Rodent Delta - en to pl translation catalogue (493 entries)

en: image
pl: obraz

en: Audio
pl: Pliki dźwiękowe

en: Video
pl: Nagrania wideo

en: text
pl: napis

en: readme
pl: czytaj to

en: install
pl: instaluj

en: info
pl: informacja

en: App
pl: Program

en: trash
pl: śmietnik

en: package
pl: pakiet

en: script
pl: skrypt

en: core
pl: jądro

note: Only in the event that a valid mime type is not found, and magic option is set, do magic. Resolve icon id from mimetype or mimemagic. Override of particular mimetypes (except for directories)
en: unknown
pl: nieznane

en: Icon theme:
pl: Motyw ikon:

en: None
pl: Brak

en: Note: Some changes will not take effect until restart
pl: Uwaga: część zmian zostanie uwzględniona po ponownym uruchomieniu programu

en: No Read Permission
pl: Brak uprawnień do odczytu

en: Directory
pl: Katalog

en: Character device
pl: Urządzenie znakowe

en: Block device
pl: Urządzenie blokowe

en: Socket
pl: Gniazdo

note: strftime format for non-recent files (older than 6 months), in -l output when --time-style=locale is specified.  This should contain the year, month and day (at least), in an order that is understood by people in your locale's territory. Please try to keep the number of used screen columns small, be
en: %b %e  %Y
pl: %Y-%m-%d

note: strftime format for recent files (younger than 6 months), in -l output when --time-style=locale is specified.  This should contain the month, day and time (at least), in an order that is understood by people in your locale's territory. Please try to keep the number of used screen columns small, beca
en: %b %e %H:%M
pl: %m-%d %H:%M

en: Console Message Viewer
pl: Podgląd komunikatów konsoli

en: Close
pl: Zamknij

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Iconify
pl: Do ikony

en: %'d item selected | %'d items selected
pl[0]: Zaznaczono %'d element
pl[1]: Zaznaczono %'d elementy
pl[2]: Zaznaczono %'d elementów

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
pl[0]:  (zawiera %'d element)
pl[1]:  (zawiera %'d elementy)
pl[2]:  (zawiera %'d elementów)

note: no selection
en: Command:
pl: Polecenie:

en: Permission denied
pl: Odmowa dostępu

en: Try to approach a problem from different angles.
pl: Próbuj podchodzić do problemu na różne sposoby.

en: Do you want to retry?
pl: Czy chcesz ponowić?

en: Alternate:
pl: Alternatywny:

en: No
pl: Nie

en: Huge (%sx%s)
pl: Wielkie (%sx%s)

en: Large (%sx%s)
pl: Duże (%sx%s)

en: Medium (%sx%s)
pl: Średnie (%sx%s)

en: Small (%sx%s)
pl: Małe (%sx%s)

en: List View
pl: Widok listy

en: Icon size:
pl: Rozmiar ikony:

en: Icon size: %s pixels (standard size)
pl: Wielkość ikon: %s pikseli (rozmiar standardowy)

en: Icon size: %s pixels
pl: Wielkość ikon: %s pikseli

en: Password associated to the user
pl: Hasło powiązane z użytkownikiem

en: Username for authentication
pl: Nazwa użytkownika dla uwierzytelniania

en: User Password:
pl: Hasło użytkownika:

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

note: XXX create ok and cancel buttons
en: Cancel
pl: Anuluj

en: bytes
pl: bajtów

en: Gigabytes
pl: Gigabajty

en: Megabytes
pl: Megabajtach

en: Kilobytes
pl: Kilobajtów

en: %'u item | %'u items
pl[0]: %'u element
pl[1]: %'u elementy
pl[2]: %'u elementów

en: The location is empty.
pl: Adres jest pusty.

note: 0x01
en: Ask the user to get additional parameters
pl: Pytanie użytkownika, aby uzyskać dodatkowe parametry

note: 0x02
en: -A, --almost-all           do not list implied . and ..
pl: -A, --almost-all           bez pokazywania . ani ..

note: 0x04
en: -C                         list entries by columns
pl: -C                         wypisanie plików w kolumnach

note: 0x08
en: -D, --dired                generate output designed for Emacs' dired mode
pl: -D, --dired                dane wyjściowe dla trybu dired Emacsa

note: 0x010
en: -F, --classify             append indicator (one of */=>@|) to entries
pl: -F, --classify             dopisanie znaków wskazujących typ każdego
    elementu (jednego z */=>@|)

note: 0x020
en: -G, --no-group             in a long listing, don't print group names
pl: -G, --no-group             bez pokazania informacji o grupach

note: 0x040 0x02
en: -H, --dereference-command-line
    follow symbolic links listed on the command line
pl: -H, --dereference-command-line
    rozwiązywanie dowiązań symbolicznych podanych
    jako argumenty

note: 0x080
en: -I, --ignore=PATTERN       do not list implied entries matching shell PATTERN
pl: -I, --ignore=WZÓR          bez pokazywania plików pasujących do shellowego WZORU

note: 0x0100
en: -L, --dereference          when showing file information for a symbolic
    link, show information for the file the link
    references rather than for the link itself
pl: -L, --dereference          pokazanie informacji o pliku wskazywanym przez
    dowiązanie symboliczne zamiast informacji o
    samym dowiązaniu

note: 0x0200
en: -N, --literal              print raw entry names (don't treat e.g. control
    characters specially)
pl: -N, --literal              wypisanie nazwy dokładnie (bez specjalnego
    traktowania np. znaków sterujących)

note: 0x0400
en: -Q, --quote-name           enclose entry names in double quotes
pl: -Q, --quote-name           ujęcie nazw w cudzysłowy

note: 0x0800
en: -R, --recursive            list subdirectories recursively
pl: -R, --recursive            rekursywne listowanie katalogów

note: 0x02000
en: -T, --tabsize=COLS         assume tab stops at each COLS instead of 8
pl: -T, --tabsize=KOLUMNA      TAB co tyle KOLUMN, zamiast co 8

note: 0x04000
en: -U                         do not sort; list entries in directory order
pl: -U                         bez sortowania, wypisanie kolejności jak w
    katalogu

note: 0x08000
en: -X                         sort alphabetically by entry extension
pl: -X                         sortowanie alfabetyczne wg rozszerzeń

note: 0x010000
en: -Z, --context              print any SELinux security context of each file
pl: -Z, --context              wypisanie kontekstu bezpieczeństwa SELinuksa

note: 0x020000
en: -a, --all                  do not ignore entries starting with .
pl: -a, --all                  bez ukrywania plików zaczynających się od .

note: 0x040000
en: --author               with -l, print the author of each file
pl: --author               z -l: wypisanie autora każdego pliku

note: 0x080000
en: -b, --escape               print C-style escapes for nongraphic characters
pl: -b, --escape               wypisanie znaków niegraficznych ósemkowo (w stylu
    języka C, np. \012)

note: 0x0100000
en: -c                         with -lt: sort by, and show, ctime (time of last
    modification of file status information)
    with -l: show ctime and sort by name
    otherwise: sort by ctime, newest first
pl: -c                         z -lt: sortowanie wg i wypisanie ctime (czasu
    ostatniej modyfikacji danych o pliku)
    z -l: wypisanie ctime i sortowanie wg nazw
    w przeciwnym przypadku: sortowanie wg ctime,
    najnowsze pliki na początku

note: 0x0200000
en: --color[=WHEN]         colorize the output.  WHEN defaults to 'always'
    or can be 'never' or 'auto'.  More info below
pl: --color[=GDY]          kolorowanie informacji. GDY to domyslnie 'always'
    (zawsze), może być też 'never' (nigdy), albo
    'auto' (automatyczne)

note: 0x0400000
en: -d, --directory            list directory entries instead of contents,
    and do not dereference symbolic links
pl: -d, --directory            pokazanie katalogów zamiast ich zawartości, bez
    rozwiązywania dowiązań symbolicznych

note: 0x0800000
en: -f                         do not sort, enable -aU, disable -ls --color
pl: -f                         bez sortowania, włączenie -aU, wyłączenie -lst

note: 0x01000000
en: --file-type            likewise, except do not append '*'
pl: --file-type            podobnie, ale oprócz '*'

note: 0x02000000
en: --format=WORD          across -x, commas -m, horizontal -x, long -l,
    single-column -1, verbose -l, vertical -C
pl: --format=SŁOWO         across (poziomo), odpowiada opcji -x, commas
    (oddzielone przecinkami) -m, horizontal
    (poziomo) -x, long (długi, z dodatkowymi
    informacjami) -l, single-column (w jednej
    kolumnie) -1, verbose (długi, z dodatkowymi
    informacjami) -l, vertical (pionowy, w
    kolumnach) -C

note: 0x04000000
en: --full-time            like -l --time-style=full-iso
pl: --full-time            jak -l --time-style=full-iso

note: 0x020000000
en: -h, --human-readable       with -l, print sizes in human readable format
    (e.g., 1K 234M 2G)
pl: -h, --human-readable       z opcją -l podaje rozmiary w formacie czytelnym
    dla ludzi (np. 1K 234M 2G)

note: 0x040000000
en: --si                   likewise, but use powers of 1000 not 1024
pl: --si                   podobnie, ale z użyciem potęg 1000, nie 1024

note: 0x080000000
en: --dereference-command-line-symlink-to-dir
    follow each command line symbolic link
    that points to a directory
pl: --dereference-command-line-symlink-to-dir
    rozwiązywanie dowiązań symbolicznych podanych
    jako argumenty jeżeli wskazują na katalogi

note: 0x0100000000
en: --hide=PATTERN         do not list implied entries matching shell PATTERN
    (overridden by -a or -A)
pl: --hide=WZÓR            bez wypisywania nazw pasujących do WZORU
    (wyłączane przez -a albo -A)

note: 0x0200000000
en: --indicator-style=WORD  append indicator with style WORD to entry names:
    none (default), slash (-p),
    file-type (--file-type), classify (-F)
pl: --indicator-style=SŁOWO  dodanie wskaźników typów plików w stylu SŁOWO:
    none (domyślnie), slash (-p), file-type
    (--file-type), classify (-F)

note: 0x0400000000
en: -i, --inode                print the index number of each file
pl: -i, --inode                pokazywanie numeru i-węzła każdego pliku

note: 0x0800000000
en: -k, --kibibytes            use 1024-byte blocks
pl: -k, --kibibytes            użycie bloków o rozmiarze 1024 bajtów

note: 0x01000000000
en: -l                         use a long listing format
pl: -l                         użycie długiego formatu wyjściowego

note: 0x02000000000
en: -m                         fill width with a comma separated list of entries
pl: -m                         pisanie do pełnej szerokości, oddzielanie przecinkami

note: 0x04000000000
en: -n, --numeric-uid-gid      like -l, but list numeric user and group IDs
pl: -n, --numeric-uid-gid      jak -l, ale pokazanie UID i GID liczbowo

note: 0x08000000000
en: -o                         like -l, but do not list group information
pl: -o                         jak -l, ale bez informacji o grupie

note: 0x010000000000
en: -p, --indicator-style=slash
    append / indicator to directories
pl: -p, --indicator-style=slash  dodanie / do nazw katalogów

note: 0x020000000000
en: -q, --hide-control-chars   print ? instead of non graphic characters
pl: -q, --hide-control-chars   pisanie ? zamiast znaków sterujących

note: 0x040000000000
en: --show-control-chars   show non graphic characters as-is (default
    unless program is 'ls' and output is a terminal)
pl: --show-control-chars   pokazanie znaków niedrukowalnych (domyślnie, chyba
    że program nazywa się 'ls' i pisze na terminalu)

note: 0x080000000000
en: --quoting-style=WORD   use quoting style WORD for entry names:
    literal, locale, shell, shell-always, c, escape
pl: --quoting-style=SŁOWO  zabezpieczenie znaków specjalnych w stylu SŁOWO:
    literal, locale, shell, shell-always, c, escape

note: 0x0100000000000
en: -r, --reverse              reverse order while sorting
pl: -r, --reverse              odwrotny porządek sortowania

note: 0x0200000000000
en: -s, --size                 print the allocated size of each file, in blocks
pl: -s, --size                 wypisanie liczby bloków zajętych przez każdy plik

note: 0x01000000000000
en: --time-style=STYLE  show times using style STYLE:
    full-iso, long-iso, iso, +FORMAT
    FORMAT is interpreted like 'date'
pl: --time-style=STYL  pokazanie czasu w STYLU:
    full-iso, long-iso, iso, +FORMAT
    FORMAT jest interpretowany jak dla 'date'

note: 0x02000000000000
en: -t                         sort by modification time, newest first
pl: -t                         sortowanie wg czasu modyfikacji, najnowsze
    na początku

note: 0x04000000000000
en: -u                         with -lt: sort by, and show, access time
    with -l: show access time and sort by name
    otherwise: sort by access time
pl: -u                         z -lt: sortowanie wg czasu i wypisanie czasu
    ostatniego dostępu; z -l: wypisanie czasu
    dostępu i sortowanie wg nazw; w przeciwnym
    przypadku: sortowanie wg czasu dostępu

note: 0x08000000000000
en: -v                         natural sort of (version) numbers within text
pl: -v                         sortowanie wg liczb (numerów wersji) zawartych
    w nazwach plików

note: 0x010000000000000
en: -w, --width=COLS           assume screen width instead of current value
pl: -w, --width=KOLUMNY        przyjęcie takiej szerokości ekranu zamiast
    wartości bieżącej

note: 0x020000000000000
en: -x                         list entries by lines instead of by columns
pl: -x                         wypisanie nazw w kolejnych liniach, nie kolumnach

note: 0x040000000000000
en: -1                         list one file per line
pl: -1                         listowanie po jednym pliku w linii

note: 0x04
en: Columns
pl: Kolumny

note: 0x020
en: Colorize
pl: Barwienie

note: 0x040 0x02
en: Follow links
pl: Podążaj za dowiązaniami

note: 0x0100 0x04
en: Always follow links
pl: Zawsze podążaj za dowiązaniami.

note: 0x0200 0x08 0x020 0x080
en: Don't follow symbolic links
pl: Bez podążania za dowiązaniami symbolicznymi

note: 0x0400 0x010 0x040 0x080
en: recursive
pl: rekursywnie

note: 0x0800
en: Sort by Size
pl: Sortuj według rozmiaru

note: 0x02000 0x0200000000
en: Sort by Date
pl: Sortuj według daty

note: 0x0100000
en: Do Not Sort
pl: Nie sortuj

note: 0x0800000
en: Inode
pl: I-węzeł

note: 0x02000000
en: Details
pl: Szczegóły

note: 0x04000000
en: Comma separated values (CSV)
pl: Wartości oddzielone przecinkami (CSV)

note: 0x04
en: -L, --dereference            always follow symbolic links in SOURCE
pl: -L, --dereference            podążanie za wszystkimi dowiązaniami
    symbolicznymi w ŹRÓDLE

note: 0x08
en: -P, --no-dereference         never follow symbolic links in SOURCE
pl: -P, --no-dereference         bez podążania za dowiązaniami symbolicznymi w
    ŹRÓDLE

note: 0x010
en: -R, -r, --recursive          copy directories recursively
pl: -R, -r, --recursive          rekursywnie kopiowanie podkatalogów

note: 0x020
en: -a, --archive                same as -dR --preserve=all
pl: -a, --archive                to samo co -dR --preserve=all

note: 0x040
en: --attributes-only        don't copy the file data, just the attributes
pl: --attributes-only        bez kopiowania danych, same atrybuty

note: 0x080 0x02
en: -b                  like --backup but does not accept an argument
pl: -b                  jak --backup, ale bez podawania argumentu

note: 0x0100 0x04
en: --backup[=CONTROL]  make a backup of each existing destination file
pl: --backup[=TRYB]   robienie kopii zapasowej przed zamazaniem pliku

note: 0x0200
en: --copy-contents          copy contents of special files when recursive
pl: --copy-contents          kopiowanie zawartości pliku specjalnego w
    przypadku rekursji

note: 0x0400
en: -d                           same as --no-dereference --preserve=links
pl: -d                           to samo co --no-dereference --preserve=links

note: 0x0800 0x08 0x010
en: -f, --force                 remove existing destination files
pl: -f, --force                 skasowanie istniejących CELÓW bez pytania

note: 0x01000 0x04 0x040 0x08 0x010
en: Interactive
pl: Interaktywny

note: 0x02000
en: -l, --link                   hard link files instead of copying
pl: -l, --link                   dowiązania zwykłe zamiast kopiowania

note: 0x08000
en: -p                           same as --preserve=mode,ownership,timestamps
pl: -p                           to samo co --preserve=mode,ownership,timestamps

note: 0x040000
en: --parents                use full source file name under DIRECTORY
pl: --parents                użycie pełnej ścieżki źródłowej KATALOG

note: 0x080000
en: --reflink[=WHEN]         control clone/CoW copies. See below
pl: --reflink                ustawienia kopiowania CoW/clone. Zobacz poniżej.

note: 0x0100000
en: --remove-destination     remove each existing destination file before
    attempting to open it (contrast with --force)
pl: --remove-destination     usunięcie każdego istniejącego pliku docelowego
    przed próbą jego otwarcia (por. z --force)

note: 0x0200000
en: --sparse=WHEN            control creation of sparse files. See below
pl: --sparse=GDY             sterowanie tworzeniem plików rzadkich. Zobacz
    poniżej.

note: 0x0400000 0x020
en: --strip-trailing-slashes  remove any trailing slashes from each SOURCE
    argument
pl: --strip-trailing-slashes  skasowanie ewentualnych końcowych ukośników z
    nazw argumentów ŹRÓDŁOWYCH

note: 0x0800000
en: -s, --symbolic-link          make symbolic links instead of copying
pl: -s, --symbolic-link          dowiązywanie symboliczne zamiast kopiowania

note: 0x01000000 0x040
en: -S, --suffix=SUFFIX          override the usual backup suffix
pl: -S, --suffix=ROZSZERZENIE    zmiana domyślnego ROZSZERZ. kopii zapasowej

note: 0x02000000
en: -t, --target-directory=DIRECTORY  copy all SOURCE arguments into DIRECTORY
pl: -t, --target-directory=KATALOG  skopiowanie wszystkich ŹRÓDEŁ do KATALOGU

note: 0x04000000
en: -u, --update                 copy only when the SOURCE file is newer
    than the destination file or when the
    destination file is missing
pl: -u, --update                 kopiowanie tylko plików, dla których ŹRÓDŁO
    jest nowsze niż CEL albo brakuje CELU

note: 0x08000000 0x0400 0x01000
en: -v, --verbose                explain what is being done
pl: -v, --verbose                wyjaśnianie co się dzieje

note: 0x010000000
en: -x, --one-file-system        stay on this file system
pl: -x, --one-file-system        pozostanie w jednym systemie plików

note: 0x020000000 0x0800 0x02000 0x0400 0x0200
en: Help
pl: Pomoc

note: 0x040000000 0x01000 0x04000 0x0800 0x0400
en: Version
pl: Wersja

note: 0x020
en: archive
pl: archiwum

note: 0x040 0x02 0x010 0x04
en: force
pl: wymuś

note: 0x080 0x010 0x04
en: -i                    prompt before every removal
pl: -i                    pytanie przez każdym kasowaniem

note: 0x0200 0x08
en: Do not overwrite any file
pl: Bez zastępowania żadnych obrazów

note: 0x0400
en: Preserve all attributes
pl: Zachowuje wszystkie atrybuty

note: 0x0800 0x010 0x0200 0x0100
en: Verbose
pl: Pełna

note: 0x01000 0x020
en: Stay on single filesystem
pl: Szukaj na jednym systemie plików

note: 0x080
en: -t, --target-directory=DIRECTORY  move all SOURCE arguments into DIRECTORY
pl: -t, --target-directory=KATALOG  przeniesienie wszystkich argumentów
    ŹRÓDŁOWYCH do KATALOGU

note: 0x0100
en: -T, --no-target-directory    treat DEST as a normal file
pl: -T, --no-target-directory    traktowanie CELU jak zwykłego pliku

note: 0x0200
en: -u, --update                 move only when the SOURCE file is newer
    than the destination file or when the
    destination file is missing
pl: -u, --update                 przenoszenie tylko gdy ŹRÓDŁO jest nowsze od
    CELU albo nie ma CELU

note: 0x0200
en: -S, --suffix=SUFFIX         override the usual backup suffix
pl: -S, --suffix=ROZSZERZENIE   zmiana domyślnego ROZSZERZENIA kopii zapasowej

note: 0x0400
en: -t, --target-directory=DIRECTORY  specify the DIRECTORY in which to create
    the links
pl: -t, --target-directory=KATALOG  podanie KATALOGU, w którym mają być
    tworzone dowiązania

note: 0x0100
en: Create Symbolic Link
pl: Utwórz link symboliczny

note: 0x02
en: -f, --force           ignore nonexistent files and arguments, never prompt
pl: -f, --force           ignorowanie nieistniejących plików i argumentów,
    bez pytań

note: 0x08
en: -I                    prompt once before removing more than three files, or
    when removing recursively.  Less intrusive than -i,
    while still giving protection against most mistakes
pl: -I                    pojedyncze pytanie przez usunięciem więcej niż trzech
    plików przy usuwaniu rekursywnym. Mniej
    przeszkadzające niż -i, ale nadal zabezpieczające
    przed większością błędów

note: 0x010
en: --interactive[=WHEN]  prompt according to WHEN: never, once (-I), or
    always (-i).  Without WHEN, prompt always
pl: --interactive[=KIEDY]  pytania zależnie od KIEDY: never (nigdy), once
    (raz, -I) albo always (zawsze, -i). Bez KIEDY zawsze
    jest zadawane pytanie

note: 0x040
en: --no-preserve-root  do not treat '/' specially
pl: --no-preserve-root bez traktowania katalogu '/' w specjalny sposób

note: 0x080
en: --preserve-root   do not remove '/' (default)
pl: --preserve-root   odmowa usunięcia '/' (domyslnie)

note: 0x0100
en: -r, -R, --recursive   remove directories and their contents recursively
pl: -r, -R, --recursive   usuwanie katalogów z zawartością rekursywnie

note: 0x0200
en: -v, --verbose         explain what is being done
pl: -v, --verbose         wyjaśnianie co się dzieje

note: 0x02
en: Remove directory
pl: Usuń katalog.

note: 0x020
en: Overwrite all files
pl: Zastąp wszystkie pliki

note: 0x0200
en: Undelete
pl: Cofnij usunięcie

note: this could use a spin button 0x04
en: -n, --iterations=N  overwrite N times instead of the default (%d)
pl: -n, --iterations=N  zamazanie N razy zamiast domyślnych %d razy

note: 0x08
en: --random-source=FILE  get random bytes from FILE
pl: --random-source=PLIK  pobranie losowych bajtów z PLIKU

note: this needs a fileselector button. 0x010
en: -s, --size=N   shred this many bytes (suffixes like K, M, G accepted)
pl: -s, --size=N   zamazanie N bajtów (można używać przyrostków takich jak K,
    M, G)

note: this could use a spinbutton 0x020
en: -u, --remove   truncate and remove file after overwriting
pl: -u, --remove   skrócenie i skasowanie pliku po zamazaniu

note: 0x040
en: -v, --verbose  show progress
pl: -v, --verbose  pokazywanie przebiegu zamazywania

note: 0x080
en: -x, --exact    do not round file sizes up to the next full block;
    this is the default for non-regular files
pl: -x, --exact    bez zaokrąglania rozmiarów plików w górę do pełnych bloków,
    domyślnie dla plików innych niż zwykłe

note: 0x0100
en: -z, --zero     add a final overwrite with zeros to hide shredding
pl: -z, --zero     dodatkowe zamazanie zerami, aby ukryć zamazywanie

en: Mount local disks and devices
pl: Narzędzie montujące lokalne dyski i urządzenia

en: View current processes and monitor system state
pl: Wyświetlanie istniejących procesów i monitorowanie stanu systemu

en: Next-generation application launcher.
pl: Program uruchamiający nowej generacji.

en: Windows networks (SMB)
pl: Sieci Windows (SMB)

en: SMB Browser
pl: Przeglądarka SMB

en: Windows workgroup
pl: Grupa robocza Windows

en: Windows Shares
pl: Udostępniane zasoby Windows

en: FUSE Volume
pl: Wolumin FUSE

en: Mount user-space filesystems (FUSE)
pl: Montowanie systemów plików w przestrzeni użytkownika (FUSE)

en: NFS Network Volume
pl: Wolumin sieciowy NFS

en: Secure FTP (SSH)
pl: Bezpieczne FTP (SSH)

en: Bluetooth Transfer
pl: Przesyłanie przez Bluetooth

en: FTP Client
pl: Klient FTP

en: CIFS Volume
pl: Wolumin CIFS

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Run program and return its output
pl: Uruchamia program i zwraca jego wynik

en: Properties
pl: Właściwości

en: History of combo url.
pl: Historia listy rozwijalnej adresów URL.

en: Mime Type
pl: Typ MIME

en: Use MIME type magic
pl: Użyj magicznego typu MIME

en: ZIP archive plugin
pl: Wtyczka archiwów ZIP

en: Icon Themes
pl: Zestawy ikon

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a double click
pl: Aktywowanie elementów dwukrotnym kliknięciem

en: Icon Theme Specification
pl: Specyfikacja motywu ikon

en: Drag: move
pl: Przeciągnięcie: przesuwa

en: Yes
pl: Tak

en: Emblems
pl: Symbole

en: Enable tooltips
pl: Włączenie podpowiedzi

en: The font size
pl: Rozmiar czcionki

en: The font family
pl: Rodzina czcionek

en: Icon size
pl: Rozmiary ikon

en: Terminal Emulator
pl: Emulator terminala

en: Text Editor
pl: Edytor tekstu

note: desktop::
en: Show Desktop Grid
pl: Pokaż siatkę na pulpicie

en: Navigation Window
pl: Okno nawigacyjne

en: Top Margin
pl: Górny margines

en: Bottom Margin
pl: Dolny margines

en: Right margin
pl: Prawy margines

en: Left Margin
pl: Lewy margines

en: Desktop path:
pl: Ścieżka do pulpitu:

en: Background image
pl: Obraz tła

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Background transparency:
pl: Przezroczystość tła:

en: List of disabled plugins
pl: Lista wyłączonych wtyczek

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Normal
pl: Zwykły

en: Compact
pl: Zwieranie

en: Big
pl: Duży

en: Huge
pl: Potężny

en: Please be patient
pl: Prosimy o cierpliwość

en: Reload All Tabs in All Windows
pl: Odśwież wszystkie panele we wszystkich oknach

en: Default Size
pl: Domyślny rozmiar

en: Select Folder
pl: Wybierz katalog

en: Toolbar Settings
pl: Ustawienia paska narzędzi

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
pl: Elementy widoczne w pasku (paskach) narzędzi.

en: default
pl: domyślny

en: Select a folder
pl: Wybór katalogu

en: Select Files...
pl: Wybierz pliki...

en: Creating a new file (%s)
pl: Tworzenie nowego pliku (%s)

en: example
pl: przykład

en: Rebuild Thumbnails
pl: Przebuduj miniatury

en: Icons
pl: Ikony

note: //////////////// General
en: General
pl: Ogólne

en: General Options
pl: Opcje główne

en: Configuration of keybindings
pl: Ustawienia skrótów klawiszowych

en: Content Type
pl: Typ zawartości

en: Labels
pl: Etykiety

en: Fixed width font
pl: Czcionka stałej szerokości

en: Variable width font
pl: Czcionka o zmiennej szerokości

note: /////////////////////// Desktop options ////////////////////// Ls options ////////////////////// Copy options ////////////////////// Move options ////////////////////// link options ////////////////////// remove options ////////////////////// shred options
en: Options
pl: Opcje

note: Mimetype files not used anymore: #define FREEDESKTOP_MIME_FILE 	PACKAGE_DATA_DIR,RC_DIR,"freedesktop.org.xml" #define MAGIC_MIME_FILE 	PACKAGE_DATA_DIR,RC_DIR,"types.xml" //////////////////////////   General files   /////////////////////////////////////// Default desktop directory
en: Desktop
pl: Pulpit

en: Allow
pl: Zezwalanie

en: File Information...
pl: Informacja o pliku...

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Move
pl: Przenieś

note: file is a symlink
en: Symbolic Link
pl: Dowiązanie symboliczne

note: **************
en: Delete
pl: Usuń

en: Shred
pl: Usuń dokładnie

note: ////////////////////// rodent plugins
en: Plugins
pl: Wtyczki

note: ////////////////////// rodent modules
en: Modules
pl: Moduły

note: ///////////////////////// advanced options (environment variables)
en: Environment Variables
pl: Zmienne środowiskowe

en: Edit the list of environment variables and associated values
pl: Edytuj listę zmiennych środowiskowych i związanych z nimi wartości

en: Variable
pl: Zmienna

en: Value
pl: Wartość

en: Personal settings
pl: Ustawienia osobiste

en: Options: %s
pl: Opcje: %s

note: ok and cancel buttons
en: Apply
pl: Zastosuj

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
pl: Informacja

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Apply changes
pl: Zastosuj zmiany

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
pl: Właściciel:

en: Read
pl: Przeczytany

en: Write
pl: Zapis

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Set UID
pl: Ustaw UID

note: gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[0], 0 + o, 1 + o, 0, 1, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[1], 1 + o, 2 + o, 0, 1, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[2], 2 + o, 3 + o, 0, 1, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[3], 3 + o
en: Group:
pl: Grupa:

en: Set GID
pl: Ustaw GID

note: gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[5], 0 + o, 1 + o, 1, 2, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[6], 1 + o, 2 + o, 1, 2, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[7], 2 + o, 3 + o, 1, 2, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[8], 3 + o
en: Others:
pl: Inni:

en: Sticky
pl: Klejący się

en: Paths
pl: Ścieżki

en: Path
pl: Ścieżka

en: More...
pl: Więcej...

en: Owner
pl: Właściciel

en: Preview
pl: Podgląd

en: Kill (KILL)
pl: Zakończ (KILL)

en: Kill
pl: Zakończ

en: Right clicking pops context menu immediately
pl: Prawe kliknięcie pokazuje natychmiast menu kontekstowe

en: %s: overwrite %s?
pl: %s: zamazać %s?

en: Target location:
pl: Miejsce docelowe:

en: Source Location:
pl: Położenie kodu źródłowego:

en: Failed to copy file
pl: Skopiowanie pliku się nie powiodło

en: Error: Rename failed.
pl: Błąd: Nieudana zmiana nazwy.

en: Move files
pl: Przenieś wybrane pliki

en: Failed to link %s to %s
pl: Dowiązanie %s do %s się nie powiodło

en: File
pl: Plik

en: Destination
pl: Cel

en: History:
pl: Historia:

en: List files only
pl: Tylko wyświetlanie plików

en: Extract files from the archive
pl: Rozpakowuje pliki z archiwum

en: Open in New Window
pl: Otwórz w nowym oknie

note: Different button icon for the toolbar
en: Open in New Tab
pl: Otwórz w nowej karcie

en: Create a compressed archive with the selected objects
pl: Tworzy skompresowane archiwum z zaznaczonych obiektów

en: Create a new archive
pl: Tworzy nowe archiwum

en: Install
pl: Instalacja

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Information about the program
pl: Informacje o programie

en: Simulation of data CD burning
pl: Symulacja nagrywania płyty CD z danymi

en: Burn CD/DVD
pl: Nagrywanie płyt CD/DVD

en: Don't follow symlinks
pl: Nie podąża za dowiązaniami symbolicznymi

en: Follow symlinks
pl: Podążaj za dowiązaniami symbolicznymi.

en: Delete failed
pl: Usuwanie nieudane

en: Unexpected error: %s
pl: Wystąpił nieoczekiwany błąd: %s

en: Are you sure you want to continue?
pl: Na pewno kontynuować?

note: title
en: Remove
pl: Usuń

en: Apply to all
pl: Zastosuj do wszystkich

en: Delete Files/Directories
pl: Usuwanie plików/katalogów

en: Delete %s
pl: Usuń %s

note: Broken symlink
en: Broken symbolic link
pl: Uszkodzone dowiązanie symboliczne

en: %d more item | %d more items
pl[0]: Jeszcze %d obiekt
pl[1]: Jeszcze %d obiekty
pl[2]: Jeszcze %d obiektów

en: Selection:
pl: Zaznaczenie:

en: Could not validate the transaction
pl: Nie można potwierdzić transakcji

en: No selection available
pl: Brak zaznaczenia

en: No group selected
pl: Nie wybrano żadnej grupy

en: The program exists, but is not executable.
    Please check your installation and/or install the binary properly.
pl: Plik istnieje, ale nie jest wykonywalny.
    Sprawdź swoją instalację i/lub zainstaluj program poprawnie.

en: Open with %s
pl: Otwórz z %s

en: Go To
pl: Przejdź do

en: %s does not exist.
pl: %s nie istnieje.

en: Execute Shell Command
pl: Wykonaj polecenie powłoki

en: Console: quickly run single commands -- write a command here and press enter.
pl: Konsola: szybkie uruchamianie poleceń -- wpisz tutaj polecenie i naciśnij enter.

en: Run in Terminal
pl: Uruchamianie w terminalu

en: Select directory
pl: Wybór katalogu

en: Create New Folder
pl: Nowy folder

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: Unmounting %s
pl: Odmontowywanie %s

en: Mounting %s
pl: Montowanie %s

en: Uploading file %s
pl: Wysyłanie pliku %s

en: Downloading file %s...
pl: Pobieranie pliku %s...

en: Cut
pl: Wytnij

en: Empty history
pl: Brak historii

en: Initial Point
pl: Punkt początkowy

en: Name
pl: Nazwisko

en: write failed
pl: błąd zapisu

en: New file
pl: Nowy plik

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select Items Matching...
pl: Zaznacz pasujące elementy...

en: Unselect Items Matching...
pl: Odznacz pasujące elementy

en: The operation was cancelled.
pl: Operacja została anulowana.

en: Control
pl: Sterowanie

en: Home
pl: Folder domowy

en: Left
pl: Lewo

en: Up
pl: Do góry

en: Right
pl: Prawo

en: Down
pl: Wdół

en: Page up
pl: Strona w górę

en: Page down
pl: Strona w dół

en: End
pl: Koniec

en: Begin
pl: Początek

en: Insert
pl: Wstaw

en: Equal
pl: Równe

en: Add
pl: Dodaj

en: Subtract
pl: Odejmowanie

en: The location does not exist.
pl: Położenie nie istnieje.

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Rename the selected file
pl: Zmienia nazwę zaznaczonego pliku

en: Click
pl: Kliknięcie

en: Duplicate this path
pl: Duplikuje tę ścieżkę

en: Create Symlink
pl: Utwórz jako dowiązanie symboliczne

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Copy of %s
pl: Kopia %s

en: Duplicate
pl: Zduplikuj

en: Link to %s
pl: Dowiązanie do %s

en: Regular file
pl: Normalny plik

en: File format not recognized
pl: Format pliku nie został rozpoznany

en: Contents of %s
pl: Zawartość %s

en: Empty file
pl: Pusty plik

en: Encryption Key Approval
pl: Potwierdzenie klucza szyfrującego

en: Encryption key:
pl: Klucz szyfrowania:

en: Confirm:
pl: Potwierdź:

en: Sorry, passwords do not match
pl: Hasła nie są zgodne

en: Minimum length:
pl: Minimalna długość:

en: Too many matches
pl: Za dużo dopasowań

en: Options:
pl: Opcje:

en: Text Completion
pl: Dopełnienie tekstu

en: Command
pl: Polecenie

en: Command history
pl: Historia poleceń

en: User
pl: Użytkownik

en: Found no match
pl: Nie znaleziono dopasowania

en: Completion mode:
pl: Tryb zakończenia zadania:

en: command
pl: polecenie

en: file
pl: plik

en: Options >>
pl: Opcje >>

en: Keybinding
pl: Skrót klawiszowy

en: You may not specify duplicate patterns
pl: Nie można dwukrotnie użyć tego samego wzorca

en: Modify
pl: Zmień

note: window = new_dialog(whatever_box("Attribute"), key); gchar *attribute_title = g_strdup_printf("%s %s", text, _("<choose a key>"));
en: <choose a key>
pl: <wybór klawisza>

en: Attribute
pl: Atrybut

en: Select A File
pl: Wybór pliku

en: Validate document
pl: Sprawdź poprawność dokumentu

en: The Document is not valid!
pl: Dokument jest niepoprawny!

en: Save
pl: Zapisz

en: Select File
pl: Wybór pliku

en: Preparing
pl: Przygotowywanie

en: Edit mount point for %s
pl: Edytuj punkt montowania dla %s

en: Select mount point
pl: Wybierz punkt montowania

en: Mount Point
pl: Punkt montowania

en: Unable to mount location
pl: Zamontowanie położenia nie jest możliwe

en: address already in use
pl: adres jest już używany

en: Tests
pl: Testy

en: development version
pl: wersja rozwojowa

en: Initial idea, basic architecture, much initial source code
pl: Idea, podstawowa struktura, duża część początkowego kodu źródłowego

en: Contributors
pl: Współtwórcy

en: Contributors to older versions:
pl: Wkład do wcześniejszych wersji:

en: Hello World
pl: Witaj, świecie

en: Suggestions, bug reports
pl: Uwagi, raporty o błędach

en: About
pl: O programie

en: Create new file in the given directory
pl: Tworzy nowy plik w podanym katalogu

en: Create a new empty folder inside this folder
pl: Tworzy nowy pusty katalog wewnątrz tego katalogu

en: Link
pl: Odnośnik

en: Touch
pl: Dotyk

en: Show hidden files
pl: Wyświetlanie ukrytych plików

en: Show Backup Files
pl: Pokaż pliki zapasowe

en: Show previews of files and directories.
pl: Pokaż podglądy plików i katalogów.

en: Choose Location
pl: Wybór położenia

en: Go up
pl: Idź do góry

en: Go back
pl: Przechodzi wstecz

en: Go forward
pl: Przechodzi naprzód

en: Paste
pl: Wklej

en: Open with
pl: Otwórz za pomocą

en: Add bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: Remove bookmark
pl: Usuń zakładkę

en: Toggle Bookmark
pl: Przełącz zakładkę

en: Mount the volume associated with this folder
pl: Montuje wolumin związany z tym katalogiem

en: Unmount the volume associated with this folder
pl: Odmontowuje wolumin związany z tym katalogiem

en: Open terminal
pl: Otwórz terminal

note: This is the same as REFRESH_CALLBACK, except that this one gets displayed in menu:
en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

note: This is the same as FIND_CALLBACK, except that this one gets displayed in menu:
en: Search
pl: Wyszukaj

en: Compare Files or Folders
pl: Porównywanie plików lub katalogów

en: Sort case insensitive
pl: Sortowanie bez uwzględniania wielkości liter

en: Sort data in ascending order
pl: Sortuj dane w porządku rosnącym

en: Sort data in descending order
pl: Sortuj dane w porządku malejącym

en: Global keybindings support
pl: Obsługa globalnych skrótów klawiszowych

en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: Unselect
pl: Odznacz

en: Default sort order
pl: Domyślny porządek sortowania

en: Sort by date
pl: Sortuj według daty

en: Sort by size
pl: Sortuj według rozmiaru

en: Group
pl: Grupa

en: By Permissions
pl: Wg uprawnień

en: Opens the main menu.
pl: Otwiera menu główne.

en: Default icon zoom level
pl: Domyślne powiększenie ikon

en: View as list
pl: Wyświetlaj jako listy

en: Small Icons
pl: Małe ikony

en: Normal Icons
pl: Normalne ikony

en: Large Icons
pl: Duże ikony

en: Very large
pl: Bardzo duży

en: Sort options
pl: Opcje sortowania

en: There was a network error.
pl: Wystąpił błąd sieciowy.

note: {SUBMENU_TYPE,"main_popup_menu","module1","Module1",NULL,},
en: Go
pl: Przejdź

en: Applications
pl: Programy

en: Sort
pl: Uporządkuj

en: View
pl: Widok

en: Select
pl: Wybierz

en: This is the root of the filesystem
pl: To jest korzeń systemu plików (czyli katalog główny)

en: Root Directory
pl: Katalog główny

en: Home Directory
pl: Katalog domowy

en: Could not initialize monitoring
pl: Nie można zainicjować monitorowania

en: Remote Connection...
pl: Połączenie zdalne...

en: Installed Plugins
pl: Zainstalowane wtyczki

en: click
pl: kliknięcie

en: Assign
pl: Przypisz

en: Associated command
pl: Skojarzone polecenie

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Type
pl: Typ

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: rozm.

en: Mode
pl: Tryb

en: List
pl: Lista

en: Tiny
pl: Bardzo mały

en: Backup file
pl: Plik zapasowy

en: File Type
pl: Typ pliku

en: MIME Type
pl: Typ MIME

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Folder
pl: Katalog

en: Status Change
pl: Zmiana statusu

en: Modification Time :
pl: Czas modyfikacji :

en: Access Time :
pl: Czas dostępu :

en: Links
pl: Odnośniki

en: hard
pl: mocne

en: Local File
pl: Plik lokalny

en: Remote File
pl: Zdalny plik

en: Plugin services
pl: Usługi wtyczki

en: Run in terminal window
pl: Uruchom w oknie terminala

en: Is executable
pl: Wykonywalny

en: Run
pl: Uruchom

en: Specify Output Directory...
pl: Podaj katalog wyjściowy...

en: Reset default state
pl: Przywróć stan domyślny

en: Single Instance
pl: Pojedyncza instancja

en: All Instances
pl: Wszystkie instancje

en: No file selected
pl: Żaden plik nie został wybrany

en: Loading folder...
pl: Wczytywanie katalogu...

en: Loading %s...
pl: Wczytywanie %s...
