audiocd-kio - en to az translation catalogue (78 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_constant), group (Lame)
en: Constant Bitrate
az: Sabit bitreyt

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_variable), group (Lame)
en: Variable Bitrate
az: Dəyişən bitreyt

note: i18n: ectx: label, entry (stereo), group (Lame)
en: Stereo Mode
az: Stereo rejim

note: i18n: ectx: label, entry (quality), group (Lame)
en: Quality
az: Keyfiyyət

note: i18n: ectx: label, entry (byte_swap), group (Lame)
en: Byte Swap
az: Bayt mübadiləsi

note: i18n: ectx: label, entry (copyright), group (Lame)
en: Copyrighted
az: Müəllif hüquqları qorunur

note: i18n: ectx: label, entry (original), group (Lame)
en: Original
az: Orijinal

note: i18n: ectx: label, entry (iso), group (Lame)
en: ISO Encoding
az: İSO kodlama

note: i18n: ectx: label, entry (crc), group (Lame)
en: Error protection
az: Xətadan qorunma

note: i18n: ectx: label, entry (id3_tag), group (Lame)
en: Write ID3 Tag
az: İD3 etiket yazmaq

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbr_settings) i18n: ectx: label, entry (cbr_bitrate), group (Lame)
en: Constant Bitrate Settings
az: Sabit bitreyt ayarları

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_br), group (Lame)
en: Minimal bitrate
az: Minimum bitreyt

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_hard), group (Lame)
en: Minimal Value is a hard limit
az: Minimum dəyər ciddi məhdudiyyətdir

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_br), group (Lame)
en: Maximal bitrate
az: maksimum bitreyt

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_average_br), group (Lame)
en: Average bitrate
az: Orta bitreyt

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_xing_tag), group (Lame)
en: Write Xing VBR tag
az: Xing VBR etiketi yazmaq

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_brate), group (Lame)
en: Minimal bitrate value
az: Minimum bitreyt dəyəri

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_brate), group (Lame)
en: Maximal bitrate value
az: maksimum bitreyt dəyəri

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_mean_brate), group (Lame)
en: Average bitrate value
az: Orta bitreyt dəyəri

note: i18n: ectx: label, entry (enable_lowpass), group (Lame)
en: Enable the lowpass filter
az: Aşağı sürət süzgəcini aktiv edin

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the lowpass filter
az: Aşağı sürətli süzgəclər üçün kəsilmə tezliyi dəyəri

note: i18n: ectx: label, entry (enable_highpass), group (Lame)
en: Enable the highpass filter
az: Yüksək tezlikli süzgəci aktiv edin

note: i18n: ectx: label, entry (highfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the highpass filter
az: Yüksək sürətli süzgəclər üçün kəsilmə tezliyi dəyəri

note: i18n: ectx: label, entry (set_lpf_width), group (Lame)
en: Lowpass filter width
az: Aşağı tezlikli süzgəc genişliyi

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterwidth), group (Lame)
en: Lowpass filter width value
az: Aşağı tezlikli süzgəc genişliyi dəyəri

note: i18n: ectx: label, entry (set_hpf_width), group (Lame) i18n: ectx: label, entry (highfilterwidth), group (Lame)
en: Highpass filter width
az: Yüksək tezlikli süzgəc genişliyi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Options
az: Seçimlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Cop&yrighted
az: Müəllif hüq&uqları qorunur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted
az: MP3 faylını müəllif hüquqları ilə qorunan kimi qeyd edin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted.
az: MP3 faylını müəllif hüquqları ilə qorunan kimi qeyd edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Origi&nal
az: Oriji&nal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original
az: MP3 faylını orijinal kimi qed edin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original.
az: MP3 faylını orijinal kimi qed edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: &ISO encoding
az: &İSO kodlama

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: Try to use strict ISO encoding
az: Ciddi İSO kodlamasından istifadə etməyə cəhd edin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_iso) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: This selects the maximal bitrate used for encoding.
az: Bu, kodlaşdırma üçün istifadə olunan maksimum bitreyti seçir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_crc)
en: &Error protection
az: &Xətadan qorunma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: &Write ID3 tag
az: &İD3 etiket yazmaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: If checked and if cddb support is available, an id3 tag will be appended
az: Əgər işarələnibsə və cddb dəstəklənirsə, id3 etiketi əlavə olunacaqdır

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Encoding Method
az: Şifrələmə üsulu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Low
az: Aşağı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: High
az: Yüksək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Quality:
az: &Keyfiyyət:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: This option controls whether MP3 files are recorded with one or two channels. Note that choosing <i>"Mono"</i> reduces file size, but also kills the stereo signal.
az: Bu seçim, MP3 fayllarının bir yoxsa iki kanala yazılmasını idarə edir. Nəzərə alın ki <i>"Mono"</i> seçimi faylın ölçüsünü azaldır lakin stereo siqnalını ləğv edir.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Joint Stereo
az: Birləşik stereo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Dual Channel
az: İkikanallı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_constant)
en: Constant bitrate
az: Sabit bitreyt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_variable)
en: Variable bitrate
az: Dəyişən bitreyt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vbr_settings)
en: Variable Bitrate Settings
az: Dəyişən bitreyt ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: Avera&ge bitrate:
az: &Orta bitreyt:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: This selects the average bitrate used for encoding.
az: Bu, orta bitreyt ilə kodlamanı seçir.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 32 kbs
az: 32 kbit/san

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 40 kbs
az: 40 kbit/san

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 48 kbs
az: 48 kbit/san

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 56 kbs
az: 56 kbit/san

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 64 kbs
az: 64 kbit/san

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 80 kbs
az: 80 kbit/san

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 96 kbs
az: 96 kbit/san

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 112 kbs
az: 112 kbit/san

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 128 kbs
az: 12 kbit/san

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 160 kbs
az: 160 kbit/san

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 192 kbs
az: 192 kbit/san

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 224 kbs
az: 22 kbit/san

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 256 kbs
az: 2 kbit/san

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 320 kbs
az: 320 kbit/san

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: Maximal bi&trate:
az: Maksimum bi&treyt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: Write &Xing VBR tag
az: Xing VBR etiketi yazmaq

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: This writes additional information related to VBR as introduced by Xing.
az: Bu, Xing tərəfindən təqdim edilən VBR ilə əlaqəli əlavə məlumatı yazır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_hard)
en: Minimal &value is a hard limit
az: Minimum &dəyər, mütləq məhdudiyyətdir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: Minimal &bitrate:
az: Minimum &bitreyt:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: This selects the minimal bitrate used for encoding.
az: Bu, minimum bitreyt ilə kodlamanı seçir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Bitrate:
az: Bitreyt:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: The higher the bitrate, the better the quality and the larger the file.
az: Yüksək bitreyt, keyfiyyəti artırır və faylı ölçüsünü böyüdür.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox83_2)
en: Filter Settings
az: Süzgəc ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_lowpass)
en: Apply &lowpass filter above
az: Aşağı tezlik&li filtri yuxarıda tətbiq edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_highpass)
en: Apply &highpass filter below
az: &Yüksək tezlikli süzgəci aşağıda tətbiq edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_lpf_width)
en: Low&pass filter width
az: Aşağı tezlikli süzgəcin genişliyi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_hpf_width)
en: Highpa&ss filter width
az: Yük&sək tezlikli süzgəc genişliyi
