mate-applets 1.25.3 - en to sq translation catalogue (358 entries)

en: AccessX Status Applet Factory
sq: Fabrika për Statusin e Applet AccessX

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
sq: Fabrika për Applet e Statusit të Tastierës së Lehtësuar

en: Keyboard Accessibility Status
sq: Statusi i Tastierës së Lehtësuar

en: Shows the status of keyboard accessibility features
sq: Tregon gjendjen e tastierës së thjeshtuar

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
sq: Shfaq statusin e tipareve të AccessX si ndryshues të kyçura

en: There was an error launching the help viewer: %s
sq: Ndodhi një gabim në lëshimin e ndihmuesit: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
sq: Ndodhi një gabim në lëshimin e konfiguruesit të tastierës: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
sq: _Preferimet e Tastierës së Lehtësuar

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _About
sq: _Rreth

en: AccessX Status
sq: Statusi i AccessX

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
sq: Tregon gjendjen e tastierës kur përdoren karakteristikat e açesibilitetit.

en: XKB Extension is not enabled
sq: Ekstensioni XKB nuk është aktivuar

en: Unknown error
sq: Gabim i panjohur

en: Error: %s
sq: Gabim: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
sq: Shfaq statusin e tanishëm për preferencat e tastierës së thjeshtuar

en: _Preferences
sq: _Preferenca

en: System is running on AC power
sq: Sistemi po punon me korent

en: System is running on battery power
sq: Sistemi po punon me bateri

en: Battery charged (%d%%)
sq: Ngarkesa e baterisë (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
sq: Koha e mbetur nuk njihet (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
sq: Koha e ngarkesës nuk njihet (%d%%)

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
sq: %d %s %d %s (%d%%) në dispozicion

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
sq: %d %s %d %s deri sa të ngarkohet (%d%%)

en: Battery Monitor
sq: Vëzhgues i baterisë

en: Your battery is now fully recharged
sq: Bateria tani është komplet e ngarkuar

en: Battery Notice
sq: Gjendja e baterisë

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
sq: Keni akoma %d%% nga kapaciteti i baterisë në dispozicion.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sq: Për të shmangur humbjen e punës:
     • lidh kompjuterin me prizën e korrentit, ose
     • ruaj dokumentët e hapur dhe shuaj kompjuterin.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sq: Për të shmangur humbjen e punës:
     • pezulloje kompjuterin për të ruajtur fuqinë,
     • fute në prizë, ose
     • ruaj dokumentat e hapura dhe shuaj kompjuterin tuaj të prehrit.

en: Your battery is running low
sq: Bateria juaj është duke u shkarkuar

en: No battery present
sq: Bateria mungon

en: Battery status unknown
sq: Gjendja e baterisë nuk njihet

en: N/A
sq: Mungon

en: There was an error displaying help: %s
sq: U verifikua një gabim gjatë shfaqjes së ndihmës: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
sq: Kjo vegël tregon statusin e baterisë së laptopit tuaj.

en: Battery Charge Monitor
sq: Vëzhgues i Ngarkesës së Baterisë

en: Monitor a laptop's remaining power
sq: Kontrollon baterinë e mbetur në një laptop

en: _Close
sq: _Mbyll

en: Appearance
sq: Paraqitja

en: Percent
sq: Përqind

en: Minutes Remaining
sq: Minutat e Mbetura

en: Notifications
sq: Njoftime

en: Battstat Factory
sq: Factory Battstat

en: Red value level
sq: Niveli i vlerës së kuqe

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
sq: Niveli i baterisë poshtë të cilit bateria paraqitet i kuq. Gjithashtu shfaqet dhe vlera kur paralajmërohet bateria e shkarkuar.

en: Warn on low time rather than low percentage
sq: Paralajmëro për kohë të shkurtra sesa për përqindje të ulëta

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
sq: Përdor vlerën e përcaktuar në red_value si kohë e mbetur për të shfaqur dialogun paralajmërues në vend të përqindjes.

en: Low Battery Notification
sq: Lajmërimi kur Bateria është e shkarkuar

en: Notify user when the battery is low.
sq: Lajmëro përdoruesin kur bateria është e shkarkuar.

en: Full Battery Notification
sq: Lajmërim kur Bateria është Plot

en: Notify user when the battery is full.
sq: Lajmëro përdoruesin kur bateria është plot.

en: Beep for warnings
sq: Paralajmëro me beep

en: Beep when displaying a warning.
sq: Beep kur shfaq një paralajmërim.

en: Show the time/percent label
sq: Shfaq etiketën kohë/përqindje

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
sq: 0 për pa etiketë, 1 për përqindjen dhe 2 për kohën e mbetur.

en: Battery Status Utility
sq: Vegël e Statusit të Baterisë

en: Battery power low
sq: Ngarkesë e ulët e baterisë

en: Battery fully re-charged
sq: Bateria e ringarkuar plot

en: Available palettes
sq: Paleta në dispozicion

en: Insert "%s"
sq: Fut "%s"

en: Insert special character
sq: Fut gërmë speciale

en: insert special character %s
sq: fut shkronja të veçanta %s

en: Character Palette
sq: Zgjedhësi i Simboleve

en: Insert characters
sq: Fut shkronja

en: Charpicker Applet Factory
sq: Fabrika e Applet për Zgjedhësin e Shkronjave

en: Characters shown on applet startup
sq: Shkronjat e shfaqura në lëshimin e applet

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
sq: Stringa që përdoruesi ka zgjedhur kur applet u përdor për herë të fundit. Kjo stringë do të përdoret kur applet do riniset.

en: List of available palettes
sq: Lista e paletave në dispozicion

en: List of strings containing the available palettes.
sq: Lista e vargjeve që përmbajnë paletat në dispozicion.

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _Palette:
sq: _Paleta:

en: Palette entry
sq: Hyrja e paletës

en: Modify a palette by adding or removing characters
sq: Ndrysho një paletë duke shtuar ose hequr gërmat

en: Add Palette
sq: Shto Paletë

en: Edit Palette
sq: Përpuno Paletën

en: Palettes list
sq: Lista e paletave

en: _Palettes:
sq: _Paleta:

en: Add button
sq: Shto buton

en: Click to add a new palette
sq: Kliko të shtosh një paletë të re

en: Edit button
sq: Përpuno butonin

en: Click to edit the selected palette
sq: Kliko të përpunosh paletën e zgjedhur

en: Delete button
sq: Fshi butonin

en: Click to delete the selected palette
sq: Kliko të fshish paletën e zgjedhur

en: Character Palette Preferences
sq: Preferimet e Paletës së Shkronjave

en: C_ommand:
sq: K_omanda:

en: Command
sq: Komanda

en: Monitor Settings
sq: Konfigurimet Monitorit

en: _Appearance:
sq: _Paraqitja:

en: Display Settings
sq: Shfaq Konfigurimet

en: CPU Frequency Scaling Monitor
sq: Mbikqyrësi i Shkallëzimit të Frekuencës së CPU-së

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
sq: Mbikqyr Shkallëzimin e Frekuencën së CPU-së

en: CPU to Monitor
sq: CPU për tu Mbikqyrur

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
sq: Cakto CPU për tu mbikqyrur. Në një sistem me proçesor të vetëm nuk ke pse e ndryshon këtë.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
sq: Një vlerë 0 nënkupton shfaqjen në mëyrë grafike (vetëm pixmap), 1 shfaqjen në mënyrë tekstuale (pa grafik) dhe 2 shfaqjen në të dyja mëyrat, grafike dhe tekstuale.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
sq: Lloji i tekstit të shfaqur (nëse teksti është i aktivizuar).

en: Could not open help document
sq: E pamundur hapja e dokumentit ndihmë

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
sq: Kjo vegël shfaq shkallëzimin e frekuencës aktuale të CPU-së

en: This utility shows the current CPU Frequency
sq: Kjo vegël shfaq Frekuencën aktuale të CPU-së

en: Graphic
sq: Grafiku

en: Text
sq: Teksti

en: Graphic and Text
sq: Grafik dhe Tekst

en: Frequency Scaling Unsupported
sq: Shkallëzimi i frekuencës nuk suportohet

en: CPU frequency scaling unsupported
sq: Shkallëzimi i frekuencës së CPU-së nuk suportohet

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
sq: Nuk do jesh në gjendje të ndryshosh frekuencën e kompjuterit tënd.  Kompjuteri yt mund të jetë konfiguruar keq ose mund të mos ketë suportin e duhur hardware për shkallëzimin e frekuencës së CPU-së.

en: Change CPU Frequency scaling
sq: Ndryshon shkallëzimin e frekuencës së CPU-së

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
sq: Për të ndryshuar shkallëzimin e frekuencës së CPU-së nevoiten të drejtat e duhura.

en: Drive Mount Applet Factory
sq: Fabrika e miniaplikativit për montimin e drive

en: Factory for drive mount applet
sq: Fabrikë miniaplikativi për montimin e drive

en: Disk Mounter
sq: Montues disku

en: Mount local disks and devices
sq: Monton disqet dhe dispozitivët lokalë

en: (mounted)
sq: (montuar)

en: (not mounted)
sq: (pa montuar)

en: _Play DVD
sq: Ri_prodho DVD

en: _Play CD
sq: Ri_prodho CD

en: _Open %s
sq: _Hap %s

en: Un_mount %s
sq: Z_monto %s

en: _Mount %s
sq: _Monto %s

en: _Eject %s
sq: _Nxirr %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
sq: Miniaplikativ për montimin dhe zmontimin e volumeve.

en: A set of eyeballs for your panel
sq: Një komplet sysh për panelin tuaj

en: Directory in which the theme is located
sq: Kartela ku gjendet tema

en: _Select a theme:
sq: _Zgjidh një temë:

en: Themes
sq: Temat

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
sq: Një grup i lezetshëm sysh për panelin e MATE që ndjekin mouse tuaj.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
sq: Këto sy vështrojnë në drejtim të shënuesit të mouse-it

en: Can not launch the eyes applet.
sq: I pamundur lëshimi i applet "eyes".

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
sq: U verifikua një gabim fatal gjatë përpjekjes për të ngarkuar temën.

en: Details
sq: Detaje:

en: _Update
sq: _Përditëso

en: City:
sq: Qyteti:

en: Last update:
sq: Përditësimi i fundit:

en: Conditions:
sq: Kushtet:

en: Sky:
sq: Qielli:

en: Temperature:
sq: Temperatura:

en: Feels like:
sq: Ngjan si:

en: Dew point:
sq: Pika e vesës:

en: Relative humidity:
sq: Lagështia relative:

en: Wind:
sq: Era:

en: Pressure:
sq: Trysnia:

en: Visibility:
sq: Dukshmëria:

en: Sunrise:
sq: Dielli lind:

en: Sunset:
sq: Dielli perëndon:

en: Current Conditions
sq: Kushtet e tanishme

en: Forecast Report
sq: Njoftimi i parashikimit

en: See the ForeCast Details
sq: Shiko parashikimin në detaje

en: Forecast
sq: Parashikimi

en: _Visit Weather.com
sq: _Vizito Weather.com

en: Visit Weather.com
sq: Vizito Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
sq: Kliko të hysh në Weather.com

en: Radar Map
sq: Harta e radarit

en: Factory for creating the weather applet.
sq: Fabrika për krijimin e miniaplikativit të motit.

en: Weather Report
sq: Njoftimet e motit

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
sq: Vëzhgo të dhënat e motit dhe parashikimet

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
sq: Një program paneli për vëzhgimin e motit lokal.

en: _Details
sq: _Detaje

en: MATE Weather
sq: Moti i MATE

en: Weather Forecast
sq: Parashikimi i motit

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
sq: Qyteti: %s
    Qielli: %s
    Temperatura: %s

en: Updating...
sq: Duke përditësuar...

en: Forecast not currently available for this location.
sq: Parashikimi nuk është i mundur për këtë vendndodhje.

en: Location view
sq: Paraqitja e vendndodhjes

en: Select Location from the list
sq: Zgjidh vendndodhjen nga lista

en: Update spin button
sq: Butoni i përditësimit

en: Spinbutton for updating
sq: Butoni për përditësime

en: Address Entry
sq: Fusha e adresës

en: Enter the URL
sq: Fut URL

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
sq: Ngarkimi i bazës të së dhënave XML me vendndodhjet dështoi.  Njoftoje si një difekt.

en: Weather Preferences
sq: Preferimet e motit

en: _Automatically update every:
sq: Përditëso _automatikisht çdo:

en: _Temperature unit:
sq: Njësia e _temperaturës:

en: _Wind speed unit:
sq: Njësia e shpejtësisë së _erës:

en: m/s
sq: Metra në sekondë

en: km/h
sq: Kilometra në orë

en: mph
sq: Milje në orë

en: knots
sq: Nyje

en: Beaufort scale
sq: Shkalla Beaufort

en: _Pressure unit:
sq: Njësia e _trysnisë:

en: kPa
sq: Kilopascal

en: hPa
sq: Ektopascal

en: mmHg
sq: Milimetra mërkur

en: inHg
sq: inç mërkur

en: atm
sq: Atmosferë

en: _Visibility unit:
sq: Njësia e _dukshmërisë:

en: meters
sq: metra

en: km
sq: Kilometra

en: miles
sq: milje

en: Enable _radar map
sq: Aktivizo hartën e _radarit

en: Use _custom address for radar map
sq: Përdor adresë të _personalizuar për hartën e radarit

en: A_ddress:
sq: A_dresa:

en: Update
sq: Përditëso

en: minutes
sq: minuta

en: Display
sq: Shfaq

en: General
sq: Të përgjithshme

en: _Select a location:
sq: _Zgjidh një vendndodhje:

en: _Find:
sq: _Gjej:

en: Find _Next
sq: Gjej _pasardhësen

en: Location
sq: Vendodhja

en: System Monitor
sq: Monitori i sistemit

en: A system load indicator
sq: Tregues i ngarkesës së sistemit

en: Enable CPU load graph
sq: Aktivizo grafikun e ngarkesës së CPU-së

en: Enable memory load graph
sq: Aktivizo grafikun e ngarkesës së memorjes

en: Enable network load graph
sq: Aktivizo grafikun e ngarkesës së rrjetit

en: Enable swap load graph
sq: Aktivizo grafikun e ngarkesës së memorjes swap

en: Enable load average graph
sq: Aktivizo grafikun e ngarkesës mesatare

en: Enable disk load graph
sq: Aktivizo grafikun e ngarkesës së diskut

en: Applet refresh rate in milliseconds
sq: Raporti i rifreskimit të applet në milisekonda

en: Graph size
sq: Madhësia e grafikut

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
sq: Për panelet horizontale, gjerësia egrafikut në piksel. Për panelet vertikale kjo është gjatësia e grafikëve.

en: Graph color for user-related CPU activity
sq: Ngjyra e grafikut për aktivitetin e CPU-së në lidhje me përdoruesin

en: Graph color for system-related CPU activity
sq: Ngjyra e grafikut për aktivitetin e CPU-së në lidhje me sistemin

en: Graph color for nice-related CPU activity
sq: Ngjyra e grafikut për aktivitetin e CPU-së në lidhje me nice

en: Graph color for iowait related CPU activity
sq: Ngjyra e grafikut për aktivitetin e CPU-së në lidhje me iowait

en: CPU graph background color
sq: Ngjyra në sfond e grafikut të CPU-së

en: Graph color for user-related memory usage
sq: Ngjyra e grafikut për memorjen në lidhje me përdoruesin

en: Graph color for shared memory
sq: Ngjyra e grafikut për memorjen e ndarë

en: Graph color for buffer memory
sq: Ngjyra e grafikut për memorjen buffer

en: Graph color for cached memory
sq: Ngjyra e grafikut për memorjen cache

en: Memory graph background color
sq: Ngjyra e sfondit për grafikun e memorjes

en: Network graph background color
sq: Ngjyra e sfondit për grafikun e rrjetit

en: Graph color for user-related swap usage
sq: Ngjyra e grafikut për memorjen swap në lidhje me përdoruesin

en: Swap graph background color
sq: Ngjyra e sfondit për grafikun e memorjes swap

en: Graph color for load average
sq: Ngjyra e grafikut për ngarkesën mesatare

en: Load graph background color
sq: Ngarko ngjyrën e sfondit të grafikut

en: Graph color for disk read
sq: Ngjyra e grafikut për leximin në disk

en: Graph color for disk write
sq: Ngjyra e grafikut për shkrimin në disk

en: Background color for disk load graph
sq: Ngjyra e sfondit për grafikun e ngarkesës së diskut

en: The desktop description file to execute as the system monitor
sq: File i përshkrimit desktop për tu ekzekutuar si monitor i sistemit

en: System Monitor Preferences
sq: Preferimet e monitorit të sistemit

en: _Processor
sq: _Proçesori

en: _Memory
sq: _Memorja

en: _Network
sq: _Rrjeti

en: S_wap Space
sq: Hapësira S_wap

en: _Load
sq: _Ngarkesa

en: Monitored Resources
sq: Burimet e Vëzhguara

en: pixels
sq: piksel

en: milliseconds
sq: milisekonda

en: Options
sq: Opsionet

en: _User
sq: _Përdoruesi

en: S_ystem
sq: S_istemi

en: I_dle
sq: I Pa_përdorur

en: Processor
sq: Proçesori

en: Sh_ared
sq: N_darë

en: _Buffers
sq: _Buffer-a

en: Cach_ed
sq: Në Cach_e

en: F_ree
sq: E Li_rë

en: Memory
sq: Memoria

en: _Background
sq: _Sfondi

en: Network
sq: Rrjeti

en: _Used
sq: _Përdorur

en: _Free
sq: _E Lirë

en: Swap Space
sq: Hapësira Swap

en: _Average
sq: _Mesatare

en: Load
sq: Ngarko

en: _Read
sq: _Leximi

en: _Write
sq: _Shkrimi

en: Colors
sq: Ngjyrat

en: bytes
sq: bajtet

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
sq: Një vëzhgues i ngarkesës së sistemit që paraqet grafikë për CPU-në, memorjen, dhe hapësirën e përdorur swap, si dhe trafikun e rrjetit.

en: There was an error executing '%s': %s
sq: Pati një gabim në ekzekutimin e '%s':·%s

en: Load Average
sq: Ngarkesa Mesatare

en: Disk
sq: Disku

en: The system load average is %0.02f
sq: Ngarkesa mesatare e sistemit është %0.02f

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
sq: %s:
    Marrja %s
    Dërgimi %s

en: CPU Load
sq: Ngarkesa e CPU-së

en: Memory Load
sq: Ngarkesa e Memorjes

en: Net Load
sq: Ngarkesa e Rrjetit

en: Swap Load
sq: Ngarkesa e Memorjes Swap

en: Disk Load
sq: Ngarkesë Disku

en: _Open System Monitor
sq: Vëzhgues i _Hapur i Sistemit

en: Hardware Address:
sq: Adresa Fizike

en: P-t-P Address:
sq: Adresa P-t-P

en: Bytes in:
sq: Bajtet brenda

en: Bytes out:
sq: Bajtet jashte

en: ESSID:
sq: ESSID

en: Signal Strength:
sq: Forca e sinjalit

en: Network _device:
sq: Pajisje_networku

en: Show _bits instead of bytes
sq: Shfaq _bite   ne vend te bytes

en: Show _icon
sq: Shfaqe _ikonën

en: General Settings
sq: Preferencat e pergjithshme

en: Netspeed Applet
sq: Shpejtesia e internetit

en: Network Monitor
sq: Monitoruesi i rrjetit

en: unknown
sq: e panjohur

en: There was an error displaying help:
    %s
sq: Pati nje  gabim ne shfaqjen e  ndihmes :⏎ %s

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
sq: Nje aplikacion i  vogel qe jep informacion per pajisjen  e specifikuar  te rrjetit

en: Device _Details
sq: Detajet e pajisjeve

en: Preferences...
sq: Preferencat...

en: Help
sq: Ndihmë

en: About...
sq: Rreth...

en: Do you want to disconnect %s now?
sq: A doni te beni shkycje te %s tani?

en: Do you want to connect %s now?
sq: A doni te lidhni %s tani?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
sq: <b>Ekzekutimi i komandës %s dështoi</b>
    %s

en: %s is down
sq: %s nuk pergjigjet

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
sq: 
    ESSID: %s
    Forca: %d %%

en: Sticky Notes Applet Factory
sq: Fabrika e Applet Shënime Ngjitëse

en: Sticky Notes
sq: Shënime të varura

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
sq: Krijo, shiko dhe drejto shënime ngjitëse mbi hapësirën e punës

en: This note is locked.
sq: Ky shënim është i bllokuar.

en: This note is unlocked.
sq: Ky shënim është i zhbllokuar.

en: _Cancel
sq: _Anulo

en: _Delete All
sq: _Fshi T'gjitha

en: _Delete
sq: _Fshi

en: _Width:
sq: _Gjerësia:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
sq: Zgjidhni një ngjyrë bazë për të përdorur për të gjitha shënimet që ngjiten

en: _Font:
sq: _Gërmat:

en: Behavior
sq: Sjellja

en: Properties
sq: Pronësitë

en: _Title:
sq: _Titulli:

en: Default width for new notes
sq: Gjerësia e paracaktuar për shënimet e reja

en: Default width for new sticky notes in pixels.
sq: Gjerësia e paracaktuar (në piksel) për shënimet e reja ngjitëse.

en: Default height for new notes
sq: Gjatësia e paracaktuar për shënimet e reja

en: Default height for new sticky notes in pixels.
sq: Gjatësia e paracaktuar (në piksel) për shënimet e reja ngjitëse.

en: Default color for new notes
sq: Ngjyra e paracaktuar për shënimet e reja

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
sq: Ngjyra e paracaktuar për shënimet e reja. Duhet të jetë e formës html heksadecimal, p.sh. "#30FF50".

en: Default color for font
sq: Ngjyra e paracaktuar për shkronjat

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
sq: Ngjyra e paracaktuar për shënimet e reja. Duhet të jetë e formës html heksadecimal, p.sh. "#000000".

en: Default font for new notes
sq: Stili i paracaktuar i shkronjave i për shënimet e reja

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
sq: Shkronjat e paracaktuara për shënimet e reja. Duhet të jetë një Emër Shkronje Pango, si p.sh. "Sans Italic 10".

en: Sticky notes' workspace stickyness
sq: Paraqitja në të gjitha hapësirat e punës e shënimeve

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
sq: Përcakton nëse shënimet e ngjitura janë të dukshme në të GJITHA hapësirat e punës, apo jo.

en: Sticky notes' locked state
sq: Gjendja e bllokuar e shënimeve

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
sq: Përcakton nëse shënimet e ngjitura janë të bllokuara (të pa-ndryshueshme) apo jo.

en: Date format of note's title
sq: Formati i datës për titullin e shënimit

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
sq: Normalisht, shënimeve të ngjitura i jepen data e sotme si titull kur krijohen.Përdoret ky format, çdo gjë që mund të kalohet me strftime() është e vlefshme.

en: Whether to use the default system color
sq: Nëse duhet të përdorë ngjyrën e paracaktuar të sistemit

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
sq: Nëse kjo mundësi çaktivizohet, mund të përdoret një ngjyrë tjetër si ngjyra e paracaktuar për të gjitha shënimet.

en: Whether to use the default system font
sq: Nëse duhet të përdorë stilin e shkronjave të sistemit

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
sq: Nëse kjo mundësi çaktivizohet, mund të përdoret një stil tjetër shkronjash nga ai i paracaktuar për të gjitha shënimet.

en: Whether to force the default color and font on all notes
sq: Nëse të forcojë ngjyrën dhe stilin e shkronjave të paracaktuar për të gjitha shënimet

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
sq: Nëse kjo mundësi aktivizohet, ngjyrat dhe stilet e shkronjave që i janë caktuar shënimeve do shpërfillen.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
sq: Nëse duhet të pyesë për konfirmim kur fshin një shënim

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
sq: Shënimet bosh do fshihen gjithmonë pa konfirmim.

en: _New Note
sq: Shënim i _Ri

en: Hi_de Notes
sq: F_shih Shënimet

en: _Delete Notes
sq: _Fshi Shënime

en: _Lock Notes
sq: _Blloko Shënimet

en: Show sticky notes
sq: Shfaq shënimet e varura

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
sq: Shënimet e Ngjitura për Mjedisin e Punës MATE

en: _Name:
sq: _Emri:

en: _Hours:
sq: _Orë:

en: _Minutes:
sq: _Minuta:

en: _Seconds:
sq: _Sekonda:

en: Trash
sq: Koshi

en: Go to Trash
sq: Shko në Kosh

en: _Empty Trash
sq: _Zbraz Koshin

en: No Items in Trash
sq: Asnjë Element në Kosh

en: Error while spawning caja:
    %s
sq: Gabim në e qarkullimin e caja-it:
    %s

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
sq: Një kosh plehrash që ndodhet në panel. Mund ta përdorësh për të kontrolluar kartelat e fshira ose të zhvendosësh elementë brenda tij.

en: Delete Immediately?
sq: Ta Fshij Menjëherë?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
sq: E pamundur zhvendosja e elementëve në kosh, dëshiron ti fshish menjëherë?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
sq: E pamundur zhvendosja e disa elementëve në kosh, dëshiron ti fshish menjëherë?

en: Trash Applet
sq: Applet i Koshit

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
sq: Duke hequr artikullin %s nga %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
sq: Fshi: %s

en: Empty all of the items from the trash?
sq: Ta zbraz koshin nga të gjithë elementët?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sq: Nëse e zbraz koshin, të gjithë elementët do humbasin përfundimisht. Të lutem vër re që mundesh gjithashtu ti fshish veças.

en: Emptying the Trash
sq: Duke zbrazur Koshin

en: From:
sq: Nga:
