kdepim - en to sq translation catalogue (36 entries)

en: Former Maintainer
sq: Ish Mirëmbajtës

en: Original Author
sq: Autori Origjinal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
sq: &Fshije

en: &Month
sq: &Muaji

en: &Refresh
sq: &Rifresko

en: F&ilter
sq: F&iltri

en: In Horizontally
sq: Në Horizontalisht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
sq: Sot

[ctx: scroll backward]
en: Back
sq: Mbrapsht

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
sq: &Përpara

[ctx: scoll forward]
en: Forward
sq: Përpara

en: &Day
sq: &Dita

en: &Show
sq: &Shfaqe

en: &Edit...
sq: &Modifiko...

en: Error
sq: Gabim

en: C&ancel
sq: A&nullo

en: Remove Attachments
sq: Hiqi të Bashkangjiturit

en: Undo: %1
sq: Zhbëji: %1

en: Undo
sq: Zhbëj

en: Redo
sq: Ribëj

[ctx: @title:tab]
en: Colors
sq: Ngjyrat

[ctx: @title:group]
en: Resources
sq: Rezervat

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
sq: Gërmat

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
sq: Personale

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
sq: Parametrat e Email

[ctx: @title:tab]
en: Save
sq: Ruaje

[ctx: @title:group]
en: Position
sq: Pozicioni

[ctx: @title:tab]
en: Regional
sq: Krahinore

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
sq: Koha dhe Data e Përgjithshme

[ctx: @title:group]
en: Holidays
sq: Pushimet

[ctx: @title:group]
en: Appointments
sq: Takime

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
sq: Të Përgjithshme

[ctx: @title:group]
en: Display Options
sq: Mundësi Pamjeje

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
sq:  ditë

[ctx: @title:tab]
en: Month View
sq: Paraqitja mujore

en: Journal
sq: Gazeta
