kmouth - en to fa translation catalogue (175 entries)

en: Initial Configuration - KMouth
fa: پیکربندی آغازین - KMout

en: Text-to-Speech Configuration
fa: پیکربندی متن به گفتار

en: Initial Phrase Book
fa: عبارت‌نامه آغازین

en: Word Completion
fa: تکمیل واژه

en: &Open as History...
fa: &باز کردن به عنوان تاریخچه...‌

en: Opens an existing file as history
fa: پرونده موجود را به عنوان تاریخچه باز می‌کند.

en: Save &History As...
fa: ذخیره &تاریخچه به عنوان...‌

en: Saves the actual history as...
fa: ذخیره تاریخچه واقعی به عنوان...

en: &Print History...
fa: &چاپ تاریخچه...‌

en: Prints out the actual history
fa: تاریخچه واقعی را چاپ می‌کند

en: Quits the application
fa: از کاربرد خارج می‌شود

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
fa: بخش برگزیده را برش داده و در تخته یادداشت می‌گذارد

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is placed it on the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are placed on the clipboard.
fa: بخش برگزیده را برش داده و در تخته یادداشت می‌گذارد. اگر در حوزه ویرایش متن برگزیده‌ای هست، آن را روی تخته یادداشت جا می‌دهد. در غیر این صورت، جمله‌های برگزیده در تاریخچه )در صورت وجود( روی تخته یادداشت جا می‌گیرند.

en: Copies the selected section to the clipboard
fa: بخش برگزیده را در تخته یادداشت رونوشت می‌کند

en: Copies the selected section to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is copied to the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are copied to the clipboard.
fa: بخش برگزیده را در تخته یادداشت رونوشت می‌کند. اگر در حوزه ویرایش متن برگزیده‌ای باشد، در تخته یادداشت رونوشت می‌شود. در غیر این صورت، جمله‌های برگزیده تاریخچه )در صورت وجود( در تخته یادداشت رونوشت می‌شوند.

en: Pastes the clipboard contents at the current cursor position into the edit field.
fa: محتوای تخته یادداشت را در موقعیت جاری مکان‌نما در حوزه ویرایش می‌چسباند.

en: Speaks the currently active sentence(s)
fa: جمله)های( فعال جاری را می‌گوید

en: Speaks the currently active sentence(s). If there is some text in the edit field it is spoken. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are spoken.
fa: جمله)های( فعال جاری را می‌گوید. اگر در حوزه ویرایش متنی باشد، گفته می‌شود. وگرنه، جمله‌های برگزیده در تاریخچه )در صورت وجود( گفته می‌شوند.

en: &Edit...
fa: &ویرایش...‌

en: Show P&hrasebook Bar
fa: نمایش میله &عبارت‌نامه‌

en: Enables/disables the phrasebook bar
fa: فعال/غیرفعال‌سازی میله عبارت‌نامه

en: Enables/disables the statusbar
fa: فعال/غیرفعال‌سازی میله وضعیت

en: &Configure KMouth...
fa: &پیکربندی KMouth...‌

en: Opens the configuration dialog
fa: محاوره پیکربندی را باز می‌کند

en: &Speak
fa: &گفتن‌

en: Speaks the currently selected phrases in the history
fa: عبارتهای برگزیده جاری در تاریخچه را می‌گوید

en: &Delete
fa: &حذف‌

en: Deletes the currently selected phrases from the history
fa: عبارتهای برگزیده جاری را از تاریخچه حذف می‌کند

en: Cu&t
fa: &برش‌

en: Cuts the currently selected phrases from the history and puts them to the clipboard
fa: عبارتهای برگزیده جاری را از تاریخچه بریده و آنها را در تخته یادداشت می‌گذارد

en: &Copy
fa: &رونوشت‌

en: Copies the currently selected phrases from the history to the clipboard
fa: عبارتهای برگزیده جاری را از تاریخچه بر روی تخته یادداشت رونوشت می‌کند

en: Select &All Entries
fa: برگزیدن &همه مدخلها‌

en: Selects all phrases in the history
fa: همه عبارتهای تاریخچه را انتخاب می‌کند

en: D&eselect All Entries
fa:  &از گزینش خارج کردن همه مدخلها‌

en: Deselects all phrases in the history
fa: همه عبارتهای تاریخچه را از گزینش خارج می‌کند

en: Opening file...
fa: باز کردن پرونده...

en: Saving history with a new filename...
fa: ذخیره تاریخچه با نام پرونده‌ای جدید...

en: Printing...
fa: در حال چاپ...

en: Toggling menubar...
fa: زدن ضامن میله گزینگان...

en: Toggling toolbar...
fa: زدن ضامن میله ابزار...

en: Toggling phrasebook bar...
fa: زدن ضامن میله عبارت‌نامه...

en: Toggle the statusbar...
fa: زدن ضامن میله وضعیت...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fa: &پرونده‌

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fa: &ویرایش‌

note: i18n: ectx: Menu (phrasebooks)
en: &Phrase Books
fa: &عبارت‌نامه‌ها‌

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fa: &تنظیمات‌

en: A type-and-say front end for speech synthesizers
fa: پایانه تحریر و گفتن برای ترکیب‌دهنده‌های گفتار

en: Tips, extended phrase books
fa: نکات، عبارت‌نامه‌های گسترده

en: History file to open
fa: باز کردن پرونده تاریخچه

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: &Preferences
fa: &تنظیمات‌

en: &Text-to-Speech
fa: &متن به گفتار‌

en: General Options
fa: گزینه‌های عمومی

en: Please decide which phrase books you need:
fa: لطفاً، تصمیم بگیرید که کدام عبارت‌نامه‌ها را نیاز دارید:

en: Book
fa: کتاب

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
fa: پرونده %1 از قبل وجود دارد. می‌خواهید آن را جای‌نوشت کنید؟

en: File Exists
fa: پرونده موجود است

en: &Overwrite
fa: &جای‌نوشت‌

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>. Do you wish to add <i>.phrasebook</i> to the filename?
fa: نام پرونده انتخابی <i>%1</i> شما دارای پسوندی متفاوت از <i>.phrasebook</i> است. می‌خواهید <i>.phrasebook</i> را به نام پرونده اضافه کنید؟

en: File Extension
fa: پسوند پرونده

en: Add
fa: افزودن

en: Do Not Add
fa: اضافه نشود

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>. Do you wish to save in phrasebook format?
fa: نام پرونده انتخابی <i>%1</i> شما پسوند <i>.phrasebook</i>دارد. می‌خواهید در قالب عبارت‌نامه ذخیره کنید؟

en: As Phrasebook
fa: به عنوان عبارت‌نامه

en: As Plain Text
fa: به عنوان متن ساده

en: Phrase
fa: عبارت

en: Shortcut
fa: میان‌بر

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PhraseBookDialog)
en: Phrase Book
fa: عبارت‌نامه

en: &New Phrase
fa: عبارت &جدید‌

en: Adds a new phrase
fa: عبارتی جدید اضافه می‌کند

en: New Phrase &Book
fa: &عبارت‌نامه جدید‌

en: Adds a new phrase book into which other books and phrases can be placed
fa: عبارت‌نامه جدیدی به کتابها و عبارتهای دیگر که امکان جا دادن در آنها هست، اضافه می‌کند

en: Saves the phrase book onto the hard disk
fa: عبارت‌نامه را بر روی دیسک سخت ذخیره می‌کند

en: &Import...
fa: &واردات...‌

en: Imports a file and adds its contents to the phrase book
fa: پرونده‌ای وارد می‌کند و محتوای آن را به عبارت‌نامه می‌افزاید

en: I&mport Standard Phrase Book
fa: &واردات عبارت‌نامه استاندارد‌

en: Imports a standard phrase book and adds its contents to the phrase book
fa: عبارت‌نامه‌ای استاندارد وارد می‌کند و محتویات آن را به عبارت‌نامه می‌افزاید

en: &Export...
fa: &صادرات...‌

en: Exports the currently selected phrase(s) or phrase book(s) into a file
fa: عبارت)ها( یا عبارت‌نامه)ها(، برگزیده جاری را به پرونده صادر می‌کند

en: Closes the window
fa: پنجره را می‌بندد

en: Cuts the currently selected entries from the phrase book and puts it to the clipboard
fa: مدخلهای برگزیده جاری را از عبارت‌نامه می‌برد و آن را در تخته یادداشت می‌گذارد

en: Copies the currently selected entry from the phrase book to the clipboard
fa: مدخل برگزیده جاری را از عبارت‌نامه بر روی تخته یادداشت رونوشت می‌کند

en: Deletes the selected entries from the phrase book
fa: مدخلهای برگزیده را از عبارت‌نامه حذف می‌کند

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Text of the &phrase:
fa: متن &عبارت:‌

en: Name of the &phrase book:
fa: نام &عبارت‌نامه:‌

en: Closing "Phrase Book" Window
fa: بستن پنجره »عبارت‌نامه«

en: (New Phrase Book)
fa: )عبارت‌نامه جدید(

en: (New Phrase)
fa: )عبارت جدید(

en: Import Phrasebook
fa: واردات عبارت‌نامه

en: There was an error loading file
    %1
fa: خطای بارگیری پرونده وجود داشت
    %1

en: Export Phrase Book
fa: صادرات عبارت‌نامه

en: There was an error saving file
    %1
fa: خطای ذخیره پرونده وجود داشت
    %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, phrasebox)
en: &Currently Selected Phrase or Phrase Book
fa: &عبارت یا عبارت‌نامه برگزیده جاری‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, keyButton)
en: By clicking on this button you can select the keyboard shortcut associated with the selected phrase.
fa: با فشار این دکمه، می‌توانید میان‌بر صفحه کلید مرتبط با عبارت برگزیده را انتخاب کنید.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, lineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel)
en: With this line edit you define the name of a sub-phrasebook or the contents of a phrase.
fa: با این ویرایش خط، نام یک عبارت‌نامه فرعی یا محتوای عبارتی را تعریف می‌کنید.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noKey)
en: If you select this option then the selected phrase will not be reachable by a keyboard shortcut.
fa: اگر این گزینه را انتخاب کنید، عبارت برگزیده با میان‌بر صفحه کلید قابل دسترس نخواهد بود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noKey)
en: &None
fa: &هیچ‌کدام‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customKey)
en: If you select this option then the selected phrase will be reachable by a keyboard shortcut. You can change the shortcut with the button next to this option.
fa: اگر این گزینه را برگزینید، عبارت برگزیده با میان‌بر صفحه کلید قابل دسترس خواهد بود. می‌توانید میان‌بر را به وسیله دکمه کنار این گزینه عوض کنید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customKey)
en: C&ustom
fa: &سفارشی‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut for the phrase:
fa: میان‌بر برای عبارت:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, treeView)
en: This list contains the current phrase book in a tree structure. You can select and modify individual phrases and sub phrase books
fa: این فهرست حاوی عبارت‌نامه جاری در یک ساختار درختی می‌باشد. شما می‌توانید عبارتهای خاص و عبارت‌نامه‌های فرعی را برگزینید و تغییر دهید.

en: This list contains the history of spoken sentences. You can select sentences and press the speak button for re-speaking.
fa: این فهرست حاوی تاریخچه جملات گفته‌شده می‌باشد. می‌توانید جمله‌ها را برگزیده و کلید گفتار را برای گفتن مجدد فشار دهید.

en: Into this edit field you can type a phrase. Click on the speak button in order to speak the entered phrase.
fa: در این حوزه ویرایش، می‌توانید عبارتی را تحریر کنید. روی کلید گفتار فشار دهید تا عبارت واردشده گفته شود.

en: Save As
fa: ذخیره به عنوان

en: Open File as History
fa: باز کردن پرونده به عنوان تاریخچه

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PreferencesUI)
en: Preferences
fa: تنظیمات

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, speakLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, speakCombo)
en: This combo box specifies whether selected phrases of the phrase book are immediately spoken or just inserted into the edit field.
fa: این جعبه ترکیب مشخص می‌کند که آیا عبارتهای برگزیده عبارت‌نامه بلافاصله گفته می‌شوند، یا تنها در حوزه ویرایش درج می‌شوند.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speakLabel)
en: &Selection of phrases in the phrase book:
fa: &گزینش عبارتها در عبارت‌نامه:‌

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Speak Immediately
fa: بلافاصله گفتن

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Insert Into Edit Field
fa: درج در حوزه ویرایش

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, closeLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, closeCombo)
en: This combo box specifies whether the phrase book is automatically saved when the edit window is closed.
fa: این جعبه ترکیب مشخص می‌کند که آیا زمانی که پنجره ویرایش بسته می‌شود، عبارت‌نامه به صورت خودکار ذخیره می‌شود یا خیر.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, closeLabel)
en: Closing the phrase &book edit window:
fa: بستن پنجره &عبارت‌نامه:‌

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Save Phrase Book
fa: ذخیره عبارت‌نامه

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Discard Changes
fa: دور انداختن تغییرات

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Ask Whether to Save
fa: سؤال برای ذخیره

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, texttospeechconfigurationui)
en: Text-to-Speech
fa: متن به گفتار

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, urlReq)
en: This field specifies both the command used for speaking texts and its parameters. KMouth knows the following placeholders:
    %t -- the text that should be spoken
    %f -- the name of a file containing the text
    %l -- the language code
    %% -- a percent sign
fa: این حوزه، هم دستوراتی که برای گفتن متن استفاده می‌شوند و هم پارامترهایش را مشخص می‌کند.  KMouth جانگه‌دارهای زیر را می‌شناسند:
    %t -- متنی که باید گفته شود
    %f -- نام پرونده‌ای که حاوی متن است
    %l -- کد زبان
    ٪% -- علامت درصد‍‍

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, characterCodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, characterCodingBox)
en: This combo box specifies which character encoding is used for passing the text.
fa:  این جعبه ترکیب مشخص می‌کند، که کدام کدبندی نویسه برای گذر متن استفاده می‌شود.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: This check box specifies whether the text is sent as standard input to the speech synthesizer.
fa: این جعبه بررسی مشخص می‌کند، که آیا متن به عنوان ورودی استاندارد به ترکیب‌دهنده گفتار ارسال می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: Send the data as standard &input
fa: ارسال داده به عنوان &ورودی استاندارد‌

en: Unicode
fa: یونی‌کد

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
fa: اگر این جعبه بررسی را برگزینید، واژه‌ها پیش از این‌ که در واژه‌نامه جدید درج شوند، غلط‌یابی می‌شوند.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, encodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, encodingCombo)
en: With this combo box you select the character encoding used to load text files. This combo box is not used for XML files or for dictionary files.
fa: با این جعبه ترکیب، کدبندی نویسه که برای بار کردن پرونده‌های متن استفاده می‌شود را برمی‌گزینید. این جعبه ترکیب برای پرونده‌های XML یا پرونده‌های واژه‌نامه استفاده نمی‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Character &encoding:
fa: &کدبندی نویسه:‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, url)
en: With this input field you specify which file you want to load for creating the new dictionary.
fa: با این حوزه ورودی، مشخص می‌کنید که می‌خواهید کدام پرونده را برای ایجاد واژه‌نامه جدید بار کنید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: &Filename:
fa: &نام پرونده:‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, ooDictURL)
en: With this input field you select the OpenOffice.org directory that will be used to spellcheck the words of the new dictionary.
fa:  با این حوزه ورودی، فهرست OpenOffice.org را که برای غلط‌یابی واژه‌های واژه‌نامه جدید استفاده می‌شود، برمی‌گزینید.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you decide which language should be associated with the new dictionary.
fa: با این جعبه ترکیب، تصمیم می‌گیرید که کدام زبان باید با واژه‌نامه جدید ارتباط داشته باشد.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: &Language:
fa: &زبان:‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: C&reate new dictionary:
fa: &ایجاد واژه‌نامه جدید:‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, createButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by either loading a dictionary file or by counting the individual words in a text.
fa: اگر این جعبه را برگزینید، با بار کردن یک پرونده واژه‌نامه و یا با شمارش واژه‌های خاص در متنی، واژه‌نامه‌ای جدید ایجاد می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: &Merge dictionaries
fa: &ادغام واژه‌نامه‌ها‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by merging existing dictionaries.
fa: اگر این جعبه را برگزینید، با ادغام واژه‌نامه‌های موجود، واژه‌نامه‌ای جدید ایجاد می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileButton)
en: From &file
fa: از &پرونده‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, fileButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading a file. You may either select an XML file, a standard text file or a file containing a word completion dictionary. If you select a standard text file or an XML file the frequentness of the individual words is detected by simply counting the occurrences of each word.
fa: اگر این جعبه را برگزینید، با بارگیری پرونده، واژه‌نامه جدیدی ایجاد می‌شود. ممکن است یک پرونده  XML، یک پرونده متن استاندارد یا یک پرونده حاوی واژه‌نامه تکمیل واژه را برگزینید. اگر پرونده متن استاندارد یا پرونده  XML را برگزینید، تکرار واژه‌های خاص با شمارش ساده رخدادهای هر واژه آشکار می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: From &KDE documentation
fa: از مستندات &KDE‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by parsing the KDE documentation. The frequentness of the individual words is detect by simply counting the occurrences of each word.
fa: اگر این جعبه را برگزینید، واژه‌نامه جدیدی با تجزیه مستندات KDE ایجاد می‌شود. تکرار واژه‌های خاص با شمارش ساده رخداد هر واژه آشکار می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: From f&older
fa: از &پوشه‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading all files in a folder and its subdirectories.
fa: اگر این جعبه را برگزینید، با بارگذاری همه پرونده‌ها در یک پوشه و زیرفهرستهای آن، واژه‌نامه جدیدی ایجاد می‌شود.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: Create an &empty wordlist
fa: ایجاد یک فهرست واژه &خالی‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: If you select this box a blank dictionary without any entries is created. As KMouth automatically adds newly typed words to the dictionaries it will learn your vocabulary with the time.
fa: اگر این جعبه را برگزینید، واژه‌نامه‌ای خالی بدون هیچ مدخلی ایجاد می‌شود. زمانی که KMouth به صورت خودکار واژه‌هایی که جدیداً تحریر شده‌اند را اضافه می‌کند، در همان زمان واژه شما را یاد می‌گیرد.

en: Source of New Dictionary (1)
fa: متن واژه‌نامه جدید )۱(

en: Source of New Dictionary (2)
fa: متن واژه‌نامه جدید )۲(

en: With this input field you specify which directory you want to load for creating the new dictionary.
fa: با این حوزه ورودی، مشخص می‌کنید که کدام فهرست را می‌خواهید برای ایجاد واژه‌نامه جدید بار کنید.

en: Merge result
fa: ادغام نتیجه

[ctx: In the sense of a blank word list]
en: Empty list
fa: فهرست خالی

en: KDE Documentation
fa: مستندات KDE

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words from the KDE documentation are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
fa: اگر این جعبه بررسی را انتخاب کنید، واژه‌های مستندات KDE پیش از این که در واژه‌نامه جدید درج شوند، غلط‌یابی می‌شوند.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select which of the installed languages is used for creating the new dictionary. KMouth will only parse documentation files of this language.
fa: با این جعبه ترکیب، انتخاب می‌کنید که کدام یک از زبانهای نصب‌شده برای ایجاد واژه‌نامه جدید استفاده می‌شوند. KMouth، تنها پرونده‌های مستندات این زبان را تجزیه می‌کند.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, selectedDictionaryDetails)
en: &Selected Dictionary
fa: واژه‌نامه &برگزیده‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select the language associated with the selected dictionary.
fa: با این جعبه ترکیب، زبانی که با واژه‌نامه برگزیده در ارتباط است را انتخاب کنید.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, dictionaryNameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, dictionaryName)
en: With this input field you specify the name of the selected dictionary.
fa: با این حوزه ورودی، نام واژه‌نامه برگزیده را مشخص می‌کنید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dictionaryNameLabel)
en: &Name:
fa: &نام:‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addButton)
en: With this button you can add a new dictionary to the list of available dictionaries.
fa: با این دکمه، می‌توانید واژه‌نامه‌ای جدید را به فهرست واژه‌نامه‌های موجود اضافه کنید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add D&ictionary...
fa: افزودن &واژه‌نامه...‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: With this button you delete the selected dictionary.
fa: با این دکمه، واژه‌نامه برگزیده را حذف می‌کنید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete Dictionary
fa: &حذف واژه‌نامه‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: With this button you move the selected dictionary up.
fa: با این دکمه، واژه‌نامه برگزیده را به بالا حرکت می‌دهید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: Move &Up
fa: حرکت به &بالا‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: With this button you move the selected dictionary down.
fa: با این دکمه، واژه‌نامه برگزیده را به پایین حرکت می‌دهید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: &Move Down
fa: &حرکت به پایین‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, exportButton)
en: With this button you export the selected dictionary to a file.
fa: با این دکمه، واژه‌نامه برگزیده را به پرونده‌ای صادر می‌کنید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: &Export Dictionary...
fa: &صادرات واژه‌نامه...‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, dictionaryView)
en: This list contains all available dictionaries for the word completion. KMouth will display a combo box next to the edit field in the main window if this list contains more than one dictionary. You can use this combo box in order to select the dictionary that actually gets used for the word completion.
fa: این فهرست، حاوی همه واژه‌نامه‌های موجود برای تکمیل واژه می‌باشد. اگر این فهرست حاوی بیش از یک واژه‌نامه باشد، KMouth، جعبه ترکیبی را در کنار حوزه ویرایش در پنجره اصلی نمایش می‌دهد. شما می‌توانید این جعبه ترکیب را برای برگزیدن واژه‌نامه‌ای که واقعاً برای تکمیل واژه استفاده می‌کنید، به کار ببرید.

en: Dictionary
fa: واژه‌نامه

en: Language
fa: زبان

en: without name
fa: بدون نام

en: Export Dictionary
fa: صادرات واژه‌نامه

en: Creating Word List
fa: ایجاد فهرست واژه

en: Parsing the KDE documentation...
fa: تجزیه مستندات KDE...

en: Merging dictionaries...
fa: ادغام واژه‌نامه‌ها...

en: Parsing file...
fa: تجزیه پرونده...

en: Parsing directory...
fa: تجزیه فهرست راهنما...

en: Performing spell check...
fa: انجام غلط‌یابی...
