kwin_effects - en to km translation catalogue (135 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
km: ភ្លឺ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
km: ខ្លាំង ៖

en: Show Desktop Grid
km: បង្ហាញ​ក្រឡា​ចត្រង្គ

[ctx: Desktop name alignment:]
en: Disabled
km: បាន​បិទ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
km: កំពូល

en: Top-Right
km: កំពូល​ស្ដាំ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
km: ​ស្តាំ

en: Bottom-Right
km: បាត​ស្ដាំ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
km: បាត

en: Bottom-Left
km: បាត ​ឆ្វេង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
km: ឆ្វេង

en: Top-Left
km: កំពូល ឆ្វេង

en: Center
km: កណ្ដាល

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
km: រូបរាង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom &duration:
km: ថិរវេលា​ពង្រីក ៖

[ctx: Duration of zoom]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ZoomDuration)
en: Default
km: លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Desktop &name alignment:
km: កា​រតម្រឹម​ឈ្មោះ​ផ្ទៃតុ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Layout mode:
km: របៀប​ប្លង់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Pager
km: ភេយ័រ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Automatic
km: ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Activation
km: កា​រធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម

en: Toggle Invert Effect
km: បិទបើក​ការងារ​បញ្ច្រាស

en: Toggle Invert Effect on Window
km: បិទ/បើក​កា​របម្លែង​បែបផែន​នៅ​លើ​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
km: ទៅជា​ពណ៌​ខ្មៅ​បន្តិចម្ដងៗ (សម្រាប់​តែ​អេក្រង់​ស្វាគមន៍​ពេញ​អេក្រង់​ប៉ុណ្ណោះ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Radius:
km: កាំ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
km: ថិរវេលា​ចលនា ៖

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
km: លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
km: ទំហំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
km: ទទឹង ៖

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Height)
en:  px
km:  ភីកសែល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
km: កម្ពស់ ៖

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
km:  មិល្លីវិនាទី

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text
km: អត្ថបទ

en: Clear All Mouse Marks
km: ជម្រះ​សញ្ញា​កណ្ដុរ​ទាំងអស់

en: Clear Last Mouse Mark
km: ជម្រះ​សញ្ញា​កណ្ដុរ​ចុងក្រោយ

en: Clear Mouse Marks
km: ជម្រះ​សញ្ញា​កណ្ដុរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
km: ពណ៌ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Draw with the mouse by holding Shift+Meta keys and moving the mouse.
km: គូរ​ដោយប្រើ​កណ្ដុរ ដោយ​សង្កត់​គ្រាប់ចុច​ប្ដូរ(Shift)+មេតា ហើយ​ផ្លាស់ទី​កណ្ដុរ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LayoutMode) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Layout mode:
km: របៀប​ប្លង់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Natural
km: ធម្មជាតិ

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
km: បិទ/បើក​បង្អួច​បច្ចុប្បន្ន (ផ្ទៃតុ​បច្ចុប្បន្ន)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
km: បិទ/បើក​បង្អួច​បច្ចុប្បប្ន (ផ្ទៃតុ​ទាំងអស់)

en: Toggle Present Windows (Window class)
km: បិទ/បើក​បង្អួច​បច្ចុប្បន្ន​ (ថ្នាក់​បង្អួច)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Natural Layout Settings
km: កា​រកំនត់​ប្លង់​ធម្មជាតិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FillGaps)
en: Fill &gaps
km: បំពេញ​ចន្លោះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Faster
km: ឆ្ងាយ​ជាង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Nicer
km: ស្អាត​ជាង

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Windows
km: បង្អួច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Left button:
km: ប៊ូតុង​ឆ្វេង ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftBut
en: No action
km: គ្មាន​សកម្មភាព

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftBut
en: Activate window
km: បង្អួច​​សកម្ម

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftBut
en: End effect
km: បញ្ចប់បែបផែន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow)
en: Bring window to current desktop
km: យក​បង្អួច​ទៅផ្ទៃតុ​សកម្ម

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow)
en: Send window to all desktops
km: ផ្ញើ​បង្អួច​ទៅ​ផ្ទៃតុ​ទាំង​អស់

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow)
en: (Un-)Minimize window
km: បង្រួម/មិនបង្រួម​បង្អួច​អប្បបរមា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Middle button:
km: ប៊ូតុង​កណ្ដាល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Right button:
km: ប៊ូតុង​ស្ដាំ ៖

[ctx: @title:group actions when clicking on desktop]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Desktop
km: ​ផ្ទៃតុ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonDesktop) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonDesktop) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonDesktop)
en: Show desktop
km: បង្ហាញ​ផ្ទៃតុ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawWindowCaptions)
en: Display window &titles
km: បង្ហាញ​ចំណង​ជើង​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawWindowIcons)
en: Display window &icons
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
km: មិនអើពើ​នឹងបង្អួច​ដែលបានបង្រួម​អប្បបរមា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPanel)
en: Show &panels
km: បង្ហាញ​បន្ទះ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Regular Grid
km: ក្រឡាចត្រង្គ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Flexible Grid
km: ក្រឡាចត្រង្គ​ដែល​អាច​ប្ដូរ​បាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowClosingWindows)
en: Provide buttons to close the windows
km: ផ្ដល់​ប៊ូតុង​ឲ្យ​បិទ​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TextureScale)
en: Scale window
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Outline)
en: Show outline
km: បង្ហាញ​គ្រោង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text position:
km: ទីតាំង​អត្ថបទ ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Inside Graph
km: ខាង​ក្នុង​ក្រាហ្វ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Nowhere
km: អត់​ទៅ​ណា​ទេ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Top Left
km: កំពូល ឆ្វេង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Top Right
km: កំពូល​ស្ដាំ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Bottom Left
km: បាត​ឆ្វេង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Bottom Right
km: បាត​ស្ដាំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Text font:
km: ពុម្ពអក្សរ​អត្ថបទ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Text color:
km: ពណ៌​អត្ថបទ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Text alpha:
km: អាល់ហ្វា​អត្ថបទ ៖

en: Toggle Thumbnail for Current Window
km: បិទបើក​រូបភាព​តូចៗសម្រាប់​បង្អួច​បច្ចុប្បន្ន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
km: ទទឹង​អតិបរមា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
km: គម្លាត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
km: ភាព​ស្រអាប់​ ៖

en: Track mouse
km: តាមដាន​កណ្ដុរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Alt)
en: Alt
km: ជំនួស (Alt)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Control)
en: Ctrl
km: បញ្ជា (Ctrl)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Shift)
en: Shift
km: ប្ដូរ (Shift)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Meta)
en: Meta
km: មេតា

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
km: ភាព​ល្អក់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
km: ការ​កំណត់​ភាព​ស្រអាប់​ទូទៅ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
km: ប្រអប់​បន្សំ​លេចឡើង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
km: ស្រអាប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
km: ប្រអប់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
km: ភាព​ថ្លា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
km: ម៉ឺនុយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
km: ផ្លាស់ទី​បង្អួច ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
km: បង្អួច​អសកម្ម ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
km: កំណត់​​ភាព​ស្រអាប់​​ម៉ឺនុយ​ដោយ​ឯករាជ្យ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
km: ម៉ឺនុយ​ទម្លាក់​ចុះ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
km: ម៉ឺនុយ​លេចឡើង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
km: ម៉ឺនុយ​បិទ ៖

en: Toggle window geometry display (effect only)
km: បិទ/បើក​ការ​បង្ហាញ​ធរណីមាត្រ​បង្អួច (តែ​បែបផែន)

en: Toggle KWin composited geometry display
km: បិទ/បើក​ការ​បង្ហាញ​ធរណីមាត្រ​ដែល​ផ្ទុយពី KWin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Move)
en: Display for moving windows
km: បង្ហាញ​សម្រាប់​កា​រផ្លាស់ទីបង្អួច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Resize)
en: Display for resizing windows
km: បង្ហាញ​សម្រាប់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
km: ភាព​ស្វិត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
km: អូស ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
km: កត្តា​ផ្លាស់ទី ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
km: ទ្រេត​នៅ​ពេល​ផ្លាស់ទី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
km: ទ្រេត​នៅពេល​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
km: បើក​របៀប​កម្រិត​ខ្ពស់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
km: ភាព​ទ្រេត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
km: តិច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
km: ច្រើន

en: Move Mouse to Focus
km: ផ្លាស់ទី​កណ្ដុរ​ទៅផ្ដោត

en: Move Mouse to Center
km: ផ្លាស់ទី​កណ្ដុរ​ទៅ​កណ្ដាល

en: Move Left
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​ឆ្វេង

en: Move Right
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​ស្ដាំ

en: Move Up
km: ផ្លាស់ទី​ឡើងលើ

en: Move Down
km: ផ្លាស់ទី​ចុះក្រោម

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
km: នៅពេល​ផ្លាស់ប្ដូរ​កា​រ​ពង្រីក និង​បង្រួម តាម​​កត្តា​ពង្រីក​ដែល​បាន​កំណត់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
km: កត្តា​ពង្រីក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
km: បើក​ការ​តាមដាន​កា​រផ្ដោត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
km: ព្រួញ​កណ្ដុរ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
km: មើលឃើញ​ព្រួញ​កណ្ដុរ ។

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
km: ធ្វើមាត្រដ្ឋាន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
km: រក្សាទុក

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
km: លាក់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
km: ដាន​ផ្លាស់ទី​កណ្ដុរ ។

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
km: សមាមាត្រ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
km: កណ្ដាល

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
km: ចុច

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
km: បាន​បិទ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
km: ដាន​កណ្ដុរ ៖
