Rodent Delta - en to ug translation catalogue (35 entries)

note: gtk_window_set_keep_above (GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Package Manager
ug: بوغچا باشقۇرغۇچ

en: Configure external packages
ug: سىرتقى بوغچىلارنى سەپلەش

note: FIXME:yum+zypper search option from pkg_option
en: Search
ug: ئىزدە(S)

en: The "%s" utility is not installed.
    Please install it.
ug: قورال «%s» قاچىلانمىغان.
    ئۇنى قاچىلاڭ.

en: Cache
ug: غەملەك

en: Accept
ug: قوشۇل

en: Help
ug: ياردەم(H)

en: Cancel
ug: ۋاز كەچ(N)

en: No
ug: ياق

en: Yes
ug: ھەئە

en: Version
ug: نەشرى

en: Homepage
ug: باش بەت

en: Categories
ug: كاتېگورىيە

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Installed
ug: ئورنىتىلغان

en: Maintainer
ug: مەسئۇل كىشى

en: Add
ug: قوش(A)

en: Backup
ug: زاپاسلا(B)

en: Check
ug: تەكشۈر(C)

en: Clean
ug: تازىلا(C)

en: Convert
ug: CONVERT

en: Uninstall
ug: چىقىرىۋەت

en: Download
ug: چۈشۈر(D)

en: Information
ug: ئۇچۇر

en: Install
ug: ئورنات

en: Lock
ug: قۇلۇپلا

en: Plugins
ug: قىستۇرما

en: Shared libraries
ug: ھەمبەھىرلەنگەن فۇنكسىيە ئامبىرى

en: Statistics
ug: ستاتىستىكا

en: Unlock
ug: قۇلۇپ ئاچ

en: Updating
ug: يېڭىلاۋاتىدۇ

en: Upgrade
ug: دەرىجە ئۆستۈر

en: Update
ug: يېڭىلا(U)

en: search
ug: ئىزدە

en: remove
ug: چىقىرىۋېتىش
