Rodent Delta - en to fr translation catalogue (28 entries)

note: #define MODULE_LABEL _("Network domains") #define MODULE_LABEL _("Nearby Computers") #define MODULE_ICON_ID "xffm/emblem_network/compositeSE/emblem_network"
en: SMB Browser
fr: Navigateur SMB

en: Nearby Computers
fr: Ordinateurs du voisinage

en: Microsoft Network Protocol
fr: Protocole réseau Microsoft

note: #define MODULE_ICON_ID "xffm/emblem_display"
en: SMB Device
fr: Périphérique SMB

en: Shares folders over your network
fr: Partage de dossiers à travers votre réseau

en: Share:
fr: Partage :

en: Found:
fr: Trouvé :

note: strtok (line, " ");
en: Workgroup/domain:
fr: Groupe de travail / domaine :

en: Server name:
fr: Nom du serveur :

en: Workgroup:
fr: Groupe de travail :

en: Unresolved alias
fr: Alias non résolu

en: Browsing Settings
fr: Configurations de la navigation

note: not yet implemented...
en: Properties
fr: Propriétés

en: Mount
fr: Monter

note: g_signal_connect ((gpointer) w, "activate", G_CALLBACK (reset_user_credentials), NULL);
en: Unmount
fr: Démonter

en: The "%s" utility is not installed.
    Please install it.
fr: L'utilitaire « %s » n'est pas installé.
    Veuillez l'installer.

en: Mount point:
fr: Point de montage :

en: Plugin:
fr: Module externe :

en: Parent
fr: Adopter

en: Windows workgroup
fr: Groupe de travail Windows

note: #define MODULE_ICON_ID "xffm/emblem_network/compositeNE/stock_go-forward"
en: SMB workgroup
fr: Groupe de travail SMB

en: Temporary authentication failure
fr: Anomalie d'authentification temporaire

en: Server:
fr: Serveur :

en: User ID; leave blank for anonymous / nonauthenticated
fr: Identifiant de l'utilisateur ; à laisser vide pour anonyme / non authentifié

en: Enter password
fr: Saisissez le mot de passe

en: Optional information:
fr: Informations facultatives :

en: Authentication domain
fr: Domaine d'authentification

en: Domain:
fr: Domaine :
