Rodent Delta - en to eu translation catalogue (369 entries)

en: image
eu: irudia

en: Audio
eu: Audioa

en: Video
eu: Bideoa

en: text
eu: testua

en: readme
eu: irakhau

en: App
eu: Aplikazioa

en: trash
eu: zakarrontzia

en: package
eu: paketea

en: script
eu: script-a

note: Only in the event that a valid mime type is not found, and magic option is set, do magic. Resolve icon id from mimetype or mimemagic. Override of particular mimetypes (except for directories)
en: unknown
eu: ezezaguna

en: None
eu: Bat ere ez

en: Note: Some changes will not take effect until restart
eu: Oharra: aldaketa batzuk ez dira aplikatuko berrabiatu arte

en: No Read Permission
eu: Ez dago irakurtzeko baimenik

en: Directory
eu: Direktorioa

en: binary
eu: bitarra

en: Character device
eu: Karaktere-gailua

en: Block device
eu: Blokeatu gailua

en: Socket
eu: Socket-a

note: strftime format for non-recent files (older than 6 months), in -l output when --time-style=locale is specified.  This should contain the year, month and day (at least), in an order that is understood by people in your locale's territory. Please try to keep the number of used screen columns small, be
en: %b %e  %Y
eu: %Y  %b %e

en: Console Message Viewer
eu: Konsolako mezu ikustailua

en: Close
eu: Itxi

en: Clear
eu: Garbitu

en: Iconify
eu: Ikonotu

en: %'d item selected | %'d items selected
eu[0]: Eementu %'d hautatuta
eu[1]: %'d elementu hautatuta

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
eu[0]:  (elementu %'d du)
eu[1]:  (%'d elementu ditu)

note: no selection
en: Command:
eu: Komandoa:

en: Permission denied
eu: Baimena ukatuta

en: Do you want to retry?
eu: Berrekin nahi duzu?

en: Alternate:
eu: Txandakatu:

en: No
eu: Ez

en: Huge (%sx%s)
eu: Itzela (%sx%s)

en: Large (%sx%s)
eu: Handia (%sx%s)

en: Medium (%sx%s)
eu: Ertaina (%sx%s)

en: Small (%sx%s)
eu: Txikia (%sx%s)

en: List View
eu: Zerrenda-ikuspegia

en: Icon size:
eu: Ikono-tamaina:

en: Icon size: %s pixels (standard size)
eu: Ikonoaren tamaina: %s pixel (tamaina estandarra)

en: Icon size: %s pixels
eu: Ikonoaren tamaina: %s pixel

en: User Input
eu: Erabiltzailearen sarrera

en: Please enter a passphrase to use.
eu: Idatzi erabili beharreko pasaesaldia.

en: Password associated to the user
eu: Erabiltzailearen pasahitza

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Ok
eu: Ados

note: XXX create ok and cancel buttons
en: Cancel
eu: Utzi

en: bytes
eu: byte

en: Gigabytes
eu: Gigabyteak

en: Megabytes
eu: Megabyte

en: Kilobytes
eu: Kilobyteak

en: %'u item | %'u items
eu[0]: Elementu %'u
eu[1]: %'u elementu

en: The location is empty.
eu: Kokalekua hutsik dago.

note: 0x04
en: Columns
eu: Zutabeak

note: 0x020
en: Colorize
eu: Koloreztatu

note: 0x0100 0x04
en: Always follow links
eu: Beti jarraitu estekak

note: 0x0200 0x08 0x020 0x080
en: Don't follow symbolic links
eu: Ez jarraitu esteka sinbolikoak

note: 0x0400 0x010 0x040 0x080
en: recursive
eu: errekurtsiboa

note: 0x0800
en: Sort by Size
eu: Ordenatu tamainaren arabera

note: 0x02000 0x0200000000
en: Sort by Date
eu: Ordenatu dataren arabera

note: 0x0100000
en: Do Not Sort
eu: Ez sailkatu

note: 0x0800000
en: Inode
eu: Inodoa

note: 0x02000000
en: Details
eu: Xehetasunak

note: 0x04000000
en: Comma separated values (CSV)
eu: Komaz bereizitako balioak (CSV)

note: 0x01000 0x04 0x040 0x08 0x010
en: Interactive
eu: Elkarreragilea

note: 0x020000000 0x0800 0x02000 0x0400 0x0200
en: Help
eu: Laguntza

note: 0x040000000 0x01000 0x04000 0x0800 0x0400
en: Version
eu: Bertsioa

note: 0x040 0x02 0x010 0x04
en: force
eu: behartu

note: 0x0200 0x08
en: Do not overwrite any file
eu: Ez gainidatzi fitxategirik

note: 0x0400
en: Preserve all attributes
eu: Mantendu atributu guztiak

note: 0x0800 0x010 0x0200 0x0100
en: Verbose
eu: Xehatua

note: 0x01000 0x020
en: Stay on single filesystem
eu: Permanecer en sistema de archivos

note: 0x0100
en: Create Symbolic Link
eu: Sortu esteka sinbolikoa

note: 0x02
en: Remove directory
eu: Kendu direktorioa

note: 0x020
en: Overwrite all files
eu: Gainidatzi fitxategi guztiak

note: 0x0200
en: Undelete
eu: Desezabatu

en: Mount local disks and devices
eu: Disko eta gailu lokalak muntatu

en: View current processes and monitor system state
eu: Ikusi uneko prozesuak eta monitorizatu sistemako egoera

en: Next-generation application launcher.
eu: Hurrengo belaunaldiko aplikazio jaurtitzailea.

en: Windows networks (SMB)
eu: Windows sarea (SMB)

en: SMB Browser
eu: SMB arakatzailea

en: Windows workgroup
eu: Windows lantaldea

en: Windows Shares
eu: Windows partekatzea

en: FUSE Volume
eu: FUSE bolumena

en: Mount user-space filesystems (FUSE)
eu: Muntatu erabiltzaile-espazioko fitxategi-sistemak (FUSE)

en: NFS Network Volume
eu: NFS sareko bolumena

en: Secure FTP (SSH)
eu: FTP segurua (SSH)

en: Bluetooth Transfer
eu: Bluetooth-en transferentzia

en: FTP Client
eu: FTP bezeroa

en: CIFS Volume
eu: CIFS bolumena

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Run program and return its output
eu: Exekutatu programa eta itzuli honen emaitza

en: Properties
eu: Propietateak

en: History of combo url.
eu: URL zerrendaren historia.

en: Mime Type
eu: MIME mota

en: ZIP archive plugin
eu: ZIP artxibuen plugina

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a double click
eu: Aktibatu elementuak klik-bikoitzarekin

en: Icon Theme Specification
eu: Ikonoen gaien espezifikazioa

en: Drag: move
eu: Arrastatu: aldatu lekuz

en: Yes
eu: Bai

en: Emblems
eu: Ikurrak

en: Enable tooltips
eu: Gaitu argibideak

en: The font size
eu: Letra-tamaina

en: The font family
eu: Letra-tipoen familia

en: Icon size
eu: Ikonoaren neurria

en: Terminal Emulator
eu: Terminal-emuladorea

en: Text Editor
eu: Testu-editorea

note: desktop::
en: Show Desktop Grid
eu: Erakutsi mahaigaineko sareta

en: Navigation Window
eu: Nabigazio-leihoa

en: Top Margin
eu: Gaineko marjina

en: Bottom Margin
eu: Beheko marjina

en: Right margin
eu: Eskuin marjina

en: Left Margin
eu: Ezkerreko marjina

en: Desktop path:
eu: Mahaigaina-ren bidea:

en: Background image
eu: Atzeko planoko irudia

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Background transparency:
eu: Atzeko planoaren gardentasuna:

en: List of disabled plugins
eu: Desgaitutako pluginen zerrenda

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Normal
eu: Normala

en: Compact
eu: Trinkotu

en: Big
eu: Handia

en: Huge
eu: Itzela

en: Please be patient
eu: Pazientzia pixka bat mesedez

en: Reload All Tabs in All Windows
eu: Berritu leiho guztietako fitxa guztiak

en: Select Folder
eu: Hautatu karpeta

en: Toolbar Settings
eu: Tresna-barraren ezarpenak

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
eu: Konfiguratu tresna-barretan agertu behar duten elementuak.

en: default
eu: lehenetsia

en: Select a folder
eu: Hautatu karpeta

en: Select Files...
eu: Hautatu fitxategiak...

en: Creating a new file (%s)
eu: (%s) fitxategi berri bat sortzea

en: Icons
eu: Ikonoak

note: //////////////// General
en: General
eu: Orokorra

en: General Options
eu: Aukera orokorrak

en: Configuration of keybindings
eu: Tekla elkarketen konfigurazioa

en: Content Type
eu: Eduki mota

en: Labels
eu: Etiketak

en: Fixed width font
eu: Zabalera finkoko letra-tipoa

en: Variable width font
eu: Zabalera aldakorreko letra-tipoa

note: /////////////////////// Desktop options ////////////////////// Ls options ////////////////////// Copy options ////////////////////// Move options ////////////////////// link options ////////////////////// remove options ////////////////////// shred options
en: Options
eu: Aukerak

note: Mimetype files not used anymore: #define FREEDESKTOP_MIME_FILE 	PACKAGE_DATA_DIR,RC_DIR,"freedesktop.org.xml" #define MAGIC_MIME_FILE 	PACKAGE_DATA_DIR,RC_DIR,"types.xml" //////////////////////////   General files   /////////////////////////////////////// Default desktop directory
en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Allow
eu: Onartu

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Move
eu: Eraman

note: file is a symlink
en: Symbolic Link
eu: Esteka sinbolikoa

note: **************
en: Delete
eu: Ezabatu

note: ////////////////////// rodent plugins
en: Plugins
eu: Pluginak

note: ////////////////////// rodent modules
en: Modules
eu: Moduluak

note: ///////////////////////// advanced options (environment variables)
en: Environment Variables
eu: Inguruneko aldagaiak

en: Edit the list of environment variables and associated values
eu: Editatu inguruneko aldagaien zerrenda eta esleitutako balioak

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Value
eu: Balioa

en: Personal settings
eu: Ezarpen pertsonalak

en: Options: %s
eu: Aukerak: %s

note: ok and cancel buttons
en: Apply
eu: Aplikatu

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
eu: Informazioa

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Apply changes
eu: Aplikatu aldaketak

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
eu: Jabea:

en: Read
eu: Irakurrita

en: Write
eu: Idatzi

en: Execute
eu: Exekutatu

en: Set UID
eu: Ezarri UID-a

note: gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[0], 0 + o, 1 + o, 0, 1, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[1], 1 + o, 2 + o, 0, 1, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[2], 2 + o, 3 + o, 0, 1, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[3], 3 + o
en: Group:
eu: Taldea:

en: Set GID
eu: Ezarri GID-a

note: gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[5], 0 + o, 1 + o, 1, 2, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[6], 1 + o, 2 + o, 1, 2, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[7], 2 + o, 3 + o, 1, 2, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[8], 3 + o
en: Others:
eu: Bestelakoak:

en: Sticky
eu: Itsaskorra

en: Paths
eu: Bideak

en: Path
eu: Bide-izena

en: More...
eu: Gehiago...

en: Owner
eu: Jabea

en: Preview
eu: Aurrez ikusi helburuko lerroaren gaineko eta azpiko

en: Kill (KILL)
eu: Hil (KILL)

en: Kill
eu: Hil

en: %s: overwrite %s?
eu: %s: %s gainidatzi?

en: Failed to copy file
eu: Huts egin du fitxategia kopiatzean

en: Move files
eu: Lekuz aldatu fitxategiak

en: Failed to link %s to %s
eu: Ezin izan da %s %s(r)ekin estekatu

en: File
eu: Fitxategia

en: Destination
eu: Helburua

en: History:
eu: Historia:

en: List files only
eu: Zerrendatu fitxategiak soilik

en: Extract files from the archive
eu: Erauzi fitxategiak artxibotik

en: Open in New Window
eu: Ireki leiho berrian

note: Different button icon for the toolbar
en: Open in New Tab
eu: Ireki fitxa berrian

en: Create a compressed archive with the selected objects
eu: Sortu konprimitutako artxiboa hautatutako objektuekin

en: Create a new archive
eu: Sortu artxibo berri bat

en: Install
eu: Instalatu

en: Uninstall
eu: Desinstalatu

en: Information about the program
eu: Programari buruzko informazioa

en: Simulation of data CD burning
eu: Datuen CDa grabatzearen simulazioa

en: Burn CD/DVD
eu: Grabatu CD/DVDa

en: Don't follow symlinks
eu: Ez jarraitu esteka sinbolikoak

en: Follow symlinks
eu: Jarraitu esteka sinbolikoei

en: Delete failed
eu: Huts egin du ezabatzean

en: Unexpected error: %s
eu: Ustekabeko errorea: %s

en: Are you sure you want to continue?
eu: Ziur zaude jarraitzea nahi duzula?

note: title
en: Remove
eu: Kendu

en: Apply to all
eu: Aplikatu denei

en: Delete Files/Directories
eu: Ezabatu fitxategiak/direktorioak

en: Delete %s
eu: Ezabatu %s

note: Broken symlink
en: Broken symbolic link
eu: Esteka sinboliko hautsia

en: %d more item | %d more items
eu[0]: elementu %d gehiago
eu[1]: %d elementu gehiago

en: Selection:
eu: Hautapena:

en: No selection available
eu: Ez dago hautapenik erabilgarri

en: The program exists, but is not executable.
    Please check your installation and/or install the binary properly.
eu: Programa existitzen da, baina ez da exekutagarria.
    Egiaztatu zure instalazioa eta/edo instalatu bitarra behar bezala.

en: Open with %s
eu: Ireki honekin: %s

en: Go To
eu: Joan

en: %s does not exist.
eu: %s ez dago.

en: Execute Shell Command
eu: Exekutatu shell komandoa

en: Console: quickly run single commands -- write a command here and press enter.
eu: Kontsola: exekutatu azkar komando bakarrak - idatzi komandoa hemen eta sakatu Sartu.

en: Run in Terminal
eu: Exekutatu terminalean

en: Select directory
eu: Hautatu direktorioa

en: Create New Folder
eu: Sortu karpeta berria

en: Selection
eu: Hautapena

en: Unmounting %s
eu: %s desmuntatzen

en: Mounting %s
eu: %s muntatzen

en: Uploading file %s
eu: Envoi du fichier %s

en: Downloading file %s...
eu: %s fitxategia deskargatzen...

en: Cut
eu: Ebaki

en: Empty history
eu: Historia hutsik

en: Initial Point
eu: Hasierako puntua

en: Name
eu: Izena

en: write failed
eu: idazketak huts egin du

en: New file
eu: Fitxategi berria

en: Select All
eu: Hautatu denak

en: Select Items Matching...
eu: Hautatu bat datozten elementuak...

en: Unselect Items Matching...
eu: Desautatu bat datozen elementuak...

en: The operation was cancelled.
eu: Eragiketa bertan behera utzi da.

en: Shift
eu: Maius

en: Control
eu: Kontrola

en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Left
eu: Ezkerrekoa

en: Up
eu: Gora

en: Right
eu: Eskuinekoa

en: Down
eu: Behera

en: End
eu: Amaiera

en: Begin
eu: Hasiera

en: Insert
eu: Txertatu

en: Equal
eu: Berdin

en: Add
eu: Gehitu

en: Subtract
eu: Kenketa

en: The location does not exist.
eu: Kokalekua ez dago.

en: Accept
eu: Onartu

en: Rename the selected file
eu: Aldatu hautatutako fitxategiaren izena

en: Click
eu: Klik

en: Duplicate this path
eu: Bikoiztu bidea

en: Create Symlink
eu: Sortu esteka sinbolikoa

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: Copy of %s
eu: %s(r)en kopia

en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: Link to %s
eu: Estekatu hona: %s

en: Regular file
eu: Fitxategi erregularra

en: File format not recognized
eu: Fitxategi-formatua ez da ezaguna

en: Empty file
eu: Fitxategi hutsa

en: Encryption Key Approval
eu: Enkriptatze-gakoaren onespena

en: Encryption key:
eu: Enkriptatze-gakoa:

en: Confirm:
eu: Berretsi:

en: Sorry, passwords do not match
eu: Pasahitzak ez datoz bat

en: Minimum length:
eu: Luzera minimoa:

en: Options:
eu: Aukerak:

en: Text Completion
eu: Testu-osaketa

en: Command
eu: Komandoa

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Host
eu: Ostalaria

en: Found no match
eu: Ez da bat datorrenik aurkitu

en: Completion mode:
eu: Osatze modua:

en: command
eu: komandoa

en: file
eu: fitxategia

en: Options >>
eu: Aukerak >>

en: Keybinding
eu: Laster-teklak

en: You may not specify duplicate patterns
eu: Ezin duzu eredu bikoizturik zehaztu

en: Modify
eu: Aldatu

note: window = new_dialog(whatever_box("Attribute"), key); gchar *attribute_title = g_strdup_printf("%s %s", text, _("<choose a key>"));
en: <choose a key>
eu: <hautatu tekla bat>

en: Attribute
eu: Atributua

en: Select A File
eu: Hautatu fitxategia

en: Save
eu: Gorde

en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

en: Preparing
eu: Prestatzen

en: Mount Point
eu: Muntatze-puntua

en: Unable to mount location
eu: Ezin da kokalekua muntatu

en: address already in use
eu: helbidea lehendik erabiltzen ari da

en: Tests
eu: Probak

en: development version
eu: garapeneko bertsioa

en: Initial idea, basic architecture, much initial source code
eu: Hasierako ideia, oinarrizko arkitektura, hasierako iturburu kode asko

en: Contributors
eu: Kolaboratzaileak

en: Hello World
eu: Kaixo mundua

en: Suggestions, bug reports
eu: Iradokizunak, programa-arazoen jakinarazpenak

en: About
eu: Honi buruz

en: Create new file in the given directory
eu: Sortu fitxategi berria adierazitako direktorioan

en: Create a new empty folder inside this folder
eu: Sortu karpeta berri bat karpeta honen barruan

en: Link
eu: Esteka

en: Touch
eu: Ukipenezkoa

en: Show hidden files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Show Backup Files
eu: Erakutsi babeskopia-fitxategiak

en: Choose Location
eu: Aukeratu kokalekua

en: System
eu: Sistema

en: Go up
eu: Joan gora

en: Go back
eu: Joan atzera

en: Go forward
eu: Joan aurrera

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Open with
eu: Ireki honekin:

en: Remove bookmark
eu: Kendu laster-marka

en: Toggle Bookmark
eu: Txandakatu laster-markak

en: Mount the volume associated with this folder
eu: Muntatu bolumena (karpeta honekin elkartutakoa)

en: Unmount the volume associated with this folder
eu: Desmuntatu bolumena (karpeta honekin elkartutakoa)

en: Open terminal
eu: Ireki terminala

note: This is the same as REFRESH_CALLBACK, except that this one gets displayed in menu:
en: Reload
eu: Birkargatu

note: This is the same as FIND_CALLBACK, except that this one gets displayed in menu:
en: Search
eu: Bilatu

en: Compare Files or Folders
eu: Konparatu fitxategiak edo direktorioak

en: Sort data in ascending order
eu: Ordenatu datuak orden gorakorrean

en: Sort data in descending order
eu: Ordenatu datuak orden beherakorrean

en: Global keybindings support
eu: Laster-tekla globalen euskarria

en: Invert Selection
eu: Alderantzikatu hautapena

en: Unselect
eu: Desautatu

en: Sort by name
eu: Ordenatu izenarekiko

en: Default sort order
eu: Ordena lehenetsia

en: Sort by date
eu: Ordenatu dataren arabera

en: Sort by size
eu: Ordenatu tamainaren arabera

en: Group
eu: Taldea

en: By Permissions
eu: Baimenen arabera

en: Default icon zoom level
eu: Ikonoaren zoom-maila lehenetsia

en: View as list
eu: Ikusi zerrenda gisa

en: Small Icons
eu: Ikono txikiak

en: Normal Icons
eu: Ikono normalak

en: Large Icons
eu: Ikono haundiak

en: Very large
eu: Oso handia

en: There was a network error.
eu: Sare errore bat egon da.

note: {SUBMENU_TYPE,"main_popup_menu","module1","Module1",NULL,},
en: Go
eu: Joan

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Sort
eu: Ordenatu

en: View
eu: Leihatila

en: Select
eu: Hautatu

en: This is the root of the filesystem
eu: Fitxategi-sistemaren erroa da

en: Root Directory
eu: Erroko direktorioa

en: Home Directory
eu: Etxeko direktorioa

en: Could not initialize monitoring
eu: Ezin izan da monitorizazioa hasieratu

en: Remote Connection...
eu: Urruneko konexioa...

en: Installed Plugins
eu: Instalatutako pluginak

en: click
eu: egin klik

en: Assign
eu: Esleitu

en: Hidden
eu: Ezkutatuta

en: Type
eu: Moeta

en: Date
eu: Data

en: Size
eu: Tamai

en: Mode
eu: Modua

en: List
eu: Zerrenda

en: Tiny
eu: Txikitxoa

en: Backup file
eu: Babeskopia

en: File Type
eu: Fitxategi mota

en: MIME Type
eu: MIME mota

en: Encoding
eu: Kodeketa

en: Folder
eu: Karpeta

en: Status Change
eu: Egoeraren aldaketa

en: Modification Time :
eu: Azken aldaketa :

en: Access Time :
eu: Azken sarrera :

en: Links
eu: Estekak

en: hard
eu: gogorra

en: Local File
eu: Lokaleko fitxategia

en: Remote File
eu: Urruneko fitxategia

en: Plugin services
eu: Plugin-zerbitzuak

en: Run in terminal window
eu: Exekutatu terminal leihoan

en: Is executable
eu: Exekutagarria da

en: Run
eu: Exekutatu

en: Specify Output Directory...
eu: Zehaztu irteera direktorioa...

en: Single Instance
eu: Instantzia bakarra

en: All Instances
eu: Instantzia guztiak

en: No file selected
eu: Ez da fitxategirik hautatu

en: Loading folder...
eu: Karpeta kargatzen...

en: Loading %s...
eu: %s kargatzen...

en: rodent-translation-team
eu: ***  Basque <translation-team-eu@lists.sourceforge.net>
    
    -  assar <asiersar@yahoo.com>, 2011.
    -  Eneko Lacunza <enlar@iname.com>, 2001-2003.
    -  Xabier Errotaetxe <inguma@euskalerria.org>, 2004.
    -  Juan Irigoien <juanirigoien@yahoo.es>, 2004-2006.
    -  Marcos <marcos@euskalgnu.org>, 1999-2011.
    -  Inaki Ibarrola Atxa <etxaurre@teleline.es>.
    -  Juan Mari Apaolaza Estensoro <juanmari.apaolaza@ehu.es>, 2013.
    -  Josune Zuzuarregui Lizarazu <josunezl@gmail.com>, 2013.
    -  Ignigo Salvador Azurmendi <xalba@euskalnet.net>, 2010-2012.
    -  Iñaki Larrañaga Murgoitio <dooteo@euskalgnu.org>, 2003-2013.
    -  Garikoitz Etxebarria Zamalloa <garikoitz.etxebarria@uribekosta.org>, 2013.
    -  Asier Sarasua Garmendia <asiersar@yahoo.com>, 2013.
    -  Julen Landa Alustiza <julen@mundurat.net>, 2009.
    -  Amaia Bergara Aretxabaleta <a.bergara.a@gmail.com>, 2013.
    -  euskara <linux-eu@chanae.alphanet.ch>, 1999.
    -  Larraitz Uriarte Erkoreka <larraitz.uriarte@gmail.com>, 2013.
    -  Maddi Agiriano Etxabe <maddi.agiriano@gmail.com>, 2013.
    -  Naiara Maya <naiabera@yahoo.es>, 2005.
    -  Izaskun Larrañaga Sanchez <larranaga.izaskun@gmail.com>, 2013.
    -  Daniel Mustieles <daniel.mustieles@gmail.com>, 2007-2013.
    -  Andoni Sáenz de Santamaría Zabala <andonisz@ibercom.com>, 2003.
    -  Mikel Olasagasti Uranga <hey_neken@mundurat.net>, 2004-2010.
    -  Mikel Pascual Aldabaldetreku <mikel.paskual@gmail.com>, 2009.
    -  Iñaki Ibarrola Atxa <etxaurre@teleline.es>, 2000-2002.
    -  Iñaki Larrañaga <dooteo@euskalgnu.org>, 2005-2006.
    -  Juan Irigoien Garitaonandia <juanirigoien@irakasle.net>, 2004.
    -  Alfredo Beaumont <ziberpunk@ziberghetto.dhis.org>, 2002-2003.
    -  Julen Landa <julen@mundurat.net>, 2003-2005.
    -  Ion Gaztañaga <ion_g_m@hotmail.com>, 2004-2006.
    -  IÃ±aki LarraÃ±aga Murgoitio <dooteo@euskalgnu.org>, 2005-2006.
    -  Kristina Salas Sierra <kristina_salas_sierra@hotmail.com>, 2013.
    -  Enbata <urazpian@hotmail.com>, 2009-2010.
    -  Mikel Goñi Larrea <golami@euskalerria.org>, 2003-2005.
    -  Ziortza Garmendia Bengoetxea <ziortzagarmen@hotmail.com>, 2013.
    -  Joseba Bidaurrazaga van Dierdonck <gcpbivaj@lg.ehu.es>, 1999-2002.
    -  Mikel Olasagasti <hey_neken@mundurat.net>, 2003-2005.
    -  Alberto Silva Gago <alberto@nmp.es>, 2003.
    -  Julen Ruiz Aizpuru <julenx@gmail.com>, 2011.
    -  Nestor Atxikallende Bilbao <nestor.atxikallende@bizkaia.net>, 2013.
    -  Manue Tortosa <manutortosa@chakra-project.org>, 2011.
    -  Hizkuntza Politikarako Sailburuordetza <hizpol@ej-gv.es>, 2004-2011.
    -  Alberto Fernández <afernn@euskalnet.net>, 2004.
    -  Eneko <eneko.sarasola@gmail.com>, 2011.
    -  Iñigo Salvador Azurmend <xalba@euskalnet.net>, 2004.
    -  marcos <marcos@euskalgnu.org>, 2002-2011.
    -  Adrián Chaves Fernández (Gallaecio) <adriyetichaves@gmail.com>, 2010-2013.
    -  Piarres Beobide <pi@beobide.net>, 2003-2004.
    -  Asier Sarasua Garmendi <asiersar@yahoo.com>, 2013.
    -  Leire Agirre Aramendi <leireagara@yahoo.es>, 2013.
    -  Alberto Fernández Benito <afernn@euskalnet.net>, 2003-2004.
    -  Piarres Beobide Egaña <pi@beobide.net>, 2004.
    -  2004  Rodney Dawes <dobey@novell.com>.
    -  Asier Urio Larrea <asieriko@gmail.com>, 2008-2011.
    -  Koldo Navarro <koldo.np@euskalnet.net>, 2003-2005.
    -  Xabier Bayon <j.bayon@euskalnet.net>, 2001-2003.
    -  Elhuyar Fundazioa <itzulpenak@elhuyar.com>, 2013.
    -  Ramon Iriarte Otamendi <ririarte62@yahoo.es>, 2013.
    -  Josu Waliño <josu@elhuyar.com>, 2001.
    -  Susana Ibarrondo Rodriguez <suibarrondo@gmail.com>, 2013.
    -  Inko Illarramendi Arancibia <inkoia@gmail.com>, 2008.
    -  <srtxg@chanae.alphanet.ch>, 2001-2011.
    -  xalba <xalba@euskalnet.net>, 2008-2009.
    -  Asier Zabaleta <aza@openbravo.com>, 2008.
    -  Iñigo Salvador Azurmendi <xalba@euskalnet.net>, 1999-2012.
    -  Asel Luzarraga <asel@euskalnet.net>, 2003-2004.
    -------------------------------------
