Rodent Delta - en to ga translation catalogue (38 entries)

note: gtk_window_set_keep_above (GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Package Manager
ga: Bainisteoir Pacáistí

note: FIXME:yum+zypper search option from pkg_option
en: Search
ga: Cuardaigh

en: Cache
ga: Taisce

en: Ports
ga: Poirt

en: Accept
ga: Glac Leis

en: Help
ga: Cabhair

en: Cancel
ga: Ceallaigh

en: No
ga: Níl

en: Yes
ga: Tá

en: FreeBSD (Ports)
ga: FreeBSD (Poirt)

en: not installed
ga: gan suiteáil

en: Version
ga: Leagan

en: Homepage
ga: Leathanach Baile

en: Categories
ga: Catagóirí

en: Size
ga: Méid

en: Installed
ga: Suiteáilte

en: Maintainer
ga: Cothaitheoir

en: Add
ga: Cuir Leis

en: Backup
ga: Déan cúltaca

en: Check
ga: Seiceáil

en: Clean
ga: Glan

en: Convert
ga: Tiontaigh

en: Uninstall
ga: Díshuiteáil

en: Download
ga: Íosluchtaigh

en: Information
ga: Eolas

en: Install
ga: Suiteáil

en: Lock
ga: Cuir Faoi Ghlas

en: Plugins
ga: Breiseáin

en: Statistics
ga: Staitisticí

en: Unlock
ga: Díghlasáil

en: Update Database
ga: Nuashonraigh an Bunachar Sonraí

en: Updating
ga: Á Nuashonrú

en: Upgrade
ga: Uasghrádaigh

en: Update
ga: Nuashonraigh

en: install
ga: suiteáil

en: remove
ga: scríos

en: update
ga: nuashonrú

en: clean
ga: glan
