kmail - en to wa translation catalogue (781 entries)

en: Maintainer
wa: Mintneu

en: Former maintainer
wa: Mintneu di dvant

en: Original author
wa: Prumî oteur

en: Former co-maintainer
wa: Co-mintneu di dvant

en: Former core developer
wa: Ancyin mwaisse diswalpeu

en: Core developer
wa: Mwaisse diswalpeu

en: Documentation
wa: Documintåcion

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
wa: Sopoirt PGP 6 et ds ôtes amidraedjes do sopoirt po l' ecriptaedje

en: GnuPG support
wa: Sopoirt GnuPG

en: New message list and new folder tree
wa: Novele djivêye des messaedjes eyet novea coxhlaedje di ridants

en: Anti-virus support
wa: Sopoirt disconte waerbeas

en: POP filters
wa: Passetes POP

en: Usability tests and improvements
wa: Sayes d' eployåvisté eyet d' amidraedjes

en: Ägypten and Kroupware project management
wa: Manaedjmint d' pordjet Ägypten eyet Kroupware

en: Improved HTML support
wa: Sopoirt HTML amidré

en: KDE Email Client
wa: On cliyint d' emilaedje po KDE

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
wa: Copinreye

en: Folder holds a mailing list
wa: Ridant d' ene copinreye

en: Detect Automatically
wa: Detecter otomaticmint

en: Mailing list description:
wa: Discrijhaedje del copinreye :

en: Browser
wa: Betchteu

en: Preferred handler:
wa: Apougneu colåd :

en: Invoke Handler
wa: Houkî l' apougneu

en: Address type:
wa: Sôre d' adresse :

en: Subscribe to List
wa: S' abouner al copinreye

en: Post to List
wa: Poster al copinreye

en: Unsubscribe From List
wa: Si dizabouner del copinreye

en: List Archives
wa: Årtchives del djivêye

en: List Help
wa: Aidande del djivêye

en: Not available
wa: Nén disponibe

en: Not available.
wa: Nén disponibe.

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
wa: KMail n' a savou detecter d' copinreye e ç' ridant ci.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
wa: KMail n' a savou detecter totafwaitmint ene copinreye e ç' ridant ci. Rimplixhoz les adresses al mwin, s' i vs plait.

en: Quota
wa: Cwota

en: Usage:
wa: Eployaedje :

en: Status:
wa: Statut :

en: %p% full
wa: %p% rimpli

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
wa: Rascourti

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
wa: <qt>Po tchoezi ene tape ou èn eshonna di tapes ki tchoezixhnut l' ridant do moumint, clitchîz sol botan chal pa dzo eyet tchôkî li/les tape(s) ki vs vôrîz assoçner avou ç' ridant la.</qt>

en: Templates
wa: Modeles

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
wa: Vey

en: Use custom &icons
wa: Tchoezi vos prôpès &imådjetes

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
wa: &Normå :

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
wa: &Nén léjhou :

en: Retrieval Options
wa: Tchuzes d' abagaedje

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
wa: Dji rçû

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
wa: Dj' evoye

en: Outgoing accounts (add at least one):
wa: Contes rexhants (radjoutez è onk pol moens!):

en: Never Automatically
wa: Måy otomaticmint

en: On Manual Mail Checks
wa: Ås waitaedjes des emiles al mwin

en: On All Mail Checks
wa: A tos les waitaedjes des emiles

en: Send &messages in outbox folder:
wa: Evoyî &messaedjes e ridant d' rexhowe:

en: Send Now
wa: Evoyî sol côp

en: Send Later
wa: Evoyî pus tård

en: Defa&ult send method:
wa: Prémet&owe metôde d' evoyaedje

en: Unable to start account wizard
wa: Dji n' sai enonder l' macrea des contes

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
wa: Mete divins l' waitaedje al mwin s' i gn a des emiles

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
wa: Si disraloyî a l' aresse di KMail

en: Check mail on startup
wa: Waitî s' i gn a des emiles a l' enondaedje

en: General
wa: Djenerå

en: Fonts
wa: Fontes

en: Colors
wa: Coleurs

en: Layout
wa: Adjinçmint

en: Message List
wa: Djivêye des messaedjes

en: Message Tags
wa: Etiketes des messaedje

en: Message Body
wa: Coir do messaedje

en: Message List - Unread Messages
wa: Djivêye des messaedjes - Messaedjes nén léjhous

en: Message List - Important Messages
wa: Djivêye des Messaedjes - Impôrtants messaedjes

en: Message List - Action Item Messages
wa: Djivêye des messaedjes - Messaedjes Afwaire a fé

en: Fixed Width Font
wa: Fonte a espåçmint ewal

en: Composer
wa: Aspougneu

en: Printing Output
wa: Imprimaedje del rexhowe

en: &Use custom fonts
wa: &Tchoezi vos prôpès fontes

en: Apply &to:
wa: Mete en ouve &po:

en: Quoted Text - First Level
wa: Sicrijhaedjes dås ôtes - Prumî livea

en: Quoted Text - Second Level
wa: Sicrijhaedjes dås ôtes - Deujhinme livea

en: Quoted Text - Third Level
wa: Sicrijhaedjes dås ôtes - Troejhinme livea

en: Link
wa: Hårdêye

en: Unread Message
wa: Messaedje nén léjhou

en: Important Message
wa: Impôrtant messaedje

en: Action Item Message
wa: Messaedje d' afwaire a fé

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
wa: Fond del båre d' estat HTML - Pont d' messaedje HTML

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
wa: Divant del båre d' estat HTML - Pont d' messaedje HTML

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
wa: Fond del båre d' estat HTML - Messaedje HTML

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
wa: Divant del båre d' estat HTML - Messaedje HTML

en: &Use custom colors
wa: &Eployî des coleurs da vosse

en: Recycle colors on deep &quoting
wa: Reployî les coleurs po des pus parfondès &direyes

en: Close to quota threshold:
wa: Soû d' aprepiaedje do cwota:

en: Show folder quick search field
wa: Mostrer l' tchamp pol ridant di roed cweraedje

en: Show Favorite Folders View
wa: Mostrer l' vuwe des ridants colås

en: Never
wa: Måy

en: As icons
wa: E-n imådjetes

en: As list
wa: E djivêye

en: Folder Tooltips
wa: Racsegnes des ridants

en: Always
wa: Tofer

en: Sta&ndard format (%1)
wa: Sita&ndård cogne (%1)

en: Locali&zed format (%1)
wa: Locåli&jheye cogne (%1)

en: C&ustom format:
wa: &Cogne a vosse môde:

en: Default aggregation:
wa: Metaedje e fyi des messaedjes prémetou :

en: Default theme:
wa: Tinme prémetou :

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
wa: <qt><a href="whatsthis1">Informåcions sol cogne da vosse...</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
wa: <qt><p><strong>Ces ratourneures polèt esse eployeyes pol date:</strong></p><ul><li>d - li djoû come nombe sins zero pa dvant (1-31)</li><li>dd - li djoû come nombe avou on zero pa dvant (01-31)</li><li>ddd - li no rascourti do djoû (Lon - Dim)</li><li>dddd - li long no do djoû (Londi - Dimegne)</li><li>M - li moes come nombe sins zero pa dvant (1-12)</li><li>MM - li moes come nombe avou on zero pa dvant (01-12)</li><li>MMM - li no rascourti do moes (Dja - Dec)</li><li>MMMM - li long no do moes (Djanvî - Decimbe)</li><li>yy - l' anêye avou deus chifes (00-99)</li><li>yyyy - l' anêye avou cwate chifes (0000-9999)</li></ul><p><strong>Ces ratourneures polèt esse eployeyes po l' eure:</strong></p> <ul><li>h - l' eure sins zero pa dvant (0-23 oudonbén 1-12 si håynaedje di AM/PM)</li><li>hh - l' eure avou on zero pa dvant (00-23 oudonbén 01-12 si håynaedje di AM/PM)</li><li>m - les munutes sins zero pa dvant (0-59)</li><li>mm - les munutes avou on zero pa dvant (00-59)</li><li>s - les segondes sins zero pa dvant (0-59)</li><li>ss - les segondes avou on zero pa dvant (00-59)</li><li>z - les milisegondes sins zeros pa dvant (0-999)</li><li>zzz - les milisegondes avou des zeros pa dvant (000-999)</li><li>AP - passer å sistinme AM/PM. AP serè replaecî pa soeye-t i "AM" soeye-t i "PM".</li><li>ap - passer å sistinme AM/PM. ap serè replaecî pa soeye-t i "am" soeye-t i "pm".</li><li>Z - coisse ås eures e cogne limerike (-0500)</li></ul><p><strong>Tos ls ôtes sitchîs caracteres pasront houte.</strong></p></qt>

en: Message Window
wa: Finiesse di messaedje

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
wa: Clôre li finiesse do messaedje après aveur respondou ou recassî l' messaedje

en: System Tray
wa: Boesse ås imådjetes sistinme

note: i18n: ectx: label, entry (SystemTrayEnabled), group (General)
en: Enable system tray icon
wa: Mete e-n alaedje imådjete el boesse ås imådjetes sistinme

en: A&vailable Tags
wa: E&tiketes k' i gn a

en: Add new tag
wa: Radjouter novele etikete

en: Remove selected tag
wa: Disfacer l' etikete tchoezeye

en: Increase tag priority
wa: Agrandi l' prumiristé di l' etikete

en: Decrease tag priority
wa: Raptiti l' prumiristé di l' etikete

en: Ta&g Settings
wa: Tchuzes di l' eti&kete

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
wa: Djenerå

en: Standard Templates
wa: Sitandårds modeles

en: Custom Templates
wa: Modeles a vosse môde

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
wa: Sudjet

en: Charset
wa: Ecôdaedje

en: Headers
wa: Tiestires

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
wa: Ataetchmints

en: Autocorrection
wa: Coridjaedje otomatike

en: Auto Resize Image
wa: Candjî otomaticmint l' grandeu d' imådje

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
wa: Dins l' messaedje

en: As Attachment
wa: Come ataetchmint

en: Warn if too many recipients are specified
wa: M' advierti si gn a trop d' riçuveus di specifyîs

en: No autosave
wa: Pont di schapaedje tot seu

en: Repl&y Subject Prefixes
wa: Betchetes di re&sponse pol sudjet

en: Recognize any sequence of the following prefixes
    (entries are case-insensitive regular expressions):
wa: Ricnoxhe tot l' minme li kéne shûte des betchetes shuvantes
    (les intrêyes sont des erîlêyès ratourneures sins rwaitî al casse):

en: A&dd...
wa: R&adjouter...

en: Re&move
wa: &Oister

en: Mod&ify...
wa: Cand&jî...

en: Enter new reply prefix:
wa: Dinez ene novele betchete di response:

en: For&ward Subject Prefixes
wa: Betchetes di &rcassaedje pol sudjet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remo&ve
wa: &Oister

en: Add...
wa: Radjouter...

en: Modify...
wa: Candjî...

en: Enter new forward prefix:
wa: Dinez ene novele betchete di rcassaedje:

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
wa: Cisse djivêye est waiteye po tchaeke messaedje ki rexhe del copete al valêye po -z en ecôdaedje des caracteres k' a tos les caracteres dimandés.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: &Modify...
wa: &Candjî...

en: Enter charset:
wa: Dinez on ecôdaedje di caracteres:

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
wa: &Wårder l' oridjinnå écôdaedje des caracteres cwand ås respondaedjes et ricassaedjes, si do moens c' est possibe

en: This charset is not supported.
wa: Cist ecôdaedje di caracteres la n' est nén sopoirté.

en: &Use custom message-id suffix
wa: &Eployî cawete d' id di messaedje a vosse môde

en: Custom message-&id suffix:
wa: Cawete d' &id di messaedje a vosse môde:

en: Define custom mime header fields:
wa: Defini tchamps d' tiestire mime a vosse môde:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
wa: No

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
wa: Valixhance

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
wa: No&vea

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
wa: &No :

en: &Value:
wa: &Valixhance :

en: Outlook-compatible attachment naming
wa: Manire di lomer les ataetchmints copatibes avou Outlook

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
wa: Eclitchîz cisse tchuze po k' Outlook(tm) copurde les nos d' ataetchmints k' ont des caracteres nén inglès

en: E&nable detection of missing attachments
wa: Mete e&n alaedje li deteccion des ataetchmints mankant

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
wa: Riconoxhe tolminme kés mots clés clé ki shuvèt come voleur ataetchî on fitchî :

en: Enter new key word:
wa: Intrez novea mot clé :

[ctx: spinbox suffix: unit for kilobyte]
en:  kB
wa:  ko

en: No limit
wa: Nole limite

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
wa: Vos avoz tchoezi d' ecôder les nos des ataetchmints k' ont des caracteres nén inglès po k' i soeyexhe coprindous pa Outlook(tm) et d' ôtes cliyints d' emilaedje ki n' sopoirtèt nén les nos d' ataetchmint sorlon les standårds.
    Mins nerén KMail n' ahivrè nén les messaedjes sorlon les standårds. Ça fwait ki c' est possibe ki vos messaedjes ni soeyexhe nén copurdåve pa ds ôtes cliyints d' emilaedjes ki shuvèt les standård. Adon, åré si vs n' avoz pont d' ôte tchoes, vos n' duvrîz nén mete en alaedje cisse tchuze.

en: Add
wa: Radjouter

en: Remove
wa: Oister

en: Folders
wa: Ridants

en: Invitations
wa: Priyaedjes

en: Reading
wa: Lijhaedje

en: Message Disposition Notifications
wa: Notifiaedjes di riçuvaedje des messaedjes

en: Composing
wa: Aspougnaedje

en: Miscellaneous
wa: Totes sôres

en: S/MIME Validation
wa: Validåcion S/MIME

en:  day |  days
wa[0]:  djoû
wa[1]:  djoûs

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
wa: Cisse tchuze a dandjî di dirmngr ≽ 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
wa: nou procsi

en: (Current system setting: %1)
wa: (Apontiaedje do sistinme do moumint: %1)

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
wa: Årtchive

en: &Folder:
wa: &Ridant :

en: F&ormat:
wa: C&ogne :

en: Compressed Zip Archive (.zip)
wa: Årtchive Zip rastrindowe (.zip)

en: Uncompressed Archive (.tar)
wa: Årtchive nén rastrindowe (.tar)

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
wa: Årtchive Tar BZ2 rastrindowe (.tar.bz2)

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
wa: Årtchive Tar GZ rastrindowe (.tar.gz)

en: &Archive File:
wa: &Fitchî d' årtchive :

en: &Delete folder and subfolders after completion
wa: &Disfacer l' ridant et les ridants efants après completaedje

en: Archive all subfolders
wa: Årtchiver tos les ridants efants

en: Please select the folder that should be archived.
wa: Tchoezixhoz l' ridant k' duvreut esse årtchivé.

en: No folder selected
wa: Nou ridant d' tchoezi

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
wa[0]: 1 ataetchmint (%2)
wa[1]: %1 ataetchmints (%2)

en: Hide attachment list
wa: Catchî l' djivêye des ataetchmints

en: Show attachment list
wa: Mostrer l' djivêye des ataetchmints

[ctx: Menu item]
en: Encoding
wa: Ecôdaedje

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
wa: Tchoezixhoz l' motî a eployî po coridjî l' ortografeye di ç' messaedje ci

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
wa: Tchoezixhoz li ridant des emiles evoyîs ewou çk' ene copeye di ç' messaedje ci serè schapêye

en: Select the outgoing account to use for sending this message
wa: Tchoezixhoz l' conte rexhant a eployî a-z eployî po-z evoyî ç' messaedje ci

en: Set the "From:" email address for this message
wa: Definixhoz l' adresse emile « Di : » po ç' messaedje ci

en: Set a subject for this message
wa: Definixhoz on sudjet po ç' messaedje ci

en: &Identity:
wa: &Idintité :

en: &Dictionary:
wa: &Motî :

en: &Sent-Mail folder:
wa: Ridant des messaedjes &evoyîs :

en: &Mail transport:
wa: Ber&wetaedje des emiles :

[ctx: sender address field]
en: &From:
wa: &Di :

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
wa: S&udjet :

en: &Send Mail
wa: &Evoyî emile

en: &Send Mail Via
wa: &Evoyî emile via

en: Send
wa: Evoyî

en: Send &Later
wa: Evoyî &pus tård

en: Send &Later Via
wa: Evoyî &pus tård via

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
wa: Cawêye

en: Save as &Draft
wa: &Schaper come brouyon

en: Save email in Draft folder
wa: Schaper emile e ridant des brouyons

en: Save as &Template
wa: Schaper come &modele

en: Save email in Template folder
wa: Schaper emile e ridant des modeles

en: Save as &File
wa: Schaper come &fitchî

en: Save email as text or html file
wa: Schaper emile come tecse ou fitchî html

en: &Insert Text File...
wa: &Stitchî on fitchî tecse...

en: &Insert Recent Text File
wa: &Stitchî on fitchî tecse eployî dierinnmint

en: &Address Book
wa: Cal&pin d' adresses

en: Open Address Book
wa: Drovi calpin d' adresses

en: &New Composer
wa: &Novea purnea po scrire

en: Select &Recipients...
wa: Tchoezi &riçuveus...

en: Save &Distribution List...
wa: Schaper djivêye di &distribucion...

en: Paste as Attac&hment
wa: Aclaper come ataetc&hmint

en: Cl&ean Spaces
wa: Oister les es&påçmints

en: Use Fi&xed Font
wa: Eployî ene ewa&le fonte

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
wa: &Urdjint

en: &Request Disposition Notification
wa: &Dimander on notifiaedje di riçuvaedje

en: &Wordwrap
wa: &Rivni al roye

en: &Snippets
wa: &Bokets

en: &Automatic Spellchecking
wa: Coridjrece ortografike &otomatike

en: Rich Text Editing
wa: Aspougnaedje e tecse eritchî

en: Rich Text
wa: Tecse eritchî

en: Toggle rich text editing mode
wa: (Dis)mete môde d' aspougnaedje e tecse eritchî

en: &All Fields
wa: &Tos les tchamps

en: &Identity
wa: &Idintité

en: &Dictionary
wa: &Motî

en: &Sent-Mail Folder
wa: Ridant des messaedjes e&voyîs

en: &Mail Transport
wa: &Berwetaedje des emiles

en: &From
wa: &Di

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
wa: S&udjet

en: Append S&ignature
wa: Adjouter l' s&inateure

en: Pr&epend Signature
wa: Adjout&er l' sinateure

en: Insert Signature At C&ursor Position
wa: Sititchî l' sinateure a l' eplaeçmint do c&ursoe

en: &Spellchecker...
wa: &Coridjrece...

en: Spellchecker
wa: Coridjrece

en: &Encrypt Message
wa: &Ecripter li messaedje

en: Encrypt
wa: Ecripter

en: &Sign Message
wa: &Siner li Messaedje

en: Sign
wa: Siner

en: &Cryptographic Message Format
wa: &Cogne criptografike do messaedje

en: Select a cryptographic format for this message
wa: Tchoezixhoz ene cogne criptografike po ç' messaedje ci

en: Configure KMail...
wa: Apontyî KMail...

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
wa: <qt>Çoula catchrè ttafwait l' båre del dressêye. Vos l' savoz rmostrer tot tapant so %1.</qt>

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
wa:  Roye : %1

en:  Column: %1
wa:  Colone : %1

en: OVR
wa: SPO

en: INS
wa: STI

en: Spellcheck: on
wa: Waitaedje di l' ortografeye : metou

en: Spellcheck: off
wa: Waitaedje di l' ortografeye : dismetou

en: Re&save as Template
wa: Ri&schaper come modele

en: &Save as Draft
wa: &Schaper come brouyon

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
wa: Rischaper ç' messaedje ci e ridant des Modeles. On sait eployî çoula pus tård.

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
wa: Rischaper ç' messaedje ci e ridant des Brouyons. On l' sait candjî et evoyî pus tård.

en: Do you want to save the message for later or discard it?
wa: Voloz vs leyî tchaire ci messadje oudonbén l' schaper po pus tård?

en: Close Composer
wa: Clôre finiesse po scrire

en: Autosave Message Failed
wa: Li schapaedje otomatike des messaedjes a fwait berwete

en: Sending Message Failed
wa: L' evoyaedje des messaedjes a fwait berwete.

en: Add as &Inline Image
wa: Radjouter come imådje d&ins l' messaedje

en: Add as &Attachment
wa: Radjouter come &ataetchmint

en: Name of the attachment:
wa: No di l' ataetchmint :

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
wa[0]: Radjouter l' fitchî come &ataetchmint
wa[1]: Radjouter les fitchîs come &ataetchmint

en: Insert clipboard text as attachment
wa: Stitchî l' tecse do presse-papî come ataetchmint

en: unnamed
wa: co nou no

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
wa: <qt><p>Vos avoz dmandé k' les messaedjes soeyexhe ecriptêyes por vos-minme, mins l' idintité tchoezeye pol moumint ni defini nole clé d' ecriptaedje (OpenPGP ou S/MIME) a eployî po çoula.</p><p>Tchoezixhoz li/les clé(s) a eployî e l' apontiaedje d' idintité, s' i vs plait.</p></qt>

en: Undefined Encryption Key
wa: Clé d' ecriptaedje nén defineye

en: Undefined Signing Key
wa: Clé d' sinateure nén defineye

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
wa: Vos dvoz taper voste adresse emile e tchamp Di :. Vos dvrîz defini voste adresse emile po totes les idintités, eto, po k' vos n' åyîz nén a l' taper po tchaeke messaedje.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
wa: Vos dvoz dner pol moens on riçuveu, soeye-t i e tchamp Di :, soeye-t i come Cc : ou Bcc :.

en: To: field is empty. Send message anyway?
wa: Li tchamp Po : est vude.  Fåt i tot l' minme evoyî li messaedje insi ?

en: No To: specified
wa: Nou Po : di dné

en: S&end as Is
wa: Evoyî &come c' est

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
wa: Vos n' avoz pont metou di sudjet.  Fåt i tot l' minme evoyî li messaedje insi ?

en: No Subject Specified
wa: Nou sudjet di dné

en: &Specify the Subject
wa: Dinez li &sudjet

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
wa: Vos dvoz dné pol moens on riçuveu po saveur ecripter on brouyon.

en: About to send email...
wa: Cåzu a l' evoyaedje di l' emile...

en: Send Confirmation
wa: Evoyî racertinaedje

en: &Send Now
wa: Evoyî sol &côp

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
wa: Vos sayîz d' evoyî l' emile a dpus ki %1 rçuveus. Fåt i tot l' minme evoyî li messaedje insi ?

en: Too many recipients
wa: Trop di rçuveus

en: &Send as Is
wa: Evoyî &come c' est

en: &Edit Recipients
wa: Candjî l&es riçuveus

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
wa: Dismete li môde HTML ferè piede å tecse si epådjnaedje. Li fé po do bon ?

en: Lose the formatting?
wa: Piede l' epådjnaedje ?

en: Lose Formatting
wa: Piede l' epådjnaedje

en: Add Markup Plain Text
wa: Radjouter rimarke e peur tecse

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
wa: E messaedje ki vs avoz scrît, i m' shonne ki vs cåzez d' on fitchî ataetchî mins vos n' avoz rén ataetchî. Voloz vs ataetchî on fitchî a vosse messaedje ?

en: &Attach file
wa: &Ataetchî on fitchî

en: &Remind me later
wa: Èm &rimimbrer pus tård

en: External editor was started.
wa: Li dfoûtrin aspougneu di tecse a stî enondé

en: Message will be signed
wa: Li messaedje serè siné

en: Message will not be signed
wa: Li messaedje ni serè nén siné

en: Message will be encrypted
wa: Li messaedje serè ecripté

en: Message will not be encrypted
wa: Li messaedje ni serè nén ecripté

en: Folder Shortcut %1
wa: Racourti viè l' ridant %1

en: You do not have your own contact defined in the address book.
wa: Vos n' avoz nén vosse prôpe contak defini e calpin d' adresses.

en: No Picture
wa: Nole imådje

en: No picture set for your address book entry.
wa: Nole imådje defineye por vos e calpin d' adresses.

en: &With empty fields
wa: Avou des &vudes tchamps

en: &Duplicate existing vCard
wa: Ri&copyî vCard egzistante

en: &Existing identities:
wa: &Idintités egzistantes :

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
wa: Djenerå

en: &Your name:
wa: &Vosse no :

en: Organi&zation:
wa: So&ce :

en: &Email address:
wa: Adresse d' e&mile :

en: Email a&liases:
wa: A&liasses di l' emile :

en: Cryptography
wa: Criptografeye

en: OpenPGP signing key:
wa: Clé d' sinateure OpenPGP :

en: OpenPGP encryption key:
wa: Clé d' ecriptaedje OpenPGP :

en: S/MIME signing certificate:
wa: Acertineure di sinateure S/MIME :

en: S/MIME encryption certificate:
wa: Acertineure d' ecriptaedje S/MIME :

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
wa: Cogne ki dj' a ptchî :

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
wa: Po les spepieus

en: &Reply-To address:
wa: Adresse po les &responses :

en: &CC addresses:
wa: Adresses &CC :

en: &BCC addresses:
wa: Adresses &BCC :

en: D&ictionary:
wa: M&otî :

en: Sent-mail &folder:
wa: Ridant des messaedjes &evoyîs :

en: &Drafts folder:
wa: Ridant brou&yons :

en: &Templates folder:
wa: Ridan&t des modeles :

en: Outgoing Account:
wa: Conte rexhant :

en: Attach my vCard to message
wa: Ataetchî m' vCard å messaedje

en: Create...
wa: Ahiver...

en: Autocorrection language:
wa: Lingaedje do coridjaedje otomatike :

en: Defaul&t domain:
wa: Préme&tou dominne:

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
wa: <qt><p>Li dominne prémetou est eployî po completer les adresses emile ki n' sont fwaites ki do no da l' uzeu.</p></qt>

en: &Use custom message templates for this identity
wa: E&ployî des modeles di messaedje a vosse môde po ciste idintité ci

en: &Copy Global Templates
wa: &Copyî globås modeles

en: Signature
wa: Sinateure

en: Picture
wa: Imådje

en: Invalid Email Alias "%1"
wa: Aliasse d' emile « %1 » nén valåbe

en: Invalid Email Address
wa: Adresse emile nén valåbe

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
wa: Ene des clés di sinateure OpenPGP d' aponteye n' a pont d' ID d' uzeu avou l' adresse aponteye po ciste idintité ci (%1).
    Ça pout fé ki gn årè des messaedjes d' adviertixhmint do costé do rçuveu k' aparexhront cwand i sayrè d' verifyî des sinateures fwaites avou cist apontiaedje ci.

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
wa: Ene des clés d' ecriptaedje OpenPGP d' aponteye n' a pont d' ID d' uzeu avou l' adresse aponteye po ciste idintité ci (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
wa: Ene des clés di sinateure OpenPGP d' aponteye n' a pont d' ID d' uzeu avou l' adresse aponteye po ciste idintité ci (%1).
    Ça pout fé ki gn årè des messaedjes d' adviertixhmint do costé do rçuveu k' aparexhront cwand i sayrè d' verifyî des sinateures fwaites avou cist apontiaedje ci.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
wa: Ene des acertineures d' ecriptaedje OpenPGP d' aponteye n' a nén l' adresse aponteye po ciste idintité ci (%1).

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
wa: Adresse emile nén trovêye ezès Clé/Acertineures

en: The signature file is not valid
wa: Li fitchî d' sinateure n' est nén valåbe

en: Edit...
wa: Aspougnî...

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
wa: %1 (Prémetou)

en: Identity Name
wa: No di l' idintité

en: Email Address
wa: Adresse emile

en: &Remove
wa: &Oister

en: Rename
wa: Rilomer

en: Set as Default
wa: Mete come prémetou

en: &New identity:
wa: &Novele Idintité :

en: &Use System Settings values
wa: Si &siervi des valixhances des apontiaedjes do sistinme

en: &Duplicate existing identity
wa: Ri&copyî l' idintité egzistante

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
wa[0]: Li djivêye d' emilaedje %2 est vude, on nel sait eployî.
wa[1]: Les djivêyes d' emilaedje %2 sont vudes, on n' les sait eployî.

en: Contact created successfully
wa: Contak ahivé comifåt

en: Contact cannot be stored: %1
wa: Dji n' sait schaper l' contak : %1

en: Failed to store contact
wa: Dji n' a savou schaper l' contak

en: Do you want to attach this folder "%1"?
wa: Voloz vs ataetchî ci ridant « %1 » ci ?

en: Attach Folder
wa: Ataetchî l' ridant

en: Delete Search
wa: Disfacer cweraedje

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
wa: <qt>Voloz vs disfacer l' cweraedje <b>%1</b> po do bon ?<br /> Tolminme ké messaedje k' i mostere serè co disponibe e leus ridants d' oridjene.</qt>

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
wa: &Disfacer

en: Delete Folder
wa: Disfacer l' ridant

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
wa: <qt>Voloz vs disfacer l' vude ridant <b>%1</b> po do bon ?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
wa: <qt>Voloz vs po do bon disfacer l' vude ridant <resource>%1</resource> eyet tos ses ridants efants ? Ces ridants efants la n' sont motoit nén vude eyet çou k' i gn a dvins serè disfacé eto. <p><b>Asteme</b> ki les messaedjes disfacés n' sont nén schapés e ridant do Batch eyet sront disfacés po todi.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
wa: <qt>Voloz vs po do bon disfacer l' ridant <resource>%1</resource> tot disfaçant tot ç' k' i gn a dvins ? <p><b>Asteme</b> ki les messaedjes disfacés n' sont nén schapés e ridant do Batch eyet sront disfacés po todi.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
wa: <qt>Voloz vs po do bon disfacer l' ridant <resource>%1</resource> et tos ses ridants efant, tot disfaçant tot ç' k' i gn a dvins ? <p><b>Asteme</b> ki les messaedjes disfacés n' sont nén schapés e ridant do Batch eyet sront disfacés po todi.</p></qt>

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
wa: &Disfacer

en: Removing duplicates
wa: Oister les dobes

en: Done
wa: Tot fwait

en: Error while removing duplicates
wa: Åk n' a nén stî come dji oistéve les dobes

en: Set subject of message
wa: Defini l' sudjet do messaedje

en: Read message body from 'file'
wa: Lére li coir do messaedje a pårti di « fitchî »

en: Set body of message
wa: Defini l' coir do messaedje

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
wa: Radjouter èn ataetchmint a l' emile. On l' pout fé sacwants côps.

en: Only check for new mail
wa: Èn fé k' waitî après des noveas emiles

en: Only open composer window
wa: Èn fé k' drovi l' purnea po scrire

en: View the given message file
wa: Vey li fitchî messaedje diné

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
wa: Evoyî l' messaedje aviè « adresse » oudon-bén ataetchî les ponts « URL » a

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
wa: &Fitchî

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: New
wa: Novea

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
wa: &Candjî

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
wa: &Vey

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
wa: &Potchî

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: F&older
wa: R&idant

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: Menu (message)
en: &Message
wa: &Messaedje

note: i18n: ectx: Menu (reply_special)
en: Reply Special
wa: Respondaedje sipeciå

note: i18n: ectx: Menu (menubar_message_forward)
en: &Forward
wa: Rica&ssî:

note: i18n: ectx: Menu (apply_filter_actions)
en: A&pply Filter
wa: Mete les &passetes èn alaedje

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
wa: &Usteyes

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
wa: A&pontiaedjes

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
wa: &Aidance

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
wa: Mwaisse båre ås usteyes

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
wa[0]: Tårdjîz s' i vs plait tins kel messaedje est berweté
wa[1]: Tårdjîz s' i vs plait tins k' les %1 messaedjes sont berwetés

en: Open Message
wa: Drovi messaedje

en: The file does not contain a message.
wa: I gn a pont d' messaedje e fitchî.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
wa: I gn a sacwants messaedjes e fitchî. I gn a kel prumî messaedje ki srè mostré.

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
wa: Voloz vs ricassî les messaedjes tchoezis come des ataetchmints dins on seu messaedje (come on MIME groupé) ou come de messaedjes diferins ?

en: Send As Digest
wa: Evoyî come groupé

en: Send Individually
wa: Evoyî come diferins

en: Filtering messages
wa: Dji passe les messaedjes al passete

en: Filtering message %1 of %2
wa: Dji passe li messaedje %1 di %2 al passete

en: Moving messages
wa: Dji bodje les messaedjes

en: Deleting messages
wa: Dji disface les messaedjes

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: Insert
wa: Stitchî

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
wa: &Tchuzes

note: i18n: ectx: Menu (attach)
en: &Attach
wa: &Ataetchî

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
wa: Bår ås usteyes HTML

note: i18n: ectx: ToolBar (directionToolBar)
en: Text Direction Toolbar
wa: Bår ås usteyes di direccion do scrijhaedje

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
wa: KMail est metou disraloyî : totes les bouyes avå l' rantoele sont djokêyes

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
wa: KMail est metou raloyî : totes les bouyes avå l' rantoeles ont stî rprindowes

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
wa: KMail est metou raloyî : totes les bouyes avå l' rantoeles seront rprindowes cwand on raloyaedje al rantoele serè trové

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
wa: KMail est pol moumint e môde disraloyî. Comint vloz vs fé ?

en: Online/Offline
wa: Raloyî/disraloyî

en: Work Online
wa: Ovrer raloyî

en: Work Offline
wa: Ovrer disraloyî

en: Network connection detected, all network jobs resumed
wa: Raloyaedje al rantoele trové, totes les bouyes avå l' rantoele ont rprindou

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
wa: Nou raloyaedje al rantoele di trové, totes les bouyes avå l' rantoele sont djokêyes

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
wa: Li drovaedje do fitchî di schapaedje tot seu so %1 a fwait berwete.
    Råjhon : %2

en: Opening Autosave File Failed
wa: Li drovaedje do fitchî di schapaedje tot seu a fwait berwete

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
wa[0]: Ciste idintité ci a stî candjeye po-z eployî l' berwetaedje prémetou :
wa[1]: Ces %1 idintités ci ont stî candjeyes po-z eployî l' berwetaedje prémetou :

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
wa[0]: Ciste idintité ci a stî candjeye po-z eployî l' berwetaedje candjî :
wa[1]: Ces %1 idintités ci ont stî candjeyes po-z eployî l' berwetaedje candjî :

en: Sending messages
wa: Evoyaedje des messaedjes

en: Initiating sending process...
wa: Inicialijhaedje do processus d' evoyaedje...

[ctx: <source>: <error message>]
en: %1: %2
wa: %1 : %2

en: Archive Mail Agent was not registered.
wa: L' adjint d' årtchivaedje des emiles n' a nén stî eredjistré.

en: KMail Error
wa: Messaedje d' aroke di KMail

en: Unable to start import wizard
wa: Dji n' sai enonder l' macrea d' abagaedje

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
wa: Dji n' a savou abaguer l' macrea d' abagaedje. Verifyîz vost astalaedje, s' i vs plait.

en: No Subject
wa: Nou sudjet

en: (no templates)
wa: (pont d' modele)

en: This folder does not have any expiry options set
wa: Ci ridant ci n' a nole tchuze d' espiraedje di defineye

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
wa: <qt>Estoz seur di voleur fé espirer l' ridant <b>%1</b> ?</qt>

en: Expire Folder
wa: Fé espirer l' ridant

en: &Expire
wa: Fé &espirer

en: Empty Trash
wa: Vudî li batch

en: Move to Trash
wa: Taper å batch

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
wa: Voloz vs vudî l' ridant do batch po do bon ?

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
wa: <qt>Voloz vs po do bon bodjî tos les messaedjes do ridant <b>%1</b> viè l' batch ?</qt>

en: Moved all messages to the trash
wa: Tos les messaedjes ont stî tapés å batch

en: Are you sure you want to expire all old messages?
wa: Voloz vs fé espirer tos les vîs messaedjes po do bon ?

en: Expire Old Messages?
wa: Fé espirer les vîs messaedjes ?

en: Expire
wa: Espirer

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
wa: Tcherdjî des dfoûtrinnès referinces dins les emiles html vos metrè pus e dandjî a cåze des « spams » eyet pôreut agrandi l' possibilité k' vosse sistinme soeye fwait cron pa des ôtes espwets d' såvrité prezints ou anticipés.

en: Security Warning
wa: Advertixhmint di såvrité

en: Load External References
wa: Tcherdjî dfoûtrinnès referinces

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
wa[0]: <qt>Voloz vs disfacer po do bon l' messaedje tchoezi ?<br />On côp disfacé, on nel sårè pus rapexhî.</qt>
wa[1]: <qt>Voloz vs disfacer po do bon les %1 messaedjes tchoezis ?<br />On côp disfacés, on n' les sårè pus rapexhî.</qt>

en: Delete Messages
wa: Disfacer les messaedjes

en: Delete Message
wa: Disfacer l' messaedje

en: Moving messages...
wa: Dji bodje les messaedjes...

en: Deleting messages...
wa: Dji disface les messaedjes...

en: Messages deleted successfully.
wa: Messaedjes disfacés comifåt.

en: Messages moved successfully.
wa: Messaedjes bodjîs comifåt.

en: Deleting messages failed.
wa: Li disfaçaedje des messaedjes a fwait berwete.

en: Deleting messages canceled.
wa: Dj' a rnoncî a disfacé les messaedjes.

en: Moving messages failed.
wa: Li bodjaedje des messaedjes a fwait berwete.

en: Moving messages canceled.
wa: Dj' a rnoncî a bodjî les messaedjes

en: Copying messages...
wa: Dji copeye les messaedjes...

en: Messages copied successfully.
wa: Messaedjes copyîs comifåt.

en: Copying messages failed.
wa: Li copiaedje des messaedjes a fwait berwete.

en: Copying messages canceled.
wa: Dj' a rnoncî a copyî les messaedjes.

en: Moving messages to trash...
wa: Dji tape les messaedjes å batch...

en: Messages moved to trash successfully.
wa: Messaedjes tapés å batch comifåt.

en: Moving messages to trash failed.
wa: Li tapaedje å batch des messaedjes a fwait berwete.

en: Moving messages to trash canceled.
wa: Dj' a rnoncî a taper les messaedjes å batch.

en: Save &As...
wa: Sch&aper et rlomer...

en: &Expire All Folders
wa: Fé &espirer tos les ridants

en: Check &Mail
wa: Waitî s' i gn a des e&miles

en: Check Mail In
wa: Waitî s' i gn a des emiles e

en: Check Mail
wa: Waitî s' i gn a des emiles

en: &Send Queued Messages
wa: Evoyî li &cawêye des messaedjes

en: Online status (unknown)
wa: Estat do raloyaedje (nén cnoxhou)

en: Send Queued Messages Via
wa: Evoyî li &cawêye des messaedjes via

en: Certificate Manager
wa: Manaedjeu d' acertineures

en: &Import Messages...
wa: &Abaguer des messaedjes...

en: Filter &Log Viewer...
wa: Passete do håyneu des fitchîs d&journå...

en: Edit "Out of Office" Replies...
wa: Candjî response foû do buro...

en: &Configure Automatic Archiving...
wa: A&pontyî l' årtchivaedje otomatike...

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
wa: &Disfacer

en: M&ove Thread to Trash
wa: &Taper l' lignoûle å batch

en: Move thread to trashcan
wa: Taper l' lignoûle å batch

en: Delete T&hread
wa: Disfacer li f&yis di messaedjes

en: &Find Messages...
wa: &Trover des messaedjes...

en: Select &All Messages
wa: T&choezi tos les messaedjes

en: &Mailing List Management...
wa: Manaedjmint des c&opinreyes...

en: &Assign Shortcut...
wa: &Aroyî rascourti...

en: &Expiration Settings
wa: Apontiaedjes di l' &espiraedje

en: &Archive Folder...
wa: Ridant d' årtchiv&aedje...

en: Load E&xternal References
wa: Tcherdjî d&foûtrinnès referinces

en: Copy Message To...
wa: Copyî messaedje aviè...

en: Move Message To...
wa: Bodjî messaedje aviè...

en: &New Message...
wa: &Novea messaedje...

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
wa: Novea

en: Message From &Template
wa: &Messaedje a pårti d' on modele

en: New Message t&o Mailing-List...
wa: Novea messaedje po 'ne &djåspinreye

en: &Create Filter
wa: Fé 'ne &passete

en: Filter on &Subject...
wa: Fé 'ne passete sol &sudjet...

en: Filter on &From...
wa: Fé 'ne passete so l' &evoyeu...

en: Filter on &To...
wa: Fé 'ne passete sol &riçuveu...

en: Mark &Thread
wa: Marker li Li&gnoûle

en: Mark Thread as &Read
wa: Marker li Lignoûle come &Léjhowe

en: Mark all messages in the selected thread as read
wa: Marker tos les messaedjes di cisse lignoûle come léjhous

en: Mark Thread as &Unread
wa: Marker li Lignoûle come &Nén Léjhowe

en: Mark all messages in the selected thread as unread
wa: Marker tos les messaedjes di cisse lignoûle come nén léjhous.

en: Mark Thread as &Important
wa: Marker li Lignoûle come &Impôrtante

en: Remove &Important Thread Mark
wa: Oister l' marke di lignoûle di messaedje &impôrtante

en: Mark Thread as &Action Item
wa: Marker li lignoûle come &Afwaire a fé

en: Remove &Action Item Thread Mark
wa: Oister l' marke di lignoûle d' &afwaire a fé impôrtante

en: &Watch Thread
wa: Marker li Li&gnoûle

en: &Ignore Thread
wa: &Passer houte li lignoûle

en: Save A&ttachments...
wa: Schaper a&taetchmints...

en: Appl&y All Filters
wa: Mete totes les &passetes èn alaedje

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
wa: Totafwait &mostrer l' lignoûle / groupe

en: Expand the current thread or group
wa: Totafwait mostrer l' lignoûle ou groupe do moumint

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
wa: Totafwait &catchî l' lignoûle / groupe

en: Collapse the current thread or group
wa: Totafwait catchî l' lignoûle ou groupe do moumint

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
wa: Totafwait m&ostrer totes les lignoûles

en: Expand all threads in the current folder
wa: Totafwait mostrer totes les lignoûles dins l' ridant do moumint

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
wa: Totafwait c&atchî totes les lignoûles

en: Collapse all threads in the current folder
wa: Totafwait catchî totes les lignoûles dins l' ridant do moumint

en: &Display Message
wa: &Mostrer l' messaedje

en: &Next Message
wa: Messaedje &shuvant

en: Go to the next message
wa: Potchî å messaedje shuvant

en: Next &Unread Message
wa: Messaedje &nén léjhou shuvant

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
wa: Shuvant

en: Go to the next unread message
wa: Potchî å messaedje nén léjhou shuvant

en: &Previous Message
wa: Messaedje di d&vant

en: Go to the previous message
wa: Potchî å messaedje di dvant

en: Previous Unread &Message
wa: &Messaedje di dvant nén léjhou

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
wa: Di dvant

en: Go to the previous unread message
wa: Potchî å messaedje nén léjhou di dvant

en: Next Unread &Folder
wa: &Ridant shuvant nén léjhou

en: Go to the next folder with unread messages
wa: Potchî å ridant d' après k' a des messaedjes nén léjhous

en: Previous Unread F&older
wa: Ri&dant di dvant nén léjhou

en: Go to the previous folder with unread messages
wa: Potchî å ridant di dvant k' a des messaedjes nén léjhous

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
wa: &messaedje nén léjhou shuvant

en: Go to the next unread text
wa: Potchî å messaedje nén léjhou shuvant

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
wa: Disrôler viè l' dizo l' messaedje do moumint. S' il est al difén do messaedje do moumint, va å messaedje nén léjhou shuvant.

en: Configure &Filters...
wa: Apontyî les &passetes...

en: KMail &Introduction
wa: &Adrovaedje di KMail

en: Display KMail's Welcome Page
wa: Håyner l' pådje di bénvnowe da KMail

en: Configure &Notifications...
wa: Apontyî les &Notifiaedjes...

en: &Configure KMail...
wa: Apont&yî KMail...

en: Expire...
wa: Espirer...

en: Add Favorite Folder...
wa: Radjouter favori ridant...

en: Serverside Subscription...
wa: Abounmint do costé do sierveu...

en: New AddressBook Contact...
wa: Novea contak e calpin d' adresses

en: Copy Message to Folder
wa: Copyî li messaedje e ridant

en: Jump to Folder...
wa: Potchî a c' ridant ci...

en: Abort Current Operation
wa: Abandner operåcion do moumint

en: Focus on Next Folder
wa: Mete èn evidince li ridant d' après

en: Focus on Previous Folder
wa: Mete èn evidince li ridant di dvant

en: Select Folder with Focus
wa: Tchoezi l' ridant avou l' focusse

en: Focus on First Folder
wa: Mete e-n evidince li prumî ridant

en: Focus on Last Folder
wa: Mete èn evidince li dierin ridant

en: Focus on Next Message
wa: Mete e-n evidince li messaedje shuvant

en: Focus on Previous Message
wa: Focusse sol messaedje di dvant

en: Select First Message
wa: Tchoezi prumî messaedje

en: Select Last Message
wa: Tchoezi dierin messaedje

en: Select Message with Focus
wa: Tchoezi li messaedje avou metaedje e-n evidince

en: Set Focus to Quick Search
wa: Mete e-n evidince li roed cweraedje

en: Extend Selection to Previous Message
wa: Sitinde li tchoes å messaedje di dvant

en: Extend Selection to Next Message
wa: Sitinde li tchoes å messaedje shuvant

en: Move Message to Folder
wa: Bodjî li messaedje e ridant

en: &Delete Search
wa: &Disfacer cweraedje

en: E&mpty Trash
wa: &Vudî li batch

en: &Move All Messages to Trash
wa: &Taper tos les messaedjes å batch

en: Filter %1
wa: Passete %1

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
wa: Si siervi di l' HTML dins les emiles vos metrè pus e dandjî a cåze des « spams » eyet pôreut agrandi l' possibilité k' vosse sistinme soeye fwait cron pa des ôtes espwets d' såvrité prezints ou anticipés.

en: Use HTML
wa: Si siervi d' HTML

en: Starting...
wa: Dj' enonde...

en: &Move to Trash
wa: Taper å &batch

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
wa: Batch

en: Move message to trashcan
wa: Taper li messaedje å batch

en: New Message To...
wa: Novea Messaedje a...

en: Reply To...
wa: Responde a...

en: Forward To...
wa: Ricassî a...

en: Add to Address Book
wa: Radjouter å calpin d' adresses

en: Open in Address Book
wa: Drovi e calpin d' adresses

en: Bookmark This Link
wa: Fé ene rimåke po ç' hårdêye ci

en: Edit contact...
wa: Candjî contak...

en: Save Link As...
wa: Schaper et rlomer hårdêye...

en: &Find in Message...
wa: &Cweri e messaedjes...

en: Save Image On Disk...
wa: Schaper l' imådje sol plake...

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
wa: KMails est asteure båzé so l' evironmint di manaedjmint des informåcions da vosse d' Akonadi, çou ki fwait k' i gn a bråmint des afwaires k' on candjî.

en: Push email (IMAP IDLE)
wa: Bouter les emiles (IMAP NI FWAIT RÉN)

en: Improved searches
wa: Cweraedjes ramidrés

en: Support for adding notes (annotations) to mails
wa: Possibilité di radjouter des notes (des rawetes di tecse) ås emiles

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
wa: Moens d' edjalaedjes di l' eterface uzeu, li veriaedje des emiles si fwait dins l' fond

en: Contact modified successfully
wa: Contak candjî comifåt

en: New Messages In
wa: Novea messaedje riçuvou

en: There are no unread messages
wa: I gn a pont d' messaedje nén léjhou

en: 1 unread message | %1 unread messages
wa[0]: 1 messaedje nén léjhou
wa[1]: %1 messaedjes nén léjhous

en: Retrieving folder properties
wa: Dj' obtén les prôpietés des ridants

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
wa: Li rantoele est disraloyeye. Dji n'  savou mete a djoû des infos do ridant.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
wa: Prôpietés do ridant %1

[ctx: Message->]
en: &Reply
wa: &Responde

en: &Reply...
wa: &Responde...

en: Reply to &All...
wa: Responde a &tertos...

en: Reply to A&uthor...
wa: Responde a l' &oteur...

en: Reply to Mailing-&List...
wa: Responde a ene &copinreye...

en: Reply Without &Quote...
wa: Responde sins &citer...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
wa: &Dins l' messaedje...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
wa: Come &ataetchmint...

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
wa: &Rimoenner

en: Mar&k Message
wa: Mar&ker li messaedje

[ctx: Message->]
en: &Forward
wa: &Ricassî

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
wa: &Copinreye

en: Add Note...
wa: Radjouter note...

en: Filter on Mailing-&List...
wa: Fé ene passete sol &copinreye...

en: Send A&gain...
wa: Revo&yî...

en: New Message From &Template
wa: Novea Messaedje a pårti d' on &modele

en: Edit Note...
wa: Aspougnî note...

en: Filter on Mailing-List...
wa: Passete sol copinreye...

en: <unknown>
wa: <nén cnoxhou>

en: Open Message in List Archive
wa: Drovi messaedje e l' årtchive del copinreye

en: Post New Message
wa: Poster novea messaedje

en: Go to Archive
wa: Potchî so l' årtchive

en: Request Help
wa: Dimande d' aidance

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
wa: Prôpietaire do contak

en: Unsubscribe from List
wa: Si dizabouner del copinreye

en: Filter on Mailing-List %1...
wa: Passete sol copinreye %1...

en: email
wa: emile

en: web
wa: waibe

en: From
wa: Di

[ctx: Receiver of the email]
en: To
wa: Po

en: Preview
wa: Prévoeyaedje

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
wa: Ridant

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
wa: &Trover

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
wa: &Dins l' messaedje...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
wa: Come &ataetchmint...

en: Save Attachments...
wa: Schaper ataetchmints...

en: Clear Selection
wa: Netyî l' tchoes

en: %1 match | %1 matches
wa[0]: %1 trové
wa[1]: %1 trovés

en: Last Search
wa: Dierin cweraedje

en: Searching...
wa: Dji cwîre...

en: Copy Message | Copy %1 Messages
wa[0]: Copyî messaedje
wa[1]: Copyî %1 messaedjes

en: Cut Message | Cut %1 Messages
wa[0]: Côper messaedje
wa[1]: Côper %1 messaedjes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ExcludeImportantMailFromExpiry), group (Behaviour)
en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
wa: Çouci espaitche ki l' espiraedje otomatike des vîs messaedjes dins on ridant ni disface (oudon-bén n' bodje aviè on ridant d' årtchive) les messaedjes ki sont markés come « Impôrtant » ou « Cayet a fé »

note: i18n: ectx: label, entry (AllowLocalFlags), group (Behaviour)
en: Allow local flags in read-only folders
wa: Permete les drapeas coinreces dins les ridants lére seulmint

note: i18n: ectx: label, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: Send queued mail on mail check
wa: Evoyî li cawêye des emiles å verifiaedje des emiles

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastSelectedFolder), group (FolderSelectionDialog)
en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
wa: Li dierin ridant tchoezi el divize di tchoes des ridants.

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalEditor), group (General)
en: Specify e&ditor:
wa: Sipecifyîz l' &aspougneu :

note: i18n: ectx: label, entry (UseExternalEditor), group (General)
en: Use e&xternal editor instead of composer
wa: Eployô on d&foûtrin aspougneu d' tecse

note: i18n: ectx: label, entry (CloseToQuotaThreshold), group (General)
en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
wa: Li soû ki dit cwand i fåt advierti l' uzeu k' on ridant a-st arivé al limite di s' cwota.

note: i18n: ectx: label, entry (EmptyTrashOnExit), group (General)
en: Empty the local trash folder on program exit
wa: Vudi l' ridant do batch cwand on mousse foû do programe

note: i18n: ectx: label, entry (StartupFolder), group (General)
en: Specify the folder to open when the program is started
wa: Specifyî l' ridant a drovi cwand l' programe s' enonde

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpiring), group (General)
en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
wa: Specifeye si les ridants espirrans e fond (po divintrin uzaedje seulmint)

note: i18n: ectx: label, entry (FirstStart), group (General)
en: Specifies whether this is the very first time that the application is run (for internal use only)
wa: Specifeye si c' est l' tot prumî côp kel programe est enondé (po divitrin uzaedje seulmint)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviousNewFeaturesMD5), group (Internal)
en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
wa: Cisse valixhance ci est eployeye po decider si l' Adrovaedje di KMail doet esse håyné.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableFolderQuickSearch), group (UserInterface)
en: Show folder quick search line edit
wa: Mostrer l' roye aspougnåve do ridant di roed cweraedje

note: i18n: ectx: label, entry (ForwardingInlineByDefault), group (Composer)
en: Forward Inline As Default.
wa: Ricassî dins l' messaedje come prémetou.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBeforeSend), group (Composer)
en: Confirm &before send
wa: Acertiner &divant d' evoyî

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSpellingBeforeSend), group (Composer)
en: Check spelling before send
wa: Verifyî l' ortografeye divant d' evoyî

note: i18n: ectx: label, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: Automatically request &message disposition notifications
wa: Dimander otomaticmint des notifiaedjes di lijhaedje des &messaedjes

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: Autosave interval:
wa: Schaper otomaticmint totes les :

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSnippetManager), group (Composer)
en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
wa: Mostrer li manaedjmint di bokets di tecse eyet l' sicriftôr di stitchaedje e purnea po scrire.

note: i18n: ectx: label, entry (CryptoStoreEncrypted), group (Composer)
en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
wa: Si clitchî, les messaedjes evoyîs seront wårdés dzo ene cogne ecriptêye

note: i18n: ectx: label, entry (RecentUrls), group (Composer)
en: A list of all the recently used URLs
wa: Ene djivêye des URL eployîs dierinnmint

note: i18n: ectx: label, entry (RecentEncodings), group (Composer)
en: A list of all the recently used encodings
wa: Ene djivêye des ecôdaedjes eployîs dierinnmint

note: i18n: ectx: label, entry (IdentityDialogSize), group (Geometry)
en: The size of the identity dialog (for internal use only)
wa: Li grandeu do purnea d' idintité (po divintrin uzaedje seulmint)

note: i18n: ectx: label, entry (SearchWidgetWidth), group (Geometry)
en: The width of the search window (for internal use only)
wa: Li lårdjeur do purnea di cweraedje (po divintrin uzaedje seulmint)

note: i18n: ectx: label, entry (SearchWidgetHeight), group (Geometry)
en: The height of the search window (for internal use only)
wa: Li hôteur do purnea di cweraedje (po divintrin uzaedje seulmint)

note: i18n: ectx: label, entry (ConfigureDialogWidth), group (Geometry)
en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
wa: Li lårdjeur do purnea d' Apontiaedje di KMail (po divintrin uzaedje seulmint)

note: i18n: ectx: label, entry (ConfigureDialogHeight), group (Geometry)
en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
wa: Li hôteur do purnea d' Apontiaedje di KMail (po divintrin uzaedje seulmint)

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Message Preview Pane
wa: Panea d' prévoeyaedje des messaedjes

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Do not show a message preview pane
wa: Èn nén mostrer on panea d' prévoeyaedje des messaedjes

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane below the message list
wa: Mostrer l' panea d' prévoeyaedje des messaedjes pa dzo l' djivêye des messaedjes

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane next to the message list
wa: Mostrer l' panea d' prévoeyaedje des messaedjes a costé del djivêye des messaedjes

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Folder List
wa: Djivêye des ridants

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Long folder list
wa: Longue djivêye des ridants

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Short folder list
wa: Coûte djivêye des ridants

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateNewMessage), group (GlobalTemplates)
en: Message template for new message
wa: Modele di messaedje po novea messaedje

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReply), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply
wa: Modele di messaedje po response

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReplyAll), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply to all
wa: Modele di messaedje po response a tertos

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateForward), group (GlobalTemplates)
en: Message template for forward
wa: Modele di messaedje po rcassaedje

note: i18n: ectx: label, entry (QuoteString), group (GlobalTemplates)
en: Quote characters
wa: Wiyemets

note: i18n: ectx: label, entry (ToolTipDisplayPolicy), group (MainFolderView)
en: Specifies the policy used when displaying policy
wa: Specifeye li politike eployeye å håynaedje del politike

note: i18n: ectx: label, entry (CollectionWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
wa: Specifeye li lårdjeur do tchamp di ramexhnêye e purnea di cweraedje (po divintrin uzaedje seulmint)

note: i18n: ectx: label, entry (SubjectWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
wa: Specifeye li lårdjeur do tchamp di sudjet e purnea di cweraedje (po divintrin uzaedje seulmint)

note: i18n: ectx: label, entry (SenderWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
wa: Specifeye li lårdjeur do tchamp d' evoyeu e purnea di cweraedje (po divintrin uzaedje seulmint)

note: i18n: ectx: label, entry (ReceiverWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
wa: Specifeye li lårdjeur do tchamp di riçuveu e purnea di cweraedje (po divintrin uzaedje seulmint)

note: i18n: ectx: label, entry (DateWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
wa: Specifeye li lårdjeur do tchamp d' date e purnea di cweraedje (po divintrin uzaedje seulmint)

note: i18n: ectx: label, entry (FolderWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
wa: Specifeye li lårdjeur do tchamp d' ridant e purnea di cweraedje (po divintrin uzaedje seulmint)

en: Add new tag...
wa: Radjouter novele etikete...

en: More...
wa: Dipus...

en: Search tag
wa: Trover etikete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customizeAccountOrder)
en: Customize accounts order...
wa: Mete l' ôre des contes a vosse môde...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group)
en: New Mail Notification
wa: Advertixhmint des noveas emiles

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Show for each folder the number of newly arrived messages
wa: Mostrer l' nombe di noveas messaedjes arivés po tchaeke ridant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Deta&iled new mail notification
wa: S&pepieus advertixhmint des noveas emiles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mOtherNewMailActionsButton)
en: Other Actio&ns...
wa: Ôtes faiti&ndjes...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup)
en: Encrypting
wa: Ecriptaedje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mEncToSelf)
en: When this option is enabled, the message/file will not only be encrypted with the receiver's public key, but also with your key. This will enable you to decrypt the message/file at a later time. This is generally a good idea.
wa: Avou cisse tchuze la e-n alaedje, li messaedje/fitchî ni srè nén seulmint ecripté avou l' clé publike do riçuveu mins avou vosse clé eto. Inla vos såroz ridiscripter l' messaedje/fitchî pus tård. C' est sovint ene boune idêye.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEncToSelf)
en: When encrypting emails, always also encr&ypt to the certificate of my own identity
wa: A l' ecriptaedje des emiles, ecrip&ter todi eto sorlon l' acertineure di m' prôpe idintité.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: Check to store messages encrypted
wa: Clitchiz po k' les messaedje soeyexhe wårdés ecriptés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: Store sent messages encry&pted
wa: Wårder les messaedjes evoyîs ecri&ptés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowKeyApprovalDlg)
en: Always show the encryption keys &for approval
wa: Tofer mostrer les clés d' ecriptaedje &po-z acoird

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: Add a new identity
wa: Radjouter ene novele idintité

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: &Add...
wa: R&adjouter...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: Modify the selected identity
wa: Candjî l' idintité tchoezeye

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: Rename the selected identity
wa: Rilomer l' idintité tchoezeye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: &Rename
wa: &Rilomer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remove the selected identity
wa: Oister l' idintité tchoezeye

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Use the selected identity by default
wa: Si siervi di l' idintité tchoezeye come prémetowe idintité

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Set as &Default
wa: Mete come &prémetou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeImportantFromExpiry)
en: E&xclude important messages from expiry
wa: Tchessî evo&ye les impôrtants messaedjes di l' espiraedje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Do not Loop
wa: Èn nén tourner e blouke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in Current Folder
wa: Tourner el blouke e ridant do moumint

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Folders
wa: Tourner el blouke e tos les ridants

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Marked Folders
wa: Tourner el blouke e tos les ridants markés

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEnterFolderLabel)
en: When ente&ring a folder:
wa: Cwand dj' inte&re dins on ridant :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to First Unread Message
wa: Potchî sol prumî messaedje nén léjhou

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Last Selected Message
wa: Potchî sol dierin messaedje tchoezi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Newest Message
wa: Potchî sol pus noû messaedje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Oldest Message
wa: Potchî sol pus vî messaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDelayedMarkAsRead)
en: Mar&k selected message as read after
wa: Mar&ker les messaedjes tchoezis come léjhous après

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mDelayedMarkTime)
en:  sec
wa:  seg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowPopupAfterDnD)
en: &Ask for action after dragging messages to another folder
wa: Dim&ander on faitindje après aveur bodjî des messaedjes viè on ôte ridant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEmptyTrashCheck)
en: Empty local &trash folder on program exit
wa: Vudi l' ridant do ba&tch cwand on mousse foû do programe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mStartUpFolderCheck)
en: Open this folder on &startup:
wa: Drovi ci ridant la a l' &enondaedje :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxAllFolders)
en: Search in &all folders
wa: Cweri dins &tos les ridants

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxSpecificFolders)
en: Search &only in:
wa: Cweri &seulmint dvins:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mChkSubFolders)
en: &Include sub-folders
wa: Mete d&ivins les ridants efants

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSearchFolderLbl)
en: Search folder &name:
wa: &No do ridant do cweraedje :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchFolderOpenBtn)
en: Open &Search Folder
wa: Drovi ridant do c&weraedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchResultOpenBtn)
en: Open &Message
wa: Drovi &messaedje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTML Messages
wa: Messaedjes HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: Allow messages to load external references from the Internet
wa: Permete ås messaedjes di tcherdjî des dfoûtrinnès referinces a pårti del daegntoele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarnHTML)
en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
wa: <b>ADVIERTIXHMINT :</b> Permete l' HTML dins les emiles pôreut fé monter l' risse ki vosse sistinme soeye crombé pa des espwets di såvrité prezints ou a vni. <a href="whatsthis1">Endè saveur dipus so les emiles HTML...</a> <a href="whatsthis2">Endè saveur dipus so les dfoûtrinnès referinces...</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: Prefer HTML to plain text
wa: HTML pus rade ki peur tecse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Whitelist:
wa: Blanke lisse :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Encrypted Messages
wa: Messaedjes ecriptés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAlwaysDecrypt)
en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
wa: Sayaedje di discriptaedje di messaedjes ecriptés a l' håynaedje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Certificate && Key Bundle Attachments
wa: Ataetchmints åyant ene clé && ene acertineure

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutomaticallyImportAttachedKeysCheck)
en: Automatically import keys and certificate
wa: Abaguer otomaticmint les clés eyet l' acertineure

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSend)
en: Send policy:
wa: Politike d' evoyaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIgnore)
en: Ignore
wa: Passer houte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAsk)
en: Ask
wa: Dimander

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDeny)
en: Deny
wa: Rifuzer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAlways)
en: Always send
wa: Tofer evoyî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelQuote)
en: Quote original message:
wa: Mete l' oridjinnå messaedje come direye:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNothing)
en: Nothing
wa: Rén

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFull)
en: Full message
wa: Messaedje en etir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioHeaders)
en: Only headers
wa: Rén k' les tiestires

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mNoMDNsWhenEncryptedCheck)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
wa: En nén evoyî des MDN po responde a des messaedjes nén ecriptés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
wa: Si cisse tchuze la est tchoezeye, les acertineures S/MIME sont validêyes tot s' siervant des Djivêyes di recovocåcion des acertineures (Certificate Revocation Lists - CRL).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
wa: Si cisse tchuze la est tchoezeye, les acertineures S/MIME sont validêyes so fyis tot s' siervant do Protocole d' estat des acertineures so fyis (Online Certificates Status Protocol - OCSP). Rimplixhoz l' URL do respondeu OCSP chal padzo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: Validate certificates online (OCSP)
wa: Valider les acertineures so fyis (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
wa: Validåcion di l' acertineure so fyis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OCSP responder URL:
wa: URL do respodeu OCSP :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: OCSP responder signature:
wa: Sinateure do respodeu OCSP :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
wa: Tapez chal l' adresse do sierveu pol validåcion so fyis des acertineures (respondeu OCSP). L' URL atake les troes cwårts do tins avou http://.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
wa: Passer houte di l' URL di siervice des acertineures

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
wa: Prémetou, GnuPG si sieve do fitchî  ~/.gnupg/policies.txt po verifyî si ene politike des acertineures est permetowe. Si cisse tchuze ci est tchoezeye, les politikes ni sont nén verifieyes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
wa: Èn nén verifyî les politikes des acertineures

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
wa: Si cisse tchuze ci est clitcheye, les Djivêyes ri revocåcion d' acertineures (CRL) ni sront måy eployeyes po valider les acertineures S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
wa: Èn måy aler vey ene CRL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
wa: Si cisse tchuze ci est clitcheye, les acertineures d' evoyeu mancantes seront cwereyes cwand i fåt (çoula våt po les deus metôdes di validåcion : CRL eyet OCSP)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
wa: Cweri les acertineures d' evoyeu mancantes

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: HTTP Requests
wa: Ricweraedjes HTTP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
wa: Essoctêye totafwait l' eployaedje di l' HTTP po S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
wa: Èn fé nou ricweraedje HTTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
wa: Passer houte do pont d' cossemaedje CRL HTTP des acertineures

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customHTTPProxy)
en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
wa: Dinez chal l' eplaeçmint di vosse procsi HTTP ki srè eployî po tos les recweraedjes HTTP k' ont a vey avou S/MIME. Li sintake est lodjoe:pôrt, egzimpe : miprocsi.nolepart.com:3128.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: LDAP Requests
wa: Ricweraedjes LDAP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
wa: Essoctêye totafwait l' eployaedje do LDAP po S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
wa: Èn fé nou ricweraedje LDAP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
wa: Passer houte do pont d' cossemaedje CRL LDAP des acertineures

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
wa: Prumioûle lodjoe po les rcweraedjes LDAP :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mWarnUnsigned)
en: Check to be warned when sending unsigned messages.
wa: M' advierti cwand dji saye d' evoyî des messaedjes nén sinés.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mWarnUnsigned)
en: Warn when trying to send &unsigned messages
wa: M' advierti cwand dji saye d' evoyî des messaedjes nén &sinés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, warnUnencryptedCB)
en: Check to be warned when sending unencrypted messages.
wa: Clitchîz po esse ad&vierti a l' evoyaedje des messaedjes nén ecriptés.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, warnUnencryptedCB)
en: &Warn when trying to send unencrypted messages
wa: M' ad&vierti cwand dji saye d' evoyî des messaedjes nén ecriptés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: For Signing
wa: Pol sinateure

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: For Encryption
wa: Po l' ecriptaedje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnSignKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), w
en: Select the number of days here
wa: Tchoezixhoz chal li nombe di djoûs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: For intermediate CA certificates:
wa: Po des mîtrinnès acertineures d' OA :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, gnupgButton)
en: GnuPG Settings...
wa: Apontiaedjes GnuPG...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllWarningsPB)
en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
wa: Rimete e-n alaedje tos les adviertixhmints « Èn pus måy dimander »

en: There is nothing to undo.
wa: I gn a rén a disfé.

en: Prefer &HTML to Plain Text
wa: &HTML pus rade ki peur tecse
