dselect 1.15.4 - en to pl translation catalogue (245 entries)

en: Search for ?
pl: Szukaj ?

en: Error:
pl: Błąd:

en: Help:
pl: Pomoc:

en: Press ? for help menu, . for next topic, <space> to exit help.
pl: Naciśnij ?, by skorzystać z pomocy, . (kropkę), by przejść do następnego
    tematu, <spację>, by opuścić pomoc.

en: Help information is available under the following topics:
pl: Informacje pomocy są dostępne pod następującymi tematami:

en: Press a key from the list above, <space> or 'q' to exit help,
      or '.' (full stop) to read each help page in turn.
pl: Wybierz klawisz z powyższej listy, <spację> lub "q", by opuścić 
    pomoc, lub "." (kropkę), by przeglądać po kolei strony pomocy.

en: error reading keyboard in help
pl: błąd odczytu klawiatury w pomocy

en: ioctl(TIOCGWINSZ) failed
pl: nie powiodło się wywołanie ioctl(TIOCGWINSZ)

en: doupdate in SIGWINCH handler failed
pl: nie można uaktualnić procedury obsługi SIGWINCH

en: failed to restore old SIGWINCH sigact
pl: nie można odtworzyć poprzedniego sygnału SIGWINCH

en: failed to restore old signal mask
pl: nie można odtworzyć poprzedniej maski sygnału

en: failed to unblock SIGWINCH
pl: nie można odblokować SIGWINCH

en: failed to block SIGWINCH
pl: nie można zablokować SIGWINCH

en: failed to get old signal mask
pl: nie można pobrać poprzedniej maski sygnału

en: failed to get old SIGWINCH sigact
pl: nie można pobrać poprzedniego sygnału SIGWINCH

en: failed to set new SIGWINCH sigact
pl: nie można ustawić nowego sygnału SIGWINCH

en: failed to allocate colour pair
pl: nie można zarezerwować par koloru

en: failed to create title window
pl: nie można utworzyć okna tytułowego

en: failed to create whatinfo window
pl: nie można utworzyć okna informacyjnego

en: failed to create baselist pad
pl: nie można utworzyć pola listy

en: failed to create heading pad
pl: nie można utworzyć pola nagłówka

en: failed to create thisstate pad
pl: nie można utworzyć pola stanu

en: failed to create info pad
pl: nie można utworzyć pola informacyjnego

en: failed to create query window
pl: nie można utworzyć okna zapytania

en: Keybindings
pl: Skojarzenia klawiszy

en:   -- %d%%, press
pl:   -- %d%%, wciśnij

en: %s for more
pl: %s - więcej

en: %s to go back
pl: %s - powrót

en: [not bound]
pl: [nie skojarzone]

en: [unk: %d]
pl: [nieznane: %d]

en: Scroll onwards through help/information
pl: Przewinięcie pomocy/informacji w dół

en: Scroll backwards through help/information
pl: Przewinięcie pomocy/informacji w górę

en: Move up
pl: W górę

en: Move down
pl: W dół

en: Go to top of list
pl: Początek listy

en: Go to end of list
pl: Koniec listy

en: Request help (cycle through help screens)
pl: Wywołanie pomocy (przełączanie ekranów pomocy)

en: Cycle through information displays
pl: Przełączanie ekranów z informacjami

en: Redraw display
pl: Odświeżenie ekranu

en: Scroll onwards through list by 1 line
pl: Przewinięcie listy o jedną linię w dół

en: Scroll backwards through list by 1 line
pl: Przewinięcie listy o jedną linię w górę

en: Scroll onwards through help/information by 1 line
pl: Przewinięcie ekranu pomocy/informacji o jedną linię w dół

en: Scroll backwards through help/information by 1 line
pl: Przewinięcie ekranu pomocy/informacji o jedną linię w górę

en: Scroll onwards through list
pl: Przewinięcie listy w dół

en: Scroll backwards through list
pl: Przewinięcie listy w górę

en: Mark package(s) for installation
pl: Zaznaczenie pakietu do instalacji

en: Mark package(s) for deinstallation
pl: Zaznaczenie pakietu do usunięcia

en: Mark package(s) for deinstall and purge
pl: Zaznaczenie pakietu do wyczyszczenia

en: Make highlight more specific
pl: Włączenie szczegółowych informacji

en: Make highlight less specific
pl: Wyłączenie szczegółowych informacji

en: Search for a package whose name contains a string
pl: Wyszukiwanie pakietu o nazwie zawierającej ciąg znaków

en: Repeat last search
pl: Powtórzenie ostatniego wyszukiwania

en: Swap sort order priority/section
pl: Zmiana sposobu uporządkowania pakietów

en: Quit, confirming, and checking dependencies
pl: Wyjście z potwierdzeniem i sprawdzeniem zależności

en: Quit, confirming without check
pl: Wyjście z potwiedzeniem bez sprawdzenia

en: Quit, rejecting conflict/dependency suggestions
pl: Wyjście z odrzuceniem konfliktów/sugestii

en: Abort - quit without making changes
pl: Wycofanie się bez dokonania zmian

en: Revert to old state for all packages
pl: Przywrócenie poprzedniego stanu pakietów

en: Revert to suggested state for all packages
pl: Przywrócenie sugerowanego stanu pakietów

en: Revert to directly requested state for all packages
pl: Przywrócenie żądanego stanu pakietów

en: Revert to currently installed state for all packages
pl: Przywrócenie obecnie zainstalowanego stanu wszystkich pakietów

en: Select currently-highlighted access method
pl: Wybór metody dostępu

en: Quit without changing selected access method
pl: Wyjście bez zmiany metody dostępu

en: Keystrokes
pl: Spis klawiszy

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      j, Down-arrow         k, Up-arrow             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    
    Mark packages for later processing:
     +, Insert  install or upgrade      =, H  hold in present state
     -, Delete  remove                  :, G  unhold: upgrade or leave uninstalled
     _          remove & purge config
                                                 Miscellaneous:
    Quit, exit, overwrite (note capitals!):       ?, F1 request help (also Help)
     Return  Confirm, quit (check dependencies)   i, I  toggle/cycle info displays
       Q     Confirm, quit (override dep.s)       o, O  cycle through sort options
     X, Esc  eXit, abandoning any changes made   v, A, V  change status display opts
       R     Revert to state before this list      ^l   redraw display
       U     set all to sUggested state             /   search (Return to cancel)
       D     set all to Directly requested state  n, \  repeat last search
pl: Klawisze ruchu: Następny/Poprzedni, Góra/Dół, Do góry/W dół:
      j, Strzałka-w-dół,    k, Strzałka-do-góry,  ruch kursora
      N, Page-down, Spacja  P, Page-up, Backspace przewinięcie listy o 1 ekran
      ^n                    ^p                    przewinięcie listy o 1 linię
      t, Home               e, End                skok na początek/koniec listy
      u                     d                     przewinięcie info o 1 ekran
      ^u                    ^d                    przewinięcie info o 1 linię
      B, Strzałka-w-lewo    F, Strzałka-w-prawo   przesunięcie w bok 1/3 ekranu
      ^b                    ^f                    przesunięcie w bok o 1 znak
    
    Zaznaczenie pakietów do późniejszego przetwarzania:
     +, Insert  instalacja lub aktualizacja   =, H  wstrzymanie
     -, Delete  usunięcie                     :, G  ponowienie przetwarzania
     _          usunięcie i wyczyszczenie konfiguracji
                                                 Pozostałe klawisze:
    Zakończenie wyboru pakietów:                   ?, F1 przywołanie pomocy
     Return  Potwiedź, wyjdź (sprawdź zależności)  i, I  przełącz/wyłącz informacje
       Q     Potwiedź, wyjdź (zignoruj zależności) o, O  zmiana metody sortowania
     X, Esc  Wyjdź, anuluj wszelkie zmiany        v, A, V  zmiana sposobu wyświetlania
       R     Przywrócenie stanu przed wyborem      ^l    odświeżenie ekranu
       U     Wybierz sugerowane pakiety             /    szukaj (Return - anuluj)
       D     Wybierz niezbędne pakiety             n, \   powtórz ostatnie szukanie

en: Introduction to package selections
pl: Wprowadzenie do wyboru pakietów

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  You can navigate around the list using the cursor keys,
    mark packages for installation (using '+') or deinstallation (using '-').
    Packages can be marked either singly or in groups; initially you will see that
    the line 'All packages' is selected.  '+', '-' and so on will affect all the
    packages described by the highlighted line.
    
    Some of your choices will cause conflicts or dependency problems; you will be
    given a sub-list of the relevant packages, so that you can solve the problems.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished selecting packages, press <enter> to confirm changes,
    or 'X' to quit without saving changes. A final check on conflicts and
    dependencies will be done - here too you may see a sublist.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
pl: Witaj w głównym ekranie wyboru pakietów programu dselect.
    
    Ukaże się lista pakietów, które są już zainstalowane lub można je dopiero
    zainstalować. Po liście można się poruszać klawiszami kursora. Klawiszem
    "+" można zaznaczyć pakiet do instalacji, klawiszem "-" do usunięcia.
    
    Pakiety mogą być zaznaczane pojedynczo lub grupami. Początkowo kursor znajduje
    się na pozycji "Wszystkie pakiety". Klawisze "+", "-" powodują zmianę stanu
    dla wszystkich pakietów z danej grupy.
    
    Czasem wybór pakietu powoduje konflikt lub problem zależności; pojawi się wtedy
    lista pakietów, których dotyczy dany problem, który należy rozwiązać.
    
    Zalecane jest zaznajomienie się z opisem listy klawiszy oraz ekranu.
    Wiele pomocy można uzyskać naciskając "?" w każdym momencie.
    
    Jeżeli wybór pakietów został dokonany, należy wcisnąć <enter> dla
     potwierdzenia zmian lub "X", by wyjść bez ich zapisania. Zostanie dokonane
     ostateczne sprawdzenie konfliktów i zależności - tu też może pojawić się
     lista pakietów.
    
    Proszę wcisnąć <spację>, aby opuścić ekran pomocy i przejść do listy pakietów.

en: Introduction to read-only package list browser
pl: Wprowadzenie do przeglądarki listy pakietów (tylko do odczytu)

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  Since you do not have the privilege necessary to update
    package states, you are in a read-only mode.  You can navigate around the
    list using the cursor keys (please see the 'Keystrokes' help screen), observe
    the status of the packages and read information about them.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished browsing, press 'Q' or <enter> to quit.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
pl: Witaj w głównym ekranie wyboru pakietów programu dselect.
    
    Ukaże się lista pakietów, które są już zainstalowane lub można je dopiero
    zainstalować. Ponieważ nie masz odpowiednich uprawnień do aktualizacji,
    znajdujesz się w trybie tylko do odczytu. Po tej liście można się
    poruszać klawiszami kursora (proszę przeczytać ekran pomocy z opisem
    klawiszy), obserwować stan pakietów oraz czytać informacje o nich.
    
    Zalecane jest zaznajomienie się z opisem listy klawiszy oraz ekranu.
    Wiele pomocy można uzyskać naciskając "?" w każdym momencie.
    
    Po zakończonym przeglądaniu listy pakietów, proszę wcisnąć "Q" lub <enter>.
    
    Proszę wcisnać <spację>, aby opuścić ekran pomocy i przejść do listy pakietów.

en: Introduction to conflict/dependency resolution sub-list
pl: Wprowadzenie do listy konfliktów/zależności

en: Dependency/conflict resolution - introduction.
    
    One or more of your choices have raised a conflict or dependency problem -
    some packages should only be installed in conjunction with certain others, and
    some combinations of packages may not be installed together.
    
    You will see a sub-list containing the packages involved.  The bottom half of
    the display shows relevant conflicts and dependencies; use 'i' to cycle between
    that, the package descriptions and the internal control information.
    
    A set of 'suggested' packages has been calculated, and the initial markings in
    this sub-list have been set to match those, so you can just hit Return to
    accept the suggestions if you wish.  You may abort the change(s) which caused
    the problem(s), and go back to the main list, by pressing capital 'X'.
    
    You can also move around the list and change the markings so that they are more
    like what you want, and you can 'reject' my suggestions by using the capital
    'D' or 'R' keys (see the keybindings help screen).  You can use capital 'Q' to
    force me to accept the situation currently displayed, in case you want to
    override a recommendation or think that the program is mistaken.
    
    Press <space> to leave help and enter the sub-list; remember: press '?' for help.
pl: Rozwiązywanie problemów zależności/konfliktów - wprowadzenie.
    
    Jeden lub więcej wybranych pakietów powoduje konflikt lub problem zależności -
    niektóre pakiety mogą zostać zainstalowane tylko wraz z innymi lub nie mogą
    istnieć w systemie razem jednocześnie.
    
    Ukaże się lista zawierająca problematyczne pakiety. Okno poniżej listy pakietów
    pokazuje rodzaj konfliktu i zależności; można użyć klawisza "i" do przełączania
    się pomiędzy tą informacją a opisem pakietu.
    
    Został przygotowany zestaw pakietów "sugerowanych" wraz ze wstępnymi
    ustawieniami dotyczącymi ich instalacji, więc jeśli się chce, można je
    zaakceptować naciskając <enter>. Można anulować problematyczne zmiany
    naciskając "X", a tym samym powracając do głównej listy.
    
    Można również poruszać się po liście i zmieniać ustawienia tak, by
    dostosować je do swoich potrzeb lub odrzucić sugestie dselect używając
    wielkich liter "D" lub "R" (zobacz opis klawiszy). Używając klawisza
    "Q", można zmusić dselect do zaakceptowania aktualnie przedstawionej
    sytuacji, w przypadku gdy chce się zmienić podane zalecenia lub gdy uważa
    się, że dselect popełnił błąd.
    
    Proszę wcisnąć <spację>, aby opuścić ekran pomocy i przejść do listy pakietów; proszę pamiętać, że "?" przywołuje ponownie ten ekran.

en: Display, part 1: package listing and status chars
pl: Wybór pakietów, część 1: lista pakietów i oznaczenie stanu

en: The top half of the screen shows a list of packages.  For each package you see
    four columns for its current status on the system and mark.  In terse mode (use
    'v' to toggle verbose display) these are single characters, from left to right:
    
     Error flag: Space - no error (but package may be in broken state - see below)
                  'R'  - serious error during installation, needs reinstallation;
     Installed state:     Space    - not installed;
                           '*'     - installed;
                           '-'     - not installed but config files remain;
       packages in these { 'U'     - unpacked but not yet configured;
       states are not    { 'C'     - half-configured (an error happened);
       (quite) properly  { 'I'     - half-installed (an error happened);
       installed         { 'W','t' - triggers are awaited resp. pending.
     Old mark: what was requested for this package before presenting this list;
     Mark: what is requested for this package:
      '*': marked for installation or upgrade;
      '-': marked for removal, but any configuration files will remain;
      '=': on hold: package will not be processed at all;
      '_': marked for purge completely - even remove configuration;
      'n': package is new and has yet to be marked for install/remove/&c.
    
    Also displayed are each package's Priority, Section, name, installed and
    available version numbers (shift-V to display/hide) and summary description.
pl: Górna część ekranu przedstawia listę pakietów. Dla każdego pakietu wyświetlane
    są cztery kolumny oznaczające aktualny jego stan w systemie i zaznaczenie.
    W trybie domyślnym (klawisz "v" przełącza na tryb szczegółowy) są to cztery
    znaki, wymieniając od lewej strony:
    
     Flaga błędu: Spacja - brak błędu (ale pakiet może być w nieprawidłowym stanie)
                    "R"  - poważny błąd podczas instalacji - konieczna reinstalacja
     Stan zainstalowania: Spacja  - nie zainstalowany
                          "*"     - zainstalowany
                          "-"     - nie zainstalowany, zostały pliki konfiguracyjne
          takie pakiety { "U"     - rozpakowany, jeszcze nie skonfigurowany
       nie są (całkiem) { "C"     - wpół-skonfigurowany (wystąpił błąd)
             prawidłowo { "I"     - wpół-zainstalowany (wystąpił błąd).
          zainstalowane { "W","t" - oczekiwanie na wyzwalacze lub wyzw. zaplanowane
     Poprzedni wybór: to, co zostało wybrane przed pojawieniem się tej listy;
     Zaznaczenie: to, co zostało określone dla danego pakietu:
      "*": zaznaczony do instalacji lub aktualizacji
      "-": zaznaczony do usunięcia, pliki konfiguracyjne zostaną zachowane
      "=": wstrzymany; pakiet nie będzie przetwarzany
      "_": zaznaczony do wyczyszczenia - wraz z plikami konfiguracyjnymi
      "n": nowy pakiet, jeszcze nie zaznaczony do instalacji/usunięcia
    
    Ponadto każdy pakiet ma wyświetloną informację o priorytecie, sekcji, nazwie,
    wersji zainstalowanej i dostępnej (shift-V ukrywa/pokazuje) oraz krótki opis.

en: Display, part 2: list highlight; information display
pl: Wybór pakietów, część 2: kursor; wyświetlane informacje

en: * Highlight: One line in the package list will be highlighted.  It indicates
      which package(s) will be affected by presses of '+', '-' and '_'.
    
    * The dividing line in the middle of the screen shows a brief explanation of
      the status of the currently-highlighted package, or a description of which
      group is highlighted if a group line is.  If you don't understand the
      meaning of some of the status characters displayed, go to the relevant
      package and look at this divider line, or use the 'v' key for a verbose
      display (press 'v' again to go back to the terse display).
    
    * The bottom of the screen shows more information about the
      currently-highlighted package (if there is only one).
    
      It can show an extended description of the package, the internal package
      control details (either for the installed or available version of the
      package), or information about conflicts and dependencies involving the
      current package (in conflict/dependency resolution sublists).
    
      Use the 'i' key to cycle through the displays, and 'I' to hide the
      information display or expand it to use almost all of the screen.
pl: * Podświetlenie: Jedna z linii jest podświetlona. Określa ona pakiet(y),
      którego(ych) stan zostanie zmieniony po wciśnięciu "+", "-" i "_".
    
    * Pasek na środku ekranu wyświetla informacje o stanie pakietu, który został
      wskazany kursorem, lub wyświetla krótki opis grupy, w przypadku gdy taka
      zostanie wskazana. Jeżeli nie rozumie się znaczenia poszczególnych znaków
      oznaczających stan pakietu, pełny opis stanu wybranego pakietu można znaleźć
      na tym pasku (można także skorzystać z klawisza "v" przełączającego listę
      na tryb szczegółowy).
    
    * Na dole ekranu wyświetlane są szczegółowe informacje o wskazanym kursorem
      pakiecie (jeśli w ogóle został wskazany).
    
      Można wyświetlić szczegółowy opis pakietu, informacje o stanie pakietu
      pobrane z bazy danych systemu pakietów oraz informacje o konfliktach lub
      problemach z zależnościami danego pakietu (dla listy konfliktów/zależności).
    
      Klawiszem "i" można wybrać rodzaj wyświetlanej informacji, a klawiszem "I"
      można ukryć to okno lub je rozszerzyć na większą część ekranu.

en: Introduction to method selection display
pl: Wprowadzenie do wyboru metody instalacji

en: dselect and dpkg can do automatic installation, loading the package files to be
    installed from one of a number of different possible places.
    
    This list allows you to select one of these installation methods.
    
    Move the highlight to the method you wish to use, and hit Enter.  You will then
    be prompted for the information required to do the installation.
    
    As you move the highlight a description of each method, where available, is
    displayed in the bottom half of the screen.
    
    If you wish to quit without changing anything use the 'x' key while in the list
    of installation methods.
    
    A full list of keystrokes is available by pressing 'k' now, or from the help
    menu reachable by pressing '?'.
pl: Programy dselect i dpkg potrafią dokonać automatycznej instalacji, pobierając
    pliki przeznaczone do zainstalowania z wielu różnych możliwych miejsc.
    
    Ta lista pozwala na wybranie jednej z podanych metod instalacji.
    
    Najpierw należy wskazać wybraną metodę instalacji i wcisnąć Enter. Następnie
    należy odpowiedzieć na pytania dotyczące wybranej metody.
    
    Po przesunięciu kursora na daną metodę, na dole ekranu pojawi się jej opis.
    
    Klawisz "x" służy do opuszczenia tej listy bez określenia metody instalacji.
    
    Pełny spis klawiszy dostępny jest po wciśnięciu klawisza "k" teraz, lub z menu
    pomocy dostępnego później pod klawiszem "?".

en: Keystrokes for method selection
pl: Spis klawiszy dla wyboru metody instalacji

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      j, Down-arrow         k, Up-arrow             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    (These are the same motion keys as in the package list display.)
    
    Quit:
     Return, Enter    select this method and go to its configuration dialogue
     x, X             exit without changing or setting up the installation method
    
    Miscellaneous:
      ?, Help, F1      request help
     ^l                redraw display
      /                search (just return to cancel)
      \                repeat last search
pl: Klawisze ruchu: Następny/Poprzedni, Góra/Dół, Do góry/W dół:
      j, Strzałka-w-dół     k, Strzałka-do-góry     ruch kursora
      N, Page-down, Spacja  P, Page-up, Backspace   przewinięcie listy o 1 ekran
      ^n                    ^p                      przewinięcie listy o 1 linię
      t, Home               e, End                  skok na początek/koniec listy
      u                     d                       przewinięcie info o 1 ekran
      ^u                    ^d                      przewinięcie info o 1 linię
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          przesunięcie w bok 1/3 ekranu
      ^b                    ^f                      przesunięcie w bok o 1 znak
    (To są te same klawisze ruchu jak przy wyborze pakietów.)
    
    Wyjście:
     Return, Enter    wybór metody instalacji i wywołanie jej konfiguracji
     x, X             wyjście bez dokonania zmian w dotychczasowych ustawieniach
    
    Pozostałe:
      ?, Help, F1      wywołanie pomocy
     ^l                odświeżenie ekranu
      /                wyszukiwanie (return - anulowanie)
      \                powtórzenie ostatniego wyszukiwania

en: Type dselect --help for help.
pl: Wpisz dselect --help aby otrzymać pomoc.

en: [A]ccess
pl: [A] Dostęp

en: Choose the access method to use.
pl: Wybór metody dostępu.

en: [U]pdate
pl: [U] Aktualizacja

en: Update list of available packages, if possible.
pl: Zaktualizowanie informacji o dostępnych pakietach.

en: [S]elect
pl: [S] Wybór

en: Request which packages you want on your system.
pl: Wybór pakietów instalowanych w systemie.

en: [I]nstall
pl: [I] Instalacja

en: Install and upgrade wanted packages.
pl: Instalacja i uaktualnienie wybranych pakietów.

en: [C]onfig
pl: [C] Konfiguracja

en: Configure any packages that are unconfigured.
pl: Konfiguracja pakietów, które pozostały nieskonfigurowane.

en: [R]emove
pl: [R] Usuwanie

en: Remove unwanted software.
pl: Usuwanie niechcianych pakietów.

en: [Q]uit
pl: [Q] Wyjście

en: Quit dselect.
pl: Wyjście z dselect.

en: Debian '%s' package handling frontend version %s.
pl: Debian "%s", nakładka na program zarządzania pakietami, wersja %s.

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
pl: Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem, proszę sprawdzić
    Powszechną Licencję Publiczną GNU w wersji drugiej lub późniejszej,
    by dowiedzieć się o warunkach rozpowszechniania. BRAK gwarancji.

en: <standard output>
pl: <standardowe wyjście>

en: couldn't open debug file '%.255s'
pl: nie można otworzyć pliku debuggera "%.255s"

en: invalid %s '%s'
pl: nieprawidłowe %s "%s"

en: screen part
pl: część widoku

en: null colour specification
pl: pusta specyfikacja koloru

en: colour
pl: kolor

en: colour attribute
pl: atrybuty koloru

en: Terminal does not appear to support cursor addressing.
pl: Terminal nie obsługuje adresowania kursora.

en: Terminal does not appear to support highlighting.
pl: Terminal nie obsługuje podświetlania.

en: Set your TERM variable correctly, use a better terminal,
    or make do with the per-package management tool %s.
pl: Proszę poprawnie ustawić zmienną TERM, użyć lepszego terminala,
    lub wykorzystać narzędzie do zarządzania pakietami %s.

en: terminal lacks necessary features, giving up
pl: brak potrzebnych funkcji terminala, przerywanie

en: 
    
    Move around with ^P and ^N, cursor keys, initial letters, or digits;
    Press <enter> to confirm selection.   ^L redraws screen.
pl: 
    
    Poruszanie: ^P oraz ^N, klawisze kursora, pierwsze litery lub cyfry;
    Wciśnij <enter> aby potwierdzić wybór.  ^L - odświeżenie ekranu.

en: 
    
    Read-only access: only preview of selections is available!
pl: 
    
    Tryb tylko do odczytu: można jedynie przeglądać listę pakietów!

en: failed to getch in main menu
pl: nie można wywołać "getch" w głównym menu

en: unknown action string '%.50s'
pl: nieznane działanie "%.50s"

en: Abbrev.
pl: Oznaczenie

en: Description
pl: Opis

en: dselect - list of access methods
pl: dselect - lista metod dostępu

en: Access method '%s'.
pl: Metoda dostępu "%s".

en: doupdate failed
pl: nie można wykonać funkcji "doupdate"

en: getch failed
pl: nie można wykonać funkcji "getch"

en: Explanation
pl: Wyjaśnienie

en: No explanation available.
pl: Brak dostępnego wyjaśnienia.

en: 
    Press <enter> to continue.
pl: 
    Wciśnij <enter>, aby kontynuować.

en: cannot unlock access method area
pl: nie można odblokować obszaru metod dostępu

en: no access methods are available
pl: żadna metoda dostępu nie jest dostępna

en: requested operation requires superuser privilege
pl: żądana operacja wymaga przywilejów superużytkownika

en: cannot open or create access method lockfile
pl: nie można otworzyć lub utworzyć pliku blokady metody dostępu

en: the access method area is already locked
pl: obszar metod dostępu jest już zablokowany

en: cannot lock access method area
pl: nie można zablokować obszaru metod dostępu

en: Press <enter> to continue.
pl: Wciśnij <enter>, aby kontynuować.

en: <standard error>
pl: <standardowe wyjście błędów>

en: error reading acknowledgement of program failure message
pl: nie można odczytać potwiedzenia komunikatów błędów programu

en: no access method is selected or configured
pl: żadna metoda dostępu nie jest wybrana ani skonfigurowana

en: update available list script
pl: aktualizacja listy dostępnych skryptów

en: installation script
pl: skrypt instalacyjny

en: query/setup script
pl: skrypt zapytania/ustawiania

en: syntax error in method options file '%.250s' -- %s
pl: błąd składni w pliku opcji metody "%.250s" -- %s

en: error reading options file '%.250s'
pl: nie można odczytać pliku opcji "%.250s"

en: unable to read '%.250s' directory for reading methods
pl: nie można odczytać katalogu "%.250s" do odczytu metod

en: method '%.250s' has name that is too long (%d > %d characters)
pl: metoda "%.250s" ma za długą nazwę (%d > %d znaków)

en: unable to access method script '%.250s'
pl: nie można odczytać skryptu opcji metody "%.250s"

en: unable to read method options file '%.250s'
pl: nie można odczytać pliku opcji metody "%.250s"

en: non-digit where digit wanted
pl: znak nie będący cyfrą tam gdzie jest wymagana

en: index string too long
pl: ciąg znaków indeksu jest za długi

en: newline before option name start
pl: znak nowej linii przed nazwą opcji

en: nonalpha where option name start wanted
pl: znak nie będący literą na początku nazwy opcji

en: non-alphanum in option name
pl: znak nie będący literą lub cyfrą w nazwie opcji

en: newline before summary
pl: znak nowej linii przed podsumowaniem

en: unable to open option description file '%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku opisu opcji "%.250s"

en: unable to stat option description file '%.250s'
pl: nie można ustalić stanu pliku opisu opcji %.250s

en: failed to read option description file '%.250s'
pl: nie można odczytać pliku opisu opcji %.250s

en: error during read of option description file '%.250s'
pl: nie można odczytać pliku opisu opcji %.250s

en: error during read of method options file '%.250s'
pl: nie można odczytać pliku opcji metody %.250s

en: unable to open current option file '%.250s'
pl: nie można otworzyć pliku bieżącej opcji "%.250s"

en: unable to write new option to '%.250s'
pl: nie można zapisać nowej opcji w "%.250s"

en: new package
pl: nowy pakiet

en: install
pl: instalacja

en: hold
pl: wstrzymany

en: remove
pl: usuwanie

en: purge
pl: wyczyszczony

en: REINSTALL
pl: REINSTALACJA

en: not installed
pl: nie zainstalowany

en: removed (configs remain)
pl: usunięty (zostały pliki konfiguracyjne)

en: half installed
pl: wpół zainstalowany

en: unpacked (not set up)
pl: rozpakowany (nieskonfigurowany)

en: half configured (config failed)
pl: częściowo skonfigurowane (zawiodło konfigurowanie)

en: awaiting trigger processing
pl: oczekiwanie na przetworzenie wyzwalaczy

en: triggered
pl: wyzwalacz pobudzony

en: installed
pl: zainstalowany

en: Required
pl: Wymagane

en: Important
pl: Ważne

en: Standard
pl: Zwyczajne

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Extra
pl: Dodatkowe

en: Unclassified
pl: Niesklasyfikowane

en: suggests
pl: sugeruje

en: recommends
pl: poleca

en: depends on
pl: wymaga

en: pre-depends on
pl: wymaga wstępnie

en: breaks
pl: uszkadza

en: conflicts with
pl: w konflikcie z

en: provides
pl: dostarcza

en: replaces
pl: wymienia

en: enhances
pl: rozszerza

en: Req
pl: Wym

en: Imp
pl: Waż

en: Std
pl: Zwy

en: Opt
pl: Opc

en: Xtr
pl: Dod

en: bUG
pl: Błą

en: Broken
pl: Uszkodzone

en: New
pl: Nowe

en: Obsolete/local
pl: Wycofane/lokalne

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Available
pl: Dostępne

en: Removed
pl: Usunięte

en: Brokenly installed packages
pl: Pakiety uszkodzone podczas instalacji

en: Newly available packages
pl: Pakiety nowo dostępne

en: Installed packages
pl: Pakiety zainstalowane

en: Removed and no longer available packages
pl: Pakiety usunięte i już niedostępne

en: Removed packages (configuration still present)
pl: Pakiety usunięte (pozostały pliki konfiguracyjne)

en: Purged packages and those never installed
pl: Pakiety wyczyszczone i nie zainstalowane

en: Purged
pl: Wyczyszczone

en: Error
pl: Błąd

en: Installed?
pl: zainstalowany?

en: Old mark
pl: Poprzedni wybór

en: Marked for
pl: Zaznaczony do

en: Section
pl: Sekcja

en: Priority
pl: Priorytet

en: Package
pl: Pakiet

en: Avail.arch
pl: Dostęp.arch

en: Inst.arch
pl: Zainst.arch

en: Avail.ver
pl: Dostęp.wer

en: Inst.ver
pl: Zainst.wer

en: dselect - recursive package listing
pl: dselect - lista konfliktów

en: dselect - inspection of package states
pl: dselect - stan pakietów

en: dselect - main package listing
pl: dselect - lista pakietów

en:  (by section)
pl:  (wg sekcji)

en:  (avail., section)
pl:  (dostępn., sekcja)

en:  (status, section)
pl:  (stan, sekcja)

en:  (by priority)
pl:  (wg priorytetu)

en:  (avail., priority)
pl:  (dostępn., priorytet)

en:  (status, priority)
pl:  (stan, priorytet)

en:  (alphabetically)
pl:  (alfabetycznie)

en:  (by availability)
pl:  (wg dostępności)

en:  (by status)
pl:  (wg stanu)

en:  mark:+/=/- terse:v help:?
pl:  wybór:+/=/- ogólnie:v pomoc:?

en:  mark:+/=/- verbose:v help:?
pl:  wybór:+/=/- szczegółowo:v pomoc:?

en:  terse:v help:?
pl:  ogólnie:v pomoc:?

en:  verbose:v help:?
pl:  szczegółowo:v pomoc:?

en: The line you have highlighted represents many packages; if you ask to install, remove, hold, etc. it you will affect all the packages which match the criterion shown.
    
    If you move the highlight to a line for a particular package you will see information about that package displayed here.
    You can use 'o' and 'O' to change the sort order and give yourself the opportunity to mark packages in different kinds of groups.
pl: Podświetlona linia reprezentuje wiele pakietów; jeżeli zostanie wybrana operacja instalacji, usunięcia, wyczyszczenia lub wstrzymania, dotyczyć będzie wszystkich pakietów, które odpowiadają podanemu kryterium.
    
    Można przesunąć kursor, aby wybrać konkretny pakiet oraz uzyskać informacje o nim.
    Można użyć "o" lub "O", aby zmienić kolejność uporządkowania pakietów lub zaznaczyć pakiety z innych grup.

en: Interrelationships
pl: Relacje

en: No description available.
pl: Brak dostępnego opisu.

en: Installed control file information
pl: Informacje o zainstalowanej wersji pakietu

en: Available control file information
pl: Informacje o dostępnej wersji pakietu

en: there are no packages
pl: nie ma żadnych pakietów

en: invalid search option given
pl: nieprawidłowa opcja wyszukiwania

en: error in regular expression
pl: błąd w wyrażeniu regularnym

en:  does not appear to be available
pl:  nie wydaje się być dostępny

en:  or
pl:  lub

en: All
pl: Wszystkie

en: All packages
pl: Wszystkie pakiety

en: %s packages without a section
pl: %s pakiety bez sekcji

en: %s packages in section %s
pl: %s pakiety w sekcji %s

en: %s %s packages
pl: %s %s pakiety

en: %s %s packages without a section
pl: %s %s pakiety bez sekcji

en: %s %s packages in section %s
pl: %s %s pakiety w sekcji %s

en: %-*s %s%s%s;  %s (was: %s).  %s
pl: %-*s %s%s%s;  %s (był: %s).  %s
