kdelibs4 - en to crh translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
crh: Bir &ses çal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
crh: Çalınacaq sesni sayla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
crh: &Peyda penceresinde bir beyanat köster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
crh: Bir dosyege kütükle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
crh: &Vazife çubuğı kirdisini tamğala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
crh: &Emirni çaptır

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en: Select the command to run
crh: Çaptırılacaq emirni sayla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, TTS_check)
en: Sp&eech
crh: &Söylev

en: Configure Notifications
crh: Bildirmelerni Ayarla

[ctx: State of the notified event]
en: State
crh: Durum

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
crh: Başlıq

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
crh: Tasvir
