kwave - en to ia translation catalogue (976 entries)

en: Reading configuration...
ia: Legente configuration...

en: Opening main window...
ia: Aperiente fenestra principal...

en: Startup done
ia: Initio (tartup) facite

en: Scanning plugins...
ia: Scandente plugins...

en: Loading plugins...
ia: Cargante plugins...

en: Failed
ia: Fallite

en: Kwave has not been properly installed. No plugins found!
ia: Kwave non ha essite propriemente instalate. Necun plugins trovate!

en: Ready
ia: Preste

en: Playback: %1
ia: Reproduce: %1

en: Playback: %1 samples
ia: Reproduce (Playback): %1 exemplos

[ctx: %1 = Path to modified file]
en: * %1 (modified)
ia: * %1 (Modificate)

en: This file has been modified, changes will be lost.
    Do you want to continue?
ia: Iste file ha essite modificate, cambiamentos essera perdite.
    Tu vole continuar?

en: Save As
ia: Salveguarda como

en: The file '%1' already exists.
    Do you really want to overwrite it?
ia: Le file '%1' ja existe.
    Tu vermente vole superscriber lo?

en: This file has been modified.
    Do you want to save it?
ia: Iste file haessite modificate.
    Tu vole salveguardar lo?

en: Project leader since 2000, core development
ia: Chefe de projecto desde 2000, disveloppamento de nucleo

en: Creator of the project, development 1998-2000
ia: Creator dep projecto, disveloppemento 1998-2000

en: Creator of the Help/About dialog
ia: Creator de dialogo de Adjuta/Re

en: splashscreen, tests and bugfixes
ia: splashscreen, testos e corectiones de defectos

en: Notch filter plugin
ia: Plugin de filtro de notch (sectura)

en: Level meter
ia: Contator de nivello

en: PulseAudio record plugin
ia: Plugin de registrar de PulseAudio

en: Author of aRts
ia: Autor de aRts

en: Kwave homepage and German online help
ia: Pagina initial (homepage) de Kwave a adjut in linea in Germano

en: Debian packager
ia: Impacchetator de Debian

en: Packaging for Mandrake / X86_64
ia: Impacchettamento per Mandrake /X86_64

en: Tester
ia: Verificator

en: Author of the 'mad' MP3 decoder library
ia: Autor del bibliotheca de decodificar de MP3 'mad'

en: T.H.F. Klok and Cedric Tefft
ia: T.H.F. Klok e Cedric Tefft

en: Maintainers of the 'id3lib' library
ia: Mantenitores del bibliotheca 'id3lib'

en: Author of the 'audiofile' library
ia: Autor del bibliotheca 'audiofile'

en: Spanish translation
ia: Traduction espaniol

en: Author of the 'sndfile' library
ia: Auor del biblioteca 'sndfile'

en: Czech translation
ia: Traduction Czech

en: String and i18n updates
ia: Actualisationes de catena e i18n

en: Disable the Splash Screen.
ia: Dshabilita le Splash Screen (schermo initial)

en: Start Kwave iconified.
ia: Initia Kwave iconificate.

[ctx: description of command line parameter]
en: Log all commands into a file <file>.
ia: Registra omne commandos in un file <file>.

[ctx: description of command line parameter]
en: Select a GUI type: SDI, MDI or TAB mode.
ia: Selectiona un typo de GUI: modo SDI, MDI o TAB.

[ctx: description of command line parameter]
en: List of audio files, Kwave macro files or Kwave URLs to open (optionally)
ia: Lista de files audio, files mcr de Kwave o URLs de Kwave de aperir (optionalmente)

en: A sound editor built on KDE Frameworks 5
ia: Un editor de sono construite sur KDE Framework 5

en: Kwave label list
ia: Lista de etiquetta de Kwave

en: Add Label
ia: Adde etiquetta

en: Load Labels
ia: Carga etiquettas

en: Save Labels
ia: Salveguarda etiquettas

en: There already is a label at the position you have chosen.
    Do you want to replace it?
ia: Il ja ha un etiquetta al position que tu ha seligite.
    Tu vole reimplacer lo?

en: Modify Label
ia: Modifica etiquetta

[ctx: menu: /File/New...]
en: New...
ia: Nove ...

[ctx: menu: /File/Open]
en: Open
ia: Aperi

[ctx: menu: /File/Open Recent]
en: Open Recent
ia: Aperi Recente

[ctx: menu: /File/Open Recent/Clear List]
en: Clear List
ia: Netta Lista

[ctx: menu: /File/Record]
en: Record
ia: Registra

[ctx: menu: /File/&Save]
en: &Save
ia: &Salveguarda

[ctx: menu: /File/Save]
en: Save
ia: Salveguarda

[ctx: menu: /File/Save/As...]
en: As...
ia: Como...

[ctx: menu: /File/Save/Blocks...]
en: Blocks...
ia: Blocos...

[ctx: menu: /File/Close]
en: Close
ia: Claude

[ctx: menu: /File/New Window]
en: New Window
ia: Nove fenestra

[ctx: menu: /File/Revert]
en: Revert
ia: Reverte

[ctx: menu: /File/Quit]
en: Quit
ia: Quita

[ctx: menu: /Edit]
en: Edit
ia: Edita

[ctx: menu: /Edit/Undo]
en: Undo
ia: Annulla

[ctx: menu: /Edit/Redo]
en: Redo
ia: Reface

[ctx: menu: /Edit/Cut]
en: Cut
ia: Talia

[ctx: menu: /Edit/Copy]
en: Copy
ia: Copia

[ctx: menu: /Edit/Paste]
en: Paste
ia: Colla

[ctx: menu: /Edit/Crop]
en: Crop
ia: Talia

[ctx: menu: /Edit/Delete]
en: Delete
ia: Dele

[ctx: menu: /Edit/Selection/All]
en: All
ia: Omne

[ctx: menu: /Edit/Selection/Range]
en: Range
ia: Extension

[ctx: menu: /Edit/Selection/Visible Area]
en: Visible Area
ia: Area Visibile

[ctx: menu: /Edit/Selection/Next]
en: Next
ia: Omne

[ctx: menu: /Edit/Selection/Previous]
en: Previous
ia: Proxime

[ctx: menu: /Edit/Selection/Nothing]
en: Nothing
ia: Nihil

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Start]
en: To Start
ia: A Initio

[ctx: menu: /Edit/Selection/To End]
en: To End
ia: A Fin

[ctx: menu: /Edit/Selection/Expand to Labels]
en: Expand to Labels
ia: Expande a etiquettas

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Next Labels]
en: To Next Labels
ia: A proxime etiquettas

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Previous Labels]
en: To Previous Labels
ia: A previe etiquettas

[ctx: menu: /Edit/Track/Add]
en: Add
ia: Adde

[ctx: menu: /Edit/Track]
en: Track
ia: Tracia

[ctx: menu: /Edit/Track/Delete]
en: Delete
ia: Dele

[ctx: menu: /Edit/Track/Select all]
en: Select all
ia: Selige toto

[ctx: menu: /Edit/Track/Invert Selection]
en: Invert Selection
ia: Inverte selection

[ctx: menu: /Edit/Clipboard]
en: Clipboard
ia: Area de transferentia

[ctx: menu: /Edit/Clipboard/Flush]
en: Flush
ia: Rubor (Flush)

[ctx: menu: /Edit/Clipboard/Insert At...]
en: Insert At...
ia: Inserta a...

[ctx: menu: /Edit/File Properties...]
en: File Properties...
ia: Proprietates de file...

[ctx: menu: /View]
en: View
ia: Vista

[ctx: menu: /View/Go to Position...]
en: Go to Position...
ia: Vade a Position ...

[ctx: menu: /View/Begin]
en: Begin
ia: Initio

[ctx: menu: /View/End]
en: End
ia: Fin

[ctx: menu: /View/Previous Page]
en: Previous Page
ia: Pagina Previe

[ctx: menu: /View/Next Page]
en: Next Page
ia: Pagina Proxime

[ctx: menu: /View/Scroll Right]
en: Scroll Right
ia: Rola a dextera

[ctx: menu: /View/Scroll Left]
en: Scroll Left
ia: Rola a sinistra

[ctx: menu: /View/Zoom In]
en: Zoom In
ia: Zoom In (aggrandir)

[ctx: menu: /View/Zoom Out]
en: Zoom Out
ia: Zoom Out (Diminuer)

[ctx: menu: /View/Zoom to Selection]
en: Zoom to Selection
ia: Exeque zoom a selection

[ctx: menu: /View/Zoom to Whole Signal]
en: Zoom to Whole Signal
ia: Aggrandi a Complete Signal

[ctx: menu: /View/Zoom to 100%]
en: Zoom to 100%
ia: Exeque zoom a 100%

[ctx: menu: /Play]
en: Play
ia: Reproduce

[ctx: menu: /Play/Previous]
en: Previous
ia: Previe

[ctx: menu: /Play/Rewind]
en: Rewind
ia: Rebobina

[ctx: menu: /Play/Start]
en: Start
ia: Initia

[ctx: menu: /Play/Loop]
en: Loop
ia: Anella

[ctx: menu: /Play/Pause]
en: Pause
ia: Pausa

[ctx: menu: /Play/Continue]
en: Continue
ia: Continua

[ctx: menu: /Play/Stop]
en: Stop
ia: Stoppa

[ctx: menu: /Play/Forward]
en: Forward
ia: Avante

[ctx: menu: /Play/Next]
en: Next
ia: Proxime

[ctx: menu: /Record]
en: Record
ia: Registra

[ctx: menu: /Record/Prepare...]
en: Prepare...
ia: Prepara...

[ctx: menu: /Record/Start Now!]
en: Start Now!
ia: Starta nunc!

[ctx: menu: /Labels]
en: Labels
ia: Etiquettas

[ctx: menu: /Labels/Add...]
en: Add...
ia: Adde...

[ctx: menu: /Labels/Delete]
en: Delete
ia: Dele

[ctx: menu: /Labels/Load...]
en: Load...
ia: Carga...

[ctx: menu: /Labels/Save...]
en: Save...
ia: Salveguarda

[ctx: menu: /Fx/Volume]
en: Volume
ia: Volumine

[ctx: menu: /Fx/Normalize]
en: Normalize
ia: Normalisa

[ctx: menu: /Fx/Fade In]
en: Fade In
ia: Pallidir in entrata

[ctx: menu: /Fx/Fade Out]
en: Fade Out
ia: Pallidir in egresso

[ctx: menu: /Fx/Amplify Free]
en: Amplify Free
ia: Amplifica libere

[ctx: menu: /Fx/Fade Intro]
en: Fade Intro
ia: Pallidi Intro

[ctx: menu: /Fx/Fade Leadout]
en: Fade Leadout
ia: Pallidi Leadout

[ctx: menu: /Fx/Low Pass]
en: Low Pass
ia: Passa basse

[ctx: menu: /Fx/Notch Filter]
en: Notch Filter
ia: Filtro de sectura

[ctx: menu: /Fx/Band Pass]
en: Band Pass
ia: Passa Banda

[ctx: menu: /Fx/Pitch Shift]
en: Pitch Shift
ia: Cambiamento de tono

[ctx: menu: /Fx/Reverse]
en: Reverse
ia: Revertite

[ctx: menu: /Calculate]
en: Calculate
ia: Calcula

[ctx: menu: /Calculate/Silence]
en: Silence
ia: Silentio

[ctx: menu: /Calculate/Noise]
en: Noise
ia: Ruito

[ctx: menu: /Calculate/Sonagram]
en: Sonagram
ia: Sonagram (graphico de sono)

[ctx: menu: /Window]
en: Window
ia: Fenestra

[ctx: menu: /Window/Next Window]
en: Next Window
ia: Proxime fenestra

[ctx: menu: /Window/Previous Window]
en: Previous Window
ia: Previe fenestra

[ctx: menu: /Window/Cascade Sub Windows]
en: Cascade Sub Windows
ia: Sub fenestras a cascada

[ctx: menu: /Window/Tile Sub Windows]
en: Tile Sub Windows
ia: Sub fenestra a tegula

[ctx: menu: /Window/Arrange Sub Windows Vertically]
en: Arrange Sub Windows Vertically
ia: Dispone sub fenestras verticalmente

[ctx: menu: /Settings]
en: Settings
ia: Preferentias

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Separate Windows (SDI)]
en: Separate Windows (SDI)
ia: Fenestras Distincte (SDI)

[ctx: menu: /Settings/Show Files in...]
en: Show Files in...
ia: Monstra files in ...

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Same Window (MDI)]
en: Same Window (MDI)
ia: Mesme Fenestra (MDI)

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Tabs]
en: Tabs
ia: Schedas

[ctx: menu: /Settings/Playback]
en: Playback
ia: Reproduce

[ctx: menu: /Settings/Record]
en: Record
ia: Registra

[ctx: menu: /Settings/Record/Format]
en: Format
ia: Formato

[ctx: menu: /Settings/Record/Source]
en: Source
ia: Fonte

[ctx: menu: /Settings/Reset Toolbar]
en: Reset Toolbar
ia: Refixa barra de instrumento

[ctx: menu: /Settings/Re-enable all "Do not ask again" messages]
en: Re-enable all "Do not ask again" messages
ia: Rehabilita omne messages de "Non demanda de novo"

[ctx: menu: /Help/Contents]
en: Contents
ia: Contentos

[ctx: menu: /Help]
en: Help
ia: Adjuta

[ctx: menu: /Help/About Kwave]
en: About Kwave
ia: A proposito de Kwave

[ctx: menu: /Help/About KDE]
en: About KDE
ia: A proposio de KDE

en: Previous
ia: Previe

en: Rewind
ia: Rebobina

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecordDlg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btRecord)
en: Record
ia: Registra

en: Start playback
ia: Starta reproduction sonor

en: Start playback and loop
ia: Initia reproduction e anello (loop)

en: Stop playback or loop
ia: Stoppa reproduction o anello (loop)

en: Forward
ia: Avante

en: Next
ia: Proxime

en: Continue playback
ia: Continua reproduction (playback)

en: Pause playback
ia: Pausa reproduction sonor

en: Loading main menu...
ia: Cargante menu principal ...

en: Initializing toolbar...
ia: Initialisante barra de instrumento...

en: Create a new empty file
ia: Crea un nove file vacue

en: Open an existing file
ia: Aperi un file existente

en: Save the current file
ia: Salveguarda le file currente

en: Save the current file under a different name or file format...
ia: Salveguarda le fie currente sub un formato de file o nomine differente...

en: Close the current file
ia: Claude le file currente

en: Undo
ia: Annulla

en: Redo
ia: Reface

en: Cut
ia: Talia

en: Copy
ia: Copia

en: Insert
ia: Inserta

en: Mute selection
ia: Silentia selection

en: Delete selection
ia: Dele selection

en: Reset the toolbar to default settings?
ia: Refixa le barra deinstrumento al preferentias predefinite?

en: Re-enable all disabled notifications?
    All messages that you previously turned off by activating the "Do not ask again" checkbox will then be enabled again.
ia: Re-habilita omne notificationes dishabilitate?
    Omne messages que tu ha precedentemente extinguite per activar le quadrato de selection "Non demanda de novo" essera habilitate novemente.

en: Executing command '%1'...
ia: Commando executante:'%1'...

en: Executing Kwave script file '%1'...
ia: Executante file de script de Kwave '%1' ...

en: Loading file '%1'...
ia: Cargante file '%1' ...

en: Out of memory
ia: Foras de Memoria

[ctx: error message after opening a file failed]
en: Unable to open '%1'
ia: Incapace de aperir '%1'

[ctx: error message after opening a file failed]
en: Invalid or unknown file type: '%1'
ia: Typo de file invalide o incognoscite: '%1'

en: Open
ia: Aperi

[ctx: Length, as in total duration of loaded song]
en: Length: %1 (%2 samples)
ia: Longitude : %1 (%2 exemplos)

en: Mode: %1 kHz @ %2 Bit
ia: Modo: %1 kHz @ %2 Bit

[ctx: %1=first sample, %2=last sample, %3=number of samples, example: 'Selected: 2000...3000 (1000 samples)']
en: Selected: %1...%2 (%3 samples)
ia: Selectionate: %1...%2 (%3 exemplos)

[ctx: %1=start time, %2=end time, %3=time span, example: 'Selected: 02:00...05:00 (3 min)']
en: Selected: %1...%2 (%3)
ia: Selectionate: %1...%2 (%3)

[ctx: tooltip of the undo toolbar button if undo enabled]
en: Undo (%1)
ia: Annulla (%1)

[ctx: tooltip of the undo toolbar button if undo disabled]
en: Undo
ia: Annulla

[ctx: tooltip of the redo toolbar button, redo enabled]
en: Redo (%1)
ia: Reface (%1)

[ctx: tooltip of the redo toolbar button, redo disabled]
en: Redo
ia: Reface

[ctx: menu entry for undo if undo enabled]
en: Undo (%1)
ia: Annulla (%1)

[ctx: menu entry for undo if undo disabled]
en: Undo
ia: Annulla

[ctx: menu entry for redo if redo enabled]
en: Redo (%1)
ia: Reface (%1)

[ctx: menu entry for redo if redo disabled]
en: Redo
ia: Reface

[ctx: special entry in the list of labels to delete all]
en: (All)
ia: (Omne)

en: Zoom to selection
ia: Exeque zoom a selection

en: Zoom in
ia: Zoom in (aggrandi)

en: Zoom out
ia: Zoom out (diminue)

en: Zoom to 100%
ia: Exeque zoom a 100%

en: Zoom to all
ia: Exeque zoom a toto

en: Select zoom factor
ia: Selectiona factor de zoom

en: %1 ms
ia: %1ms

en: Transform
ia: Transforma

en: Flip horizontal
ia: Rota horizontal

en: Flip vertical
ia: Rota vertical

en: Into first half
ia: In prime medietate

en: Into second half
ia: In secunde medietate

en: Delete
ia: Dele

en: Fit In
ia: Adapta in

en: Presets
ia: Preregulationes

en: Save Preset
ia: Salveguarda preregulation

en: Currently Selected Point
ia: Puncto currentemente selectionate

en: Every Second Point
ia: Cata secunde puncto

[ctx: Filter description for Kwave curve presets, for use in a FileDialog]
en: Kwave curve preset (*.curve)
ia: Preregulation de curva de Kwave (*.curve)

en: Save Curve Preset
ia: Salveguarda preregulation de Curva

en: Applying '%1'...
ia: Applicante '%1'...

[ctx: tooltip of a label, %1=index, %2=description/name]
en: Label #%1 (%2)
ia: Etiquetta #%1 (%2)

[ctx: tooltip of a label, without description, %1=index]
en: Label #%1
ia: Etiquetta #%1

en: Label
ia: Etiquetta

en: New
ia: Nove

en: &Delete
ia: &Dele

en: &Properties...
ia: &Proprietates...

en: Move Label
ia: Move Etiquetta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LabelPropertiesWidgetBase)
en: Label Properties...
ia: Proprietates de Etiquetta ...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Kwave::SelectTimeWidget, time)
en: <b>label position:</b><br>
    Here you can set the position of the label, either by time, by percentage of the whole file or by an absolute sample position. However, internally Kwave always uses the position in samples.
ia: <b>position de etiquetta:</b><br>
    Ci tu pote fixar le position del etiquetta, o per tempore, per percentage del file integre o per un position absolute de exemplo. Totevia, internamente Kwave usa sempre le position in exemplos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edDescription)
en: some description of the label (optional)
ia: alcun description del etiquetta (optional)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edDescription)
en: <b>label description:</b><br>
    Here you can enter some short text to describe the label.
ia: <b>description de etiquetta:</b><br>
    Hic tu pote insertar alcun texto breve a describer le etiquetta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Index:
ia: Indice:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lblIndex)
en: index of the label
ia: indice del etiquetta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lblIndex)
en: <b>label index</b><br>
    This is just a numeric index of the label, starting with zero, sorted by position. Lower index means 'left', higher index means 'right'. You cannot change the index itself, but change the label's position.
ia: <b>indice de etiquetta</b><br>
    Isto es sol un indice numeric del etiquetta, initiante con zero, ordinate per position. Indice plus basse significa 'sinistra', indice plus alte significa 'dextera'. Tu non pote cambiar le indice per ipse, ma sol cambiar le position del etiquetta.

en: Selection, left border
ia: Selection, margine sinistre

en: Selection, right border
ia: Selection, margine dextere

en: Drag and Drop
ia: Traher e Poner

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SelectTimeWidgetBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Length
ia: Longitude

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: select by number of samples
ia: selige per numero de exemplos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: &Samples
ia: &Specimen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbTime)
en: select by time
ia: selige per tempore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTime)
en: &Time
ia: &Tempore

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercents)
en: select by percentage of the signal's length
ia: selige per percentage del longitude de signal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercents)
en: &Percent
ia: &Percentage

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMinutes)
en: Minutes
ia: Minutas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMilliSeconds)
en: Milliseconds
ia: millisecundas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSeconds)
en: Seconds
ia: Secundas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHours)
en: Hours
ia: Horas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slidePercents)
en: sets the selection by the percentage of the whole signal
ia: fixa le selection per percentage del signal complete

en: &Undo
ia: Ann&ulla

en: &Redo
ia: &Reface

en: Cu&t
ia: &Talia

en: &Copy
ia: &Copia

en: &Paste
ia: Co&lla

en: &Save...
ia: &Salveguarda...

en: &Expand to Labels
ia: &Expande a etiquettas

en: To Next Labels
ia: A proxime etiquettas

en: To Previous Labels
ia: A previe etiquettas

en: All Files
ia: Omne files

en: All Supported Files
ia: Omne files supportate

en: No Compression
ia: Necun compression

en: Do you really want to abort the current action?
ia: Tu vermente vole abandonar le action currente?

en: Name of the album if the source is an album
    that consist of more medias.
ia: Nomine del album si le fonte es un album
    que consiste de plure medias.

en: Provides general comments about the file or the subject of
    the file. If the comment is several sentences long, end
    each sentence with a period. Do not include newline
    characters!
ia: Provide commentos general re le file o le subjecto del
    file. Si le commento ha multe phrases, tu termina cata phrase
    con un puncto. Non includer characteres de fin linea
    (newline)!

en: Archival location
ia: Location de archivo

en: Indicates where the subject of the file is archived.
ia: Indica ubi le subjecto del file es archivate.

en: Author
ia: Autor

en: Identifies the name of the author of the original
    subject of the file.
    Example: 'van Beethoven, Ludwig'
ia: Identifica le nomine del autor del subjecto
    original del file.
    Exemplo: 'van Beethoven, Ludwig'

en: Lower Bitrate
ia: Frequentia de bit inferior

en: Specifies the lower limit in a VBR bitstream.
ia: Specifica le limite inferior in un fluxo de bits VBR.

en: Bitrate Mode
ia: Modo de taxa de bits

en: Bitrate Mode (ABR, VBR, CBR, etc...)
ia: Modo de taxa de bit (ABR,VBR,CBR, etc...)

en: Bitrate
ia: Frequentia de bit

en: Nominal bitrate of the audio stream in bits per second
ia: Taxa de bit nominal del fluxo audio in bits per secunda

en: Upper Bitrate
ia: Frequentia de bit superior

en: Specifies the upper limit in a VBR bitstream.
ia: Specifica le limite superior in un fluxo de bit VBR.

en: Bits per Sample
ia: Bits per exemplo

en: Specifies the number of bits per sample.
ia: Specifica le numero de bits per exemplo.

en: Number of the CD, if the source is an album of more CDROMs
ia: Numero de CD, si le fonte es un album de plus CDROMs

en: Number of CDs, if the source is an album of more CDROMs
ia: Numero de CDs, si le fonte es un album de plus CDROMs

en: Commissioned
ia: Commissionate

en: Lists the name of the person or organization
    that commissioned the subject of the file.
ia: Lista le nomine del persona o organisation
    que commissionava le subjecto del file.

en: Comments
ia: Commentos

en: Sets a mode for compressing the audio
    data to reduce disk space.
ia: Fixa un modo per comprimer le datos audio
    a reducer le spatio de disco.

en: Contact
ia: Contacto

en: Contact information for the creators or distributors of
    the track. This could be a URL, an email address, the
    physical address of the producing label.
ia: Continge information per le creatores o distributores del
    tracia. Isto poterea esser un URL, un adresse de eposta, le
    adresse physic del etiquetta producente.

en: Records the copyright information for the file. If there are
    multiple copyrights, separate them by a semicolon followed
    by a space.
    Example: 'Copyright Linux community 2002'
ia: Registra le information de copyright per le file. Si il ha multiple
    copyrights, tu separa illos per un puncto e virgula sequite per un
    spatio.
    Exemplo:'Copyright Linux Community 2002'

en: Indicates whether the file is protected by copyright or not.
ia: Indica si le file es protegite per copyright o no

en: Date
ia: Data

en: Specifies the date the subject of the file was created.
    Example: '2001-12-24'
ia: Specifica le data in le qual le subjecto del file esseva create.
    Exemplo: '2001-12-24'

en: Engineer
ia: Ingeniero

en: Shows the name of the engineer who worked on the file.
    If there are multiple engineers, separate the names by
    a semicolon and a blank.
ia: Monstra le nomine del ingeniero qui laborava sur le file.
    Si il ha multiple ingenieros, tu separa le nomines per un puncto
    e virgula e un blanco.

en: Estimated Length
ia: Longitude estimate

en: Estimated length of the file in samples
ia: Longitude estimate del file in exemplos

en: Filename
ia: Nomine de file

en: Name of the opened file
ia: Nomine del file aperite

en: File Size
ia: Grandor de file

en: Size of the file in bytes
ia: Grandor del file in bytes

en: Genre
ia: Genere

en: Describes the genre or style of the original work.
    Examples: 'classic', 'pop'
ia: Describe le genero o stilo del obra original.
    Exemplos:'classic','pop'

en: ISRC number for the track; see the ISRC intro page
    for more information on ISRC numbers.
    http://www.ifpi.org/site-content/online/isrc_intro.html
ia: Numero de ISRC per le tracia; tu vide le pagina de intro de ISRC
    per altere information sur numeros de ISRC.
    http://www.ifpi.org/site-content/online/isrc_intro.html

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KeywordWidgetBase)
en: Keywords
ia: Parolas clave

en: Provides a list of keywords that refer to the
    file or subject of the file.
ia: Provide un lista de parolas clave que referer al
    file o subjecto del file.

en: Labels
ia: Etiquettas

en: The list of labels/markers.
ia: Le lista de etiquettas/marcatores.

en: Length of the file in samples.
ia: Longitude del files in exemplos.

en: License
ia: Licentia

en: License information, e.g., 'All Rights Reserved',
    'Any Use Permitted', an URL to a license or the
    EFF Open Audio License ('distributed under the
    terms of the Open Audio License.
    See http://www.eff.org/IP/Open_licenses/eff_oal.html
    for details'), etc.
ia: Information de licentia,p.ex., 'Omne Derectos Reservate',
    'Ulle Uso Permittite', un URL a un licentia o le licentia
    EFF Open Audio License ('distribuite sub le terminos
    del licentia Open Audio License.
    vide http://www.eff.org/IP/Open_licenses/eff_oal.html
    per detalios'), etc.

en: Medium
ia: Medio

en: Describes the original subject of the file,
    where it was first recorded.
    Example: 'orchestra'
ia: Describe le subjecto original del file,
    ubi illo esseva registrate per prime.
    Exemplo: 'orchestra'

en: Mime Type
ia: Typo Mime

en: Mime type of the file format
ia: Typo Mime del formato de file

en: Audio emphasis mode
ia: Modo de emphasis de audio

en: MPEG Layer, I, II or III
ia: MPEG Layer, I, II o III

en: Mode Extension
ia: Extension de modo

en: MPEG Mode Extension (only if Joint Stereo)
ia: Extension de modo MPEG (solmente si Stereo Juncte)

en: MPEG Version, 1, 2 or 2.5
ia: Version de MPEG, 1, 2 o 2.5

en: Name
ia: Nomine

en: Stores the title of the subject of the file.
    Example: "Symphony No.6, Op.68 'Pastoral'"
ia: Immagasina le titulo del subjecto del file.
    Exemplo: "Symphonia N.6, op.68 'Pastoral'"

en: Opus Frame Length
ia: Longitude de photogramma  de Opera

en: Opus Frame Length in ms (supported values are 2.5, 5, 10, 20, 40, or 60 ms)
ia: Longitude de photogramma de Opera in ms (valores supportate es  2.5,5,10,20,40, o 60 ms)

en: Name of the organization producing the track
    (i.e. the 'record label')
ia: Nomine del organisation producente le tracia
    (i.e. le 'etiquetta de disco o registration')

en: Indicates whether the file is an original or a copy
ia: Indica si le file es un original o un copia

en: Performer
ia: Executor

en: The artist(s) who performed the work. In classical
    music this would be the conductor, orchestra, soloists.
    In an audio book it would be the actor who did the reading.
ia: Le artista(s) qui executava le obra. In musica classic isto
    esserea le conductor, orchestra,solistas.
    In un libro audio il esserea le actor qui faceva le lectura.

en: Indicates whether the subject is private
ia: Indica si le subjecto es private

en: Product
ia: Producto

en: Specifies the name or the title the
    file was originally intended for.
    Example: 'Linux audio collection'
ia: Specifica le nomine o le titulo per le
    qual le file esseva intendite originalmente.
    Exemplo:'Collection de audio de Linux'

en: Sample Format
ia: Formato de specimen

en: Format used for storing the digitized audio samples.
    Example: '32-bit IEEE floating-point'
ia: Formato usate per immagazinar le exemplos de audio digitalisate.
    Exemplo.'32-bit IEEe Floating Point'

en: Sample Rate
ia: Frequentia de exemplo

en: Number of samples per second
ia: Numero de exemplos per secunda

en: Identifies the name of the software package
    used to create the file.
    Example: 'Kwave v0.6.4-1'
ia: Identifica le nomine del pacchetto software
    usate per crear le file.
    Exemplo:'Kwave v0.6.4-1'

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_source) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpSource)
en: Source
ia: Fonte

en: Identifies the name of the person or organization
    who supplied the original subject of the file.
    Example: 'Chaotic Sound Research'
ia: Identifica le nomine del persona o organisation
    qui forniva lesubjecto original del file.
    Exemplo: 'Recerca de Sono Chaotic'

en: Source form
ia: Formulario de fonte

en: Identifies the original form of
    the material that was digitized.
    Examples: 'Record/Vinyl/90RPM', 'Audio DAT', 'tape/CrO2/60min'
ia: Identifica le forma original del material
    que esseva digitalisate.
    Exemplos: 'Record/Vinyl/90RPM', 'Audio DAT', 'tape/CrO2/60min'

en: Subject
ia: Subjecto

en: Describes the subject of the file.
    Example: 'Bird voices at early morning'
ia: Describe le subjecto del file.
    Exemplo:'Sonos de aves al matino'

en: Technician
ia: Technico

en: Identifies the technician who digitized the subject file.
    Example: 'Torvalds, Linus'
ia: Identifica le technic qui digitalisava le file de subjecto.
    Exemplo:'Torvalds, Linus'

en: Track
ia: Tracia

en: Track of the CD if the source was a CDROM.
ia: Tracia del CD si le fonte esseva un CDROM.

en: Tracks
ia: Tracias

en: Number of tracks of the CD if the source was a CDROM.
ia: Numero de tracias del CD si le fonte esseva un CDROM.

en: Channels
ia: Canales

en: Specifies the number of channels of the signal.
ia: Specifica le numero de canales del signal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompressionBaseQuality)
en: Base Quality
ia: Qualitate de base

en: Base quality of the compression in VBR mode
ia: Qualitate de base del compression in modo VBR

en: May be used to differentiate multiple versions
    of the same track title in a single collection.
    (e.g. remix info)
ia: Pote esser usate a differentiar versiones multiple
    o le mesme titulo de tracia in un singule collection.
    (p.ex. info de remix)

[ctx: file progress dialog]
en: Length:
ia: Longitude:

[ctx: file progress dialog]
en: Sample Rate:
ia: Frequentia de exemplo:

[ctx: file progress dialog, %1=number of samples per second]
en: %1 Samples per second
ia: %1 Exemplos per secunda

[ctx: file progress dialog, %1=number of bits per sample (8, 16, 24...)]
en: %1 Bits per sample
ia: %1 Bits per exemplo

[ctx: file progress dialog]
en: Tracks:
ia: Tracias:

[ctx: number of tracks]
en: 1 (mono)
ia: 1 (Mono)

[ctx: number of tracks]
en: 2 (stereo)
ia: 2 (Stereo)

[ctx: number of tracks]
en: 4 (quadro)
ia: (Quadro)

en: Do you really want to abort the operation?
ia: Tu vermente vole abandonar le operation?

[ctx: file progress dialog, %1=transfer rate, %2=remaining duration]
en: %1 kB/s (%2 remaining)
ia: %1 kB/s (%2 remanente)

[ctx: file progress dialog, %1=number of loaded/saved megabytes, %2=number of total megabytes to load or save]
en: %1 MB of %2 MB done
ia: %1 MB de  %2 MB facite

[ctx: file progress dialog, %1=a number of samples]
en: %1 samples
ia: %1 Specimen

en: Sawtooth
ia: Dente de Serra

en: Inverse Sawtooth
ia: Dente de serra invertite

en: Square Sinus
ia: Sinus quadrate

en: Cubic Sinus
ia: Sinus Cubic

en: Classic Rock
ia: Rock classic

en: Country
ia: Pais

en: Dance
ia: Dansa

en: Oldies
ia: Vetules

en: Other
ia: Altere

en: Pranks
ia: Burlas

en: Soundtrack
ia: Banda sonor

en: Ambient
ia: Ambiente

en: Classical
ia: Classic

en: House
ia: Domo

en: Game
ia: Joco

en: Sound Clip
ia: Crampa de sono

en: Noise
ia: Ruito

en: Bass
ia: Basse

en: Space
ia: Spatio

en: Instrumental Pop
ia: Pop Instrumental

en: Instrumental Rock
ia: Rock Instrumental

en: Eurodance
ia: Eurodansa

en: Dream
ia: Sonio

en: Southern Rock
ia: Rock del sud

en: Comedy
ia: Comedia

en: Cult
ia: Culto

en: Native American
ia: Indigena American

en: Showtunes
ia: Melodias de spectaculo

en: Trailer
ia: Remulco

en: Folk-Rock
ia: Folk/Rock

en: National Folk
ia: Folk National

en: Fast Fusion
ia: Fast-Fusion

en: Bebop
ia: Bepop

en: Latin
ia: Latino

en: Slow Rock
ia: Rock Leve

en: Big Band
ia: Grande Band

en: Chorus
ia: Choro

en: Easy Listening
ia: Facile ascolta

en: Acoustic
ia: Acustic

en: Speech
ia: Voce

en: Chamber Music
ia: Musica de camera

en: Symphony
ia: Symphonia

en: Satire
ia: Satira

en: Ballad
ia: Ballada

en: Freestyle
ia: Stilo libere

en: Duet
ia: Duetto

en: Drum Solo
ia: Solo de tambur

en: Dance Hall
ia: Sala de dansa

en: Drum & Bass
ia: Tambur & Basso

en: Club-House
ia: Club-house

en: Contemporary Christian
ia: Christian contemporanee

en: SynthPop
ia: Synthpop

en: Abstract
ia: Summario

en: Baroque
ia: Baroque (Baroc)

en: Leftfield
ia: Leftfield (Campo sinistre)

en: Lounge
ia: Lounge (Salon)

en: Neoclassical
ia: Neoclassic

en: Audiobook
ia: Audiolibro

en: Audio Theatre
ia: Audio Theatre /Theatro de audio)

en: Unknown
ia: Incognite

en: Polynom, nth Degree
ia: Polynomial, n.me  Grado

en: Polynom, 3rd Degree
ia: Polynomial, 3tie Grado

en: Polynom, 5th Degree
ia: Polynomial, 5te Grado

en: Polynom, 7th Degree
ia: Polynomial, 7me Grado

en: Sample and Hold
ia: Exemplo (specimen) e Prisa

en: Failed opening the log file '%1' for writing
ia: Falleva a aperir le file d registro '%1' per scriber

en: Unable to open '%1'
ia: Incapace de aperir '%1'

en: Running plugin '%1'...
ia: Executante plugin '%1' ...

en: The plugin '%1' is unknown or invalid.
ia: Le plugin '%1' es incognite o invalide.

en: Error On Loading Plugin
ia: Error al cargar plugin

en: Loading plugin %1...
ia: Cargante plugin %1...

en: Linear Two's Complement
ia: Complemento a duo linear

en: Unsigned Integer
ia: Unsigned Integer (Integer non signate)

en: 32-bit IEEE Floating-Point
ia: 32-bit IEEE Floating-Point (Puncto Flottante)

en: 64-bit IEEE Double Precision Floating-Point
ia: 64-bit IEEE Double Precision Floating-Point (puncto flottante a duple precision)

en: Signal is empty, nothing to save.
ia: Signal es vacue, nulle a salveguardar.

en: Saving in this format will lose the following additional file attribute(s):
    %1
    Do you still want to continue?
ia: Salveguardar in iste formato perder le sequente attributo(s) additional de file:
    %1
    Tu vole ancora continuar?

en: (built with KDE Frameworks %1)
ia: (construite con KDE Frameworks %1)

en: An error occurred while saving the file.
ia: Un error occurreva durante que on salvegurdar le file.

en: The file has been truncated and might be corrupted.
ia: Le file ha essite truncate e poterea esser corrupte.

en: Sorry, the file type is not supported.
ia: Desolate, le typo de file non es supportate.

en: Insert Clipboard at position
ia: Inserta Area de Transferentia al position

en: Paste
ia: Colla

en: Crop
ia: Talia

en: Expand Selection to Label
ia: Expande selection a Etiquetta

en: Select Next Labels
ia: Selectiona Proxime Etiquettas

en: Select Previous Labels
ia: Selectiona Previe Etiquettas

en: Select All Tracks
ia: Selectiona Omne Tracias

en: Deselect all tracks
ia: Deselectiona omne tracias

en: Invert Track Selection
ia: Inverte selection de tracia

en: Select Track
ia: Selige Tracia

en: Deselect Track
ia: De-selectiona Tracia

en: Toggle Track Selection
ia: Commuta selection de tracia

en: Append Track
ia: Adjunge Tracia

en: Insert Track
ia: Inserta Tracia

en: Delete Track
ia: Dele Tracia

en: Insert Space
ia: Inserta spatio

en: Not enough memory for saving undo information.
ia: Non asatis memoria per salveguardar information de annullar.

en: Do you want to continue without the possibility to undo?
ia: Tu vole continuar sin le possibilitte de annullar?

en: <b>Hint</b>: you can configure the amount of memory<br>available for undo under '%1'/'%2'.
ia: <b>Adjuta</b>: tu pote configurar le amonta de memoria<br> disponibile per annullar infra '%1'/'%2'.

en: Settings
ia: Preferentias

en: Memory
ia: Memoria

en: Last Action
ia: Ultime action

en: Modify File Info
ia: Modifica Info de File

en: Delete All Labels
ia: Dele Omne Etiquettas

en: Delete Label
ia: Dele etiquetta

en: Manual Track Selection
ia: Selection de Tracia Manual

en: Manual Selection
ia: Selection manual

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btNew)
en: New File
ia: Nove file

[ctx: name of the undo action for inserting a meta data object]
en: Insert %1
ia: Inserta %1

[ctx: name of the undo action for inserting multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Insert %1 %2 objects
ia: Inserta %1 %2 objectos

en: Insert Meta Data
ia: Inserta Meta Datos

[ctx: name of the undo action for deleting a meta data object]
en: Delete %1
ia: Dele %1

[ctx: name of the undo action for deleting multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Delete %1 %2 objects
ia: Dele %1 %2 objectos

en: Delete Meta Data
ia: Dele Meta Datos

en: Modify Samples
ia: Modifica Exemplos

[ctx: name of the undo action for modifying a meta data object]
en: Modify %1
ia: Modifica %1

[ctx: name of the undo action for modifying multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Modify %1 %2 objects
ia: Modifica %1 %2 objectos

en: Modify Meta Data
ia: Modifica Meta Datos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegEmphasis)
en: None
ia: Necun

en: name
ia: nomine

en: version
ia: Version

en: authors
ia: Autores

en: Plugins found: %1
ia: Plugins  trovate: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AboutDialogBase)
en: About Kwave
ia: A proposito de Kwave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: <h1>Kwave - a sound editor by KDE</h1>
ia: <h1>Kwave - un editor de sono per KDE</h1>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, about_tab)
en: About
ia: A proposito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, abouttext)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Kwave is a sound editor based on KDE Frameworks. </span></p><p><br/>With Kwave you can edit many sorts of audio files including multi track files. You are able to alter and play back each track on its own.<br/>Kwave also includes many plugins  to transform the audio data in several ways and presents a graphical view with a complete zoom and scroll capability.</p></body></html>
ia: <html><head/><body><p><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Kwave es un edior de sono basate sur KDE Frameworks. </span></p><p><br/>Con Kwave tu pote modificar multe sortas de file audio includente files multi tracia. Tu pote alterar e reproducer cata tracia per se mesme.<br/>Kwave anque include plure plugins a transformar le datos audio in multe modos e presenta un vista graphic con un capabilitate complete de rolar e de zoom.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, authors_tab)
en: Authors
ia: Autores

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, thanks_tab)
en: Thanks To
ia: Gratias a

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, plugins_tab)
en: Plugins info
ia: Info de Plugins

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, translations_tab)
en: Translation
ia: Traduction

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, license_tab)
en: License agreement
ia: Accordo de Licentia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AmplifyFreeDlg)
en: Amplify Free
ia: Amplifica libere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelFadeIn)
en: Fade In
ia: Pallidir in entrata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelFadeOut)
en: Fade Out
ia: Pallidir in egresso

en: Fade Intro
ia: Pallidi Intro

en: Fade Leadout
ia: Pallidi Leadout

en: &Stop
ia: &Stoppa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btListen)
en: &Listen
ia: &Ascolta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, BandPassDlg)
en: Band Pass
ia: Passa Banda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btListen)
en: start/stop pre-listening
ia: starta/stoppa pre-ascoltar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btListen)
en: Start or stop the pre-listening of the current settings. If pre-listening is enabled, you will nearly immediately hear any change in the selected parameters.
ia: Starta o stoppa le preascoltar del preferentias currente. Si le preascoltar es habilitate, tu quasi immediatemente audira ulle cambios in le parametros seligite.

en: ASCII encoded audio
ia: Audio codificate ASCII

en: Unable to open the file for saving.
ia: Incapace a aperir le file per salveguardar.

en: Amiga IFF/8SVX Sound File Format
ia: Amiga IFF/8SVX Sound File Format (Formato de file de sono)

en: Compressed Audio Interchange Format
ia: Compressed Audio Interchange Format  (Formato de inter excambiar de audio comprimite)

en: Audio Interchange Format
ia: Audio Interchange Format (Formato de inter excambiar Audio)

en: Audio Visual Research File Format
ia: Audio Visual Research File Format (Formato de file de recerca visual de audio)

en: Core Audio File Format
ia: Core Audio File Format (Formato de File Audio de Nucleo)

en: Berkeley, IRCAM, Carl Sound Format
ia: Berkeley, IRCAM, Carl Sound Format (Formato de sono)

en: NIST SPHERE Audio File Format
ia: NIST SPHERE Audio File Format (Formato de File audio)

en: Sample Vision Format
ia: Sample Vision Format (Formato de Vision de exemplo o specimen)

en: Creative Voice
ia: Voce Creative

en: Format or function is not implemented
ia: Formato o function non es implementate

en: File header is damaged
ia: Capite de file es damnificate

en: Invalid codec type
ia: Typo de codec invalide

en: Opening the file failed
ia: Falleva a aperir file

en: Read access failed
ia: Accesso in lectura fallite

en: Invalid sample format
ia: Formato de exemplo o specimen invalide

en: An error occurred while opening the file:
    '%1'
ia: Un error occurreva durante que il aperiva le file:
    '%1'

en: FLAC audio
ia: Audio de FLAC

en: Opening the FLAC bitstream failed.
ia: Aperir le fluxo de bit FLAC falleva

en: Error while parsing the FLAC metadata. (%s)
ia: Error durante que il analysava le metadata de FLAC (%s)

en: Unable to open the FLAC encoder.
ia: Incapace a aperir le codificator de FLAC.

[ctx: menu: /Settings/MP3 Encoder Setup]
en: MP3 Encoder Setup
ia: Configuration de codificator de MP3

en: The file has an invalid checksum.
    Do you still want to continue?
ia: Le file ha un invalide checksum.
    Ancora tu vole continuar?

en: The file contains an invalid channel mode 0x%1
    Assuming Mono...
ia: Le file contine un modo de canale invalide 0x%1
    assumente Mono...

en: The opened file is no MPEG file or it is damaged.
    No header information has been found.
ia: Le file aperite non es un file MPEG o illo es damnificate.
    Necun information de capite ha essite trovate.

en: Checksum error
ia: Error de checksum

en: Synchronization lost
ia: Synchronisation perdite

en: File contains invalid data
ia: File contine datos invalide

en: Unknown error 0x%1. Damaged file?
ia: Error Incognite 0x%1. File damnificate?

en: An error occurred while decoding the file:
    '%1',
    at position %2.
ia: Un error occurreva durante que  decifrava le file:
    '%1',
    a position %2.

en: Do you still want to continue?
ia: Tu vole ancora continuar?

en: Do you want to continue and ignore all following errors?
ia: Tu vole continuar e ignorar tote le errores sequente?

en: The file format you have chosen supports only mono or stereo. This file will be mixed down to stereo when saving.
ia: Le formato de file que tu ha seligite supporta solmente mono o stereo. Iste file essera miscite (mixate) a stereo quando salveguarda.

en: Unable to open the file for saving!
ia: Incapace a aperir le file per salveguardar!

[ctx: %1=name of the external program, %2=stderr of the program]
en: An error occurred while calling the external encoder '%1':
    
    %2
ia: Un error occurreva durante appellava le codificator externe '%1':
    
    %2

en: (user defined)
ia: (Definite per usator)

en: sample rate in Hz (use %1 as placeholder)
    or kHz (use %2 as placeholder)
ia: rata de exemplo in Hz (usa %1 como substituto)
    o kHz (usa %2 como substituto)

en: bits per sample,
    use %1 as placeholder
ia: bits per exemplo,
    usa %1 como substituto

en: parameter for minimum bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
ia: parametro per rata de bit minime in bits/sec
    (usa %1 como substituto)

en: parameter for maximum bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
ia: parametro per rata de bit maxime in bits/sec
    (usa %1 como substituto)

en: parameter for average bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
ia: parametro per rata de bit medie in bits/sec
    (usa %1 como substituto)

en: Select MP3 Encoder
ia: Selectiona Codificator MP3

en: Congratulation, the test was successful!
ia: Felicitationes, le test esseva successose

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MP3EncoderDialogBase)
en: MP3 Encoder Settings
ia: Preferentias de codificator de MP3

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpProgram)
en: Program
ia: Programma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSearch)
en: manually browse for the encoder
ia: cerca manualmente le codificator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSearch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDevice)
en: &Select...
ia: &Selige...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbProgram)
en: select one of the predefined encoder setups
ia: selectiona un del configurationes de codificator predefinite

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btDetect)
en: auto-detect the installed encoder
ia: auto releva le codificator installate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btDetect)
en: &Auto Detect...
ia: &Releva automaticamente...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btEncoderHelp)
en: show the usage information of the encoder
ia: monstra le information de uso del codificator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btEncoderHelp)
en: &Usage
ia: &Uso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edPath)
en: path to the encoder
ia: percurso al codificator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPath)
en: Path:
ia: Percurso:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btLocate)
en: find the full path to the encoder
ia: trova le percurso al codificator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btLocate)
en: &Locate
ia: &Loca

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpParameters)
en: Parameters
ia: Parametros

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInput)
en: Input
ia: Ingresso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSign)
en: Sign:
ia: Signa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edByteOrder)
en: parameter for switching the byte order
ia: parametro per commutar le ordine de byte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edRawFormat)
en: parameter for telling the encoder to use raw data as input format
ia: parametro per dicer al decodificator de usar datos crude como formato de entrata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRawFormat)
en: Raw Format:
ia: Formato Raw (crude)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblByteOrder)
en: Byte Order:
ia: Ordine de Byte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edSign)
en: parameter to use signed sample format
ia: parametro per usar formato de exemplo signate

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFormat) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpFormat)
en: Format
ia: Formato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSampleRate)
en: Sample Rate:
ia: Frequentia de exemplo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitsPerSample)
en: Bits per Sample:
ia: Bits per exemplo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Channels:
ia: Canales:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMono)
en: mono:
ia: Mono:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edMono)
en: parameter for single channel files (mono)
ia: parametro pe files de singule canal (mono)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStereo)
en: stereo:
ia: Stereo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edStereo)
en: parameter for multi channel files
    (stereo or more channels)
ia: parametro per files de multicanal
    (stereo o plus canales)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabQuality)
en: Quality
ia: Qualitate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrate)
en: Bitrate:
ia: Frequentia de bit:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEncoding)
en: Encoding
ia: Codificar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmphasisNone)
en: none
ia: necun

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasisNone)
en: parameter for no emphasis
ia: parametro per necun emphase

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasis5015ms)
en: parameter for 50/15ms emphasis
ia: parametro per emphase de 50/15ms

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasisCCIT_J17)
en: parameter for CCIT J17 emphasis
ia: parametro per emphase de CCIT J17

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoiseShaping)
en: Noise Shaping:
ia: Conformar Ruito:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edNoiseShaping)
en: parameters for configuring noise shaping
ia: parametros per configurar  confomar de ruito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompatibility)
en: Compatibility:
ia: Compatibilitate:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCompatibility)
en: parameters for compatibility settings
ia: parametros per preferentias de compatibilitate

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFlags)
en: Flags
ia: Bandieras (Flags)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCopyright)
en: parameter for marking the file as copyrighted
ia: parametro per marcar le file come habente copyright

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edOriginal)
en: parameter for marking the signal as original (not a copy)
ia: parametro per marcar le signal como original (non un copia)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProtect)
en: Protect:
ia: Protege:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edProtect)
en: parameter to enable CRC protection
ia: parametro per habilitar protection CRC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPrepend)
en: Prepend:
ia: Antepone:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edPrepend)
en: additional parameters to put at the start of the encoder command line
ia: parametros additional a poner al initio del linea de commando de codificator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAppend)
en: Append:
ia: Adjunge:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edAppend)
en: additional parameters to append at the end of the encoder command line
ia: parametros additional a attachar al fin del linea de commando de codificator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHelp)
en: Encoder Help:
ia: Adjuta de Codificator:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEncoderHelp)
en: parameter for getting usage information of the encoder
ia: parametro per obtener information  de uso del codificator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoderInfo)
en: Version Info:
ia: Info de version:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edVersionInfo)
en: parameter for getting the encoder version information
ia: parametro per obtener le information de version de codificator

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btTest)
en: try to encode some short test signal with the current settings
ia: essaya codificar alcun breve signal de test con le preferentias currente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btTest)
en: Test...
ia: Essaya...

en: Ogg Opus audio
ia: Audio de Ogg Opus

en: Ogg Vorbis audio
ia: Audio de Ogg Vorbis

en: Ogg audio
ia: Audio de Ogg

en: Ogg bitstream has zero-length.
ia: fluxo de bits de Ogg ha longitude zero

en: Input does not appear to be an Ogg bitstream.
ia: Entrata non sembla esser un fluxo de bits de Ogg.

en: Error reading first page of the Ogg bitstream data.
ia: Error legente prime pagina del datos de fluxo de bit de Ogg.

en: Error reading initial header packet.
ia: Error legente pachetto de capite initial.

en: Error: Codec not supported
ia: Error: Codec non supportate

en: Corrupt or missing data in bitstream. Continuing.
ia: Datos corrupte o mancante in fluxo de bits. Continuante.

[ctx: error in Ogg encoder, no support for a compression type (e.g. opus, vorbis etc)]
en: Error: No Codec for '%1' available
ia: Error: Necun Codec per '%1' disponibile

en: One or more invalid/out of range arguments.
ia: Uno o plus argumentos invalide/foras de extension.

en: The mode struct passed is invalid.
ia: Le modo struct passate es invalide.

en: An internal error was detected.
ia: un error interne esseva relevate.

en: The compressed data passed is corrupted.
ia: Le datos comprimite passate es corrumpite.

en: Invalid/unsupported request number.
ia: numero de requesta invalide/non supportate.

en: A decoder structure is invalid or already freed.
ia: Un structura de decodificator es invalide  o ja liberate.

en: Decoder error: %1
ia: Error de decodificator: %1

en: End of file before finding Opus Comment headers.
ia: Fin de file ante trovar capites de Commento de Opus.

en: This Ogg bitstream does not contain valid Opus audio data.
ia: Le fluxo de bits de OGG non contine datos audio de Opus valide.

en: Opus decoder failed
ia: Decodificator de Opus falleva

en: Surround bitrate would be less than 32kBit/sec per channel, this file should be mixed down to mono.
ia: Rata de bit de surround esserea minus que 32kBit/sec per canal, iste file deberea esser miscite a mono.

en: Surround bitrate would be less than 32kBit/sec per channel, this file should be mixed down to stereo.
ia: Rata de bit de surround esserea minus que 32kBit/sec per canal, iste file deberea esser miscite a stereo.

[ctx: %1=original bitrate, %2=new/limited bitrate]
en: Bitrate %1 kBit/sec is out of range, limited to %2 kBit/sec
ia: Rata de bit %1 kBit/sec es foras de extension, limitate a %2 kBit/sec

[ctx: %1=requested sample rate, %2=lowest supported, %3=highest supported]
en: Sample rate %1 samples/sec is out of range,
    supported are %2 ... %3 samples/sec.
ia: Rata de exemplo %1 exemplos/sec es foras de extension,
    supportate es %2 ... %3 exemplos/sec.

en: Opus encoder failed
ia: Codificator Opus falleva

en: Opus encoder failed setting bitrate: '%1'
ia: Codificator Opus falleva fixar rata de bit:'%1'

en: Opus encoder failed configuring VBR mode: '%1'
ia: Codificator Opus falleva configurar modo VBR: '%1'

en: Opus encoder failed configuring VBR constraint: '%1'
ia: Codificator Opus falleva configurar coercition VBR: '%1'

en: Opus encoder failed getting lookahead value: '%1'
ia: Codificator Opus falleva obtener valor de prospicer: '%1'

en: This Ogg bitstream does not contain any Vorbis audio data.
ia: Iste fluxo de bit de OGG non contine ulle datos audio Vorbis

en: Corrupt secondary header. Exiting.
ia: Capite secundari corrupte. Abandonante.

en: End of file before finding all Vorbis headers.
ia: Fin de file ante trovar one capites de Vorbis.

en: This codec supports only mono or stereo files, %1 channels are not supported.
ia: Iste codec supporta solmente files mono o stereo, %1 canales non es supportate.

en: You have not selected any bitrate for the encoding. Do you want to continue and encode with %1 kBit/s or cancel and choose a different bitrate?
ia: Tu non ha selectionate aulle rata de bit per codificar. Tu vole continuar e codificar con %1 kBit/s o cancella e selige un rat de bit differente?

en: One or more encoding parameters are not supported. Please change the settings and try again.
ia: Un o plus parametros de codificar non es supportate. Per favor cambia le preferentias e essaya de novo.

en: Detecting endianness (standard search)...
ia: Relevante ordine de byte (cerca standard) ...

en: Detecting endianness (statistic search)...
ia: Relevante ordine de byte (cerca statistic) ...

en: Searching for missing chunk '%1'...
ia: Cercante pecia  mancante '%1' ...

en: Auto Repair
ia: Auto Repair (reparation automatic)

en: Reading...
ia: Leger...

en: The file has been structurally damaged or it is no WAV file.
    Should Kwave try to repair it?
ia: Le file ha essite damnificate structuralmente o illo non es un file WAV.
    KWave deberea essayar a reparar lo?

en: Kwave Auto Repair
ia: Kwave Auto Repair (Reparation automatic de Kwave)

en: &Repair
ia: &Repara

en: The opened file is no WAV file or it is damaged:
    There is not enough valid sound data.
    
    It makes no sense to continue now.
ia: Le file aperit non es un file WAV o illo es damnificate:
    Il non ha assatis datos valide de sono.
    
    il non ha alcun senso continuar nunc.

en: The WAV file seems to be damaged:
    Some chunks are duplicate or missing.
    
    Kwave will only use the first ones and ignore
    the rest. This might lead to loss of data.
ia: Le file WAV sembla esser damnificate:
    alcun pecias es duplicate o mancante.
    
    Kwave solmente usara le primes e ignorara
    le resto. Isto poterea ducer a perdita de datos.

en: file header is damaged
ia: Capite de file es damnificate

en: internal libaudiofile error #%1: '%2'
ia: error interne de libaudiofile #%1: '%2'

en: Sorry, the currently selected compression type cannot be used for saving. Do you want to use G711 ULAW compression instead?
ia: Desolate, le typo de compression currentemente selectionate non pote essereausate per salveguardar. In loco tu vole usar compression G711 ULAW?

en: &Yes, use G711
ia: &Si, usa G711

en: &No, store uncompressed
ia: &No, immagazina non comprimite

en: File or selection too large
ia: File o selection troppo grande

en: WAV audio
ia: audio WAV

en: Generate 50% DC Level
ia: Genera nivello 50% DC

en: Generate 100% DC Level
ia: Genera nivello 100% DC

en: MinMax Pattern
ia: Patrono de MinMax

en: Generate Sawtooth Pattern
ia: Genera patrono de Dente de Serra

en: Verify Sawtooth Pattern
ia: Verifica patrono de Dente de Serra

en: Labels at Stripe borders
ia: Etiquettas  a margines de stria

en: Dump Window Hierarchy
ia: Extrahe Hierarchia de fenestra

en: Dump Meta Data
ia: Extrahe meta datos

en: Debug (%1)
ia: Cribra (debug) (%1)

[ctx: menu: /File/Save/Export to K3b Project...]
en: Export to K3b Project...
ia: Exporta a Projecto de K3b ...

[ctx: file type filter when exporting to K3b]
en: K3b project file (*.k3b)
ia: File de projecto de K3b  (*.k3b)

en: Only mono and stereo files can be used for an audio CD. You can either deselect some channels or export the file in a different file format that supports mono and stereo only (for example FLAC) and then try again.
ia: Solmente files mono e stereo pote esser usate per un CD audio. Tu pote o deselectionar alcun canales o exportar le file in un formato de file differente que supporta mono e stereo solmente (pro exemplo FLAC) e poste essaya novemente.

en: A K3b project file has been created and audio files have been exported.
    Should I start K3b and open the audio CD project now?
ia: Un file de projecto K3b ha essite create e files audio ha essite exportate.
    Io deberea startar K3b e aperir le projecto CD audio nunc?

[ctx: default entry of the list of placeholder patterns in the K3b export plugin (used for detecting title and artist from a label description)]
en: (auto detect)
ia: (Releva automaticamente)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpInputSettings)
en: Input Settings
ia: Preferentias de entrata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLabelFormat)
en: Format of Labels:
ia: Formato de etiquettas:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbLabelPattern)
en: <html><head/><body><p>Select a pattern for detecting title and artist from the text of a label.<br/>It currently understands the following placeholders:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%title] </span>title of the song</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%artist]</span> name of the artist</li></ul></body></html>
ia: <html><head/><body><p>Selectiona un patrono per relevar titulo e artista ab le texto de un etiquetta.<br/>Illo currentemente comprende le sequente substitutos:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%title] </span>titulo del canto</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%artist]</span> nomine del artista</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: If checked, <b>save only the blocks that overlap with the current selection</b>, otherwise the whole file. <br><i>Please note that this option is disabled if nothing is selected or the selection already covers the whole file.</i>
ia: Si marcate,<b>salveguarda solmente le blocos que imbrica le selection currente</b>, alteremente le file complete. <br><i>Pro favor nota que iste option es dishabilitate si nihil es selectionate o si le seletion ja coperi le file complete .</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: Use Selection only
ia: Usa solmente selection

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpOutputSettings)
en: Output Settings
ia: Preferentias de Exito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExportLocation)
en: Export Location:
ia: Location de exportation:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbExportLocation)
en: Specify where to place the exported sound files which are used for the tracks of the audio CD.
ia: Specifica ubi placiar le file de sono exportate que es usate per le tracias del CD audio.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbExportLocation)
en: Same Directory as K3b File
ia: Mesme directorio como file K3b

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbExportLocation)
en: Sub Directory
ia: Sub Directorio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOverwritePolicy)
en: Overwrite Policy:
ia: Politica de superscriber:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Select whether existing files are overwritten or new file names are used when exporting the files to use as tracks of the audio CD.
ia: Selectiona si le file existente es superscribite o nove nomines de file es usate quando exporta le files a usar como tracia del CD audio.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Overwrite Existing Files
ia: Superscribe files existente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Use new File Names
ia: Usa nove nomines de file

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbABR)
en: Average Bitrate Mode
ia: Modo de taxa de bits variabile

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbABR)
en: <b>Average Bitrate Mode</b><br>
    Bitrate is set to an average value,
    with optional upper and lower limit.
ia: <b>Modo de Rata de Bit Medie</b><br>
    Rata de Bit es fixate a un valor medie,
    con limite optional superior e inferior.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLowestBitrate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbBaseQuality)
en: lowest
ia: plus basse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbVBR)
en: Variable Bitrate Mode
ia: Modode taxa de bits variabile

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbVBR)
en: <b>Variable Bitrate Mode</b><br>
    The bitrate is selected by an average quality.
ia: <b>Modo de Rata de Bit Variabile</b><br>
    Le rata de bit es selectionate per un qualitate medie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighestBitrate)
en: highest
ia: plus alte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompressionNominalBitrate)
en: Nominal Bitrate
ia: Frequentia de bit Nominal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: Sample rate:
ia: Frequentia de exemplo:

en: Here you can select one of the predefined
    well-known sample rates or you can enter
    any sample rate on your own.
ia: Hic tu pote selectionar un del ratas de exemplo
    famose predefinite o tu pote entrar ulle rata de 
    exemplo per te mesme.

en: Select a resolution in bits in which the file
    will be saved.
ia: Selectiona un resolution in bits in le qual le file
    essera salveguardate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels)
en: Tracks:
ia: Bandas o Tracias:

en: Shows the number of tracks of the signal.
    You can add or delete tracks via the Edit menu.
ia: Monstra le numero de tracias del signal.
    Tu pote adder o deler tracias via le menu de edit.

en: Length:
ia: Longitude:

en: Shows the length of the file in samples
    and if possible as time.
ia: Monstra le longitude del files in exemplos
    e si possibile como tempore.

en: %1 (%2 samples)
ia: %1 (%2 Specimens)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtSourceBuffer)
en: %1 samples
ia: %1 Specimens

en: Yes
ia: Si

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FileInfoDlg)
en: File Info
ia: Info de file

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSamplesPerSecond_2)
en: samples per second
ia: exemplos per secunda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompression_2)
en: Encoding Mode:
ia: Modo de codification:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegIntensityStereo)
en: Intensity Stereo
ia: Intensitate Stereo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegCopyrighted)
en: yes
ia: si

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 4 to 31
ia: Bandas de 4 a 31

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 8 to 31
ia: Bandas de 8 a 31

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 12 to 31
ia: Bandas de 12 a 31

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 16 to 31
ia: Bandas de 15 a 31

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_content)
en: Content
ia: Contento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDate)
en: Select a date from the calendar.
ia: Selectiona un data ex le calendario.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDate)
en: Opens a dialog for selecting a date from the calendar.
ia: Aperi un dialogo pe selectionar undata ex le calendario.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDateNow) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDateNow)
en: Set the date to today.
ia: Fixa le data a hodie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDateNow)
en: &Today
ia: &Hodie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_author)
en: Author/Copyright
ia: Autor/Copyright

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Miscellaneous
ia: Miscellanea

en: You have changed the sample rate. Do you want to convert the whole file to the new sample rate or do you only want to set the rate information in order to repair a damaged file? Note: changing only the sample rate can cause "Mickey Mouse" effects.
ia: Tu ha cambiate le rata de exemplo. Tu vole converter le complete file a un nove rata de exemplo o tu vole solmente fixar le information de rata per raparar un file damnificate? Nota: cambiar solmente le rata de exemplo pote causar effectos de "Mickey Mouse".

en: &Convert
ia: &Converte

en: &Set Rate
ia: Fi&xa Taxa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btAdd)
en: &Add
ia: &Adde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btAuto)
en: auto-generate keywords
ia: parolas clave auto-generate

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btAuto)
en: <b>Auto-Generate Keywords</b><br>
    Create a list of keywords by going through all present file information and merge it with the current list of keywords.
ia: <b>Parolas clave auto-generate/b><br>
    Crea un lista de parolas claveper vader trans tote information de file presente e fusiona lo con le lista currente de parols clave.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, lstKeywords)
en: List of keywords.
ia: Lista de parolas clave.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectDateDlg)
en: Select Date
ia: Selectiona le Font

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GotoDlg)
en: Go to Position
ia: Vade a Position

en: Goto...
ia: Vade a...

en: Insert At...
ia: Inserta a...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LowPassDlg)
en: Low Pass
ia: Passa basse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox)
en: cutoff frequency
ia: frequentia de limine (cutoff)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox)
en: <b>cutoff frequency</b>
    Determines the highest audible frequency, higher
    frequencies will be cut off.
ia: <b>frequentia de limine</b>
    Determina le plus alte frequentia audibile, frequentias
    plus alte essera taliate.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewSigDlg)
en: New Signal
ia: Nove signal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbSampleRate)
en: <b>Sample rate</b><br>Here you can select one of the predefined well-known sample rates or you can enter any sample rate on your own.
ia: <b>Rata de exemplo</b><br>Ci tu pote selectionar un del famose predefinite ratas de exemplo o tu pote entrar ulle rata de exemplo per se mesme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSamplesPerSecond)
en: Samples per second
ia: Exemplos per secunda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBits)
en: Bit
ia: bit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: <b>Number of Tracks</b><br>Select a number of tracks of the new signal. If you are not sure now, you can add or delete tracks later in the program.
ia: <b>Numero de tracias</b><br>Selectiona un numero de tracias del nove signal. Si nunc tu non es secur, tu pote adder o deler tracias plus tarde in le programma.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbResolution)
en: <b>Resolution</b><br>Select a resolution in bits in which the file will be saved. However, Kwave always uses 24 bits as its own internal resolution to give the best results when processing the audio data.
ia: <b>Resolution</b><br>Selectiona un resolutin in bits in le qual le file essera salveguardate. Totevia, Kwave usa sempre 24 bits como su proprie resolution interne per dar le melior exitos quando processa le datos audio.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbTime)
en: Select this to set the length of the file by time
ia: Selectiona isto per fixar le longitude del file per tempore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTime)
en: Time
ia: Tempore

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: Select this to enter the number of samples directly
ia: Selectiona isto per entrar le numero de exemplos directemente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: Samples
ia: Specimen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMaximumSize_2_2)
en: Minimum
ia: Minime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: (File Size)
ia: (Grandor de file)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMaximumSize_3)
en: Maximum
ia: Maxime

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slideLength)
en: Sets the file size by the percentage of the possible maximum
ia: Fixa le grandor de file per le percentage del maximo possibile

en: (Resulting file size: %1 MB)
ia: (Grandor de file resultante: %1 MB)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NoiseDlg)
en: Add Noise
ia: Adde Ruito

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Mode
ia: Modo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: add a noise level by percentage
ia: dde un nivello deruito per percentage

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Adds a noise level given as a percentage relative to the maximum volume level.
    For example: "1 %", "15%" or "100%"
ia: Adde un nivello de ruito date como un percentage relative al nivello de volumine maxime.
    Pro exemplo: "1 %","15%" o "100%"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: add a noise level in dB
ia: adde nivello de ruito in dB.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: adds a noise level in logarithmic scale (decibel).
    For example: "-3 dB", "- 6 dB".
ia: adde un nivello de ruito in scala logarithmic (decibel).
    Pro exemplo: "-3 dB", "-6 dB".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Kwave::InvertableSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VolumeDlg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: Volume
ia: Volumine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: Noise Level
ia: Nivello de rumor

en: Normalize
ia: Normalisa

en: Analyzing volume level...
ia: Analysante nivello de volumine ...

en: Normalizing (%1 dB) ...
ia: Normalisar (%1 dB) ...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NotchFilterDlg)
en: Notch Filter
ia: Filtro de sectura

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: center frequency
ia: frequentia de centro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider)
en: <b>center frequency</b>
    Determines the center of the frequency range that
    should be removed.
ia: <b>frequentia de centro</b>
    Determina le centro del extension de frequentia que
    deberea esser removite.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox_2)
en: bandwidth
ia: largessa de banda

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox_2)
en: <b>bandwidth</b>
    Determines the width of the frequency range that
    should be removed.
ia: <b>largessa de banda</b>
    Determina le largessa del extension de frequentia que
    deberea esser removite.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PitchShiftDlg)
en: Pitch Shift
ia: Cambiamento de tono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Frequency:
ia: Frequentia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slFrequency) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbFrequency)
en: chopper frequency
ia: frequentia de hachatoria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slFrequency) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFrequency)
en: <b>chopper frequency</b><br>This setting determines how small the pieces of audio data are before they get processed by the pitch shift. If your audio data sounds interrupted, you might get better result with higher values.
ia: <b>frequentia de hachatoria</b><br>Iste configuration determina como parve pecias de datos audioes ante que illos ed processsate per le mover se de tono. Si tu datos audio sona interrupte, tu poterea obtener exito melior con un valor plus alte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Speed:
ia: Velocitate:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slSpeed) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Kwave::InvertableSpinBox, sbSpeed)
en: Speed
ia: Velocitate

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: change speed by percentage
ia: cambia velocitate de percentage

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Sets the speed to a relative percentage of the original speed.
    For example: "50 %", "75%" or "125%"
ia: Fixa le velocitate a un percentage relative delvelocitate original.
    Pro exemplo: "50 %","75%" o "125%"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: by Percentage
ia: per Percentage

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: change speed by a factor
ia: cambia velocitate per un factor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: Increments or decrements the speed by a factor.
    For example: "x1", "x2", "/ 4"
ia: Augmenta o diminue levelocitate per un factor.
    Per exemplo: "x1","x2","/4"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: by Factor
ia: per Factor

en: Default device
ia: Dispositivo predefinite

en: Null device
ia: Dispositivo Null

en: I/O error. Maybe the driver
    is not present in your kernel or it is not
    properly configured.
ia: Error de I/O. Forsan el driver non es
    presente in tu nucleo (kernel) o illo non es
    propriemente configurate.

en: The device is busy. Maybe some other application is
    currently using it. Please try again later.
    (Hint: you might find out the name and process ID of
    the program by calling: "fuser -v %1"
    on the command line.)
ia: Le dispositivo es occupate. Forsan alcun altere application
    lo es currentemente usante. Pro favor essaya novemente plus tarde.
    (Adjuta: tu poterea descoperir le nomine e le id de processo del
    programma per appellar: "fuser -v %1"
    sur le linea de commando.)

en: Opening the device '%1' failed: %2
ia: Falleva a aperir le dispositivo '%1': %2

en: Card %1:
ia: Carta %1:

en: Device %1:
ia: Dispositivo %1:

en: Subdevice %1:
ia: Subdispositivo %1:

en: DMIX plugin
ia: Plugin de DMIX

en: The device '%1' cannot be opened in the correct mode.
ia: Le dispositivo '%1' non pote esser aperite in le modo correcte.

en: %1 bits per sample are not supported
ia: %1 bits per exemplos non es supportate

en: %1 channels playback is not supported
ia: reproduction de canales %1 non es supportate

en: Playback rate %1 Hz is not supported
ia: Rata de reproduction %1 Hz non es supportate

en: Unusable buffer size: %1
ia: Grandor de buffer non usabile: %1

en: OSS playback device (dsp*)
ia: dispositivo de reproduction OSS (dsp*)

en: ALSA playback device (adsp*)
ia: Dispositivo de reproduction ALSA (adsp*)

en: Any device (*)
ia: Ulle dispositivo (*)

en: %1 channels are not supported, maximum is 255
ia: %1 canalesnon es supportate, maximo es 255

en: Connecting to the PulseAudio server failed.
ia: Connecter al servitor PulseAudio falleva.

en: The PulseAudio device '%1' is unknown or no longer connected
ia: Le dispositivo PulseAudio '%1' es incognite o non plus connectite

en: playback...
ia: Reproduce...

en: Failed to create a PulseAudio stream (%1).
ia: Falleva a crear un fluxo de PulseAudio (%1).

en: Failed to open a PulseAudio stream for playback (%1).
ia: Falleva a aperir un fluxo de PulseAudio per reproducer (%1).

en: (Use server default)
ia: (Usa servitor predefinite)

en: The audio device '%1' is unknown or no longer connected
ia: Le dispositivo audio '%1' es incognite o non plus connectite

en: PCM encoding is not supported
ia: Codificar PCM non es supportate

en: playback with %1 channels is not supported
ia: reproduce con %1 canales non es supportate

en: sample rate %1 Hz is not supported
ia: rata de exemplo %1 Hz non es supportate

en: integer sample format is not supported
ia: formato de exemplo integre nn es supportate

en: Opening the Qt Multimedia device '%1' failed
ia: Aperir le dispositivo de Qt Multimedia '%1' falleva

en: (mono)
ia: (Mono)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels)
en: (stereo)
ia: (Stereo)

en: (quadro)
ia: (Quadro)

en: Select Playback Device
ia: Selige dipositivo de reproducer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlayBackDlg)
en: Playback
ia: Reproduce

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Playback Settings
ia: Preferentias de reproducer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbDevice)
en: Playback device
ia: Dispositivo de reproducer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbDevice)
en: <b>Device:</b><p>This list shows a selection of some known playback devices suitable for the chosen playback method. If your device is not listed here, you can enter a device name on your own or search through the filesystem.</p>
ia: <b>Dispositivo:</b><p>Iste lista monstra un selection de alcun dispositivos de reproduction cognoscite apte per le methodo de reproduction seligite. Si tu dispositivo non es listate hic, tu pote insertar un nomine de dispositivo per te mesme o uncerca per le systema de file.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDevice) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: Search on the filesystem for a device
ia: Cerca un dispositivo in le systema de file

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDevice) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: <b>Select...</b><p>Choose a device name on the harddisk, if your device is not already listed in the list of devices.</p>
ia: <b>Selige...</b><p>Selige un nomine de dispositivo sur le disco fixe, si tu dispositivo non es ja listate in le lista de dispositivos.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbMethod)
en: Method or system used for playback
ia: Methodo o systema usate per reproducer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbMethod)
en: <b>Playback Method:</b><p>Choose a method or system used for
    playback. Depending on the compilation options you can select one of the following methods:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: The oldest linux implementation, capable of mono and stereo output. Deprecated since linux kernel 2.6, but still wide spread. Might collide with PulseAudio or other sound applications, only one application at a time can use OSS playback !</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Supercedes OSS, supports more features and more hardware. Might collide with other applications like OSS does, but has a plugin called <i>dmix</i> as a way out.</p>
    <p><b><i>PulseAudio</i></b>: The preferred way of doing playback in KDE. Multiple applications can play at the same time.</p>
ia: <b>Methodo de Reproduction:</b><p>Selige un methodo o un systema usate per
    reproducer. In dependentia del optiones de compilation tu pote seliger un del methodos sequente:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: Le plus vetere implementation de linux, capabile de exito mono e stereo output. Deprecate desde le kernel de linux 2.6, ma ancora largemente usate. Poterea collider con PulsAudio o altere applicationes de sono, solmente un application al vice pote usar reproduction con OSS !</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Supplanta OSS, supporta plus characteristicas e plus hardware. Poterea collider con altere applicationes como per OSS does, ma il ha un plugin appellate <i>dmix</i> como via de exito.</p>
    <p><b><i>PulseAudio</i></b>: Le modo preferite de facer reproduction in KDE. Applicationes multiple pote sonar almesme tempore.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Playback method:
ia: Methodo de reproducer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Device:
ia: Dispositivo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slBufferSize)
en: Size of the playback buffer in bytes
ia: Grandor del buffer de reproducer in bytes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slBufferSize)
en: <b>Buffer size:</b><p>Select a buffer size for the playback. You should set this number as small as possible to reduce the playback latency. The latency is the delay between user interface actions like starting/stopping playback, update of the playback position and the real sound output. If you encounter dropouts you should increase this setting a bit.</p>
ia: <b>Grandor de Buffer:</b><p>Selige un grandor de buffer per reproducer.Tu deberea fixar iste numero le plus parve possibile per reducer le latentia de reproduction. Le latentia ed le retardo inter le actiones de interfacie de usator como startar/stoppar reproduction, actualisar le position de reproduction e le exito real de sono. Si tu incontra dropouts (abandonamentos) tu deberea augmentar un pauc iste preferentia.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Buffer size:
ia: Grandor de buffer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bits per sample:
ia: Bits per exemplo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbBitsPerSample)
en: Playback resolution in bits per sample
ia: Resolution de reproduction inbits per exemplo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbBitsPerSample)
en: <b>Bits per sample:</b><p>Here you can select one of the bit resolutions your playback device supports. This is not necessarily the same resolution as in your audio file, Kwave dithers automatically from its internal resolution (24 bit) to the setting you specify. Higher resolutions mean better audio quality.</p>
ia: <b>Bits per exemplo:</b><p>Ci tu pote seliger un del resolutiones de bit que tu dispositivo de reproducer supporta. Isto non es necessarimente le mesme resolution de tu file audio, Kwave automaticamente hesita ex su resolution interne(24 bit) al preferentia que tu specifica. Resolutiones plus alte significa unaudio de melior qualitate.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: Number of channels: mono, stereo...
ia: Numero de canales: mono, stereo ...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: <b>Channels:</b><p>Number of channels used for playback. This does not necessarily have to be the same as the number of tracks in your current file. Kwave automatically mixes the tracks of your file to the channels you specify here. </p><p><i>For example:</i> If you have three tracks and set the playback to "stereo", the left channel will contain the first track + 50% of the second track, the right channel will also contain 50% of the second track and the third track.</p>
ia: <b>Canales:</b><p>Numero de canales usate per reproducer. Isto non necessarimente debe esser le mesme numerto de tracias in tu file currente. Kwave automaticamente misci le trcias de tu file al canales que tu specifica hic.</p><p><i>Pro exemplo:</i>Si tu ha tres tracias e fixa le reproduction a "stereo", le canal sinistre continera le primetracia + 50% del secunde tracia, le canal dextere anque continera le 50% del secunde tracia e le tertie tracia.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btTest)
en: Play a short test sound
ia: Sona un breve sono de test

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btTest)
en: <b>Test</b><p>Try to play a short sound using the current settings.</p><p><i>(Sorry, not implemented yet!)</i></p>
ia: <b>Test</b><p>Essaya a sonar un breve sono usante le preferentias currente.</p><p><i>(Desolate, non ancora impementate!)</i></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btTest)
en: &Test...
ia: &Essaya...

en: Please select a playback device first
ia: Pro favor selige in prime loco un dispositivo de reproduction.

en: Playback Test
ia: Test de reproduction

en: You should now hear a %1 Hz test tone.<br/><br/>(If you hear clicks or dropouts, please increase<br/>the buffer size and try again)
ia: Tu nunc deberea audir un tono de test de %1 Hz.<br/><br/>(si tu audi clicks o dropouts - clic o abandonos , pro favor tu augmenta<br/> le grandor de buffer e essaya novemente)

en: DSNOOP plugin
ia: Plugin de DSNOOP

en: OSS recording device (audio*)
ia: Dispositivo de registrar de OSS (audio*)

en: OSS recording device (dsp*)
ia: Dispositivo de registrar de OSS (dsp*)

en: ALSA recording device (adsp*)
ia: Dispositivo de registrar de ALSA (adsp*)

en: Kwave record
ia: Kwave registra

en: &Done
ia: &Facite

en: OSS record device (dsp*)
ia: Dispositivo de registro de OSS (dsp*)

en: ALSA record device (adsp*)
ia: Dispositivo ALSA de registrar (adsp*)

en: Select Record Device
ia: Selige Dispositivo de Registrar

en: Quadro
ia: (Quadro)

en: %1 tracks
ia: %1 tracias

en: %1 Hz
ia: %1Hz

en: Please check the source device settings...
ia: Pro favor verifica le preferentias de dispositivo fonte...

en: (empty)
ia: (Vacue)

en: Buffering...
ia: Ponente in buffer ...

en: Prerecording...
ia: Preregistrante...

en: Waiting for trigger...
ia: On expecta discatenator (trigger) ...

en: Recording...
ia: Registrante...

en: Paused
ia: In pausa

en: Done
ia: Facite

en: one day  | %1 days
ia[0]: un die
ia[1]: %1dies %1dies %1dies %1dies %1dies %1dies

en: one hour  | %1 hours
ia[0]: Un hora
ia[1]: %1 horas

en: one minute  | %1 minutes
ia[0]: un minuta
ia[1]: %1 minutas

en: and %1 second | and %1 seconds
ia[0]: e %1 secunda
ia[1]: e %1 secundas

en: %1 second | %1 seconds
ia[0]: %1 secunda
ia[1]: %1 secundas

[ctx: %1=days; %2=hours; %3=minutes; %4=seconds]
en: Waiting for start in %1%2%3%4...
ia: Attendente per startar in %1%2%3%4...

en: Length: %1
ia: Longitude: %1

en: (%1 samples)
ia: (%1 Specimens)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_record)
en: Recording
ia: Registrante

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpRecording)
en: Record Control
ia: Controlo de registrar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: Enable Pre-recording
ia: Habilita Pre-registrar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: When using <b>Pre-recording</b>, Kwave internally already records before the real recording starts. This feature is useful if you want to start recording already a few seconds before you press the record button. <i>(For example when recording from radio)</i>
ia: Quando on usa <b>Pre-Registrar</b>, Kwave ja registra internemente ante que le real registration initia. Iste characteristica es utile si tu vole startar a registrar ja un pauc secundas ante que tu pressa le button de registrar.<i>(Pro exemplo quando on registra ex le radio)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: Pre-record:
ia: Pre-registra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: Limit the recording time
ia: Limita le tempore de registrar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: If checked, the <b>Record time</b> is limited and recording will automatically stop when the selected time is reached.
ia: Si marcate, le <b>Tempore de registrar</b> es limitate e registrar stoppara automaticamente quando le tempore seligite es attingite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: Record &time:
ia: &Tempore de registrar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: Trigger level
ia: Nivello de discatenator (trigger)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: If the <b>Record trigger</b> is enabled, recording will start as soon as the volume of the input signal goes over the selected level.
ia: Si le <b>Discatenator de registrar</b> es habilitate, registrar initiaraquando le volumine del signal de entrata superara le nivello selectionate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: Record trigger:
ia: Discatenator (trigger) de registrar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btStop)
en: Stop Recording
ia: Stoppa Registrar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btPause)
en: Pause/Continue
ia: Pausa/Continua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: Start at a given date and time
ia: Initia a un data e tempore date

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: When checked, the recording will be started at the given date and time. Please note that if the time is in the past, the recording will be started immediately or as soon as the defined trigger level is reached (if enabled).
ia: Quando marcate, le registration essera startate al data e tempore date. Pro favor tu nota que si le tempore es in le passato, le registration essera startate immediatemente o quando le nivello de discatenator definite es attingite (si habilitte).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: Start &at:
ia: Initia &a:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_level) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpLevel)
en: Level
ia: Nivello

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelAmplify)
en: Amplify:
ia: Amplifica:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpFading)
en: Fading
ia: Dissolvente

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_format)
en: For&mat
ia: For&mato

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatSampleRate)
en: <b>Sample rate</b><br>Here you can select one of the predefined well-known sample rates that your sound card supports.
ia: <b>Rata de Exemplo</b><br>Hic tu pote seliger un del ratas de exempo (i.e. de specimen) famose que tu carta de sono supporta.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFormatTracks)
en: <b>Number of channels</b><br>Select a number of channels, e.g. for mono or stereo recording.
ia: <b>Numero de canales</b><br>Selige le numero de canales, p.ex. per registrar mono o stereo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatCompression)
en: <b>Compression</b><br>Here you can select one of the compression types if your audio hardware supports it.
ia: <b>Compression</b><br>Hic tu pote seliger un del typos de compression si tu hardware de audio lo supporta.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatSampleFormat)
en: <b>Sample format</b><br>Here you can select one of the sample formats that your audio hardware supports. This normally has no big influence on the result, so you can just leave it as it is.
ia: <b>Formato de exemplo</b><br>Ci tu pote seliger un del formatos de exemplo, i.e. specimen, que tu hardware audio supporta. Isto normalmente non ha un grande influentia sur le resultato, assi tu pote lassar lo assi como illo es.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSampleFormat)
en: Sample format:
ia: Formato de specimen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFormatResolution)
en: <b>Resolution</b><br>Select a resolution in bits in which the file will be recorded. Higher values give better quality but also more system load.
ia: <b>Resolution</b><br>Selige un resolution in bits in le qual le file essera registrate. Valore plus alte dara un qualitate melior maanque un cargo de systema major.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Buffer count:
ia: Computo de Buffer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbMethod)
en: Method or system used for recording
ia: Methodo o systema usate per registrar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbMethod)
en: <b>Recording method:</b><p>Choose a method or system used for
    recording. Depending on the compilation options you can select one of the following methods:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: The oldest linux implementation, only capable of mono and stereo input. Deprecated since linux kernel 2.6, but still wide spread.</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Supercedes OSS, supports more features and more hardware.</p>
ia: <b>Methodo de Registrar:</b><p>Selige un methodo o un systema usate per
    registrar. in dependentia del optiones de compilation tu pote seliger un del methodos sequente:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: Le plus vetere implementation de linux, solmente capabile de entrata mono e stereo. Deprecate desde del kernel de linux 2.6, ma ancor alargemente usate.</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Supplanta OSS, supporta plus characteristicas e plus hardware.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Recording method:
ia: Methodo de registrar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbDevice)
en: Recording device
ia: Dispositivo de registrar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbDevice)
en: <b>Device:</b><p>This list shows a selection of some known recording devices suitable for the chosen recording method. If your device is not listed here, you can enter a device name on your own or search through the filesystem.</p>
ia: <b>Dispositivo:</b><p>Iste lista monstra un selection de alcun dispositivos de registrar cognoscite adapte per le methodo de registrar seligite. Si tu dispositivo non es listate hic, tu pote insertar un nomine de dispositivo per te mesme o cercar per le systema de file.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: Selec&t...
ia: Selec&tiona...

note: i18n: ectx: property (text), widget (Kwave::TreeWidgetWrapper, listDevices)
en: Device
ia: Dispositivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_level_meter)
en: Level:
ia: Nivello:

en: Maybe your system lacks support for the corresponding hardware or the hardware is not connected.
ia: Forsan tu systema care de supporto pro le hardware correspondente o le hardware nn es connectite.

en: The audio device seems to be occupied by another application. Retrying...
ia: Le dispositivo audio sembla esser occupate per un altere application. Essayante de novo...

en: Some unexpected error happened (%1). You may try an other recording method or recording device.
ia: Alcun error impreviste occurreva (%1). Tu pote essayar un altere methodo o dispositivo de registrar.

[ctx: %1 = a device name]
en: Unable to open the recording device (%1)
ia: Incapace a aperir le dispositivo de registrar (%1)

en: %1 channels
ia: %1 Canales

en: %1 is not supported, using %2
ia: %1 non es supportate, on usa %2

en: Recording with %1 channel(s) failed, using %2 channel(s)
ia: Registrar con %1 canal(es) falleva, on usa %2 canal(es)

en: %1 Hz is not supported, using %2 Hz
ia: %1 Hz non es supportate, usante %2 Hz

en: %1 Hz failed, using %2 Hz
ia: %1 Hz falleva, usante %2 Hz

en: Compression '%1' not supported, using '%2'
ia: Compression '%1' non supportate, on usa '%2'

en: Compression '%1' failed, using '%2'.
ia: Compression '%1' falleva, on usa '%2'.

en: %1 bits per sample is not supported, using %2 bits per sample
ia: %1 bits per exemplo non es supportate, on usa %2 per exemplo

en: %1 bits per sample failed, using %2 bits per sample
ia: %1 bits per exemplo falleva, on usa %2 bits per exemplo

en: Sample format '%1' is not supported, using '%2'
ia: Formato de exemplo '%1' non es supportate, on usa '%2'

en: Sample format '%1' failed, using '%2'
ia: Formato de Exemplo (specimen) '%1' falleva, on usa '%2'

en: The current sample format is not supported!
ia: Le formato de exemplo (specimen) currente non es supportate!

en: The current compression type is not supported!
ia: Le typo de compression currente non es supportate!

en: Buffer overrun. Please increase the number and/or size of the record buffers.
ia: Buffer excedite (overrun). Pro favr tu augmenta le numero e/o le grandor del bufferes de registrar.

en: The recording device seems to be busy.
ia: Le dispositivo de registrar sembla esser occupate.

en: Reading from the recording device failed. Error number = %1 (%2)
ia: Leger ab le dispositivo de registrar falleva. Error numero = %1 (%2)

en: Reverse
ia: Revertite

en: Change sample rate
ia: Cambia rata de exemplo

en: Changing sample rate from %1 kHz to %2 kHz...
ia: Cambiar rata de exemplo ex %1 kHz a %2 kHz...

en: This would overwrite the following file(s): %1Do you really want to continue?
ia: Isto deberea superscriber le file(s) sequente: %1 Tu vermente vole continuar?

en: The following directories do not exist: %1Do you want to create them and continue?
ia: Le sequente directorios non existe: %1 Tu vole crear los e continuar?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: Save selection only
ia: Salveguarda solmente selection

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNumbering)
en: Numbering:
ia: Numeration:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Determines how the <b>numbering of the files</b> should happen:<ul>
    <li>Continue after the <b>highest index</b> that can be found, avoiding collisions with existing files</li>
    <li>Always start numbering from <b>one</b>, possibly colliding with already existing files</li>
    </ul>
ia: Determina como le <b>numeration del files</b> deberea occurrer:<ul>
    <li>Continua post le <b>indice plus alte</b> que pote esser trovate, evitante collisiones con files existente</li>
    <li>Sempre starta numerar ab <b>un</b>, possibilemente collidente con files ja existente</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Continue after highest index
ia: Continua post indice plus alte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Always start with 1, overwrite if necessary
ia: Sempre initia con 1, superscribe si necessari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, txtExample)
en: Example of the first file name that will be saved, using the file name pattern above and the numbering below
ia: Exemplo del prime nomine de file que essera salveguardate, usante le patromo de nomine de file in alto e le numeration a basso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExample)
en: Example:
ia: Exemplo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbPattern)
en: <p>Select the pattern that is used to create the filename of each saved block. It currently understands the following placeholders:</p>
    <ul>
    <li><tt><b>[%filename]</b></tt>name of the file, without the path</li>
    <li><tt><b>[</b>%<i>0</i></tt><i>N</i><tt><b>nr]</b></tt>the index of the file, optionally with leading zeroes (if <tt>'0</tt>' prepended) and optionally a fixed number of digits (<tt>N</tt>)</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>count]</b></tt>the number of files that will be saved</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>total]</b></tt>the highest index within the files that will be saved</li>
    </ul>
ia: <p>Selige le patrono que es usate a crear le nomine de file de cata bloco salveguardate. Illo currentemente intende le sequente substitutos:</p>
    <ul>
    <li><tt><b>[%filename]</b></tt>nomine del file, sin le percurso</li>
    <li><tt><b>[</b>%<i>0</i></tt><i>N</i><tt><b>nr]</b></tt>le indice del file, optionalmente con zeros ducente (si <tt>'0</tt>' preponite) eoptionalmente un numero fixate de digitos (<tt>N</tt>)</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>count]</b></tt>le nuemro de files que essera salveguardate</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>total]</b></tt>le indice plus alte intra le files que essara salveguardate</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPattern)
en: Filename pattern:
ia: Patrono de nomine de file:

en: Start
ia: Initia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectRangeDlg)
en: Select Range
ia: Selige extension

en: (resulting window size: %1)
ia: (grandor de fenestra resultante: %1)

en: Size of bitmap: %1x%2
ia: Grandor de bitmap: %1x%2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SonagramDlg)
en: Set FFT/Time Resolution Parameters
ia: Fixa FFT/Parametros de resolution de Tempore

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: display
ia: Monstrator

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbColor)
en: Use different colors for amplitude
ia: Usa colores differente per amplitude

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbColor)
en: Use colors
ia: Usa colores

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbGreyScale)
en: Use grayscale only for amplitude
ia: Usa scala de gris solmente per amplitude

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGreyScale)
en: Grayscale
ia: Scala de gris

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Update
ia: Actualisa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbTrackChanges)
en: Automatically update the sonagram <br>if the signal data has changed
ia: Actualisa automaticamente le graphico de sono (sonogramma)<br>se le datos de signal ha cambiate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTrackChanges)
en: On modifications
ia: Sur modificationes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbFollowSelection)
en: Automatically update the sonagram if the selection<br>has been enlarged, reduced or moved
ia: Actualisa automaticamente le graphico de sono (sonogramma) si le selection<br>ha essite aggrandite, reducite o movite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFollowSelection)
en: Follow selection
ia: Seque selection

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: FFT settings
ia: Preferntias de FFT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pointlabel)
en: Number of FFT points:
ia: Numero de punctos de FFT:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label2)
en: Window function:
ia: Function de fenestra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, windowtypebox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, windowtypebox)
en: Choose windowing function here.<br>
    If the transformation should stay reversible, use the type "None".
ia: Selige function de monstrar fenestras hic.<br>
    Si le transformation deberea  restar reversibile, usa le typo "Necun".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, pointbox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, pointbox)
en: <b>Number of FFT points:</b><p></p>Try to choose numbers with small prime factors,<br>
    if choosing big window sizes.<br>
    The computation will be much faster!
ia: <b>Numero de punctos de FFT:</b><p></p>Essaya a seliger numeros con parve factores prime,<br>
    si seliger grande dimensiones de fenestra.<br>
    Le computation essera plus rapide!

en: Sonagram
ia: Sonagram (graphico de sono)

en: &Sonagram
ia: &Sonagram (graphico de sono)

en: &Export to Bitmap...
ia: &Exporta a Bitmap...

en: &Close
ia: &Claude

en: Time: ------ ms
ia: Tempore: ------ ms

en: Frequency: ------ Hz
ia: Frequentia: ------ Hz

en: Time: 0 ms
ia: Tempore: 0 ms

en: Frequency: 0 Hz
ia: Frequentia: 0 Hz

en: Save Sonagram
ia: Salveguarda Sonagram (graphico de sono)

en: Sonagram of %1
ia: Sonagram (graphico de sono) %1

en: Time: %1
ia: Tempore: %1

en: Frequency: %1 Hz
ia: Frequentia: %1 Hz

en: Amplitude: %1%
ia: Amplitude: --- %1%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, StringEnterDlg)
en: Enter Command...
ia: Entra commando...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCommand)
en: Enter Command:
ia: Entra commando:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCommand)
en: please enter a text command here...
ia: pro favor inserta un commando de texto hic...

[ctx: menu: /Settings/Enter Command]
en: Enter Command
ia: Entra commando

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: change volume by factor
ia: cambia volumine per factor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: Increments or decrements the volume by a factor.
    For example: "x1", "x2", "/ 4"
ia: Augmenta o diminue le volumine per un factor.
    Pro exemplo: "x1", "x2", "/4"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: change volume by percentage
ia: cambia volumine per percentage

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Sets the volume to a relative percentage of the original level.
    For example: "50 %", "75%" or "125%"
ia: Fixa le volumine a un percentage relative del nivello original.
    Pro exemplo: "50 %", "75 %" o "125 %"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: change volume in dB
ia: cambia volumine in dB

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: Increments or decrements the volume in logarithmic scale (decibel).
    For example: "+3 dB", "+ 6 dB", "-3 dB".
ia: Augmenta o diminue le volumine in scala logarithmic (decibel).
    Pro exemplo: "+3 dB", "+6 dB", "-3 dB".

en: Silence
ia: Silentio
