khotkeys - en to te translation catalogue (5 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
te: తొలగించుము

en: Test
te: పరీక్ష

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
te: వ్యాఖ్యానము

en: Type
te: రకము

en: Maintainer
te: సంరక్షకుడు
