gnote master - en to eu translation catalogue (555 entries)

en: A simple note-taking application
eu: Oharrak hartzeko aplikazio sinplea

en: Gnote is a simple note-taking application for GNOME desktop environment. It allows you to capture your ideas, link them together using WikiWiki-style links, group together in notebooks and some extra features for everyday use.
eu: Gnote oharrak hartzeko aplikazio bat da GNOME mahaigainerako. Zure burutazioak jaso ditzake, WikiWiki itxurako estekak erabiliz elkarrekin estekatuz, koadernoetan taldekatu eta eguneroko eginbide gehigarriak ditu.

en: Gnote also supports synchronization to make it possible to use on multiple devices.
eu: Gnote-k sinkronizazioa onartzen du hainbat gailuetan erabil ahal izateko.

[ctx: shortcut window]
en: Main Window
eu: Leiho nagusia

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Open actions menu
eu: Ireki ekintzen menua

[ctx: shortcut window]
en: Display search bar
eu: Bistaratu bilaketa-barra

[ctx: shortcut window]
en: Hide search bar
eu: Ezkutatu bilaketa-barra

[ctx: shortcut window]
en: Close window
eu: Itxi leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Notes list
eu: Oharren zerrenda

[ctx: shortcut window]
en: Create new note
eu: Sortu ohar berria

[ctx: shortcut window]
en: Open selected note
eu: Ireki hautatutako oharra

[ctx: shortcut window]
en: Open selected note in new window
eu: Ireki hautatutako oharra leiho berrian

[ctx: shortcut window]
en: Delete selected note
eu: Ezabatu hautatutako oharra

[ctx: shortcut window]
en: Note Window
eu: Oharren leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Editing
eu: Edizioa

[ctx: shortcut window]
en: Undo last edit
eu: Desegin azken edizioa

[ctx: shortcut window]
en: Redo last edit
eu: Berregin azken edizioa

[ctx: shortcut window]
en: Create link to note on selected text
eu: Sortu oharrerako esteka hautatutako testuan

[ctx: shortcut window]
en: Formatting
eu: Formateatzea

[ctx: shortcut window]
en: Toggle bold
eu: Txandakatu lodia

[ctx: shortcut window]
en: Toggle italic
eu: Txandakatu etzana

[ctx: shortcut window]
en: Toggle strikethrough
eu: Txandakatu marratua

[ctx: shortcut window]
en: Toggle highlight
eu: Txandakatu nabarmendua

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fixed width
eu: Txandakatu zabalera finkoa

[ctx: shortcut window]
en: Toggle underline
eu: Txandakatu azpimarra

[ctx: shortcut window]
en: Increase font size
eu: Handiagotu letra-tamaina

[ctx: shortcut window]
en: Decrease font size
eu: Txikiagotu letra-tamaina

[ctx: shortcut window]
en: Enable bullets/increase indent for line with selection
eu: Gaitu buleta/handitu kosta hautapeneko lerroan

[ctx: shortcut window]
en: Decrease indent/disable bullets for current line
eu: Txikitu koska/desgaitu buleta uneko lerroan

en: Take notes, link ideas, and stay organized
eu: Jaso oharrak, estekatu ideiak eta egon antolatuta

en: Note-taker
eu: Ohar hartzailea

en: notes;idea;link;organize;
eu: oharrak;ideiak;burutazioak;esteka;organizatu;

en: Enable spellchecking
eu: Gaitu zuzentzaile ortografikoa

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
eu: TRUE (egia) bada, akats ortografikoak gorri kolorearekin azpimarratuko dira, eta zuzentzaile ortografikoaren gomendioak saguaren eskuineko botoiarekin klik eginez erakutsiko dira.

en: Automatically create links when typing
eu: Sortu automatikoki estekak idaztean

en: Enable this option to automatically create a link, when text matches note title.
eu: Gaitu aukera hau automatikoki esteka bat sortzeko, testua oharraren izenburuarekin bat etortzean.

en: Create links for URLs in notes
eu: Sortu URLen estekak oharretan

en: Enable this option to create links for URLs in notes.
eu: Gaitu aukera hau URLen estekak oharretan sortzeko.

en: Enable WikiWord highlighting
eu: Gaitu WikiWord nabarmentzea

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
eu: Gaitu aukera hau HonenItxuraDuten hitzak nabarmentzeko. Egin klik hitzaren gainean izen horrekin ohar bat sortzeko.

en: Enable Auto bulleted lists
eu: Gaitu buletdun zerrenda automatikoak

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
eu: Gaitu aukera hau buletdun zerrendak automatikoki sortzea nahi badituzu lerro baten hasieran - edo * karaktereak idaztean.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon
eu: Gaitu erdiko-klikak ikonoan itsastea

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Gnote icon to paste timestamped content into the Start Here note.
eu: Gaitu aukera hau erdiko botoiarekin Gnote-ren ikonoan klik egitean edukiaren denbora-zigilua itsastea Hasi Hemen oharrean

en: Enable custom font
eu: Gaitu letra-tipo pertsonalizatua

en: If true, the font name set in custom-font-face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
eu: TRUE (egia) bada, 'custom-font-face' (letra-tipo pertsonalizatua) gakoan ezarritako letra-tipoa erabiliko da oharrak bistaratzean. Bestela, mahaigainaren letra-tipo lehenetsia erabiliko da.

en: Custom Font Face
eu: Letra-tipo pertsonalizatua

en: If enable-custom-font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
eu: 'enable-custom-font' gakoa (gaitu letra-tipo pertsonalizatua) TRUE bada, hemen ezarritako letra-tipoa erabiliko da oharrak bistaratzean.

en: Enable global keybindings
eu: Gaitu laster-tekla orokorrak

en: If true, the desktop-global keybindings set in /org/gnome/gnote/global-keybindings will be enabled, allowing for useful Gnote actions to be available from any application.
eu: TRUE (egia) bada, /org/gnome/gnote/global-keybindings helbideko mahaigaineko laster-tekla orokorrak gaituko dira, edozein aplikaziok Gnote-ko ekintzak erabiltzeko aukera eskainiz.

en: Start Here Note
eu: Hasi hemen oharra

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Gnote note menu and also accessible by hotkey.
eu: Oharraren URIa 'Hasi hemen' ohartzat hartzeko. Hau Gnote-ren oharren menuaren behean kokatzen da eta laster-teklekin atzi daiteke baita ere.

en: Minimum number of notes to show in menu
eu: Gutxieneko ohar kopurua menuan erakusteko

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Gnote note menu.
eu: Gutxieneko ohar kopurua zehazten duen osokoa, Gnote-ko oharren menuan bistaratzeko.

en: List of pinned notes
eu: Ainguratutako oharren zerrenda

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Gnote note menu.
eu: Oharren URIak zuriunez bereizitako zerrenda, oharrak Gnote-ren oharren menuan beti egoteko.

en: Is main window maximized
eu: Leiho nagusia maximizatuta

en: If true, Gnote window will be maximized.
eu: TRUE (egia) bada, Gnote-ren leihoa maximizatu egingo da.

en: Saved height of Search window
eu: Bilaketa leihoaren altuera gordeta

en: Determines pixel height of Search window; stored on Gnote exit.
eu: Bilaketa leihoaren altuera (pixeletan) zehazten du; Gnote-tik irtetean gordeta.

en: Saved width of Search window
eu: Bilaketa leihoaren zabalera gordeta

en: Determines pixel width of Search window; stored on Gnote exit.
eu: Bilaketa leihoaren zabalera (pixeletan) zehazten du; Gnote-tik irtetean gordeta.

en: Saved splitter position of Search window splitter.
eu: Bilaketa leiho zatitzailearen posizioa gordeta.

en: Determines Search window splitter position in pixels; stored on Gnote exit.
eu: Bilaketa leiho zatitzailearen posizioa (pixeletan) zehazten du; Gnote-tik irtetean gordeta.

en: Saved sorting of the Search window.
eu: Bilaketa leihoaren ordena gordeta.

en: Determines Search window initial sorting.
eu: Bilaketa leihoaren hasierako ordena zehazten du.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
eu: FUSEren muntatzearen denbora-muga (ms)

en: Time (in milliseconds) Gnote should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
eu: Denbora (milisegundotan) Gnote-rek erantzunaren zain egoteko sinkronizatze-partekatua muntatzeko FUSE erabiltzean.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
eu: SSHFS urruneko sinkronizazio-karpeta

en: Path on SSH server to Gnote synchronization directory (optional).
eu: SSH zerbitzariko Gnote sinkronizatzeko direktorioaren bide-izena (aukerakoa).

en: SSHFS Synchronization Server URL
eu: SSHFS sinkronizazio-zerbitzuaren URLa

en: URL of SSH server containing Gnote synchronization directory.
eu: Gnote-ren sinkronizazio-direktorioa duen SSH zerbitzariaren URLa.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
eu: SSHFS urruneko sinkronizazioko erabiltzaile-izena

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
eu: SSH bidez sinkronizazio-zerbitzariarekin konektatzean erabiliko den erabiltzaile-izena.

en: SSHFS Synchronization Server Port
eu: SSHFS sinkronizazio-zerbitzuaren ataka

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH.
eu: SSH bidez sinkronizazio-zerbitzuarekin konektatzean erabiliko den ataka.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
eu: Esteken eguneratzeen portaera oharra izenez aldatzean

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
eu: Ohar bat izenez aldatzean esteka zehatz baten eguneratzea egitean beti portaera jakin bat lantzeko ezarpenik dagoen adierazten du osoko balioak, erabiltzaileari galdetu ordez. Balioak barneko zenbaketa jarraitzen du: 0 balioak ohar baten izena aldatzean beste oharretako estekei eragingo dien erabiltzaileari galdetzea adierazten du. 1 balioak estekak automatikoki kenduko direla adierazten du. 2 balioak estekaren testua oharraren izen berrira eguneratuko dela adierazten du, horrela izenez aldatutako oharrera estekatzen jarraituko baitu.

en: Enable closing notes with escape
eu: Gaitu oharrak Ihes teklarekin ixtea

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
eu: Gaitzen bada, irekita dagoen ohar bat Ihes tekla sakatuz itxi daiteke.

en: Use status icon, when started as an application
eu: Erabili egoera-ikonoa, aplikazio gisa abiaraztean

en: Deprecated, has no effect.
eu: Zaharkitua, ez du eraginik sortzen.

en: Open notes in new window
eu: Ireki oharrak leiho berrian

en: Open notes in new window instead of replacing active content of the same window
eu: Ireki oharrak leiho berrian leiho berdineko eduki aktiboa ordeztu beharrean

en: Save note window size and autosize note window to it
eu: Gorde oharraren leihoaren tamaina eta aldatu oharren leihoa tamaina horretara automatikoki

en: Saves note window size and automatically resizes main window to this size, when note is opened.
eu: Gorde oharraren leihoaren tamaina eta aldatu leiho nagusia tamaina horretara automatikoki ohar bat irekitzean.

en: Use client side window decorations
eu: Erabili bezeroaren aldeko leiho-dekorazioa

en: Should Gnote draw its window titlebar, or leave that to window manager. Possible values are 'enabled' to draw them, 'disabled' to leave them to window manager, or a comma separated list of desktop environments, where Gnote should draw decorations itself. Requires application restart.
eu: Gnote-k leihoen titulu-barra marraztu behar duen ala leihoen kudeatzaileak egin dezan utzi behar duen. Balio posibleak dira: 'gaituta' hura marrazteko, 'desgaituta' leihoen kudeatzaileari uzteko, edo komaz banandutako mahaigain-inguruneen zerrenda bat, horietan Gnote-k marraztu ditzan dekorazioak. Aplikazioa berrabiarazi behar da.

en: Show applet menu
eu: Erakutsi miniaplikazioen menua

en: Open Start Here
eu: Ireki 'Hasi hemen'

en: Create a new Note
eu: Sortu ohar berria

en: Open Search Dialog
eu: Ireki bilaketa-leihoa

en: Open Recent Changes
eu: Ireki azken aldaketak

en: HTML Export Last Directory
eu: HTML esportatu azken direktorioa

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
eu: Ohar bat esportatu zen azken direktorioa 'Esportatu HTMLra' plugina erabiltzen.

en: HTML Export Linked Notes
eu: HTML esportatu estekatutako oharrak

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
eu: 'Esportatu estekatutako oharrak'en kontrol-laukiaren azken ezarpena 'Esportatu HTMLra' pluginean.

en: HTML Export All Linked Notes
eu: HTML esportatu estekatutako ohar guztiak

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
eu: HTML plugineko Esportatu ataleko 'Sartu estekatutako beste ohar guztiak' kontrol-koadroaren azken ezarpena. Ezarpen hau 'HTML esportatu estekatutako oharrak' ezarpenarekin batera erabiltzen da, eta ohar guztiak (errekurtsiboki aurkitutakoak) HTML esportatzean erabiliko diren edo ez zehazteko erabiltzen da.

en: Synchronization Client ID
eu: Sinkronizazio-bezeroaren IDa

en: Unique identifier for this Gnote client, used when communicating with a synchronization server.
eu: Gnote bezero honen identifikatzaile esklusiboa, sinkronizazio-zerbitzariarekin komunikatzean erabiltzeko.

en: Synchronization Local Server Path
eu: Sinkronizazio lokaleko zerbitzariaren bide-izena

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
eu: Sinkronizazio-zerbitzariaren bide-izena fitxategi-sistemako sinkronizazio-zerbitzuaren gehigarria erabiltzean.

en: Selected Synchronization Service Addin
eu: Hautatutako sinkronizazio-zerbitzuaren gehigarria

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
eu: Unean konfiguratutako oharren sinkronizazio-zerbitzu gehigarriaren identifikatzaile esklusiboa.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
eu: Oharren sinkronizazio-gatazken portaera

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
eu: Gatazka detektatzen denean beti portaera jakin bat lantzeko ezarpenik dagoen adierazten du osoko balioak, erabiltzaileari galdetu ordez. Balioak barneko zenbaketa jarraitzen du: 0 balioak gatazka dagoenean erabiltzaileari galdetzea adierazten du, horrela erabiltzailea arduratuko da gatazka bakoitzaren aurrean landu beharrekoarekin.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
eu: Atzeko planoko sinkronizazio automatikoaren denbora-muga

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
eu: Zure oharren atzeko planoko sinkronizazioaren maiztasuna adierazten duen osoko balioa (sink. konfiguratuta dagoenean). 1 baino gutxiagoko edozein baliok sink. automatikoa desgaituta dagoela adierazten du. Onartzen den balio positiborik baxuena 5 da. Balioak minutuak adierazten ditu.

en: Online directory URI
eu: Lineako direktorioaren URIa

en: URI to online directory where notes are synchronized to.
eu: Oharrak sinkronizatzeko erabiliko den lineako direktorioaren URIa.

en: Accept SSL Certificates
eu: Onartu SSL ziurtagiriak

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
eu: Erabili wdfs aukera "-ac" erabiltzaileari galdetu gabe SSL ziurtagiriak onartzeko.

en: Share URL
eu: Partekatu URLa

en: WebDAV share URL where notes are synchronized to.
eu: WebDAV-ek oharrak sinkronizatzen diren URLa partekatzen du.

en: Share username
eu: Partekatu erabiltzaile-izena

en: Username to access WebDAV share.
eu: Erabiltzaile-izena WebDAV partekatzea atzitzeko.

en: Timestamp format
eu: Denbora-zigiluaren formatua

en: The date format that is used for the timestamp. It follows the format of strftime(3).
eu: Denbora-zigiluan erabiltzen den data-formatua. strftime(3) funtzioaren formatua jarraitzen du.

en: Time between checks
eu: Egiaztapenen arteko denbora

en: Time interval between note directory checks (in seconds). Min value is 5.
eu: Denbora bitartea oharren direktorioa begiratzeko (segundotan). Gutxieneko balioa 5 da.

en: _New Note
eu: _Ohar berria

en: New _Window
eu: Leiho _berria

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Shortcuts
eu: Laster_bideak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Gnote
eu: Gnote aplikazioari _buruz

en: Failed to load plugin information!
eu: Huts egin du pluginaren informazioa kargatzean.

en: Incompatible plug-in %s: expected %s, got %s
eu: '%s' plugin bateraezina: '%s' espero zen, baina '%s' lortu da

en: Note plugin info %s already present
eu: Oharren '%s' pluginaren informazioa badago lehendik ere

en: %s does not implement %s
eu: '%s'(e)k ez dauka '%s' inplementatuta

en: Note plugin %s already present
eu: Oharren '%s' plugina badago lehendik ere

en: Note plugin info %s is absent
eu: Oharren '%s' pluginaren informazioa falta da

en: Note plugin %s is absent
eu: Oharren '%s' plugina falta da

en: Failed to find module %s for addin %s
eu: Huts egin du '%2$s' gehigarriaren '%1$s' modulua bilatzean

en: Failed to load addin info for %s: %s
eu: Huts egin du '%s'(r)en gehigarriaren informazioa kargatzean: %s

en: Trying to load addins when they are already loaded
eu: Gehigarriak kargatzen saiatu da, baina haiek jadanik kargatuta daude

en: Backlinks
eu: Atzera-estekak

en: See which notes link to the one you're currently viewing.
eu: Ikusi zer oharrek estekatzen duten unean ikusten ari zarenera.

en: Hubert Figuiere and Tomboy Project
eu: Hubert Figuiere eta Tomboy proiektua

en: What links here?
eu: Zer estekatzen du ohar honek?

en: (none)
eu: (bat ere ez)

en: _Back
eu: At_zera

en: Bugzilla Links
eu: Bugzilla estekak

en: Allows you to drag a Bugzilla URL from your browser directly into a Gnote note.  The bug number is inserted as a link with a little bug icon next to it.
eu: Bugzilla URL bat web arakatzailetik zuzenean estekak oharretara arrastatzea baimentzen dizu. Akats-zenbakia esteka gisa txertatzen da bere alboan akats-ikonotxo batekin.

en: Hubert Figuiere and the Tomboy Project
eu: Hubert Figuiere eta Tomboy proiektua

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
eu: Edozein bugzilla erabil dezakezu estekak oharretara arrastatuz. Ikono berezia nahi baduzu ostalari batzuentzako, gehitu hemen.

en: Host Name
eu: Ostalari-izena

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Select an icon...
eu: Hautatu ikono bat…

note: Extra Widget
en: _Host name:
eu: _Ostalari-izena:

en: Host name invalid
eu: Baliogabeko ostalari-izena

en: You must specify a valid Bugzilla host name to use with this icon.
eu: Bugzilla-ren ostalari-izena eman behar duzu ikonoarekin erabiltzeko.

en: Error saving icon
eu: Errorea ikonoa gordetzean

en: Could not save the icon file.
eu: Ezin izan da ikonoaren fitxategia gorde.

en: Really remove this icon?
eu: Ziur zaude ikono hau ezabatzea nahi duzula?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
eu: Ikono bat ezabatzen baduzu betiko galduko da.

en: Error removing icon %s: %s
eu: Errorea '%s' ikonoa kentzean: %s

en: Export to Getting Things GNOME
eu: Esportatu 'Getting Things GNOME' (GTG) webgunera

en: Exports individual notes as Getting Things GNOME tasks
eu: Esportatu banakako oharrak Getting Things GNOMEren (GTG) zeregin gisa

en: GTG XML loaded, but interface not found
eu: GTG XML kargatuta, baina ez da interfazea aurkitu

en: Failed to create GTG interface from XML: %s
eu: Huts egin du GTG interfazea XMLtik sortzean: %s

en: Failed to create D-Bus proxy for GTG
eu: Huts egin du GTG-ren D-Bus proxya sortzean

en: Failed to call GTG: %s
eu: Huts egin du GTG-ari deitzean: %s

en: Export to HTML
eu: Esportatu HTMLra

en: Exports individual notes to HTML.
eu: Esportatu banakako oharrak HTMLra.

en: Destination for HTML Export
eu: HTMLra esportatzeko helbidea

en: Export linked notes
eu: Esportatu estekatutako oharrak

en: Include all other linked notes
eu: Sartu estekatutako beste ohar guztiak

en: Export to HTML…
eu: Esportatu HTMLra…

en: Could not open exported note in a web browser: %s
eu: Ezin izan da esportatutako oharra web arakatzailean ireki: %s

note: TRANSLATORS: %1%: boost format placeholder for the path
en: Your note was exported to "%1".
eu: Zure oharra "%1" kokagunera esportatu da.

en: Note exported successfully
eu: Oharra ongi esportatu da

en: Could not export: %s
eu: Ezin izan da esportatu: %s

en: Could not save the file "%1"
eu: Ezin izan da "%1" fitxategia gorde

en: _Folder Path:
eu: _Karpetaren bide-izena:

en: Select Synchronization Folder...
eu: Hautatu sinkronizazio-karpeta…

en: Folder path field is empty.
eu: Karpetaren bide-izena hutsik dago.

en: Specified folder path does not exist, and Gnote was unable to create it.
eu: Zehaztutako karpetaren bide-izena ez da existitzen, eta Gnote-k ezin du sortu.

en: Local Folder
eu: Lokaleko karpeta

en: Local Directory Sync Service Plugin
eu: Lokaleko direktorioaren sinkronizazio-zerbitzuaren plugina

en: Synchronize Gnote Notes to a local file system path
eu: Sinkronizatu Gnote-ren oharrak fitxategi-sistema lokalaren bide-izenarekin

en: Aurimas Černius and the Tomboy Project
eu: Aurimas Černius eta Tomboy proiektua

en: Fixed Width
eu: Zabalera finkoa

en: Adds fixed-width font style.
eu: Gehitu zabalera finkoko letra-tipoa.

en: Fixed Wid_th
eu: _Zabalera finkoa

en: Online Directory Sync Service Plugin
eu: Lineako direktorioen sinkronizazio-zerbitzuaren plugina

en: Synchronize Gnote Notes to an online directory
eu: Sinkronizatu Gnote-ren oharrak lineako direktorio batekin

en: Failed to mount the folder
eu: Huts egin du karpeta muntatzeak

en: Folder _URI:
eu: Karpetaren _URIa:

en: Example: google-drive://name.surname@gmail.com/notes
eu: Adibidea: google-drive://izena.abizena@gmail.com/oharrak

en: Please, register your account in Online Accounts
eu: Erregistratu zure kontua GNOMEren lineako kontuekin

en: The URI is empty
eu: URIa hutsik dago

en: URI field is empty.
eu: URI eremua hutsik dago.

en: Failure writing test file
eu: Huts egitea probako fitxategia idaztean

en: Failure when checking test file contents
eu: Huts egitea probako fitxategiaren edukiak egiaztatzean

en: Failure when trying to remove test file
eu: Huts egitea probako fitxategia kentzea saiatzean

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Online Folder
eu: Lineako karpeta

en: Insert Timestamp
eu: Txertatu denbora-zigilua

en: Inserts current date and time at the cursor position.
eu: Uneko data eta ordua sartzen ditu kurtsorearen posizioan.

note: Label
en: Choose one of the predefined formats or use your own.
eu: Aukeratu aurredefinitutako formatu bat, edo erabili zeurea.

en: Use _Selected Format
eu: Erabili _hautatutako formatua

en: _Use Custom Format
eu: Erabili formatu _pertsonalizatua

note: TRANSLATORS: first %s is file name, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error reading %s: %s
eu: NoteDirectoryWatcher: eguneratzea abortatuta. Errorea '%s' irakurtzean: %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: NoteDirectoryWatcher: Error reading note title from %s
eu: NoteDirectoryWatcher: errorea oharraren izenburua '%s'(e)tik irakurtzean

note: TRANSLATORS: %s is file
en: NoteDirectoryWatcher: Unknown error creating note from %s
eu: NoteDirectoryWatcher: errore ezezaguna '%s'(e)tik oharra sortzean

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Error creating note from %s: %s
eu: NoteDirectoryWatcher: errore ezezaguna '%s'(e)tik oharra sortzean: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error parsing %s: %s
eu: NoteDirectoryWatcher: eguneratzea abortatuta. Errorea '%s' aztertzean: %s

en: Note Directory Watcher
eu: Oharren direktorioaren begiralea

en: Watch your Gnote note directory for changes to your notes.
eu: Begiratu Gnote-ren oharren direktorioa (zure oharren aldaketak atzemateko).

en: Aurimas Černius and Tomboy original authors
eu: Aurimas Černius eta Tomboy-ren jatorriko egileak

en: _Directory check interval:
eu: Direktorioa begiratzeko _bitartea:

en: Today: Template
eu: Gaur: txantiloia

en: Today:
eu: Gaur:

note: TRANSLATORS: first %s is note title, second is error TRANSLATORS: first %s is template note title, second is error
en: NoteOfTheDay could not create %s: %s
eu: NoteOfTheDay: ezin izan da '%s' sortu: %s

en: Tasks
eu: Zereginak

en: Appointments
eu: Hitzorduak

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: %A, %B %d %Y
eu: %A, %Y.eko %Bren %d

en: Note of the Day
eu: Eguneko oharra

en: Automatically creates a "Today" note for easily jotting down daily thoughts
eu: Automatikoki "Gaur" oharra sortzen du eguneroko pentsamenduak idazteko.

en: Debarshi Ray and the Tomboy Project
eu: Debarshi Ray eta Tomboy proiektua

en: _Open Today: Template
eu: _Ireki gaur: txantiloia

en: Change the <span weight="bold">Today: Template</span> note to customize the text that new Today notes have.
eu: Aldatu <span weight="bold">Gaur: txantiloia</span> oharra gaurko ohar berriek duten testua pertsonalizatzeko.

en: Printing Support
eu: Inprimatze euskarria

en: Allows you to print a note.
eu: Ohar bat inprimatzea baimentzen dizu.

en: Print…
eu: Inprimatu…

en: Error printing note
eu: Errorea oharra inprimatzean

note: %1 is the page number, %2 is the total number of pages
en: Page %1 of %2
eu: %1 / %2 orrialdea

en: Read Only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Mark certain notes as read only
eu: Markatu ohar batzuk soilik irakurtzeko bezala

en: Aurimas Černius, Debarshi Ray and Arief Bayu Purwanto
eu: Aurimas Černius, Debarshi Ray eta Arief Bayu Purwanto

en: Replace title
eu: Ordeztu izenburua

en: Replace title with selection.
eu: Ordeztu izenburua hautapenarekin.

en: Special Notes
eu: Ohar bereziak

en: Show special notes, that are otherwise hidden
eu: Erakutsi ohar bereziak, bestela ezkutatuta daudenak

en: Show Statistics
eu: Erakutsi estatistikak

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Show various statistics about notes.
eu: Erakutsi oharrei buruzko estatistika batzuk.

en: Total Notes:
eu: Oharrak guztira:

en: Total Notebooks:
eu: Koadernoak guztira:

note: TRANSLATORS: %1 is the format placeholder for the number of notes.
en: %1 note | %1 notes
eu[0]: Ohar %1
eu[1]: %1 ohar

en: Sticky Notes Importer
eu: Ohar itsaskorren inportatzailea

en: Import your notes from the Sticky Notes applet.
eu: Inportatu zure oharrak 'Ohar itsaskorrak' miniaplikaziotik

en: Import from Sticky Notes
eu: Inportatu ohar itsaskorretatik

en: No Sticky Notes found
eu: Ez da ohar itsaskorrik aurkitu

note: %1 is a the file name
en: No suitable Sticky Notes file was found at "%1".
eu: Ez da ohar itsaskorrik aurkitu "%1" kokagunean.

en: Sticky Notes import completed
eu: Ohar itsaskorrak inportatzea burututa

note: here %1 is the number of notes imported, %2 the total number of notes.
en: <b>%1</b> of <b>%2</b> Sticky Notes were successfully imported.
eu: <b>%1</b> / <b>%2</b> ohar itsaskor ongi inportatu dira.

en: Untitled
eu: Izengabea

en: Sticky Note:
eu: Ohar itsaskorra:

en: Table of Contents
eu: Edukien aurkibidea

en: Navigate long structured notes. Set section and subsection headings in your note, and the Table of Contents will show in a menu.
eu: Nabigatu egitura luzeko oharretan. Ezarri atalaren eta azpiatalaren goiburuak zure oharrean, eta edukien aurkibideak menu batean bistaratuko ditu.

en: Heading 1
eu: 1. izenburua

en: Heading 2
eu: 2. izenburua

en: Table of Contents Help
eu: Edukien aurkibidearen laguntza

note: no toc items, and no action entries = empty menu
en: (empty table of contents)
eu: (edukien aurkibidea hutsik)

note: namespace
en: TODO
eu: EGITEKO

en: Highlight FIXME, TODO and XXX patterns in notes.
eu: Nabarmendu FINKATZEKO, EGITEKO eta XXX ereduak oharretan.

en: Tomboy Importer
eu: Tomboy inportatzailea

en: Import your notes from Tomboy.
eu: Inportatu zure oharrak Tomboy aplikaziotik.

en: Underline
eu: Azpimarratua

en: Adds ability to underline text.
eu: Testua azpimarratzeko gaitasuna gehitzen du.

en: Hubert Figuière and the Tomboy Project
eu: Hubert Figuière eta Tomboy proiektua

en: _Underline
eu: _Azpimarratua

en: _URL:
eu: _URLa:

en: User_name:
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
eu: Errorea gertatu da zerbitzariarekin konektatzean. Badirudi okerreko erabiltzaile-izen edo pasahitza erabili dela.

en: URL, username, or password field is empty.
eu: URL, erabiltzaile-izen edo pasahitzaren eremua hutsik dago.

note: TRANSLATORS: %1 is the format placeholder for the error message.
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
    
    %1
eu: Huts egin du konfigurazioa GNOMEren gako-sortan gordetzeak, honako mezuarekin:
    
    %1

en: WebDAV Sync Service Plugin
eu: WebDAV sinkronizazio-zerbitzuaren plugina

en: Synchronize Gnote Notes to a WebDAV URL.
eu: Sinkronizatu Gnote-ren oharrak WebDAV URLarekin.

en: Remote call to %s failed
eu: Huts egin du '%s'(e)rako urruneko deiak

en: Exception thrown when creating note: %s
eu: Salbuespena gertatu da oharra sortzean: %s

en: Gnote is already running.  Exiting...
eu: Gnote jadanik exekutatzen ari da. Irteten…

en: Failed to get shortcuts window!
eu: Huts egin du lasterbideen leihoa eskuratzeak!

en: and Tomboy original authors.
eu: eta Tomboy aplikazioaren jatorrizko egileak.

en: Copyright © 2010-2020 Aurimas Cernius
    Copyright © 2009-2011 Debarshi Ray
    Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004-2009 the Tomboy original authors.
eu: Copyright © 2010-2020 Aurimas Cernius
    Copyright © 2009-2011 Debarshi Ray
    Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004-2009 Tomboy aplikazioaren jatorrizko egileak.

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
eu: Oharrak hartzeko mahaigaineko aplikazio sinple eta erraza.

en: Homepage
eu: Webgune nagusia

en: Run Gnote in background.
eu: Exekutatu Gnote atzeko planoan.

en: Run Gnote as GNOME Shell search provider.
eu: Exekutatu Gnote GNOMEren shell-eko bilaketa-hornitzaile gisa.

en: Specify the path of the directory containing the notes.
eu: Zehaztu oharrak dituen direktorioaren bide-izena.

en: path
eu: bide-izena

en: Open the search all notes window with the search text.
eu: 'Bilatu ohar guztietan' leihoa irekitzen du bilatzeko testuarekin.

en: text
eu: testua

en: Print version information.
eu: Erakutsi bertsioaren informazioa.

en: Create and display a new note, with a optional title.
eu: Sortu eta bistaratu ohar berria, aukerako izenburuarekin.

en: title
eu: izenburua

en: Display the existing note matching title.
eu: Bistaratu izenburuarekin bat datorren eta existitzen den oharra.

en: title/url
eu: izenburua/urla

en: Display the 'Start Here' note.
eu: Bistaratu 'Hasi hemen' oharra.

en: Search and highlight text in the opened note.
eu: Bilatu eta nabarmendu testua irekitako oharrean.

en: A note taking application
eu: Oharrak hartzeko aplikazioa

en: Gnote options at launch
eu: Gnote-ren abioko aukerak

en: Could not connect to remote instance.
eu: Ezin izan da urruneko instantziarekin konektatu.

note: TRANSLATORS: %1: format placeholder for the version string.
en: Version %1
eu: %1 bertsioa

note: TRANSLATORS: the first %s is icon name, %d is for size, last %s is error description
en: Failed to load icon (%s, %d): %s
eu: Huts egin du ikonoa (%s, %d) kargatzean: %s

en: Plugin is disposing already
eu: Plugina jadanik ezarrita dago

en: Window is not embedded
eu: Leihoa ez dago kapsulatuta

note: Probably IOException or UnauthorizedAccessException?
en: Exception while saving note: %s
eu: Salbuespena oharra gordetzean: %s

note: write failure, but not critical
en: Failed to update note format: %s
eu: Huts egin du oharraren formatua eguneratzean: %s

en: Filesystem error: %s
eu: Fitxategi-sistemaren errorea: %s

en: Create Notebook
eu: Sortu koadernoa

en: N_otebook name:
eu: Koadernoaren _izena:

en: Name already taken
eu: Izena jadanik erabilita dago

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
eu: _Sortu

en: New Note_book...
eu: Sortu _koadernoa…

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "%1".
en: %1 Notebook Template
eu: %1% koadernoaren txantiloia

en: New Note
eu: Ohar berria

en: Really delete this notebook?
eu: Koaderno hau ezabatu?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
eu: Koaderno honen oharrak ez dira ezabatuko, baina ez dira koaderno honi gehiago esleituko. Ekintza hau ezin da desegin.

en: No notebook
eu: Koadernorik ez

note: TRANSLATORS: %1: format placeholder for the notebook name
en: New "%1" Note
eu: "%1" ohar berria

en: Notebook
eu: Koadernoa

note: Add new notebook item
en: _New notebook...
eu: Koaderno _berria…

en: All
eu: Denak

en: Unfiled
eu: Artxibatu gabe

[ctx: notebook]
en: Important
eu: Garrantzitsua

en: Active
eu: Aktibo

en: </list> tag mismatch
eu: </list> etiketa falta da

en: Exception: %s
eu: Salbuespena: %s

note: TRANSLATORS: %1 will be replaced by note title
en: Really delete "%1"?
eu: "%1" ezabatu nahi duzu?

note: TRANSLATORS: %1 is number of notes
en: Really delete %1 note? | Really delete %1 notes?
eu[0]: Ohar %1 ezabatu?
eu[1]: %1 ohar ezabatu?

en: If you delete a note it is permanently lost.
eu: Ohar bat ezabatzen baduzu, betiko galduko da.

en: Error saving note data.
eu: Errorea oharraren datuak gordetzean.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on ~/.local/share/gnote. Error details can be found in ~/.gnote.log.
eu: Errorea gertatu da zure oharrak gordetzean. Egiaztatu diskoan nahikoa leku libre dagoela, eta ~/.local/share/gnote direktoriorako baimen egokiak dituzula. Errorearen xehetasunak ~/.gnote.log fitxategian aurki dezakezu.

en: Error while saving: %s
eu: Errorea gordetzean: %s

en: Setting text content for closed notes not supported
eu: Testuaren edukia itxitako oharretan ezartzea ez dago onartuta

note: TRANSLATORS: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
eu: Oharren txantiloi berria

en: Describe your new note here.
eu: Azaldu ohar berria hemen.

en: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Start Here
    
    <bold>Welcome to Gnote!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Gnote menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
eu: <note-content>Hasi hemen
    
    <bold>Ongi etorri Gnote-ra!</bold>
    
    Erabili 'Hasi hemen' oharra zure burutazioak eta pentsamenduak antolatzen hasteko.
    
    Ohar berriak sor ditzakezu zure ideiak edukitzeko, GNOMEko panelean hautatu Gnote-ren oharren menuko 'Sortu ohar berria' elementua. Zure oharra automatikoki gordeko da.
    
    Gero, antolatu oharrak dagokien ohar eta ideiak elkarrekin estekatuz.
    
    <link:internal>Gnote-ko estekak erabiltzea</link:internal> izeneko oharra sortuta dago jadanik.  Ohartu zara <link:internal>Gnote-ko estekak erabiltzea</link:internal> idazten bakoitzean automatikoki azpimarratua agertzen dela? Egin klik estekan oharra irekitzeko.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Gnote
    
    Notes in Gnote can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
eu: <note-content>Gnote-ko estekak erabiltzea
    
    Oharrak elkarrekin esteka daitezke uneko oharraren testua nabarmenduz eta tresna-barra gaineko <bold>Esteka</bold> botoian klik eginez. Gauzak honela landuz ohar berria sortuko da eta oharraren izenburua azpimarratuko da uneko oharrean.
    
    Ohar baten izenburua aldatzean beste oharretako estekak eguneratu egingo dira, estekak apurtzea saihesten duelako ohar bat izenez aldatzean.
    
    Gainera, uneko oharrean beste ohar baten izena idaztean, automatikoki estekatuko du.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
eu: Hasi hemen

en: Using Links in Gnote
eu: Gnote-ko estekak erabiltzea

en: Error creating start notes: %s
eu: Errorea hasierako oharrak sortzean: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: Error parsing note XML, skipping "%s": %s
eu: Errorea oharraren XMLa aztertzean, '%s' saltatzen: %s

en: Rename Note Links?
eu: Aldatu oharren esteken izenak?

en: _Don't Rename Links
eu: _Ez aldatu estekak izenez

en: _Rename Links
eu: _Aldatu esteken izenak

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Select None
eu: Ez hautatu ezer

en: Always show this _window
eu: Erakutsi beti _leiho hau

en: Alwa_ys rename links
eu: _Beti aldatu esteken izenak

en: Never rename _links
eu: Inoiz ere ez aldatu _estekak izenez

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">%1</span>" to "<span underline="single">%2</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
eu: Aldatu beste oharretako estekak  '<span underline="single">%1</span>'(e)tik '<span underline="single">%2</span>'(e)ra?
    
    Estekak ez badituzu izenez aldatzen, ez dute gehiago inora estekatuko.

en: Rename Links
eu: Aldatu esteken izenak

en: Note Title
eu: Oharraren izenburua

en: Ad_vanced
eu: _Aurreratua

en: _Undo
eu: _Desegin

en: _Redo
eu: _Berregin

en: _Link to New Note
eu: _Estekatu ohar berrira

[ctx: NoteActions]
en: _Important
eu: _Garrantzitsua

en: _Delete…
eu: E_zabatu…

en: Set properties of text
eu: Ezarri testuaren propietateak

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
eu: Ohar hau txantiloi bat da. Ohar arrunten eduki lehenetsia zehazten du, eta ez da oharren menuan edo bilaketaren leihoan bistaratuko.

en: Convert to regular note
eu: Bihurtu ohar arruntera

en: Save Si_ze
eu: Gorde _tamaina

en: Save Se_lection
eu: Gorde _hautapena

en: Save _Title
eu: Gorde _izenburua

en: Cannot create note
eu: Ezin da oharra sortu

en: _Bold
eu: _Lodia

en: _Italic
eu: _Etzana

en: _Strikeout
eu: _Marratua

en: _Highlight
eu: _Nabarmendu

en: _Normal
eu: _Arrunta

en: S_mall
eu: T_xikia

en: _Large
eu: _Handia

en: Hu_ge
eu: _Oso handia

en: ⦁ Bullets
eu: ⦁ Bulletak

en: → Increase indent
eu: → Handitu koska

en: ← Decrease indent
eu: ← Txikitu koska

en: Gnote Preferences
eu: Gnote-ren hobespenak

en: General
eu: Orokorra

en: Links
eu: Estekak

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Synchronization
eu: Sinkronizazioa

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Plugin %s is absent
eu: '%s' plugina falta da

note: Open in new window
en: Always _open notes in new window
eu: _Ireki beti oharrak leiho berrietan

en: _Spell check while typing
eu: Egiaztatu _ortografia idaztean

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
eu: Akats ortografikoak gorri kolorearekin azpimarratuko dira, eta zuzentzaile ortografikoaren gomendioak saguaren eskuineko botoiarekin klik eginez erakutsiko dira.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
eu: Gaitu _buletdun zerrenda automatikoak

en: Start new bulleted list by starting new line with character "-".
eu: Hasi buletdun zerrendak lerro berriak '-' karakterearekin hasiz

en: Use custom _font
eu: Erabili letra-tipo _pertsonalizatua

en: When renaming a linked note:
eu: Estekatutako oharra izenez aldatzean:

en: Ask me what to do
eu: Galdetu zer egin

en: Never rename links
eu: Inoiz ez aldatu esteken izenak

en: Always rename links
eu: Beti aldatu esteken izenak

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
eu: Oharren txantiloi berria erabili ohar berri bat sortzean erabiliko den testua zehazteko.

en: Open New Note Template
eu: Ireki oharren txantiloi berria

note: internal links
en: _Automatically link to notes
eu: Estekatu _automatikoki oharretara

en: Enable this option to create a link when text matches note title.
eu: Gaitu aukera hau testua oharraren izenburuarekin bat datorrenean esteka bat sortzeko.

note: URLs
en: Create links for _URLs
eu: Sortu _URLen estekak

en: Enable this option to create links for URLs. Clicking will open URL with appropriate program.
eu: Gaitu aukera hau URLen esteka sortzeko. Klik eginez URL hori dagokion programarekin irekiko da.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
eu: Nabarmendu _WikiWords-ak

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
eu: Gaitu aukera hau <b>HonenItxuraDuten</b> hitzak nabarmentzeko. Egin klik hitzaren gainean izen horrekin ohar bat sortzeko.

en: Ser_vice:
eu: _Zerbitzua:

en: Not configurable
eu: Ez da konfiguragarria

en: Automatic background s_ync interval (minutes)
eu: Atzeko planoko _sinkronizazio automatikoaren tartea (minutuak)

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
eu: _Aurreratua…

en: The following plugins are installed:
eu: Honako pluginak daude instalatuta:

note: TODO: In a future version, add in an "Install Add-ins..." button TODO: In a future version, add in a "Repositories..." button
en: _Enable
eu: _Gaitu

en: _Disable
eu: _Desgaitu

en: Not Implemented
eu: Inplementatu gabe

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the addin name.
en: %1 Preferences
eu: %1 hobespenak

en: Choose Note Font
eu: Aukeratu oharraren letra-tipoa

note: Create dialog
en: Other Synchronization Options
eu: Bestelako sinkronizazioko aukerak

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
eu: Lokaleko eta konfiguratutako sinkronizazioko zerbitzariko oharren artean gatazkak detektatzen direnean:

note: label.Xalign = 0;
en: Always ask me what to do
eu: Galdetu beti zer egin.

en: Rename my local note
eu: Aldatu lokaleko oharraren izena.

en: Replace my local note with the server's update
eu: Ordeztu lokaleko oharra zerbitzariko eguneratzearekin

en: Are you sure?
eu: Ziur zaude?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
eu: Ez da aholkatzen sinkronizazioaren ezarpenak garbitzea. Zure ohar guztiak berriro sinkronizatu beharko dituzu ezarpen berriak gordetzean.

en: Resetting Synchronization Settings
eu: Sinkronizazio-ezarpenak berrezartzen

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
eu: Konfiguratutako sinkronizazio-zerbitzua desgaitu duzu. Sinkronizazioko konfigurazioak garbitu egingo dira. Zure ohar guztiak berriro sinkronizatu beharko dituzu ezarpen berriak gordetzean.

en: Connection successful
eu: Ongi konektatu da

en: Gnote is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
eu: Gnote prest dago zure oharrak sinkronizatzeko. Nahi dituzu oharrak orain sinkronizatzea?

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the log file path.
en: Please check your information and try again.  The log file %1 may contain more information about the error.
eu: Egiaztatu informazioa eta saiatu berriro. %1 egunkariak erroreari buruzko informazio gehiago eduki dezake.

en: Error connecting
eu: Errorea konektatzean

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: Author:
eu: Egilea:

en: Copyright:
eu: Copyright-a:

en: All Notes
eu: Ohar guztiak

en: Create New Note
eu: Sortu ohar berria

en: Search
eu: Bilatu

en: Find _Next
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Find _Previous
eu: Bilatu _aurrekoa

en: Expected widget to be a sub-menu!
eu: Espero zen trepeta azpimenu bat izatea!

en: No configured actions
eu: Ez dago konfiguratutako ekintzarik

en: Failed to load D-Bus interface %s: %s
eu: Huts egin du '%s' D-Bus interfazea kargatzean: %s

en: _Open
eu: _Ireki

en: Open In New _Window
eu: Ireki leiho _berrian

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: Re_name...
eu: Aldatu _izenez…

en: Notebooks
eu: Koadernoak

en: Note
eu: Oharra

en: Modified
eu: Aldatze-data

en: Notes
eu: Oharrak

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
eu: Ez da emaitzarik aurkitu hautatutako koadernoetan.
    Egin klik ohar guztietan zehar bilatzeko.

en: Click here to search across all notebooks
eu: Egin klik koaderno guztietan zehar bilatzeko

en: Matches
eu: Bat etortzeak:

note: TRANSLATORS: search found a match in note title
en: Title match
eu: Izenburua bat dator

en: %1 match | %1 matches
eu[0]: Bat etortze %1
eu[1]: %1 bat etortze

en: _New
eu: _Berria

en: _Open Template Note
eu: _Ireki txantiloia

en: _New...
eu: _Berria…

en: Failed to parse setting %s (Value: %s):
eu: Huts egin du %s ezarpena aztertzean (balioa: %s):

en: Expected format 'column:order'
eu: 'zutabea:ordena' formatua espero zen

en: Unrecognized column %s
eu: '%s' zutabe ezezaguna

en: Unrecognized order %s
eu: '%s' ordena ezezaguna

en: Name
eu: Izena

en: Version
eu: Bertsioa

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Formatting
eu: Formateatzea

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Desktop integration
eu: Mahaigaineko integrazioa

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Tools
eu: Tresnak

note: TRANSLATORS: Addin category is unknown.
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Error loading %s
eu: Errorea '%s' kargatzean

en: Error getting symbol dynamic_module_instanciate: %s
eu: Errorea dynamic_module_instanciate ikurra lortzean: %s

en: XML error: %s
eu: XML errorea: %s

en: unknown parse error
eu: analisi ezezagunaren errorea

en: %1 failed
eu: %1(e)k huts egin du

en: NULL stylesheet, please fill a bug
eu: Estilo-orria NULUA. Mesedez, eman akats honen berri

en: Failed to upload note: %s
eu: Huts egin du oharra kargatzeak: %s

en: Failed to upload %1 note | Failed to upload %1 notes
eu[0]: Huts egin du ohar %1 kargatzeak
eu[1]: Huts egin du %1 ohar kargatzeak

en: Exception when finishing note copy: %s
eu: Salbuespena oharraren kopia amaitzean: %s

en: Exception when finishing note copy
eu: Salbuespena oharraren kopia amaitzean

en: Failed to download %1 note update | Failed to download %1 note updates
eu[0]: Huts egin du ohar-eguneratze %1 deskargatzeak
eu[1]: Huts egin du %1 ohar-eguneratze deskargatzeak

en: Exception during server cleanup while committing. Server integrity is OK, but there may be some excess files floating around.  Here's the error: %s
eu: Salbuespena zerbitzariaren garbiketa egikaritzean. Zerbitzariaren osotasuna ongi dago, baina fitxategi kopuru gehiegi egon daiteke hor inguruan. Hau da errorea: %s

en: Error updating lock: %s
eu: Errorea blokeoa eguneratzean: %s

en: Error deleting the old synchronization lock "%s": %s
eu: Errorea sinkronizazioaren '%s' blokeo zaharra ezabatzean: %s

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and %1 correctly installed and configured
eu: Sinkronizazioaren gehigarri hau ez da ordenagailuan onartzen. Ziurtatu zaitez FUSE eta %1 instalatuta eta konfiguratuta edukitzeaz

en: Could not read testfile.
eu: Ezin izan da probako fitxategia irakurri.

en: Write test failed.
eu: Huts egin du idazketaren probak

en: Timeout connecting to server.
eu: Denbora iraungita zerbitzariarekin konektatzean.

en: Error connecting to server.
eu: Errorea  zerbitzariarekin konektatzean.

en: FUSE could not be enabled.
eu: Ezin izan da FUSE gaitu.

en: An error occurred while connecting to the specified server
eu: Errorea gertatu da zehaztutako zerbitzariarekin konektatzean

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-date element in %s
eu: 'last-sync-date' elementua ezin da aztertu '%s'(e)n

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-rev element in %s
eu: 'last-sync-rev' elementua ezin da aztertu '%s'(e)n

en: Note Conflict
eu: Ohar-gatazka

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
eu:  (zaharra)

en: Rename local note:
eu: Aldatu lokaleko oharraren izena:

en: Update links in referencing notes
eu: Eguneratu estekak erreferentziatutako oharretan

en: Overwrite local note
eu: Gainidatzi lokaleko oharra

en: Always perform this action
eu: Beti landu ekintza hau

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
eu: Ohar-gatazka atzemanda

en: The server version of "%1" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
eu: Zerbitzariko "%1" bertsioa ohar lokalarekin gatazkan dago. Zer egin nahi duzu ohar lokalarekin?

note: Expander containing TreeView
en: Details
eu: Xehetasunak

en: Status
eu: Egoera

en: Acquiring sync lock...
eu: Sink. blokeoa eskuratzen…

en: Committing changes...
eu: Aldaketak egiten…

en: Synchronizing Notes
eu: Oharrak sinkronizatzen

en: Synchronizing your notes...
eu: Zure oharrak sinkronizatzen…

en: This may take a while, kick back and enjoy!
eu: Denbora bat iraungo du, bitartean beste gauza batzuk egin ditzakezu.

en: Connecting to the server...
eu: Zerbitzariarekin konektatzen…

en: Deleting notes off of the server...
eu: Oharrak zerbitzaritik ezabatzen…

en: Downloading new/updated notes...
eu: Ohar berriak/eguneratuak deskargatzen…

en: Server Locked
eu: Zerbitzaria blokeatuta

en: Server is locked
eu: Zerbitzaria blokeatuta dago

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
eu: Zure ordenagailuetariko bat sinkronizatzen ari da. Itxaron 2 minutu eta saiatu berriro.

en: Preparing to download updates from server...
eu: Zerbitzaritik eguneratzeak deskargatzeko prestatzen…

en: Preparing to upload updates to server...
eu: Zerbitzarira eguneratzeak bidaltzeko prestatzen…

en: Uploading notes to server...
eu: Oharrak zerbitzarira bidaltzen…

en: Synchronization Failed
eu: Sinkronizazioak huts egin du

en: Failed to synchronize
eu: Huts egin du sinkronizatzean

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
eu: Ezin izan dira oharrak sinkronizatu. Egiaztatu azpiko xehetasunak eta saiatu berriro.

en: Synchronization Complete
eu: Sinkronizazioa osatuta

en: Synchronization is complete
eu: Sinkronizazioa osatu da

en: %1 note updated. | %1 notes updated.
eu[0]: Ohar %1 eguneratu da.
eu[1]: %1 ohar eguneratu dira.

en: Your notes are now up to date.
eu: Zure oharrak eguneratuak daude orain.

en: Synchronization Canceled
eu: Sinkronizazioa bertan behera utzita

en: Synchronization was canceled
eu: Sinkronizazioa bertan behera utzi da

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
eu: Sinkronizazioa bertan behera utzi duzu. Orain leihoa itxi beharko zenuke.

en: Synchronization Not Configured
eu: Ez da sinkronizazioa konfiguratu

en: Synchronization is not configured
eu: Sinkronizazioa ez dago konfiguratuta

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
eu: Konfiguratu sinkronizazioa hobespenen elkarrizketa-koadroan.

en: Synchronization Service Error
eu: Sinkronizazio-zerbitzuaren errorea

en: Service error
eu: Zerbitzuaren errorea

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
eu: Errorea sinkronizazio-zerbitzuarekin konektatzean. Saiatu berriro.

en: Deleted locally
eu: Lokalki ezabatuta

en: Deleted from server
eu: Zerbitzaritik ezabatuta

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: Added
eu: Gehitua

en: Uploaded changes to server
eu: Aldaketak zerbitzarira bidalita

en: Uploaded new note to server
eu: Ohar berria zerbitzarira bidalita

en: Synchronize Notes
eu: Sinkronizatu oharrak

en: Report a bug. Cast failed: %s
eu: Eman akatsaren berri. Igorpenak huts egin du: %s

en: Error cleaning up addin after synchronization: %s
eu: Errorea sinkronizazioaren ostean gehigarria garbitzean: %s

en: Exception while creating SyncServer: %s
eu: Salbuespena SyncServer sortzean: %s

en: Synchronization failed with the following Glib exception: %s
eu: Sinkronizazioak huts egin du honako Glib salbuespenarekin: %s

note: top-level try
en: Synchronization failed with the following exception: %s
eu: Sinkronizazioak huts egin du honako salbuespenarekin: %s

en: Could not enable FUSE
eu: Ezin izan da FUSE gaitu

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
eu: FUSE modulua ezin izan da kargatu. Ziurtatu ongi instalatuta dagoela eta saiatu berriro.

en: Enable FUSE?
eu: Gaitu FUSE?

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
eu: Aukeratu duzun sinkronizazioak FUSE modulua kargatzea behar du.
    
    Etorkizunean galdera hau ez bistaratzeko, FUSE kargatu beharko zenuke abioan. Gehitu 'modprobe fuse' lerroa /etc/init.d/boot.local fitxategian edo 'fuse' lerroa /etc/modules fitxategian

en: The "Gnote Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
eu: Ezin izan da 'TGnote oharren eskuliburua' aurkitu. Egiaztatu instalazioa ongi burutu dela.

en: Help not found
eu: Ez da laguntzarik aurkitu

en: Cannot open location
eu: Ezin da helbidea ireki

en: No Date
eu: Datarik ez

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Today, %1
eu: Gaur, %1

en: Today
eu: Gaur

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Yesterday, %1
eu: Atzo, %1

en: Yesterday
eu: Atzo

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Tomorrow, %1
eu: Bihar, %1

en: Tomorrow
eu: Bihar

note: TRANSLATORS: date in other than current year.
en: %b %d %Y
eu: %Y %b %d

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the number.
en: (Untitled %1)
eu: (%1 izengabea)

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the title.
en: A note with the title <b>%1</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
eu: <b>%1</b> izenburuko ohar bat existitzen da dagoeneko. Aukeratu beste izen bat jarraitu aurretik.

en: Note title taken
eu: Oharraren izenburua hartuta

en: Check spelling
eu: Ortografia-egiaztapena

en: _Copy Link Address
eu: _Kopiatu estekaren helbidea

en: _Open Link
eu: _Ireki esteka
