mate-backgrounds 1.25.0 - en to uk translation catalogue (28 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
uk: Дуга

en: Flow
uk: Течія

en: Gulp
uk: Ковток

en: Silk
uk: Шовк

en: Spring
uk: Весна

en: Waves
uk: Хвилі

en: No Desktop Background
uk: Стільниця без тла

en: Float into MATE
uk: Плавучий MATE

en: Green Traditional
uk: Традиційний зелений

en: Stripes
uk: Смуги

en: MATE Stripes Dark
uk: MATE темний зі смугами

en: MATE Stripes Light
uk: MATE світлий зі смугами

en: Ubuntu MATE Cold
uk: Ubuntu MATE холодний

en: Ubuntu MATE Dark
uk: Ubuntu MATE темний

en: Ubuntu MATE Radioactive
uk: Ubuntu MATE радіоактивний

en: Ubuntu MATE Warm
uk: Ubuntu MATE теплий

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
uk: Жовтогаряча квітка

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
uk: Зелене поле

en: Aqua
uk: Вода

en: Dune
uk: Дюна

en: Storm
uk: Шторм

en: Two Wings
uk: Два крила

en: Lady Bird
uk: Сонечко

en: Blinds
uk: Шторки

en: Rain Drops
uk: Краплі дощу

en: Yellow Flower
uk: Жовта квітка

en: Garden
uk: Сад

en: Wood
uk: Деревина
