korganizer - en to nb translation catalogue (485 entries)

en: A Personal Organizer
nb: En personlig planlegger

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Former Maintainer
nb: Tidligere vedlikeholder

en: Original Author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Developer
nb: Utvikler

en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
nb: Deler av arbeidet ble sponset av Google med Summer of Code 2005

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
nb: <qt>Dette gjemmer menylinja helt. Du kan vise den igjen ved å taste %1.</qt>

en: Hide menu bar
nb: Skjul menylinje

en: Import &Calendar...
nb: Importer &kalender …

en: Get &Hot New Stuff...
nb: &Hent nye godsaker …

en: Export as &iCalendar...
nb: Eksporter som iCalendar …

en: Pur&ge Completed To-dos
nb: Slet&t alle Fullførte Gjøremål

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
nb: &Slett

en: What's &Next
nb: Hva er &neste

en: &Month
nb: &Måned

en: &Agenda
nb: D&agsorden

en: &Event List
nb: &Hendelseliste

en: &To-do List
nb: &Gjøreliste

en: &Journal
nb: &Dagbok

en: Time&line
nb: Tids&linje

en: &Refresh
nb: &Oppdater

en: In Horizontally
nb: Forstørr vannrett

en: Out Horizontally
nb: Forminsk vannrett

en: In Vertically
nb: Forstørr loddrett

en: Out Vertically
nb: Forminsk loddrett

[ctx: @action Jump to today]
en: To &Today
nb: Til &idag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
nb: Idag

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
nb: &Bakover

[ctx: scroll backward]
en: Back
nb: Tilbake

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
nb: &Fremover

[ctx: scoll forward]
en: Forward
nb: Fremover

en: &Day
nb: &Dag

en: &Next Day | &Next %1 Days
nb[0]: &Neste dag
nb[1]: &Neste %1 dager

en: W&ork Week
nb: A&rbeidsuke

en: &Week
nb: &Uke

en: New E&vent...
nb: Ny &hendelse …

en: New &To-do...
nb: Nytt &gjøremål …

en: New Su&b-to-do...
nb: Nytt &delgjøremål …

en: New &Journal...
nb: Ny &Dagbok …

en: Configure View...
nb: Sett opp visning …

en: Configure
nb: Sett opp

en: &Show
nb: Vi&s

en: &Edit...
nb: R&ediger …

en: &Make Sub-to-do Independent
nb: G&jør del-gjøremål uavhengige

note: i18n( "&Activate Reminder" ), 0, mCalendarView, SLOT(toggleAlarm()), mACollection, "activate_alarm" ); ************************* SCHEDULE MENU *******************************
en: &Publish Item Information...
nb: &Publiser informasjon om gjøremålet …

en: Send &Invitation to Attendees
nb: Send &invitasjon til deltagere

en: Re&quest Update
nb: &Be om oppdatering

en: Send &Cancellation to Attendees
nb: Send &avbud til deltagere

en: Send Status &Update
nb: Sendt status &oppdatering

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
nb:  motforslag
    Be om endrin&g

en: &Mail Free Busy Information...
nb: Send &e-post med informasjon om du er ledig eller opptatt …

en: &Send as iCalendar...
nb: Send som &iCalendar …

en: &Upload Free Busy Information
nb: Last &opp informasjon om du er ledig eller opptatt

en: &Address Book
nb: &Adressebok

en: Show Date Navigator
nb: Vis datonavigatør

en: Show To-do View
nb: Vis huskelisteoversikt

en: Show Item Viewer
nb: Vis hendelsesoversikt

en: Show Calendar Manager
nb: Vis kalenderbehandler

en: Configure &Date && Time...
nb: Tilpass &dato && tid …

en: Manage View &Filters...
nb: Rediger &filteroversikt …

en: &Configure KOrganizer...
nb: &Oppsett av KOrganizer …

en: 1 incidence was imported successfully. | %1 incidences were imported successfully.
nb[0]: 1 hendelse  vellykket importert.
nb[1]: %1 hendelser  vellykket importert.

en: There was an error while merging the calendar: %1
nb: Det oppsto en feil mens kalenderen ble flettet: %1

en: New calendar added successfully
nb: Ny kalender vellykket lagt inn

en: Could not add a calendar. Error: %1
nb: Klarte ikke legge til en kalender. Feil: %1

en: An error occurred: %1
nb: Det oppsto en feil: %1.

en: Cannot upload calendar to '%1'
nb: Kan ikke laste opp kalender til «%1»

en: Saved calendar '%1'.
nb: Lagret kalender «%1».

en: Unable to save calendar to the file %1.
nb: Kan ikke lagre kalenderen til fila %1.

en: Error
nb: Feil

en: Could not start control module for date and time format.
nb: Klarte ikke starte kontrollmodulen for dato og klokkeslett format.

en: Could not load calendar %1.
nb: Klarte ikke laste kalenderen %1.

en: The downloaded events will be merged into your current calendar.
nb: De hendelsene som er hentet vil bli satt inn i din gjeldende kalender.

en: &Show Event
nb: &Vis hendelse

en: &Edit Event...
nb: &Rediger hendelse …

en: &Delete Event
nb: &Slett hendelse

en: &Show To-do
nb: &Vis gjøremål

en: &Edit To-do...
nb: &Rediger gjøremål …

en: &Delete To-do
nb: &Slett gjøremål

en: Attach as &link
nb: Legg ved som &lenke

en: Attach &inline
nb: Legg t&il meldingsteksten

en: Attach inline &without attachments
nb: Legg til meldingsteksten, &uten vedlegg

en: C&ancel
nb: &Avbryt

en: Removing attachments from an email might invalidate its signature.
nb: Hvis du fjerner vedlegg fra en e-post, risikerer du at signaturen blir ugyldig.

en: Remove Attachments
nb: Fjern Vedlegg

en: Undo: %1
nb: Angre: (%1)

en: Undo
nb: Angre

en: Redo: %1
nb: Gjør om: %1

en: Redo
nb: Gjør om

en: URL '%1' is invalid.
nb: Nettadressen %1 er ugyldig.

[ctx: @info]
en: <p>Would you like to merge this calendar item into an existing calendar or use it to create a brand new calendar?</p><p>If you select merge, then you will be given the opportunity to select the destination calendar.</p><p>If you select add, then a new calendar will be created for you automatically.</p>
nb: <p>Vil du flette denne kalenderoppføringen inn i en eksisterende kalender, eller bruke den til å opprette en helt ny kalender?</p> <p>Hvis du velger Flette, så får du mulighet til å velge mål-kalender.</p> <p>Hvis du velger Legg til, så blir det automatisk opprettet en ny kalender.</p>

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar
nb: Importer kalender

en: Merge into existing calendar
nb: Flett inn i eksisterende kalender

en: Add as new calendar
nb: Legg til som ny kalender

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
nb: Egenskaper for kalendermappa %1

en: <p><em>No Item Selected</em></p><p>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</p>
nb: <p><em>Ingen hendelse valgt</em></p> <p>Velg en hendelse, et gjøremål eller en dagboknotis i hovedvinduet for å se detaljene her.</p>

en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
nb: Vis detaljene i hendelser, dagboknotiser eller gjøremål som er valgt i hovedvinduet her.

en: Todo completed: %1 (%2)
nb: Gjøremål ferdig: %1.(%2)

en: Journal of %1
nb: Dagboka til %1

en: The item "%1" is filtered by your current filter rules, so it will be hidden and not appear in the view.
nb: Hendelsen «%1» er filtrert bort etter dine gjeldende filterregler, så den vises ikke.

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the item "%1"?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne permanent elementet «%1»?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item?
nb: Slette element?

en: Paste failed: unable to determine a valid target date.
nb: Lim inn mislyktes: klarer ikke bestemme en gyldig måldato.

en: Make sub-to-dos independent
nb: Gjør delgjørelista uavhengig

en: Toggle Reminder
nb: Slå av/på påminnelse

en: Toggle To-do Completed
nb: Slå av/på fullførte gjøremål

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully copied to %2.
nb: «%1» ble vellykket kopiert til %2.

[ctx: @title:window]
en: Copying Succeeded
nb: Kopiering fullført

[ctx: @info]
en: Unable to copy the item "%1" to %2.
nb: Klarer ikke kopiere elementet «%1» til %2.

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
nb: Kopiering mislyktes

[ctx: @info]
en: Unable to remove the item "%1" from %2. However, a copy of this item has been put into %3.
nb: Klarte ikke fjerne elementet «%1» fra %2, men en kopi av dette elementet er lagt i %3.

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
nb: Flytting mislyktes

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully moved from %2 to %3.
nb: «%1» ble flyttet fra %2 til %3.

[ctx: @title:window]
en: Moving Succeeded
nb: Flytting fullført

[ctx: @info]
en: Unable to add the item "%1" into %2. This item has not been moved.
nb: Klarte ikke legge til elementet «%1» i %2. Dette elementet er ikke flyttet.

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence?
nb: Vil du koble ut forekomsten på %1 fra gjentakelsen?

en: KOrganizer Confirmation
nb: KOrganizer-bekreftelse

en: &Dissociate
nb: &Koble fra

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence or also dissociate future ones?
nb: Vil du koble ut forekomsten på %1 fra gjentakelsen eller også koble fra framtidige forekomster?

en: &Only Dissociate This One
nb: Frikoble bare &denne gjentakelsen

en: &Also Dissociate Future Ones
nb: &Frikoble også framtidige gjentakelser

en: Dissociate future occurrences
nb: Koble fri framtidige gjentakelser

en: Dissociate occurrence
nb: Koble fri en hendelse fra gjentakelsen

en: Dissociating the future occurrences failed.
nb: Mislyktes i å koble fri framtidige gjentakelser.

en: Dissociating Failed
nb: Frikobling mislykket

en: Dissociating the occurrence failed.
nb: Mislyktes i å frikoble en hendelse fra gjentakelsen.

en: Do you want to overwrite %1?
nb: Vil du skrive over %1?

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
nb: Ukjent årsak

[ctx: @info]
en: Cannot write iCalendar file %1. %2
nb: Klarte ikke skrive til iCalendar-fil %1. %2

en: No filter
nb: Intet filter

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to delete just this item and make all its sub-to-dos independent, or delete the to-do with all its sub-to-dos?
nb: Hendelsen «%1» har under-gjøremål. Vil du slette bare dette elementet og gjøre alle under-gjøremålene uavhengige, eller slette gjøremålet og alle under-gjøremålene?

en: Delete Only This
nb: Slett bare dette

en: Delete All
nb: Slett alle

en: The item "%1" is marked read-only and cannot be deleted; it probably belongs to a read-only calendar.
nb: Elementet «%1» er merket som skrivebeskyttet og kan ikke slettes, antakelig tilhører det en skrivebeskyttet kalender.

en: Removing not possible
nb: Sletting ikke mulig

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates; are you sure you want to delete it and all its recurrences?
nb: kalenderhendelsen «%1» gjentar seg over flere datoer. Er du sikker på at du vil slette den valgte hendelsen og alle gjentakelsene?

en: Also Delete &Future
nb: Slett også &framtidige

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2, also future occurrences, or all its occurrences?
nb: Hendelsen «%1» gjentar seg over flere datoer. Vil du slette bare den gjeldende hendelsen den %2, bare framtidige hendelser, eller alle hendelser?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2 or all its occurrences?
nb: Hendelsen «%1» gjentar seg over flere datoer. Vil du slette bare den gjeldende hendelsen den %2, eller alle hendelser?

en: Delete C&urrent
nb: Slett &gjeldende

en: Delete &All
nb: Slett &alle

en: All calendars are unchecked in the Calendar Manager. No to-do was purged.
nb: Ingen kalendere er merket av i kalenderbehandleren. Ingen gjøremål ble fjernet.

en: There are no completed to-dos to purge.
nb: Det er ingen fullførte gjøremål å fjerne.

en: Delete all completed to-dos from checked calendars?
nb: Slett alle fullførte gjøremål fra merkede kalendere?

en: Purge To-dos
nb: Fjern gjøremål

en: Purge
nb: Fjern

[ctx: @info]
en: Unable to edit "%1" because it is locked by another process.
nb: Kan ikke redigere «%1» fordi den er låst av en annen prosess.

en: Unable to copy the item to %1.
nb: Klarer ikke kopiere hendelsen til %1.

en: Copying Failed
nb: Kopiering mislyktes

en: Unable to move the item to  %1.
nb: Kan ikke flytte elementet til %1.

en: Moving Failed
nb: Flytting mislyktes

en: 0 completed to-dos were purged.
nb: 0 fullførte gjøremål ble fjernet.

en: %1 to-do was ignored because it has uncompleted or read-only children. | %1 to-dos were ignored because they have uncompleted or read-only children.
nb[0]: %1 gjøremål ble ignorert fordi det har ufullførte eller skrivebeskyttede under-gjøremål.
nb[1]: %1 gjøremål ble ignorert fordi de har ufullførte eller skrivebeskyttede under-gjøremål.

en: %1 completed to-do was purged. | %1 completed to-dos were purged.
nb[0]: %1 fullført gjøremål ble fjernet.
nb[1]: %1 fullførte gjøremål ble fjernet.

en: An error occurred while purging completed to-dos: %1
nb: Det oppsto en feil under fjerning av fullførte gjøremål: %1

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    On the left sidebar, enable it in the calendar manager to see the incidence.
nb: Du opprettet en forekomst i en kalender som nå er filtrert bort.
    Slå den på i venstre sidestolpe for å se den i kalenderbehandleren .

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    You can enable it through the calendar manager (Settings->Sidebar->Show Calendar Manager)
nb: Du opprettet en forekomst i en kalender som nå er filtrert bort.
    Du kan slå den på via kalenderbehandleren (Innstillinger→Sidestolpe→Vis kalenderbehandler)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
nb: &Importer

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
nb: &Eksporter

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (zoom)
en: &Zoom
nb: &Forstørre/-minske

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
nb: &Gå

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
nb: &Hendelser

note: i18n: ectx: Menu (schedule)
en: S&chedule
nb: &Plan

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: Menu (sidebar)
en: &Sidebar
nb: &Sidestolpe

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nb: &Hjelp

[ctx: main toolbar]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
nb: Hoved

note: i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar)
en: Views
nb: Visninger

note: i18n: ectx: ToolBar (schedule_toolbar)
en: Schedule
nb: Plan

note: i18n: ectx: ToolBar (filter_toolbar)
en: Filters Toolbar
nb: Verktøylinje for filtre

en: <qt><p>Select the dates you want to display in KOrganizer's main view here. Hold the mouse button to select more than one day.</p><p>Press the top buttons to browse to the next / previous months or years.</p><p>Each line shows a week. The number in the left column is the number of the week in the year. Press it to select the whole week.</p></qt>
nb: <qt><p>Velg dataene som skal vises i hovedvinduet til KOrganizer. Hold museknappen for å velge mer enn en dag.</p><p>Trykk øverste knapp for å gå til neste / forrige måned eller år. </p><p>Hver linje viser en uke. Tallet i venstre kolonne er ukenummer. Trykk på den for å vise hele uka.</p></qt>

[ctx: @title::window]
en: Edit Calendar Filters
nb: Rediger kalenderfiltre

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to define a new filter.
nb: Trykk denne knappen for å definere et nytt filter.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to remove the currently active filter.
nb: Trykk denne knappen for å ta bort det filteret som er aktivt nå.

[ctx: @label default filter name]
en: New Filter %1
nb: Nytt filter %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the filter "%1"?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne filteret «%1»?

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
nb: Slette filter?

en: Edit...
nb: Endre …

en: Show in Context
nb: Vis i kontekst

en: Text
nb: Tekst

en: Numeric Value
nb: Tallverdi

en: Boolean
nb: Boolsk

en: Selection
nb: Utvalg

en: Date & Time
nb: Dato og klokkeslett

en: Date
nb: Dato

en: Qt Designer Fields Dialog
nb: Dialogvindu for felt i Qt Designer

en: (c) 2004 Tobias Koenig
nb: © 2004 Tobias Koenig

en: <qt>Do you really want to delete '<b>%1</b>'?</qt>
nb: <qt>Vil du virkelig slette «<b>%1</b>»?</qt>

en: Import Page
nb: Importer side

en: <qt><b>Warning:</b> Qt Designer could not be found. It is probably not installed. You will only be able to import existing designer files.</qt>
nb: <qt><b>Advarsel:</b> Fant ikke Qt Designer. Programmet er trolig ikke installert. Du vil bare kunne importere ferdige filer.</qt>

en: Available Pages
nb: Tilgjengelige sider

en: Preview of Selected Page
nb: Forhåndsvisning av valgt side

en: <qt><p>This section allows you to add your own GUI Elements ('<i>Widgets</i>') to store your own values into %1. Proceed as described below:</p><ol><li>Click on '<i>Edit with Qt Designer</i>'</li><li>In the dialog, select '<i>Widget</i>', then click <i>OK</i></li><li>Add your widgets to the form</li><li>Save the file in the directory proposed by Qt Designer</li><li>Close Qt Designer</li></ol><p>In case you already have a designer file (*.ui) located somewhere on your hard disk, simply choose '<i>Import Page</i>'</p><p><b>Important:</b> The name of each input widget you place within the form must start with '<i>X_</i>'; so if you want the widget to correspond to your custom entry '<i>X-Foo</i>', set the widget's <i>name</i> property to '<i>X_Foo</i>'.</p><p><b>Important:</b> The widget will edit custom fields with an application name of %2.  To change the application name to be edited, set the widget name in Qt Designer.</p></qt>
nb: <qt><p>Denne seksjonen gir deg mulighet til å legge til dine egne GUI-elementer ('<i>Widgets</i>') for å lagre egne verdier i %1. Fortsett som beskrevet nedenfor:</p><ol><li>Trykk på <i>Rediger med Qt Designer</i></li><li>I dialogvinduet, velg <i>Widget</i>, trykk så <i>OK</i></li><li>Legg til dine elementer i skjemaet</li><li>Lagre fila i mappa foreslått av Qt Designer</li><li>Lukk Qt Designer</li></ol><p>Hvis du allerede har en designerfil (*.ui) som befinner seg en plass på din harddisk, velg '<i>Importer side</i>'</p><p><b>Viktig:</b> Navnet på hvert inndataelement må starte med «<i>X_</i>», så hvis du vil at dine elementer skal samsvare med din selvvalgte oppføring «<i>X-Foo</i>», sett elementets <i>navn</i> til «<i>X_Foo</i>».</p><p><b>Viktig:</b> Elementet vil redigere selvvalgte felt med programnavnet %2.  For å skifte programnavnet som skal redigeres, sett elementnavnet i Qt Designer.</p></qt>

en: <a href="whatsthis:%1">How does this work?</a>
nb: <a href="whatsthis:%1">Hvordan fungerer dette?</a>

en: Delete Page
nb: Slett side

en: Import Page...
nb: Importer side …

en: Edit with Qt Designer...
nb: Rediger med Qt Designer …

en: Key:
nb: Tast:

en: Classname:
nb: Klassenavn:

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: &Move
nb: &Flytt

en: &Copy
nb: Ko&pier

en: &Add
nb: &Legg til

en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: Unable to save %1 "%2".
nb: Klarte ikke lagre %1 «%2».

en: Upcoming Events
nb: Kommende arrangementer

en:  day |  days
nb[0]:  dag
nb[1]:  dager

en: 1 day ago | %1 days ago
nb[0]: 1 dag siden
nb[1]: %1 dager siden

en: Birthday
nb: Fødselsdag

en: Anniversary
nb: Årsdag

en: Holiday
nb: Fridag

en: Current Maintainer
nb: Nåværende vedlikeholder

en: New Calendar
nb: Ny kalender

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
nb: skrivebeskyttet

en: Calendar
nb: Kalender

en: Import the specified files as separate calendars
nb: Importer de oppgitte filene som atskilte kalendere

en: Merge the specified files into an existing calendar
nb: Flett de oppgitte filene inn i en eksisterende kalender

en: Calendar files or urls. Unless -i or -m is explicitly specified, the user will be asked whether to import or merge
nb: Kalenderfiler eller URL-er. Hvis ikke -i eller -m er uttrykkelig angitt, blir brukeren spurt om kalenderen skal importeres eller flettes inn.

en: Merged calendar
nb: Sammenslått kalender

en: Calendars Side by Side
nb: Kalendere side om side

en: Unable to display the work week since there are no work days configured. Please properly configure at least 1 work day in the Time and Date preferences.
nb: Klarer ikke vise arbeidsuke siden det ikke er satt opp noen arbeidsdager. Sett opp riktig minst én arbeidsdag i Tid og Dato-innstillingene.

[ctx: @title:tab]
en: Colors
nb: Farger

[ctx: @title:group]
en: Resources
nb: Ressurser

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the calendar you want to modify. You can change the selected calendar color using the button below.
nb: Velg her hvilken kalender du vil endre. Du kan endre den valgte kalenderfargen ved å bruke knappen under.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the calendar selected using the combo box above.
nb: Velg farge til den valgte kalenderen fra kombinasjonsboksen over.

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
nb: Skrifter

[ctx: @label]
en: Event text
nb: Hendelsestekst

[ctx: @label]
en: Mail transport:
nb: E-post-transport:

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
nb: Personlig

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
nb: E-postinnstillinger

[ctx: @title:tab]
en: Save
nb: Lagre

[ctx: @title:tab systray settings]
en: System Tray
nb: Systemkurv

[ctx: @title:group]
en: Show/Hide Options
nb: Vis/skjul valg

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable this setting to show the KOrganizer reminder daemon in your system tray (recommended).
nb: Slå på dette for å kunne se påminnelsesdaemonen for KOrganizer i systemkurven (anbefales).

[ctx: @info]
en: <note>The daemon will continue running even if it is not shown in the system tray.</note>
nb: <note>Daemonen vil fortsette å kjøre selv om den ikke synes i systemkurven.</note>

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
nb: Kalendere

[ctx: @title:group]
en: Position
nb: Posisjon

[ctx: @option:check]
note: i18nc( "@option:check", "Show in the month view" ), mPositioningGroupBox );
en: Show at the top of the agenda views
nb: Vis på toppen av planleggervisningene

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
nb: Vis på bunnen av planleggervisningene

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
nb: Kalenderdekorasjoner

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
nb: Klarer ikke sette opp dette programtillegget

[ctx: @title:tab]
en: Regional
nb: Regionalt

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
nb: Tid og dato

[ctx: @title:group]
en: Holidays
nb: Fridager

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
nb: Bruk fridagsregion:

[ctx: @title:group]
en: Working Period
nb: Arbeidsperiode

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box to make KOrganizer mark the working hours for this day of the week. If this is a work day for you, check this box, or the working hours will not be marked with color.
nb: Kryssav i denne boksen for å få KOrganizer til å markere arbeidstimene for denne ukedagen. Dersom dette er en arbeidsdag for deg, merk denne boksen. Ellers vil ikke arbeidstimene bli markert med farge.

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
nb: Standard verdier

[ctx: @title:group]
en: Appointments
nb: Avtaler

[ctx: @title:group]
en: Reminders
nb: Påminnelser

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
nb: Standard varslingstidspunkt:

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
nb: minutt(er)

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
nb: time(r)

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
nb: dag(er)

en: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Audio Files (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)
nb: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Lydfiler (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
nb: Generelt

[ctx: @title:group]
en: Display Options
nb: Visningsvalg

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
nb:  dager

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
nb: Dato-navigatør

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
nb: Planleggervisning

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
nb:  piksler

[ctx: @title:tab]
en: Month View
nb: Månedsvisning

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
nb: Gjørelistevisning

[ctx: @title:group]
en: Other Options
nb: Andre valg

note: i18n: ectx: label, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Confirm deletes
nb: Bekreft sletting

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Always confirm when deleting items
nb: Be alltid om bekreftelse for å slette elementer

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
nb: Kryss av i denne boksen hvis du vil gi en bekreftelse før du sletter elementer.

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
nb: Nye hendelser, gjøremål og dagboknotiser vil

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be asked which calendar to use
nb: Bli spurt om hvilken kalender som skal brukes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to choose the calendar to be used to record the item each time you create a new event, to-do or journal entry. This choice is recommended if you intend to use the shared folders functionality of the Kolab server or have to manage multiple accounts using Kontact as a KDE Kolab client.
nb: Velg dette alternativet hvis du vil velge den kalenderen som skal ta opp nye hendelser, gjøremål eller dagboknotiser. Dette alternativet er anbefalt hvis du vil bruke de delte mappene på Kolabtjeneren eller hvis du skal administrere flere kontoer ved å bruke Kontact som en KDE-Kolabklient.

note: i18n: ectx: label, entry, group (System Tray)
en: Show Reminder Daemon in the System Tray
nb: Vis varslingsnissen i systemkurven

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (System Tray)
en: Check this box to show the KOrganizer reminder daemon in the system tray.
nb: Kryss av i denne boksen for å vise KOrganizer varslingsnissen i systemkurven.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TimeZoneId), group (Time &amp; Date)
en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
nb: Velg tidssonen din fra lista i nedtrekksboksen. Dersom din by ikke er på lista, bruk en som har samme tidssone. KOrganizer justerer automatisk for sommertid.

note: i18n: ectx: label, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Day begins at
nb: Dagen starter

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Enter the start time for events here. This time should be the earliest time that you use for events, as it will be displayed at the top.
nb: Skriv inn starttiden for hendelser her. Dette bør være det tidligste tidspunktet som du bruker for hendelser, ettersom den vil bli vist på toppen.

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Daily starting hour
nb: Daglig starttid

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Enter the start time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
nb: Skriv inn starttiden for arbeidstiden her. KOrganizer vil vise arbeidstiden med farge.

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Daily ending hour
nb: Daglig sluttid

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Enter the ending time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
nb: Skriv inn sluttiden for arbeidstiden her. KOrganizer vil vise arbeidstiden med farge.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time &amp; Date)
en: Exclude holidays
nb: Utenom helligdager

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Time &amp; Date)
en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
nb: Kryss av i denne boksen for å hindre KOrganizer i å markere arbeidstiden på helligdager.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date) i18n: ectx: label, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Color busy days with a different background color
nb: Gi opptatte dager en annen bakgrunnsfarge

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date)
en: Check this box if you want month view's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
nb: Kryss av her hvis du vil at månedsvisningens bakgrunn skal fylles med en annen farge på dager som har minst én heldagshendelse markert som opptatt. Du kan også endre bakgrunnsfarge for dette valget på oppsettssida for Farger. Se etter innstillingen «Bakgrunnsfarge for opptatte dager».

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Enable tooltips for displaying summaries
nb: Skru på verktøytips som viser sammendrag av hendelser

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box to display summary tooltips when hovering the mouse over an event or a to-do.
nb: Velg dette alternativet om du vil se et verktøytips når du holder musepekeren over en hendelse.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Next x days
nb: Neste x dager

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Select the number of "x" days to be displayed in the next days view. To access the next "x" days view, choose the "Next X Days" menu item from the "View" menu.
nb: Velg antall "x"-dager som skal med i visningen av de neste dagene. For å åpne visning av de neste "x"-dagene, velg "Neste X-dager" i "Vis"-menyen.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (General View)
en: Show this many days at a time in the Next "x" days view
nb: Vis så mange dager av gangen i visningen Neste «x» dager

note: i18n: ectx: label, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Show items that recur daily
nb: Vis hendelser som forekommer daglig

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
nb: Kryss av i denne boksen for å vise dager med gjentakende hendelser i halvfet type i dato-navigatøren, eller fjern krysset for å gi andre (ikke-gjentakende) hendelser en mer framtredende posisjon.

note: i18n: ectx: label, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Show items that recur weekly
nb: Vis hendelser som forekommer ukentlig

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
nb: Kryss av i denne boksen for å vise dagene som inneholder ukentlig gjentakende hendelser i halvfet type i datonavigatøren, eller fjern krysset for å gi andre hendelser en mer framtredende posisjon.

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Show to-dos instead of events when in Todo View
nb: Vis gjøremål i stedet for hendelser i gjøremålsvisningen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Check this box to show the days containing to-dos in bold typeface in the Date Navigator when in to-do view.
nb: Kryss av i denne boksen for å vise dager med gjøremål i halvfet type i dato-navigatøren i gjøremålsvisning.

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Show journals instead of events when in Journal View
nb: Vis dagbøker i stedet for hendelser i dagbokvisningen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Check this box to show the days containing journals in bold typeface in the Date Navigator when in journal view.
nb: Kryss av i denne boksen for å vise dager med dagbøker i halvfet type i dato-navigatøren i dagbokvisningen.

note: i18n: ectx: label, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Week numbers select a work week when in work week mode
nb: Ukenumre velger en arbeidsuke når arbeidsukemodus er på

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Check this box to select a working week when clicking on the Date Navigator's week numbers, or uncheck it to choose the whole week.
nb: Kryss av her for å velge en arbeidsuke når det trykkes på ukenumre i datonavigatøren, eller ta bort krysset for å velge hele uka.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View)
en: Hour size
nb: Timestørrelse

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the height of the hour rows in the agenda grid, in pixels. Increasing this value will make each row in the agenda grid taller.
nb: Velg høyde i piksler for timer-raden i timeplan-rutenettet. Om denne verdien økes blir hver rad i timeplanen høyere.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Set the height (in pixels) for an hour in the agenda grid
nb: Angi høyde (i piksler) for en time i timeplan-rutenettet

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Show icons in agenda view items
nb: Vis ikoner i elementene i timeplanvisningen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in agenda view items.
nb: Kryss av i denne boksen for å vise ikoner (varsling, gjentakelse osv.) i timeplanvisningens elementer.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Display icons in agenda view items
nb: Vis ikoner i elementene i timeplanvisningen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Show to-dos
nb: Vis gjøremål

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Check this box to display to-dos in the agenda view.
nb: Kryss av i denne boksen for å vise gjøremål i timeplanvisningen.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Display to-dos in the agenda view
nb: Vis gjøremål i i timeplanvisningen

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Show current-time (Marcus Bains) line
nb: Vis tiden akkurat nå som en 'Marcus Bains-linje'

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box to display a line in the day or week view indicating the current-time line (Marcus Bains line).
nb: Hvis du velger dette vil en rød linje som angir tiden komme til syne i dags- eller ukesvisningen. (Marcus Bains linje).

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Display the current-time indicator
nb: Vis indikatoren for gjeldende tidspunkt

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Show seconds on the current-time (Marcus Bains) line
nb: Vis sekunder på gjeldende tidspunkt-( 'Marcus Bains')-linje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Check this box if you want to show seconds on the current-time line.
nb: Velg dette alternativet for å vise sekunder på tidslinja.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Display seconds with the current-time indicator
nb: Vis sekunder med indikatoren for gjeldende tidspunkt

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Time range selection in agenda view starts event editor
nb: Velge tidsområde i planleggervisning starter redigering av en hendelse

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
nb: Kryss av i denne boksen for å starte hendelsesredigering automatisk når du markerer et tidsrom i dag- og ukeoversikt. For å velge et tidsrom drar du musa fra det startstidspunktet til det sluttidspunktet som du skal planlegge.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Enable automatic event editor with time range selection
nb: Slå på automatisk hendelsesredigering når tidsrom velges

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Color Usage
nb: Fargebruk

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only calendar
nb: Bare kalender

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their calendar color for the inside and border
nb: Tegn timeplan-elementer med kalenderfarge både inni og på kantlinjene

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box if you want agenda's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
nb: Kryss av her hvis du vil at timeplanens bakgrunn skal fylles med en annen farge på dager som har minst én heldagshendelse markert som opptatt. Du kan også endre bakgrunnsfarge for dette valget på oppsettssida for Farger. Se etter innstillingen «Bakgrunnsfarge for opptatte dager».

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Multiple Calendar Display
nb: Vis flere kalendere

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Merge all calendars into one view
nb: Slå sammen alle kalendre til en framvisning

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Merge all calendars into one view" option if you would like all your calendars to be shown together in one agenda view.
nb: Velg «Slå sammen alle kalendre til en framvisning» hvis du vil at alle dine kalendere skal vises sammen i en timeplanvisning.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show all calendars merged together
nb: Vis alle kalendere sammen

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show calendars side by side
nb: Vis kalendere side om side

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Show calendars side by side" option if you would like to see two calendars at once, in a side-by-side view.
nb: Velg «Vis kalendere side om side» hvis du vil se to kalendere samtidig, i en visning side ved side.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show two calendars side-by-side
nb: Vis to kalendere side om side

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Switch between views with tabs
nb: Bytt mellom visninger med TAB

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select "Switch between views with tabs" if you would like to alternate between calendars using the tab key.
nb: Velg «Bytt mellom visninger med TAB» hvis du vil veksle mellom kalenderre med TAB-tasten.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Tab through calendars
nb: TAB gjennom kalendere

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Show icons in month view items
nb: Vis ikoner i månedsvisningselementene

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in month view items.
nb: Kryss av i denne boksen for å vise ikoner (varsling, gjentakelse osv.) i elementene i månedsvisning.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Display icons in month view items
nb: Vis ikoner i  i månedsvisningens elementer

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Show time in month view items
nb: Vis tid i månedsvisningselementene

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display the time in month view items.
nb: Kryss av i denne boksen for å vise tiden i månedsvisningen.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Display time in month view items
nb: Vis tid i  i månedsvisningens elementer

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display to-dos in the month view.
nb: Kryss av i denne boksen for å vise gjøremål i månedsvisningen.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Display to-dos in the month view
nb: Vis gjøremål i  i månedsvisningen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Show journals
nb: Vis dagbøker

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display journals in the month view.
nb: Kryss av i denne boksen for å vise dagbøker i månedsvisningen.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Display journals in the month view
nb: Vis dagbøker i  månedsvisningen

note: i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Month view uses full window
nb: Månedsvisning i fullt vindu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the month view. If this box is checked, you will gain some space for the monthly view, but other widgets, such as the date navigator, the item details and the calendars list, will not be displayed.
nb: Velg dette alternativet for å bruke hele KOrganizervinduet til månedsvisningen. Hvis du gjør dette vil månedsvisningen få større plass, på bekostning av andre elementer, så som datonavigatøren, elementdetaljene og kalenderlista, som ikke vil bli vist.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
nb: Velg «Bare kalender» hvis du vil tegne opp kalenderelementer (både inni og kantlinjene) i den fargen som er tilordnet kalendersen. Bruk oppsettssiden «Farger og skrift» til å bestemme disse fargene.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their calendar color for the inside and border
nb: Tegn månedselementer med deres kalenderfarge både inni og på kantlinjene

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
nb: Vis alltid fullførte gjøremål nederst i lista

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Completed to-dos are displayed at the bottom of the list, regardless of priority
nb: Fullførte gjøtemål vises nederst i lista, uansett prioritet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want all completed to-dos to be always grouped at the bottom of the to-do list.
nb: Kryss av her hvis du vil at alle fullførte gjøremål alltid skal samles i bunnen av gjøremålslista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: To-do list view uses full window
nb: Gjøremålliste vises i fullt vindu

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-do list in a full KOrganizer window
nb: Gjøremålliste vises i fullt KOrganizer-vindu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the to-do list view. If this box is checked, you will gain some space for the to-do list view, but other widgets, such as the date navigator, the to-do details and the calendars list, will not be displayed.
nb: Kryss av i denne boksen for å bruke hele KOrganizer-vinduet til å vise gjøremålslista. Hvis du gjør dette vil gjøremålslista få større plass, på bekostning av andre elementer, så som datonavigatøren, gjøremålsdetaljene og kalenderlista, som ikke vil bli vist.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos in a flat list
nb: Vis gjøremål i en flat liste

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos as a flat list instead of a hierarchical tree
nb: Vis gjøremål i en flat liste i stedet for i et hierarkisk tre

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want to see all your to-dos in a flat list instead of being arranged in a hierarchical tree.
nb: Kryss av her om du vil se alle gjøremålene i en flat liste i stedet for arrangert i et hierarkisk tre.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Record completed to-dos in journal entries
nb: Tar opp fullførte gjøremål i dagboknotiser

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
nb: Kryss av i denne boksen hvis du automatisk vil registrere utførelsen av et gjøremål i en ny notis i din dagbok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Holiday color
nb: Farge på feriedager

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
nb: Velg farge for helligdager her. Denne fargen vil bli brukt på helligdagsnavnet i månedsvisningen og i helligdagsdatoen i datonavigatøren.

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Agenda view background color
nb: Bakgrunnsfarge i planleggervisning

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the agenda view background color here.
nb: Velg bakgrunnsfarge i planleggervisning her.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors)
en: Agenda view current-time line color
nb: Linjefarge for gjeldende tid i planleggervisning

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select a color to use for the current-time (Marcus Bains) line.
nb: Velg en fargee for gjeldende tidspunkt-( 'Marcus Bains')-linje

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Colors)
en: Use this color for the Agenda View current-time (Marcus Bains) line
nb: Bruk denne fargen for gjeldende tidspunkt-( 'Marcus Bains')-linje i planleggervisningen

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: Busy days background color
nb: Bakgrunnsfarge for opptatte dager

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: When you have an all day event marked as busy, you can have a different agenda or month view background color for that day. Select the color here.
nb: Når du har en heldagshendelse markert som opptatt, så kan du få en annen bakgrunnsfarge for den fargen i planlegger/månedsvisningen. Velg farge her.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Working hours color
nb: Farge på arbeidstid

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select the working hours color for the agenda view here.
nb: Velg her farge for visning av arbeidstid i planleggervisning.

note: i18n: ectx: label, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do due today color
nb: Farge for gjøremål med forfall i dag

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do due today color here.
nb: Her velger du farge for gjøremål med forfall i dag.

note: i18n: ectx: label, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do overdue color
nb: Farge for forfalte gjøremål

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do overdue color here.
nb: Her velger du farge for forfalte gjøremål.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Time bar
nb: Tidslinje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the time bar font. The time bar is the widget that shows the hours in the agenda view. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the hour font for the time bar.
nb: Trykk på denne knappen for å stille inn skrifttype på tidslinja. Tidslinja viser timene og står på venstre side av din planlegger (ved hjelp av "velg skrifttype"-dialogen).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Month view
nb: Månedsvisning

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the month view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the items in the month view.
nb: Trykk på denne knappen for å stille inn skrifttype i månedsvisning (ved hjelp av «velg skrifttype»-dialogen).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Agenda view
nb: Timeplanvising

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the agenda view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the events in the agenda view.
nb: Trykk på denne knappen for å og stille inn skrifttypen på planleggeren (ved hjelp av «velg skrifttype»-dialogen).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Current-time line
nb: Linje for nåværende tid ('Marcus Bains'-linja)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the current-time line font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the current-time line in the agenda view.
nb: Trykk på denne knappen for å stille inn skrifttypen på nåtidslinja, 'Marcus Bains'-linja  (ved hjelp av "velg skrifttype"-dialogen).

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Default todo attachment method
nb: Standardmetode for gjøremålsvedlegg

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: The default way of attaching dropped emails to a task
nb: Standard måte sluppede e-poster skal legges ved et gjøremål

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Always ask
nb: Spør alltid

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Only attach link to message
nb: Legg bare ved lenke i melding

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Attach complete message
nb: Legg ved komplett melding

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Highlight color
nb: Framhevingsfarge

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
nb: Velg farge for framheving her. Denne fargen brukes for å markere det valgte området i din planlegger og i datonavigatøren.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Month view background color
nb: Bakgrunnsfarge i månedsvisning

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the Month view background color here.
nb: Velg bakgrunnsfarge i månedsvisning her.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your Month and in the date navigator.
nb: Velg farge for framheving her. Denne fargen vil brukes for å markere det valgte området i din planlegger og i datonavigatøren.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the working hours background color for the Month view here.
nb: Velg farge for visning av arbeidstid i månedsvisning her.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Default event color
nb: Standard hendelsesfarge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
nb: &Ny

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDetailsFrame)
en: Filter Details
nb: Filter detaljer

[ctx: filter name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
nb: Navn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
nb: Velg dette hvis du ikke vil vise gjentakende hendelser og gjøremål i vinduene. Elementer som gjentas daglig og ukentlig kan ta opp mye plass, så det kan være hendig å skjule dem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Hide &recurring events and to-dos
nb: Skjul &gjentakende hendelser og gjøremål

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
nb: Hvis dette er krysset av, vil filteret skjule alle fullførte gjøremål fra lista. Du kan også velge at bare gjøremål som har vært fullført et gitt antall dager blir skjult.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: Hide co&mpleted to-dos
nb: Skjul &fullførte gjøremål

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
nb: Dette valget gjør at du kan bestemme hvilke fullførte gjøremål som skal skjules. Hvis du velger <i>Straks</i>, så skjules gjøremålet med en gang du markerer det. Du kan øke eller minske antall dager med tallboksen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCompletedTimeSpan)
en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
nb: Her kan du angi antall dager et gjøremål må ha vært fullført for å bli skjult i gjøremålslista. Hvis du velger «Straks», blir alle fullførte oppgaver skjult. Hvis du for eksempel velger 1, så blir alle gjøremål skjult hvis de ble markert som fullført for mer enn 24 timer siden.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
nb: Dette valget skjuler alle gjøremål der startdatoen ikke er nådd ennå. (Merk at startdato ikke er forfallsdato for gjøremålet.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: Hide &inactive to-dos
nb: Skjul &inaktive gjøremål

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: Show all except selected
nb: Vis alle unntatt de valgte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: Show only selected
nb: Vis bare de valgte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mCatEditButton)
en: Change...
nb: Endre …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
nb: Dette valget skjuler alle gjøremål som er tildelt andre enn deg. <br/>
    Bare gjøremål som har minst en deltager vil sjekkes.  Om du ikke er med i lista med deltagere vil aktivitetslista skjules.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: Hide to-dos not assigned to me
nb: Gjem gjøremål som ikke er tilordnet meg

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPublish)
en: P&ublish
nb: K&unngjør

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
nb: Ved å publisere ledig/opptatt-informasjon, gir du andre lov til å sjekkekalenderen din når de skal kalle deg inn til et møte. Bare tidene du er opptatt blir publisert, ikke hvorfor du er opptatt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
nb: Kryss av i denne boksen for å laste opp din opptatt/ledig-informasjon automatisk.
    Det er mulig å hoppe over dette valget, og heller laste opp din opptatt/ledig-informasjon ved å bruke Planmenyen i KOrganizer.
    Legg merke til: Dette er ikke nødvendig hvis  KOrganizer virker som en KDE Kolab-klient, fordi Kolab2-tjeneren tar hånd om publiseringen av din ledig/opptatt-informasjon og administrerer tilgangen til den for andre brukere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Publish your free/&busy information automatically
nb: Publiser ledig/&opptatt-informasjon automatisk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, publishDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDelay)
en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
nb: Her setter du minimumsintervallet (i minutter) mellom hver opplasting. Denne konfigureringen er bare virksom i tilfelle du velger å publisere din informasjon automatisk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publishDelayLabel)
en: Minimum time between uploads (in minutes):
nb: Minimum tid mellom opplastinger (i minutter):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDays) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
nb: Her bestemer du antall kalenderdager du vil publisere og gjøre tilgjengelig for andre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Publish
nb: Kunngjør

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: days of free/busy information
nb: dager med ledig/opptatt-informasjon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
nb: Tjenerinformasjon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Enter the URL for the server on which your Free/Busy information shall be published here.
    Ask the server administrator for this information.
nb: Skriv inn URL-en til den tjeneren hvor du vil publisere din opptatt/ledig-informasjon.
    Spør tjeneradministratoren om denne adressen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishPassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrievePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: Enter your groupware server login password here.
nb: Skriv inn ditt innloggingspassord til gruppevaretjeneren her.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
nb: Passord:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
nb: Skriv inn din konto-spesifikke innloggingsinformasjon på tjeneren her.
    
    En Kolab2 tjener-spesialitet: Registrerte din UID (Unike IDentifikasjon). Standardverdien for din UID vil normalt være din e-postadresse på Kolab2-tjeneren, men det kan også være noe annet. I siste tilfelle, skriv inn din UID.

[ctx: login name on the Kolab server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Username:
nb: Brukernavn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishSavePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
nb: Kryss av i denne boksen hvis du vil at KOrganizer skal huske passordet ditt og derved ikke spørre deg om det hver gang du laster opp Ledig/Opptatt-informasjon. Passordet lagres i oppsettfila.
    Av sikkerhetsmessige grunner er det imidlertid ikke anbefalt å lagre passordet i oppsettfila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishSavePassword)
en: Remember p&assword
nb: Husk p&assord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Server URL:
nb: Tjeneradresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (No need if using Kolab server version 2)
nb: (Trengs ikke ved bruk av Kolab-tjener versjon 2)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabRetrieve)
en: &Retrieve
nb: &Hent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
nb: Ved å hente ledig/opptatt-informasjon som andre har publisert, kan du sjekke deres kalender når du skal invitere dem til et møte.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Check this box to retrieve other people's Free/Busy information automatically. Note that you have to fill the correct server information to make this possible.
nb: Kryss av i denne boksen for å hente andre personers Ledig/Opptatt-informasjon automatisk. Legg merke til at du må oppgi korrekt tjenerinformasjon for å gjøre dette mulig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Retrieve other people's free/&busy information automatically
nb: Hent andres &ledig/opptatt-informasjon automatisk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
nb: Velg å hente bruker@domene.ifb istedenfor bruker.ifb fra tjeneren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
nb: Kryss av i denne boksen for å laste ned ledig/opptatt-informasjon i formatet «bruker@domene.ifb». (for eksempel larsr@skolelinux.no.ifb). Hvis du ikke krysser av i boksen, vil den laste ned ledig/opptatt-informasjon i formatet bruker.ifb (for eksempel larsr.ifb). Be tjeneradministratoren om hjelp hvis du er usikker på hvordan du bør stille inn dette valget.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Use full email &address for retrieval
nb: Bruk hele e-post&adressen for henting

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Enter the URL for the server on which the Free/Busy information is published here.
    Ask the server administrator for this information.
    Here is a Kolab2 Server URL example:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Alternatively, you can specify a full path to the Free/Busy. For example: 
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb
nb: Skriv inn her URL-en til tjeneren hvor Ledig/Opptatt-informasjonen er publisert.
    Spør tjeneradministratoren om denne informasjonen.
    Her er et eksempel på en URL til en Kolab2-tjener:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Ellers kan du oppgi fullstendig sti til Ledig/Opptatt. For eksempel:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: User&name:
nb: Bruker&navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Passwor&d:
nb: Passor&d:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Re&member password
nb: &Husk passord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: &Search for:
nb: &Søk etter:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchTypeGroup)
en: Search For
nb: Søk etter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: &Events
nb: &Hendelser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: &Journals
nb: &Dagbøker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: To-&dos
nb: Gjø&remål

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchGroup)
en: Search In
nb: Søk i

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Locations
nb: Plasseringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Desc&riptions
nb: Besk&rivelser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Su&mmaries
nb: Sa&mmendrag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Attendees
nb: Deltakere

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeGroup)
en: Date Range
nb: Dato-område

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startDateLabel)
en: Fr&om:
nb: &Fra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endDateLabel)
en: &To:
nb: &Til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDayBtn)
en: Day
nb: Dag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mWeekBtn)
en: Week
nb: Uke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMothBtn)
en: Month
nb: Måned

en: Agenda %1
nb: Dagsorden %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRB)
en: Show one calendar per agenda column
nb: Vis en kalender for hver dagsordenkolonne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomRB)
en: Use custom calendar setup
nb: Bruk selvvalgt kalenderoppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnNumberLabel)
en: Number of columns
nb: Antall kolonner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedCalendarsLabel)
en: Selected Calendars
nb: Valgte kalendere

en: Scroll to week number %1
nb: Rull til uke nr %1

en: Click here to scroll the display to week number %1 of the currently displayed year.
nb: Trykk her for å rulle visningen til uke %1 i det året som vises nå.

en: A column header of the %1 dates in the month.
nb: En kolonneoverskrift over %1 datoene i måneden.

en: Calendar's custom icon
nb: Kalenderens selvvalgte ikon

en: To-do
nb: Gjøremål

en: Journal
nb: Dagbok

en: Recurring
nb: Gjentas

en: Alarm
nb: Varsling

en: Read Only
nb: Skrivebeskyttet

en: Needs Reply
nb: Trenger svar

en: Attending
nb: Deltar

en: Maybe Attending
nb: Deltar kanskje

en: Organizer
nb: Arrangør

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons to use
nb: Ikoner som skal brukes

en: Scroll backward to the previous year
nb: Rull tilbake til forrige år

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
nb: Rull tilbake til omtrent samme dato i forrige år ved å trykke på denne knappen.

en: Scroll backward to the previous month
nb: Rull tilbake til forrige måned

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
nb: Rull tilbake til omtrent samme dato i forrige måned ved å trykke på denne knappen.

en: Scroll forward to the next month
nb: Rull fram til neste måned

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
nb: Rull fram til omtrent samme dato i neste måned ved å trykke på denne knappen.

en: Scroll forward to the next year
nb: Rull fram til neste år

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
nb: Rull fram til omtrent samme dato i neste år ved å trykke på denne knappen.

en: Select a month
nb: Velg en måned

en: Select a year
nb: Velg et år
