kmouth - en to be translation catalogue (33 entries)

en: Word Completion
be: Заканчэнне словаў

en: Quits the application
be: Выходзіць з праграмы

en: &Edit...
be: &Змяніць...

en: &Delete
be: В&ыдаліць

en: Cu&t
be: &Выразаць

en: &Copy
be: С&капіраваць

en: Opening file...
be: Адкрыццё файла...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
be: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
be: &Змяніць

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
be: &Настаўленні

en: Configuration
be: Настаўленне

en: &Preferences
be: &Настаўленні

en: General Options
be: Агульныя настаўленні

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
be: Файл %1 ужо існуе. Хочаце яго замяніць?

en: File Exists
be: Файл існуе

en: &Overwrite
be: &Перазапісаць

en: Add
be: Дадаць

en: Do Not Add
be: Не дадаваць

en: Shortcut
be: Скарот

en: &Import...
be: &Імпартаваць...

en: &Export...
be: &Экспартаваць...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noKey)
en: &None
be: &Няма

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customKey)
en: C&ustom
be: А&саблівы

en: Save As
be: Запісаць як

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PreferencesUI)
en: Preferences
be: Настаўленні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: &Language:
be: &Мова:

[ctx: In the sense of a blank word list]
en: Empty list
be: Пусты спіс

en: KDE Documentation
be: Дакументацыя KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dictionaryNameLabel)
en: &Name:
be: &Імя:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: Move &Up
be: Пасунуць &угору

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: &Move Down
be: &Пасунуць долу

en: Language
be: Мова

en: without name
be: без назвы
