie: Gardar li sercha quam

en: _Save
ie: _Gardar

en: Search _name:
ie: _Nómine de sercha:

en: _Folder:
ie: _Fólder:

en: "%s" selected
ie: «%s» selectet

en: %'d folder selected | %'d folders selected
ie[0]: %'d fólder selectet
ie[1]: %'d fólderes selectet

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
ie[0]:  (contenente %d element)
ie[1]:  (contenente %d elementes)

note: Translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
ie[0]:  (contenente %'d element total)
ie[1]:  (contenente %'d elementes total)

en: %'d item selected | %'d items selected
ie[0]: %'d element selectet
ie[1]: %'d elementes selectet

en: %'d other item selected | %'d other items selected
ie[0]: %'d altri element selectet
ie[1]: %'d altri elementes selectet

en: Free space: %s
ie: Spacie líber: %s

en: %s, Free space: %s
ie: %s, spacie líber: %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
ie[0]: Usar «%s» por aperter li selectet element
ie[1]: Usar «%s» por aperter li selectet elementes

en: Open parent location
ie: Aperter li localisation superior

en: Run "%s" on any selected items
ie: Lansar «%s» por omni selectet elementes

en: Create Document from template "%s"
ie: Crear un document secun li modelle «%s»

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
ie: Omni executibil files in ti-ci fólder va aparir in li menú Scriptes

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
ie: «%s» va esser movet quande vu va selecter li comande «Collar»

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
ie: «%s» va esser copiat si vu selecte li comande «Collar»

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
ie[0]: Li %'d selectet element va esser movet si vu selecte li comande «Collar»
ie[1]: Li %'d selectet elementes va esser movet si vu selecte li comande «Collar»

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
ie[0]: Li %'d selectet element va esser copiat si vu selecte li comande «Collar»
ie[1]: Li %'d selectet elementes va esser copiat si vu selecte li comande «Collar»

en: There is nothing on the clipboard to paste.
ie: Li Paperiere have necós usabil.

en: Unable to unmount location
ie: Ne successat demonter li localisation

en: Unable to eject location
ie: Ne successat ejecter li localisation

en: Unable to stop drive
ie: Ne successat stoppar un unité

en: Connect to Server %s
ie: Connexer a servitore %s

en: _Connect
ie: _Connexer

en: Link _name:
ie: _Nómine del ligament:

en: Create _Document
ie: Crear un _document

en: Open Wit_h
ie: Aperter _per

en: _Properties
ie: _Proprietás

en: View or modify the properties of each selected item
ie: Vider o modificar li proprietás de chascun selectet element

en: Create _Folder
ie: Crear un _fólder

en: Create a new empty folder inside this folder
ie: Crear un nov vacui fólder in ti-ci fólder

en: No templates installed
ie: Null modelles installat

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
ie: _Vacui file

en: Create a new empty file inside this folder
ie: Crear un nov vacui file in ti-ci fólder

en: Open the selected item in this window
ie: Aperter li selectet element in ti-ci fenestre

en: Open in Navigation Window
ie: Aperter in un fenestre de navigator

en: Open each selected item in a navigation window
ie: Aperter chascun selectet element in un fenestre de navigator

en: Open each selected item in a new tab
ie: Aperter chascun selectet element in un nov carte

en: Open in _Folder Window
ie: Aperter in un _fenestre de fólder

en: Open each selected item in a folder window
ie: Aperter chascun selectet element in un fenestre de fólder

en: Other _Application...
ie: _Altri application...

en: Choose another application with which to open the selected item
ie: Selecter un altri application por aperter li selectet element

en: Open With Other _Application...
ie: Aperter per altri _application...

en: _Open Scripts Folder
ie: _Aperter li fólder Scriptes

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
ie: Monstrar li fólder con scriptes que apari in ti-ci menú

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ie: Mover o copiar li files selectet antey per un comande «Exciser» o «Copiar»

en: _Paste Into Folder
ie: Co_llar ad-in li fólder

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ie: Mover o copiar li files selectet antey per un comande «Ciser» o «Copiar» al selectet fólder

en: Cop_y to
ie: Cop_iar a

en: M_ove to
ie: M_over a

en: Select all items in this window
ie: Selecter omni elementes in ti-ci fenestre

en: Select I_tems Matching...
ie: Selecter secun un mus_tre...

en: Select items in this window matching a given pattern
ie: Selecter elementes in ti-ci fenestre que corresponde a un mustre

en: _Invert Selection
ie: _Inverter li selection

en: Select all and only the items that are not currently selected
ie: Selecter solmen li elementes que ne es selectet nu

en: D_uplicate
ie: D_uplicar

en: Duplicate each selected item
ie: Duplicar chascun element selectet

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
ie[0]: C_rear ligament
ie[1]: C_rear ligamentes

en: Create a symbolic link for each selected item
ie: Crear un simbolic ligament por chascun element selectet

en: _Rename...
ie: _Renominar...

en: Rename selected item
ie: Renominar li selectet element

en: Move each selected item to the Trash
ie: Mover chascun element selectet in li Paper-corb

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ie: Deleter chascun element selectet sin mover it in li Paper-corb

en: _Restore
ie: _Restituer

en: _Undo
ie: _Defar

en: Undo the last action
ie: Defar li ultim action

en: _Redo
ie: _Refar

en: Redo the last undone action
ie: Refar li ultim action defat

en: Connect To This Server
ie: Connexer a ti-ci servitore

en: Mount the selected volume
ie: _Monter li volume

en: Unmount the selected volume
ie: Demonter li selectet volume

en: Eject the selected volume
ie: Ejecter li selectet volume

en: Format the selected volume
ie: Formatar li selectet volume

en: Start the selected volume
ie: Startar li selectet volume

en: Stop the selected volume
ie: Stoppar li selectet volume

en: Detect media in the selected drive
ie: Detecter un medie il li selectet unité

en: Mount the volume associated with the open folder
ie: Monter li volume associat con li apertet fólder

en: Unmount the volume associated with the open folder
ie: Demonter li volume associat con li apertet fólder

en: Eject the volume associated with the open folder
ie: Ejecter li volume associat con li apertet fólder

en: Format the volume associated with the open folder
ie: Formatar li volume associat con li apertet fólder

en: Start the volume associated with the open folder
ie: Startar li volume associat con li apertet fólder

en: Open File and Close window
ie: Aperter li file e cluder li fenestre

en: Sa_ve Search
ie: Sal_var li sercha

en: Save the edited search
ie: Gardar li modificat sercha

en: Sa_ve Search As...
ie: Sal_var li sercha quam...

en: Open this folder in a navigation window
ie: Aperter ti-ci fólder in un fenestre de navigator

en: Open this folder in a new tab
ie: Aperter ti-ci fólder in un nov carte

en: Open this folder in a folder window
ie: Aperter ti-ci fólder in un fenestre de fólder

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
ie: Mover o copiar li files selectet antey per un comande «Exciser» o «Copiar» al selectet fólder

en: Move this folder to the Trash
ie: Mover ti-ci fólder in li Paper-corb

en: Delete this folder, without moving to the Trash
ie: Deleter ti-ci fólder sin mover it in li Paper-corb

en: Mount the volume associated with this folder
ie: Monter li volume associat con ti-ci fólder

en: Unmount the volume associated with this folder
ie: Demonter li volume associat con ti-ci fólder

en: Eject the volume associated with this folder
ie: Ejecter li volume associat con ti-ci fólder

en: Format the volume associated with this folder
ie: Formatar li volume associat con ti-ci fólder

en: Start the volume associated with this folder
ie: Startar li volume associat con ti-ci fólder

en: Stop the volume associated with this folder
ie: Stoppar li volume associat con ti-ci fólder

en: View or modify the properties of this folder
ie: Monstrar o modificar li proprietás de ti-ci fólder

en: _Other pane
ie: _Altri panel

en: Copy the current selection to the other pane in the window
ie: Copiar li actual selection al altri panel del fenestre

en: Move the current selection to the other pane in the window
ie: Mover li actual selection al altri panel del fenestre

en: Copy the current selection to the desktop
ie: Copiar li actual selection al Pupitre

en: Move the current selection to the desktop
ie: Mover li actual selection al Pupitre

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
ie: Executer o gerer scriptes ex %s

en: _Scripts
ie: _Scriptes

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
ie[0]: Mover li selectet file ex li Paper-corb
ie[1]: Mover li selectet files ex li Paper-corb

en: Start the selected drive
ie: Startar li selectet unité

en: Connect to the selected drive
ie: Conexer al selectet unité

en: _Start Multi-disk Drive
ie: _Startar li unité multidisco

en: Start the selected multi-disk drive
ie: Startar li selectet unité multidisco

en: U_nlock Drive
ie: D_esserrar li unité

en: Unlock the selected drive
ie: Desserrar li selectet unité

en: Stop the selected drive
ie: Stoppar li selectet unité

en: _Disconnect
ie: _Desconexer

en: Disconnect the selected drive
ie: Deconexer li selectet unité

en: _Stop Multi-disk Drive
ie: _Stoppar li unité multidisco

en: Stop the selected multi-disk drive
ie: Stoppar li selectet unité multidisco

en: Lock the selected drive
ie: Serrar li selectet unité

en: Start the drive associated with the open folder
ie: Startar li unité associat con li apertet fólder

en: Connect to the drive associated with the open folder
ie: Conexer al unité associat con li apertet fólder

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
ie: Startar li unité multidisco associat con li apertet fólder

en: Unlock the drive associated with the open folder
ie: Desserrar li unité associat con li apertet fólder

en: _Stop the drive associated with the open folder
ie: _Stoppar li unité associat con li apertet fólder

en: Safely remove the drive associated with the open folder
ie: Securmen remover li unité associat con li apertet fólder

en: Disconnect the drive associated with the open folder
ie: Deconexer li unité associat con li apertet fólder

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
ie: Stoppar li unité multidisco associat con li apertet fólder

en: Lock the drive associated with the open folder
ie: Serrar li unité associat con li apertet fólder

en: Browse in New _Window
ie: Navigar in un nov _fenestre

en: _Browse Folder | _Browse Folders
ie[0]: _Navigar li fólder
ie[1]: _Navigar li fólderes

en: Browse in New _Tab
ie: Navigar in un nov car_te

en: _Delete Permanently
ie: _Deleter permanentmen

en: Delete the open folder permanently
ie: Deleter li apertet fólder permanentmen

en: Move the open folder to the Trash
ie: Mover li apertet fólder in li Paper-corb

en: _Open With %s
ie: _Aperter per %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
ie[0]: Aperter in %'d nov _fenestre
ie[1]: Aperter in %'d nov _fenestres

en: Browse in %'d New _Window | Browse in %'d New _Windows
ie[0]: Navigar in %'d nov _fenestre
ie[1]: Navigar in %'d nov _fenestres

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
ie[0]: Aperter in %'d nov car_te
ie[1]: Aperter in %'d nov car_tes

en: Browse in %'d New _Tab | Browse in %'d New _Tabs
ie[0]: Navigar in %'d nov car_te
ie[1]: Navigar in %'d nov car_tes

en: Delete all selected items permanently
ie: Deleter omni selectet elementes permanentmen

en: Make a _Link
ie: Crear un _ligament

en: _Download
ie: _Descargar

en: Drag and drop is not supported.
ie: Tirar-e-cader es ínsupportat.

note: Translators: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
ie: Textu cadet.txt

note: Translators: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
ie: data cadet

en: Undo
ie: Defar

en: Redo
ie: Refar

en: Comment
ie: Nota

en: Command
ie: Comande

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ie: Vu ne have necessi permissiones por vider li contenete de «%s».

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ie: Ne successat trovar «%s». Fórsan it ha esset deletet recentmen.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
ie: Ne successar monstrar li tot contenete de «%s»: %s

en: The folder contents could not be displayed.
ie: Li contenete del fólder ne posse esser monstrat.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ie: Li nómine «%s» es ja usat in ti-ci fólder. Ples usar un altri nómine.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
ie: «%s» ne existe in ti-ci fólder. Forsan it esset movet o removet.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
ie: Vu ne have necessi permissiones por renominar «%s».

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ie: Li nómine “%s” es ínvalid pro que it contene li simbol “/”. Ples usar un altri nómine.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
ie: Li nómine “%s” es ínvalid. Ples usar un altri nómine.

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
ie: Ne successat renominar «%s» a «%s»: %s

en: The item could not be renamed.
ie: Li element ne posse esser renominat.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ie: Vu ne have necessi permissiones por alterar li gruppe de «%s».

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
ie: Ne successat alterar li gruppe de «%s»: %s

en: The group could not be changed.
ie: Li gruppe ne posse esset changeat.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
ie: Ne successat alterar li possessor de «%s»: %s

en: The owner could not be changed.
ie: Li possessor ne posse esset changeat.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
ie: Ne successat alterar li permissiones de «%s»: %s

en: The permissions could not be changed.
ie: Li permissiones ne posse esset changeat.

en: Renaming "%s" to "%s".
ie: Renomination de «%s» a «%s».

en: by _Name
ie: Secun _nómine

en: Keep icons sorted by name in rows
ie: Arangear icones in ranges secun li nómine

en: by _Size
ie: Secun _grandore

en: Keep icons sorted by size in rows
ie: Arangear icones in ranges secun li grandore

en: by S_ize on Disk
ie: secun grandore sur d_isco

en: Keep icons sorted by disk usage in rows
ie: Arangear icones in ranges secun li usage de disco

en: by _Type
ie: Secun _tip

en: Keep icons sorted by type in rows
ie: Arangear icones in ranges secun li tip

en: by Modification _Date
ie: Secun li _date de modification

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ie: Arangear icones in ranges secun li date de modification

en: by _Emblems
ie: Secun _emblemas

en: Keep icons sorted by emblems in rows
ie: Arangear icones in ranges secun li emblema

en: by T_rash Time
ie: secun li date de de_letion

en: Keep icons sorted by trash time in rows
ie: Arangear icones in ranges secun li date de deletion

en: by E_xtension
ie: secun e_xtension

en: _Organize Desktop by Name
ie: _Ordinar li Pupitre secun nómine

en: Arran_ge Items
ie: Ordi_nar elementes

en: Resize Icon...
ie: Redimensionar li icone...

en: Make the selected icon resizable
ie: Far li selectet icone redimensionabil

en: Restore Icons' Original Si_zes
ie: Re_stituer li dimensiones original del icones

en: Restore each selected icon to its original size
ie: Restituer chascun selectet icone al su original dimension

en: _Organize by Name
ie: _Ordinar secun nómine

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ie: Repositionar li icones por plenar li fenestre sin superposition

en: Compact _Layout
ie: _Layout compact

en: Re_versed Order
ie: Órdine re_versat

en: Display icons in the opposite order
ie: Monstrar icones in li reverset órdine

en: _Keep Aligned
ie: _Mantener alineament

en: Keep icons lined up on a grid
ie: Alinear icones a un grill

en: _Manually
ie: _Manualmen

en: Leave icons wherever they are dropped
ie: Lassar icones in su actual positiones

en: By _Name
ie: Secun _nómine

en: By _Size
ie: Secun _grandore

en: By S_ize on Disk
ie: secun grandore sur d_isco

en: By _Type
ie: Secun _tip

en: By Modification _Date
ie: Secun li _date de modification

en: By _Emblems
ie: Secun _emblemas

en: By T_rash Time
ie: Secun li date de de_letion

en: By E_xtension
ie: Secun e_xtension

en: Restore Icon's Original Si_ze
ie: Re_stituer li dimension original del icone

en: pointing at "%s"
ie: directet a «%s»

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
ie: _Icones

en: The icon view encountered an error.
ie: Un errore evenit in li vise de icones.

en: Display this location with the icon view.
ie: Monstrar ti-ci localisation quam un vise de icones.

en: The compact view encountered an error.
ie: Un errore evenit in li vise compact.

en: Display this location with the compact view.
ie: Monstrar ti-ci localisation quam un vise compact.

en: (Empty)
ie: (Vacui)

en: %s Visible Columns
ie: Columnes visibil por %s

en: Choose the order of information to appear in this folder:
ie: Reordina li information que apari in ti-ci fólder:

en: Visible _Columns...
ie: _Columnes visibil...

en: Select the columns visible in this folder
ie: Selecter li monstrat columnes in ti-ci fólder

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
ie: _Liste

en: The list view encountered an error.
ie: Un errore evenit in li vise de liste.

en: Display this location with the list view.
ie: Monstrar ti-ci localisation quam un liste.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ie: On ne posse assignar plu quam ún personal icone!

en: _Name: | _Names:
ie[0]: _Nómine:
ie[1]: _Nómines:

en: Properties
ie: Proprietás

en: %s Properties
ie: Proprietás de %s

en: Cancel Group Change?
ie: Anullar alteration de gruppe?

en: Cancel Owner Change?
ie: Anullar alteration de possessor?

en: nothing
ie: necós

en: unreadable
ie: ínleibil

en: %'d item, with size %s (%s on disk) | %'d items, totalling %s (%s on disk)
ie[0]: %'d element, %s in grandore (%s sur disco)
ie[1]: %'d elementes, %s total (%s sur disco)

en: (some contents unreadable)
ie: (alcun contenete ínleibil)

en: Contents:
ie: Contenete:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
ie: ocupat

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
ie: líber

en: Total capacity:
ie: Total capacitá:

en: Filesystem type:
ie: Tip de fil-sistema:

en: Link target:
ie: Adresse de ligament:

en: Size on Disk:
ie: Grandore sur disco:

en: Accessed:
ie: Accesset:

en: Modified:
ie: Modificat:

en: Created:
ie: Creat:

en: Free space:
ie: Spacie líber:

en: _Read
ie: _Letion

en: _Write
ie: Scr_ition

en: E_xecute
ie: E_xecution

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
ie: null

en: list
ie: listation

en: read
ie: letion

en: create/delete
ie: creation/deletion

en: write
ie: scrition

en: access
ie: accesse

en: Access:
ie: Accesse:

en: Folder access:
ie: Accesse a fólderes:

en: File access:
ie: Accesse a files:

en: List files only
ie: Solmen listar files

en: Access files
ie: Accesser files

en: Create and delete files
ie: Crear e deleter files

en: Read-only
ie: Solmen letion

en: Read and write
ie: Letion e scrition

en: Set _user ID
ie: Assignar ID de _usator

en: _Owner:
ie: _Possessor:

en: Owner:
ie: Possessor:

en: _Group:
ie: _Gruppe:

en: Group:
ie: Gruppe:

en: Others
ie: Li altris

en: Execute:
ie: Execution:

en: Allow _executing file as program
ie: Permisser _executer li file quam un programma

en: Others:
ie: Altris:

en: Folder Permissions:
ie: Permissiones del fólder:

en: File Permissions:
ie: Permissiones del file:

en: Text view:
ie: Previder li textu:

en: SELinux context:
ie: Contextu SELinux:

en: Last changed:
ie: Changeat:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
ie: Applicar permissiones al contenete files

en: Creating Properties window.
ie: Creante li fenestre de proprietás.

en: Select Custom Icon
ie: Selecter un personal icone

en: Tree
ie: Árbor

en: Show Tree
ie: Monstra un árbor
