kwin_effects - en to pa translation catalogue (151 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
pa: ਹਲਕਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
pa: ਜ਼ੋਰਦਾਰ

en: Show Desktop Grid
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਗਰਿੱਡ  ਵੇਖੋ

[ctx: Desktop name alignment:]
en: Disabled
pa: ਬੰਦ ਹੈ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
pa: ਉੱਤੇ

en: Top-Right
pa: ਉੱਤੇ-ਸੱਜੇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
pa: ਸੱਜਾ

en: Bottom-Right
pa: ਤਲ-ਸੱਜੇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
pa: ਹੇਠਾਂ

en: Bottom-Left
pa: ਤਲ-ਖੱਬੇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
pa: ਖੱਬਾ

en: Top-Left
pa: ਉੱਤੇ-ਖੱਬੇ

en: Center
pa: ਸੈਂਟਰ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
pa: ਦਿੱਖ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom &duration:
pa: ਜ਼ੂਮ ਅੰਤਰਾਲ(&d):

[ctx: Duration of zoom]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ZoomDuration)
en: Default
pa: ਡਿਫਾਲਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Desktop &name alignment:
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਨਾਂ ਇਕਸਾਰ(&n):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Layout mode:
pa: ਲੇਆਉਟ ਮੋਡ(&L):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Pager
pa: ਪੇਜ਼ਰ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Automatic
pa: ਆਟੋਮੈਟਿਕ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Custom
pa: ਕਸਟਮ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Activation
pa: ਐਕਟੀਵੇਸ਼ਨ

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Background contrast
pa: ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਕਨਟਰਾਸਟ

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Desktop Grid
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਗਰਿੱਡ

[ctx: Comment describing the KWin Effect]
en: Darken inactive windows
pa: ਗੂੜ੍ਹੀਆਂ ਇਨ-ਐਕਟਿਵ ਵਿੰਡੋਜ਼

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Invert
pa: ਉਲਟ

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Magnifier
pa: ਵੱਡਦਰਸ਼ਨ

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Mouse Click Animation
pa: ਮਾਊਂਸ ਕਲਿੱਕ ਐਨੀਮੇਸ਼ਨ

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Mouse Mark
pa: ਮਾਊਸ ਮਾਰਕ

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Present Windows
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਵਿੰਡੋਜ਼

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Resize Window
pa: ਵਿੰਡੋ ਆਕਾਰ-ਬਦਲਣਾ

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Show Paint
pa: ਪੇਂਟ ਦਿਖਾਓ

[ctx: Name of a KWin Effect]
en: Zoom
pa: ਜ਼ੂਮ

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en:  milliseconds
pa:  ਮਿਲੀਸਕਿੰਟ

en: Toggle Invert Effect
pa: ਉਲਟ ਪਰਭਾਵ ਬਦਲੋ

en: Toggle Invert Effect on Window
pa: ਵਿੰਡੋ ਉੱਤੇ ਉਲਟ ਪਰਭਾਵ ਬਦਲੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
pa: ਕਾਲੇ ਲਈ ਫੇਡ ਕਰੋ (ਪੂਰੀ ਸਵਾਗਤੀ ਸਕਰੀਨ ਲਈ ਹੀ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Radius:
pa: ਰੇਡੀਅਸ(&R):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
pa: ਐਨੀਮੇਸ਼ਨ ਅੰਤਰਾਲ:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
pa: ਡਿਫਾਲਟ

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: milliseconds
pa: ਮਿਲੀਸਕਿੰਟ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
pa: ਸਾਈਜ਼

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
pa: ਚੌੜਾਈ(&W):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
pa: ਉਚਾਈ(&H):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
pa: ਬੇਸਿਕ ਸੈਟਿੰਗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
pa: ਖੱਬਾ ਮਾਊਸ ਬਟਨ ਰੰਗ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
pa: ਮੱਧ ਮਾਊਸ ਬਟਨ ਰੰਗ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
pa: ਸੱਜਾ ਮਾਊਸ ਬਟਨ ਰੰਗ:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
pa: ਤਕਨੀਕੀ ਸੈਟਿੰਗ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
pa: ਰਿੰਗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
pa: ਲਾਈਨ ਚੌੜਾਈ:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
pa:  ਮਿਲੀਸਕਿੰਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
pa: ਰਿੰਗ ਅੰਤਰਾਲ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
pa: ਰਿੰਗ ਰੇਡੀਅਸ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
pa: ਰਿੰਗ ਗਿਣਤੀ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text
pa: ਟੈਕਸਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
pa: ਫੋਂਟ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
pa: ਟੈਕਸਟ ਵੇਖੋ:

en: Clear All Mouse Marks
pa: ਸਭ ਮਾਊਸ ਮਾਰਕ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Clear Last Mouse Mark
pa: ਆਖਰੀ ਮਾਊਂਸ ਬਿੰਦੂ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Clear Mouse Marks
pa: ਮਾਊਸ ਮਾਰਕ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
pa: ਰੰਗ(&C):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LayoutMode) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Layout mode:
pa: ਲੇਆਉਟ ਮੋਡ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Natural
pa: ਕੁਦਰਤੀ

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਵਿੰਡੋਜ਼ ਬਦਲੋ (ਮੌਜੂਦਾ ਡੈਸਕਟਾਪ)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਵਿੰਡੋਜ਼ ਬਦਲੋ (ਸਭ ਡੈਸਕਟਾਪ)

en: Toggle Present Windows (Window class)
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਵਿੰਡੋਜ਼ ਬਦਲੋ (ਵਿੰਡੋ ਕਲਾਸ)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Natural Layout Settings
pa: ਕੁਦਰਤੀ ਲੇਆਉਟ ਸੈਟਿੰਗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FillGaps)
en: Fill &gaps
pa: ਸੰਨ੍ਹ ਭਰੋ(&g)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Faster
pa: ਸਭ ਤੋਂ ਤੇਜ਼

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Nicer
pa: ਸਭ ਤੋਂ ਵਧੀਆ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Windows
pa: ਵਿੰਡੋਜ਼

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Left button:
pa: ਖੱਬਾ ਬਟਨ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftBut
en: No action
pa: ਕੋਈ ਕਾਰਵਾਈ ਨਹੀਂ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftBut
en: Activate window
pa: ਵਿੰਡੋ ਐਕਟੀਵੇਟ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftBut
en: End effect
pa: ਅੰਤ ਪਰਭਾਵ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow)
en: Bring window to current desktop
pa: ਵਿੰਡੋ ਮੌਜੂਦਾ ਡੈਸਕਟਾਪ ਉੱਤੇ ਲੈ ਆਓ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow)
en: Send window to all desktops
pa: ਵਿੰਡੋ ਸਭ ਡੈਸਕਟਾਪ ਉੱਤੇ ਭੇਜੋ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonWindow) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonWindow)
en: (Un-)Minimize window
pa: ਵਿੰਡੋ ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਕਰੋ (ਸਧਾਰਨ ਕਰੋ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Middle button:
pa: ਮੱਧ ਬਟਨ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Right button:
pa: ਸੱਜਾ ਬਟਨ:

[ctx: @title:group actions when clicking on desktop]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Desktop
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LeftButtonDesktop) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MiddleButtonDesktop) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_RightButtonDesktop)
en: Show desktop
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਵੇਖੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawWindowCaptions)
en: Display window &titles
pa: ਵਿੰਡੋ ਟਾਈਟਲ ਵੇਖੋ(&t)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawWindowIcons)
en: Display window &icons
pa: ਵਿੰਡੋ ਆਈਕਾਨ ਵੇਖੋ(&i)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
pa: ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਕੀਤੀਆਂ ਵਿੰਡੋਜ਼ ਅਣਡਿੱਠੀਆਂ(&m)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPanel)
en: Show &panels
pa: ਪੈਨਲ ਵੇਖੋ(&p)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Regular Grid
pa: ਰੈਗੂਲਰ ਗਰਿੱਡ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Flexible Grid
pa: ਲੱਚਕਦਾਰ ਗਰਿੱਡ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowClosingWindows)
en: Provide buttons to close the windows
pa: ਵਿੰਡੋ ਬੰਦ ਕਰਨ ਲਈ ਬਟਨ ਦਿਓ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TextureScale)
en: Scale window
pa: ਵਿੰਡੋ ਸਕੇਲ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Outline)
en: Show outline
pa: ਆਉਟਲਾਈਨ ਵੇਖਾਓ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text position:
pa: ਟੈਕਸਟ ਸਥਿਤੀ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Inside Graph
pa: ਗਰਾਫ਼ ਵਿੱਚ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Nowhere
pa: ਕਿਤੇ ਵੀ ਨਹੀਂ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Top Left
pa: ਉੱਤੇ ਖੱਬੇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Top Right
pa: ਉੱਤੇ ਸੱਜੇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Bottom Left
pa: ਤਲ ਖੱਬੇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TextPosition)
en: Bottom Right
pa: ਤਲ ਸੱਜੇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Text font:
pa: ਟੈਕਸਟ ਫੋਂਟ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Text color:
pa: ਟੈਕਸਟ ਰੰਗ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Text alpha:
pa: ਟੈਕਸਟ ਐਲਫ਼ਾ:

en: Toggle Thumbnail for Current Window
pa: ਮੌਜੂਦ ਵਿੰਡੋ ਲਈ ਥੰਮਨੇਲ ਬਦਲੋ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
pa: ਵੱਧੋ-ਵੱਧ ਚੌੜਾਈ(&W):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
pa: ਸਪੇਸਿੰਗ(&S):

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
pa:  ਪਿਕਸਲ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
pa: ਧੁੰਦਲਾਪਨ(&O):

en: Track mouse
pa: ਮਾਊਸ ਟਰੈਕ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
pa: ਟਰੈਨਜ਼ਲੂਸਨਟ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
pa: ਆਮ ਟਰੈਨਜ਼ਲੂਸਨਟ ਸੈਟਿੰਗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
pa: ਕੰਬੋਬਾਕਸ ਪੋਪਅੱਪ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
pa: ਬਲੌਰੀਪਨ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
pa: ਡਾਈਲਾਗ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
pa: ਪਾਰਦਰਸ਼ੀ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
pa: ਮੇਨੂ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
pa: ਹਿਲਦੀਆਂ ਵਿੰਡੋਜ਼:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
pa: ਇਨ-ਐਕਟਿਵ ਵਿੰਡੋਜ਼:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
pa: ਲਟਕਦੇ ਮੇਨੂ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
pa: ਪੋਪਅੱਪ ਮੇਨੂ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
pa: ਵੱਖ ਹੋਣ ਯੋਗ ਮੇਨੂ:

en: Toggle window geometry display (effect only)
pa: ਵਿੰਡੋ ਜੁਮੈਟਰੀ ਦਿੱਖ ਬਦਲੋ (ਕੇਵਲ ਪ੍ਰਭਾਵ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Move)
en: Display for moving windows
pa: ਹਿਲਾਈਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਵਿੰਡੋ ਲਈ ਵੇਖਾਓ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Resize)
en: Display for resizing windows
pa: ਮੁੜ-ਆਕਾਰ ਹੁੰਦੀਆਂ ਵਿੰਡੋਜ਼ ਲਈ ਵੇਖਾਓ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
pa: ਮਾਹਰ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
pa: ਡਰੈਗ(&g):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
pa: ਹਿਲਾਉਣ ਫੈਕਟਰ(&M):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
pa: ਏਧਰ-ਓਧਰ ਕਰਨ ਦੇ ਦੌਰਾਨ ਥਰਥਰਾਉ(&b)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
pa: ਜਦੋਂ ਮੁੜ-ਆਕਾਰ ਹੋਵੇ ਤਾਂ ਥਰਥਰਾਉ(&r)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
pa: ਮਾਹਰ ਮੋਡ ਚਾਲੂ(&a)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
pa: ਥਰਥਰਾਉਣਾ(&W)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
pa: ਘੱਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
pa: ਵੱਧ

en: Move Mouse to Focus
pa: ਮਾਊਸ ਨੂੰ ਫੋਕਸ ਉੱਤੇ ਲੈ ਜਾਉ

en: Move Mouse to Center
pa: ਮਾਊਸ ਸੈਂਟਰ 'ਚ ਲੈ ਜਾਉ

en: Move Left
pa: ਖੱਬੇ ਭੇਜੋ

en: Move Right
pa: ਸੱਜੇ ਭੇਜੋ

en: Move Up
pa: ਉੱਤੇ ਭੇਜੋ

en: Move Down
pa: ਹੇਠਾਂ ਭੇਜੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
pa: ਜ਼ੂਮ ਫੈਕਟਰ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
pa: ਫੋਕਸ ਟਰੈਕਿੰਗ ਚਾਲੂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
pa: ਮਾਊਸ ਪੁਆਇੰਟਰ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
pa: ਮਾਊਸ-ਪੁਆਇੰਟ ਦੀ ਦਿੱਖ।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
pa: ਸਕੇਲ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
pa: ਰੱਖੋ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
pa: ਓਹਲੇ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
pa: ਚੱਲਦੇ ਮਾਊਂਸ ਨੂੰ ਟਰੈਕ ਕਰੋ।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
pa: ਅਨੁਪਾਤ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
pa: ਸੈਂਟਰ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
pa: ਪੁਸ਼

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
pa: ਬੰਦ ਹੈ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
pa: ਮਾਊਸ ਟਰੈਕਿੰਗ:
