Rodent Delta - en to dz translation catalogue (225 entries)

en: image
dz: གཟུགས་བརྙན།

en: Audio
dz: རྣར་ཉན་

en: Video
dz: ཝི་ཌིའོ་ (V)

en: text
dz: ཚིག་ཡིག

en: readme
dz: ང་ལྷག་

en: html
dz: ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ།

en: App
dz: ཨེཔ།

en: trash
dz: ཕྱགས་ཧོད།

note: Only in the event that a valid mime type is not found, and magic option is set, do magic. Resolve icon id from mimetype or mimemagic. Override of particular mimetypes (except for directories)
en: unknown
dz: མ་ཤེསཔ

en: None
dz: ཅི་མེད།

en: Note: Some changes will not take effect until restart
dz: དྲན་འཛིན: ལོག་འགོ་མ་བཙུགས་ཚུན་ཚོད་ བསྒྱུར་བཅོས་ལ་ལོ་ཅིག་ལུ་ ནུས་པ་མི་འོང་།

en: Directory
dz: སྣོད་ཐོ།

en: binary
dz: ཟུང་ལྡན།

en: Character device
dz: ཡིག་འབྲུ་ཐབས་འཕྲུལ།

en: C
dz: སི་

en: Block device
dz: ཐབས་འཕྲུལ་འགག

en: FIFO
dz: ཨེཕ་ཨའི་ཨེཕ་ཨོ།

en: Close
dz: ཁ་བསྡམ།

en: Clear
dz: བསལ།(C)

en: Iconify
dz: ངོས་དཔར་བཟོ་ནི་

note: no selection
en: Command:
dz: བརད་བཀོད།

en: Permission denied
dz: གནང་བ་བྱིན་མ་བཏུབ།

en: No
dz: མེན།

en: List View
dz: ཐོ་ཡིག་གི་མཐོང་སྣང་། (L)

en: Icon size:
dz: ངོས་དཔར་ཚད།:

en: User Input
dz: ལག་ལེན་པའི་ཨིན་པུཊི།

en: Please enter a passphrase to use.
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནི་གི་དོན་ལས་ ཆོག་ཚིག་ཅིག་བཙུགས་གནང་།

en: Username:
dz: ལག་ལེན་པའི་མིང་: (U)

en: Ok
dz: བཏུབ་

note: XXX create ok and cancel buttons
en: Cancel
dz: ཆ་མེད་གཏང་

en: bytes
dz: བཱའིཊིསི་

en: Kilobytes
dz: ཀི་ལོ་བཱའིཊིསི།

note: 0x04
en: Columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ།

note: 0x020
en: Colorize
dz: ཚོན་གཏང་།

note: 0x0400 0x010 0x040 0x080
en: recursive
dz: སླར་ལོག་འབད་བཏུབ་

note: 0x0800000
en: Inode
dz: ཨི་ནོཌི།

note: 0x02000000
en: Details
dz: རྒྱས་བཤད་ཚུ་

note: 0x04000000
en: Comma separated values (CSV)
dz: ལྷོད་རྟགས་ཀྱིས་སོ་སོ་འཕྱལ་འཕྱལ་བའི་གནས་གོང་ཚུ་(སི་ཨེསི་ཝི་)

note: 0x020000000 0x0800 0x02000 0x0400 0x0200
en: Help
dz: གྲོགས་རམ།(H)

note: 0x040000000 0x01000 0x04000 0x0800 0x0400
en: Version
dz: ཐོན་རིམ།

note: 0x0800 0x010 0x0200 0x0100
en: Verbose
dz: ཚིག་མང་།(b)

note: 0x0100
en: Create Symbolic Link
dz: བརྡ་མཚོན་པའི་འབྲེལ་ལམ་གསར་བསྐྲུན་འབད།

note: 0x0200
en: Undelete
dz: བཏོན་བཤོལ། (U)

en: Mount local disks and devices
dz: ཉེ་གནས་ཀྱི་ཌིཀསི་དང་ ཐབས་འཕྲུལ་ཚུ་ སྦྱར་བརྩེགས་འབད།

en: View current processes and monitor system state
dz: ད་ལྟོའི་ལས་སྦྱོར་དང་ ལྟ་རྟོག་རིམ་ལུགས་ཀྱི་ གནས་ལུགས་སྟོན།

en: Windows networks (SMB)
dz: ཝིན་ཌོསི་ཡོང་འབྲེལ།(ཨེསི་ཨེམ་བི)

en: FUSE Volume
dz: ཕིའུསི་ སྦུང་ཚད་

en: NFS Network Volume
dz: ཨེན་ཨེཕ་ཨེསི་ ཡོངས་འབྲེལ་སྦུང་ཚད།

en: CIFS Volume
dz: སི་ཨའིཨེཕ་ཨེསི་སྦུང་ཚད།

en: Settings
dz: སྒྲིག་སྟངས་ཚུ།(S)

en: Properties
dz: རྒྱུ་དངོས་ཚུ།

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a double click
dz: ཨེབ་གཏང་ ཐེངས་གཉིས་དང་བཅས་ རྣམ་གྲངས་འདི་ཚུ་ ཤུགས་ལྡན་བཟོ།

en: Drag: move
dz: འདྲུད་ སྤོ།

en: Yes
dz: ཨིན།

en: Emblems
dz: ལས་རྟགས་ཚུ།

en: Enable tooltips
dz: ལག་ཆས་ཕན་བསླབ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Icon size
dz: ངོས་དཔར་གྱི་ཚད་

en: Terminal Emulator
dz: ཊར་མི་ནཱལ་ ནུས་འཕྲུལ་

en: Text Editor
dz: ཚིག་ཡིག་ཞུན་དགཔ་

en: Right margin
dz: གཡས་ཀྱི་ས་སྟོང་

en: Left Margin
dz: གཡོན་གྱི་ས་སྟོང༌།

en: Background image
dz: རྒྱབ་གཞིའི་གཟུགས་བརྙན།

en: Background color
dz: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: Disabled
dz: ལྕོགས་མིན་བཟོ་ཡོདཔ།

en: Normal
dz: སྤྱིར་གཏང་

en: Compact
dz: སྲབ་ཆུང་

en: Big
dz: བིག

en: Huge
dz: སྦོམ།(L)

en: Reload All Tabs in All Windows
dz: ཝིན་ཌོ་ག་ར་ནང་ལུ་ཨེབ་ལྡེ་ག་ར་མངོན་གསལ་འབད (l)

en: Select Folder
dz: སྣོད་འཛིན་སེལ་འཐུ་འབད།

en: default
dz: སྔོན་སྒྲིག་

en: Select a folder
dz: སྣོད་ཐོ་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Creating a new file (%s)
dz: ཡིག་སྣོད་གསརཔ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་དོ། (%s)

en: Icons
dz: ངོས་དཔར་ཚུ།

note: //////////////// General
en: General
dz: ཡོངས་ཁྱབ་

en: General Options
dz: སྤྱིར་བཏང་གདམ་ཁ་ཚུ། (r)

en: Content Type
dz: ནང་དོན་དབྱེ་བ།

en: Labels
dz: ཁ་ཡིག་ཚུ་

en: Variable width font
dz: འགྱུར་བའི་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་རྒྱ་ཚད།

note: /////////////////////// Desktop options ////////////////////// Ls options ////////////////////// Copy options ////////////////////// Move options ////////////////////// link options ////////////////////// remove options ////////////////////// shred options
en: Options
dz: གདམ་ཁ་ཚུ།

note: Mimetype files not used anymore: #define FREEDESKTOP_MIME_FILE 	PACKAGE_DATA_DIR,RC_DIR,"freedesktop.org.xml" #define MAGIC_MIME_FILE 	PACKAGE_DATA_DIR,RC_DIR,"types.xml" //////////////////////////   General files   /////////////////////////////////////// Default desktop directory
en: Desktop
dz: ཌེགསི་ཊོཔ་ (K)

en: Allow
dz: འབད་ཆོག་པ་

en: Copy
dz: འདྲ་བཤུས། (C)

en: Move
dz: སྤོ་བཤུད་འབད། (o)

note: **************
en: Delete
dz: བཏོན་གཏང་།(D)

note: ////////////////////// rodent plugins
en: Plugins
dz: པ་ལག་ཨིནསི།(P)

note: ////////////////////// rodent modules
en: Modules
dz: ཚད་གཞི་ཚུ་

en: Variable
dz: འགྱུར་ཅན།

en: Value
dz: གནས་གོང་།

en: Personal settings
dz: རང་དོན་སྒྲིག་སྟངས་

note: ok and cancel buttons
en: Apply
dz: འཇུག་སྤྱོད་འབད། (A)

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
dz: བརྡ་དོན།

en: Permissions
dz: གནང་བ་ཚུ།

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
dz: བདག་པོ།:

en: Read
dz: ལྷག། (R)

en: Write
dz: འབྲི་(W)

en: Execute
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནི།

note: gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[0], 0 + o, 1 + o, 0, 1, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[1], 1 + o, 2 + o, 0, 1, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[2], 2 + o, 3 + o, 0, 1, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[3], 3 + o
en: Group:
dz: སྡེ་ཚན: (G)

note: gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[5], 0 + o, 1 + o, 1, 2, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[6], 1 + o, 2 + o, 1, 2, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[7], 2 + o, 3 + o, 1, 2, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[8], 3 + o
en: Others:
dz: གཞན་ཚུ།:

en: Sticky
dz: རྩི་ཅན་

en: Paths
dz: འགྲུལ་ལམ་ཚུ།

en: Path
dz: འགྲུལ་ལམ་

en: More...
dz: ཧེང་བཀལ་...(M)

en: Owner
dz: བདག་པོ།

en: Preview
dz: སྔོན་ལྟ་

en: Kill
dz: གསད། (K)

en: PID
dz: པི་ཨའི་ཌི།

en: File
dz: ཡིག་སྣོད།(F)

en: Destination
dz: འགྲོ་ཡུལ།(D)

en: List files only
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་རྐྱངམ་གཅིག་ ཐོ་བཀོད་འབད།

en: Extract files from the archive
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ཡིག་མཛོད་ནང་ལས་ ཕྱིར་འདོན་འབད།

en: Open in New Window
dz: སྒོ་སྒྲིག་གསརཔ་ནང་ལུ་ ཁ་ཕྱེ་(W)

note: Different button icon for the toolbar
en: Open in New Tab
dz: མཆོང་ལྡེ་གསརཔ་ཁ་ཕྱེ།(T)

en: Create a new archive
dz: ཡིག་མཛོད་གསརཔ་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད

en: Install
dz: གཞི་བཙུགས།(I)

en: Uninstall
dz: གཞི་བཙུགས་མ་འབད་

en: Information about the program
dz: ལས་རིམ་དེ་གི་སྐོར་ལས་བརྡ་དོན།

en: Unexpected error: %s
dz: རེ་བ་མེད་པའི་འཛོལ་བ་:%s

note: title
en: Remove
dz: རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(R)

en: Delete Files/Directories
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་/སྣོད་ཐོ་ཚུ་བཏོན་གཏང་།

en: Delete %s
dz: %s བཏོན་གཏང་

en: Selection:
dz: སེལ་འཐུ།

en: No selection available
dz: སེལ་འཐུ་འཐོབ་ཚུགསཔ་མེད་

en: Open with %s
dz: %s དང་ཅིག་ཁར་ཁ་ཕྱེ་

en: Go To
dz: ལུ་འགྱོ།(G)

en: Run in Terminal
dz: ཊར་མི་ནལ་ནང་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Select directory
dz: སྣོད་ཐོ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Create New Folder
dz: སྣོད་འཛིན་གསརཔ་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Selection
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི།(S)

en: Unmounting %s
dz: %s སྦྱར་བརྩེག་འབད་བཤོལ་དོ།

en: Mounting %s
dz: སྦྱར་བརྩེགས་འབད་དོ། %s

en: Cut
dz: བཏོག། (t)

en: Name
dz: མིང་།

en: New file
dz: ཡིག་སྣོད་གསརཔ།

en: Select All
dz: ཆ་མཉམ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: The operation was cancelled.
dz: བཀོལ་སྤྱོདཔ་འདི་ཆ་མེད་གཏང་ནུག།

en: Shift
dz: སོར་ལྡེ་

en: Control
dz: ཚད་འཛིན།

en: Alt
dz: གདམ་ལྡེ་

en: Home
dz: ཁྱིམ་

en: Left
dz: གཡོན།

en: Up
dz: ཡར། (U)

en: Right
dz: གཡས།

en: Down
dz: མར། (w)

en: End
dz: མཇུག་བསྡུ།

en: Begin
dz: འགོ་འཛུགས།

en: Insert
dz: ནང་བཙུགས། (I)

en: Equal
dz: མཉམ་པ་(q)

en: Add
dz: ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།(A)

en: Subtract
dz: ཕབ།

en: The location does not exist.
dz: གནས་ཁོངས་འདི་མིན་འདུག

en: Accept
dz: དང་ལེན་འབད།

en: Click
dz: ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Rename
dz: བསྐྱར་མིང་བཏགས་ནི་

en: Duplicate
dz: རྫུན་མ་(D)

en: Link to %s
dz: %s ལུ་འབྲེལ་མཐུད་འབད

en: Regular file
dz: དུས་རྒྱུན་ཡིག་སྣོད།

en: Confirm:
dz: ངེས་དཔྱད་འབད་ནི།

en: Sorry, passwords do not match
dz: དགོངསམ་མ་འཁྲེལ་ ཆོག་ཡིག་ཚུ་མི་མཐུན་པས།

en: Too many matches
dz: མཐུན་སྒྲིག་གནམ་མེད་ས་མེད་ཡོདཔ།

en: Options:
dz: གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Command
dz: བརྡ་བཀོད།

en: User
dz: ལག་ལེན་པ།

en: Host
dz: ཧོསཊི་

en: command
dz: བརྡ་བཀོད་

en: file
dz: ཡིག་སྣོད་

en: Keybinding
dz: ཀི་བཱའིན་ཌིང་།

en: You may not specify duplicate patterns
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་དཔེ་གཞིའི་ངོ་བཤུས་ གསལ་བཀོད་མི་འབདཝ་འོང་།

en: Modify
dz: ལེགས་བཅོས་འབད།

en: Attribute
dz: ཁྱད་ཆོས་

en: Select A File
dz: ཡིག་སྣོད་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་

en: Validate document
dz: ཡིག་ཆ་ནུས་ལྡན་བཟོ་(l)

en: Save
dz: སྲུངས།

en: Select File
dz: ཡིག་སྣོད་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Preparing
dz: གྲ་སྒྲིག་འབད་དོ།

en: Mount Point
dz: སྦྱར་བརྩེགས་འབད་ས་

en: Contributors
dz: ཕན་འདེབས་པ་

en: This is free software with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
dz: འདི་ ABSOLUTELY NO WARRANTY དང་ཅིག་ཁར་མཉེན་ཆས་སྟོངམ་ཨིན།

en: About
dz: སྐོར་ལས།(A)

en: Create new file in the given directory
dz: གྲ་སྒྲིག་སྣོད་ཐོའི་ནང་ ཡིག་སྣོད་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Create a new empty folder inside this folder
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་གི་ནང་ན་ སྣོད་འཛིན་གསརཔ་སྟོངམ་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Link
dz: འབྲེལ་ལམ་

en: Show hidden files
dz: གསང་བའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་སྟོན།

en: Show Backup Files
dz: རྒྱབ་ཐག་ཡིག་སྣོད་ཚུ་སྟོན།

en: System
dz: རིམ་ལུགས་

en: Go up
dz: ཡར་་འགྱོ

en: Go back
dz: རྒྱབ་ལུ་འགྱོ།

en: Go forward
dz: གདོང་ལུ་འགྱོ།

en: Paste
dz: སྦྱར། (P)

en: Open with
dz: དང་གཅིག་ཁར་ཁ་ཕྱེ།

en: Add bookmark
dz: དེབ་རྟགས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Toggle Bookmark
dz: དེབ་རྟགས་སོར་སྟོན་འབད།(T)

note: This is the same as REFRESH_CALLBACK, except that this one gets displayed in menu:
en: Reload
dz: ཡར་བསྐྱར་མངོན་གསལ།(R)

note: This is the same as FIND_CALLBACK, except that this one gets displayed in menu:
en: Search
dz: འཚོལ་ཞིབ།

en: Invert Selection
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ འདྲེན་རྟགས་ནང་བཙུགས། (I)

en: Sort by name
dz: མིང་གིས་ དབྱེ་སེལ་འབད་(N)

en: Default sort order
dz: སྔོན་སྒྲིག་དབྱེ་སེལ་གོ་རིམ།

en: Group
dz: སྡེ་ཚན།

en: Default icon zoom level
dz: སྔོན་སྒྲིག་ངོས་དཔར་རྒྱས་ཟུམ་གྱི་གནས་རིམ།

note: {SUBMENU_TYPE,"main_popup_menu","module1","Module1",NULL,},
en: Go
dz: འགྱོ།

en: Applications
dz: གློག་རིམ་

en: Sort
dz: དབྱེ་སེལ་

en: View
dz: སྟོན།(V)

en: Select
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི།(S)

en: Home Directory
dz: ཁྱིམ་སྣོད་ཐོ་

en: click
dz: ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Hidden
dz: སྦ་ཡོདཔ་

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: Date
dz: ཚེས་གྲངས་

en: Size
dz: ཚད།

en: Mode
dz: ཐབས་ལམ།

en: List
dz: ཐོ་ཡིག

en: Tiny
dz: ཕྲ་བ་

en: File Type
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་དབྱེ་བ།

en: MIME Type
dz: མ་ཡིམ་གྱི་དབྱེ་བ།

en: Encoding
dz: ཨིན་ཀོ་ཌིང་།

en: Folder
dz: སྣོད་འཛིན་

en: Links
dz: འབྲེལ་མཐུད་ཚུ།

en: Remote File
dz: ཐག་རིང་གི ཡིག་སྣོད།

en: Plugin services
dz: པ་ལག་ཨིན་གྱི་ཞབས་ཏོག་ཚུ་

en: Run
dz: གཡོག་བཀོལ། (R)

en: All Instances
dz: དུས་སྐབས་ཆ་མཉམ།

en: No file selected
dz: ཡིག་སྣོད་སེལ་འཐུ་འབད་མེདཔ།

en: Loading %s...
dz: %s་མངོན་གསལ་འབད་དོ་་་་

en: rodent-translation-team
dz: ***  dzongkha <pgeyleg@dit.gov.bt>
    
    -  @ 2006 Free software foundation,Inc. <>.
    -  tashi tshewang <tashi2ta@yahoo.com>, 2006.
    -  @ Free Software Foundation, Inc. <>.
    -  @ 2006 Free software foundation, Inc. <>.
    -  @ 2006 Free Software Foundation. Inc. <>.
    -  @ 2006, Free software foundation, Inc. <>.
    -  Norbu <nor_den@hotmail.com>, 2006.
    -  @ 2006, Free Software Foundation, Inc. <>.
    -  @ 2006 Free Software Foundation Inc. <>.
    -  Sonam Rinchen <somchen@druknet.bt>, 2006.
    -  @ 2006 Free Software Foundation,Inc. <>.
    -  copyright @ 2006 Free Software Foundation, Inc. <>.
    -  @ 2006 Free Software Foundation, Inc. <>.
    -  Dorji Tashi <dorjee_doss@hotmail.com>, 2006.
    -------------------------------------
