Rodent Delta - en to xh translation catalogue (185 entries)

en: image
xh: umfanekiso

en: Audio
xh: Enesandi

en: Video
xh: Ividiyo

en: text
xh: umbhalo

en: trash
xh: umgqomo

en: package
xh: impahla

note: Only in the event that a valid mime type is not found, and magic option is set, do magic. Resolve icon id from mimetype or mimemagic. Override of particular mimetypes (except for directories)
en: unknown
xh: ayaziwa

en: None
xh: Ayikho

en: Note: Some changes will not take effect until restart
xh: Qaphela: Ezinye inguquko azenzeki de ube uyivula ngokutsha

en: Directory
xh: Uvimba weefayili

en: Character device
xh: Isixhobo seempawu

en: Block device
xh: Isixhobo esithintelayo

en: Socket
xh: Isokethi

en: Console Message Viewer
xh: Umboniseli Womyalezo we Konsole

en: Close
xh: Vala

en: Clear
xh: Cika

note: no selection
en: Command:
xh: Umyalelo:

en: Permission denied
xh: Imvume ikhatyiwe

en: No
xh: Hayi

en: Large (%sx%s)
xh: Nkulu (%sx%s)

en: Medium (%sx%s)
xh: Phakathi (%sx%s)

en: Small (%sx%s)
xh: Ncinane (%sx%s)

en: List View
xh: Ukukhangela uluhlu

en: Username:
xh: Igama lomsebenzisi:

en: Ok
xh: Kulungile

note: XXX create ok and cancel buttons
en: Cancel
xh: Hlaba

note: 0x04
en: Columns
xh: Imihlathi

note: 0x020
en: Colorize
xh: Faka Umbala

note: 0x02000000
en: Details
xh: Iinkcukacha

note: 0x020000000 0x0800 0x02000 0x0400 0x0200
en: Help
xh: Uncedo

note: 0x040000000 0x01000 0x04000 0x0800 0x0400
en: Version
xh: Uhlobo

note: 0x0200
en: Undelete
xh: Musaukucima

en: Mount local disks and devices
xh: Faka kwisakhelo iidiski kunye nezixhobo ezifikeleleka ngqo

en: Windows Shares
xh: Ulwahlulelwano lwe Windows

en: NFS Network Volume
xh: Ubukhulu bothungelwano lwe-NFS

en: Bluetooth Transfer
xh: Uthumela nge-Bluetooth

en: FTP Client
xh: Umxhasi we FTP

en: Settings
xh: Imimiselo

en: Properties
xh: Iimpawu

en: Mime Type
xh: Udidi lwe Mime

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a double click
xh: Yenza izinto zisebenze ngokucofa kabini

en: Drag: move
xh: Rhuqa: hambisa

en: Yes
xh: Ewe

en: Emblems
xh: Imifuziselo

en: Enable tooltips
xh: Yenza amacebiso okusetyenziswa kwezixhobo

en: Terminal Emulator
xh: Umzami kulinganisela ngokulinganayo Wendlela yesiphelo

en: Text Editor
xh: Umhleli woMbhalo

en: Left Margin
xh: Umda osekhohlo

en: Background image
xh: Umfanekiso wokungasemva

en: Background color
xh: Umbala wangasemva

en: Disabled
xh: Ukhubazekile

en: Huge
xh: Nkulu kakhulu

en: Default Size
xh: Ubungakanani Obungagqibekanga

en: Select Folder
xh: Khetha Isiqulathi Seefayili

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
xh: Qwalaselo owuphi umba ozakubonakala kwisixhobo se bar(ii).

en: default
xh: okwendalo

en: Icons
xh: Imifanekiso

note: //////////////// General
en: General
xh: Jikelele

en: General Options
xh: Iinketho Eziqhelekileyo

en: Configuration of keybindings
xh: Uqwalaselo lwezibopheleo zesitshixo

en: Labels
xh: iiLebhile

en: Variable width font
xh: Ububanzi befonti obuguquguqukayo

note: /////////////////////// Desktop options ////////////////////// Ls options ////////////////////// Copy options ////////////////////// Move options ////////////////////// link options ////////////////////// remove options ////////////////////// shred options
en: Options
xh: Ekunokukhethwa kuko

note: Mimetype files not used anymore: #define FREEDESKTOP_MIME_FILE 	PACKAGE_DATA_DIR,RC_DIR,"freedesktop.org.xml" #define MAGIC_MIME_FILE 	PACKAGE_DATA_DIR,RC_DIR,"types.xml" //////////////////////////   General files   /////////////////////////////////////// Default desktop directory
en: Desktop
xh: I-desktop

en: Allow
xh: Vumela

en: Copy
xh: Kopa

en: Move
xh: Shenxisa

note: file is a symlink
en: Symbolic Link
xh: Ikhonkco olunophawu

note: **************
en: Delete
xh: Cima

note: ////////////////////// rodent plugins
en: Plugins
xh: Izingeniso

note: ////////////////////// rodent modules
en: Modules
xh: Iimodyuli

en: Variable
xh: Ugcino lwamaxabiso aguqukayo

en: Value
xh: Ixabiso

en: Personal settings
xh: Izicwangciso ezizezam

note: ok and cancel buttons
en: Apply
xh: Misela

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
xh: Iinkcukacha

en: Permissions
xh: Iimvume

en: Apply changes
xh: Yenza utshintsho

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
xh: Umnikazi:

en: Read
xh: Funda

en: Write
xh: Bhala

en: Execute
xh: Phumeza

en: Set UID
xh: Cwangcisa i UID

note: gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[0], 0 + o, 1 + o, 0, 1, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[1], 1 + o, 2 + o, 0, 1, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[2], 2 + o, 3 + o, 0, 1, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[3], 3 + o
en: Group:
xh: Iqela:

en: Set GID
xh: Cwangcisa i GID

note: gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[5], 0 + o, 1 + o, 1, 2, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[6], 1 + o, 2 + o, 1, 2, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[7], 2 + o, 3 + o, 1, 2, 0, 0, X_PAD, 0); gtk_table_attach (GTK_TABLE (table), perm[8], 3 + o
en: Others:
xh: Ezinye:

en: Sticky
xh: Ncangathi

en: Paths
xh: Iindlela

en: Path
xh: Indlela

en: More...
xh: Nangaphezulu...

en: Owner
xh: Umnini

en: Preview
xh: Ukubonakalisa kuqala

en: Kill
xh: Bulala

en: PID
xh: i-PID

en: File
xh: iFayili

en: Destination
xh: Indawo Oya Kuyo

en: Extract files from the archive
xh: Khupha iifayili kuvimba

en: Open in New Window
xh: Yivule Kwifestile Entsha

note: Different button icon for the toolbar
en: Open in New Tab
xh: Vula kwi Tab Entsha

en: Create a new archive
xh: Yakha uvimba omtsha

en: Install
xh: Faka

en: Information about the program
xh: Ulwazi malunga nenkqubo

note: title
en: Remove
xh: Susa

en: Delete %s
xh: Cima %s

en: Open with %s
xh: Vula nge %s

en: Go To
xh: Yiya Ku

en: Run in Terminal
xh: Phumeza ngaphakathi i-Terminal

en: Create New Folder
xh: Yenza Isiqulathi Seefayili Esitsha

en: Selection
xh: Uchongo

en: Cut
xh: Sika

en: Name
xh: Igama

en: Select All
xh: Khetha Konke

en: The operation was cancelled.
xh: Umsebenzi urhoxisiwe.

en: Shift
xh: I-Shift

en: Control
xh: Lawula

en: Alt
xh: Tshintshanisa

en: Home
xh: Ikhaya

en: Left
xh: Links

en: Up
xh: Phezulu

en: Right
xh: Ekunene

en: Down
xh: eZantsi

en: End
xh: Phela

en: Insert
xh: Fakela

en: Equal
xh: Iyalingana

en: Minus
xh: Thabatha

en: Add
xh: Dibanisa

en: Subtract
xh: Thabatha

en: Accept
xh: Yamnkela

en: Rename
xh: Nika elinye igama

en: Duplicate
xh: Phinda

en: Sorry, passwords do not match
xh: Uxolo, ii-passwords azingqinelani

en: Command
xh: Umyalelo

en: User
xh: Umsebenzisi

en: Host
xh: Umququzeleli

en: Completion mode:
xh: Indlela yogqibezelo:

en: file
xh: ifayile

en: You may not specify duplicate patterns
xh: Awunakude ubalule iipateni eziphindeneyo

en: Modify
xh: Guqula kancinane

en: Attribute
xh: Uphawu

en: Select A File
xh: Khetha Ifayili

en: Save
xh: Gcina

en: Preparing
xh: Iyalungiselela

en: Mount Point
xh: Incopho Yonyuso

en: Suggestions, bug reports
xh: Amacebiso, isinambuzane sezichazo

en: About
xh: Malunga

en: Create new file in the given directory
xh: Yila ifayili entsha kuvimba weefayili onikiweyo

en: Create a new empty folder inside this folder
xh: Dala isiqulathi-zifayili entsha engenanto ngaphakathi kwesi siqulathi-zifayili

en: Link
xh: Unxulumaniso

en: Choose Location
xh: Khetha Indawo yesiphelo

en: System
xh: iNkqubo

en: Go back
xh: Buyela emva

en: Go forward
xh: Yiya phambili

en: Paste
xh: Ncamathisela

en: Open with
xh: Vula nge

note: This is the same as REFRESH_CALLBACK, except that this one gets displayed in menu:
en: Reload
xh: Layisha kwakhona

note: This is the same as FIND_CALLBACK, except that this one gets displayed in menu:
en: Search
xh: Khangela

en: Invert Selection
xh: Phendulela Okukhethiweyo

en: Unselect
xh: Engakhethwanga

en: Default sort order
xh: Ukulandelelana kohlobo olumiselweyo

en: Group
xh: Yenza iqela

en: Default icon zoom level
xh: Umgangatho wokwandisa womfanekiso ongumqondiso omiselweyo

en: Small Icons
xh: Iimphawu zomfanekiso Omncinci

en: Large Icons
xh: Iimpawu zemifanekiso Ezinkulu

note: {SUBMENU_TYPE,"main_popup_menu","module1","Module1",NULL,},
en: Go
xh: Hamba

en: Applications
xh: Iinkqubo

en: Sort
xh: Hlela

en: View
xh: Okubonakalayo

en: Select
xh: Khetha

en: This is the root of the filesystem
xh: Le yingcambu yendlela yefayile

en: click
xh: cofa

en: Type
xh: Uhlobo

en: Date
xh: Umhla

en: Size
xh: Ubungakanani

en: Mode
xh: Inkqubo

en: List
xh: Uluhlu

en: Backup file
xh: Ifayili yogcino lokhuseleko

en: File Type
xh: uHlobo lweFayili

en: MIME Type
xh: Uhlobo lwe-MIME

en: Encoding
xh: Ukunxulumana

en: Folder
xh: Isiqulathi seefayili

en: Links
xh: Amakhonkco

en: Run
xh: Misela inkqubo

en: All Instances
xh: Kuwo onke Amatyeli

en: No file selected
xh: Akukho fayili ikhethiweyo

en: rodent-translation-team
xh: ***  Xhosa <xh-translate@ubuntu.com>
    
    -  Andiswa <andiswamva@gmail.com>, 2011-2012.
    -  Lwandle Mgidlana <lwandle@translate.org.za>, 2001-2003.
    -  Andiswa Mvanyashe <andiswamva@webmail.co.za>, 2011-2012.
    -  Fundile Majola <fundile@translate.org.za>, 2002.
    -  Translation by Canonical Ltd <translations@canonical.com>.
    -  Antoinette Dekeni <antoinette@transalate.org.za>, 2001-2002.
    -  Thelma Lungcuzo <thelma@translate.org.za>, 2002-2003.
    -------------------------------------
