kmouth - en to gl translation catalogue (194 entries)

en: Initial Configuration - KMouth
gl: Configuración inicial de KMouth

en: Text-to-Speech Configuration
gl: Configuración do Texto-para-Voz

en: Initial Phrase Book
gl: Libro de frases inicial

en: Word Completion
gl: Completado de palabras

en: &Open as History...
gl: Abrir c&omo historial…

en: Opens an existing file as history
gl: Abre un ficheiro existente como historial

en: Save &History As...
gl: Gardar o &historial como…

en: Saves the actual history as...
gl: Garda o historial actual como…

en: &Print History...
gl: Im&primir o historial…

en: Prints out the actual history
gl: Imprime o historial actual

en: Quits the application
gl: Sae da aplicación

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
gl: Corta a sección escollida e colócaa no portapapeis

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is placed it on the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are placed on the clipboard.
gl: Corta a sección escollida e pona no portapapeis. De existir algún texto escollido no campo de edición, este colócase no portapapeis. En caso contrario, as frases escollidas no historial (de habelas) colócanse no portapapeis.

en: Copies the selected section to the clipboard
gl: Copia a sección escollida para o portapapeis

en: Copies the selected section to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is copied to the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are copied to the clipboard.
gl: Copia a sección escollida para o portapapeis. De existir algún texto escollido no campo de edición, este colócase no portapapeis. En caso contrario, as frases escollidas no historial (de existiren) colócanse no portapapeis.

en: Pastes the clipboard contents to current position
gl: Pega o contido do portapapeis na posición actual.

en: Pastes the clipboard contents at the current cursor position into the edit field.
gl: Pega o contido do portapapeis na posición actual do campo de edición.

[ctx: Start speaking]
en: &Speak
gl: &Ler

en: Speaks the currently active sentence(s)
gl: Reproduce a(s) frase(s) actualmente activa(s)

en: Speaks the currently active sentence(s). If there is some text in the edit field it is spoken. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are spoken.
gl: Le as frases activas. Se existe algún texto no campo de edición, este lese. En caso contrario, lense as frases escollidas no historial (de existiren).

en: &Edit...
gl: &Editar…

en: Show P&hrasebook Bar
gl: Mostrar a barra de &Libro de Frases

en: Enables/disables the phrasebook bar
gl: Activa ou desactiva a barra de libro de frases

en: Enables/disables the statusbar
gl: Activa ou desactiva a barra de estado

en: &Configure KMouth...
gl: &Configurar KMouth…

en: Opens the configuration dialog
gl: Abre o diálogo de configuración

en: &Speak
gl: &Ler

en: Speaks the currently selected phrases in the history
gl: Le as frases que teña escollidas no historial

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: Deletes the currently selected phrases from the history
gl: Elimina as frases que estean escollidas no historial

en: Cu&t
gl: Cor&tar

en: Cuts the currently selected phrases from the history and puts them to the clipboard
gl: Corta as frases que estean escollidas no historial e colócaas no portapapeis

en: &Copy
gl: &Copiar

en: Copies the currently selected phrases from the history to the clipboard
gl: Copia as frases que teña escollidas no historial para o portapapeis

en: Select &All Entries
gl: Escoller tod&as as entradas

en: Selects all phrases in the history
gl: Selecciona todas as frases do historial

en: D&eselect All Entries
gl: &Anular toda a selección

en: Deselects all phrases in the history
gl: Anula a selección das frases do historial

[ctx: The job is done]
en: Ready.
gl: Listo.

en: Opening file...
gl: Estase a abrir o ficheiro…

en: Saving history with a new filename...
gl: Estase a gardar o historial cun nome de ficheiro novo…

en: Printing...
gl: Está a imprimir…

[ctx: Shutting down the application]
en: Exiting...
gl: Estase a saír…

en: Toggling menubar...
gl: Estase a conmutar a barra de menú…

en: Toggling toolbar...
gl: Estase a conmutar a barra de ferramentas…

en: Toggling phrasebook bar...
gl: Estase a conmutar a barra de libro de frases…

en: Toggle the statusbar...
gl: Conmutar a barra de estado…

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (phrasebooks)
en: &Phrase Books
gl: &Libros de frases

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

en: A type-and-say front end for speech synthesizers
gl: Unha interface de escribir-e-ler para sintetizadores de voz

en: (c) 2002/2003, Gunnar Schmi Dt
gl: © 2002/2003, Gunnar Schmi Dt

en: Original Author
gl: Autor orixinal.

en: Current Maintainer
gl: Mantedor actual.

en: Tips, extended phrase books
gl: Axudas, libros de frases amecidos

en: History file to open
gl: Ficheiro de historial que quere abrir

en: Configuration
gl: Configuración

en: &Preferences
gl: &Preferencias

en: &Text-to-Speech
gl: &Texto-para-voz

en: General Options
gl: Opcións xerais

en: Please decide which phrase books you need:
gl: Decida cales libros de frases precisa:

en: Book
gl: Libro

en: Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt);;All Files (*)
gl: Libros de frases (*.phrasebook);;Ficheiros de texto simple (*.txt);;Todos os ficheiros (*)

en: Plain Text Files (*.txt);;Phrase Books (*.phrasebook);;All Files (*)
gl: Ficheiros de texto simple (*.txt);;Libros de frases (*.phrasebook);;Todos os ficheiros (*)

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
gl: Xa existe o ficheiro %1. Quere substituílo?

en: File Exists
gl: O ficheiro xa existe

en: &Overwrite
gl: S&obrescribir

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>. Do you wish to add <i>.phrasebook</i> to the filename?
gl: O nome de ficheiro escollido <i>%1</i> ten unha extensión distinta de <i>.phrasebook</i>. Desexa engadir <i>.phrasebook</i> ao nome do ficheiro?

en: File Extension
gl: Extensión do ficheiro

en: Add
gl: Engadir

en: Do Not Add
gl: Non engadir

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>. Do you wish to save in phrasebook format?
gl: O nome de ficheiro escollido <i>%1</i> ten a extensión <i>.phrasebook</i>. Desexa gardalo no formato de libro de frases?

en: As Phrasebook
gl: Como libro de frases

en: As Plain Text
gl: Como texto normal

en: Phrase
gl: Frase

en: Shortcut
gl: Atallo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PhraseBookDialog)
en: Phrase Book
gl: Libro de frases

en: &New Phrase
gl: &Nova frase

en: Adds a new phrase
gl: Engade unha frase nova

en: New Phrase &Book
gl: Novo &Libro de frases

en: Adds a new phrase book into which other books and phrases can be placed
gl: Engade un libro de frases novo, no cal pode pór outros libros e frases

en: Saves the phrase book onto the hard disk
gl: Garda o libro de frases no disco duro

en: &Import...
gl: &Importar…

en: Imports a file and adds its contents to the phrase book
gl: Importa un ficheiro e engade o seu contido ao libro de frases

en: I&mport Standard Phrase Book
gl: I&mportar un libro de frases estándar

en: Imports a standard phrase book and adds its contents to the phrase book
gl: Importa un libro de frases estándar e engade o seu contido ao libro de frases

en: &Export...
gl: &Exportar…

en: Exports the currently selected phrase(s) or phrase book(s) into a file
gl: Exporta as frases ou libros escollidos a un ficheiro

en: Closes the window
gl: Pecha a xanela

en: Cuts the currently selected entries from the phrase book and puts it to the clipboard
gl: Corta os elementos escollidos do libro de frases e ponnos no portapapeis

en: Copies the currently selected entry from the phrase book to the clipboard
gl: Copia a frase escollida do libro de frases para o portapapeis

en: Deletes the selected entries from the phrase book
gl: Elimina as frases escollidas do libro de frases

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Text of the &phrase:
gl: Texto da &frase:

en: Name of the &phrase book:
gl: Nome do &libro de frases:

en: <qt>There are unsaved changes.<br />Do you want to apply the changes before closing the "phrase book" window or discard the changes?</qt>
gl: <qt>Hai cambios sen gardar.<br />Quere aplicar os cambios antes de pechar a xanela do «libro de frases» ou descartalos?</qt>

en: Closing "Phrase Book" Window
gl: Estase a pechar a xanela do «Libro de frases»

en: (New Phrase Book)
gl: (Libro de frases novo)

en: (New Phrase)
gl: (Frase nova)

en: Import Phrasebook
gl: Importar un libro de frases

en: Phrase Books (*.phrasebook);Plain Text Files (*.txt);All Files (*)
gl: Libros de frases (*.phrasebook);Ficheiros de texto simple (*.txt);Todos os ficheiros (*)

en: There was an error loading file
    %1
gl: Produciuse un erro ao cargar o ficheiro
    %1

en: Export Phrase Book
gl: Exportar o Libro de frases

en: Phrase Books (*.phrasebook)
gl: Libros de frases (*.phrasebook)

en: There was an error saving file
    %1
gl: Produciuse un erro ao gardar o ficheiro
    %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, phrasebox)
en: &Currently Selected Phrase or Phrase Book
gl: Frase ou libro de frases escollido a&ctualmente

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, keyButton)
en: By clicking on this button you can select the keyboard shortcut associated with the selected phrase.
gl: Ao premer este botón pode escoller o atallo de teclado asociado coa frase escollida.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, lineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel)
en: With this line edit you define the name of a sub-phrasebook or the contents of a phrase.
gl: Nesta edición de liña defínese o nome dun sublibro de frases ou o contido dunha frase.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noKey)
en: If you select this option then the selected phrase will not be reachable by a keyboard shortcut.
gl: Se escolle esta opción a frase escollida non estará dispoñíbel través dun atallo de teclado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noKey)
en: &None
gl: &Ningún

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customKey)
en: If you select this option then the selected phrase will be reachable by a keyboard shortcut. You can change the shortcut with the button next to this option.
gl: Se escolle esta opción a frase escollida estará accesíbel través dun atallo de teclado. Pode cambiar o atallo co botón que está a carón desta opción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customKey)
en: C&ustom
gl: Personali&zado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut for the phrase:
gl: Atallo para a frase:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, treeView)
en: This list contains the current phrase book in a tree structure. You can select and modify individual phrases and sub phrase books
gl: Esta lista contén o libro de frases nunha estrutura en árbore. Pode escoller e modificar frases individuais e sublibros de frases

en: This list contains the history of spoken sentences. You can select sentences and press the speak button for re-speaking.
gl: Esta lista contén o historial das frases faladas. Pode escollelas e premer o botón de «ler» para escoitalas de novo.

en: Into this edit field you can type a phrase. Click on the speak button in order to speak the entered phrase.
gl: Pode escribir unha frase neste campo de edición. Prema o botón de «ler» para escoitar a frase inserida.

en: Save As
gl: Gardar como

en: Open File as History
gl: Abrir o ficheiro como historial

en: All Files (*);;Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt)
gl: Todos os ficheiros (*);;Libros de frases (*.phrasebook);;Ficheiros de texto simple (*.txt)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PreferencesUI)
en: Preferences
gl: Preferencias

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, speakLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, speakCombo)
en: This combo box specifies whether selected phrases of the phrase book are immediately spoken or just inserted into the edit field.
gl: Esta lista indica se se len inmediatamente as frases escollidas no libro ou se só se insiren no campo de edición.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speakLabel)
en: &Selection of phrases in the phrase book:
gl: &Selección de frases do libro:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Speak Immediately
gl: Ler inmediatamente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Insert Into Edit Field
gl: Inserir no campo de edición

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, closeLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, closeCombo)
en: This combo box specifies whether the phrase book is automatically saved when the edit window is closed.
gl: Esta lista especifica se se garda automaticamente o libro de frases cando se pecha a xanela de edición.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, closeLabel)
en: Closing the phrase &book edit window:
gl: &Pechar a xanela de edición do libro de frases:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Save Phrase Book
gl: Gardar o libro de frases

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Discard Changes
gl: Descartar os cambios

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Ask Whether to Save
gl: Preguntar para gardar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, texttospeechconfigurationui)
en: Text-to-Speech
gl: Texto-para-Voz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useQtSpeech)
en: <html><head/><body><p>This check box specifies KMouth tries to use the system speech service prior to calling the speech synthesizer directly. The system speech service is a Qt library which wraps speech-dispatcher on linux, and native speech systems on other platforms.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Esta caixa para marcar indica que KMouth intenta utilizar o servizo de voz do sistema antes de chamar ao sintetizador directamente. O servizo de voz do sistema é unha biblioteca de Qt que serve de interface para speech-dispatcher en Linux e para sistemas de voz nativos noutras plataformas.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useQtSpeech)
en: &Use default speech system
gl: &Usar o sistema de voz predeterminado

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, urlReq)
en: This field specifies both the command used for speaking texts and its parameters. KMouth knows the following placeholders:
    %t -- the text that should be spoken
    %f -- the name of a file containing the text
    %l -- the language code
    %% -- a percent sign
gl: Este campo indica tanto a orde empregada para ler os textos como os seus parámetros. KMouth coñece as seguintes secuencias:
    %t: o texto que debe lerse
    %f: o nome do ficheiro que contén o texto
    %l: o código do idioma
    %%: o sinal de porcentaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: Alternative command for speaking &texts:
gl: Orde alternativa para falar &textos:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, characterCodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, characterCodingBox)
en: This combo box specifies which character encoding is used for passing the text.
gl: Esta lista indica que codificación de caracteres se usa para pasar o texto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, characterCodingLabel)
en: Character encodin&g:
gl: Codi&ficación de caracteres:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: This check box specifies whether the text is sent as standard input to the speech synthesizer.
gl: Esta caixa para marcar indica se o texto se lle pasa como entrada estándar ao sintetizador de voz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: Send the data as standard &input
gl: Env&iar os datos como entrada estándar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
gl: Se marca esta opción, comprobarase a ortografía das palabras antes de as inserir no novo dicionario.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: C&ompare to OpenOffice.org dictionary:
gl: &Comparar co dicionario de OpenOffice.org:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, encodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, encodingCombo)
en: With this combo box you select the character encoding used to load text files. This combo box is not used for XML files or for dictionary files.
gl: Nesta lista escóllese a codificación de caracteres utilizada para cargar os ficheiros de texto. A lista non se utiliza en ficheiros XML nin en dicionarios.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Character &encoding:
gl: Codificación dos caract&eres:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, url)
en: With this input field you specify which file you want to load for creating the new dictionary.
gl: Neste campo indícase o ficheiro que quere cargar para crear o novo dicionario.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: &Filename:
gl: Nome do &ficheiro:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, ooDictURL)
en: With this input field you select the OpenOffice.org directory that will be used to spellcheck the words of the new dictionary.
gl: Neste campo pode escoller o directorio de OpenOffice.org que se utilizará para corrixir a ortografía das palabras do novo dicionario.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you decide which language should be associated with the new dictionary.
gl: Esta lista determina o idioma que se debe asociar co novo dicionario.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: &Language:
gl: &Idioma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: C&reate new dictionary:
gl: C&rear un dicionario novo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, createButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by either loading a dictionary file or by counting the individual words in a text.
gl: Se sinala esta opción creará un dicionario novo cargando un ficheiro de dicionario ou contando as palabras individuais dun texto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: &Merge dictionaries
gl: &Xuntar os dicionarios

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by merging existing dictionaries.
gl: Se sinala esta opción creará un dicionario novo xuntando os dicionarios existentes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileButton)
en: From &file
gl: A partir dun &ficheiro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, fileButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading a file. You may either select an XML file, a standard text file or a file containing a word completion dictionary. If you select a standard text file or an XML file the frequentness of the individual words is detected by simply counting the occurrences of each word.
gl: Se sinala esta opción creará un dicionario novo cargando un ficheiro. Pode escoller un ficheiro XML, un ficheiro estándar de texto ou un ficheiro cun dicionario de completado de palabras. Se escolle un ficheiro de texto estándar ou un ficheiro XML, a frecuencia das palabras individuais detéctase contado as aparicións de cada palabra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: From &KDE documentation
gl: A partir da documentación de &KDE

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by parsing the KDE documentation. The frequentness of the individual words is detect by simply counting the occurrences of each word.
gl: Se sinala esta opción creará un dicionario novo procesando a documentación de KDE. A frecuencia das palabras detéctase contado as aparicións de cada palabra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: From f&older
gl: A partir dun &cartafol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading all files in a folder and its subdirectories.
gl: Se sinala esta opción creará un dicionario novo cargando todos os ficheiros dun cartafol e dos seus subcartafoles.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: Create an &empty wordlist
gl: Crear unha lista de palabras &baleira

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: If you select this box a blank dictionary without any entries is created. As KMouth automatically adds newly typed words to the dictionaries it will learn your vocabulary with the time.
gl: Se sinala esta opción creará un dicionario baleiro sen ningunha entrada. Como KMouth engade automaticamente as novas palabras escritas aos dicionarios aprenderá o seu vocabulario co pasar do tempo.

en: Source of New Dictionary (1)
gl: Orixe do novo dicionario (1)

en: Source of New Dictionary (2)
gl: Orixe do novo dicionario (2)

[ctx: In which directory is the file located?]
en: &Directory:
gl: &Directorio:

en: With this input field you specify which directory you want to load for creating the new dictionary.
gl: Aquí especifica cal directorio cargar para crear o novo dicionario.

en: Merge result
gl: Xuntar o resultado

[ctx: In the sense of a blank word list]
en: Empty list
gl: Lista baleira

en: KDE Documentation
gl: Documentación de KDE

[ctx: Default dictionary]
en: Default
gl: Predeterminado

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words from the KDE documentation are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
gl: Se marca esta opción, comprobarase a ortografía das palabras da documentación de KDE antes de as inserir no novo dicionario.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select which of the installed languages is used for creating the new dictionary. KMouth will only parse documentation files of this language.
gl: Nesta lista pode escoller que idioma instalado utilizar para crear o novo dicionario. KMouth só procesará ficheiros de documentación neste idioma.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, selectedDictionaryDetails)
en: &Selected Dictionary
gl: Dicionario e&scollido

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select the language associated with the selected dictionary.
gl: Aquí determínase que idioma se debe asociar co dicionario seleccionado.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, dictionaryNameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, dictionaryName)
en: With this input field you specify the name of the selected dictionary.
gl: Neste campo indícase o nome do dicionario escollido.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dictionaryNameLabel)
en: &Name:
gl: &Nome:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addButton)
en: With this button you can add a new dictionary to the list of available dictionaries.
gl: Con este botón pode engadir un dicionario novo á lista de dicionarios dispoñíbeis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add D&ictionary...
gl: Engad&ir un dicionario…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: With this button you delete the selected dictionary.
gl: Con este botón elimínase o dicionario escollido.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete Dictionary
gl: Eliminar o &dicionario

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: With this button you move the selected dictionary up.
gl: Con este botón sóbese o dicionario escollido.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: Move &Up
gl: S&ubir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: With this button you move the selected dictionary down.
gl: Con este botón báixase o dicionario escollido.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: &Move Down
gl: &Baixar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, exportButton)
en: With this button you export the selected dictionary to a file.
gl: Con este botón expórtase o dicionario escollido a un ficheiro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: &Export Dictionary...
gl: &Exportar o dicionario…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, dictionaryView)
en: This list contains all available dictionaries for the word completion. KMouth will display a combo box next to the edit field in the main window if this list contains more than one dictionary. You can use this combo box in order to select the dictionary that actually gets used for the word completion.
gl: Esta lista contén todos os dicionarios dispoñíbeis para a completación de palabras. KMouth mostrará unha lista a carón do campo de edición na xanela principal se esta lista contivese máis dun dicionario. Pode utilizar esta lista para escoller o dicionario que quere empregar para a completación de palabras.

en: Dictionary
gl: Dicionario

en: Language
gl: Idioma

en: without name
gl: sen nome

en: Export Dictionary
gl: Exportar o dicionario

en: Creating Word List
gl: Estase a crear a lista de palabras

en: Parsing the KDE documentation...
gl: Estase a procesar a documentación de KDE…

en: Merging dictionaries...
gl: Estanse a xuntar os dicionarios…

en: Parsing file...
gl: Estase a procesar o ficheiro…

en: Parsing directory...
gl: Estase a procesar o directorio…

en: Performing spell check...
gl: Estase a comprobar a ortografía…
