Rodent Delta - en to ms translation catalogue (255 entries)

en: image
ms: imej

en: text
ms: teks

en: trash
ms: sampah

note: Only in the event that a valid mime type is not found, and magic option is set, do magic. Resolve icon id from mimetype or mimemagic. Override of particular mimetypes (except for directories)
en: unknown
ms: entah

en: None
ms: Tiada

en: Directory
ms: Direktori

en: binary
ms: binari

en: Character device
ms: Peranti aksara

en: Block device
ms: Peranti blok

en: Socket
ms: Soket

en: Console Message Viewer
ms: Pemapar Mesej Konsol

en: Close
ms: Tutup

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Iconify
ms: Ikonkan

en: %'d item selected | %'d items selected
ms[0]: %'d item dipilih
ms[1]: %'d item-item dipilih

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
ms[0]: (mengandungi %'d item)
ms[1]: (mengandungi %'d item-item)

note: no selection
en: Command:
ms: Arahan

en: Permission denied
ms: Keizinan dinafikan

en: Do you want to retry?
ms: Adakah anda hendak ulangcuba?

en: Alternate:
ms: Alternatif:

en: No
ms: Tidak

en: Huge (%sx%s)
ms: Besar (%sx%s)

en: Large (%sx%s)
ms: Besar (%sx%s)

en: Medium (%sx%s)
ms: Sederhana (%sx%s)

en: Small (%sx%s)
ms: Kecil (%sx%s)

en: List View
ms: Paparan Senarai

en: Enter passphrase:
ms: Masukkan frasa laluan:

en: Username:
ms: Nama pengguna:

note: XXX create ok and cancel buttons
en: Cancel
ms: Batal

en: Gigabytes
ms: Gigabyte

en: Megabytes
ms: Megabyte

en: Kilobytes
ms: Kilobait

en: %'u item | %'u items
ms[0]: %'u item
ms[1]: %'u item-item

en: The location is empty.
ms: Lokasi adalah kosong.

note: 0x02
en: -A, --almost-all           do not list implied . and ..
ms: -A, --almost-all           jangan senarai  . dan ..

note: 0x04
en: -C                         list entries by columns
ms: -C                         senarai kemasukan mengikut kolum

note: 0x08
en: -D, --dired                generate output designed for Emacs' dired mode
ms: -D, --dired                jana output direka untuk mod dired Emacs

note: 0x0800
en: -R, --recursive            list subdirectories recursively
ms: -R, --recursive            senarai subdirektori secara rekursif

note: 0x020000
en: -a, --all                  do not ignore entries starting with .
ms: -a, --all                  jangan sorok kemasukan bermula dengan .

note: 0x040000
en: --author               with -l, print the author of each file
ms: --author               cetak penulis bagi setiap fail

note: 0x080000
en: -b, --escape               print C-style escapes for nongraphic characters
ms: -b, --escape               cetak escape oktal bagi aksara bukangrafik

note: 0x0100000
en: -c                         with -lt: sort by, and show, ctime (time of last
    modification of file status information)
    with -l: show ctime and sort by name
    otherwise: sort by ctime, newest first
ms: -c                         dengan -lt: isih dengan, dan papar, ctime (masa
    terkahir diubahsuai drpd maklumat status fail)
    dengan -l: papar ctime dan isih mengikut nama
    sebaliknya: isih mengikut ctime

note: 0x0200000
en: --color[=WHEN]         colorize the output.  WHEN defaults to 'always'
    or can be 'never' or 'auto'.  More info below
ms: --color[=BILA]         kawal samada warna digunakan untuk membezakan 
    jenis fail .  BILA boleh jadi `never', `always', atau `auto'

note: 0x0400000
en: -d, --directory            list directory entries instead of contents,
    and do not dereference symbolic links
ms: -d, --directory            senarai kemasukan direktori selain drpd kandungannya

note: 0x0100000000000
en: -r, --reverse              reverse order while sorting
ms: -r, --reverse              turutan menyongsang ketika mengisih

note: 0x0200000000000
en: -s, --size                 print the allocated size of each file, in blocks
ms: -s, --size                 cetak saiz bagi setiap fail, dalam blok

note: 0x04
en: Columns
ms: Lajur

note: 0x020
en: Colorize
ms: Mewarnakan

note: 0x0100000
en: Do Not Sort
ms: Jangan Isih

note: 0x0800000
en: Inode
ms: Inod

note: 0x02000000
en: Details
ms: Perincian

note: 0x01000 0x04 0x040 0x08 0x010
en: Interactive
ms: Interaktif

note: 0x020000000 0x0800 0x02000 0x0400 0x0200
en: Help
ms: Bantuan

note: 0x040000000 0x01000 0x04000 0x0800 0x0400
en: Version
ms: Versi

note: 0x01000 0x020
en: Stay on single filesystem
ms: Tetap pada sistemfail tunggal

note: 0x0200
en: Undelete
ms: Nyahpadam (n)

en: Mount local disks and devices
ms: Melekap cakera dan peranti lokal

en: View current processes and monitor system state
ms: Lihat proses semasa dan monitor keadaan sistem

en: Windows Shares
ms: Kongsi Tetingkap

en: FUSE Volume
ms: Volum FUSE

en: NFS Network Volume
ms: Volum Rangkaian NFS

en: FTP Client
ms: Klien FTP

en: CIFS Volume
ms: Volum CIFS

en: Settings
ms: Tetapan

en: Properties
ms: Ciri-ciri

en: Mime Type
ms: Jenis Mime

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a double click
ms: Aktifkan item dengan dwi klik

en: Drag: move
ms: Seret: alihkan

en: Yes
ms: Ya

en: Emblems
ms: Lambang

en: Enable tooltips
ms: Hidupkan tooltip

en: The font size
ms: Saiz fon

en: Icon size
ms: Saiz ikon

en: Text Editor
ms: Editor Teks

en: Top Margin
ms: Jidar Atas

en: Bottom Margin
ms: Jidar Bawah

en: Left Margin
ms: Margin Kiri

en: Desktop path:
ms: Laluan desktop:

en: Background image
ms: Imej latar belakang

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Disabled
ms: Dimatikan

en: Compact
ms: Padat

en: Big
ms: Besar

en: Huge
ms: Teramat Besar

en: Reload All Tabs in All Windows
ms: Ulangmuat Semua Tab Pada Semua Tetingkap

en: Select Folder
ms: Pilih Folder

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
ms: Konfigurasikan item mana yang patut muncul di papan alatan

en: Select Files...
ms: Pilih Fail...

en: Icons
ms: Ikon

note: //////////////// General
en: General
ms: Umum

en: General Options
ms: Pilihan Umum

en: Configuration of keybindings
ms: Konfigurasi untuk pengikatan kekunci

en: Labels
ms: Label

en: Fixed width font
ms: Font lebar tetap

note: /////////////////////// Desktop options ////////////////////// Ls options ////////////////////// Copy options ////////////////////// Move options ////////////////////// link options ////////////////////// remove options ////////////////////// shred options
en: Options
ms: Opsyen

en: Allow
ms: Izin

en: Copy
ms: Salin

en: Move
ms: Pindah

note: file is a symlink
en: Symbolic Link
ms: Pautan Simbolik

note: **************
en: Delete
ms: Padam (D)

note: ////////////////////// rodent plugins
en: Plugins
ms: Plugin

note: ////////////////////// rodent modules
en: Modules
ms: Modul

en: Variable
ms: Pemboleh ubah

en: Value
ms: Nilai

note: ok and cancel buttons
en: Apply
ms: Terap

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
ms: Maklumat

en: Permissions
ms: Keizinan

en: Apply changes
ms: Terap perubahan

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
ms: Pemilik:

en: Read
ms: Baca

en: Write
ms: Tulis

en: Execute
ms: Laksana

note: gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[0], 0 + o, 1 + o, 0, 1, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[1], 1 + o, 2 + o, 0, 1, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[2], 2 + o, 3 + o, 0, 1, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[3], 3 + o
en: Group:
ms: Kumpulan:

note: gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[5], 0 + o, 1 + o, 1, 2, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[6], 1 + o, 2 + o, 1, 2, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[7], 2 + o, 3 + o, 1, 2, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[8], 3 + o
en: Others:
ms: Lain-lain:

en: Sticky
ms: Lekat

en: Paths
ms: Laluan

en: Path
ms: Laluan

en: More...
ms: Lebih...

en: Owner
ms: Pemilik

en: Preview
ms: Prebiu

en: Kill
ms: Bunuh

en: %s: overwrite %s?
ms: %s: tindih %s?

en: File
ms: Fail

en: Destination
ms: Destinasi

en: List files only
ms: Senarai fail sahaja

en: Extract files from the archive
ms: Ekstrak fail dari arkib

en: Open in New Window
ms: Buka dalam Tetingkap Baru

note: Different button icon for the toolbar
en: Open in New Tab
ms: Buka Dalam Tab Baru (O)

en: Create a new archive
ms: Cipta arkib baru

en: Install
ms: Pasang

en: Uninstall
ms: Nyahpasang

en: Information about the program
ms: Perihal Program ini

en: Simulation of data CD burning
ms: Simulasi membakar CD data

en: Delete failed
ms: Gagal untuk memadam

note: title
en: Remove
ms: Keluarkan

en: Delete Files/Directories
ms: Padam Fail/Direktori

en: Delete %s
ms: Padam %s

en: Selection:
ms: Pemilihan:

en: The program exists, but is not executable.
    Please check your installation and/or install the binary properly.
ms: Program wujud, tetapi tak boleh laksana.
    Semak pemasangan dan/atau pasang binari dengan betul.

en: Open with %s
ms: Buka dengan %s

en: Go To
ms: Pergi Ke

en: Execute Shell Command
ms: Laksanakan Arahan Cengkerang

en: Run in Terminal
ms: Jalankan dalam Terminal

en: Select directory
ms: Pilih direktori

en: Create New Folder
ms: Wujudkan Folder Baru

en: Selection
ms: Pemilihan

en: Cut
ms: Potong

en: Name
ms: Nama

en: write failed
ms: gagal menulis

en: New file
ms: Fail Baru

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: The operation was cancelled.
ms: Operasi dibatalkan

en: Control
ms: Kawalan

en: Home
ms: Rumah

en: Left
ms: Kiri

en: Up
ms: Naik

en: Right
ms: Kanan

en: Down
ms: Turun

en: Begin
ms: Mula

en: Insert
ms: Masukkan

en: Plus
ms: Tambah

en: Add
ms: Tambah

en: Subtract
ms: Tolak

en: Accept
ms: Terima

en: Click
ms: Klik

en: Rename
ms: Tukarnama

en: Duplicate
ms: Gandakan

en: Link to %s
ms: Pautan ke %s

en: Encryption Key Approval
ms: Kelulusan Kekunci Penyulitan

en: Confirm:
ms: Kepastian:

en: Sorry, passwords do not match
ms: Maaf, katalaluan tidak sepadan.

en: Too many matches
ms: Terlalu banyak padanan

en: Options:
ms: Opsyen:

en: Text Completion
ms: Penyempurnaan Teks

en: Command
ms: Arahan

en: User
ms: Pengguna

en: Host
ms: Hos

en: Completion mode:
ms: Mod Pelengkapan

en: file
ms: fail

en: Options >>
ms: Opsyen >>

en: You may not specify duplicate patterns
ms: Anda tak boleh nyatakan corak bertindan

en: Modify
ms: Ubahsuai

en: prefix
ms: prefiks

en: Attribute
ms: Atribut

en: Select A File
ms: Pilih fail output

en: Validate document
ms: Sahkan dokumen

en: The Document is not valid!
ms: Dokumen adalah tidak sah!

en: Save
ms: Simpan

en: Select File
ms: Pilih Fail

en: Preparing
ms: Menyediakan

en: Mount Point
ms: Titik Lekap

en: address already in use
ms: alamat sudah diguna

en: Tests
ms: Ujian

en: Suggestions, bug reports
ms: Cadangan, laporan pepijat

en: About
ms: Mengenai

en: Create new file in the given directory
ms: Cipta fail baru pada direktori diberi

en: Create a new empty folder inside this folder
ms: Cipta folder kosong baru di dalam folder ini

en: Link
ms: Pautan

en: Touch
ms: Sentuh

en: Show hidden files
ms: Papar fail tersembunyi

en: Choose Location
ms: Pilih Lokasi

en: System
ms: Sistem

en: Go up
ms: Naik ke atas

en: Go back
ms: Pergi balik

en: Go forward
ms: Pergi ke depan

en: Paste
ms: Tepek

en: Open with
ms: Buka dengan

en: Add bookmark
ms: Tambah

en: Remove bookmark
ms: Buang tandabuku

en: Toggle Bookmark
ms: Toggle Tanda Buku

note: This is the same as REFRESH_CALLBACK, except that this one gets displayed in menu:
en: Reload
ms: Ulangmuat

note: This is the same as FIND_CALLBACK, except that this one gets displayed in menu:
en: Search
ms: Cari

en: Sort data in ascending order
ms: Isih data dalam tertib menaik

en: Sort data in descending order
ms: Isih data dalam tertib menurun

en: Global keybindings support
ms: Sokongan pengikat kekunci global

en: Invert Selection
ms: Songsangkan Pemilihan

en: Unselect
ms: Nyahpilih

en: Default sort order
ms: turutan isihan default

en: Group
ms: Kumpulan

en: Default icon zoom level
ms: Aras zum ikon default

en: Small Icons
ms: Ikon Kecil

en: Large Icons
ms: Ikon Besar

en: There was a network error.
ms: Terdapat ralat rangkaian.

note: {SUBMENU_TYPE,"main_popup_menu","module1","Module1",NULL,},
en: Go
ms: Pergi

en: Applications
ms: Aplikasi

en: Sort
ms: Isih

en: View
ms: Pandangan

en: Select
ms: Pilih

en: This is the root of the filesystem
ms: Ini ialah root bagi sistem fail

en: Home Directory
ms: Direktori Home

en: Installed Plugins
ms: Plugmasuk Dipasang

en: Hidden
ms: Tersembunyi

en: Type
ms: Jenis

en: Date
ms: Tarikh

en: Size
ms: Saiz

en: Mode
ms: Mod

en: List
ms: Senarai

en: Tiny
ms: Sangat Kecil

en: Backup file
ms: Fail backup

en: File Type
ms: Jenis Fail

en: MIME Type
ms: Jenis MIME

en: Encoding
ms: Pengenkodan

en: Modification Time :
ms: Masa Modifikasi :

en: Access Time :
ms: Masa Akses :

en: Links
ms: Pautan

en: Local File
ms: Fail Setempat

en: Run in terminal window
ms: Laksana dalam tetingkap terminal

en: Is executable
ms: Boleh laksana

en: Run
ms: Laksana

en: Specify Output Directory...
ms: Nyatakan Direktori Keluaran...

en: Single Instance
ms: Kejadian Tunggal

en: All Instances
ms: Semua Instans

en: No file selected
ms: Tiada fail dipilih

en: Loading %s...
ms: Memuatkan %s...

en: rodent-translation-team
ms: ***  Malay <translation-team-ms@lists.sourceforge.net>
    
    -  Khairulanuar Abd Majid <khairul@ikhlas.com>, 2001-2002.
    -  Mohd Ibrahim <ibrahim@imsha.net>, 2011.
    -  1. Mohamad Afifi Omar (App) <mr_mohd_afifi@yahoo.com>, 2002.
    -  Sharuzzaman Ahmat Raslan <sharuzzaman@myrealbox.com>, 2003-2011.
    -  Mohamad Afifi Omar (App) <mr_mohd_afifi@yahoo.com>, 2002.
    -  2. MIMOS Open Source Group Development Group <azahaa@mimos.my>, 2003.
    -  mmad Najmi bin Ahmad Zabidi <md_najmi@yahoo.com>, 2003.
    -  MIMOS Open Source <opensource@mimos.my>, 2005.
    -  MIMOS <opensource@mimos.my>, 2005.
    -  Muhammad Najmi Ahmad Zabidi <md_najmi@yahoo.com>, 2003.
    -  Mahrazi Mohd Kamal <mahrazi@gmail.com>, 2004.
    -  Ahmed Noor Kader Mustajir Md Eusoff <sir.ade@gmail.com>, 2010-2011.
    -  ammad Najmi Ahmad Zabidi <md_najmi@yahoo.com>, 2003.
    -  Noor Azurah Anuar <gbumla@yahoo.com>, 2002.
    -  MIMOS <opensource@mimos.my>, 2005.
    -  Hasbullah Bin Pit (sebol) <sebol@ikhlas.com>, 2001-2004.
    -  2. Hasbullah Bin Pit (sebol) <sebol@my-penguin.org>, 2002.
    -  Andi Rady Kurniawan <niariot87@gmail.com>, 2011.
    -  1. Khairulanuar Abd Majid <khairul@ikhlas.com>, 2001-2002.
    -  MIMOS Open Source Development Group <opensource@mimos.my>, 2003.
    -  Hasbullah Bin Pit (sebol) <sebol@my-penguin.org>, 2002-2004.
    -  2. Hasbullah Bin Pit <sebol@ikhlas.com>, 2002-2004.
    -  FMuhammad Najmi bin Ahmad Zabidi <md_najmi@yahoo.com>, 2003.
    -  Mohd Nasir bin Che Embee <chadtce@linuxmail.org>, 2003.
    -  1. Hasbullah Bin Pit <sebol@ikhlas.com>, 2002-2003.
    -  2. Norazah Abd Aziz <azahaziz@yahoo.com>, 2003.
    -  Umarzuki Bin Mochlis Moktar <umar@umarzuki.org>, 2010.
    -  1. Hasbullah Bin Pit (sebol) <sebol@ikhlas.com>, 2002-2003.
    -  2. Hasbullah BIn Pit <sebol@my-penguin.org>.
    -  1. Harun Musa <mharun@gmx.net>, 2002.
    -  2. MIMOS Open Source Development Group <opensource@mimos.my>, 2003.
    -  Muhammad Najmi Ahmad Zabidi <md_najmi@yahoo.com>, 2003-2009.
    -  1. Hasbulah Bin Pit <sebol@ikhlas.com>, 2003.
    -  Mohd Irwan Jamaluddin <irwanj@gmail.com>, 2006.
    -  FMuhammad Najmi Ahmad Zabidi <md_najmi@yahoo.com>, 2003.
    -  Muhammad Najmi bin Ahmad Zabidi <mnajem@linuxmail.org>, 2003-2011.
    -  2. Khairulanuar Abd Majid (khai) <khairul@ikhlas.com>, 2002.
    -  Harun Musa <mharun@gmx.net>, 2002-2003.
    -  Hasbullah bin Pit <sebol@ikhlas.com>, 2002-2003.
    -  Hasbullah Bin Pit <sebol@ikhlas.com>, 2001-2004.
    -------------------------------------
