kmag - en to pl translation catalogue (88 entries)

[ctx: Zoom at very low]
en: &Very Low
pl: &Bardzo rzadkie

[ctx: Zoom at low]
en: &Low
pl: &Rzadkie

[ctx: Zoom at medium]
en: &Medium
pl: Ś&rednie

[ctx: Zoom at high]
en: &High
pl: &Częste

[ctx: Zoom at very high]
en: V&ery High
pl: B&ardzo częste

[ctx: No color-blindness simulation, i.e. 'normal' vision]
en: &Normal
pl: &Normalne

en: &Protanopia
pl: Ślepota na barwę &czerwoną

en: &Deuteranopia
pl: Ślepota na barwę &zieloną

en: &Tritanopia
pl: Ślepota na barwę błę&kitną

en: &Achromatopsia
pl: Ś&lepota barw

en: &No Rotation (0 Degrees)
pl: &Bez obrotu (0°)

en: &Left (90 Degrees)
pl: W &lewo (90°)

en: &Upside Down (180 Degrees)
pl: &Do góry nogami (180°)

en: &Right (270 Degrees)
pl: W p&rawo (270°)

en: New &Window
pl: Nowe &Okno

en: Open a new KMagnifier window
pl: Otwórz nowe okno KMagnifiera

en: &Stop
pl: &Zatrzymaj

en: Click to stop window refresh
pl: Kliknij, aby zatrzymać odświeżanie okna

en: Clicking on this icon will <b>start</b> / <b>stop</b> updating of the display. Stopping the update will zero the processing power required (CPU usage)
pl: Kliknięcie tej ikony spowoduje <b>uruchomienie</b>/<b>zatrzymanie</b> uaktualniania wyświetlania. Zatrzymanie spowoduje zmniejszenie zapotrzebowania na moc obliczeniową (użycie CPU)

en: &Save Snapshot As...
pl: Zapi&sz zrzut jako...

en: Saves the zoomed view to an image file.
pl: Zapisuje powiększony widok do pliku.

en: Save image to a file
pl: Zapisz obraz do pliku

en: Click on this button to print the current zoomed view.
pl: Kliknij ten przycisk, aby wydrukować powiększony widok.

en: Quits the application
pl: Kończy działanie programu

en: Click on this button to copy the current zoomed view to the clipboard which you can paste in other applications.
pl: Kliknij ten przycisk, aby skopiować do schowka widok powiększenia, który później będziesz mógł wkleić do innych programów.

en: Copy zoomed image to clipboard
pl: Skopiuj powiększony obraz do schowka

en: &Follow Mouse Mode
pl: Tryb &podążania za wskaźnikiem myszy

en: Mouse
pl: Mysz

en: Magnify around the mouse cursor
pl: Powiększaj wokół wskaźnika myszy

en: If selected, the area around the mouse cursor is magnified
pl: W tym trybie, pole dookoła wskaźnika myszy jest powiększone

en: &Follow Focus Mode
pl: Tryb &podążania za uaktywnianiem

en: Focus
pl: Uaktywnienie

en: Magnify around the keyboard focus
pl: Powiększaj wokół uaktywnienia klawiatury

en: If selected, the area around the keyboard cursor is magnified
pl: Jeżeli zaznaczone, to obszar wokół wskaźnika klawiatury zostaje powiększony

en: Se&lection Window Mode
pl: Tryb okna w&yboru

en: Window
pl: Okno

en: Show a window for selecting the magnified area
pl: Pokaż okno służące do wybrania powiększanego obszaru

en: &Whole Screen Mode
pl: Tryb &pełnego ekranu

en: Screen
pl: Ekran

en: Magnify the whole screen
pl: Powiększa cały ekran

en: Click on this button to fit the zoom view to the zoom window.
pl: Kliknij ten przycisk, aby wypełnić całe okno powiększenia obrazem.

en: Hide Mouse &Cursor
pl: U&kryj wskaźnik myszy

en: Show Mouse &Cursor
pl: Pokaż &wskaźnik myszy

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hide the mouse cursor
pl: Ukryj wskaźnik myszy

en: Stays On Top
pl: Zostawaj na wierzchu

en: The KMagnifier Window stays on top of other windows.
pl: Okno KMagnifier pozostaje na wierzchu innych okien.

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
pl: Kliknij ten przycisk, aby <b>powiększyć</b> zaznaczony obszar.

en: &Zoom
pl: &Powiększ

en: Select the zoom factor.
pl: Wybierz współczynnik powiększenia.

en: Zoom factor
pl: Współczynnik powiększenia

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
pl: Kliknij ten przycisk, aby <b>pomniejszyć</b> zaznaczony obszar.

en: &Rotation
pl: &Obrót

en: Select the rotation degree.
pl: Wybierz stopień obrotu.

en: Rotation degree
pl: Stopień obrotu

en: &Refresh
pl: O&dświeżanie

en: Select the refresh rate. The higher the rate, the more computing power (CPU) will be needed.
pl: Wybierz częstotliwość odświeżania. Im większa częstotliwość, tym większe zapotrzebowanie na moc obliczeniową (CPU).

en: Refresh rate
pl: Częstotliwość odświeżania

[ctx: Color-blindness simulation mode]
en: &Color
pl: &Kolor

en: Select a mode to simulate various types of color-blindness.
pl: Wybierz tryb symulacji różnych rodzajów ślepoty na barwy.

en: Color-blindness Simulation Mode
pl: Tryb symulacji ślepoty barw

en: Save Snapshot As
pl: Zapisz zrzut jako

en: Unable to save temporary file (before uploading to the network file you specified).
pl: Nie można zapisać do pliku tymczasowego (przed wysłaniem do sieci podanego przez Ciebie pliku).

en: Error Writing File
pl: Błąd zapisu pliku

en: Unable to upload file over the network.
pl: Nie można wysłać pliku siecią.

en: Current zoomed image saved to
    %1
pl: Obraz obecnego powiększenia zapisany do
    %1

en: Information
pl: Informacje

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
pl: Nie można zapisać pliku. Sprawdź, czy masz prawa zapisu do katalogu.

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Click to stop window update
pl: Kliknij, aby zatrzymać uaktualnianie zawartości okna

[ctx: Start updating the window]
en: Start
pl: Uruchom

en: Click to start window update
pl: Kliknij, aby uruchomić uaktualnianie zawartości okna

en: Selection Window
pl: Okno wyboru

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
pl: Pasek narzędzi widoku

note: i18n: ectx: ToolBar (settingsToolBar)
en: Settings Toolbar
pl: Paska narzędzi ustawień

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: &Ustawienia

en: This is the main window which shows the contents of the selected region. The contents will be magnified according to the zoom level that is set.
pl: To jest główne okno programu, pokazujące zawartość zaznaczonego obszaru. Zawartość będzie powiększona zgodnie z ustawionym poziomem powiększenia.

en: Screen magnifier created by KDE
pl: Lupa ekranowa stworzona przez KDE

en: Rewrite
pl: Poprawki

en: Original idea and author (KDE1)
pl: Pierwotny pomysł oraz autor (KDE1)

en: Rework of the user interface, improved selection window, speed optimization, rotation, bug fixes
pl: Ponowne opracowanie interfejsu użytkownika, ulepszone okno wyboru, poprawienie szybkości działania, obracanie, poprawki błędów

en: Color-blindness simulation
pl: Symulacja ślepoty barw

en: Focus tracking
pl: Śledzenie uaktywnienia

en: Some tips
pl: Trochę sztuczek
