plasma-desktop - en to az translation catalogue (25 entries)

en: <h1>Session Manager</h1> You can configure the session manager here. This includes options such as whether or not the session exit (logout) should be confirmed, whether the session should be restored again when logging in and whether the computer should be automatically shut down after session exit by default.
az: <h1>Sessiya meneceri</h1>Burada siz sessiya menecerini ayarlaya bilərsiniz. Buraya sessiyadan çıxışın (çıxışı) təsdiqlənib-təsdiqlənməməsi, sesiya açarkən yenidən bərpa ediləcəyi və standart olaraq sesiyadan çıxdıqdan sonra kompüterin avtomatik sönüb, sönməməməsi kimi variantlar daxildir.

en: Desktop Session
az: İş Masası sesiyası

en: Desktop Session Login and Logout
az: Giriş və Şıxış seanslarının idarə olunması

en: Copyright © 2000–2020 Desktop Session team
az: Müəllif Hüquqları © 2000–2020 İş Masası sesiyası komandası

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
az: Proqram təminatını ayarlanması ekranında yenidən başlatmaq üçün sorğu gondərilmədi: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
az: Komputerin növbəti açılması zamanı UEFİ ayarlar ekranı göstəriləcək.

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
az: Komputerin növbəti dəfə açılması zamanı proqram təminatı ayarları ekranı görünəcək.

en: Restart Now
az: Yenidən başlat

en: General:
az: Əsas:

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
az: Çıxışı təsdiqləmək

note: i18n: ectx: label, entry (offerShutdown), group (General)
en: Offer shutdown options
az: Söndürmə seçimləri təklifi

en: Default leave option:
az: Standart çıxış seçimi:

en: End current session
az: Cari sesiyanın sonu

en: Restart computer
az: Komputeri yenidən başlatmaq

en: Turn off computer
az: komputeri söndürmək

en: When logging in:
az: Daxil olduqda:

en: Restore previous saved session
az: Əvvəlki saxlanılmış sesiyanı bərpa etmək

en: Restore manually saved session
az: Əllə saxlanılmış sesiyanı bərpa etmək

en: Start with an empty session
az: Boş sesiya ilə başlamaq

en: Don't restore these applications:
az: Bu tətbiqləri bərpa etməmək:

en: Here you can enter a colon or comma separated list of applications that should not be saved in sessions, and therefore will not be started when restoring a session. For example 'xterm:konsole' or 'xterm,konsole'.
az: Burada siz seanslarda saxlanılmayacaq tətbiqlərin biri biri ilə qoşa nöqtə və ya vergüllə ayrılmış siyahısını tərtib edə bilərsiniz. ki, həmin tətbiqlər seans bərpa edilərkən başladılmayacaq. Məsələn, 'xterm: konsole' or 'xterm,konsole'.

en: Enter firmware setup screen on next restart
az: Növbəti yenidən başladılmada proqram təminatını ayarlamaq

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
az: Standart çıxış seçimi

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
az: Girişdə

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
az: Sesiyalardan istisna ediləcək tətbiqlər
