Rodent Delta - en to mr translation catalogue (36 entries)

note: gtk_window_set_keep_above (GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Package Manager
mr: संकुल प्रतिष्ठापक

en: Configure external packages
mr: बाहेरील संकुल संयोजीत करा

note: FIXME:yum+zypper search option from pkg_option
en: Search
mr: शोधा

en: The "%s" utility is not installed.
    Please install it.
mr: "%s" उपकार्यक्रम प्रतिष्ठापीत नाही.
    कृपया प्रतिष्ठापीत करा.

en: Cache
mr: कैश

en: Accept
mr: स्वीकारा

en: Help
mr: मदत

en: Cancel
mr: रद्द करा (n)

en: No
mr: नाही

en: Yes
mr: होय

en: Disk cache
mr: डिस्क कॅशे

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Homepage
mr: मुख्यपान

en: Categories
mr: विभाग

en: Size
mr: आकार

en: Installed
mr: प्रतिष्ठापीत झाले

en: Maintainer
mr: पालक

en: Add
mr: जोडा (A)

en: Backup
mr: बॅकअप (B)

en: Check
mr: तपासा (C)

en: Clean
mr: नष्ट करा (C)

en: Convert
mr: रुपांतरीत करा (C)

en: Uninstall
mr: अप्रतिष्ठापन

en: Download
mr: डाऊनलोड करा (D)

en: Information
mr: माहिती

en: Install
mr: प्रतिष्ठापन

en: Lock
mr: ताळा

en: Plugins
mr: प्लगईन

en: Shared libraries
mr: सहभागीय लायब्ररी

en: Statistics
mr: आकडेवारी

en: Unlock
mr: मुक्त करा

en: Updating
mr: अद्ययावत करत आहे

en: Upgrade
mr: अद्ययावत करा

en: Update
mr: अद्ययावत करा

en: remove
mr: काढून टाका

en: refresh
mr: पुनःदाखलन
