gnome-tweak-tool - en to gl translation catalogue (170 entries)

en: The GNOME Project
gl: O Proxecto GNOME

en: GNOME Tweaks
gl: Axustes de GNOME

en: Tweak advanced GNOME 3 settings
gl: Axustes avanzados en GNOME 3

en: GNOME Tweaks allows adjusting advanced GNOME options.
gl: Axustes de GNOME permítelle realizar axustes avanzados nas opcións de GNOME.

en: It can install and manage themes and extensions, change power settings, manage startup applications, and enable desktop icons among other settings.
gl: Pode instalar e xestionar temas e extensións, axustar configuracións de enerxía, xestionar as aplicacións de inicio e activar as iconas do escritorio entre outras preferencias.

en: Tweaks
gl: Axustes

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Settings;Advanced;Preferences;Extensions;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;
gl: Preferencias;Avanzado;Configuracións;Extensións;Tipos de letra;Tema;XKB;Teclado;Escritura;

en: _Reset to Defaults
gl: _Restabelecer os predeterminados

en: _About Tweaks
gl: _Sobre Axustes

en: _Continue
gl: _Continuar

en: Extensions Has Moved
gl: Extensións foi movido

note: Translators: Placeholder will be replaced with "GNOME Extensions" in active link form
en: Extensions management has been moved to {0}.
gl: A xestión das extensións foi movida a {0}.

note: Translators: Placeholder will be replaced with "Flathub" in active link form
en: We recommend downloading GNOME Extensions from {0} if your distribution does not include it.
gl: Recomendámoslle descargar «Extensións de GNOME» desde {0} se a súa distribución non o inclúe.

en: Reset to Defaults
gl: Restabelecer aos predeterminados

en: Reset all tweak settings to the original default state?
gl: Restabelecer todas as configuracións de axustes ao seu estado orixinal?

en: (%s mode)
gl: (modo %s)

en: GNOME Shell is not running
gl: GNOME Shell non está executándose

en: GTK
gl: GTK+

en: Homepage
gl: Páxina web

en: Miscellaneous
gl: Miscelánea

en: Search Tweaks…
gl: Buscar axustes…

note: "General" needs to be first item in sidebar
en: General
gl: Xeral

en: Applications
gl: Aplicacións

en: Error writing setting
gl: Produciuse un erro ao gravar a configuración

en: Icons
gl: Iconas

en: Install custom or user themes for gnome-shell
gl: Instalar temas de usuario ou personalizados para gnome-shell

note: check the shell is running and the usertheme extension is present
en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Shell not running
gl: Non se está executando o Shell

en: Shell user-theme extension incorrectly installed
gl: Non foi posíbel instalar correctamente a extensión do tema de usuario do Shell

en: Shell user-theme extension not enabled
gl: Extensión do tema de usuario do Shell non activado

en: Could not list shell extensions
gl: Non foi posíbel listar as extensión do Shell

en: <i>Default</i>
gl: <i>Predeterminada</i>

en: Select a theme
gl: Seleccionar un tema

en: %s theme updated successfully
gl: Tema %s actualizado correctamente

en: %s theme installed successfully
gl: Tema %s instalado correctamente

en: Error installing theme
gl: Produciuse un erro ao instalar o tema

note: does not look like a valid theme
en: Invalid theme
gl: Tema non válido

en: Appearance
gl: Aparencia

note: GSettingsSwitchTweak("Buttons Icons","org.gnome.desktop.interface", "buttons-have-icons"), GSettingsSwitchTweak("Menu Icons","org.gnome.desktop.interface", "menus-have-icons"),
en: Themes
gl: Temas

en: Sound
gl: Son

en: Specifies which sound theme to use for sound events.
gl: Especifica o tema de son a usar para os eventos de son.

en: Background
gl: Fondo de pantalla

en: Image
gl: Imaxe

en: Adjustment
gl: Axuste

en: Lock Screen
gl: Bloqueo de pantalla

en: Show Icons
gl: Mostrar iconas

note: show-desktop-icons is in gsettings-desktop-schemas, but it won't actually *work* unless we have a version of Nautilus that still has the ability to draw the desktop; use one of the settings that was present in that version to probe for it.
en: Home
gl: Cartafol persoal

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Icons on Desktop
gl: Iconas no escritorio

en: Network Servers
gl: Servidores de rede

en: Trash
gl: Lixo

en: Mounted Volumes
gl: Volumes montados

en: Hinting
gl: Optimización

en: Antialiasing
gl: Suavizado

en: Full
gl: Completa

en: Medium
gl: Media

en: Slight
gl: Leve

en: None
gl: Ningunha

en: Subpixel (for LCD screens)
gl: Subpíxel (para pantallas LCD)

en: Standard (grayscale)
gl: Estándar (escala de grises)

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: Interface Text
gl: Texto da interface

en: Document Text
gl: Texto do documento

en: Monospace Text
gl: Texto do monoespaciado

en: Legacy Window Titles
gl: Títulos da xanela herdada

en: Scaling Factor
gl: Factor de escala

en: Suspend when laptop lid is closed
gl: Suspender cando se peche a tapa do portátil

en: Animations
gl: Animacións

note: Don't show this setting in the Ubuntu session since this setting is in gnome-control-center there
en: Over-Amplification
gl: Sobreamplificación

en: Allows raising the volume above 100%. This can result in a loss of audio quality; it is better to increase application volume settings, if possible.
gl: Permite o volume subir máis aló do 100%. Isto pode resultar na perda de calidade de son; é mellor incrementar as preferencias de volume de aplicación, se é posíbel.

en: Emacs Input
gl: Entrada Emacs

en: Overrides shortcuts to use keybindings from the Emacs editor.
gl: Sobrescribe os atallos para usar as combinacións do editor Emacs.

en: Compose Key
gl: Tecla Compose

en: Scroll Lock
gl: Bloqueo de desprazamento

en: Menu
gl: Menú

en: Right Alt
gl: Alt dereito

en: Right Ctrl
gl: Ctrl dereito

en: Right Super
gl: Super dereito

en: Caps Lock
gl: Bloq Maiús

en: Left Ctrl
gl: Ctrl esquerdo

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Allows entering additional characters.
gl: Permítelle escribir caracteres adicionais.

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press the compose key and then a sequence of characters.
    
    Many unusual characters can be entered by combining standard ones. For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
gl: A tecla de composición permítelle introducir unha ampla variedade de caracteres. Para usala, prema a tecla de composición seguida por <b>C</b> e <b>o</b> escribirá <b>©</b>, <b>a</b> seguida de <b>'</b> escribirá <b>á</b>.

en: Overview Shortcut
gl: Vista xeral de atallos

en: Left Super
gl: Súper esquerdo

en: Additional Layout Options
gl: Opcións de disposición adicionais

en: Mouse Click Emulation
gl: Emulación do clic do rato

en: Fingers
gl: Dedos

en: Click the touchpad with two fingers for right-click and three fingers for middle-click.
gl: Prema na área táctil con dous dedos para facer clic dereito e con tres dedos para facer un clic medio.

en: Area
gl: Área

en: Click the bottom right of the touchpad for right-click and the bottom middle for middle-click.
gl: Prema no botón dereito da área táctil para facer clic dereito e prema no botón do medio para facer clic medio.

en: Don’t use mouse click emulation.
gl: Non usar a emulación de clic do rato.

en: Keyboard & Mouse
gl: Teclado e rato

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Show Extended Input Sources
gl: Mostrar todas as orixes de entrada estendidas

en: Increases the choice of input sources in the Settings application.
gl: Incrementa as opcións das orixes de entrada na aplicación Preferencias.

en: Mouse
gl: Rato

en: Acceleration Profile
gl: Perfil de aceleración

en: Pointer Location
gl: Localización do punteiro

en: Press the Ctrl key to highlight the pointer.
gl: Premer a tecla Ctrl para realzar o punteiro.

en: Middle Click Paste
gl: Pegar co botón do medio

en: Touchpad
gl: Área táctil

en: Disable While Typing
gl: Desactivar ao escribir

en: Startup applications are automatically started when you log in.
gl: As aplicacións de inicio execútanse automaticamente ao iniciar sesión.

en: Startup Applications
gl: Aplicacións de inicio

en: Search Applications…
gl: Buscar aplicacións…

en: running
gl: en execución

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Add
gl: _Engadir

en: Remove
gl: Eliminar

en: New startup application
gl: Nova aplicación de inicio

en: Add a new application to be run at startup
gl: Engadir unha nova aplicación para executarse ao inicio

en: Placement
gl: Posicionamento

note: Translators: For RTL languages, this is the "Right" direction since the interface is flipped
en: Left
gl: Esquerda

note: Translators: For RTL languages, this is the "Left" direction since the interface is flipped
en: Right
gl: Dereita

en: Window Titlebars
gl: Barras de título das xanelas

en: Titlebar Actions
gl: Accións da barra de título

en: Double-Click
gl: Duplo clic

en: Middle-Click
gl: Clic central

en: Secondary-Click
gl: Clic secundario

en: Titlebar Buttons
gl: Botóns da barra de título

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Minimize
gl: Minimizar

en: Top Bar
gl: Barra superior

en: Activities Overview Hot Corner
gl: Esquina quente da vista previa de actividades

en: Battery Percentage
gl: Porcentaxe da batería

en: Clock
gl: Reloxo

en: Weekday
gl: Día da semana

en: Date
gl: Data

en: Seconds
gl: Segundos

en: Calendar
gl: Calendario

en: Week Numbers
gl: Número da semana

en: Window Focus
gl: Foco da xanela

en: Click to Focus
gl: Premer par enfocar

en: Windows are focused when they are clicked.
gl: A xanela enfócase cando se preme.

en: Focus on Hover
gl: Enfocar ao pasar por enriba

en: Window is focused when hovered with the pointer. Windows remain focused when the desktop is hovered.
gl: A xanela recibe o foco cando se pasa o punteiro por enriba. Permanece enfocada cando se pasa o punteiro ao escritorio.

en: Window is focused when hovered with the pointer. Hovering the desktop removes focus from the previous window.
gl: A xanela enfócase ao pasar co rato por enriba. Ao movelo ao escritorio a xanela anterior perde o foco.

en: Window scaling
gl: Escalado de xanelas

en: Adjust GDK window scaling factor for HiDPI
gl: Axustar o factor de escalado de xanelas XDK para HiDPI

en: Settings will be reverted in {0} second | Settings will be reverted in {0} seconds
gl[0]: Volverase ás anteriores preferencias en {0} segundo
gl[1]: Volverase ás anteriores preferencias en {0} segundos

en: Do you want to keep these HiDPI settings?
gl: Desexa manter estas preferencias de HiDPI?

en: Revert Settings
gl: Volver ás anteriores

en: Keep Changes
gl: Manter cambios

en: Windows
gl: Xanelas

en: Attach Modal Dialogs
gl: Anexar diálogos de modo

en: When on, modal dialog windows are attached to their parent windows, and cannot be moved.
gl: Ao estar activado, as xanelas con diálogos de modo anexaranse ás súas xanelas pai e non se poderán mover.

note: https://help.gnome.org/users/gnome-help/stable/shell-windows-tiled.html
en: Edge Tiling
gl: Axuste en bordos

en: When on, windows are tiled when dragged to screen edges.
gl: Ao estar activado as xanelas dispóñense en mosaico cando se arrastran aos bordos da pantalla.

en: Center New Windows
gl: Dispor as novas xanelas no centro

en: Resize with Secondary-Click
gl: Redimensionar co clic secundario

en: Window Action Key
gl: Tecla de acción da xanela

en: Raise Windows When Focused
gl: Elevar xanelas ao enfocalas

en: Dynamic Workspaces
gl: Espazos de traballo dinámicos

en: Workspaces can be created on demand, and are automatically removed when empty.
gl: Os espazos de traballo poden crearse baixo demanda, e poden eliminarse cando se baleiran.

en: Static Workspaces
gl: Espazos de traballo estáticos

en: Number of workspaces is fixed.
gl: O número de espazos de traballo é fixo.

en: Workspaces
gl: Espazos de traballo

en: Display Handling
gl: Xestión de pantallas

en: Workspaces span displays
gl: Visualizacións de áreas de traballo expandidas

en: Workspaces on primary display only
gl: Espazos de traballo só no monitor principal

en: Additional displays are treated as independent workspaces.
gl: As pantallas adicionais son tratadas como espazos de traballo independentes.

en: The current workspace includes additional displays.
gl: O espazo de traballo actual inclúe pantallas adicionais.

en: Number of Workspaces
gl: Número de espazos de traballo

en: Typing
gl: Escritura

en: Device
gl: Dispositivo

note: indicates the default theme, e.g Adwaita (default)
en: %s <i>(default)</i>
gl: %s <i>(predeterminado)</i>

en: Configuration changes require restart
gl: Os cambios de configuración requiren reiniciar

en: Your session needs to be restarted for settings to take effect
gl: Debe reiniciar a sesión para que se apliquen os cambios

en: Restart Session
gl: Reiniciar sesión
