kdepim-addons - en to ca translation catalogue (57 entries)

en: Current URL is not a shortened URL.
ca: L'URL actual no és cap URL escurçat.

en: Expand URL
ca: Expandeix l'URL

en: Translate...
ca: Tradueix...

en: &Save
ca: De&sa

en: Open &Editor...
ca: Obre l'&editor...

en: Event:
ca: Esdeveniment:

en: Calendar where the new event will be stored.
ca: Calendari on s'emmagatzemarà l'esdeveniment nou.

en: Calendar where the new event will be stored
ca: Calendari on s'emmagatzemarà l'esdeveniment nou

en: Start:
ca: Inici:

en: Select start time for event.
ca: Seleccioneu l'hora d'inici per a l'esdeveniment.

en: End:
ca: Final:

en: Select end time for event.
ca: Seleccioneu l'hora de finalització per a l'esdeveniment.

en: Create new event and close this widget.
ca: Crea un esdeveniment nou i tanca aquest giny.

en: Open event editor, where more details can be changed.
ca: Obre l'editor d'esdeveniments, on es poden canviar més detalls.

en: Close the widget for creating new events.
ca: Tanca el giny per a crear esdeveniments nous.

en: Create Event...
ca: Crea un esdeveniment...

en: Create Event
ca: Crea un esdeveniment

en: Allows you to create a calendar Event
ca: Permet crear un calendari d'esdeveniments

en: Note:
ca: Nota:

en: Create new note and close this widget.
ca: Crea una nota nova i tanca aquest giny.

en: Close the widget for creating new notes.
ca: Tanca el giny per a crear notes noves.

[ctx: edit a note on this message]
en: Edit Note
ca: Edita la nota

[ctx: create a new note out of this message]
en: Create Note
ca: Crea una nota

en: Allows you to create a note from this message
ca: Permet crear una nota a partir d'aquest missatge

en: This option starts an editor to create a note. Then you can edit the note to your liking before saving it.
ca: Aquesta opció inicia un editor per a crear una nota. Després podreu editar-la al vostre gust abans de desar-la.

en: Todo:
ca: Tasca pendent:

en: Todo list where the new task will be stored.
ca: La llista de tasques pendents on s'emmagatzemarà la tasca nova.

en: Todo list where the new task will be stored
ca: La llista de tasques pendents on s'emmagatzemarà la tasca nova

en: Create new todo and close this widget.
ca: Crea una tasca pendent nova i tanca aquest giny.

en: Open todo editor, where more details can be changed.
ca: Obre l'editor de tasques pendents, on es podran canviar més detalls.

en: Close the widget for creating new todos.
ca: Tanca el giny per a crear tasques pendents noves.

en: Check I received a reply about "%1"
ca: Comprova que he rebut una resposta sobre «%1»

en: Reply to "%1"
ca: Respon a «%1»

[ctx: %1 is summary of the todo, %2 is name of the folder in which it is stored]
en: New todo '%1' was added to task list '%2'
ca: S'ha afegit la tasca pendent nova «%1» a la llista de tasques «%2»

en: Create Todo
ca: Crea una tasca pendent

en: Create To-do
ca: Crea una tasca pendent

en: Allows you to create a calendar to-do or reminder from this message
ca: Permet crear una tasca pendent o recordatori de calendari a partir d'aquest missatge

en: This option starts the KOrganizer to-do editor with initial values taken from the currently selected message. Then you can edit the to-do to your liking before saving it to your calendar.
ca: Aquesta opció inicia l'editor de tasques pendents del KOrganizer amb els valors inicials extrets del missatge seleccionat. Llavors podreu editar la tasca pendent al vostre gust abans de desar-la al vostre calendari.

[ctx: @title:window]
en: Configure "External Script" Plugin
ca: Configuració del connector «Script extern»

en: Add Script...
ca: Afegeix un script...

en: Remove Script
ca: Elimina l'script

en: Modify Script...
ca: Modifica l'script...

en: External Script:
ca: Script extern:

en: Do you want to remove this script "%1"?
ca: Voleu eliminar aquest script «%1»?

en: Remove External Script
ca: Elimina l'script extern

[ctx: @title:window]
en: Add or Modify External Script
ca: Afegeix o modifica l'script extern

en: Name:
ca: Nom:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Add command arguments...
ca: Afegeix arguments a la línia d'ordres...

en: Command Line:
ca: Línia d'ordres:

en: <qt><a href="whatsthis1">Argument format information...</a></qt>
ca: <qt><a href="whatsthis">Informació sobre el format dels arguments...</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the arguments:</strong></p><ul><li>%s - the subject of message</li><li>%from - the from email address</li><li>%cc - the list of cc email address</li><li>%bcc - the list of bcc email address</li><li>%body - the body of message</li><li>%inreplyto - the reply email address</li><li>%akonadiUrl - the akonadi url (as akonadi:?item=187020)</li></ul></strong></p></qt>
ca: <qt><p><strong>Per ala arguments es poden usar aquestes expressions:</strong></p><ul><li>%s - l'assumpte del missatge</li><li>%from - l'adreça de correu electrònic del remitent</li><li>%cc - la llista d'adreces de correu electrònic CC</li><li>%bcc - la llista d'adreces de correu electrònic BCC</li><li>%body - el cos del missatge</li><li>%inreplyto - l'adreça de correu electrònic de resposta</li><li>%akonadiUrl - l'URL de l'akonadi (com akonadi:?item=187020)</li></ul></strong></p></qt>

en: '%1' not found
ca: No s'ha trobat «%1»

en: Executable not found.
ca: No s'ha trobat l'executable.

en: Impossible to start executable
ca: Impossible iniciar l'executable

en: External Script
ca: Script extern

en: Configure
ca: Configura
