libakonadi - en to km translation catalogue (284 entries)

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
km: %1 នៃ​ប្រភេទ %2

en: Agent identifier
km: គ្រឿង​សម្គាល់​ភ្នាក់​ងារ

en: Akonadi Agent
km: ភ្នាក់ងារ​របស់ Akonadi

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
km: រួចរាល់​

[ctx: @info:status]
en: Offline
km: ក្រៅបណ្ដាញ

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
km: ធ្វើសមកាលកម្ម...

[ctx: @info:status]
en: Error.
km: កំហុស ។

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​សម្រាំង​មូលដ្ឋាន​ ​៖ %1 ។

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
km: មិនអាច​ទៅ​យក​ធាតុ​នៅ​ក្នុង​របៀប​ក្រៅបណ្ដាញ​បាន​ទេ ។

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
km: ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ថត '%1'

en: The requested item no longer exists
km: គ្មាន​ធាតុ​ដែល​បាន​ទាមទារ​ទៀត​ឡើយ​​

en: No such collection.
km: គ្មាន​សម្រាំង​បែប​នេះ​ទេ ។​​

en: Found unresolved orphan collections
km: បាន​រក​ឃើញ​សម្រាំង​តែ​មួយ​​ដែល​មិន​ទាន់​ដោះស្រាយ

en: Did not find other item for conflict handling
km: កុំ​​រក​ធាតុ​ផ្សេង​ទៀត​ សម្រាប់​ដោះ​ស្រាយ​ការ​ប៉ះ​ទង្គិច​

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
km: មិន​អាច​ចូល​ដំណើរ​ការ​ចំណុច​ប្រទាក់​ D-Bus នៃ​ភ្នាក់​ងារ​ដែល​បាន​បង្កើត​ទេ ។

en: Agent instance creation timed out.
km: អស់​ពេល​ក្នុង​ការ​បង្កើត​​​​ភ្នាក់​ងារ​ ។

en: Unable to obtain agent type '%1'.
km: មិន​អាច​ទទួល​យក​ប្រភេទ​ភ្នាក់ងារ '%1' បាន​ឡើយ ។

en: Unable to create agent instance.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ធាតុ​ភ្នាក់ងារ​បាន​ឡើយ ។

en: Invalid collection instance.
km: ធាតុ​សម្រាំង​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ ។

en: Invalid resource instance.
km: ធាតុ​ធន​ធាន​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
km: មិន​អាច​​ទៅយក​​ចំណុច​ប្រទាក់ D-Bus សម្រាប់​ធន​ធាន '%1' បាន​ទេ​

en: Collection attributes synchronization timed out.
km: អស់​ពេល​​ធ្វើ​សម​កាល​កម្ម​គុណ​លក្ខណៈ​​​សម្រាំង​ ។

en: Invalid parent
km: មេ​ដែល​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​

en: Invalid collection
km: សម្រាំង​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​

en: Invalid collection given.
km: សម្រាំង​ដែល​ផ្ដល់​ឲ្យ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ ។​

en: No objects specified for moving
km: គ្មាន​វត្ថុ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​សម្រាប់​ការ​ផ្លាស់​ទី​​ឡើយ​

en: No valid destination specified
km: គ្មាន​ទិស​ដៅ​ត្រឹមត្រូវ​​​បាន​បញ្ជាក់

en: Invalid collection.
km: សម្រាំង​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: Cannot connect to the Akonadi service.
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​សេវា Akonadi បាន​ទេ ។

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
km: កំណែ​ពិធីការ​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Akonadi មិន​ឆប​គ្នា​ទេ ។ សូម​ប្រាកដ​ថា អ្នក​​បាន​ដំឡើង​កំណែ​ដែល​ឆបគ្នា ។

en: User canceled operation.
km: ប្រតិបត្តិការ​ត្រូវ​បាន​បោះបង់​ដោយ​អ្នកប្រើ ។

en: Unknown error.
km: កំហុស​ដែល​មិន​ស្គាល់ ។

en: Resource synchronization timed out.
km: អស់​ពេល​​ធ្វើ​សម​កាល​កម្ម​​ធន​ធាន ។​

en: Could not fetch root collection of resource %1.
km: មិន​អាច​ទៅ​ប្រមូល​យក​សម្រាំង​​ root នៃ​ធន​ធាន %1 បានទេ ។

en: No resource ID given.
km: គ្មាន​លេខ​សម្គាល់​ធនធាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​ឡើយ​ ។

en: Invalid resource identifier '%1'
km: គ្រឿង​សម្គាល់​ធនធាន​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ '%1'

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ធនធាន​លំនាំ​ដើម​តាម​រយៈ​ D-Bus ។​

en: Failed to fetch the resource collection.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទៅ​ប្រមូល​យក​​​សម្រាំង​ធនធាន ។

en: Timeout trying to get lock.
km: អស់​ពេល​ក្នុង​ការ​ព្យាយាម​ទទួល​យក​ការ​ជាប់​សោ ។

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្លាស់ទី​សម្រាំង​ធុងសំរាម សូម​បោះបង់​ប្រតិបត្តិការ​សម្អាត

en: Invalid items passed
km: បាន​ហុច​ធាតុ​ដែល​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid collection passed
km: បាន​ហុច​សម្រាំង​ដែល​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: No valid collection or empty itemlist
km: គ្មាន​សម្រាំង​ត្រឹមត្រូវ ឬ​បញ្ជី​ធាតុ​ទទេ

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
km: រក​មិន​ឃើញ​សម្រាំង​ដែល​បាន​ស្ដារ ឬ​មិន​មាន​ធនធាន​ដែល​បាន​ស្ដារ

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
km: ឈ្មោះ

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
km: មាន​កា​រជ្រើសរើស​គោលដៅ '%1' ដែល​មាន​ឈ្មោះ
     '%2' រួច​ហើយ ។

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
km: ឈ្មោះ​

en: Favorite Folders
km: ថត​សំណព្វ​

en: Total Messages
km: សារ​សរុប​

en: Unread Messages
km: សារ​មិន​ទាន់​អាន​

en: Quota
km: កូតា​

en: Storage Size
km: ទំហំ​ផ្ទុក​

en: Subfolder Storage Size
km: ទំហំ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ថត​រង

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
km: មិន​ទាន់​អាន​

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
km: សរុប​

[ctx: collection size]
en: Size
km: ទំហំ​

en: Unable to fetch item for index
km: មិន​អាច​ទៅ​ប្រមូល​យក​ធាតុ​សម្រាប់​លិបិក្រម​បាន​ឡើយ​​

en: Index is no longer available
km: លិបិក្រម​មិន​អាច​រក​បាន​ទៀត​ឡើយ​​

en: Payload part '%1' is not available for this index
km: ផ្នែក Payload  '%1' សម្រាប់​លិបិក្រម​នេះ​មិន​អាច​រក​បាន​ឡើយ​

en: No session available for this index
km: គ្មាន​សម័យ​​សម្រាប់​លិបិក្រម​នេះ​ឡើយ​

en: No item available for this index
km: គ្មាន​ធាតុ​សម្រាប់​លិបិក្រម​នេះ​ឡើយ​

en: Unnamed plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​គ្មាន​ឈ្មោះ

en: No description available
km: មិន​មាន​សេចក្ដី​អធិប្បាយ

en: &New Agent Instance...
km: ធាតុ​ភ្នាក់ងារ​ថ្មី​​...

en: &Delete Agent Instance
km: លុប​ធាតុ​​ភ្នាក់ងារ

en: &Configure Agent Instance
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ធាតុ​​ភ្នាក់ងារ

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
km: ធាតុ​ភ្នាក់ងារ​ថ្មី​

en: Could not create agent instance: %1
km: មិន​អាច​បង្កើត​ធាតុ​​ភ្នាក់ងារ​បាន​ទេ​ ៖​​ %1

en: Agent instance creation failed
km: បាន​បរាជ័យ​ការ​បង្កើត​ធាតុ​​ភ្នាក់ងារ​

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
km: លុប​ធាតុ​​ភ្នាក់ងារ​ឬ​ ?

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​លុប​ធាតុ​ភ្នាក់ងារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ឬ ?

en: minute | minutes
km[0]: នាទី

en: Retrieval
km: ដែល​ទៅ​យក​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inherit)
en: Use options from parent folder or account
km: ប្រើ​ជម្រើស​ពី​ថត​មេ​ ឬ​គណនី​​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, syncOnDemand)
en: Synchronize when selecting this folder
km: ធ្វើ​សម​កាល​កម្ម​ នៅ​ពេល​​ជ្រើស​ថត​នេះ​

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
km: មិនដែល

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
km: នាទី

note: i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, localParts)
en: Locally Cached Parts
km: ផ្នែក​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​មូលដ្ឋាន

[ctx: no cache timeout]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: Forever
km: ជានិច្ច

en: &New Subfolder...
km: ថត​រង​​ថ្មី...

en: Create a new subfolder under the currently selected folder
km: បង្កើត​ថត​រង​ថ្មី​នៅ​ក្រោម​ថត​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​​

[ctx: @title:window]
en: New Folder
km: ​ថត​ថ្មី

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
km: ឈ្មោះ​

en: Could not create folder: %1
km: មិន​អាច​បង្កើត​ថត ៖ %1

en: Folder creation failed
km: កា​រ​បង្កើត​ថត​បាន​បរាជ័យ

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
km: ទូទៅ

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
km[0]: វត្ថុ %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
km: ឈ្មោះ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
km: ប្រើ​រូបតំណាង​ផ្ទាល់ខ្លួន ៖

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
km: ថត

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
km: ស្ថិតិ

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
km: មាតិកា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: 0 objects
km: វត្ថុ ០

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
km: ទំហំ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: 0 Byte
km: ០ បៃ

en: No Folder
km: គ្មាន​ថត​

en: Open collection dialog
km: បើក​ប្រអប់​សម្រាំង

en: Modification Time
km: ពេលវេលា​កំណែប្រែ​

en: Flags
km: ទង់​

en: Attribute: %1
km: គុណ​លក្ខណៈ ៖​​ %1​

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
km: ប៉ះ​ទង្គិច​គុណភាព​ដោះស្រាយ​

en: Data
km: ទិន្នន័យ​

en: Starting Akonadi server...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Akonadi​...

en: Stopping Akonadi server...
km: កំពុង​បញ្ឈប់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ Akonadi​...

en: &Move Here
km: ផ្លាស់​ទី​នៅ​ទីនេះ​

en: &Copy Here
km: ចម្លង​នៅ​ទី​នេះ​

en: &Link Here
km: ភ្ជាប់​នៅ​ទី​នេះ​

en: C&ancel
km: បោះបង់​

en: Personal information management service is starting...
km: សេវា​គ្រប់គ្រង​ព័ត៌មាន​ផ្ទាល់ខ្លួន​កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​​...

en: Personal information management service is shutting down...
km: សេវា​គ្រប់គ្រង​ព័ត៌មាន​ផ្ទាល់ខ្លួន​កំពុង​បិទ​​...​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, notRunningPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notRunningDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not running. This application cannot be used without it.
km: សេវា​​គ្រប់គ្រង​ព័ត៌មាន​ផ្ទាល់ខ្លួនរបស់ Akonadi មិនកំពុង​​ដំណើរការ​ឡើយ​ ។ កម្ម​វិធី​នេះ​អាច​មិនត្រូវបាន​ប្រើ​ដោយ​គ្មានវា​។

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start
km: ចាប់​ផ្តើម​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, brokenPage)
en: The Akonadi personal information management framework is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
km: គ្រោងការណ៍​គ្រប់គ្រង​ព័ត៌មាន​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់ Akonadi មិន​អាច​ប្រតិបត្តិ​បានទេ ។
    ចុច​លើ "សេចក្ដី​លម្អិត..." ដើម្បី​ទទួល​ព័ត៌មាន​លម្អិត​​​អំពី​បញ្ហា​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brokenDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not operational.
km: សេវា​​គ្រប់គ្រង​ព័ត៌មាន​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់ Akonadi មិន​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន​ឡើយ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selfTestButton)
en: Details...
km: សេចក្ដី​លម្អិត​​...

en: Recent Folder
km: ថត​បច្ចុប្បន្ន

en: Save Report...
km: រក្សាទុក​របាយការណ៍...

en: Copy Report to Clipboard
km: ចម្លង​របាយការណ៍​ទៅ​ក្ដារតម្បៀតខ្ទាស់

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
km: កម្មវិធី​បញ្ជា​របស់​ QtSQL  '%1'  ត្រូវ​បាន​ទាម​ទារ​ដោយ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ Akonadi បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក​ ហើយ​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​លើ​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ។

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
km: កម្មវិធី​បញ្ជា QtSQL '%1' ត្រូវ​បានទាមទារការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​ Akonadi បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក ។
    កម្មវិធី​បញ្ជា​ខាងក្រោម​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង ៖ %2 ។
    សូម​ប្រាកដ​ថា​កម្មវិធី​បញ្ជា​ដែល​ត្រូវ​ការ​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង ។

en: Database driver found.
km: រក​ឃើញ​កម្មវិធី​បញ្ជា​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: Database driver not found.
km: រក​មិនឃើញ​កម្មវិធី​បញ្ជា​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: MySQL server executable not tested.
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ MySQL ដែលអាច​ប្រតិបត្តិ​បាន​មិនបានសាកល្បង​ទេ ។

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បច្ចុប្បន្ន​មិន​ទាមទារ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ MySQL ខាង​ក្នុង​ទេ ។

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
km: បច្ចុប្បន្ន​អ្នក​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ Akonadi ដើម្បី​ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ MySQL  '%1' ។
    សូម​ប្រាកដ​ថា​អ្នក​បាន​ដំឡើង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ MySQL   បាន​កំណត់​ផ្លូវ​ត្រឹម​ត្រូវ​ និង​សូម​ប្រាកដ​ថា​អ្នក​មាន​សិទ្ធិ​ក្នុង​ការ​អាន​ និង​ប្រតិបត្តិ​​ដែល​ចាំ​បាច់​​លើ​​ឯកសារ​ប្រតិបត្តិ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​ ។ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន​ជា​ធម្មតា​ហៅ​ថា  'mysqld' ទី​តាំង​របស់​វា​ខុស​គ្នា​អាស្រ័យ​ទៅ​លើ​ការចែក​ចាយ ។

en: MySQL server not found.
km: រកមិនឃើញ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ MySQL ។

en: MySQL server not readable.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ MySQL មិនអាច​​អាន ។

en: MySQL server not executable.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ MySQL មិនអាច​ប្រតិបត្តិបាន ។

en: MySQL found with unexpected name.
km: រក​ឃើញ​ MySQL ដែល​មានឈ្មោះ​ដែល​មិនបាន​រំពឹង​ទុក ។

en: MySQL server found.
km: រក​ឃើញ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ MySQL ។

en: MySQL server found: %1
km: រក​ឃើញ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ MySQL ៖ %1

en: MySQL server is executable.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ MySQL អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន ។

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​កា​រ​ប្រតិបត្តិ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ MySQL '%1' ដោយ​មាន​សារ​កំហុស​ដូច​ខាងក្រោម ៖ '%2'​

en: Executing the MySQL server failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្រតិបត្តិ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើរបស់​ MySQL ។

en: MySQL server error log not tested.
km: ​កំណត់ហេតុ​កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL មិន​បាន​សាកល្បង​ឡើយ​ ។

en: No current MySQL error log found.
km: រក​មិន​ឃើញ​កំណត់ហេតុ​កំហុស​របស់​ MySQL បច្ចុប្បន្ន ។

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ  MySQL ​មិន​បាន​រាយ​ការណ៍​ថា​មាន​កំហុស​កំឡុង​ពេល​ចាប់​ផ្ដើម​ ។​ កំណត់​ហេតុ​អាច​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​ក្នុង​​ '%1' ។

en: MySQL error log not readable.
km: កំណត់​ហេតុ​កំហុស​របស់​​ MySQL មិន​អាច​អាន​បាន​ទេ ។

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
km: រក​ឃើញ​ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ​កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL ប៉ុន្តែ​មិន​អាច​អាន​បានទេ ៖ %1

en: MySQL server log contains errors.
km: កំណត់​ហេតុ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL មានកំហុស ។

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
km: ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ​​កំហុស​របស់​ម៉ាស៊ីន​ប្រើ​របស់​ MySQL '%1' មាន​កំហុស ។

en: MySQL server log contains warnings.
km: កំណត់​ហេតុ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL មាន​ការ​ព្រមាន ។

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
km: ឯកសារ​កំណត់ហេតុ​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL '%1' មាន​ការ​ព្រមាន ។

en: MySQL server log contains no errors.
km: កំណត់ហេតុ​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL មិន​មាន​កំហុស​​ទេ ។

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
km: ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL '%1' មិន​មាន​កំហុស​ ឬ​ការ​ព្រមាន​ទេ ។

en: MySQL server configuration not tested.
km: កា​រ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​របស់​ MySQL មិន​បាន​សាកល្បង​ទេ ។

en: MySQL server default configuration found.
km: រក​ឃើញ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​លំនាំដើម​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL ទេ ។

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
km: រក​មិន​ឃើញ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​លំនាំដើម​សម្រាប់​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL និង​អាច​អាន​បាន​​នៅ %1 ។

en: MySQL server default configuration not found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​លំនាំដើម​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL ទេ ។

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​លំនាំដើម ​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ MySQL រក​មិន​ឃើញ ឬ​មិន​អាច​អាន​បាន ។ ពិនិត្យ​មើ​ល​ការ​ដំឡើង Akonadi របស់​អ្នក​​ថា​បាន​បញ្ចប់ ហើយ​អ្នក​មាន​សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​ដែល​ទាមទារ​​ទាំងអស់ ។

en: MySQL server custom configuration not available.
km: មិន​មាន​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ MySQL ឡើយ​។​

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
km: ​រក​មិន​ឃើញ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្ទាល់ខ្លួន​ សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ MySQL ឡើយ​​ ប៉ុន្តែ​​ជា​ជម្រើស​​​ ។

en: MySQL server custom configuration found.
km: រក​ឃើញ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្ទាល់ខ្លួន​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL ។

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
km: រក​ឃើញ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្ទាល់ខ្លួន​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL និង​អាច​អាន​បាន​នៅ %1

en: MySQL server custom configuration not readable.
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្ទាល់ខ្លួន​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL មិន​អាច​អាន​បាន​ឡើយ​ ។

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
km: រក​ឃើញ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្ទាល់ខ្លួន​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL នៅ​ %1 ប៉ុន្តែ​មិន​អាច​អាន​បានទេ ។ សូម​ពិនិត្យ​មើល​សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​របស់​អ្នក ។

en: MySQL server configuration not found or not readable.
km: រក​មិន​ឃើញ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL ឬ​​មិន​អាច​អាន​បាន​ឡើយ​ ។

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
km: រក​មិន​ឃើញ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL ឬ​មិន​អាច​អាន​បាន​ឡើយ​ ។

en: MySQL server configuration is usable.
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL អាច​ប្រើ​បាន ។

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
km: រក​​ឃើញ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ MySQL នៅ​ %1 និង​អាច​អាន​បាន ។

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​​ PostgreSQL  បាន​ឡើយ​ ។​​

en: PostgreSQL server found.
km: រក​ឃើញ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​​ PostgreSQL ឡើយ​  ។​

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
km: រក​ឃើញ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​  PostgreSQL ឡើយ​ ហើយ​ការ​តភ្ជាប់​កំពុង​តែ​ដំណើរការ​ ។

en: akonadictl not found
km: រក​មិន​ឃើញ akonadictl

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
km: កម្មវិធី 'akonadictl' ត្រូវ​ការ​ឲ្យ​ចូល​ដំណើរការ​នៅ​ក្នុង $PATH ។ សូម​ប្រាកដ​ថា អ្នក​បាន​ដំឡើង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ Akonadi  ហើយ​ ។

en: akonadictl found and usable
km: រក​ឃើញ akonadictl និង​អាច​ប្រើ​បាន

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
km: កម្មវិធី​ '%1' ដែល​ត្រូវ​ត្រួត​ពិនិត្យ​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​​ Akonadi ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​ ហើយ​អាច​ត្រូវ​ប្រតិបត្តិ​ដោយ​ជោគ​ជ័យ ។
    លទ្ធផល ​៖
    %2

en: akonadictl found but not usable
km: រក​ឃើញ​ akonadictl ប៉ុន្តែ​មិន​អាច​ប្រើ​​បាន

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
km: កម្មវិធី​ '%1' ដែល​ត្រូវ​ត្រួត​ពិនិត្យ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​​ Akonadi ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ ប៉ុន្តែ​មិន​អាច​ត្រូវ​ប្រតិបត្តិ​ដោយ​ជោគ​ជ័យ​ឡើយ​ ។
    លទ្ធផល​ ៖
    %2
    សូម​ប្រាកដ​ថា​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ Akonadi ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​យ៉ាង​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
km: ដំណើរ​ការ​នៃ​វត្ថុ​បញ្ជា​របស់​ Akonadi ត្រូវ​​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ​នៅ​ D-Bus ។

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
km: ដំណើរការ​​នៃ​វត្ថុ​បញ្ជា​របស់​ Akonadi ត្រូវ​បាន​ចុះឈ្មោះ​នៅ D-Bus ដែល​ជា​ទូទៅ​បង្ហាញ​ថា​វា​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន ។

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
km: ដំណើរការ​នៃ​វត្ថុ​បញ្ជា​របស់​ Akonadi មិន​បាន​ចុះឈ្មោះ​នៅ D-Bus ឡើយ ។

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
km: ដំណើរការ​​នៃ​វត្ថុ​បញ្ជា​របស់​​ Akonadi មិន​ត្រូវ​បាន​ចុះឈ្មោះ​នៅ​ D-Bus ដែល​ជា​ទូទៅ​មានន័យ​ថា​វា​​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ចាប់ផ្ដើម​ ឬ​ជួប​ប្រទះ​កំហុស​ធ្ងន់ធ្ងរ​នៅ​​ខណៈ​ពេល​ដែល​​ចាប់ផ្ដើម​ឡើយ​ ។

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
km: ដំណើរការ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Akonadi បាន​ចុះឈ្មោះ​នៅ D-Bus ។

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
km: ដំណើរការ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Akonadi ត្រូវ​បាន​ចុះឈ្មោះ​នៅ D-Bus ដែល​ជា​ទូទៅ​បង្ហាញ​ថា​វា​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន ។

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
km: ដំណើរការ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Akonadi មិន​បាន​ចុះឈ្មោះ​នៅ D-Bus ទេ ។

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
km: ដំណើរការ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Akonadi មិន​ត្រូវ​​បាន​ចុះឈ្មោះ​នៅ​ D-Bus ដែល​ជា​ទូទៅ​មាន​ន័យ​ថា​វា​មិន​ត្រូ​វ​បាន​ចាប់ផ្ដើម ឬ​ជួប​ប្រទះ​កំហុស​ធ្ងន់ធ្ងរ​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម ។

en: Protocol version check not possible.
km: មិន​អាច​ពិនិត្យ​មើល​កំណែ​របស់​ពិធីការ​បាន​ទេ ។

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
km: ដោយ​គ្មានការ​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ វា​មិនអាច​ពិនិត្យ​មើល​កំណែ​ពិធីការ​ត្រូវ​តាម​បំណង​បាន​ទេ ។

en: Server protocol version is too old.
km: កំណែ​ពិធីការ​ម៉ាស៊ីន​​បម្រើ​ចាស់​ពេក ។

en: Resource agents found.
km: រក​ឃើញ​ភ្នាក់ងារ​ធនធាន ។

en: At least one resource agent has been found.
km: យ៉ាង​ហោច​ណាស់​មាន​ភ្នាក់​ងារ​​ធន​ធាន​មួយ​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ ។​

en: No resource agents found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ភ្នាក់ងារ​ធនធាន ។

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
km: រក​មិន​ឃើញ​ភ្នាក់ងារ​ធនធាន​របស់​ Akonadi មិន​អាច​ប្រើ​ដោយ​គ្មាន​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​មួយ​នោះ​ទេ ។ តាម​ធម្មតា​វា​មាន​ន័យ​ថា​គ្មាន​ភ្នាក់ងារ​ធនធាន​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង ឬ​​មាន​បញ្ហា​ក្នុង​កា​រ​រៀបចំ ។ ផ្លូវ​ដូច​ខាងក្រោម​ត្រូវ​បាន​ស្វែងរក ៖ '%1' ។ អថេរ​បរិស្ថាន XDG_DATA_DIRS ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ '%2' សូម​ប្រាកដ​ថា វា​រួម​មាន​ផ្លូវ​ទាំងអស់​ដែល​ភ្នាក់ងារ​របស់​ Akonadi ត្រូវ​បាន​ដំឡើង ។

en: No current Akonadi server error log found.
km: រក​មិន​ឃើញ​កំណត់​ហេតុ​កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ Akonadi បច្ចុប្បន្ន​ទេ ។

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​​ Akonadi ​មិន​បាន​រាយការណ៍​កំហុស​ណា​មួយ​ក្នុង​កំឡុង​ពេល​នៃ​ការ​ចាប់ផ្ដើម​​​បច្ចុប្បន្ន​របស់​វា​ទេ ។​

en: Current Akonadi server error log found.
km: រក​ឃើញ​​កំណត់​ហេតុ​កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​​ Akonadi បច្ចុប្បន្ន ។​

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​​ Akonadi ​មិន​បាន​រាយការណ៍​កំហុស​ក្នុង​កំឡុង​ពេល​​នៃ​ការ​ចាប់ផ្ដើម​​បច្ចុប្បន្ន​របស់​វា​ទេ ។ កំណត់​ហេតុ​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​ក្នុង​ %1 ។​

en: No previous Akonadi server error log found.
km: រក​មិនឃើញ​កំណត់ហេតុ​កំហុស​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​របស់ Akonadi ពី​មុន ។

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ Akonadi មិនបាន​រាយការណ៍​ថា​មាន​កំហុស​ក្នុង​អំឡុង​ពេល​ចាប់ផ្ដើម​ពីមុន​របស់​វា​ទេ ។

en: Previous Akonadi server error log found.
km: រក​ឃើញ​កំណត់​ហេតុ​កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ Akonadi មុន ។

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​​ Akonadi បាន​រាយការណ៍​​កំហុស​កំឡុង​​ពេល​ការ​ចាប់​ផ្ដើម​ឡើង​​​ពី​មុន​ ។ ​ កំណត់​ហេតុ​អាច​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​ក្នុង​ %1 ។

en: No current Akonadi control error log found.
km: រក​មិន​ឃើញ​កំណត់ហេតុ​កំហុស​នៃ​វត្ថុ​បញ្ជា​របស់​ Akonadi បច្ចុប្បន្ន​ទេ ។

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
km: ដំណើរការ​នៃ​វត្ថុ​បញ្ជា​របស់​ Akonadi មិន​បាន​រាយការណ៍​ថា​មាន​កំហុស​កំឡុង​ពេល​​​ចាប់ផ្ដើម​ឡើង​បច្ចុប្បន្ន​របស់​វា​ទេ ។

en: Current Akonadi control error log found.
km: រក​ឃើញ​កំណត់​ហេតុ​កំហុស​នៃ​វត្ថុ​បញ្ជា​របស់​ Akonadi បច្ចុប្បន្ន ។

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
km: ដំណើរការ​នៃ​វត្ថុ​បញ្ជា​របស់​ Akonadi ​​បាន​រាយការណ៍​ថា​មាន​កំហុស​កំឡុង​​ពេល​​​ចាប់ផ្ដើម​​បច្ចុប្បន្ន​​របស់​វា​ទេ ។ កំណត់ហេតុ​អាច​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​ក្នុង​ %1 ។

en: No previous Akonadi control error log found.
km: រក​មិន​ឃើញ​កំណត់ហេតុ​កំហុស​នៃ​វត្ថុ​បញ្ជា​របស់​ Akonadi ពី​មុន ។

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
km: ដំណើរការ​នៃ​វត្ថុ​បញ្ជា​របស់​ Akonadi មិន​បាន​រាយការណ៍​​ថា​មាន​កំហុស​ក្នុង​អំឡុង​ពេល​ចាប់ផ្ដើម​​​ពី​មុន​របស់​វា​ទេ ។

en: Previous Akonadi control error log found.
km: រក​ឃើញ​​កំណត់​ហេតុ​កំហុស​នៃ​វត្ថុ​បញ្ជា Akonadi ពី​មុន ។

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
km: ដំណើរ​ការ​នៃ​វត្ថុ​បញ្ជា​របស់​ Akonadi បាន​រាយការណ៍​​ថា​មាន​កំហុស​កំឡុង​ពេល​ចាប់​ផ្ដើម​​​ពី​មុន​របស់​វា ​។ កំណត់​ហេតុ​អាច​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​​​ក្នុង​ %1 ។

en: Akonadi was started as root
km: Akonadi បាន​ចាប់​ផ្ដើម​​ជា​ root

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
km: ការ​ដំណើរ​ការ​កម្មវិធី​ប្រឈម​មុខ​អ៊ីនធឺណិត​ជា​​ root/administrator ដែល​ឃើញ​ថា​អ្នក​ត្រូវ​មាន​ហានិភ័យ​​​សុវត្ថិភាព​ជាច្រើន​ ។ MySQL  បាន​ប្រើ​ដោយ​ការដំឡើង​​ Akonadi នេះ​ នឹង​មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ខ្លួន​វា​ដំណើរការ​ជា​ root ដើម្បី​ការពារ​អ្នក​ពី​​ហានិភ័យ​ទាំងនេះ​​ ។

en: Akonadi is not running as root
km: Akonadi មិន​កំពុង​ដំណើរការ​ជា​​ root ឡើយ​

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
km: Akonadi  មិន​កំពុង​ដំណើរ​ការ​ក្នុងនាម​​ជា​អ្នក​ប្រើ​ root/administrator ដែល​រៀបចំ​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​​ សម្រាប់​ប្រព័ន្ធ​ដែល​ដែល​មាន​សុវត្ថិភាព​ទេ​ ។​

en: Save Test Report
km: រក្សា​ទុក​របាយការណ៍​សាកល្បង​

en: Could not open file '%1'
km: មិនអាច​បើក​ឯកសារ '%1'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introductionLabel)
en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
km: កំហុស​មួយ​បាន​កើត​ឡើង​អំឡុង​ពេល​ចាប់ផ្ដើម​ម៉ាស៊ីនបម្រើ Akonadi ។ ការ​សាកល្បង​ដោយ​ខ្លួន​ឯង​ដូច​ខាងក្រោម​ត្រូវ​បានគិតថា​​​ ដើម្បីជួយតាមដាន​ និង​ដោះស្រាយ​បញ្ហា​នេះ ​​។ នៅពេល​ស្នើ​សុំ​កា​រគាំទ្រ ឬ​រាយការណ៍​កំហុស តែងតែ​រួម​បញ្ចូល​របាយការណ៍​នេះ​ជា​និច្ច ។.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: &New Folder...
km: ថត​ថ្មី...

en: New
km: ថ្មី​

en: Delete
km: លុប​

en: Synchronize
km: ធ្វើ​សម​កាល​កម្ម​

en: Folder &Properties
km: លក្ខណសម្បត្តិ​ថត​

en: Properties
km: លក្ខណសម្បត្តិ​

en: &Paste
km: បិទភ្ជាប់

en: Paste
km: បិទភ្ជាប់​

en: Manage Local &Subscriptions...
km: គ្រប់​គ្រង​ការ​ជាវ​ប្រចាំ​ជា​មូលដ្ឋាន​...

en: Manage Local Subscriptions
km: គ្រប់​គ្រង​ការ​ជាវ​ប្រចាំ​ជា​​មូលដ្ឋាន​​...

en: Add to Favorite Folders
km: បន្ថែម​ទៅ​ថត​សំណព្វ​

en: Add to Favorite
km: បន្ថែម​ទៅកាន់​សំណព្វ​

en: Remove from Favorite Folders
km: យក​ចេញ​ពី​ថត​សំណព្វ​

en: Remove from Favorite
km: យក​ចេញ​ពី​​សំណព្វ

en: Rename Favorite...
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​សំណព្វ...

en: Rename
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​

en: Copy Folder To...
km: ចម្លង​ថត​ទៅ...​

en: Copy To
km: ចម្លង​ទៅកាន់​

en: Copy Item To...
km: ចម្លង​ធាតុ​ទៅ...​

en: Move Item To...
km: ផ្លាស់​ទី​ធាតុ​ទៅ...​

en: Move To
km: ផ្លាស់ទី​ទៅកាន់​

en: Move Folder To...
km: ផ្លាស់​ទី​ថត​ទៅ...​

en: Cut
km: កាត់​

en: Create Resource
km: បង្កើត​ធនធាន​

en: &Resource Properties
km: លក្ខណ​សម្បត្តិ​ធនធាន​

en: Work Offline
km: កិច្ច​ការ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: &Synchronize Folder Recursively
km: ធ្វើ​សម​កាល​កម្ម​ថត​ដោយ​​សរសេរ​ជាន់​ឡើង​វិញ

en: Synchronize Recursively
km: ធ្វើ​សម​កាល​កម្ម​ដោយ​សរសេរ​ជាន់​ឡើង​វិញ​

en: &Move Folder To Trash
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​ធុងសំរាម

en: Move Folder To Trash
km: ផ្លាស់ទី​ថត​ទៅ​ធុងសំរាម

en: &Move Item To Trash
km: ផ្លាស់ទី​ធាតុ​ទៅ​ធុងសំរាម

en: Move Item To Trash
km: ផ្លាស់ទី​ធាតុ​ទៅ​ធុងសំរាម

en: &Restore Folder From Trash
km: ស្ដារ​ថត​ពី​ធុងសំរាម

en: Restore Folder From Trash
km: ស្ដារ​ថត​ពី​ធុងសំរាម

en: &Restore Item From Trash
km: ស្ដារ​ធាតុ​ពី​ធុងសំរាម

en: Restore Item From Trash
km: ស្ដារ​ធាតុ​ពី​ធុងសំរាម

en: &Restore Collection From Trash
km: ស្ដារ​សម្រាំង​ពី​ធុងសំរាម

en: Restore Collection From Trash
km: ស្ដារ​សម្រាំង​ពី​ធុងសំរាម

en: &Synchronize Favorite Folders
km: ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ថត​សំណព្វ

en: Synchronize Favorite Folders
km: ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ថត​សំណព្វ

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
km[0]: ចម្លង​ថត %1

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
km[0]: ចម្លង​ធាតុ %1

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
km[0]: លុប​ធាតុ %1

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
km[0]: លុប​ធនធាន​​ %1

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
km[0]: ធ្វើ​សម​កាល​កម្ម​ធនធាន​​ %1

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
km[0]: ចម្លង​ថត %1​

en: Copy Item | Copy %1 Items
km[0]: ចម្លង​ធាតុ %1​

en: Cut Item | Cut %1 Items
km[0]: កាត់​ធាតុ %1 ​

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
km[0]: កាត់​ថត %1 ​

en: Delete Item | Delete %1 Items
km[0]: លុប​ធាតុ %1​

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
km[0]: លុប​ថត​​ %1

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
km[0]: ធ្វើ​​សម​កាលកម្ម​ថត​​ %1

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
km[0]: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ថត '%1' និង​ថត​រង​របស់​វា​ទាំងអស់​ឬ ?​

[ctx: @title:window]
en: Delete folder? | Delete folders?
km[0]: លុប​ថត​ឬ​ ?​​

en: Could not delete folder: %1
km: មិន​អាច​លុប​ថត ៖ %1

en: Folder deletion failed
km: កា​រលុបថត​បាន​បរាជ័យ

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
km: លក្ខណ​សម្បត្តិ​នៃ​ថត​ %1​

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
km[0]: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ធាតុ​​ %1 ឬ​ ?

[ctx: @title:window]
en: Delete item? | Delete items?
km[0]: លុប​​ធាតុ​ឬ​ ?

en: Could not delete item: %1
km: មិន​អាច​លុប​ថត ៖ %1​

en: Item deletion failed
km: បាន​បរាជ័យ​ការ​លុប​ធាតុ​

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​សំណព្វ​

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖​​

[ctx: @title:window]
en: New Resource
km: ធនធាន​ថ្មី​

en: Could not create resource: %1
km: មិន​អាច​បង្កើត​ធនធាន​ ៖​​ %1 បាន​ឡើយ​

en: Resource creation failed
km: បាន​បរាជ័យ​ការ​បង្កើត​ធនធាន​

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
km[0]: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​លុប​ធនធាន​​ %1 ឬ ?

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
km[0]: លុប​ធនធាន​ឬ​ ?

en: Could not paste data: %1
km: មិនអាច​បិទភ្ជាប់​​ទិន្នន័យ ៖ %1

en: Paste failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បិទភ្ជាប់

en: We can not add "/" in folder name.
km: យើង​មិន​អាច​បន្ថែម "/" ទៅ​ក្នុង​ឈ្មោះ​ថត​បាន​ទេ ។

en: Create new folder error
km: បង្កើត​កំហុស​ថត​ថ្មី

en: Account "%1" is offline
km: គណនី "%1" នៅ​ក្រៅបណ្ដាញ

en: Move to This Folder
km: ផ្លាស់​ទី​​ទៅ​​ថត​នេះ

en: Copy to This Folder
km: ចម្លង​ទៅ​ថត​នេះ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
km: ស្វែងរក ៖​
