MATE Desktop Environment - en to km translation catalogue (8 entries)

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Network Servers icon visible on the desktop
km: រូបតំណាង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ​ដែល​មើល​ឃើញ​លើ​ផ្ទៃតុ

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
km: ប្រសិនបើ​វា​ពិត រូបតំណាង​តភ្ជាប់​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ នឹង​ត្រូវ​បានដាក់​លើ​ផ្ទៃតុ ។

en: Desktop
km: ផ្ទៃតុ

en: _Search
km: ស្វែងរក

en: Documents
km: ឯកសារ

en: _Network
km: បណ្តាញ

en: Undo
km: មិនធ្វើវិញ
