libgda - en to gl translation catalogue (2053 entries)

note: title
en: Data Sources
gl: Orixes dos datos

en: Configured data sources in the system
gl: Orixes de datos configuradas no sistema

en: Data sources are the means by which database connections are identified: all the information needed to open a connection to a specific database using a 'provider' is referenced using a unique name.
gl: As orixes de datos son a forma mediante a cal se identifican as conexións a bases de datos: úsase un nome único para referirse a toda a información necesaria para abrir unha conexión a unha base de datos específica empregando un «provedor».

en: Are you sure you want to remove the data source '%s'?
gl: Ten certeza de que desexa retirar a orixe de datos «%s»?

en: Data source removal confirmation
gl: Confirmación da eliminación da orixe de datos

note: create the dialog
en: Data Source Properties
gl: Propiedades da orixe de datos

en: Test
gl: Proba

en: Browse
gl: Examinar

en: Change the data source properties (the name can't be modified).
gl: Cambiar as propiedades da orixe de datos (non se pode cambiar o nome).

en: For information only, this data source is a system wide data source
    and you don't have the permission change it.
gl: Só para informar, esta orixe de datos é unha orixe de datos para
    todo o sistema e non ten permisos para cambiala.

en: Login for %s
gl: Inicio de sesión para %s

en: Connection successfully opened!
gl: Conexión aberta correctamente!

en: Could not open connection
gl: Non foi posíbel abrir a conexión

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Could not execute browser program
gl: Non foi posíbel executar o programa do examinador

note: FIXME: add a notice somewhere in the UI
en: No detail
gl: Sen detalles

en: Database access control center
gl: Centro de control de acceso a bases de datos

en: Configure your database access environment
gl: Configure o contorno de acceso a bases de datos

en: Missing mandatory information, to create database
gl: Falta información obrigatoria para crear a base de datos

en: Error creating database: %s
gl: Produciuse un erro ao crear a base de datos: %s

en: New data source definition
gl: Definición de nova orixe de datos

en: This assistant will guide you through the process of creating a new data source, and optionally will allow you to create a new database.
    
    Just follow the steps!
gl: Este asistente guiarao a través do proceso de creación dunha nova orixe de datos, e opcionalmente, daralle a opción de crear unha nova base de datos.
    
    Simplemente siga os pasos.

en: Add a new data source...
gl: Engadir unha nova orixe de datos...

en: The following fields represent the basic information items for your new data source. Mandatory fields are marked with a star. To create a local database in a file, select the 'SQLite' type of database.
gl: Os seguintes campos representan os elementos de información básica da nova orixe de datos. Os campos obrigatorios están marcados cunha estrela.
    Para crear unha base de datos local nun ficheiro, seleccione o tipo de base de datos «SQLite».

en: Data source name
gl: Nome da orixe de datos

en: System wide data source:
gl: Orixe de datos para todo o sistema

en: Database type
gl: Tipo de base de datos

en: Description:
gl: Descrición:

en: General Information
gl: Información xeral

en: This page lets you choose between using an existing database or to create a new database to use with this new data source
gl: Esta páxina permítelle escoller entre usar unha base de datos xa existente ou crear unha nova base de datos que usará esta nova orixe de datos

en: Create a new database:
gl: Crear unha nova base de datos:

en: Create a new database?
gl: Desexa crear unha nova base de datos?

en: The following fields represent the information needed to create a new database (mandatory fields are marked with a star).This information is database-specific, so check the manual for more information.
gl: Os seguintes campos representan a información necesaria para crear unha nova base de datos (os campos obrigatorios están marcados cunha estrela). Esta información é específica da base de datos, así que consulte o manual para obter máis información.

en: New database definition
gl: Definición de nova base de datos

en: The following fields represent the information needed to open a connection (mandatory fields are marked with a star). This information is database-specific, so check the manual for more information.
gl: Os seguintes campos representan a información necesaria para abrir unha conexión (os campos obrigatorios están marcados cunha estrela). Esta información é específica da base de datos, así que consulte o manual para obter máis información.

note: connection's spec
en: Connection's parameters
gl: Parámetros da conexión

en: The following fields represent the authentication information needed to open a connection.
gl: Os seguintes campos representan a información de autenticación necesaria para abrir unha conexión.

en: Authentication parameters
gl: Parámetros de autenticación

en: All information needed to create a new data source has been retrieved. Now, press 'Apply' to close this dialog.
gl: Obtívose toda a información necesaria para crear unha nova orixe de datos. Prema en «Aplicar» para pechar este diálogo.

en: Ready to add a new data source
gl: Listo para engadir unha nova orixe de datos

en: Data source _name:
gl: _Nome da orixe de datos:

en: _System wide data source:
gl: Orixe de datos do _sistema

en: _Provider:
gl: _Provedor:

en: _Description:
gl: _Descrición:

en: <span foreground='red'>The database provider used by this data source is not available,
    editing the data source's attributes is disabled</span>
gl: <span foreground='red'>O provedor de bases de datos que usa esta orixe de datos
    non está dispoñíbeis, polo que se desactivou a modificación dos atributos da orixe de datos</span>

note: connection's authentication
en: Authentication
gl: Autenticación

en: Connection opening
gl: Apertura de conexión

en: Fill in the following authentication elements
    to open a connection
gl: Cubra os seguintes elementos de autenticación
    para abrir unha conexión

en: No authentication required,
    confirm connection opening
gl: Non se require autenticación,
    confirme a apertura da conexión

en: Error:
gl: Erro:

en: Could not declare new data source
gl: Non foi posíbel declarar unha nova orixe de datos

en: No valid data source info was created
gl: Non se creou ningunha información válida sobre a orixe de datos

en: Database access services for the GNOME Desktop
gl: Servizos de acceso a bases de datos para o escritorio GNOME

en: _Data source
gl: _Orixe de datos

en: Database
gl: Base de datos

en: _Close
gl: _Pechar

en: Close this window
gl: Pechar esta xanela

en: _New datasource
gl: _Nova orixe de datos

en: Create new data source
gl: Engadir unha nova orixe de datos

en: _Delete datasource
gl: _Eliminar orixe de datos

en: Delete selected data source
gl: Eliminar a orixe de datos seleccionada

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: Edit properties for selected data source
gl: Editar as propiedades da orixe de datos seleccionada

en: _About
gl: _Sobre

en: About
gl: Sobre

en: About GNOME-DB
gl: Sobre GNOME-DB

note: title
en: Providers
gl: Provedores

en: Installed providers
gl: Provedores instalados

en: Providers are addons that actually implement the access to each database using the means provided by each database vendor.
gl: Os provedores son complementos que implementan o acceso a cada base de datos usando os medios proporcionados por cada vendedor de bases de datos.

en: Statement could not be found in batch's statements
gl: Non foi posíbel encontrar a declaración nas declaracións batch

en: Conflicting parameter '%s'
gl: Parámetro «%s» conflitivo

en: Error loading authentication information for '%s' DSN: %s
gl: Produciuse un erro ao cargar a información de autenticación para o DSN «%s»: %s

en: Error creating user specific configuration directory '%s'
gl: Produciuse un erro ao crear o directorio de configuración específica do usuario «%s»

en: User specific configuration directory '%s' exists and is not a directory
gl: Xa existe o directorio de configuración específica do usuario «%s» e non é un directorio

en: Malformed data source name '%s'
gl: O nome da orixe de datos está mal formado «%s»

en: Couldn't save authentication information for DSN '%s': %s
gl: Non foi posíbel gardar a información de autenticación para o DSN «%s»: %s

en: Can't manage system-wide configuration
gl: Non é posíbel xestionar a configuración para todo o sistema

en: Authentication for the '%s' DSN
gl: Autenticación para o DSN «%s»

en: Couldn't delete authentication information for DSN '%s': %s
gl: Non foi posíbel eliminar a información de autenticación para o DSN «%s»: %s

en: Unknown DSN '%s'
gl: DNS «%s» descoñecido

en: Provider '%s' not found
gl: Non se atopou o provedor «%s»

en: No provider '%s' installed
gl: Non hai instalado ningún provedor «%s»

en: Can't load provider: %s
gl: Non foi posíbel cargar o provedor: %s

en: Can't instantiate provider '%s'
gl: Non é posíbel instanciar o fornecedor «%s»

en: Provider
gl: Provedor

en: Description
gl: Descrición

en: DSN parameters
gl: Parámetros DSN

en: File
gl: Ficheiro

en: List of installed providers
gl: Lista dos provedores instalados

en: Username
gl: Nome de usuario

note: other table options This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Password
gl: Contrasinal

en: Error loading provider '%s': %s
gl: Produciuse un erro ao cargar o provedor «%s»: %s

en: DSN to use
gl: DSN a usar

en: Connection string to use
gl: Cadea de conexión a usar

en: Provider to use
gl: Provedor a usar

en: Authentication string to use
gl: Cadea de autenticación a usar

en: Options
gl: Opcións

note: To translators: Don't translate "GdaMetaStore", it's a class name
en: GdaMetaStore used by the connection
gl: GdaMetaStore usado pola conexión

en: Unique GThread from which the connection will be available.This should only be modified by the database providers' implementation
gl: GThread único no que estará dispoñíbel a conexión. Isto só o debería modificar a implementación do provedor de base de datos

en: Determines if the connection acts as a thread wrapper around another connection, making it completely thread safe
gl: Determina se a conexión actúa como un envoltorio dun fío ao redor doutra conexión, facéndoa segura fronte a fíos («thread safe»)

en: Make the connection set up a monitoring function in the mainloop to monitor the wrapped connection
gl: Fai que a conexión estabeleza unha función de monitorización no bucle principal para monitorizar a conexión envolvida

en: Number of history events to keep in memory
gl: Número de eventos no historial a manter en memoria

en: Computes execution delay for each executed statement
gl: Calcula o retraso da execución para cada sentencia executada

en: Artificially slows down the execution of queries
gl: Reduce artificialmente a execución das consultas

en: Could not set the '%s' property when the connection is opened
gl: Non foi posíbel definir a propiedade «%s» ao abrir a conexión

en: No DSN named '%s' defined
gl: Non hai definido ningún DSN chamado «%s»

en: Can't set the '%s' property once the connection is opened
gl: Non é posíbel definir a propiedade «%s» unha vez que se abre a conexión

en: Multi threading is not supported or enabled
gl: O procesado multifío non é compatíbel ou non está activado

en: Malformed data source specification '%s'
gl: Especificación de orixe de datos «%s» mal formada

en: Data source %s not found in configuration
gl: Non se atopou a orixe de datos %s na configuración

en: Datasource configuration error: no provider specified
gl: Produciuse un erro de configuración da orixe de datos: non se especificou ningún provedor

en: Malformed connection string '%s'
gl: Cadea de conexión «%s» mal formada

en: No database driver specified
gl: Non especificou ningún controlador de bases de datos

en: No DSN or connection string specified
gl: Non se especificou un DSN ou unha cadea de conexión

en: No provider specified
gl: Non se especificou ningún provedor

en: Provider does not allow usage from this thread
gl: O fornecedor non permito o uso desde este fío

en: Internal error: provider does not implement the open_connection() virtual method
gl: Erro interno: o provedor non implementa o método virtual open_connection()

en: Error while maintaining the meta data up to date: %s
gl: Produciuse un erro ao manter actualizados los meta datos: %s

en: Provider does not provide a GdaDataHandler for dates
gl: O fornecedor non proporciona un GdaDataHandler para datas

en: Provider does not support statement preparation
gl: O fornecedor non admite a preparación de declaracións

en: Can't obtain connection lock
gl: Non foi posíbel conseguir o bloqueo da conexión

en: Connection is closed
gl: A conexión está pechada

en: Asynchronous execution is not supported
gl: Non se admiten as transaccións asíncronas

en: Can't find task %u
gl: Non foi posíbel atopar a tarefa %u

en: Provider does not support asynchronous server operation
gl: O fornecedor non admite operacións asíncronas de servidor

en: Statement is a selection statement
gl: A sentencia é unha instrusentenciación de selección

en: Statement is not a selection statement
gl: A sentencia non é unha sentencia de selección

en: Invalid argument
gl: O argumento non é válido

en: Missing or wrong arguments for table '%s': %s
gl: Faltan argumentos ou son erróneos para a táboa «%s»: %s

en: Meta update error
gl: Erro na metaactualización

en: Wrong filter arguments
gl: Argumentos de filtro erróneos

en: Connection transaction status tracking: no transaction exists for %s
gl: Seguimento do estado de transacción da conexión: non existe ningunha transacción para %s

en: Column %d out of range (0-%d)
gl: A columna %d está fora de rango (0 - %d)

en: Can't set iterator's position
gl: Non é posíbel estabelecer a posición do iterador

en: Can't access data
gl: Non é posíbel acceder aos datos

en: Old data model
gl: Modelo de datos antigo

en: New data model
gl: Novo modelo de datos

en: Missing original data model
gl: Falta o modelo de datos orixinal

en: Missing new data model
gl: Falta o modelo de datos novo

en: Data models must support random access model
gl: Os modelos de datos deben admitir o modelo de acceso aleatorio

en: Data models to compare don't have the same number of columns
gl: Os modelos de datos a comparar non teñen o mesmo número de columnas

en: Type mismatch for column %d: '%s' and '%s'
gl: O tipo non coincide para a columna %d: «%s» e «%s»

en: Can't get the number of rows of data model to compare from
gl: Non podo obter o número de rexistros do modelo de datos a partir dos que comparar

en: Can't get the number of rows of data model to compare to
gl: Non podo obter o número de rexistros do modelo de datos para comparar

en: Differences computation cancelled on signal handling
gl: Cancelouse a computación das diferenzas ao xestionar un sinal

en: Whether data model can be modified
gl: Indica se se pode modificar o modelo de datos

en: Row %d out of range (0-%d)
gl: A fila %d está fora do rango (0 - %d)

en: Row %d not found (empty data model)
gl: Non se atopou a fila %d (modelo de datos baleiro)

en: No row in data model
gl: Non hai filas no modelo de datos

en: Data model has no data
gl: O modelo de datos non ten datos

en: Attempting to modify a read-only data model
gl: Intentouse modificar un modelo de datos de só lectura

en: Too many values in list
gl: Hai demasiados valores na lista

en: Row not found in data model
gl: Non se atopou a fila no modelo de datos

en: Could not load the Berkeley DB library: %s
gl: Non foi posíbel cargar a biblioteca Berkeley DB: %s

en: Could not load the '%s' symbol from the Berkeley DB library
gl: Non foi posíbel cargar o símbolo «%s» dende a biblioteca Berkeley DB

en: Berkeley DB library not loaded
gl: A biblioteca Berkeley DB non está cargada

en: Custom BDB model implementation is not complete: the '%s' method is missing
gl: A implementación personalizada de modelo BDB non está completa: falta o método «%s»

en: Expected GdaBinary value, got %s
gl: Agardábase un valor GdaBinary, pero obtívose %s

en: Key modification is not supported
gl: Non se admite a modificación de claves

en: Data model does not support getting individual value
gl: O modelo de datos non admite a recuperación de valores individuais

en: Data model returned value of invalid '%s' type
gl: O modelo de datos devolveu un valor de tipo «%s» non válido

en: Data model returned invalid NULL value
gl: O modelo de datos devolveu un valor NULL non válido

en: Data model does not support setting individual value
gl: O modelo de datos non admite a definición de valores individuais

en: Data model does not support setting values
gl: O modelo de datos non admite a definición de valores

en: Data model does not support row append
gl: O modelo de datos non admite a adición de filas

en: Model does not allow row insertion
gl: O modelo non permite a inserción de filas

en: Model does not allow row deletion
gl: O modelo non permite a eliminación de filas

en: Data model does not support row removal
gl: O modelo de datos non admite a eliminación de filas

en: The '%s' parameter must hold a string value, ignored.
gl: O parámetro «%s» debe conter unha cadea, ignorado.

en: The '%s' parameter must hold a boolean value, ignored.
gl: O parámetro «%s» debe conter un booleano, ignorado.

en: The '%s' parameter must hold an integer value, ignored.
gl: O parámetro «%s» debe conter un valor enteiro, ignorado.

en: Unknown GdaDataModelIOFormat %d value
gl: Valor %d GdaDataModelIOFormat descoñecido

en: File '%s' already exists
gl: O ficheiro «%s» xa existe

en: Exported Data
gl: Datos exportados

en: Expected tag <gda_value> or <gda_array_value>, got <%s>, ignoring
gl: Agardábase a etiqueta <gda_value> ou <gda_array_value>, pero obtívose <%s>, ignorando

en: Cannot retrieve column data type (type is UNKNOWN or not specified)
gl: Non é posíbel recuperar o tipo de datos da columna (o tipo es DESCOÑECIDO ou non foi especificado)

en: Expected tag <gda_array_data>, got <%s>
gl: Esperábase a etiqueta <gda_array_data>, pero obtívose <%s>

en: Could not get an iterator for source data model
gl: Non foi posíbel obter un iterador para o modelo de datos de orixe

en: Inexistent column in source data model: %d
gl: Columna non existente no modelo de datos da orixe: %d

en: Destination column %d can't be NULL but has no correspondence in the source data model
gl: A columna destino %d non pode ter un valor NULL, mais non ten ningunha correspondencia no modelo dos datos de orixe

en: Destination column %d has a gda type (%s) incompatible with source column %d type (%s)
gl: A columna de destino %d ten un tipo gda (%s) incompatíbel co  da columna de orixe %d (tipo %s)

en: Can't transform '%s' from GDA type %s to GDA type %s
gl: Non é posíbel transformar «%s» dende o tipo GDA %s ao tipo GDA %s

en: Could not dump data model's attributes: %s
gl: Non foi posíbel envorcar os atributos do modelo de datos: %s

en: Could not dump data model's contents: %s
gl: Non foi posíbel envorcar o contido do modelo de datos: %s

en: Data model does not support backward cursor move
gl: O modelo de datos non permite o movemento de cursores cara atrás

en: %d row | %d rows
gl[0]: %d fila
gl[1]: %d filas

en: 0 row
gl: fila 0

en: Row not found
gl: Non se atopou a fila

en: Column cannot be modified
gl: Non é posíbel modificar a columna

en: New path must be a subpath of the base directory
gl: A nova ruta debe ser unha subruta do directorio base

en: Could not rename file '%s' to '%s'
gl: Non foi posíbel renomear o ficheiro «%s» a «%s»

en: Could not create directory '%s'
gl: Non foi posíbel crear o cartafol «%s»

en: Could not overwrite contents of file '%s'
gl: Non foi posíbel sobrescribir o contido do ficheiro «%s»

en: Wrong type of data
gl: Tipo de datos erróneo

en: Column cannot be set
gl: Non é posíbel definir a columna

en: Cannot set contents of filename '%s'
gl: Non foi posíbel definir o contido do nome de ficheiro «%s»

en: Cannot create directory '%s'
gl: Non se puido crear o directorio «%s»

en: Cannot add row: filename missing
gl: Non foi posíbel engadir a fila: falta o nome de ficheiro

en: Cannot remove file '%s'
gl: Non se puido retirar o ficheiro «%s»

note: To translators: a "Connection string" is a semi-colon delimited list of key=value pairs which * define the parameters for a connection, such as "DB_NAME=thedb;HOSTNAME=moon
en: Connection string
gl: Cadea de conexión

en: List of defined data sources
gl: Lista de orixes de datos definidas

en: The '%s' option must hold a string value, ignored.
gl: A opción «%s» debe conter un valor de tipo cadea, ignorouse.

en: The '%s' option must hold a boolean value, ignored.
gl: A opción «%s» debe conter un valor de tipo booleano, ignorouse.

en: "options" property is not a GdaSet object
gl: A propiedade «options» non é un obxecto GdaSet

en: The '%s' option must hold a GType value, ignored.
gl: A opción «%s» debe conter un valor de tipo GType, ignorouse.

en: Character conversion at line %d, error: %s
gl: Conversión de caracteres na liña %d, erro: %s

en: no detail
gl: sen detalles

en: Could not convert string '%s' to a '%s' value
gl: Non é posíbel converter a cadea «%s» nun valor «%s»

en: Error while parsing CSV file: %s
gl: Produciuse un erro ao analizar o ficheiro CSV: %s

note: error
en: Failed to read node in XML file
gl: Produciuse un erro ao ler o nodo no ficheiro XML

en: Expected <gda_array> node in XML file, got <%s>
gl: Agardábase o nodo <gda_array> no ficheiro XML, pero obtívose <%s>

en: No "gdatype" attribute specified in <gda_array_field>
gl: Non se especificou ningún atributo «gdatype» en <gda_array_field>

en: Expected <gda_array_field> in <gda_array>
gl: Agardábase <gda_array_field> en <gda_array>

en: Expected <gda_array_data> in <gda_array>, got <%s>
gl: Agardábase <gda_array_data> en <gda_array>, pero obtívose <%s>

en: Expected <gda_array_data> in <gda_array>
gl: Agardábase <gda_array_data> en <gda_array>

en: Can't read the contents of the <gda_array_data> node
gl: Non foi posíbel ler o contido do nodo <gda_array_data>

en: Expected <gda_array_row> in <gda_array_data>, got <%s>
gl: Agardábase <gda_array_row> en <gda_array_data>, pero obtívose <%s>

en: Row has too many values (which are ignored)
gl: A fila ten demasiados valores (que se ignoraron)

en: Could not convert '%s' to a value of type %s
gl: Non foi posíbel converter «%s» a un valor de tipo %s

en: Expected <gda_array> node but got <%s>
gl: Agardábase o nodo <gda_array> pero obtívose <%s>

en: No <gda_array_field> specified in <gda_array>
gl: Non se especificou ningún <gda_array_field> en <gda_array>

en: Data model does not support random access
gl: O modelo de datos non admite o acceso aleatorio

en: Row at line %d does not have enough values
gl: A fila da liña %d non ten os suficientes valores

en: Row at line %d does not have enough values, completed with NULL values
gl: A fila da liña %d non ten os suficientes valores, e completouse con valores NULL

en: Row at line %d does not have enough values (which are thus ignored)
gl: A fila da liña %d non ten os suficientes valores (que polo tanto se ignoran)

en: GdaDataModel refused value change
gl: GdaDataModel rexeita o cambio de valor

note: dummy setup to enable GIR compilation
en: Dummy GdaDataModelLdap object: if you see this message in your application then it's likely that there is an installation problem with the LDAP provider. In any case the GdaDataModelLdap object won't be useable.
gl: Obxecto GdaDataModelLdap ficticio: se ve este mensaxe no seu aplicativo, entón é probábel que haxa un problema de instalación co fornecedor LDAP. En calquera caso, non se poderá usar o obxecto GdaDataModelLdap.

en: Pivot model not populated
gl: Modelo de pivote sen poboar

en: Integer overflow
gl: Desbordamento de enteiro

en: Float value overflow
gl: Desbordamento de valor en coma flotante

en: Double value overflow
gl: Desbordamento de valor dobre

en: Inconsistent data type
gl: Tipo de datos inconsistentes

en: Data type does not support requested computation
gl: O modelo de datos non admite a computación solicitada

en: Wrong field format error: %s
gl: Erro de formato de campo erróneo: %s

en: Wrong field format
gl: Formato de campo erróneo

en: No row field defined
gl: Non se definiu o campo de fila

en: Could not get information from source data model
gl: Non foi posíbel obter información do modeo de datos de orixe

en: Could not create virtual connection
gl: Non foi posíbel crear a conexión virtual

en: No source defined
gl: Non se definiu un orixe

en: Invalid source data model (may have incompatible column names)
gl: O modelo de datos de orixe non é válido (pode ter nomes de columnas incompatíbeis)

en: GdaDataProxy can't handle non random access data models
gl: GdaDataProxy non pode manexar modelos de datos de acceso non aleatorio

en: The first row is an empty row artificially prepended and cannot be removed
gl: A primeira fila é unha fila baleira que se engade ao inicio de forma artificial e que non se pode retirar

en: Proxied data model reports the modifications as accepted, yet did not emit the corresponding "row-inserted", "row-updated" or "row-removed" signal. This is a bug of the %s's implementation (please report a bug).
gl: O modelo de datos do proxy informa que as modificacións foron aceptadas, porén, non emitíu os sinais correspondentes «row-inserted» (fila inserida), «row-updated» (fila actualizada) ou «row-removed» (fila retirada]. Isto é un erro da implementación de %s (informe do erro)

en: Proxied data model reports the modifications as accepted, yet did not emit the corresponding "row-inserted", "row-updated" or "row-removed" signal. This may be a bug of the %s's implementation (please report a bug).
gl: O modelo de datos do proxy informa que as modificacións foron aceptadas, porén, non emitíu os sinais correspondentes «row-inserted» (fila inserida), «row-updated» (fila actualizada) ou «row-removed» (fila retirada]. Isto pode ser un erro da implementación de %s (informe do erro)

en: Error in filter expression: %s
gl: Erro na expresión de filtrado: %s

en: Error in filter expression
gl: Hai un erro na expresión do filtro

en: Incorrect filter expression
gl: A expresión do filtro non é correcta

en: The first row is an empty row artificially prepended and cannot be altered
gl: A primeira fila é unha fila baleira que se engade de forma artificial e que non se pode alterar

en: Wrong value type: expected '%s' and got '%s'
gl: Tipo de valor incorrecto: agardábase «%s» e obtívose «%s»

en: Trying to change read-only column: %d
gl: Intentando cambiar columna de só lectura: %d

en: Value type mismatch %s instead of %s
gl: O tipo do valor non coincide %s no canto de %s

en: Could not re-run SELECT statement: %s
gl: Non foi posíbel volver executar a sentencia SELECT: %s

en: Incorrect SQL expression
gl: A expresión SQL non é válida

en: Internal error: the "prepared-stmt" property has not been set
gl: Erro interno: non se definiu a propiedade «prepared-stmt»

en: Can't get the prepared statement's actual statement
gl: Non é posíbel obter a sentencia real a partires da sentencia preparada

en: Unsupported type of SELECT statement
gl: Tipo de sentencia SELECT non admitido

en: INSERT statement must contain values to insert
gl: A sentencia INSERT debe conter os valores que se van inserir

en: INSERT statement must insert only one row
gl: A sentencia INSERT debe inserir só unha fila

en: DELETE statement must have a WHERE part
gl: A sentencia DELETE debe ter unha cláusula WHERE

en: UPDATE statement must have a WHERE part
gl: A sentencia UPDATE debe ter unha cláusula WHERE

en: Modification statement uses an unknown '%s' parameter
gl: A sentencia de modificación usa un parámetro «%s» descoñecido

en: Modification statement's  '%s' parameter is a %s when it should be a %s
gl: O parámetro «%s» da sentencia de modificación é %s cando debería ser %s

en: Modification statement must be an INSERT, UPDATE or DELETE statement
gl: A sentencia de modificación debe ser INSERT, UPDATE ou DELETE

en: No connection to use
gl: Non hai ningunha conexión para usar

en: Invalid unique row condition (only equal operators are allowed)
gl: Condición de fila única non válida (só están permitidos os operadores de igualdade)

en: Unique row condition has already been specified
gl: Xa se especificou a condición de fila única

en: No table to select from in SELECT statement
gl: Non se especificou ningunha táboa na sentencia SELECT

en: SELECT statement uses more than one table to select from
gl: A sentencia SELECT contén máis dunha táboa

en: Data model does only support random access
gl: O modelo de datos só admite o acceso aleatorio

en: Unable to retrieve data after modifications
gl: Non foi posíbel recuperar os datos despois das modificacións

en: Unable to retrieve data after modifications, no further modification will be allowed
gl: Non foi posíbel recuperar os datos despois das modificacións, non se permitirán máis modificacións

en: Could not change iter's value for column %d: %s
gl: Non foi posíbel cambiar o valor de iteración para a columna %d: %s

en: Allowed GdaHolder's value to be NULL for the iterator to be updated
gl: Permítese que o valor de GdaHolder sexa NULL para actualizar o iterador

en: Some columns can't be modified
gl: Non é posíbel modificar algunhas columnas

en: Internal error: can't get the prepared statement's actual statement
gl: Erro interno: non é posíbel obter a consulta actual da declaración preparada

en: Unable to identify a way to fetch a single row
gl: Non foi posíbel identificar ningunha forma para obter unha única fila

en: Can only operate on non compound SELECT statements
gl: Só se pode operar con declaracións SELECT non compostas

en: Modifications are not allowed anymore
gl: Xa non se admiten modificacións

en: No UPDATE statement provided
gl: Non se proporcionou ningunha sentencia UPDATE

en: Could not get iterator's value
gl: Non é posíbel obter o valor do iterador

en: Column %d can't be modified
gl: Non é posíbel modificar a columna %d

en: Too many values (%d as maximum)
gl: Demasiados valores (máximo %d)

en: No INSERT statement provided
gl: Non se proporcionou ningunha sentencia INSERT

en: Cannot add a row because the number of rows in unknown
gl: Non foi posíbel engadir unha fila porque se descoñece o número de filas

en: Missing values to insert in INSERT statement
gl: Faltan os valores para inserir na sentencia INSERT

en: No DELETE statement provided
gl: Non se proporcionou ningunha sentencia DELETE

en: An error has occurred, the value returned by the "exec-params" property will be wrong: %s
gl: Produciuse un error, o valor retornado pola propiedade «exec-params» pode ser incorrecto: %s

en: Data model has been modified
gl: O modelo de datos modificouse

en: Data model contains BLOBs
gl: O modelo de datos contén BLOB

en: Can't get the number of rows of data model
gl: Non é posíbel obter o número de ringleiras do modelo de datos

en: Unable to set holder's value: %s
gl: Non é posíbel estabelecer o valor do contedor: %s

en: The 'g-type' property cannot be changed
gl: Non é posíbel cambiar a propiedade «g-type»

en: Unable to convert string to '%s' type
gl: Non é posíbel converter a cadea ao tipo «%s»

en: Can't use this method to set value because there is already a static value
gl: Non é posíbel usar este método para estabelecer o valor porque xa hai un valor estático

en: (%s): Holder does not allow NULL values
gl: (%s): o contedor non acepta valores NULL

en: (%s): Wrong Holder value type, expected type '%s' when value's type is '%s'
gl: (%s): tipo de valor incorrecto para o contedor, agardábase o tipo «%s» e o tipo do valor é «%s»

en: (%s): Wrong value type: expected type '%s' when value's type is '%s'
gl: (%s): tipo de valor incorrecto: agardábase o tipo «%s» e o tipo do valor é «%s»

en: GdaHolder has a gda type (%s) incompatible with source column %d type (%s)
gl: GdaHolder ten un tipo gda (%s) incompatíbel coa columna orixe tipo %d (%s)

note: break holder's binding because type differ
en: Cannot bind holders if their type is not the same, breaking existing bind where '%s' was bound to '%s'
gl: Non é posíbel asociar contedores se o seu tipo non é o mesmo, rompendo a asociación existente onde «%s» foi asociado con «%s»

en: Cannot bind holders if their type is not the same
gl: Non é posíbel asociar contedores se os seus tipos non son iguais

en: Could not change GdaHolder to match value change in bound GdaHolder: %s
gl: Non foi posíbel cambiar o GdaHolder para igualar o valor modificado no GdaHolder asociado: %s

en: Ignoring attempt to re-initialize GDA library.
gl: Ignorando o intento de reinicialización da biblioteca GDA.

en: libgda needs GModule. Finishing...
gl: libgda precisa GModule. Finalizando...

en: Could not parse '%s': XML data import validation will not be performed (some weird errors may occur)
gl: Non foi posíbel analizar «%s»: a validación de importación de datos XML non se realizará (poderían ocorrer algúns erros estraños)

en: Could not parse '%s': Validation for XML files for server operations will not be performed (some weird errors may occur)
gl: Non foi posíbel analizar «%s»: a validación de ficheiros XML para as operacións do servidor non se realizará (poderían ocorrer algúns erros estraños)

en: Connection string for the internal connection to use
gl: Cadea de conexión a usar na conexión interna

en: Connection object internally used
gl: Obxecto de conexión usado internamente

en: Catalog in which the database objects will be created
gl: Catálogo no que se crearán os obxectos da base de datos

en: Schema in which the database objects will be created
gl: Esquema no que se crearán os obxectos da base de datos

en: Catalog specified but no schema specified, store will not be usable
gl: Especificouse o catálogo mais non o esquema, non se poderá usar o almacén

en: Could not set the internal schema's version
gl: Non foi posíbel definir a versión do esquema interno

en: Missing view name from <view> node
gl: Falta o nome de vista no nodo <view>

en: Missing view definition from <view> node
gl: Falta a definición de vista no nodo <view>

en: View definition contains more than one statement (for view '%s')
gl: A definición da vista contén máis dunha sentencia (para a vista «%s»)

en: View definition is not a selection statement (for view '%s')
gl: A definición da vista non é unha sentencia de selección (para a vista «%s»)

en: Missing table name from <table> node
gl: Falta o nome de táboa no nodo <table>

en: Column '%s' already exists and has different characteristics
gl: Xa existe a columna «%s» e ten características diferentes

en: Missing foreign key's referenced table name (for table '%s')
gl: Falta o nome da táboa referenciada para a clave externa (para a táboa «%s»)

en: Missing foreign key's column name (for table '%s')
gl: Falta o nome da columna para a clave externa (para a táboa «%s»)

en: Column '%s' not found in table '%s'
gl: Non se atopou a columna «%s» na táboa «%s»

en: Foreign key column '%s' not found in table '%s'
gl: Non se atopou a columna de clave foránea «%s» na táboa «%s»

en: Schema description does not contain the object '%s', check installation
gl: A descrición do esquema non contén o obxecto «%s», comprobe a instalación

en: Could not find description for column named '%s'
gl: Non foi posíbel atopar a descrición para a columna chamada «%s»

en: Could not get the internal schema's version
gl: Non foi posíbel obter a versión do esquema interno

en: More than one SQL statement
gl: Máis dunha sentencia SQL

en: Parameter '%s' is not present in statement
gl: A sentencia non contén o parámetro «%s»

en: No value set for parameter '%s'
gl: Non se definiu ningún valor para o parámetro «%s»

en: Data models should have the same number of columns
gl: Os modelos de datos deben ter o mesmo número de columnas

en: Unknown database object '%s'
gl: Obxecto de base de datos «%s» descoñecido

en: Could not set value for parameter '%s'
gl: Non foi posíbel definir o valor do parámetro «%s»

en: Could not create SELECT statement
gl: Non foi posíbel crear a sentencia SELECT

en: Could not create DELETE statement
gl: Non foi posíbel crear a sentencia DELETE

en: A transaction has already been started
gl: Xa se comezou unha transacción

en: Attribute '%s' not found
gl: Non se atopou o atributo «%s»

en: Attribute '%s' has %d value | Attribute '%s' has %d values
gl[0]: O atributo «%s» ten o valor %d
gl[1]: O atributo «%s» ten os valores %d

en: Attributes names starting with a '_' are reserved for internal usage
gl: Os nomes de atributos que comezan con «_» están reservados para o uso interno

en: Could not start a transaction because one already started, this could lead to GdaMetaStore attributes problems
gl: Non é posíbel iniciar a transacción porque xa hai unha iniciada, isto podería xerar problemas nos atributos GdaMetaStore

en: Could not parse XML description of custom database object to add
gl: Non é posíbel analizar a descrición XML do obxecto da base de datos personalizado a engadir

en: Missing custom database object name
gl: Falta o nome personalizado do obxecto da base de datos

en: Custom database object names starting with a '_' are reserved for internal usage
gl: Os nomes personalizados de obxectos de base de datos que comezan con «_» están reservados para uso interno

en: Another object with the same name already exists
gl: Xa existe outro obxecto co mesmo nome

en: Missing table name in meta data context
gl: Falta o nome da táboa no contexto de metadatos

en: Missing column name in meta data context
gl: Falta o nome da columna no contexto de metadatos

en: Missing condition in meta data context
gl: Falta a condición no contexto de metadatos

en: Malformed condition in meta data context
gl: Condición mal formada no contexto de meta datos

en: Unknown column name '%s' in meta data context
gl: Nome de columna «%s» descoñecido no contexto de meta datos

en: Unknown table in meta data context
gl: Táboa descoñecida no contexto de metadatos

en: Could not find object named '%s'
gl: Non foi posíbel atopar o obxecto de nome «%s»

en: Could not find column '%s' in table '%s'
gl: Non foi posíbel atopar a columna «%s» na táboa «%s»

en: GdaMetaStore object to fetch information from
gl: Obxecto GdaMetaStore do que obter a información

note: To translators: The GdaMetaStruct object computes lists of tables, views, * and some other information, the "Features to compute" allows one to avoid * computing some features which won't be used
en: Features to compute
gl: Funcions para calcular

en: Object %s.%s.%s already exists in GdaMetaStruct and has a different object type
gl: O obxecto %s.%s.%s xa existe na GdaMetaStruct e ten un tipo de obxecto diferente

en: View %s.%s.%s not found in meta store object
gl: Non se atopa a vista %s.%s.%s no obxecto de meta almacenamento

en: Table %s.%s.%s not found (or missing columns information)
gl: Non se atopa a táboa %s.%s.%s (ou falta información de columnas)

en: Internal GdaMetaStore error: column %s not found
gl: Erro interno GdaMetaStore: non se atopou a columna %s

en: Meta data incoherence in foreign key constraint for table %s.%s.%s referencing table %s.%s.%s
gl: Incoherencia de meta datos nas restricións da clave externa da táboa %s.%s.%s que fai referencia á táboa %s.%s.%s

en: Missing object name in GdaMetaDbObject structure
gl: Falta o nome de obxecto na estrutura GdaMetaDbObject

en: Database object '%s' already exists
gl: O obxecto de base de datos «%s» xa existe

en: Could not load file '%s'
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro «%s»

en: Root node of file '%s' should be <schema>.
gl: O nodo raíz do ficheiro «%s» debe ser <schema>.

en: Missing column name for table '%s'
gl: Falta o nome de columna na táboa «%s»

en: Missing foreign key's referenced table name for table '%s'
gl: Falta o nome da táboa referenciada pola clave externa na táboa «%s»

en: Invalid referenced table name '%s'
gl: Nome incorrecto de táboa referenciada «%s»

en: Missing foreign key's column name for table '%s'
gl: Falta a clave externa do nome de columna na táboa «%s»

en: Value not found in row!
gl: Valor non atopado na fila.

en: GdaServerOperation: could not find file '%s'
gl: GdaServerOperation: non foi posíbel atopar o ficheiro «%s»

en: GdaServerOperation: could not load file '%s'
gl: GdaServerOperation: non foi posíbel cargar o ficheiro «%s»

en: Could not load XML specifications: %s
gl: Non foi posíbel cargar as especificacións XML: %s

en: GdaServerOperation: file '%s' does not conform to DTD:
    %s
gl: GdaServerOperation: o ficheiro «%s» non se axusta ao DTD:
    %s

en: GdaServerOperation specification does not conform to DTD:
    %s
gl: A especificación GdaServerOperation non se axusta ao DTD:
    %s

en: GdaServerOperation: file '%s' does not conform to DTD
gl: GdaServerOperation: o ficheiro «%s» non se axusta ao DTD:

en: GdaServerOperation specification does not conform to DTD
gl: A especificación GdaServerOperation non se axusta ao DTD:

en: Non handled GdaServerOperationType, please report error to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product
gl: GdaServerOperationType non manexado, informe deste erro en http://bugzilla.gnome.org/ para o produto «libgda»

en: Expected tag <%s>, got <%s>
gl: Agardábase a etiqueta <%s>, pero obtívose <%s>

en: Parameterlist values can only be set for individual parameters within it
gl: Os valores da lista de parámetros só poden estabelecerse para parámetros individuais dentro dela

en: Missing attribute named 'path'
gl: Falta o atributo chamado «ruta»

en: Missing required value for '%s'
gl: Falta o valor requirido para «%s»

en: Unspecified table name
gl: Nome de táboa non especificado

en: Invalid type
gl: Tipo non válido

en: CREATE TABLE operation is not supported by the database server
gl: O servidor de bases de datos non admite a operación CREATE TABLE

en: Provider %s created a GdaServerOperation without node for '%s'
gl: O provedor %s creou unha GdaServerOperation sen o nodo para «%s»

en: Provider %s created a GdaServerOperation with wrong node type for '%s'
gl: O provedor %s creou unha GdaServerOperation cun tipo de nodo incorrecto para «%s»

en: GdaServerProvider object implements the %s virtual method but does not implement the %s one, please report this bug to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product.
gl: O obxeto GdaServerProvider implementa o método virtual «%s», mais non o método «%s», informe deste erro en http://bugzilla.gnome.org/ para o produto «libgda»

en: %s() does not handle values of type '%s'.
gl: %s() non manexa valores de tipo «%s».

en: GdaHolder with ID '%s' not found in set
gl: Non se atopou no conxunto GdaHolder con ID «%s»

en: Spec's root node != 'data-set-spec': '%s'
gl: Nodo raíz das especificacións != 'data-set-spec': «%s»

en: Missing node <parameters>: '%s'
gl: Falta o nodo <parameters>: «%s»

en: Data set does not allow modifications
gl: O conxunto de datos non permite modificacións

en: GdaHolder needs to have an ID
gl: GdaHolder necesita ter un ID

en: One or more values are invalid
gl: Un ou máis valores non son válidos

en: Replacing data model must have the same characteristics as the data model it replaces
gl: O cambio de modelo de datos debe ter as mesmas características que o modelo de datos ao que substitúe

en: Unknown part ID %u
gl: ID  %u de parte descoñecido

en: Unknown part type
gl: Tipo de parte descoñecido

en: SqlBuilder is empty
gl: SqlBuilder está baleiro

en: Wrong statement type
gl: Tipo de sentencia erróneo

en: Could not convert value to type '%s', value not defined
gl: Non foi posíbel converter o valor ao tipo «%s», valor non definido

en: Unknown left part target ID %u
gl: ID do obxectivo da parte esquerda %u descoñecido

en: Unknown right part target ID %u
gl: ID do obxectivo da parte dereita %u descoñecido

en: Could not determine GType for parameter '%s'
gl: Non se puido determinar GType para o parámetro «%s»

en: Unnamed
gl: Sen nome

en: Can't handle default value of type '%s'
gl: Non é posíbel manexar o valor predeterminado de tipo «%s»

en: Missing SQL code
gl: Falta código SQL

en: No data handler for type '%s'
gl: Non hai un manexador de datos para o tipo «%s»

en: Wrong parameter type for '%s': expected type '%s' and got '%s'
gl: Tipo de parámetro erróneo para «%s»: agardábase o tipo «%s» pero obtívose «%s»

en: Missing parameter '%s'
gl: Falta o parámetro «%s»

en: Parameter '%s' is invalid
gl: O parámetro «%s» non é válido

en: Unnamed parameter
gl: Parámetro sen nome

en: Malformed table name
gl: Nome de táboa mal formado

en: Join is not in a FROM statement
gl: JOIN non está nunha sentencia FROM

en: Could not find target the join is for
gl: Non foi posíbel atopar o destino da unión para

en: Tells if the GdaTree is a list or a tree
gl: Define se GdaTree é unha lista ou unha árbore

en: Path format error: %s
gl: Hai un erro de formato de ruta: %s

en: No connection and no GdaMetaStore specified
gl: Non se especificou conexión nin GdaMetaStore

en: No schema specified
gl: Non se especificou ningún esquema

en: No table specified
gl: Non se especificou ningunha táboa

en: Unable to get column name
gl: Non foi posíbel obter o nome da columna

en: No name
gl: Sen nome

en: No LDAP connection specified
gl: Non se especificou unha conexión LDAP

en: Unable to get schema name
gl: Non é posíbel obter o nome do esquema

en: Could not get SELECT statement's parameters: %s
gl: Non foi posíbel obter os parámetros da sentencia SELECT: %s

en: Could not bind SELECT statement's parameter '%s' to provided parameters: %s
gl: Non foi posíbel asociar o parámetro da sentencia SELECT «%s» aos parámetros fornecidos: %s

en: No connection specified
gl: Non se especificou ningunha conexión

en: No SELECT statement specified
gl: Non se especificou ningunha sentencia SELECT

en: No value specified for parameter '%s'
gl: Non se especificou ningún valor para o parámetro «%s»

en: Unable to get iterator's value
gl: Non é posíbel obter o valor do iterador

en: Unable to get table name
gl: Non foi posíbel obter o nome da táboa

en: Field number %d not found in source named '%s'
gl: Non se atopou o campo número %d na orixe de nome «%s»

en: SELECT statement has no FROM part
gl: A sentencia SELECT non ten FROM

en: SELECT statement involves more than one table or expression
gl: A sentencia SELECT involucra máis dunha táboa ou expresión

en: Can only build modification statement for tables
gl: Só se poden crear a sentencia de modificación para táboas

en: Table does not have any primary key
gl: A táboa non ten clave primaria

en: Table's primary key is not part of SELECT
gl: A cahve primaria da táboa non é parte dun SELECT

en: Table does not have any column
gl: A táboa non ten ningunha columna

en: Table's column '%s' is not part of SELECT
gl: A columna «%s» da táboa non é parte dun SELECT

en: Could not compute any field to insert into
gl: Non foi posíbel calcular ningún campo para inserir

en: Missing table name in UPDATE statement
gl: Falta o nome da táboa na sentencia UPDATE

en: Can't rewrite UPDATE statement to handle default values
gl: Non é posíbel reescribir a sentencia UPDATE para manexar os valores predeterminados

en: Can't rewrite statement which is not INSERT or UPDATE
gl: Non é posíbel rescribir unha sentenza que non sexa INSERT ou UPDATE

en: Missing parameter '%s' to execute query
gl: Falta o parámetro «%s» para poder executar a consulta

en: The 'first', 'second' and 'third' arguments must be different
gl: Os argumentos 'primeiro', 'segundo' e 'terceiro' deben ser distintos

en: Invalid separator '%c'
gl: Separador «%c» non válido

en: Invalid null separator
gl: Separador null non válido

en: Unknown GDateDMY value %u
gl: Valor %u de GDateDMY descoñecido

en: Global transaction ID can not have more than 64 bytes
gl: O ID da transacción global non pode ter máis de 64 bytes

en: Connection branch cannot exceed 63 bytes
gl: A rama de conexión no debe exceder de 63 bytes

en: Connection already registered with another GdaXaTransaction object
gl: A conexión xa está rexistrada con outro obxecto GdaXaTransaction

en: Connection does not support distributed transaction
gl: A conexión non permite a transacción distribuída

en: Cannot unregister connection not registered with GdaXaTransaction object
gl: Non é posíbel desrexistrar unha conexión non rexistrada co obxecto GdaXaTransaction

en: Provider error: %s method not implemented for provider %s
gl: Hai un erro de provedor: o método %s non está implementado polo provedor %s

en: Binary representation
gl: Representación binaria

en: Boolean representation
gl: Representación de booleanos

en: Numerical representation
gl: Representación de números

en: InternalString
gl: CadeaInterna

en: Strings representation
gl: Representación de cadeas

en: Time, Date and TimeStamp representation
gl: Representación de hora, data e marca de tempo

en: Gda type representation
gl: Representación de tipo Gda

en: Could not find the '%s' program
gl: Non foi posíbel atopar o programa «%s»

en: Could not find the DocBook XSL stylesheet for HTML
gl: Non foi posíbel atopar a folla de estilo XSL de DocBook para HTML

en: Could not find the DocBook XSL stylesheet for Formatting Objects
gl: Non é posíbel atopar a folla de estilos DocBook XSL para obxectos de formato

en: Object type '%s' cannot be declared in this context
gl: Non é posíbel declarar obxectos do tipo «%s» neste contexto

en: An object with the '%s' name has already been declared
gl: Xa se declarou un obxecto co nome «%s»

en: Object type '%s' cannot be requested in this context
gl: Non é posíbel solicitar obxectos do tipo «%s» neste contexto

en: Unknown query '%s'
gl: Consulta «%s» descoñecida

en: No connection named '%s' found
gl: Non se atopou ningunha conexión con nome «%s»

en: Query is not specified (not named and not defined)
gl: Consulta non especificada (sen nome e sen definir)

en: Unknown parameter '%s'
gl: Parámetro «%s» descoñecido

en: Parameter name not specified
gl: Non se especificou o nome do parámetro

en: No expression specified
gl: Non se especificou ningunha expresión

en: Cannot cast value from type '%s' to type '%s'
gl: Non é posíbel forzar o valor do tipo «%s» ao tipo «%s»

en: Cannot cast parameter from type '%s' to type '%s'
gl: Non é posíbel forzar o parámetro do tipo «%s» ao tipo «%s»

en: Expression '%s' should return exactly one value
gl: A expresión «%s» debe devolver un único valor

en: Binary data
gl: Datos binarios

en: link
gl: ligazón

en: Document not specified
gl: Non se especificou o documento

en: Cannot create temporary file
gl: Non foi posíbel crear un ficheiro temporal

en: Execution of the %s program failed: %s
gl: Produciuse ao executar o programa %s: %s

en: This report document does not handle %s output
gl: Este documento de informe non permite a saída %s

en: Table to create must have at least one row
gl: A táboa a crear debe ter polo menos unha fila

en: SQLite binary representation
gl: Representación binaria SQlite

en: Sqlite boolean representation
gl: Representación lóxica de Sqlite

en: Parameter '%s' not found is statement
gl: Non se atopou o parámetro «%s» na sentencia

en: No column name to associate to parameter '%s'
gl: Non hai un nome de columna asociado ao parámetro «%s»

en: Binding a BLOB for this type of statement is not supported
gl: Non está admitido asociar un BLOB para este tipo de sentencia

en: Can't find libsqlite3.
gl: Non é posíbel atopar libsqlite3.

en: Provider does not support asynchronous connection open
gl: O provedor non admite a apertura asíncrona da conexión

en: The connection string must contain DB_DIR and DB_NAME values
gl: A cadea de conexión debe conter os valores de DB_DIR e DB_NAME

en: The connection string format has changed: replace URI with DB_DIR (the path to the database file) and DB_NAME (the database file without the '%s' at the end).
gl: O formato da cadea de conexión cambiou: substitúa URI con DB_DIR (a ruta do ficheiro da base de datos) e DB_NAME(o ficheiro da base de datos sen o «%s» ao final).

en: The DB_DIR part of the connection string must point to a valid directory
gl: A parte DB_DIR da cadea de conexión debe apuntar a un directorio válido

en: Wrong encryption passphrase
gl: Frase de paso de cifrado incorrecta

en: Extension loading is not supported
gl: Non se admite a carga de extensións

en: Could not set empty_result_callbacks SQLite option: %s
gl: Non foi posíbel estabelecer a opción SQLite empty_result_callbacks: %s

en: Could not register function '%s'
gl: Non foi posíbel rexistrar a función «%s»

en: Could not define the %s collation
gl: Non foi posíbel definir o cotexamento «%s»

en: Missing spec. file '%s'
gl: Falta o ficheiro spec. «%s»

en: Error initializing database with passphrase
gl: Produciuse un erro ao inicializar a base de datos coa frase paso

en: Missing database name or directory
gl: Falta o nome da base de datos ou o directorio

en: Transactions are not supported in read-only mode
gl: As transaccións non están admitidas no modo de só lectura

en: SQLite does not support specifying fields to apply DISTINCT clause on
gl: SQLite non admite especificar campos para apliarlles a cláusula DISTINCT

en: '%s' compound not supported by SQLite
gl: SQLite non admite a composición «%s»

en: ILIKE operation not supported
gl: Operación ILIKE non compatíbel

en: Unnamed parameter is not allowed in prepared statements
gl: Non se permiten parámetros anónimos en sentencias preparadas

en: Can't build SELECT statement to get last inserted row: %s
gl: Non foi posíbel construír a sentencia SELECT para obter a última fila inserida: %s

en: Can't execute SELECT statement to get last inserted row: %s
gl: Non foi posíbel executar a sentencia SELECT para obter a última fila inserida: %s

en: SELECT statement to get last inserted row did not return any row
gl: A sentencia SELECT para obter a última fila inserida non devolveu ningunha fila

en: SELECT statement to get last inserted row returned too many (%d) rows
gl: A sentencia SELECT para obter a última fila inserida devolveu demasiadas (%d) filas

en: Prepared statement has no associated GdaStatement
gl: A sentencia preparada non ten un GdaStatement asociado

en: Can't create SQLite BLOB handle
gl: Non foi posíbel crear un manexador para BLOB SQLite

en: Can't write to SQLite's BLOB
gl: Non foi posíbel escribir en BLOB SQLite

en: Can't obtain SQLite BLOB handle (reported type is '%s'), please report this bug to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product.
gl: Non é posíbel obter o manexador SQLite BLOB (o tipo informado é «%s»), informe deste erro en http://bugzilla.gnome.org/ para o produto «libgda».

en: Can't identify the ROWID of the blob to fill
gl: Non foi posíbel identificar o ROWID do BLOB a encher

en: Provider does not support asynchronous statement execution
gl: O provedor no permite a execución asíncrona de sentencias

en: Empty statement
gl: Sentencia baleira

en: Missing parameter(s) to execute query
gl: Falta un ou máis parámetros para poder executar a consulta

en: Can't rewrite statement handle default values
gl: Non é posíbel reescribir a sentencia para manexar os valores predeterminados

en: Can't get BLOB's length
gl: Non foi posíbel conseguir a lonxitude de BLOB

en: BLOB is too big
gl: BLOB é demasiado grande

en: Non handled data type '%s'
gl: Tipo de datos «%s» non manexado

en: Could not start transaction to create BLOB
gl: Non é posíbel iniciar a transacción para crear BLOB

en: Function requires one argument
gl: A función require un argumento

en: Function requires two arguments
gl: A función require dous argumentos

en: Function requires one or two arguments
gl: A función require un ou dous argumentos

en: Function requires two or three arguments
gl: A función require dun ou dous argumentos

en: SQLite regexp '%s' error:
gl: Erro na expresión regular «%s» de SQLite:

en: Invalid regular expression
gl: Expresión regular non válida

en: Column %d out of range (0-%d), ignoring its specified type
gl: A columna %d está fora do rango (0-%d), ignorarase o tipo que especifica

en: Integer value is too big
gl: O valor enteiro é demasiado grande

en: Unable to open BLOB
gl: Non foi posíbel abrir o BLOB

en: Invalid date '%s' (date format should be YYYY-MM-DD)
gl: Data inválida «%s» (o formato da data debe ser AAAA-MM-DD)

en: Invalid time '%s' (time format should be HH:MM:SS[.ms])
gl: Hora «%s» incorrecta (o formato da hora debería ser HH:MM:SS[.ms])

en: Invalid timestamp '%s' (format should be YYYY-MM-DD HH:MM:SS[.ms])
gl: Marca de tempo «%s» incorrecta (o formato debería ser AAAA-MM-DD HH:MM:SS[.ms])

en: SQLite provider fatal internal error
gl: Erro interno moi grave no provedor SQLite

en: Truncated data
gl: Datos truncados

en: Requested row could not be found
gl: Non se atopou a fila asociada

en: Can't set iterator on requested row
gl: Non é posíbel estabelecer o iterador na fila solicitada

en: Error storing list of created LDAP tables: %s
gl: Erro ao almacenar a lista das táboas LDAP creadas: %s

en: File used to store startup data
gl: Ficheiro usado para almacenar os datos de inicio

en: Error recreating LDAP tables: %s
gl: Produciuse un erro ao crear as táboas LDAP: %s

en: Can't remove non LDAP virtual table
gl: Non é posíbel eliminar a táboa virtual non LDAP

en: Can't describe non LDAP virtual table
gl: Non é posíbel describir a táboa virtual non LDAP

en: Unknown LDAP virtual table
gl: Táboa virtual LDAP descoñecida

en: Table to remove not found
gl: Non se atopou a táboa a retirar

en: Namespace must be specified
gl: Debe especificarse un nome de espazo

en: Connection was not represented in hub
gl: A conexión no estaba representada no concentrador

en: Unable to get information about table '%s'
gl: Non foi posíbel obter información sobre a tabla «%s»

en: Integer value is out of bounds
gl: O valor enteiro está fora dos límites

en: Blob constraints are not handled in virtual table condition
gl: As restricións de BLOB non son manexadas na condición de táboa virtual

en: Internal error: virtual provider does not implement the create_operation() virtual method
gl: Produciuse un erro interno: o provedor virtual non implementa o método virtual create_operation()

en: Internal error: invalid provider handle
gl: Erro interno: xestión do fornecedor non válida

note: wrong usage!
en: Wrong usage of Libgda's virtual tables
gl: Uso non correcto das táboas virtuais de Libgda

en: Data model must have at least one column
gl: O modelo de datos debe ter polo menos unha columna

en: Could not compute virtual table's columns
gl: Non foi posíbel calcular as columnas da táboa virtual

en: Can't get data model description for column %d
gl: Non foi posíbel obter a descrición do modelo de datos apra a columna %d

en: Can't get data model's column type for column %d
gl: Non é posíbel obter o tipo de columna do modelo para a columna %d

en: Can't declare virtual table (%s)
gl: Non foi posíbel declarar a táboa virtual (%s)

en: Internal SQLite error: no data to iterate on
gl: Erro interno de SQLite: non hai datos sobre os que iterar

en: Could not find requested value at row %d and col %d
gl: Non foi posíbel atopar o valor solicitado na fila %d e columna %d

en: Column not found
gl: Non se atopou a columna

en: No statement specified to modify the data
gl: Non se especificou ningunha declaración para modificar os datos

en: Invalid statement specified to modify the data
gl: Declaración fornecida non válida para modificar os datos

en: Invalid parameter in statement to modify the data
gl: Parámetro non válido na declaración para modificar os datos

en: Failed to modify data: %s
gl: Produciuse un fallo ao modificar os datos: %s

en: Data model representing the table is read only
gl: O modelo de datos que representa a táboa é de só lectura

en: SQL code does not contain any statement
gl: O código SQL non contén ningunha sentencia

en: Syntax error at line %d, column %d
gl: Erro de sintaxe na liña %d, columna %d

en: Overflow error at line %d, column %d
gl: Produciuse un erro de desbordamento na liña %d, columna %d

en: GdaSqlField is not part of an INSERT or UPDATE statement
gl: GdaSqlField non forma parte de ningunha sentencia INSERT nin UPDATE

en: Missing table in statement
gl: Falta a táboa na sentencia

en: Column '%s' not found
gl: Non se atopou a columna «%s»

en: GdaSqlSelectField is not part of a SELECT statement
gl: GdaSqlSelectField non forma parte de ningunha sentencia SELECT

en: Missing table name in statement
gl: Falta a táboa na sentencia

en: Table '%s' not found
gl: Non se atopou a táboa «%s»

en: Could not identify table for field '%s'
gl: Non foi posíbel identificar a táboa do campo «%s»

en: Expression can't have both a type cast and a parameter specification
gl: A expresión non pode ter un tipo forzado e unha especificación de parámetros

en: '%s' is not a valid identifier
gl: «%s» non é un identificador válido

en: Empty identifier
gl: Identificador baleiro

en: Operation has no operand
gl: A operación non ten ningún operando

en: Wrong number of operands
gl: Número incorrecto de operandos

en: Unknown operator %d
gl: Operador %d descoñecido

en: Missing expression in select field
gl: Falta a expresión no campo de selección

en: Missing expression in select target
gl: Falta a expresión no obxectivo seleccionado

en: Join can't at the same time specify a join condition and a list of fields to join on
gl: Unha unión non pode especificar ao mesmo tempo unha condición de unión e unha lista de campos sobre os que facer a unión

en: Cross join can't have a join condition or a list of fields to join on
gl: Unha unión cruzada non pode especificar unha condición de unión ou unha lista de campos sobre los que facer a unión

en: Empty FROM clause
gl: Cláusula FROM baleira

en: Select field is not in a SELECT statement
gl: Seleccionar un campo non existe nunha sentencia SELECT

en: COMPOUND statement contains an undefined COMPOUND statement
gl: A sentencia COMPOSTA contén unha sentencia COMPOSTA sen definir

en: COMPOUND statement contains an undefined SELECT statement
gl: A sentencia COMPOSTA contén unha sentencia SELECT sen definir

en: COMPOUND statement contains a non SELECT statement
gl: A sentencia COMPOSTA contén unha sentencia distinta a SELECT

en: COMPOUND statement does not contain any SELECT statement
gl: A sentencia COMPOSTA non contén ningunha sentencia SELECT

en: COMPOUND statement only contains one SELECT statement
gl: A sentencia COMPOSTA só contén unha sentencia SELECT

en: COMPOUND statement contains an empty SELECT statement
gl: A sentencia COMPOSTA contén unha sentencia SELECT baleira

en: All statements in a COMPOUND must have the same number of columns
gl: Todas as sentencias nunha sentencia COMPOSTA deben ter o mesmo número de columnas

en: DELETE statement needs a table to delete from
gl: A sentencia DELETE precisa unha táboa na que eliminar

en: INSERT statement needs a table to insert into
gl: A sentencia INSERT precisa unha táboa na que inserir

en: Can't specify values to insert and SELECT statement in INSERT statement
gl: Non é posíbel especificar valores a inserir xunto cunha sentencia SELECT dentro dunha sentencia INSERT

en: INSERT statement does not have the same number of target columns and expressions
gl: A sentencia INSERT non ten o mesmo número de columnas e expresións

en: VALUES lists must all be the same length in INSERT statement
gl: As listas de VALUES deben ter a mesma lonxitude nas sentencias INSERT

en: SELECT does not contain any expression
gl: SELECT non contén ningunha expresión

en: SELECT can't have a DISTINCT expression if DISTINCT is not set
gl: A sentencia SELECT non pode ter unha expresión DISTINCT se non se emprega DISTINCT

en: SELECT can't have a HAVING without GROUP BY
gl: A sentencias SELECT non poden ter unha cláusula HAVING se non teñen unha cláusula GROUP BY

en: SELECT can't have a limit offset without a limit
gl: As sentencias SELECT non poden ter un desprazamento de límite sen un límite

en: Multiple targets named or aliased '%s'
gl: Máis dun destino co nome ou alias «%s»

en: UPDATE statement needs a table to update data
gl: A sentencia UPDATE precisa unha táboa na que actualizar datos

en: UPDATE statement does not have the same number of target columns and expressions
gl: A sentencia UPDATE non ten o mesmo número de columnas destino e expresións

en: UPDATE statement does not have any target columns to update
gl: A sentencia UPDATE non ten columnas destino para ser actualizadas

en: A connection is required
gl: Requírese unha conexión

en: Signal does not exist
gl: O sinal non existe

en: Signal to connect to must not have a return value
gl: O sinal para conectar non debe ter un valor de retorno

en: Signal %lu does not exist
gl: O sinal %lu non existe

en: Select file to load
gl: Seleccione o ficheiro para cargar

en: Could not load the contents of '%s':
     %s
gl: Non foi posíbel cargar o contido de «%s»:
     %s

en: Select a file to save data to
gl: Seleccione un ficheiro no que gardar os datos

en: Could not save data to '%s':
     %s
gl: Non foi posíbel gardar os datos en «%s»:
    %s

en: Properties
gl: Propiedades

en: No data
gl: Non hai datos

en: Data size
gl: Tamaño de datos

en: Unknown
gl: Descoñecido

note: list of fields
en: Data type
gl: Tipo de datos

note: FIXME: find a better label
en: Value
gl: Valor

en: GValue to render
gl: GValue a mostrar

en: Editable
gl: Editábel

en: The toggle button can be activated
gl: O botón de estado pódese activar

en: Values limited to PK fields
gl: Valores limitados a campos PK

en: GList of GValue to render, limited to PK fields
gl: GList de GValue a debujar, limitado a campos PK

en: Values
gl: Valores

en: GList of GValue to render, not limited to PK fields
gl: GList de GValue a mostrar, non limitado a campos PK

en: The information and status changer can be activated
gl: A información e o cambiador de estado podense activar

en: string truncated because too long
gl: cadea truncada por seren demasiado longa

en: Data cell renderer's specified type (%s) differs from actual value to display type (%s)
gl: O tipo especificado para debuxar a cela de datos (%s) difire do valor real do tipo a mostrar (%s)

en: Data cell renderer asked to display values of different data types, at least %s and %s, which means the data model has some incoherencies
gl: Preguntóuselle ao representador da cela de datos para mostrar valores de tipos de datos diferentes, polo menos %s e %s, o que significa que o modelo de datos ten algunhas incoherencias.

en: <non-printable>
gl: <non-imprimíbel>

en: Invalid UTF-8 format!
gl: Formato UTF-8 non válido

note: format tooltip
en: Format is hh:mm:ss
gl: O formato é hh:mm:ss

en: Use 1000s separators
gl: Usar separadores de milleiros

en: Use thousands separator as specified by current locale
gl: Usar separador de milleiros como se especifica na configuración rexional actual

en: Decimals
gl: Decimais

en: Number of decimals
gl: Número de decimais

en: Currency symbol
gl: Símbolo de divisa

en: A currency symbol
gl: Un símbolo de divisa

en: Widget of class '%s' does not have any associated GdaDataHandler, (to be set using the 'handler' property) expect some mis-behaviours
gl: O widget de clase «%s» non ten asociado un GdaDataHandler, (a estabelecer usando a propiedade «manexador») espere algún comportamento non desexado

en: Value is NULL
gl: O valor é NULL

en: Value will be determined by default
gl: O valor determinarase de maneira predeterminada

en: Value is invalid
gl: O valor non é válido

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: Maximum acceptable length of the text
gl: Lonxitude máxima aceptábel para o texto

en: Multiline
gl: Multiliña

en: Display only one line, or a complete text editor
gl: Mostrar só unha liña ou un editor de texto completo

en: Hidden
gl: Oculto

en: If set to TRUE, characters are all displayed using a single 'invisible' character, suitable to enter passwords
gl: Se se estabelece a TRUE todos os caracteres móstranse usando un carácter único «invisíbel», que é quen de de introducir contrasinais.

en: Unknown format character starting at %s
gl: Carácter de formato descoñecido iniciando en %s

en: Type %s is not numerical
gl: O tipo %s non é un número

en: Decimal separator cannot be the '%c' character
gl: O separador decimal non pode ser o carácter «%c»

en: Decimal thousands cannot be the '%c' character
gl: O separador de milleiros non pode ser o carácter «%c»

en: Empty data
gl: Datos baleiros

en: Unhandled type of data
gl: Tipo de datos non manexado

en: Error while deserializing data:
    %s
gl: Produciuse un erro ao desserializar os datos:
    %s

en: Error while interpreting data as an image:
    %s
gl: Produciuse un erro ao interpretar os datos como unha imaxe:
    %s

en: _Copy image
gl: _Copiar imaxe

en: _Load image from file
gl: _Cargar a imaxe desde un ficheiro

en: _Save image
gl: _Gardar imaxe

en: Select image to load
gl: Seleccione a imaxe para cargar

note: determine writable formats
en: Image format
gl: Formato da imaxe

en: Format image as:
gl: Formatar a imaxe como:

en: Current format
gl: Formato actual

en: Select a file to save the image to
gl: Indique un ficheiro no que gardar a imaxe

en: Could not save the image to '%s':
     %s
gl: Non foi posíbel gardar a imaxe en «%s»:
    %s

en: Sources
gl: Orixes

note: list of fields
en: Comment
gl: Comentario

en: Floating Point
gl: Coma flotante

en: String
gl: Cadea

en: Keyword
gl: Palabra chave

en: Function
gl: Función

en: Data Type
gl: Tipo de datos

en: Variable
gl: Variábel

en: No idea what it is
gl: Nin idea do que é

en: Set to host mask
gl: Estabelecer á máscara do equipo anfitrión

en: Set to class %c network
gl: Estabelecer á clase de rede %c

en: Choose a file
gl: Seleccione un ficheiro

en: Choose a directory
gl: Seleccione un directorio

en: Choose
gl: Escoller

en: Selection model
gl: Modelo de selección

en: Specifies what the user will be allowed to select
gl: Especifica que se lle permite seleccionar ao usuario

en: Only let the user pick an existing file
gl: Deixar que o usuario só seleccione un ficheiro existente

en: Let the user pick an existing file, or type in a new filename
gl: Deixar ao usuario escoller o ficheiro existente, ou teclear un nome de ficheiro novo

en: Let the user pick an existing folder
gl: Permitirlle ao usuario seleccionar un cartafol existente

en: Let the user name an existing or new folder
gl: Deixar ao usuario nomear un cartafol existente ou unha nova

en: Format
gl: Formato

en: Allowed characters at each position('0':digit, '9': digit except 0, '@':alpha, '^':upper cased alpha, '#':alphanumeric, '*':any character, any other character will be left unmodified)
gl: Caracteres permitidos en cada posición («0»:dígito, «9»: dígito, exceto 0, «@»:alfabético, «^»:maiúscula, «#»:alfanumérico, «*»:calquera carácter, calquera outro carácter deixarase sen modificar)

en: Mask
gl: Máscara

en: Writing mask for corresponding characters in format ('_': writable, '-':writable, removed from actual value, ' ': not writable)
gl: Escribindo máscara para os caracteres correspondentes no formato («_»: escribíbel, «-»:escribíbel, quitado do valor actual, « »: non escribíbel)

en: Encoding
gl: Codificación

en: How password should be encoded
gl: Como se deben codificar os contrasinais

en: MD5 Sum
gl: Suma MD5

en: No encoding
gl: Sen codificación

en: No data to display
gl: Non hai datos para mostrar

en: Encoding used to convert binary data to the string
gl: Codificación que se vai usar para converter os datos binarios dunha cadea

en: Serialized picture
gl: Imaxe serializada

en: Set to TRUE if data comes from a serialized GdkPixbuf (F-Spot for example)
gl: Estabeleza a TRUE se os datos veñen dun GdkPixbuf serializado (F-Spot por exemplo)

en: Lines wrapping
gl: Corte de liñas

en: Defines how long lines are wrapped
gl: Definir a lonxitude de corte das liñas

en: Programming language
gl: Linguaxe de programación

en: Define to enable syntactical colourisation
gl: Define a activación de coloreado sintáctico

en: Do not wrap lines
gl: Non cortar liñas

en: break lines anywhere the cursor can appear
gl: quebra as liñas en calquera posición na que apareza o cursor

en: Break lines in between words
gl: Quebra liñas entre palabras

en: Break lines in between words or graphemes
gl: Quebra liñas entre palabras ou grafemas

en: General
gl: Xeral

en: hello
gl: ola

en: Columns
gl: Columnas

en: Foreign keys
gl: Claves foráneas

en: Constraints
gl: Restricións

en: Can't find demo database file: %s
gl: Non é posíbel atopar o ficheiro da base de datos de demostración: %s

en: Error opening the connection for file '%s':
    %s
gl: Produciuse un erro ao abrir a conexión para o ficheiro «%s»:
    %s

en: Libgda-ui Code Demos
gl: Códigos de demo Libgda-ui

en: <b><big>Note:
    </big></b>Many of the demonstrated items use an
    opened connection to the SQLite using the
    '%s' file.
    
    In the source code shown here, the <i>demo_cnc</i> and 
    <i>demo_parser</i> objects are created by the framework and
    made available to all the demonstrated items.
gl: <b><big>Nota:
    </big></b>Moitos dos elementos demostrados usan unha
    conexión aberta a SQLite usando o ficheiro
    «%s».
    
    No código fonte mostrado aquí, os obxectos <i>demo_cnc</i> e 
    <i>demo_dict</i> créaos o «framework» e están dispoñíbeis
    para todos os elementos demostrados.

en: Pointer to an XML layout specification  (as an xmlNodePtr to a <gdaui_form> node)
gl: Punteiro a unha especificación de distribución de datos XML (como un xmlNodePtr cara un nodo <gdaui_form>)

en: List of parameters to show in the form
gl: Lista de parámetros a mostrar no formulario

en: Show Entry actions
gl: Mostrar as accións de entrada

en: Entries Auto-default
gl: Entradas autopredeterminadas

en: TRUE if expanding the form vertically makes sense
gl: TRUE se ten sentido expandir o formulario verticalmente

en: Shown data entries
gl: Mostrar a entrada de datos

en: The '%s' attribute should be a G_TYPE_STRING value
gl: O atributo «%s» debe ser un valor do tipo G_TYPE_STRING

en: Can't find data entry for GdaHolder
gl: Non é posíbel atopar a entrada de datos para GdaHolder

en: Values to be defined
gl: Valores por definir

en: '%s' document not parsed successfully
gl: O ficheiro «%s» non foi analizado correctamente

en: '%s' DTD not parsed successfully. XML data layout validation will not be performed (some errors may occur)
gl: DTD «%s» non foi analizado correctamente. A validación da disposición dos datos XML non se realizará (poden ocorrer certos erros)

en: size group was not taken into account using gdaui_basic_form_add_to_size_group()
gl: non se tivo en conta o tamaño do grupo usando gdaui_basic_form_add_to_size_group()

en: Wrong column type for label: expecting a string and got a %s
gl: Tipo de columna incorrecta para a etiqueta; agardábase unha cadea e obtívose un(ha) %s

en: Find:
gl: Buscar:

en: The data model to display
gl: O modelo de datos que se mostrará

en: Display popup as list
gl: Mostrar o menú despregábel como lista

en: Filter failed:
gl: Produciuse un fallo no filtro:

en: Filter
gl: Filtro

en: any valid SQL expression
gl: calquera expresión SQL válida

en: Columns can be referenced by their name or more easily using <b><tt>_&lt;column number&gt;</tt></b>. For example a valid expression can be: <b><tt>_2 like 'doe%'</tt></b> to filter rows where the 2nd column starts with <tt>doe</tt>.
gl: As columnas pódense referenciar polo seu nome ou, máis facilmente, usando <b><tt>_&lt;número de columna&gt;</tt></b>. Un exemplo de expresión válida pode ser <b><tt>_2 like «doe%»</tt></b> para filtrar filas nas que a 2ª columna comeza por <tt>doe</tt>.

en: Set filter
gl: Estabelecer o filtro

en: Clear filter
gl: Limpar o filtro

en: Undelete the selected entry
gl: Recuperar a entrada seleccionada

en: Delete the selected entry
gl: Eliminar a entrada seleccionada

en: Invalid column number %d
gl: Número de columna %d non válida

en: Data model
gl: Modelo de datos

en: Internal GdaDataProxy data model
gl: Modelo de datos GdaDataProxy interno

en: Can't modify row while data model is being reset
gl: Non é posíbel modificar unha fila mentres se restabelece o modelo de datos

en: Trying to modify a read-only row
gl: Intentando modificar unha fila de só lectura

en: Can't access row while data model is being reset
gl: Non é posíbel acceder a unha fila mentres se restabelece o modelo de datos

en: Attempt to initialize an already initialized library
gl: Intento de inicialización dunha biblioteca xa inicializada

en: Could not open plugins directory, no plugin loaded.
gl: Non foi posíbel abrir o directorio de engadidos, non se cargou ningún engadido.

en: Error: %s
gl: Erro: %s

en: Loading file %s...
gl: Cargando o ficheiro %s...

en: Plugins load warning: %s
gl: Aviso de carga de engadidos: %s

note: radio buttons
en: Use data source:
gl: Usar a orixe de datos:

en: Specify connection:
gl: Especificar a conexión:

note: Create the DSN add button
en: Data sources...
gl: Orixes de datos...

en: Could not execute the Database access control center
gl: Non foi posíbel executar o Centro de control de acceso a bases de datos

en: Data to display
gl: Datos a mostrar

en: Delete the current record
gl: Eliminar o rexistro actual

en: Create a new record
gl: Crear un rexistro novo

en: Commit the modifications
gl: Efectuar as modificacións

en: Clear all the modifications
gl: Limpar todas as modificacións

en: Go to first record
gl: Ir ao primeiro rexistro

en: Go to last record
gl: Ir ao último rexistro

en: Go to previous record
gl: Ir ao anterior rexistro

en: Go to next record
gl: Ir ao seguinte rexistro

en: Filter records
gl: Filtrar rexistros

en: Can't append row to data model: %s
gl: Non se puido engadir a fila ao modelo de datos: %s

en: Go to first chunck
gl: Ir ao primeiro fragmento

en: Go to last chunck
gl: Ir ao último fragmento

en: Go to previous chunck
gl: Ir ao anterior bloque

en: Go to next chunck
gl: Ir ao seguinte bloque

en: Pointer to an XML layout specification (as an xmlNodePtr to a <gdaui_grid> node)
gl: Punteiro a unha especificación de distribución de datos XML (como un xmlNodePtr cara un nodo <gdaui_grid>)

en: Info cell visible
gl: Información de cela visíbel

en: Global Actions visible
gl: Accións globais visíbeis

note: FIXME: if nullok is FALSE, then set the column title in bold
en: Can't be NULL
gl: Non pode ser NULL

en: No title
gl: Sen título

en: Shown columns
gl: Mostrar columnas

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: _Clear Selection
gl: _Limpar a selección

en: Show Column _Titles
gl: Mostrar _títulos de columna

en: _Set filter
gl: _Marcar o filtro

en: _Unset filter
gl: _Desmarcar o filtro

note: create dialog box
en: Saving Data
gl: Gardando os datos

en: Saving data to a file
gl: Gardando os datos nun ficheiro

en: The data will be exported to the selected file.
gl: Os datos serán exportados ao arquivo seleccionado

en: File name
gl: Nome de ficheiro

note: To translators: "Details" is a table's column's attribute
en: Details
gl: Detalles

note: file type
en: File type:
gl: Tipo de ficheiro:

en: Tab-delimited
gl: Delimitado por tabuladores

en: Comma-delimited
gl: Delimitado por comas

note: data scope
en: Data to save:
gl: Datos que gardar:

en: All data (without any local modification)
gl: Todos os datos (sen modificacións locais)

en: Only displayed data
gl: Solamente datos mostrados

en: Only selected data
gl: Só os datos seleccionados

en: Other options
gl: Outras opcións

en: Empty string when NULL?
gl: Baleirar a cadea cando sexa NULA?

en: Export NULL values as an empty "" string
gl: Exportar os valores NULL coma unha cadea baleira ""

en: Invalid data as NULL?
gl: Datos non válidos como NULL?

en: Don't export invalid data,
    but export a NULL value instead
gl: Non exportar os datos non válidos
    senón un valor NULL no seu canto

en: Field names on first row?
gl: Nomes de campo na primeira fila?

en: Add a row at beginning with columns names
gl: Engadir unha fila ao principio cos nomes das columnas

en: Could not save file %s
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro %s

en: You must specify a file name
gl: Debe especificar un nome de ficheiro

en: Got empty file while converting the data
gl: Obtívose un ficheiro baleiro mentres se convertían os datos

en: File '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
gl: O ficheiro «%s» xa existe.
    Desexa sobrescribilo?

en: If you choose yes, the contents will be lost.
gl: Se selecciona si perderase o contido.

en: """= Title level 1 =
    == Title level 2 ==
    """= Title level 1 =
    == Title level 2 ==
    
    """For beautifiers we have **bold**
    and //italic//.
    There is also __underline__, --strike--
    and ``monospaced``.
    """
    For beautifiers we have **bold**
    and //italic//.
    There is also __underline__, --strike--
    and ``monospaced``.
    
    """- This is a list of items
    - Just use hyphens
     - And starting space for indenting
    """- This is a list of items
    - Just use hyphens
     - And starting space for indenting
    
    Raw areas are enclosed inside three doublequotes and no markup is interpreted
gl: """= Título de nivel 1 =
    == Título de nivel 2 ==
    """= Título de nivel 1 =
    == Título de nivel 2 ==
    
    """Para embelecer temos **negrita**
    e //itálica//.
    Tamén hay _subliñado_, --tachado--
    e ``monoespaciado``.
    """
    Para embelecer temos **negrita**
    e //itálica//.
    Tamén hay _subliñado_, --tachado--
    e ``monoespaciado``.
    
    """- Esto é unha lista de items
    - Simplemente usa os guións
     - E comeza a indentar con espacios
    
    As áreas que se colocan dentro de tres comillas dobles non se interpretan

en: _Bold
gl: _Negriña

en: Bold text
gl: Texto en negriña

en: _Italic
gl: _Italica

en: Italic text
gl: Texto en itálica

en: _Underline
gl: _Subliñado

en: Underline text
gl: Texto subliñado

en: _Strike through
gl: _Tachado

en: Strike through text
gl: Texto tachado

en: _Syntax help
gl: Axuda de _sintaxe

en: Show syntax help
gl: Mostrar a axuda de sintaxe

en: _Add image
gl: Eng_adir imaxe

en: Insert image
gl: Inserir imaxe

en: _Normal text
gl: Texto _normal

en: Reset to normal text
gl: Restabelecer a texto normal

en: Don't display a specific background for the text
gl: Non mostrar un fondo específico para o texto

en: Display raw markup text instead of formatted text
gl: Mostrar o texto de marcado en bruto no canto de en texto formatado

en: The buffer which is displayed
gl: O búfer que é mostrado

en: Determines if the contents appears in a scrolled window
gl: Determina se os contidos aparecen nunha xanela con barras de desprazamento

en: Reset font size
gl: Restabelecer o tamaño da letra

en: Decrease font size (zoom out)
gl: Diminuír o tamaño da letra (reducir)

en: Increase font size (zoom in)
gl: Aumentar o tamaño da letra (agrandar)

en: Show source markup
gl: Mostrar o marcado fonte

en: The specification of the operation to implement
gl: A especificación da operación a implementar

en: Request section header to be hidden if there is only one section
gl: Solicitar que a cabeceira da sección se oculte se só hai unha sección

note: last row is for new entries
en: Add
gl: Engadir

en: Server operation specification
gl: Especificación de operación do servidor

en: <b>Field properties:</b>
gl: <b>Propiedades do campo:</b>

en: <b>Fields:</b>
gl: <b>Campos:</b>

en: Add a new field
gl: Engadir un novo campo

en: Remove selected field
gl: Retirar o campo seleccionado

en: GdaTree to use
gl: GdaTree para usar

en: Unknown column number %d
gl: Número de columna %d descoñecido

en: Type mismatch: expected a value of type %s and got of type %s
gl: Os tipos non coinciden: esperábase un valor do tipo %s  e obtívose un valor do tipo %s

en: Can't set authentification string: no authentication is needed
gl: Non é posíbel definir a cadea de autenticación: non se require autenticación

en: Unknown provider '%s'
gl: Provedor «%s» descoñecido

en: Provider '%s' does not report the required parameters for DSN
gl: O provedor «%s» non informa dos parámetros necesarios para DSN

note: set to NULL item
en: Unset
gl: Desconfigurar

note: default value item
en: Set to default value
gl: Estabelecer no valor predeterminado

note: reset to original value item
en: Reset to original value
gl: Restabelecer o valor orixinal

en: Current modified data is invalid
gl: Os datos modificados actualmente non son válidos

en: You may now choose to correct it, or to discard the modifications.
    
    What do you want to do?
gl: Agora pode seleccionar corrixir, ou desbotar as modificacións.
    
    De sexa facer?

en: please correct it and try again, or discard the modifications.
gl: corríxao e probe de novo, ou desbote as modificacións.

en: Part of the current modified data was invalid
gl: Unha parte dos datos modificados non eran válidos

en: As no transaction was used, only a part of the valid data
    has been written, and the remaining modification have been discarded.
gl: Xa que non se empregaron transaccións, sé se escribiron unha
    parte dos datos válidos e as modificacións restante desbotáronse.

en: Discard modified data
gl: Desbotar os datos modificados

en: Correct data first
gl: Corrixir primeiro os datos

en: Database file
gl: Ficheiro de base de datos

en: Berkeley DB database filename to be used
gl: Nome de base de datos Berkeley DB a usar

note: DSN parameters
en: Directory
gl: Directorio

en: Directory where the database file is stored
gl: Directorio onde está o ficheiro de base de datos

note: DSN parameters
en: Database name
gl: Nome da base de datos

en: Name of the database in the database file to be used
gl: Nome da base de datos a usar no ficheiro de base de datos

en: The DB_NAME parameter is not defined in the connection string.
gl: O parámetro DB_NAME non está definido na cadea de conexión

en: An error occurred while accessing the BDB database
gl: Produciuse un erro ao acceder á base de datos BDB

en: Can't open virtual connection
gl: Non foi posíbel abrir a conexión virtual

en: Could not add BDB data model to connection: %s
gl: Non foi posíbel engadir o modelo de datos BDB á conexión: %s

en: Provider for Berkeley databases
gl: Provedor de bases de datos Berkeley

en: Column's description
gl: Descrición da columna

en: Table
gl: Táboa

en: Table's name
gl: Nome da táboa

note: list of fields
en: Field name
gl: Nome do campo

note: list of fields
en: Size
gl: Tamaño

note: list of fields
en: Scale
gl: Escalado

note: list of fields
en: Not NULL
gl: non NULL

note: list of fields
en: Default
gl: Predefinido

en: Default value, mandatory if column is NOT NULL
gl: Valor predefinido, obrigatorio se a columna é NOT NULL

note: list of fields
en: Check
gl: Comprobar

note: list of fields
en: Check constraint
gl: Comprobar a restrición

note: DSN parameters
en: Database's description
gl: Descrición da base de datos

note: DSN parameters
en: The name of a database to create
gl: O nome da base de datos a crear

note: DSN parameters
en: Directory where the database file will be
gl: Directorio onde estará o ficheiro da base de datos

en: Index description
gl: Descrición do índice

note: To translators: "Type" is the data type of a table's column
en: Type
gl: Tipo

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Name
gl: Nome

en: Index name
gl: Nome do índice

en: On table
gl: Na táboa

note: DSN parameters
en: Only if it does not yet exist
gl: Só se aínda non existe

en: Create index only if it does not yet exist
gl: Crear o índice só se aínda non existe

note: Index fields
en: Indexed field(s)
gl: Campo(s) indexado(s)

note: Index fields
en: Indexed field or expression
gl: Indexado por campo ou expresión

note: To translators: "Compare method" refers to the method SQLite has to compare values
en: Compare method
gl: Método de comparación

note: To translators: "Compare method" refers to the method SQLite has to compare values
en: Collation name (BINARY|NOCASE)
gl: Nome de cotexo (BINARY|NOCASE)

note: Index fields
en: Sort type
gl: Tipo de ordenación

en: Table's description
gl: Descrición da táboa

en: Temporary table
gl: Táboa temporal

en: Create table only if it does not yet exist
gl: Crear a táboa só se aínda non existe

note: list of fields
en: Table's columns
gl: Columnas da táboa

note: list of fields
en: Auto increment
gl: Incremento automático

note: list of fields
en: Unique
gl: Única

note: list of fields
en: Primary key
gl: Clave primaria

note: list of fields To translators: "Default value" is a table's column's attribute
en: Default value
gl: Valor predefinido

note: list of fields
en: Conflict
gl: Conflito

note: list of fields
en: Conflict resolution method (ROLLBACK|ABORT|FAIL|IGNORE|REPLACE)
gl: Método de resolución de conflitos (ROLLBACK|ABORT|FAIL|IGNORE|REPLACE)

note: other table constraints
en: Global constraints
gl: Restricións globais

en: View's description
gl: Descrición da vista

en: View's name
gl: Nome da vista

en: Temporary view
gl: Visualización temporal

en: Create view only if it does not yet exist
gl: Crear a vista só se aínda non existe

en: Definition
gl: Definición

en: View's definition
gl: Definición da vista

en: Index
gl: Índice

en: Index to delete
gl: Índice que borrar

en: If exists
gl: Se existe

en: Drop index only if it exists
gl: Eliminar índice só se existe

en: Table to delete
gl: Táboa a eliminar

en: Drop table only if it exists
gl: Eliminar a táboa só se existe

en: View
gl: Ver

en: View to delete
gl: Vista a eliminar

en: Drop view only if it exists
gl: Eliminar a vista só se existe

en: The name of a database to use (without the .db)
gl: O nome a usar para a base de datos (sen .db)

en: Append '.db'
gl: Engadir «.db»

en: Defines if the '.db' extension need to be appended to the DB_NAME argument
gl: Determina se é preciso engadir a extensión «.db» ao argumento DB_NAME

en: Extra functions
gl: Funcións adicionais

en: Enable usage of extra functions (gda_upper, ...)
gl: Activar o uso de algunhas funcións adicionais (gda_upper, ...)

en: Define REGEXP
gl: Definir REGEXP

en: Define the REGEXP function
gl: Definir a función REGEXP

en: Localized comparisons
gl: Comparacións localizadas

en: Enable usage of extra collation methods (LOCALE and DCASE)
gl: Activar o uso de métodos de cotexamento adicionais (LOCALE e DCASE)

en: With foreign keys
gl: Con claves foráneas

en: Enforce foreign keys
gl: Forzar claves externas

en: Allow extensions
gl: Extensións permitidas

en: Allow SQLite to load extensions using the load_extension() function
gl: Permitir a SQLite cargar extensións usando a función load_extension()

en: Table to rename
gl: Táboa a renomear

en: New name
gl: Novo nome

en: New table name
gl: Novo nome da táboa

en: Can't find libdb_sql-5.
gl: Non se puido atopar libdb_sql-5.

en: Provider for BDB SQL databases
gl: Provedor de bases de datos BDB SQL

en: The name of a database to connect to (without the .fdb)
gl: O nome da base de datos á que conectarse (sen o .fdb)

en: Provider for Firebird databases
gl: Fornecedor para bases de datos Firebird

en: Provider for embedded Firebird databases
gl: Fornecedor de bases de datos Firebird empotrada

en: Invalid argument: NULL
gl: Argumento incorrecto: NULL

en: Can't read BLOB
gl: Non é posíbel ler BLOB

en: Missing parameters to open database connection
gl: Faltan parámetros para poder abrir a conexión da base de datos

en: Invalid date: year %d, month %d and day %d
gl: Data incorrecta: ano %d, mes %d e día %d

en: Can't get BLOB's size
gl: Non foi posíbel obter o tamaño do BLOB

en: The name of a database to connect to
gl: O nome da base de datos á que se conectar

en: Instance
gl: Instancia

en: The instance to connect to, if not specified, a connection to the default instance is made
gl: A instancia á que conectarse, se non se especifica, realizarase unha conexión á instancia predeterminada

note: Connection parameters
en: Database server
gl: Servidor de bases de datos

en: Host on which the database server is running or leave this field empty
gl: Máquina na que se está a executar o servidor de bases de datos ou deixe este campo baleiro

en: Port
gl: Porto

en: Database server port, 1433 by default
gl: Porto do servidor de bases de datos, 1443 por omisión

en: Connection URL
gl: URL de conexión

en: Connection string required by the JDBC driver, refer to the used JDBC driver for its contents and format
gl: Cadea de conexión requirida polo controlador JDBC, refirida ao uso do controlador JDBC para estes contidos e formato

en: Can't get list of installed JDBC drivers: %s
gl: Non foi posíbel obter a lista de controladores JDBC instalados: %s

en: Can't create JAVA virtual machine: %s
gl: Non foi posíbel crear a máquina virtual de JAVA: %s

en: Could not find the JVM runtime (libjvm.so), JDBC provider is unavailable.
gl: Non é posíbel cargar a JVM en tempo de execución (libjvm.so), o fornecedor JDBC non está dispoñíbel.

en: The connection string must contain the DB_NAME value
gl: A cadea de conexión debe conter o valor DB_NAME

en: Invalid value for 'TLS_REQCERT'
gl: Valor inválido para 'TLS_REQCERT'

en: Too many arguments
gl: Demasiados argumentos

en: Parameter
gl: Parámetro

en: near "%s": syntax error
gl: cerca de "%s": error de sintaxe

en: LDAP server returned more than one entry with DN '%s'
gl: O servidor LDQP devolveu máis dunha entrada con DN «%s»

en: Could not parse distinguished name returned by LDAP server
gl: Non foi posíbel analizar o nome distintivo devolto polo servidor LDAP

en: Unexpected data type '%s' for objectClass attribute!
gl: Tipo de dato «%s» non agardado para o atributo objectClass.

en: Distinguished name
gl: Nome distintivo

en: Relative distinguished name
gl: Nome distintivo relativo

en: Truncated result because LDAP server limit encountered
gl: Resultado truncado debido a que se alcanzou o límite do servidor LDAP

en: Unknown GdaLdapModificationType %d
gl: GdaLdapModificationType %d descoñecido

en: No GdaLdapEntry specified
gl: Non se especificou GdaLdapEntry

en: No GdaLdapEntry specified to define attributes to add
gl: Non se especificou GdaLdapEntry para definir os atributos a engadir

en: No GdaLdapEntry specified to define attributes to remove
gl: Non se especificou GdaLdapEntry para definir os atributos a eliminar

en: No GdaLdapEntry specified to define attributes to replace
gl: aNon se especificou GdaLdapEntry para definir os atributos a reemprazar

en: No GdaLdapEntry specified to compare attributes
gl: Non se especificou GdaLdapEntry para comparar os atributos

en: GdaLdapEntry specified to compare have different DN
gl: O GdaLdapEntry especificado para comparar te un DN diferente

en: User name, as a DN or simple user name, for Active Directory may be username@DOMAIN or DOMAIN\username
gl: Nome de usuario, como un DN ou un nome de usuario simple, para o Active Directory debe ser nomeusuario@DOMINIO ou DOMINIO\nomeusuario

en: Base name
gl: Nome da base de datos

en: Base distinguished name, starting point for the searches
gl: Nome base distintivo, punto de partida para as buscas

en: Host on which the LDAP server is running
gl: Máquina na que se está a executar o servidor LDAP

en: Database server port (leave this field empty to use the default port)
gl: Porto do servidor de bases de datos (deixar este campo en branco para usar o porto predeterminado)

en: Require SSL
gl: Requirir SSL

en: Whether or not to use SSL to establish the connection
gl: Usar ou non SSL para estabelecer a conexión

en: Certificate check type
gl: Comprobar o tipo de certificado

en: Specifies what checks to perform on server certificates in a SSL/TLS session
gl: Especifica as comprobacións que realizar nos certificados do servidor nunha sección SSL/TLS

en: Certificates file
gl: Arquivo de certificados

en: Specifies the file that contains certificates for all of the recognized Certificate Authorities, in a SSL/TLS session
gl: Especifica o ficheiro que contén certificados para as Autoridades Certificadoras recoñecidas, nunha sesión SSL/TLS

en: Cache server data
gl: Datos do servidor caché

en: Use a cache to store some static server data (the cached files are in the user's cache directory), default is TRUE
gl: Usar unha memoria caché para almacenar algúns datos do servidor estático (os ficheiros almacenados na memoria caché están no cartafol caché do usuario), de maneira predeterminada é certo

en: Time limit
gl: Límite de tempo

en: Time limit after which a search operation should be terminated by the server (leave undefined or 0 for unlimited)
gl: Límite de tempo despois do cal unha operación de busca debería rematar no servidor (déixeo como non definido ou a 0 para que non haxa límite)

en: Size limit
gl: Límite de tamaño

en: Maximum number of entries that can be returned on a search operation
gl: Número máximo de entradas que se poden devolver para unha operación de busca

en: Never: certificate not requested or checked
gl: Nunca: certificado non solicitado ou comprobado

en: Allow: certificate requested, none or a bad one accepted.
gl: Permitir: certificado solicitado, ningún ou malo aceptado.

en: Try: certificate requested, none accepted, otherwise checked.
gl: Tentar: certificado solicitado, ningún aceptado, se nón, comprobado.

en: Demand: certificate requested and checked
gl: Demanda: certificado solicitado e comprobado

en: Provider for database where tables are based on data contained in an LDAP directory
gl: Fornecedor para base de datos onde as táboas se basean en datos almacenados nun directorio LDAP

en: The connection string format has changed: replace FILENAME with DB_DIR (the path to the database file) and DB_NAME (the database file without the '%s' at the end).
gl: O formato da cadea de conexión cambiou: substitúa FILENAME con DB_DIR (a ruta do ficheiro da base de datos) e DB_NAME (o ficheiro da base de datos sen o «%s» no final).

en: Could not open file %s
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro %s

en: Could not map table '%s': %s
gl: Non é posíbel asignar a táboa «%s»: %s

en: Provider for Microsoft Access files
gl: Provedor para os ficheiros de Microsoft Access

en: The name of a database to use (filename without the .mdb)
gl: O nome da base de datos a usar (nome de ficheiro sen .mdb)

en: No field specified in foreign key constraint
gl: Non se especificou ningún campo na restrición de clave foránea

en: Empty field specified in foreign key constraint
gl: Especificouse un campo baleiro na restrición de clave foránea

en: No referenced table specified in foreign key constraint
gl: Non se especificou ningunha referencia a táboa na restrición de clave foránea

en: Empty referenced field specified in foreign key constraint
gl: Especificouse un campo de referencia baleiro na restrición de clave foránea

en: Incorrect specified column name
gl: O nome de columna especificado non é correcto

en: MySQL boolean representation
gl: Representación booleana MySQL

en: Cannot give a UNIX SOCKET if you also provide either a HOST or a PORT
gl: Non é posíbel fornecer un CONECTADOR UNIX se tamén vai fornecer un ANFITRIÓN ou un PORTO

en: Invalid port number
gl: Número de porto non válido

en: Unknown MySQL protocol '%s'
gl: Protocolo MySQL «%s» descoñecido

en: Could not set client charset to UTF8. Using %s. It'll be problems with non UTF-8 characters
gl: Non é posíbel estabelecer o conxunto de caracteres UTF8 no cliente. Usando %s. Haberá problemas cos caracteres que non sexan UTF-8

en: The connection string must contain the DB_NAME values
gl: A cadea de conexión debe incluir o valor DB_NAME

en: No description
gl: Sen descrición

en: Unnamed statement parameter is not allowed in prepared statement.
gl: Non se permiten parámetros sen nome nas sentencias preparadas.

note: force reading the complete BLOB into memory
en: Can't read whole BLOB into memory
gl: Non foi posíbel ler todo o BLOB na memoria

note: there is an error here
en: Unhandled data type '%s', please report this bug to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product.
gl: Tipo de datos «%s» non manexado. Informe deste erro en http://bugzilla.gnome.org/ para o produto «libgda».

en: Could not use CURSOR. Mysql version 5.0 at least is required. Using random access anyway.
gl: Non é posíbel empregar CURSOR. Requires a versión 5.0 de MySQL, como mínimo. Empregando acceso aleatorio.

en: Could not use CURSOR. Mysql version 5.0 at least is required. Chunk size ignored.
gl: Non é posíbel empregar CURSOR. Requires a versión 5.0 de MySQL, como mínimo. Ignorarase o tamaño do bloque.

en: Number of rows fetched at a time
gl: Número de filas que se obteñen de cada vez

en: Number of row chunks read since the object creation
gl: Número de bloques de filas lidos desde que se creou o obxecto

en: Invalid column bind data type. %d
gl: Tipo de datos non válido para a asociación de columna. %d

en: Type %s not mapped for value %d
gl: Non foi asignado o tipo %s para o valor %d

en: Type %s not mapped for value %lld
gl: Non foi asignado o tipo %s para o valor %lld

en: Type %s not mapped for value %d/%d/%d %d:%d:%d.%lu
gl: Non foi asignado o tipo %s para o valor %d/%d/%d %d:%d:%d:%lu

en: Type %s not mapped for value %f
gl: Non foi asignado o tipo %s para o valor %f

en: Type %s not mapped for value %s
gl: Non foi asignado o tipo %s para o valo r%s

en: Provider for MySQL databases
gl: Provedor de bases de datos MySQL

en: As first column
gl: Como primeira columna

en: Add the column as the first column of the table
gl: Engadir a columna como primeira columna da táboa

en: After column
gl: Despois da columna

en: Add the column after the specified column
gl: Engadir a columna despois da columna especificada

en: Field comment
gl: Comentario do campo

en: Table comment
gl: Comentario da táboa

en: Server access parameters
gl: Parámetros de acceso ao servidor

note: Connection parameters
en: Host on which the database server is running
gl: Máquina na que se está a executar o servidor de bases de datos

en: Database server port
gl: Porto do servidor de bases de datos

en: UNIX Socket
gl: Conectador UNIX

en: Full path of the UNIX socket to use when connecting locally
gl: Ruta completa do conectador UNIX a usar cando se conecta en forma local

en: Administrator login
gl: Acceso de administrador

en: Login name (which has the rights to create databases)
gl: Nome de usuario (que teña dereitos para crear bases de datos)

en: Administrator password
gl: Contrasinal do administrador

en: Connection protocol
gl: Protocolo de conexión

en: Explicitly specifies a connection protocol to use. It is useful when the other connection parameters normally would cause a protocol to be used other than the one you want
gl: Especifica explícitamente un protocolo de conexión a usar. É útil cando os parámetros da outra conexión normalmente causarían que se use protocolo distinto do que quere

note: DSN parameters
en: Create database only if it does not yet exist
gl: Crear a base de datos só se aínda non existe

note: DSN parameters other table options
en: Character set
gl: Conxunto de caracteres

note: DSN parameters
en: Character set encoding to use in the new database
gl: Codificación do conxunto de caracteres a usar na nova base de datos

note: DSN parameters other table options
en: Collation
gl: Cotexo

note: DSN parameters
en: Collation method to use in the new database
gl: Método de cotexo a usar na base de datos nova

note: To translators: Charset name
en: UTF-8 Unicode
gl: Unicode UTF-8

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1 West European
gl: ISO 8859-1 europeo occidental

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-2 Central European
gl: ISO 8859-2 centroeuropeo

note: To translators: Charset name
en: US ASCII
gl: ASCII EE.UU.

note: To translators: Charset name
en: Big5 Traditional Chinese
gl: Big5 chinés tradicional

note: To translators: Charset name
en: DEC West European
gl: DEC europeo occidental

note: To translators: Charset name
en: DOS West European
gl: DOS europeo occidental

note: To translators: Charset name
en: HP West European
gl: HP europeo occidental

note: To translators: Charset name
en: KOI8-R Relcom Russian
gl: KOI8-R relcom ruso

note: To translators: Charset name
en: 7bit Swedish
gl: 7bit  sueco

note: To translators: Charset name
en: EUC-JP Japanese
gl: EUC xaponés

note: To translators: Charset name
en: Shift-JIS Japanese
gl: Xaponés Shift-JIS

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-8 Hebrew
gl: ISO 8859-8 hebreo

note: To translators: Charset name
en: TIS620 Thai
gl: Tailandés TIS620

note: To translators: Charset name
en: EUC-KR Korean
gl: EUC coreano

note: To translators: Charset name
en: KOI8-U Ukrainian
gl: KOI8-U ucraíno

note: To translators: Charset name
en: GB2312 Simplified Chinese
gl: GB2312 chinés simplificado

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-7 Greek
gl: ISO 8859-7 grego

note: To translators: Charset name
en: Windows Central European
gl: Windows centroeuropeo

note: To translators: Charset name
en: GBK Simplified Chinese
gl: GBK chinés simplificado

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-9 Turkish
gl: ISO 8859-9 turco

note: To translators: Charset name
en: ARMSCII-8 Armenian
gl: ARMSCII-8 armenio

note: To translators: Charset name
en: UCS-2 Unicode
gl: Unicode UCS-2

note: To translators: Charset name
en: DOS Russian
gl: DOS ruso

note: To translators: Charset name
en: DOS Kamenicky Czech-Slovak
gl: DOS Kamenicky checo-slovaco

note: To translators: Charset name
en: Mac Central European
gl: Mac centroeuropeo

note: To translators: Charset name
en: Mac West European
gl: Mac europeo occidental

note: To translators: Charset name
en: DOS Central European
gl: DOS centroeuropeo

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-13 Baltic
gl: ISO 8859-13 báltico

note: To translators: Charset name
en: Windows Cyrillic
gl: Windows cirílico

note: To translators: Charset name
en: Windows Arabic
gl: Windows árabe

note: To translators: Charset name
en: Windows Baltic
gl: Windows báltico

note: To translators: Charset name
en: Binary pseudo charset
gl: Xogo de caracteres pseudo binario

note: To translators: Charset name
en: GEOSTD8 Georgian
gl: GEOSTD8 xeorxiano

note: To translators: Charset name
en: SJIS for Windows Japanese
gl: SJIS para windows xaponés

en: Automatic
gl: Automático

en: TCP: TCP/IP connection to local or remote server.
gl: TCP: conexión TCP/IP a un servidor local ou remoto.

en: Socket: Unix socket file connection to local server (Local Unix server only).
gl: Socket: Conexión de ficheiro de socket Unix a un servidor local (só servidor Unix local).

en: Pipe: Named-pipe connection to local or remote server (Windows server only)
gl: Pipe: conexión named-pipe a un servidor local ou remoto (só servidor Windows)

en: Memory: Shared-memory connection to local server (Local Windows server only)
gl: Memoria: conexión de memoria compartica a un servidor local (só servidor Windows local)

en: Method
gl: Método

en: Index type (depending on table storage engine)
gl: Tipo de índice (dependendo do motor de almacenamento da táboa)

note: Index fields
en: Length
gl: Lonxitude

note: Index fields
en: The number of characters the index is on for columns of type CHAR or VARCHAR
gl: O número de caracteres para o que o índice está activo para columnas do tipo CHAR ou VARCHAR

en: Table's comment
gl: Comentario da táboa

note: foreign key spec
en: Foreign key
gl: Clave foránea

note: foreign key spec
en: Referenced table
gl: Táboa referenciada

note: foreign key spec
en: Fields
gl: Campos

note: foreign key spec
en: Fields in the foreign key
gl: Campos da clave foránea

note: foreign key spec
en: Field
gl: Campo

note: foreign key spec
en: Referenced field
gl: Campo referenciado

note: foreign key spec
en: Match type
gl: Tipo de coincidencia

note: foreign key spec
en: Matching method if more than one field involved
gl: Método de coincidencia se hai máis dun campo involucrado

note: foreign key spec
en: On update action
gl: Ao actualizar

note: foreign key spec
en: On delete action
gl: Ao eliminar

note: other table options
en: Table's options
gl: Opcións da táboa

note: other table options
en: Engine
gl: Motor

note: other table options
en: Table's engine (or type)
gl: Motor da táboa (ou tipo)

note: other table options
en: Auto increment value
gl: Incrementar valor automaticamente

note: other table options
en: Counter for auto incremented fields is incremented by this value + 1 (DEFAULT: 0)
gl: O contador de campos auto incrementados é incrementado por este valor + 1 (PREDETERMINADO: 0)

note: other table options
en: Average row length
gl: Promedio da lonxitude da fila

note: other table options
en: An approximation of the average row length for your table
gl: Unha aproximación á lonxitude promediada da fila para a súa táboa

note: other table options
en: Checksum
gl: Suma de verificación

note: other table options
en: Min rows
gl: Mínimo de filas

note: other table options
en: Max rows
gl: Máximo de filas

note: other table options
en: Pack keys
gl: Empaquetar as claves

note: other table options
en: Delay key write
gl: Atrasar a escritura da clave

note: other table options
en: Row format
gl: Formato da fila

note: other table options
en: Union
gl: Unión

note: other table options
en: tbl_name[,tbl_name]...: only with MERGE engine
gl: tbl_name[,tbl_name]...: soamente co motor MERGE

note: other table options
en: Insert method
gl: Método de inserción

note: other table options
en: FIRST, LAST or NO: only with MERGE engine
gl: FIRST, LAST ou NO: soamente co motor MERGE

note: other table options
en: Data directory
gl: Directorio dos datos

note: other table options
en: Index directory
gl: Directorio do índice

en: Match simple
gl: Coincidencia sinxela

en: Match partial
gl: Coincidencia parcial

en: Match full
gl: Coincidencia completa

en: No action
gl: Sen acción

en: Restrict
gl: Restrinxir

en: Cascade
gl: Fervenza

note: To translators: Action of setting a value to NULL
en: Set to NULL
gl: Definir como NULL

en: Don't pack keys
gl: Non empaquetar as claves.

en: Only pack long CHAR/VARCHAR columns
gl: Empaquetar só columnas longas CHAR/VARCHAR

en: MyISAM (default)
gl: MyISAM (predefinido)

en: Archive
gl: Arquivo

en: Comma Separated Value (CSV)
gl: Valores separados por comas (CSV)

en: Example
gl: Exemplo

en: Federated
gl: Federado

en: In Memory (MEMORY/HEAP)
gl: Na memoria (MEMORY/HEAP)

en: Merge
gl: Combinar

en: Clustered, fault-tolerant, memory-based
gl: Agrupado, tolerante a fallos, baseado en memoria

en: Dynamic
gl: Dinámico

note: To translators: "Fixed" is a kind or MySQL's table's row format
en: Fixed
gl: Fixo

en: Compressed
gl: Comprimido

en: Redundant
gl: Redundante

en: Compact
gl: Compacto

en: Replace if it already exists
gl: Substituír se xa existe

en: Replace view definition if it already exists
gl: Substituír a definición de vista se xa existe

en: Columns' names
gl: Nomes das columnas

en: column name
gl: nome da columna

note: DSN parameters
en: Only if existing
gl: Só se existe

note: DSN parameters
en: Drop database only if it exists
gl: Eliminar a base de datos só se existe

en: Drop table only if it is temporary
gl: Eliminar a táboa só se é temporal

en: References
gl: Referencias

en: What to do with references
gl: Que facer cas referencias

en: Automatically drop objects that depend on the table (CASCADE)
gl: Eliminar automaticamente os obxectos que dependan da táboa (FERVENZA)

en: Refuse to drop the table if any objects depend on it (RESTRICT)
gl: Rexeita eliminar a táboa se calquera obxecto depende dela RESTRINXIDO)

en: Compress
gl: Comprimir

en: Use compression protocol
gl: Usar o protocolo de compresión

en: Could not fetch next row
gl: Non é posíbel obter a seguinte fila

en: Could not get a description handle
gl: Non é posíbel obter un manexo da descrición

en: Could not get parameter handle
gl: Non é posíbel obter un manexo do parámetro

en: Could not get attribute
gl: Non foi posíbel obter o atributo

en: NO DESCRIPTION
gl: SEN DESCRICIÓN

en: Invalid Oracle handle
gl: O manipulador  de Oracle non é válido

en: Could not allocate Lob locator
gl: Non é posíbel asignar o localizador LOB

en: Could not copy Lob locator
gl: Non é posíbel copiar o localizador LOB

en: PostgreSQL binary representation
gl: Representación binaria PostgreSQL

en: Insufficient memory to convert binary buffer to string
gl: Memoria insuficiente para convertir o búfer binario a unha cadea

en: Insufficient memory to convert string to binary buffer
gl: Memoria insuficiente para convertir a cadea un búfer binario

en: Could not determine the default date format
gl: Non é posíbel determinar o formato de data predeterminado

en: The connection string must contain a DB_NAME value
gl: A cadea de conexión debe conter un valor DB_NAME

en: The connection string format has changed: replace DATABASE with DB_NAME and the same contents
gl: O formato da cadea de conexión cambiou: substitúa DATABASE con DB_NAME e os mesmos contidos

en: Could not set search_path to %s
gl: Non foi posíbel definir search_path como %s

en: Search path %s is invalid
gl: A ruta de busca %s non é válida

en: Transactions are not supported in read uncommitted isolation level
gl: As transaccións non están admitidas no nivel de illamento de lectura non confirmada

en: Transactions are not supported in repeatable read isolation level
gl: As transaccións non están admitidas no nivel de illamento de lectura non repetíbel

en: Internal error
gl: Erro interno

en: Wrong savepoint name '%s'
gl: Nome incorrecto do punto de almacenamento «%s»

en: Cannot start transaction
gl: Non foi posíbel iniciar a transacción

en: Could not set the XA transaction ID parameter
gl: Non é posíbel estabelecer o parámetro ID da transacción XA

en: Number of rows chunks read since the object creation
gl: Número de bloques de filas lidos desde a creación do obxecto

en: Invalid date format '%s'
gl: Formato de data «%s» non válido

en: Invalid timestamp value '%s'
gl: Valor de timestamp «%s» non válido

en: Invalid binary string representation '%s ...'
gl: Representación de cadea binaria non válida «%s ...»

en: Provider for PostgreSQL databases
gl: Provedor para bases de datos PostgreSQL

en: Ignore descendants
gl: Ignorar descendentes

en: Don't add the column to descendants of the table
gl: Non engadir a columna aos descendentes da táboa

note: Connection parameters
en: Host on which the database server is running (for servers running on unix domain sockets, enter the socket's path (usually /tmp), or leave this field empty)
gl: O equipo anfitrión no que o servidor da base de datos está a executarse (para servidores executándose sobre conectadores de dominio UNIX, introduza a ruta do conectador (usualmente /tmp), ou deixe este campo baleiro)

en: Database server port (for servers running on unix domain sockets, enter the socket's file name extension (usually 5432), or leave this field empty)
gl: Porto do servidor da base de datos (para servidores executándose sobre conectadores de dominio UNIX, introduza a extensión do nome do conectador do ficheiro (usualmente 5432), ou deixe este campo baleiro)

en: Extra connection options
gl: Opcións adicionais de conexión

en: Whether to require SSL or not when connecting
gl: Requirir o uso de SSL ao conectar ou non

en: Owner
gl: Propietario

en: The name of the database user who will own the new database
gl: O nome do usuario de base de datos que posuirá a nova base de datos

en: Template
gl: Modelo

en: The name of the template from which to create the new database
gl: O nome do modelo desde o que crear a base de datos nova

en: Tablespace
gl: Espazo de táboas

en: The name of the tablespace that will be associated with the new database
gl: O nome do espazo de táboas que vai seren asociado coa base de datos nova

note: To translators: Charset name
en: Japanese EUC
gl: Xaponés EUC

note: To translators: Charset name
en: Chinese EUC
gl: Chinés EUC

note: To translators: Charset name
en: Korean EUC
gl: Coreano EUC

note: To translators: Charset name
en: Korean EUC (Hangle base)
gl: Coreano EUC (base hangle)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.1)
gl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Alfabeto latino num.1)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.2)
gl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Alfabeto latino num.2)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.3)
gl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Alfabeto latino num.3)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.4)
gl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Alfabeto latino num.4)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.5)
gl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Alfabeto latino num.5)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.6)
gl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Alfabeto latino num.6)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.7)
gl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Alfabeto latino num.7)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.8)
gl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Alfabeto latino num.8)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.9)
gl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Alfabeto latino num.9)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.10)
gl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Alfabeto latino num.10)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-5/ECMA 113 (Latin/Cyrillic)
gl: ISO 8859-5/ECMA 113 (Latino/Cirílico)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-6/ECMA 114 (Latin/Arabic)
gl: ISO 8859-6/ECMA 114 (Latino/Árabe)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-7/ECMA 118 (Latin/Greek)
gl: ISO 8859-7/ECMA 118 (Latino/Grego)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-8/ECMA 121 (Latin/Hebrew)
gl: ISO 8859-8/ECMA 121 (Latino/Hebreo)

note: To translators: Charset name
en: Windows CP874 (Thai)
gl: Windows CP874 (Tailandés)

note: To translators: Charset name
en: Windows CP1256 (Arabic)
gl: Windows CP1256 (Árabe)

note: To translators: Charset name
en: TCVN-5712/Windows CP1258 (Vietnamese)
gl: TCVN-5712/Windows CP1258 (Vietnamita)

en: Predicate
gl: Predicado

en: Constraint expression for a partial index
gl: Expresión de restrición para un índice parcial

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Role's definition
gl: Definición de roles

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Role's name
gl: Nome ddos roles

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Role's password
gl: Contrasinal dos roles

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Encrypt password
gl: Cifrar contrasinal

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Controls whether the password is stored encrypted in the system catalogs. If the presented password string is already in MD5-encrypted format, then it is stored encrypted as-is.
gl: Controla se o contrasinal se almacena cifrado nos catálogos do sistema. Se a cadea de contrasinal presentada xa está en formato cifrado MD5, entón almacénase cifrada como tal.

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Database superuser
gl: Superusuario da base de datos

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Set to TRUE if the role is a database superuser
gl: Estabelecer a TRUE se o rol é de superusuario da base de datos

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Can create databases
gl: Pode crear bases de datos

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Set to TRUE if the role is allowed to create databases
gl: Estabelecer a TRUE se o rol permite crear bases de datos

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Can create roles
gl: Pode crear roles

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Set to TRUE if the role is allowed to create roles
gl: Estabelecer a TRUE se o rol permite crear roles

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Inherit
gl: Herdar

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Set to TRUE if the created role inherits the privileges of roles it is a member of
gl: Estabelecer a TRUE se o rol  creado herda os privilexios de roles e é membro de

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Can login
gl: Non é posíbel acceder

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Set to TRUE if the role is allowed to log in
gl: Estabelecer a TRUE e o rol permite acceder

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Login limit
gl: Límite de acceso

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: If the role is allowed to log in, defines the number of concurrent connections the role can make (-1 or unset for unlimited)
gl: Se o rol ten permiso para acceder, define o número de conexións concorrentes que o rol pode facer (-1 ou unset para ilimitadas)

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Valid until
gl: Válido ata

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Specifies an expiration time for a password only (not for the user account per se: the expiration time is not enforced when logging in using a non-password-based authentication method)
gl: Especifica unha data de caducidade só para o contrasinal (non para a conta de usuario en si:  a data de caducidade non se aplica ao iniciar sesión cun método de autenticación no baseado en contrasinal

en: Member of
gl: Membro de

en: Existing roles to which the new role will be immediately added as a new member
gl: Roles existentes nos que o novo rol vai ser engadido inmediatamente como un membro novo

en: Role
gl: Rol

en: Existing role
gl: Este rol xa existente

en: Role's members
gl: Membros do rol

en: Lists one or more existing roles which are automatically added as members of the new role
gl: Lista un ou máis roles existentes que son engadidos automaticamente como membros do novo rol

en: Role's admins
gl: Administrador de rol

en: Lists one or more existing roles which are automatically added as members of the new role, giving them the right to grant membership in this role to others
gl: Lista un ou máis roles existentes que son engadidos automaticamente como membros do novo rol, dándolle o dereito a permitir a pertenza neste rol a outros.

en: With OIDs
gl: Con OIDs

en: Parent table(s)
gl: Táboa(s) nai

en: Inheritance
gl: Herdanza

en: Parent table
gl: Táboa nai

en: Keep coupled
gl: Manter acopladas

en: Use INHERIT instead of LIKE
gl: Usar INHERIT no canto de LIKE

en: Copy defaults
gl: Copiar as predeterminadas

en: Copy default expressions
gl: Copiar as expresións predeterminadas

note: foreign key spec
en: Deferrable
gl: Diferíbel

note: To translators: Action of setting a value to its default value
en: Set to default
gl: Estabelecer como predeterminada

en: Not deferrable
gl: Non diferíbel

en: Deferrable initially immediate
gl: Diferíbel inicialmente inmediato

en: Deferrable initially deferred
gl: Diferíbel inicialmente diferido

en: User's definition
gl: Definición de usuarios

en: User's name
gl: Nome de usuario

en: User's password
gl: Contrasinal de usuarios

en: User ID
gl: ID do usuario

en: Can be used to choose the PostgreSQL user ID of the new user
gl: Podese usar para escoller o ID do usuario de PostgreSQL do novo usuario

en: Set to TRUE if the user is allowed to create databases
gl: Estabelecer a TRUE e o usuario pode crear bases de datos

en: Can create users
gl: Pode crear usuarios

en: Set to TRUE if the user is allowed to create users
gl: Estabelecer a TRUE se o usuario pode crear usuarios

en: Existing groups to which the new user will be immediately added as a new member
gl: Os grupos existentes aos que o novo usuario vai será engadido inmediatamente como un novo membro

en: User
gl: Usuario

en: Existing user
gl: Este usuario xa exiete

en: Replace it already exists
gl: Substituír se xa existe

en: What to do with references on the column to delete
gl: Que facer cas referencias da columna que se vai eliminar

en: Automatically drop objects that depend on the column (CASCADE)
gl: Elimina automaticamente os obxectos dependentes da columna (FERVENZA)

en: Refuse to drop the column if any objects depend on it (RESTRICT)
gl: Rexeita a eliminación da columna se algún obxecto depende dela (RESTRINXIDO)

note: DSN parameters
en: The name of a database to drop
gl: O nome da base de datos a borrar

en: Drop role only if it exists
gl: Eliminar o rol só se existe

en: Drop user only if it exists
gl: Eliminar o usuario só se existe

en: What to do with objects referencing the view
gl: Que facer cos obxectos que referencian á vista

en: Automatically drop objects that depend on the view (CASCADE)
gl: Eliminar automáticamente os obxectos que dependen da vista (FERVENZA)

en: Refuse to drop the view if any objects depend on it (RESTRICT)
gl: Rexeitar o borrado de vista se calquera obxecto depende dela (RESTRINXIR)

en: Search Path
gl: Ruta de busca

en: Search path among database's schemas ('search_path' variable)
gl: Ruta de busca dentro dos esquemas da base de datos (variábel «search_path»)

en: Connection timeout
gl: Tempo de espera da conexión

en: Maximum wait for connection, in seconds. Zero or not specified means wait indefinitely. It is not recommended to use a timeout of less than 2 seconds
gl: Espera máxima, en segundos, para unha conexión. Un valor de cero ou sen especificar significa agardar de forma indefinida. Non se recomenda usar un tempo de espera inferior a 2 segundos.

en: Mysql version 5.0 at least is required
gl: Requírese polo menos a versión 5.0 de MySQL

en: Can't import data from web server
gl: Non foi posíbel importar os datos dende o servidor web

en: could not determine the indexed columns for index
gl: non é posíbel determinar as columnas indexadas para o índice

en: Provider for SQLCipher
gl: Provedor para SQLCipher

note: DSN parameters
en: Passphrase
gl: Frase de paso

note: DSN parameters
en: Encryption passphrase
gl: Frase de paso de cifrado

en: Provider for SQLite databases
gl: Provedor para bases de datos SQLite

en: Invalid HOST/SCRIPT '%s'
gl: ANFITRIÓN/SCRIP «%s» non válido

en: The connection string must contain the %s value
gl: A cadea de conexión debe conter o valor %s

en: Not supported
gl: Non admitido

en: Server operations not yet implemented
gl: As operación do servidor aínda non están implementadas

en: Named transaction is not supported
gl: Non están admitidas as transacciones nomeadas

en: Transaction level is not supported
gl: Non está admitido o nivel de transacción

en: Unnamed savepoint is not supported
gl: Non están admitidos os puntos de gardado sen nombre

en: Could not parse server's reponse
gl: Non foi posíbel analizar a resposta do servidor

en: Invalid response hash
gl: Resposta hash non válida

en: Can't start new thread
gl: Comezar un novo fío de execución

en: Could not run PHP script on the server
gl: Non foi posíbel executar o script PHP no servidor

en: The transaction has been automatically rolled back
gl: A transacción foi vota atrás automaticamente

en: Error cleaning data on the server for session %s
gl: Error al limpiar los datos en el servidor para la sesión %s

en: Non detailled error
gl: Erro non detallado

en: Provider for web server proxies
gl: Provedor para proxies de servidor web

en: Connection password as defined on the web server
gl: Contrasinal da conexión tal e como se definiu no servidor web

en: Web server name
gl: Nome do servidor web

en: The name of the web server which proxies connections
gl: O nome do servidor web con conexións de proxy

en: Web server port (leave this field empty for default)
gl: Porto do servidor web (deixar este campo en branco de forma predeterminada)

en: Path to PHP script
gl: Ruta ao script PHP

en: The path of the script to use if service is not at the web server's root
gl: A ruta do script a usar se o servizo non está na raíz do servidor web

en: Server secret
gl: Servidor secreto

en: The name of a database to use
gl: O nome da base de datos a usar

en: DSN '%s' is not declared
gl: ODSN «%s» non está declarado

en: Can't open connection to DSN %s: %s
gl: Non foi posíbel abrir a conexión ao DSN %s:%s

en: Can't open specified connection: %s
gl: Non foi posíbel abrir a conexión especificada: %s

en: Connection successfully opened!
gl: A conexión abriuse correctamente!

en: For connection
gl: Para conexión

en: enter authentication information
gl: introduza a información de autenticación

en: Could not open connection:
    %s
gl: Non foi posíbel abrir a conexión:
    %s

en: Analysing database schema
gl: Analizando o esquema de base de datos

en: Error while fetching meta data from the connection: %s
gl: Produciuse un erro ao obter metadatos da conexión: %s

en: Error while analysing database schema: %s
gl: Produciuse un erro ao analizar o esquema da base de datos: %s

en: Connection
gl: Conexión

en: unnamed
gl: sen nome

en: data source
gl: orixe de datos

en: Getting database schema information
gl: Obtendo información do esquema de base de datos

en: Execution reported an undefined error, please report error to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product
gl: Produciuse un erro non definido, por favor informe do erro en http://bugzilla.gnome.org/ para o produto «libgda»

en: Executing a query
gl: Executando unha consulta

en: Connection not yet opened
gl: Aínda non se abriu a conexión

en: Can't initialize dictionary to store table preferences
gl: Non foi posíbel inicializar o dicionario para almacenar as preferencias da táboa

en: Can't initialize transaction to access favorites
gl: Non foi posíbel inicializar a transacción para acceder a favoritos

en: Can't commit transaction to access favorites
gl: Non foi posíbel confirmar a transacción para acceder a favoritos

en: Could not execute LDAP search
gl: Non foi posíbel executar a busca LDAP

en: Executing LDAP search
gl: Executando busca LDAP

en: Fetching LDAP entry's attributes
gl: Descargando atributos da entrada LDAP

en: Fetching LDAP entry's children
gl: Descargando fillos da entrada LDAP

en: Provider: %s
gl: Provedor: %s

en: Database provider
gl: Provedor de bases de datos

en: In memory
gl: En memoria

en: Dictionary file
gl: Ficheiro de dicionario

en: File used to store any information associated
    to this connection (favorites, descriptions, ...)
gl: Ficheiro usado para almacenar calquera información
    asociada a esta conexión (favoritos, descricións, …)

en: Opened connections
gl: Conexións abertas

en: List of opened connections
gl: Lista das conexións abertas

en: Connections
gl: Conexións

en: Connection's properties
gl: Propiedades da conexión

en: Close connection
gl: Pechar a conexión

en: Close selected connection
gl: Pechar a conexión seleccionada

en: Connect
gl: Conectar

en: Open a new connection
gl: Abrir unha nova conexión

en: History
gl: Historial

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Begin
gl: Comezar

en: Commit
gl: Confirmar

en: Rollback
gl: Volver atrás

en: Builder
gl: Construtor

en: Ldap entries
gl: Entradas LDAP

en: Add table
gl: Engadir táboa

en: Grid
gl: Reixa

en: Form
gl: Formulario

en: Bound connection is used
gl: A conexión asociada está en uso

en: Virtual connection using this connection is busy
gl: A conexión virtual que emprega esta conexión está ocupada

en: _Fullscreen
gl: _Pantalla completa

en: Use the whole screen
gl: Usar toda a pantalla

en: _Connection
gl: _Conexión

en: _Connect
gl: _Conectar

en: Open a connection
gl: Abrir unha conexión

en: _Bind Connection
gl: _Asociar conexión

en: Use connection to create
    a new binding connection to access data
    from multiple databases at once
gl: Use a conexión para crear
    unha nova ligazón de conexión para acceder aos datos
    a partir de múltiplas bases de datos de vez

en: Connection properties
gl: Propiedades da conexión

en: _Connections List
gl: _Lista de conexións

en: Connections list
gl: Lista de conexións

en: _Fetch Meta Data
gl: _Obter metadatos

en: Fetch meta data
gl: Recibir metadatos

en: _Close Connection
gl: _Pechar conexión

en: Close this connection
gl: Pechar esta conexión

en: _Quit
gl: _Saír

en: Quit
gl: Saír

en: _Edit
gl: _Editar

en: Edit
gl: Editar

en: _Display
gl: _Pantalla

en: Display
gl: Oantalla

en: _Perspective
gl: _Perspectiva

en: Perspective
gl: Perspectiva

en: _Window
gl: _Xanela

en: Window
gl: Xanela

en: _New Window
gl: _Nova xanela

en: Open a new window for current connection
gl: Abrir unha nova xanela para a conexión actual

en: New Window for _Connection
gl: Nova xanela para a _conexión

en: Open a new window for a connection
gl: Abrir unha nova xanela para a conexión

en: _Help
gl: A_xuda

en: Help
gl: Axuda

en: Begin a new transaction
gl: Comezar unha nova transacción

en: Commit current transaction
gl: Confirmar a transacción actual

en: Rollback current transaction
gl: Volver atrás na transacción actual

en: LDAP browser
gl: Visor LDAP

en: Do you want to close the '%s' connection?
gl: Desexa pechar a conexión «%s»?

en: Do you want to quit the application?
gl: Desexa saír do aplicativo?

en: all the connections will be closed.
gl: pecharanse todas as conexións.

en: the connection will be closed.
gl: pecharase a conexión.

en: Error starting transaction: %s
gl: Produciuse un erro ao iniciar a transacción: %s

en: Error committing transaction: %s
gl: Produciuse un erro confirmando a transacción: %s

en: Error rolling back transaction: %s
gl: Produciuse un erro ao volver atrás a transacción: %s

en: Hit the Escape key to leave the fullscreen mode
gl: Prema a tecla »Esc» para saír da pantalla completa

en: Error updating bound connection: %s
gl: Produciuse un erro ao actualizar a conexión asociada: %s

en: Could not open binding connection: %s
gl: Non foi posíbel abrir a conexión asociada: %s

en: Database browser
gl: Navegador de bases de datos

en: Don't show this message again
gl: Non mostrar esta mensaxe de novo

en: The current perspective has changed to the '%s' perspective, you can switch back to previous perspective through the 'Perspective/%s' menu, or using the '%s' shortcut
gl: A perspectiva actual cambiou a perspectiva «%s», pode volver á perspectiva anterior a través do menú «Perspectiva/%s» ou usando o atallo «%s»

en: Linear layout
gl: Disposición lineal

en: Radial layout
gl: Disposición radial

en: Save diagram as
gl: Gardar o diagrama como

en: PNG Image
gl: Imaxe PNG

en: SVG file
gl: Ficheiro SVG

en: Failed to create SVG file
gl: Produciuse un erro ao crear o ficheiro SVG

en: File format to save to is not recognized.
gl: Non se recoñeceu o formato de ficheiro no que se vai gardar.

en: Failed to create PNG file
gl: Produciuse un erro ao crear o ficheiro PNG

en: Type: %s
gl: Tipo: %s

en: Remove from graph
gl: Retirar do gráfico

en: Add referenced tables to graph
gl: Engadir as táboas referenciadas ao gráfico

en: Add tables referencing this table to graph
gl: Agadir as táboas refrenciadas a esta táboa ao gráfico

en: Declare foreign key for this table
gl: Declarar a clave externa para esta táboa

en: Failed to declare foreign key: %s
gl: Produciuse un fallo ao declarar a clave externa: %s

en: Successfully declared foreign key
gl: A clave externa foi declara correctamente

note: entry to display a window with tables in it
en: Add tables
gl: Engadir táboas

note: entry to display sub menus
en: Add one table
gl: Engadir unha táboa

en: Add all tables
gl: Engadir todas as táboas

en: Add all tables in schema
gl: Engadir todas as táboas no esquema

en: Select tables to add to diagram
gl: Escolla ás táboas que engadir ao diagrama

en: Declared foreign key
gl: Clave externa declarada

note: To translators: the UPDATE is an SQL operation type
en: Policy on UPDATE
gl: Política de UPDATE

note: To translators: the DELETE is an SQL operation type
en: Policy on DELETE
gl: Política de DELETE

en: Failed to undeclare foreign key: %s
gl: Produciuse un fallo ao retirar a declaración desta clave externa: %s

en: Successfully undeclared foreign key
gl: A declaración da clave externa foi retirada correctamente

en: Remove this declared foreign key
gl: Retirar esta clave externa declarada

en: Page size and zoom
gl: Tamaño de páxina e ampliación

en: Page %d of %d horizontally and %d of %d vertically
gl: Páxina %d de %d en horizontal e %d de %d en vertical

en: Adjust page's size and orientation
gl: Axustar o tamaño e orientación da páxina

en: <b>Zoom</b>
gl: <b>Ampliación</b>

en: Number of pages used:
gl: Número de páxinas usadas:

en: horizontally
gl: Horizontalmente

en: vertically
gl: Verticalmente

en: Zoom factor:
gl: Factor de ampliación:

en: <b>Page numbers</b>
gl: <b>Números de páxina</b>

en: Print page numbers
gl: Imprimir os números de liña

en: Declare a foreign key for table '%s'
gl: Declarar unha clave externa para a táboa «%s»

en: define which table is references, which columns are part of the foreign key, and which column each one references
gl: definir que táboa se referencia, que columnas son parte da chave externa, e a que columnas referencia cada unha

en: Foreign key name:
gl: Nome da clave externa:

note: table to reference
en: Referenced table:
gl: Táboa referenciada:

en: Referenced column
gl: Columna referenciada

en: Missing information to declare foreign key
gl: Falta a información para declarar a clave externa

en: Missing information to undeclare foreign key
gl: Falta a información para retirar a declaración da clave externa

en: Import specifications
gl: Especificacións de importación

note: file to import from
en: File to import from:
gl: Ficheiro dende o que importar:

en: File to import data from
gl: Ficheiro dende o que importar os datos

en: Comma separated values
gl: Valores separados por comas

en: XML exported
gl: XML exportado

en: All files
gl: Todos os ficheiros

note: Encoding
en: Encoding:
gl: Codificación:

note: first line as title
en: First line as title:
gl: Primeira liña como título:

note: separator
en: Separator:
gl: Separador:

en: Comma
gl: Coma

en: Semi colon
gl: Punto e coma

en: Tab
gl: Tabulador

en: Space
gl: Espazo

en: Pipe
gl: Canalización

en: Other:
gl: Outros:

en: Import preview
gl: Previsualización da importación

en: No data.
gl: Non hai datos.

en: Data set import from file
gl: Importar conxunto de datos desde ficheiro

en: %d column | %d columns
gl[0]: %d columna
gl[1]: %d columnas

en: Data set with %s and %s
gl: Conxunto de datos con %s e %s

en: Modify
gl: Modificar

en: Import
gl: Importar

en: No data set
gl: Sen conxunto de datos

en: %d table in current schema: | %d tables in current schema:
gl[0]: %d táboa no esquema actual:
gl[1]: %d táboas no esquema actual:

en: Tables in current schema:
gl: Táboas do esquema actual:

en: %d Table in schema '%s': | %d Tables in schema '%s':
gl[0]: %d táboa no esquema «%s»:
gl[1]: %d táboas no esquema «%s»

note: no connection at all or not authenticated
en: None
gl: Ningún

en: Enable or disable auto update of data
gl: Activar ou desactivar a actualización automática dos datos

en: Toggle between grid and form presentations
gl: Alternar entre presentacións de grella e  formulario

en: Execute action
gl: Executar acción

en: View LDAP entry's details
gl: Ver detalles da entrada LDAP

en: Statement to execute is not a selection statement
gl: A sentencia a executar non é unha sentencia de selección

en: Error executing query:
    %s
gl: Produciuse un erro ao executar a consulta:
    %s

en: Action successfully executed
gl: A acción foi executada correctamente

en: Set or confirm the parameters to execute
    action '%s'
gl: Configura ou confirma os parámetros para executar
    a acción '%s'

en: Execution of action
gl: Execución da acción

en: Error executing query: %s
gl: Produciuse un erro ao executar a consulta: %s

en: New virtual connection
gl: Nova conexión virtual

en: Create connection
gl: Crear conexión

en: Virtual connection's properties
gl: Propiedades da conexión virtual

en: The virtual connection you are about to define can bind tables from an existing connection as well as bind a data set which will appear as a table (importing CSV data for example). You can add as many binds as needed
gl: A conexión virtual que acaba de definir pode ligar táboas desde unha conexión existente así como ligar un conxunto de datos que aparecerán como unha táboa (importando datos CSV por exemplo). Pode engadir tantas ligazóns como precise

en: Add binding
gl: Engadir asociación

en: Bind a connection
gl: Asociar unha conexión:

en: Bind a data set
gl: Estabelecer os datos da asociación

en: Bind a data set as a table:
gl: Ligar un conxunto de datos como unha táboa

en: Import a data set and make it appear as a table
gl: Importar un conxunto de datos e facer que apareza como unha táboa

en: Remove this bind
gl: Retirar esta asociación

en: Invalid schema name
gl: Nome de esquema incorrecto

en: Bind all tables of a connection using a schema prefix:
gl: Ligar todas as táboas dunha conexión usando un prefixo de esquema:

en: Each table in the selected connection will appear as a table in the virtual connection using the specified schema as a prefix
gl: Cada táboa na conexión seleccoinada aparecerá como unha táboa na conexión virtual usando o tema especificado como prefixo

en: Name of the schema the
    tables will be in
gl: Nome do esquema no que
    han estar as táboas

en: Obtain referenced data in table
gl: Obter datos referenciados na táboa

en: List referencing data in
gl: Táboas que referencian a esta

en: Error adding new data source: %s
gl: Produciuse un erro ao engadir a nova orixe de datos: %s

en: Data Manager
gl: Xestor de datos

en: Unsaved
gl: Sen gardar

en: Variables' values:
gl: Valores das variábeis:

en: Reset
gl: Restabelecer

en: Reset the editor's
    contents
gl: Restabelecer o contido
    do editor

en: Add a new data source
gl: Engadir unha nova orixe de datos

en: Variables
gl: Variábeis

en: Show variables needed
gl: Mostrar as variábeis necesarias

en: Execute
gl: Executar

en: Execute specified
    data manager
gl: Executar o xestor de
    datos especificado

en: View XML
gl: Ver XML

en: View specifications
    as XML (advanced)
gl: Ver as especificacións
    como XML (avanzado)

en: '%s' data manager
gl: Xestor de datos «%s»

en: Data manager
gl: Xestor de datos

en: Could not save data manager
gl: Non foi posíbel gardar o xestor de datos

en: Data manager's name
gl: Nome do xestor de datos

en: Save
gl: Gardar

en: source%d
gl: orixe%d

en: Data source from SQL
gl: Orixe de datos para SQL

note: To translators: "In schema" refers to the database schema an object is in
en: In schema '%s'
gl: No esquema «%s»

en: For table: %s
gl: Para a táboa: %s

en: Switching to execution mode. Hit the Escape key to return to the compose mode
gl: Cambiando ao modo de execución. Prema Esc para volver ao modo de composición

en: _Toggle mode
gl: Al_ternar o modo

en: Switch between compose and execute modes
gl: Cambiar entre os modos de executar e composición

en: Could not remove favorite: %s
gl: Non foi posíbel retirar o favorito: %s

en: Could not add favorite: %s
gl: Non foi posíbel engadir o favorito: %s

en: Favorite's properties
gl: Propiedades do favorito

en: Specifications
gl: Especificacións

en: Saved
gl: Gardado...

en: Unnamed data manager
gl: Xestor de datos sen nome

en: _Show Favorites
gl: _Mostrar favoritos

en: Show or hide favorites
gl: Mostrar ou agochar favoritos

en: _Manager
gl: _Xestor

en: Manager
gl: Xestor

en: _New Data Manager
gl: _Novo xestor de datos

en: New data manager
gl: Novo xestor de datos

note: Translators: Do not translate "table" nor "query"
en: Node must be "table" or "query", and is "%s"
gl: O nodo debe ser table» ou «query», e é «%s»

en: Not ready
gl: Non está listo

en: Malformed table name "%s"
gl: Nome da táboa mal formado «%s»

en: Could not find the "%s" table
gl: Non foi posíbel atopar a táboa «%s»

en: The "%s" object is not a table
gl: O obxecto «%s» non é unha táboa

note: Translators: Do not translate "name"
en: Missing attribute "name" for table
gl: Falta o atributo «name» na táboa

en: Could not find any foreign key to "%s"
gl: Non foi posíbel atopar ningunha clave foránea a «%s»

en: The fields involved in the foreign key to "%s" are not known
gl: Non se coñecen os campos da clave foránea a «%s»

en: No SELECT statement to execute
gl: Non hai ningunha sentencia SELECT para executar

en: Refresh data
gl: Refrescar datos

en: Contents of '%s'
gl: Contido de «%s»

en: Could not build SELECT statement
gl: Non se puido construír a sentencia SELECT

en: Multiple statements detected, only the first will be used
gl: Detectáronse varias sentencias, só se vai usar a primeira

en: Id
gl: ID

en: Data source's ID
    (as referenced by other data sources)
gl: ID das orixes de datos
    (como referenciados por outras orixes de datos)

en: Data source's description
gl: Descrición das orixes de datos

en: Table to display data from, leave empty
    to specify a SELECT statement instead
gl: Táboa da que mostrar os datos, deixalo baleiro
    para especificar unha declaración SELECT no seu lugar

en: Actual SQL executed
    to select data
    Can't be changed if a table name is set
gl: SQL actualmente executada
    para seleccionar datos
    Non é posíbel cambiar se se configurou un ome de táboa

en: Dependencies
gl: Dependencias

en: Required and provided named parameters
gl: Parámetros con nome requiridos e fornecidos

en: Requires:
gl: Require:

en: Exports:
gl: Exporta:

en: Link to other data
gl: Ligazón a outros datos

en: Remove data source
gl: Retirar a orixe de datos

en: Show data source's properties
gl: Mostrar as propiedades da orixe de datos

en: No data source defined
gl: Non hai ningunha orixe de datos definida

en: Can't bind parameter '%s' of type '%s' to a parameter of type '%s'
gl: Non é posíbel ligar o parámetro «%s» do tipo «%s» a un parámetro do tipo «%s»

en: Remove
gl: Retirar

en: Data sources:
gl: Orixes de datos

en: Selected data source's properties:
gl: Propiedades das orixes de datos seleccionadas:

en: Error parsing XML specifications
gl: Produciuse un erro ao analizar as especificacións de XML

en: Expecting <%s> root node
gl: Esperando o nodo raíz <%s>

en: SQL code to execute:
gl: Código SQL a executar:

en: Browse your database's contents
gl: Examine os contidos das súas bases de datos

en: Could not get information about LDAP class
gl: Non foi posíbel obter información sobre a clase LDAP

en: Class OID:
gl: Clase OID:

en: Class kind:
gl: Tipo de clase:

en: Class name: | Class names:
gl[0]: Nome da clase:
gl[1]: Nomes da clase:

en: This LDAP class is obsolete
gl: Esta clase LDAP está obsoleta

en: Required attribute: | Required attributes:
gl[0]: Atributo requerido:
gl[1]: Atributos requeridos:

en: Optional attribute: | Optional attributes:
gl[0]: Atributo opcional:
gl[1]: Atributos opcionais:

en: Children class: | Children classes:
gl[0]: Clase filla:
gl[1]: Clases fillas:

en: Inherited class: | Inherited classes:
gl[0]: Clase herdada:
gl[1]: Clases herdada:

en: Select the file to save data to
gl: Seleccione o ficheiro onde gardar os datos

en: Could not save data: %s
gl: Non foi posíbel gardar os datos: %s

en: Non activated
gl: Non activado

en: Never
gl: Nunca

note: DN
en: Distinguished Name:
gl: Nome distintivo:

en: Can't display attribute value
gl: Non se pode mostrar o valor do atributo

en: Could not get information about LDAP entry
gl: Non foi posíbel obter a información sobre a entrada LDAP

en: Base DN:
gl: DN base:

en: Filter expression:
gl: Expresión de filtro:

en: Attributes to fetch:
gl: Atributos que obter:

en: Search scope:
gl: Alcance de búsqueda:

en: Could not find LDAP entry with DN '%s'
gl: Non foi posíbel atopar a entrada LDAP con DN «%s»

en: _New LDAP Entries Browser
gl: _Explorador de entradas LDAP novo

en: Open a new LDAP entries browser
gl: Abrir un visor de entradas LDAP novo

en: _New LDAP Classes Browser
gl: _Visor de clases LDAP novo

en: Open a new LDAP classes browser
gl: Abrir un visor de clases LDAP novo

en: _New LDAP Search
gl: _Busca LDAP nova

en: Open a new LDAP search form
gl: Abrir un formulario de busca LDAP novo

en: LDAP classes browser
gl: Visor de clases LDAP

en: LDAP classes
gl: Clases LDAP

en: LDAP class's properties
gl: Propiedades da clase LDAP

en: Add to _Favorites
gl: Engadir aos preferidos

en: Add class to favorites
gl: Engadir clase aos favoritos

en: Previous Class
gl: Clase anterior

en: Move back to previous LDAP class
gl: Volver á anterior clase LDAP

en: Next Class
gl: Clase seguinte

en: Move to next LDAP class
gl: Mover á seguinte clase LDAP

en: LDAP entries browser
gl: Examinador de entradas LDAP

en: LDAP hierarchy
gl: Xerarquía LDAP

en: LDAP entry's details
gl: Detalle da entrada LDAP

en: Add entry to favorites
gl: Engadir entradas aos marcadores

en: Previous Entry
gl: Anterior entrada

en: Move back to previous LDAP entry
gl: Volver á anterior entrada LDAP

en: Next Entry
gl: Seguinte entrada

en: Move to next LDAP entry
gl: Mover á seguinte entrada LDAP

en: LDAP entries
gl: Entradas LDAP

en: Favorites
gl: Favoritos

en: LDAP search page
gl: Páxina de búsqueda LDAP

en: LDAP search settings
gl: Configuración de busca de LDAP

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear the search settings
gl: Limpar os axustes de busca

en: Execute LDAP search
gl: Executar busca LDAP

note: results
en: Results
gl: Resultados

en: Could not define virtual table for this LDAP search: %s
gl: Non foi posíbel definir a táboa virtual para esta busca LDAP «%s»

en: Virtual table '%s' for this LDAP search has been defined
gl: Definiuse a táboa virtual «%s» para esta busca LDAP

en: Define as Table
gl: Definir como táboa

en: Define search as a virtual table
gl: Definir a búsqueda como unha tabla virtual

en: LDAP search
gl: Búsqueda LDAP

en: Define LDAP search as a virtual table
gl: Definir busca LDAP como unha táboa virtual

en: Name of the virtual LDAP table to create
gl: Nome da táboa virtual LDAP que crear

en: Everytime data is selected from the virtual table which will be created, the LDAP search will be executed and data returned as the contents of the table.
gl: Cada vez que se seleccione un dato dese a táboa virtual que se creará, a busca LDAP executarase e devolveranse datos así como os contidos da táboa.

en: Table name:
gl: Nome da táboa:

en: Replace if exists:
gl: Substituir se xa existe:

en: Connection opening:
gl: Apertura de conexión:

en: Select a named data source, or specify
    parameters to open a connection to a 
    non defined data source
gl: Seleccune unha orixe de datos con nome, ou
    especifique os parámetros para abrir unha
    conexión a un orixe de datos non definido

en: Cancelled by the user
gl: Cancelada polo usuario

en: [DSN|connection string]...
gl: [DNS|cadea de conexión]...

en: Error: %s
gl: Erro: %s

en: All files are in the directory: %s
gl: Todos os ficheiros están no directorio: %s

en: Can't get the list of files used to store information about each connection: %s
gl: Non é posíbel obter a lista de ficheiros usados ​​para almacenar información sobre cada conexión: %s

en: Error while purging files used to store information about each connection: %s
gl: Produciuse un erro ao purgar os ficheiros usados ​​para almacenar información sobre cada conexión: %s

en: Multiple statements
gl: Múltiplas sentencias

en: SELECT statement
gl: Sentencia SELECT

en: INSERT statement
gl: Sentencia INSERT

en: UPDATE statement
gl: Sentencia UPDATE

en: DELETE statement
gl: Sentencia DELETE

en: COMPOUND SELECT statement
gl: Sentencia COMPOUND SELECT

en: BEGIN statement
gl: Sentencia BEGIN

en: ROLLBACK statement
gl: Sentencia ROLLBACK

en: COMMIT statement
gl: Sentencia COMMIT

en: ADD SAVEPOINT statement
gl: Sentencia ADD SAVEPOINT

en: ROLLBACK SAVEPOINT statement
gl: Sentencia ROLLBACK SAVEPOINT

en: DELETE SAVEPOINT statement
gl: Sentencia DELETE SAVEPOINT

en: Unknown statement
gl: Sentencia descoñecida

en: Getting
    favorites...
gl: Obtendo os
    favoritos...

en: No favorite:
    drag item to
    define one
gl: Sen favoritos:
    arrastre un
    elemento aquí
    para definir un

en: Query execution (SQL)
gl: Execución de consultas (SQL)

en: Query editor
gl: Editor de consultas

en: Clear the editor's
    contents
gl: Limpar o contido
    do editor

en: Show variables needed
    to execute SQL
gl: Mostrar as variábeis necesarias para executar o SQL

en: Execute SQL in editor
gl: Executar SQL no editor

en: Indent
gl: Sangrar

en: Indent SQL in editor
    and make the code more readable
    (removes comments)
gl: Sangrar o código SQL
    no editor e facer o código máis lexíbel
    (retirar os comentarios)

en: Favorite
gl: Favorito

en: Add SQL to favorite
gl: Añadir SQL a favoritos

en: Execution history:
gl: Historial de execución:

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy selected history
    to editor
gl: Copiar o historial
    seleccionado ao editor

en: Clear history
gl: Limpar o historial

en: Execution Results:
gl: Resultados da execución:

en: New favorite
gl: Novo favorito

en: Modify favorite '%s'
gl: Modificar o favorito «%s»

en: Modify a favorite
gl: Modificar un favorito

en: Favorite's name
gl: Nome do favorito

en: Unnamed query
gl: Consulta sen nome

en: Name of the favorite to create
gl: Nome do favorito a crear

en: Enter the name of the favorite to create
gl: Introduza o nome do favorito a crear

en: Invalid variable's contents
gl: Contenidos de variábel non válidos

en: assign values to the following variables
gl: asignarlle valores ás seguintes variábeis

en: A transaction has automatically been started
    during this statement's execution, this usually
    happens when blobs are selected (and the transaction
    will have to remain opened while the blobs are still
    accessible, clear the corresponding history item before
    closing the transaction).
gl: Iniciouse automáticamente unha transacción durante 
    a execución desta sentenza, isto normalmente
    prodúcese cando se seleccionan datos «blob» (e a
    transacción permanecerá aberta mentres os «blob»
    estean accesíbeis, limpe o hisotiral do elemento
    correspondente antes de pechar a transacción).

en: Statement executed
gl: Sentencia executada

en: Error while parsing code: %s
gl: Erro ao analizar o código: %s

en: A query is already being executed, to execute another query, open a new connection.
gl: Xa se está executando unha consulta, para executar outra consulta abra unha nova conexión.

en: Internal error, please report error to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product
gl: Erro interno, por favor informe de erro en http://bugzilla.gnome.org/ para o producto «libgda»

en: _Execute
gl: _Executar

en: Execute query
gl: Executar a consulta

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: Undo last change
gl: Desfacer o último cambio

en: Copy all in a single line
gl: Copiar todo nunha liña

en: In the future:
gl: No futuro:

en: Less than a minute ago:
gl: Hai menos dun minuto:

en: %lu minute ago:
     | %lu minutes ago:
gl[0]: Hai %lu minuto:
gl[1]: Hai %lu minutos:

en: %lu hour ago
     | %lu hours ago
gl[0]: Hai %lu hora:
gl[1]: Hai %lu horas:

en: %lu day ago
     | %lu days ago
gl[0]: Hai %lu día:
gl[1]: Hai %lu días:

en: _Query
gl: _Consulta

en: Query
gl: Consulta

en: _New Editor
gl: _Novo editor

en: Open a new query editor
gl: Abrir un novo editor de consultas

en: Could not add action: %s
gl: Non é posíbel engadir a acción: %s

en: SQL Code
gl: Código SQL

en: Is action
gl: É acción

en: Check this option to make this favorite an action
    which can be proposed for execution from grids
    containing data. The parameters required to execute
    the query will be defined from the row selected in the grid
gl: Marque esta opción para facer este favorito unha
    acción que pode ser proposta para a execución desde
    grellas que conteñan datos. Os parámetros requiridos
    para executar a consulta definiranse desde a fila
    seleccionada na grella.

en: Statement:
gl: Sentencia:

en: Execution delay
gl: Atraso da execución

en: Number of rows impacted
gl: O número de filas afectadas

en: Execution Parameters
gl: Parámetros de execución

en: No result selected
gl: Non se seleccionou ningún resultado

en: Re-execute query
gl: Volver a executar a consulta

en: Execution error:
gl: Erro de execución:

en: Table not found
gl: Non se atopou a táboa

en: Requested object is not a table or view
gl: O obxecto solicitado non é unha táboa nin unha vista

en: Auto incremented
gl: Incrementado automaticamente

en: Tables' index
gl: Índice da táboa

en: Schema browser
gl: Navegador de esquema

en: Diagram
gl: Diagrama

en: Could not save diagram
gl: Non foi posíbel gardar o diagrama

en: Canvas's name
gl: Nome do lenzo

en: Relations diagram
gl: Diagrama de relacións

en: Error parsing favorite's contents
gl: Produciuse un erro ao analizar o contido do favorito

en: '%s' diagram
gl: Diagrama de «%s»

en: Missing table attribute in favorite's contents
gl: Falta o atributo de táboa nos contidos de favorito

en: _Contents
gl: _Contidos

en: View contents
gl: Ver contidos

en: _Schema
gl: _Esquema

en: Schema
gl: Esquema

en: _New Diagram
gl: _Novo diagrama

en: Create a new diagram
gl: Crear un novo diagrama

en: Could not load diagram
gl: Non foi posíbel cargar o diagrama

en: Declared foreign key '%s' on
gl: Clave externa «%s» declarada en

en: Foreign key '%s' on
gl: Clave externa «%s» en

en: incompatible types: '%s' for the foreign key and '%s' for the referenced primary key
gl: tipos incompatibles: '%s' para a chave foránea e '%s' para a chave primaria referenciada

en: Could not compute table's UNIQUE constraints for %s.%s.%s
gl: Non foi posíbel calcular as restricións UNIQUE da táboa para %s.%s.%s

en: Unique constraint
gl: Restrición de unicidade

en: Tables referencing this one
gl: Táboas que referencian a esta

en: Column Name
gl: Nome da columna

note: To translators: "Not NULL?" is a table's column's attribute. The NULL term should not be translated as it refers to the SQL NULL value
en: Not NULL?
gl: non NULL

en: LDAP virtual table definition
gl: Definición da táboa virtual LDAP

en: Constraints and integrity rules
gl: Restricións e regras de integridade

en: Could not find table '%s.%s'
gl: Non foi posíbel atopar a táboa «%s.%s»

en: Could not find declared foreign key '%s'
gl: Non é posíbel atopar a clave externa declarada «%s»

en: Table not found. If you think this is an error,
    please refresh the meta data from the database
    (menu Connection/Fetch meta data).
gl: Non foi posíbel atopar a táboa. Se cree que isto
    é un erro actualice os metadatos da base de datos
    (menú Conexión/Obter metadatos).

en: Relations
gl: Relacións

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Data successfully inserted
gl: Datos inseridos correctamente

en: Meta data not yet available
gl: Os metadatos aínda non están dispoñíbeis

en: Can't find information about table
gl: Non se puido atopar información sobre a táboa

en: Internal error while building INSERT statement:
    %s
gl: Produciuse un erro interno mentres se creaba a sentencia INSERT:
    %s

en: Default value: '%s'
gl: Valor predeterminado: «%s»

en: Default value: auto incremented value
gl: Valor predeterminado: valor incrementado automaticamente

en: Values to insert into table
gl: Valores a inserir na táboa

en: Can't find information about table '%s'
gl: Non se puido atopar información sobre a táboa «%s»

en: _Table
gl: _Táboa

en: Add table to favorites
gl: Engadir a táboa a favoritos

en: View table's contents
gl: Ver os contidos das táboas

en: _Insert Data
gl: _Inserir datos

en: Insert data into table
gl: Inserir datos na táboa

en: _Declare Foreign Key
gl: _Declarar clave externa

en: Declare a foreign key for table
gl: Declarar unha clave externa para a táboa

en: default
gl: predeterminado

en: Table's fields
gl: Campos da táboa

en: Field's display preferences
gl: Preferencias de visualización dos campos

en: Data entry type:
gl: Tipo de entrada de datos:

en: Defines how data for the selected column
    will be displayed in forms. Leave 'Default' to have
    the default display
gl: Define como se mostrarán nos formularios os
    datos para a columna seleccoinada. Déixeo como 
    «Predeterminado» para ter a pantalla predeterminada

en: none
gl: ningunha

en: Options:
gl: Opcións:

en: Preview:
gl: Vista previa:

en: Free form to test the configured
    data entry
gl: Formulario libre para probar a
    entrada de datos configurada

en: Information:
gl: Información:

en: Unable to display help. Please make sure the documentation package is installed.
gl: Non é posíbel mostrar a axuda. Asegúrese de que foi instalado o paquete de documentación.

en: Unable to open help file
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro de axuda

en: Help is being loaded, please wait...
gl: A axuda estase a cargar, espere...

en: Close tab
gl: Pechar o separador

en: Abstract
gl: Abstracto

en: Structural
gl: Estructural

en: Auxilliary
gl: Auxiliar

en: <small>This area allows to give values to
    variables defined in the SQL code
    using the following syntax:
    <b><tt>##&lt;variable name&gt;::&lt;type&gt;[::null]</tt></b>
    For example:
    <span foreground="#4e9a06"><b><tt>##id::int</tt></b></span>
          defines <b>id</b> as a non NULL integer
    <span foreground="#4e9a06"><b><tt>##age::string::null</tt></b></span>
          defines <b>age</b> as a string
    
    Valid types are: <tt>string</tt>, <tt>boolean</tt>, <tt>int</tt>,
    <tt>date</tt>, <tt>time</tt>, <tt>timestamp</tt>, <tt>guint</tt>, <tt>blob</tt> and
    <tt>binary</tt></small>
gl: <small>Esta área permítelle dar valores ás
    variables definidas no código SQL
    usando a seguinte sintaxe:
    <b><tt>##&lt;nome da variábel&gt;::&lt;type&gt;[::null]</tt></b>
    Por exemplo:
    <span foreground="#4e9a06"><b><tt>##id::int</tt></b></span>
          define <b>id</b> como un enteiro non nulo
    <span foreground="#4e9a06"><b><tt>##age::string::null</tt></b></span>
          define <b>age</b> como unha cadea
    
    Os tipos válidos son: <tt>string</tt>, <tt>boolean</tt>, <tt>int</tt>,
    <tt>date</tt>, <tt>time</tt>, <tt>timestamp</tt>, <tt>guint</tt>, <tt>blob</tt> y
    <tt>binary</tt></small>

en: Hide search toolbar
gl: Ocultar a barra de búsqueda

en: Search:
gl: Buscar:

en: Case sensitive
gl: Sensíbel a capitalización

en: Invalid unnamed command
gl: Orde sen nome non válida

en: Command '%s' not found
gl: Orde «%s» non atopada

en: Syntax error after '\'
gl: Erro de sintaxe despois de «\»

en: Unbalanced usage of quotes
gl: Uso de comiñas non balanceado

en: Usage
gl: Uso

en: Could not save history file to '%s': %s
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro de historial en «%s»: %s

en: (%d row) | (%d rows)
gl[0]: (%d fila)
gl[1]: (%d filas)

en: History is not supported
gl: O historial non está admitido

en: No current connection
gl: Non hai conexión actual

en: List of tables
gl: Lista de táboas

en: List of views
gl: Lista de vistas

en: List of schemas
gl: Lista de esquemas

en: No object found
gl: Non se atopou ningún obxecto

en: Column
gl: Columna

en: Nullable
gl: Pode ser Null

en: Extra
gl: Adicional

en: List of columns for view '%s'
gl: Lista de columnas da vista «%s»

en: List of columns for table '%s'
gl: Lista de columnas da táboa «%s»

en: yes
gl: si

en: no
gl: non

en: Could not determine columns of view '%s'
gl: Non foi posíbel determinar as columnas na vista «%s»

en: Could not determine columns of table '%s'
gl: Non foi posíbel determinar as columna na táboa «%s»

en: View definition: %s
gl: Definición de vista: %s

note: To translators: the term "references" is the verb * "to reference" in the context of foreign keys where * "table A REFERENCES table B"
en: references %s
gl: referencias %s

note: To translators: the term "references" is the verb * "to reference" in the context of foreign keys where * "table A REFERENCES table B"
en: references %s.%s
gl: referencias %s.%s

en: Installed providers list
gl: Lista de provedores instalados

en: Could not find provider '%s'
gl: Non foi posíbel atopar o fornecedor «%s»

en: Attribute
gl: Atributo

en: Provider '%s' description
gl: Descrición do provedor «%s»

en: Could not find data source '%s'
gl: Non foi posíbel atopar a fonte de datos «%s»

en: DSN '%s' description
gl: Descrición do DSN «%s»

en: DSN name
gl: Nome do DSN

en: Parameters
gl: Parámetros

en: System DSN?
gl: Sistema DNS?

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Last used
gl: Última empregada

en: Unknown criteria '%s'
gl: Criterio «%s» descoñecido

en: Failed to remove:
gl: Produciuse un fallo ao retirar:

en: No file to purge!
gl: Non hai ficheiros que purgar!

en: Gda server operations list
gl: Lista de operacións do servidor GDA

en: Using XML descriptions in %s
gl: Usando descricións XML en %s

en: Could not create provider object: %s
gl: Non é posíbel crear o obxecto provedor: %s

en: Existing operation types for provider '%s':
gl: Tipos de operacións existentes para o provedor «%s»:

en: Existing operation types:
gl: TIpos de operación existentes:

en: Description for type: %s
gl: Descrición do tipo: %s

en: Operation not supported
gl: Operación non admitida

en: Can't parse file '%s', ignoring it
gl: Non foi posíbel analizar o ficheiro «%s», ignórase

en: GDA SQL console version
gl: Versión da consola SQL de GDA

en: Defines how the DN column is handled for LDAP searched (among "dn", "rdn" and "none")
gl: Determina como se manexa a columna DN para as buscas LDAP (entre «dn», «rdn» e «none»)

en: Defines the LDAP attributes which are fetched by default by LDAP commands
gl: Define os atributos LDAP que as ordes de LDAP obteñen de maneira predeterminada

en: Set to TRUE when the 1st line of a CSV file holds column names
gl: Estabelecer a certo cando a primera liña dun ficheiro CSV contén nomes de columnas

en: Quote character for CSV format
gl: Caracter para entrecomiñar datos en formato CSV

en: Separator character for CSV format
gl: Caracter separador para o formato CSV

en: Welcome to the GDA SQL console, version
gl: Benvido á consola de SQL GDA, versión

en: Type: %s to show usage and distribution terms
          %s or %s for help with internal commands
          %s (or CTRL-D) to quit (the '.' can be replaced by a '\')
          or any SQL query terminated by a semicolon
gl: Escriba: %s para ver os termos de uso e distribución
          %s ou %s para obter axuda coas ordes internas
          %s (ou CTRL-D) para saín (o «.» pode ser substituído por unha «\»)
          ou unha consulta rematada por un punto e coma

en: Opening connection '%s' for:
gl: Abrindo a conexión «%s» para:

en: Can't open connection %d: %s
gl: Non foi posíbel abrir a conexión %d: %s

en: Opening connection '%s' (GDA_SQL_CNC environment variable):
gl: Abrindo a conexión «%s» (variábel de contorno GDA_SQL_CNC):

en: Can't open connection defined by GDA_SQL_CNC: %s
gl: Non foi posíbel abrir a conexión definida por GDA_SQL_CNC: %s

en: Can't run HTTP server on port %d
gl: Non foi posíbel executar o servidor HTTP no porto %d

en: Connection closed
gl: Conexión pechada

en: Could not interpret the '%s' parameter's value
gl: Non foi posíbel interpretar o valor do parámetro «%s»

en: No internal parameter named '%s' required by query
gl: Falta un parámetro interno chamado «%s» requirido pola consulta

en: Can't open file '%s' for writing: %s
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro «%s» para escribir: %s

en: Can't open pipe '%s': %s
gl: Non foi posíbel abrir a canalización «%s»: %s

en: Can't open file '%s' for reading: %s
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro «%s» para ler: %s

en: Connection name '%s' is invalid
gl: O nome de conexión «%s» non é válido

en: 	Username for '%s':
gl: 	Nome de usuario para «%s»:

en: No username for '%s'
gl: Sen nome de usuario para «%s»

en: 	Password for '%s':
gl: 	Contrasinal para «%s»:

en: No password for '%s'
gl: Sen contrasinal para «%s»

en: Date format for this connection will be: %s%c%s%c%s, where YYYY is the year, MM the month and DD the day
gl: O formato de data para esta conexión será: %s%c%s%c%s, onde YYYY é o ano, MM é o mes e DD é o día

en: All the information related to the '%s' connection will be stored in the '%s' file
gl: Toda a información relativa á conexión «%s» almacénase no ficheiro «%s»

en: Error getting meta data in background: %s
gl: Produciuse un erro ao obter os metadatos en segundo plano: %s

en: Getting database schema information for connection '%s', this may take some time...
gl: Obtendo a información do esquema da base de datos para a conexión «%s», isto podería tardar...

en: error: %s
gl: erro: %s

en: Done.
gl: Feito.

en: %s [<FILE>]
gl: [FICHEIRO] %s

en: Show commands history, or save it to file
gl: Mostrar o historial de ordes, ou gardalo nun ficheiro

en: Information
gl: Información

en: %s [<META DATA TYPE>]
gl: [<TIPO DE METADATO>] %s

en: Force reading the database meta data (or part of the meta data, ex:"tables")
gl: Forzar a lectura dos metadatos da base de datos (ou parte dos metadatos, ex «táboas»)

en: %s <fkname> <tableA>(<colA>,...) <tableB>(<colB>,...)
gl: %s <nome-clave-externa> <táboaA>(<colA>,...) <táboaB>(<colB>,...)

en: Declare a new foreign key (not actually in database): tableA references tableB
gl: Declarar unha nova clave externa (realmente non na base de datos): táboaA referencias táboaB

en: %s <fkname> <tableA> <tableB>
gl: %s <nome-clave-externa> <táboaA> <táboaB>

en: Un-declare a foreign key (not actually in database)
gl: Retirar a declaración a unha clave externa (realmente non na base de datos)

en: %s [<TABLE>]
gl: [<TABLA>] %s

en: List all tables (or named table)
gl: Listar todas as táboas (ou a táboa nomeada)

en: %s [<VIEW>]
gl: [<VISTA>] %s

en: List all views (or named view)
gl: Listar todas as vistas (ou a vista nomeada)

en: %s [<SCHEMA>]
gl: [<ESQUEMA>] %s

en: List all schemas (or named schema)
gl: Listar todos os esquemas (ou o esquema nomeado)

en: %s [<OBJ_NAME>|<SCHEMA>.*]
gl: [<NOMBRE_OBX>|<ESQUEMA>.*] %s

en: Describe object or full list of objects
gl: Describir un obxecto ou lista de obxectos

en: %s [<TABLE1> [<TABLE2>...]]
gl: [<TÁBOA1> [<TÁBOA2>…]] %s

en: Create a graph of all or the listed tables
gl: Crear unha gráfica de todas as táboas listadas

en: %s [<port> [<authentication token>]]
gl: %s [porto [token de autenticación]]

en: Start/stop embedded HTTP server (on given port or on 12345 by default)
gl: Iniciar/deter o servidor HTTP incrustado (no porto especificado, ou o porto predeterminado 12345)

en: %s [[<CNC_NAME>] [<DSN>|<CONNECTION STRING>]]
gl: %s [[<NOME_CNC>] [<DSN>|<CADEA DE CONEXIÓN>]]

en: Opens a new connection or lists opened connections
gl: Abre unha conexión nova ou lista as conexións abertas

en: %s [<CNC_NAME>]
gl: [<NOME_CNC>] %s

en: Close a connection
gl: Pechar unha conexión

en: %s <CNC NAME> <OBJ NAME> [<OBJ NAME> ...]
gl: <NOME_CNC> <NOME_OBJ> [<NOME_OBJ> ...] %s

en: Bind connections or datasets (<OBJ NAME>) into a single new one (allowing SQL commands to be executed across multiple connections and/or datasets)
gl: Ligar conexións ou conxuntos de datos (<OBJ NAME>) nun só (permitindo executar comandos SQL entre varias conexiones y/conjuntos de datos)

en: DSN (data sources) management
gl: Administración DSN (oroxes de datos)

en: %s [<DSN>]
gl: [<DSN>] %s

en: List all DSN (or named DSN's attributes)
gl: Listar todos os DSN (ou os atributos do DSN nomeado)

en: %s <DSN_NAME> <DSN_DEFINITION> [<DESCRIPTION>]
gl: <NOME_DO_DSN> <DEFINICIÓN_DO_DSN> [<DESCRICIÓN>] %s

en: Create (or modify) a DSN
gl: Crear (ou modificar) un DSN

en: %s <DSN_NAME> [<DSN_NAME>...]
gl: <NOME_DO_DSN> [<NOME_DO_DSN>…] %s

en: Remove a DSN
gl: Retirar un DSN

en: %s [<PROVIDER>]
gl: [<FORNECEDOR>] %s

en: List all installed database providers (or named one's attributes)
gl: Listar todos ls provedores de bases de datos instalados (ou os atributos do provedor especificado)

en: Input/Output
gl: Entrada/Saída

en: %s <FILE>
gl: <FICHEIRO> %s

en: Execute commands from file
gl: Executar ordes desde o ficheiro

en: Send output to a file or |pipe
gl: Enviar a saída a un ficheiro ou |canalización

en: %s [<TEXT>]
gl: [<TEXTO>] %s

en: Print TEXT or an empty line to standard output
gl: Imprimir texto ou unha liña baleira ao fluxo de saída actual

en: Send TEXT or an empty line to current output stream
gl: Enviar texto ou unha liña baleira ao fluxo de saída actual

en: %s [<DIR>]
gl: [<DIR>] %s

en: Change the current working directory
gl: Cambiar o directorio de traballo actual

en: Show usage and distribution terms
gl: Mostrar o modo de uso e os termos da distribución

en: %s [<NAME> [<VALUE>]]
gl: %s [<NOME> [<VALOR>]]

en: Set or show an option, or list all options
gl: Estabelecer ou mostrar unha opción, ou unha lista de opcións

en: Query buffer & query favorites
gl: Búfer de consulta e consultas favoritas

en: Edit the query buffer (or file) with external editor
gl: Editar o búfer de consulta (ou ficheiro) cun editor externo

en: Reset the query buffer (or load file into query buffer)
gl: Reiniciar o búfer de consultas (ou cargar un ficheiro no búfer de consultas)

en: Show the contents of the query buffer
gl: Mostrar o contido do búfer de consulta

en: %s [<FAVORITE_NAME>]
gl: <NOME_FAVORITO> %s

en: Execute contents of query buffer, or execute specified query favorite
gl: Executar o contido do búfer de consulta, ou executar a consulta favorita especificada

en: Write query buffer to file
gl: Escribir o búfer de consulta nun ficheiro

en: %s <FAVORITE_NAME>
gl: <NOME_FAVORITO> %s

en: Save query buffer as favorite
gl: Gardar o búfer de consulta como favorito

en: Load a query favorite into query buffer
gl: Cargar unha consulta favorita no búfer de consultas

en: Delete a query favorite
gl: Eliminar unha consulta favorita

en: List all query favorites
gl: Listar todas as consultas favoritas

en: Set output format
gl: Estabelecer o formato de saída

en: %s [<NAME>|<TABLE> <COLUMN> <ROW_CONDITION>] <FILE>
gl: [<NOME>|<TÁBOA><COLUMNA><CONDICIÓN_DE_FILA>] <FICHEIRO> %s

en: Export internal parameter or table's value to the FILE file
gl: Exportar o valor do parámetro interno ou táboa ao ficheiro FICHEIRO

en: Execution context
gl: Contexto de execución

en: %s [<NAME> [<VALUE>|_null_]]
gl: [<NOME> [<VALOR>|_null_]] %s

en: Set or show internal parameter, or list all if no parameter specified
gl: Estabelecer o mostrar o parámetro interno, ou lista todos se non hai parámetros

en: %s [<NAME>]
gl: [<NOME>] %s

en: Unset (delete) internal named parameter (or all parameters)
gl: Desmarcar (eliminar) o parámetro interno especificado (ou todos os parámetros)

en: %s <NAME> [<FILE>|<TABLE> <COLUMN> <ROW_CONDITION>]
gl: <NOME> [<FICHEIRO>|<TÁBOA><COLUMNA><CONDICIÓN_DE_FILA>] %s

en: Set internal parameter as the contents of the FILE file or from an existing table's value
gl: Estabelecer o parámetro interno co contido do ficheiro FICHEIRO, ou co valor dunha táboa existente

en: %s <SELECT> <ROW_FIELDS> [<COLUMN_FIELDS> [<DATA_FIELDS> ...]]
gl: %s <SELECT> <CAMPOS_DE_FILA> [<CAMPOS_DE_COLUMNA> [<CAMPOS_DE_DATOS>]]

en: Performs a statistical analysis on the data from SELECT, using ROW_FIELDS and COLUMN_FIELDS criteria and optionally DATA_FIELDS for the data
gl: Realiza unha análise estadística dos datos do SELECT usando criterios de CAMPOS_DE_FILAS e CAMPOS_DE_COLUMNAS e, opcionalmente, CAMPOS_DE_DATOS para os datos

en: Datasets' manipulations
gl: Manipulacións de conxuntos de datos

en: Lists all the datasets kept in memory for reference
gl: Lista todos os conxuntos de datos almacenados en memoria para referencia

en: %s <DATASET NAME> <PATTERN>
gl: <NOME_DO_CONXUNTO_DE_DATOS> <PATRÓN> %s

en: Show a dataset's contents where lines match a regular expression
gl: Mostrar o contido dun conxunto de datos cando as liñas coinciden cunha expresión regular

en: %s <DATASET NAME> [<COLUMN> [<COLUMN> ...]]
gl: <NOME_DO_CONXUNTO_DE_DATOS> [<COLUMNA> [<COLUMNA> ...]] %s

en: Show a dataset's contents, showing only the specified columns if any specified
gl: Mostrar o contido dun conxunto de datos, mostrando só as columnas especificadas

en: %s <DATASET NAME> [<DATASET NAME> ...]
gl: <NOME_DO_CONXUNTO_DE_DATOS> [<NOME_DO_CONXUNTO_DE_DATOS>…] %s

en: Remove one or more datasets
gl: Quitar un ou máis conxuntos de datos

en: %s <DATASET NAME> <DATASET NAME>
gl: <NOME_DO_CONXUNTO_DE_DATOS> <NOME_DO_CONXUNTO_DE_DATOS> %s

en: Rename a dataset, useful to rename the '_' dataset to keep it
gl: Renomear un conxunto de datos, útil para renomear o conxunto de datos «_» para mantelo

en: %s CSV <FILE NAME>
gl: <NOME_DE_FICHEIRO> CSV %s

en: Import a dataset from a file
gl: Importar un conxunto de datos desde un ficheiro

en: %s <filter> [<base|onelevel|subtree> [<base DN>]]
gl: %s <filtro> [<base|un_nivel|subárbore> [<DN base>]]

en: Search LDAP entries
gl: Buscar entradas LDAP

en: Shows attributes for the entry identified by its DN. If the "set" 2nd parameter is passed, then all set attributes are show, if the "all" 2nd parameter is passed, then the unset attributes are also shown, and if the "unset" 2nd parameter is passed, then only non set attributes are shown.
gl: Muestra os atributos para a entrada identificada por este DN. Se se pasa «set» como segundo parámetro, móstranse todos os atributos estabelecidos; se se pasa «all» como segundo parámetro tamén se mostran os atributos non estabelecidos e se se pasa «unset» como segundo parámetro, só se mostran os atributos non estabelecidos.

en: %s <DN> <new DN>
gl: %s <DN> <novo DN>

en: Renames an LDAP entry
gl: Renomear unha entrada LDAP

en: %s <DN> <OPERATION> [<ATTR>[=<VALUE>]] [<ATTR>=<VALUE> ...]
gl: %s <DN> <OPERACIÓN> [<ATRI>[=<VALOR>]] [<ATRI>=<VALOR> ...]

en: Modifies an LDAP entry's attributes; <OPERATION> may be DELETE, REPLACE or ADD
gl: Modifica un atributo de entrada LDAP; <OPERACIÓN> debe ser DELETE, REPLACE ou ADD

en: Unknown output format: '%s', reset to default
gl: Formato de saída «%s» descoñecido, restabelecido ao seu valor predeterminado

en: DSN list
gl: Lista de DSN

en: Missing arguments
gl: Faltan argumentos

en: Missing provider name
gl: Falta o nome do provedor

en: Missing DSN name
gl: Falta o nome DSN

en: Getting database schema information, this may take some time...
gl: Obtendo información do esquema da base de datos, isto podería tardar...

en: A connection named '%s' already exists
gl: Xa existe unha conexión chamada «%s»

en: No opened connection
gl: Non hai ningunha conexión aberta

en: DSN or connection string
gl: DSN ou cadea de conexión

en: Missing required connection names
gl: Faltan os nomes das conexións

en: No connection or dataset named '%s' found
gl: Non se atopou ningunha conexión nin ningún conxunto de datos chamado «%s»

note: force create of meta store add existing connections to virtual connection
en: Bound connections are as:
gl: As conexións asociadas están definidas como:

note: Translators: this string indicates that all the tables in connection named in the * 1st "%s" will appear in the SQL namespace named as the 2nd "%s"
en: %s in the '%s' namespace
gl: %s no espazo de nomes «%s»

note: Translators: this string indicates that the dataset named in the 1st "%s" * will appear as the table named as the 2nd "%s"
en: %s mapped to the %s table
gl: %s mapeado á táboa %s

en: No option named '%s'
gl: Non hai ningunha opción chamada «%s»

en: List of options
gl: Lista de opcións

en: Could not get home directory: %s
gl: Non foi posíbel obter o directorio de inicio: %s

en: Working directory is now: %s
gl: O directorio de traballo actual é: %s

en: Could not change working directory to '%s': %s
gl: Non foi posíbel cambiar o directorio de traballo a «%s»: %s

en: No connection opened
gl: Non hai ningunha conexión aberta

en: Could not write to temporary file '%s': %s
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro temporal «%s»: %s

en: could not start editor '%s'
gl: non foi posíbel iniciar o editor «%s»

en: Could not start /bin/sh
gl: Non foi posíbel iniciar /bin/sh

en: Missing FILE to write to
gl: Falta o FICHEIRO no que escribir

en: Favorite name
gl: Nome favorito

en: Comments
gl: Comentarios

en: Missing query buffer name
gl: Falta o nome do búfer de consultas

en: Query buffer is empty
gl: O búfer de consulta está baleiro

en: Could not find favorite
gl: Non foi posíbel atopar o favorito

en: No parameter named '%s' defined
gl: Non hai definido ningún parámetro chamado «%s»

en: List of defined parameters
gl: Lista dos parámetros definidos

en: dimensions (columns x rows)
gl: dimensións (columnas x filas)

en: List of kept data
gl: Lista de datos gardados

en: Missing argument
gl: Falta un argumento

en: Could not find dataset named '%s'
gl: Non foi posíbel atopar o conxunto de datos chamado «%s»

en: Could not identify column '%s'
gl: Non foi posíbel identificar a columna «%s»

en: Unknown import format '%s'
gl: Formato de importación «%s» descoñecido

en: Could not import file '%s'
gl: Non foi posíbel importar o ficheiro «%s»

en: Missing foreign key declaration specification
gl: Falta a especificación de declaración da clave externa

en: Malformed foreign key declaration specification
gl: Especificación de declaración da clave externa mal formada

en: Malformed table name specification '%s'
gl: Especificación de nome de táboa mal formada «%s»

en: Missing foreign key name argument
gl: Falta o argumento do nome da clave externa

en: Wrong row condition
gl: Condición errónea de fila

en: No unique row identified
gl: Non se identificou ningunha fila única

en: Wrong number of arguments
gl: Número erróneo de argumentos

en: Missing data on which to operate
gl: Faltan os datos sobre os que operar

en: Missing row fields specifications
gl: Faltan as especificacións dos campos da fila

en: Wrong SELECT argument
gl: Argumento SELECT erróneo

en: Wrong data field argument
gl: Argumentos do campo de datos erróneo

en: Connection is not an LDAP connection
gl: Non é unha conexión LDAP

en: Unknown search scope '%s'
gl: Ámbito de busca «%s» descoñecido

en: Missing filter which to operate
gl: Falta o filtro sobre o que operar

en: Missing current DN or new DN specification
gl: Faltan a especificación da DN actual ou DN nova

en: Missing DN of LDAP entry
gl: Falta a entrada DN de LDAP

en: Missing operation to perform on LDAP entry's attributes
gl: Falta a operación a levar a cabo nos atributos da entrada de LDAP

en: Unknown operation '%s' to perform on LDAP entry's attributes
gl: Operación «%s» descoñecida para levar a cabo nos atributos da entrada de LDAP

en: Wrong attribute value specification '%s'
gl: Especificación do valor do atributo incorrecta «%s»

en: Missing DN (Distinguished name) argument
gl: Falta o argumento DN (nome distintivo)

en: Unknown '%s' argument
gl: Argumento «%s» descoñecido

en: Could not find entry with DN '%s'
gl: Non foi posiel atopar ningunha entrda con DN «%s»

en: Required?
gl: Requirido?

en: LDAP entry's Attributes
gl: Atributos da entrada LDQP

en: Could not write file
gl: Non foi posíbel escribir o ficheiro

en: Graph written to '%s'
gl: Gráfico escrito en «%s»

en: Graph written to '%s'
    Use 'dot' (from the GraphViz package) to create a picture, for example:
    	dot -Tpng -o graph.png %s
    Note: set the GDA_SQL_VIEWER_PNG or GDA_SQL_VIEWER_PDF environment variables to view the graph
gl: Gráfico escrito en «%s»
    Use «dot» (do paquete GraphViz) para crear unha imaxe, por exemplo:
    	dot -Tpng -o graph.png %s
    Nota: para ver o gráfico, estabeleza a variábeis de contorno GDA_SQL_VIEWER_PNG ou GDA_SQL_VIEWER_PDF

en: HTTPD server stopped
gl: Detívose o servidor HTTPD

en: Could not start HTTPD server
gl: Non foi posíbel iniciar o servidor HTTPD

en: HTTPD server started
gl: Iniciouse o servidor HTTPD

en: Invalid port specification
gl: Definición de porto incorrecta

en: Command is incomplete
gl: A orde está incompleta

en: Generated by the GDA SQL console
gl: Xerado pola consola SQL GDA

en: Console
gl: Consola

en: Can't initialize dictionary to store favorites
gl: Non foi posíbel inicializar o dicionario para almacenar os favoritos

en: not enforced
gl: non aplica

en: stop with error
gl: deter con erro

en: stop with error, not deferrable
gl: deter con erro, non diferíbel

en: cascade changes
gl: cambios en fervenza

en: set to NULL
gl: Definir como NULL

en: set to default value
gl: estabelecer a valor predeterminado

en: Authentication required
gl: Autenticación requirida

en: Enter authentification token as set from console, or leave empty if none required
gl: Introduza o elemento de autenticación definido desde a consola, ou deixar en branco se non se require

en: Token:
gl: Elemento:

en: SQL console:
gl: Consola SQL:

en: Tables
gl: Táboas

en: Tables in the '%s' schema
gl: Táboas do esquema «%s»

en: Views
gl: Vistas

en: Views in the '%s' schema
gl: Vistas do esquema «%s»

en: Columns for the '%s' table:
gl: Columnas da táboa «%s»:

en: Primary key:
gl: Chave primaria:

en: Relations:
gl: Relacións:

en: Foreign keys:
gl: Claves foráneas:

en: To '%s':
gl: Para «%s»:

en: View definition:
gl: Definición de vista:

en: Trigger '%s' for the '%s.%s' table:
gl: Activador «%s» para a táboa «%s.%s»:

en: Trigger fired for: %s
gl: Disparador activado para: %s

en: Time at which the trigger is fired: %s
gl: Hora no cal o activador é activado: %s

en: Action:
gl: Acción:

en: Triggers:
gl: Activadores:

en: For the '%s.%s' table:
gl: Para a táboa «%s.%s»:

en: Triggers in the '%s' schema:
gl: Activadores do esquema «%s»:

en: Database information for '%s'
gl: Información de base de datos de «%s»

en: Database information
gl: Información da base de datos

en: Objects
gl: Obxectos

en: Triggers
gl: Activadores
